Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Subotnje poslijepodne u Bakru

+5
max
Patentee 1833
Marioo
Pfaff
Jean
9 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Go down

Subotnje poslijepodne u Bakru Empty Subotnje poslijepodne u Bakru

Postaj by Jean ned 20 oľu 2011 - 22:34

Poziv s pošte da podignem preko ebaya nabavljenu fisheye leću poklopio se sa Portosovom objavom o boravku novog EMV na testiranju do Moravica. Kako carinsko-poštanska ispostava radi samo do 13 sati, iskamčio sam izlaz iz firme nešto prije podne, što je prema mojem proračunu trebalo biti dosta za podići pošiljku na pošti (ovo je prva stvar koju sam morao ići podići na carinu/poštu, do sada sam preko ebaya nabavljao samo sitnice koje stanu u kovertu i takve su stizale u sandučić doma) i stići do Moravica prije 13 sati, kada je Portos otprilike najavio da bi vlak tamo trebao biti.. No prevario sam se jer se boravak na pošti otegao na dobrih uru i pol, pa je izlet u Moravice otpao...

Slijedeći dan (petak) imao sam nakanu negdje u okolici Rijeke isprobati novu leću. Odvezao sam se do Svetog Kuzma, poslikati panoramu koja mi još fali. No kako sam krenuo poslije posla, sunce je već zašlo za Sveti Križ. Brzinski se spuštam do Bakra ne bih li tamo zadnjim tračcima dnevnog svjetla opalio koju fotku, no uspjevam poslikati samo kućicu u blizini ŽCP na ulazu u Bakar sa riječke strane.

Vraćam se kući odlučan da se u subotu vratim i poslikam panorame kolodvora i stajališta Bakar, Ivana, Vitoševa, Kukuljanova i svega ostaloga unutar administrativnih granica grada Bakra (iako je bivše stajalište Vitoševo/Sveti Kuzam sa "ove" strane granice Rijeka-Bakar, ali svega stotinjak metara, pa neću sitničariti...). O svojim nakanama obavještavam cijenjeno forumaštvo na što najavom svoje nazočnosti reagiraju Narcis i LLeon nakon posla. Pada dogovor o sastanku sa Narcisom u Cresu u podne i pol i detaljnoj razradi puta, te o kontaktu sa LLeonom koji će nam se priključiti kada odradi subotnju šihtu.

Nešto iza podneva, taman dok sam vezao tenisice i spremao se krenuti prema kolodvoru, zazvonio je mobitel, a na displeju se ukazala slika sa kolodvora Labin dalmatinski - zove Narcis: "Stižeš? Evo mi smo tu u Cresu, čekamo te." Koji to "mi", trebao me čekati samo Narcis? "Dođi, vidjet ćeš!" Spuštam se na kolodvor i imam što vidjeti: Sa Narcisom za stolom sjede Leteči vlak, njegov tata i još dva forumaša sa slovenskog pomorskog foruma, a veli mi Narcis da se i Thomcro bio ukazao, ali da se kratko zadržao, ostavio fotografije za panoe i otišao. Uz kavicu se dogovaramo što i kako dalje. Zajedno svjedočimo kuplanju žutke 109 na vlak 4000:
Subotnje poslijepodne u Bakru P3120002

Subotnje poslijepodne u Bakru P3120006

Svjedočimo nekakvom fotosešnu, vjerojatno za kakav kalendar ili katalog:
Subotnje poslijepodne u Bakru P3120007

Subotnje poslijepodne u Bakru P3120009

Viđeni fotografi:
Subotnje poslijepodne u Bakru P3120008

Sa slovenskim dijelom ekipe rastajemo se na drugom peronu riječkog kolodvora. Oni nastavljaju prema riječkoj rivi snimati odlazak katamarana, a Narcis i ja se zadržavamo u razgovoru sa strojovođama. Od njih dobijamo par svježih "priča" koje kruže unutar Vuče, ali i prigodu da poslikamo upravljačnicu žutke sa najvećim brojem, a ujedno i da isprobam novu širokokutnu leću u skučenom prostoru:
Subotnje poslijepodne u Bakru P3120012

Subotnje poslijepodne u Bakru P3120013

Iz mjeha prema upravljačnici:
Subotnje poslijepodne u Bakru P3120026

Đavolji autobus (666) kroz riblje oko:
Subotnje poslijepodne u Bakru P3120034

(...naravno da nastavak slijedi, pa tek sam počeo!)

______________________________________
Subotnje poslijepodne u Bakru D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Subotnje poslijepodne u Bakru Empty Re: Subotnje poslijepodne u Bakru

Postaj by Pfaff ned 20 oľu 2011 - 22:56

Subotnje poslijepodne u Bakru Nervoza

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Subotnje poslijepodne u Bakru Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11152
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Subotnje poslijepodne u Bakru Empty Re: Subotnje poslijepodne u Bakru

Postaj by Marioo ned 20 oľu 2011 - 23:08

A stavi i fotku te nove lece bas me zanima
Marioo
Marioo

Broj postova : 456
Age : 42
Lokacija : Zagreb
Registration date : 12.05.2008

[Vrh] Go down

Subotnje poslijepodne u Bakru Empty Re: Subotnje poslijepodne u Bakru

Postaj by Jean pon 21 oľu 2011 - 1:01

Nismo čekali da vlak krene prema Moravicama, već smo mu odlučili napraviti sačekušu na Svetom Kuzmu, gdje je nakon jučerašnjeg neuspješnog pokušaja trebalo poslikati panoramsku fotku bivšeg stajališta. Od ovakvog načina zaustavljanja vozila forumašima sa autobusnog dijela foruma kosa strši u zrak, ali ovo je bilo samo za potrebe sačekuše:
Subotnje poslijepodne u Bakru P3120036

Nakon par minuta, eto i vlaka (baš se pitam što su strojovođa i pomoćnik komentirali kad su nas skužili na Svetom Kuzmu jedva desetak minuta nakon što smo razgovarali na kolodvoru?):
Subotnje poslijepodne u Bakru P3120037

Subotnje poslijepodne u Bakru P3120038

Subotnje poslijepodne u Bakru P3120042

Subotnje poslijepodne u Bakru P3120045

Preparkiravamo u uličicu iznad pruge, među kamione nasuprot stanice koju devetka ignorira:
Subotnje poslijepodne u Bakru P3110029

Stepenice uz nekadašnju staničnu zgradu još uvijek vode do pruge, samo se sada treba provući kroz živicu i friško oprane plahte. Evo me konačno u poziciji za slikanje panorame. Evo i nekadašnje stanične zgrade:
Subotnje poslijepodne u Bakru P3120092

Budući da je vikend, nema radova u tunelu Kalvarija, pa shodno tome niti zatvora pruge. A i radnim danom se svako toliko nešto teretno skotrlja iz Škrljeva prema Brajdici. Zato nam je pogled često skretao u smjeru podvožnjaka i Škrljeva:
Subotnje poslijepodne u Bakru P3120096

Južno od pruge, prema cesti vide se ostaci još jedne željezničke građevine (je li možda baš to bila čekaonica, a zgrada koju sam maloprije slikao tek - zgrada uz prugu?):
Subotnje poslijepodne u Bakru P3120094

Baščica uz prugu i iznad nje zid kakav se nekoć protezao od Piramide do Konta i dalje lijevom obalom Rječine do Brajdice. Reklo bi se - Sušački stil:
Subotnje poslijepodne u Bakru P3120095

Dobro da smo preparkirali, jer bi nam šole iz 632 spominjao rodbinu i svojtu:
Subotnje poslijepodne u Bakru P3120098

(...još uvijek nismo došli do Bakra, ali smo vrlo blizu!)

______________________________________
Subotnje poslijepodne u Bakru D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Subotnje poslijepodne u Bakru Empty Re: Subotnje poslijepodne u Bakru

Postaj by Jean pon 21 oľu 2011 - 1:40

Konačno prelazimo administrativnu granicu i ulazimo na područje Grada Bakra. Prvo krećemo na Kukuljanovo. Industrijska zona Kukuljanovo ima pravu malu mrežu pruga koja se od glavne, Riječke pruge odvaja u kolodvoru Škrljevo, a njen najdulji krak je dugačak oko 4,5 kilometara. Iako je riječ o industrijskoj zoni, danas je veliki broj kolosijeka van funkcije - preasfaltiran, pregrađen (preko nekih kolosijeka su izgrađeni čak i trgovački centri!) ili se jednostavno ne koristi. Ipak, dva kraka se još uvijek svakodnevno koriste: onaj koji završava u carinskom prostoru Luke Rijeka i onaj najdulji (ali ne u punoj duljini!) kojeg koriste betonara i Končar (to je onaj kolosijek koji siječe cestu zapadno od Peveca i često su neki Easi na nadvožnjaku). Osim ta dva, izvjesno je da i Metis koristi svoj kolosijek (vide se tragovi na tračnicama).

Na najkraćem kraku kukuljanovskih željeznica zamjećujemo vagone. Taddse i Eamose. Na kapiji molimo stražara da nas pripusti da poslikamo kolosijeke, ali on se strogo drži pravila i kaže da bez propusnice Lučke uprave nemamo što tražiti unutar carinskog terminala. Šteta. Ostaje nam samo da izvana poslikamo koliko se da:
Subotnje poslijepodne u Bakru P3120101

Subotnje poslijepodne u Bakru P3120106

Subotnje poslijepodne u Bakru P3120107

Kolosijek Luke nalazi se južno od ceste za industrijsku zonu. S druge strane ceste kolosijek vodi dublje prema njoj:
Subotnje poslijepodne u Bakru P3120104

Subotnje poslijepodne u Bakru P3120105

Prije Metisa skrećemo desno, prema Velpru i prelazimo preko pruge neposredno nakon skretnice gdje se pruga za Velpro i ona koja vodi preko parkinga Građe odvajaju od Metisove i one koja vodi kroz Končar prema Lidlu. Parkiramo između ta dva odsječka i koncentriramo se na Metis. Točnije na jedan stari TAM koji čeka kasaciju:
Subotnje poslijepodne u Bakru P3120108

Subotnje poslijepodne u Bakru P3120112

Subotnje poslijepodne u Bakru P3120113

Subotnje poslijepodne u Bakru P3120117

Subotnje poslijepodne u Bakru P3120115

(nismo još niti blizu kraja...)

______________________________________
Subotnje poslijepodne u Bakru D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Subotnje poslijepodne u Bakru Empty Re: Subotnje poslijepodne u Bakru

Postaj by Jean pon 21 oľu 2011 - 1:59

Pogled prema spomenutoj skretnici:
Subotnje poslijepodne u Bakru P3120119

I dalje prema Končaru:
Subotnje poslijepodne u Bakru P3120120

Kolosijek koji je nekada završavao u Metisovom dvorištu, izgradnjom nove hale Metisa završio je u hangaru u prizemlju zgrade. Trebat će proći jedan dan u radno vrijeme provjeriti što se krije iza plavih vrata:
Subotnje poslijepodne u Bakru P3120123

Udaljenost od Škrljeva:
Subotnje poslijepodne u Bakru P3120125

Izgradnja hala i trgovačkih centara u Industrijskoj zoni donijela je i neke nelogičnosti vezane uz prugu. Kad se gradio Velpro, prvo su uredili prijelaz kolosijeka preko nekadašnje ceste i iznivelirali kolosijek sa razinom parkinga:
Subotnje poslijepodne u Bakru P3120208

..., a zatim samo koji metar dalje ovako prekinuli taj isti novouređeni kolosijek:
Subotnje poslijepodne u Bakru P3120209

Subotnje poslijepodne u Bakru P3120241

Drugi kolosijek ima uređenu kapiju na ulazu u Velprov parking, ali na parkingu je betonom zaliven utor uz tračnicu kojim bi trebali prolaziti vijenci kotača. Ide drito prema izlazu iz Velpra (ako neki trgovac kupi vagon stvari u Velpru da zajedno može i nakrcati):
Subotnje poslijepodne u Bakru P3120240

Subotnje poslijepodne u Bakru P3120242

Ovaj će kolosijek ponovno ugledati svjetlo dana sa druge strane Velprove zgrade, zatim ponovno privremeno nestati ispod zgrade "Građe", pa nakon nje nakratko ponovno izroniti i na koncu potpuno nestati negdje iza Peveca.

Stupamo u kontakt sa LLeonom koji javlja da se zbog podužeg radnog dana neće moći priključiti našim lutanjima. Šteta jer ono što slijedi naprosto mami da se netko spentra nekamo i to poslika, a Narcis i ja nismo baš u penjačkoj formi...

ima još!

______________________________________
Subotnje poslijepodne u Bakru D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Subotnje poslijepodne u Bakru Empty Re: Subotnje poslijepodne u Bakru

Postaj by Jean pon 21 oľu 2011 - 2:19

Prema planu, trebali smo još obići nastavak kolosijeka prema Građi i ovaj drugi kolosijek prema Končaru i Lidlu, ali kako je već bilo oko 14:30, odlučujemo to ostaviti za neki slijedeći vikend, a sada se spustiti u Bakar i probati ući u Luku. Na ulazu u Luku nikakvog muvinga. Subota je poslijepodne i svi su radnici otišli kućama. Samo iz stražarske kućice dopiru glasovi. Prilazimo stražarskoj kućici i nalazimo dobro raspoloženog stražara. Nakon "odbijenice" u ispostavi iste firme na Kukuljanovu, prilično skeptično pitamo ako bismo mogli vidjeti prugu i kolodvor. On nam prvo objašnjava kako je kolodvor sa "gornje" strane Luke, a da su u Luci samo neki kolosijeci za utovar. Objašnjavamo mu kako bismo i to htjeli vidjeti, na što dobivamo odgovor "pa odite, samo pazite na one dvije velike jame da ne sjebete amortizere..." Prvo smo pomislili da baca neku foru koju mi nismo razumjeli, a onda smo shvatili da ne samo da nas pušta da uđemo u luku, nego nas pušta da uđemo autom!!! Ovo zbilja nismo očekivali!

Kako je prostor luke dosta nezahvalan za voziti, Narcisu sam prepustio fotografiranje, a ja sam se potpuno skoncentrirao na vožnju, uspješno izbjegavši spomenute dvije jame. Prolazimo kroz čitavu luku i dolazimo do kolodvora Bakar, gdje parkiramo, javljamo se prometniku i saznajemo da je jedini vlak koji je bio u planu za taj dan otišao iz Bakra prije otprilike 45 minuta, tako da prometa Bakarskom prugom toga dana više neće biti. A onda se i ja bacam na fotografiranje:
Subotnje poslijepodne u Bakru P3120408

Subotnje poslijepodne u Bakru P3120243

Subotnje poslijepodne u Bakru P3120290

Kolodvor Bakar je prilično dugačak i pruža se od Luke do Vodovoda Bakar:
Subotnje poslijepodne u Bakru P3120293

Subotnje poslijepodne u Bakru P3120294

Subotnje poslijepodne u Bakru P3120295

Zgrada Vodovoda:
Subotnje poslijepodne u Bakru P3120348

Bakarska pruga završava ovim izvlačnim kolosijekom (na kojem je onomad završio onaj odbjegli vagon) i bikom:
Subotnje poslijepodne u Bakru P3120298

Subotnje poslijepodne u Bakru P3120296

Udaljenost od Škrljeva:
Subotnje poslijepodne u Bakru P3120297

(još nije gotovo...)

______________________________________
Subotnje poslijepodne u Bakru D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Subotnje poslijepodne u Bakru Empty Re: Subotnje poslijepodne u Bakru

Postaj by Jean pon 21 oľu 2011 - 2:27

Pored pruge svako toliko nalazimo hrpice željezne rudače:
Subotnje poslijepodne u Bakru P3120349

Jedna ovakva kuglica mi se zavukla u džon tenisice tako da sam ju jedva iščupao skoro tjedan dana kasnije...

Cijela Bakarska pruga ima nove nosače kontaktne mreže, a kolodvor Bakar je ostao pošteđen "portalizacije" - samo stupovlje:
Subotnje poslijepodne u Bakru P3120350

Na odlasku s kolodvora zamijećujem neki andrak koji prlji iz tla između dva kolosijeka! Pobližom opservacijom uviđam da je riječ o manometru. Što li se njime mjeri(lo)?
Subotnje poslijepodne u Bakru P3120407

Subotnje poslijepodne u Bakru P3120406

Putem natrag prema porti luke uspjevam i ja nešto poslikati:
Subotnje poslijepodne u Bakru P3120409

Subotnje poslijepodne u Bakru P3120410

Subotnje poslijepodne u Bakru P3120411

Subotnje poslijepodne u Bakru P3120412

Subotnje poslijepodne u Bakru P3120464

Lučke dizalice:
Subotnje poslijepodne u Bakru P3120465

(još samo malo do kraja...)

______________________________________
Subotnje poslijepodne u Bakru D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Subotnje poslijepodne u Bakru Empty Re: Subotnje poslijepodne u Bakru

Postaj by Jean pon 21 oľu 2011 - 2:35

Što je Narcis snimijo 12. ožujka 2011. mojom kamerom:

______________________________________
Subotnje poslijepodne u Bakru D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Subotnje poslijepodne u Bakru Empty Re: Subotnje poslijepodne u Bakru

Postaj by Jean pon 21 oľu 2011 - 2:55

Na povratku smo ponovno nešto vremena posvetili stražaru koji nas je velikodušno pustio da uđemo u luku autom i snimamo. Zbog tog gubitka vremena, kao i zbog činjenice da smo se u kolodvoru Bakar zadržali prilično dugo, odlučujemo i kolodvor Ivani ostaviti za neku drugu prigodu. Nakon pauze za marendu nastavljamo prema ŽCP Bakar zapad:
Subotnje poslijepodne u Bakru P31200012

Netko je (čini mi se od forumaških seniora, Pfaff, Thomcro, Kobler ili netko treći...) jednom negdje napisao kako u blizini ŽCP postoji kućica gdje je nekad bilo stajalište:
Subotnje poslijepodne u Bakru P3120062

Subotnje poslijepodne u Bakru P3120060

Iza objekta sa dvoja mala vrata nalazi se pseća kućica a iz nje ker laje k'o da je sudnji dan. Gospođa koja živi u kući izlazi i prepoznaje me od dan prije:
- "Vi ste ovde bili i čera? Ča slikate neč za HŽ?"
- "Ma ne. Za forum i za bazu stajališta. Ovdje je nekad bilo stajalište Bakar?" - pitam ja
- "Neeee! Nikad vlak nije stajao ovdje. Ovdje se samo vintala rampa. Evo, tu u ovom hodniku su bile kurble."
- "A gdje je onda bilo stajalište?" - pitam opet ja
- "Tamo preko pul grobja"

Nije nam preostalo drugo nego požuriti dok još ima dovoljno dnevnog svjetla da stignemo poslikati i to mjesto:
Subotnje poslijepodne u Bakru P3120064

Subotnje poslijepodne u Bakru P3120065

Na odlasku iz svog je doma izašao i čovjek koji živi u bivšoj stajališnoj zgradi. Potvrdio je da je ovo doista bilo stajalište gdje su se većinom ukrcavali radnici koji su svako jutro iz Bakra išli na posao u Ivane i na Škrljevo. Kaže kako je stajalište zatvoreno 1963. godine.

Eto, to je to. Tako smo Narcis i ja proveli sasvim ugodno poslijpodne u Bakru. Iako nismo obradili čitavu kukuljanovsku prugu niti kolodvor Ivani, mini ekšn je bio više nego uspješan, prvenstveno zbog ekskluzive iz bakarske luke i kolodvora. Više slika i dojmova će podastrijeti Narcis, kojemu zahvaljujem što je svojim dolaskom učinio da ovo poslijepodne provedem u dobrom društvu, kao i LLeonu koji je iskazao namjeru, ali je ostao spriječen.

Leteči vlak, žao mi je da nismo malo više vremena proveli skupa. Da sam znao da će nas pustiti u luku Bakar, vjerujem da ne bi bio problem nagovoriti vas da idete s nama...

______________________________________
Subotnje poslijepodne u Bakru D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Subotnje poslijepodne u Bakru Empty Re: Subotnje poslijepodne u Bakru

Postaj by Patentee 1833 pon 21 oľu 2011 - 17:15

Jean je napisao/la:.... - zove Narcis: "Stižeš? Evo mi smo tu u Cresu, čekamo te." Koji to "mi", trebao me čekati samo Narcis? "Dođi, vidjet ćeš!" Spuštam se na kolodvor i imam što vidjeti: Sa Narcisom za stolom sjede Leteči vlak, njegov tata i još dva forumaša sa slovenskog pomorskog foruma, a veli mi Narcis da se i Thomcro bio ukazao, ali da se kratko zadržao, ostavio fotografije za panoe i otišao. Uz kavicu se dogovaramo što i kako dalje. Zajedno svjedočimo kuplanju žutke 109 na vlak 4000:
Sa slovenskim dijelom ekipe rastajemo se na drugom peronu riječkog kolodvora. Oni nastavljaju prema riječkoj rivi snimati odlazak katamarana, ...

Evo nas u Cresu. Hvala na gostoprimstvu i prijatnom društvu. Da se predstavimo: prvi s ljeve je Miha30, drugi je Leteči vlak (železničar na slo pomorskom forumu) i treči Patentee 1833 (Planet 1830 na slo forumu). Snimili smo odlazak katamarana i vidjeli dosta zanimljivog.

Subotnje poslijepodne u Bakru Izlet-12
Patentee 1833
Patentee 1833

Broj postova : 98
Lokacija : Ljubljana
Registration date : 31.01.2010

[Vrh] Go down

Subotnje poslijepodne u Bakru Empty Re: Subotnje poslijepodne u Bakru

Postaj by Pfaff pon 21 oľu 2011 - 18:39

Baš ste to lijepo odradili. Subotnje poslijepodne u Bakru Suuper
Još da je zemljovidić... Pa ucrtane prugice... Pa brojevi lokacija...

Subotnje poslijepodne u Bakru Hehe, jesam dosadan, zar ne?

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Subotnje poslijepodne u Bakru Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11152
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Subotnje poslijepodne u Bakru Empty Re: Subotnje poslijepodne u Bakru

Postaj by max pon 21 oľu 2011 - 21:08


Hmmmm primamljivo izgleda ovo na zidu yes
inaće svaka čast za reportažu bravo super bravo
max
max

Broj postova : 224
Lokacija : Rijeka
Registration date : 13.12.2009

[Vrh] Go down

Subotnje poslijepodne u Bakru Empty Re: Subotnje poslijepodne u Bakru

Postaj by leteči vlak pon 21 oľu 2011 - 22:10

bravo bravo Vrlo zanimljiv putopis. Bakarski zaljev mi je od uvijek bio nešto posebnog zbog reliefa i naravno svih dizalica, dimnjaka, rezervoara za naftu, brodova...


Jean je napisao/la:Leteči vlak, žao mi je da nismo malo više vremena proveli skupa. Da sam znao da će nas pustiti u luku Bakar, vjerujem da ne bi bio problem nagovoriti vas da idete s nama...
Sada je vrlo teško reći šta bi se odlučili, ako bi znali, da imate slobodan ulaz u bakarsku luku..... ponuda bi bila vrlo privlačna Very Happy .
No, i mi smo imali vrlo ljep dan u Rijeci (zahvaljujući Narcisu i LLeonu na informacijama). Vidjeli i slikali smo puno više, nego smo očekivali kul .

Još jednom hvala Narcisu i Jeanu za razgovor i piće u Cresu icon pivo . Nadam se, da se opet vidimo ob neki prilici...

Pozdrav
leteči vlak
leteči vlak

Broj postova : 1024
Age : 30
Lokacija : Lost Heaven
Registration date : 21.01.2010

[Vrh] Go down

Subotnje poslijepodne u Bakru Empty Re: Subotnje poslijepodne u Bakru

Postaj by Jean uto 22 oľu 2011 - 0:01

Patentee 1833 je napisao/la:
Jean je napisao/la:.... - zove Narcis: "Stižeš? Evo mi smo tu u Cresu, čekamo te." Koji to "mi", trebao me čekati samo Narcis? "Dođi, vidjet ćeš!" Spuštam se na kolodvor i imam što vidjeti: Sa Narcisom za stolom sjede Leteči vlak, njegov tata i još dva forumaša sa slovenskog pomorskog foruma, a veli mi Narcis da se i Thomcro bio ukazao, ali da se kratko zadržao, ostavio fotografije za panoe i otišao. Uz kavicu se dogovaramo što i kako dalje. Zajedno svjedočimo kuplanju žutke 109 na vlak 4000:
Sa slovenskim dijelom ekipe rastajemo se na drugom peronu riječkog kolodvora. Oni nastavljaju prema riječkoj rivi snimati odlazak katamarana, ...

Evo nas u Cresu. Hvala na gostoprimstvu i prijatnom društvu. Da se predstavimo: prvi s ljeve je Miha30, drugi je Leteči vlak (železničar na slo pomorskom forumu) i treči Patentee 1833 (Planet 1830 na slo forumu). Snimili smo odlazak katamarana i vidjeli dosta zanimljivog.

http://www.shrani.si/f/2v/tk/opAnJHE/izlet-12.jpg

Hvala na nadopuni, Patentee! Što se tiče tebe osobno, shvatio sam da jesi na ovom forumu, ali nisam zapamtio pod kojim nickom. Eto, sad je i ta nedoumica razjašnjena. Bilo je zadovoljstvo porazgovarati s tobom i nadam se da će uskoro biti neka nova prigoda!

Pfaff je napisao/la:Baš ste to lijepo odradili. Subotnje poslijepodne u Bakru Suuper
Još da je zemljovidić... Pa ucrtane prugice... Pa brojevi lokacija...

Subotnje poslijepodne u Bakru Hehe, jesam dosadan, zar ne?

Nisi. To bi zapravo trebao biti standard prilikom postanja putopisa.

Evo karte:
Subotnje poslijepodne u Bakru RijekaBakar

Crveni okvir sa gornje karte - Kukuljanovo:
Subotnje poslijepodne u Bakru Kukuljanovo

Zeleni okvir sa gornje karte - uže gradsko područje Bakra:
Subotnje poslijepodne u Bakru Bakar

max je napisao/la:Hmmmm primamljivo izgleda ovo na zidu yes
Brzinska marenda. Moja: Žaba pecivo, 10 deka vratine, 3-4 fete sira. Narcisova je bila slična, ali je uključivala mortadelu koja nije baš kompatibilna sa mojim receptorima okusa. Budući da nekakav novi pravilnik strogo brani tetama u dućanima da slažu sendviče, morali smo naći dobar komad zida da si ih složimo sami.

leteči vlak je napisao/la:Sada je vrlo teško reći šta bi se odlučili, ako bi znali, da imate slobodan ulaz u bakarsku luku..... ponuda bi bila vrlo privlačna Very Happy .
No, i mi smo imali vrlo ljep dan u Rijeci (zahvaljujući Narcisu i LLeonu na informacijama). Vidjeli i slikali smo puno više, nego smo očekivali kul .

A koja slikica na pomorskom dijelu foruma???

______________________________________
Subotnje poslijepodne u Bakru D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Subotnje poslijepodne u Bakru Empty Re: Subotnje poslijepodne u Bakru

Postaj by LLeon uto 22 oľu 2011 - 6:35

Patentee 1833 je napisao/la:Da se predstavimo:
Sada mi je još više žao da vam se nisam mogao pridružiti. wallbash Moja radna subota se neplanirano produžila do kasnih večernjih sati. Ali biti će još prilike za icon pivo eksn veselo
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Subotnje poslijepodne u Bakru Empty Re: Subotnje poslijepodne u Bakru

Postaj by gaspa uto 22 oľu 2011 - 8:38

Evala da napokon prestanemo gledati ovaj dio i ove kolosjeke samo na Google Earth. Industrijska zona i njezino pružje - tako blizu a tako daleko da smo tek sad stekli uvid u to.

Manometar? Pa - za tlak u gumama, zar ne? kul

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3483
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Subotnje poslijepodne u Bakru Empty Re: Subotnje poslijepodne u Bakru

Postaj by leteči vlak čet 24 oľu 2011 - 0:19

Jednu pitanje: ima još koji ostatak nekadašnje koksarne u Bakru? Znam da je onaj veliki dimnjak pao nešto godina nazad, ali zanimaju me ostali objekti...

Jean je napisao/la:
leteči vlak je napisao/la:Sada je vrlo teško reći šta bi se odlučili, ako bi znali, da imate slobodan ulaz u bakarsku luku..... ponuda bi bila vrlo privlačna Very Happy .
No, i mi smo imali vrlo ljep dan u Rijeci (zahvaljujući Narcisu i LLeonu na informacijama). Vidjeli i slikali smo puno više, nego smo očekivali kul .
A koja slikica na pomorskom dijelu foruma???

Bit če uskoro još koja fotografija. Trenutno nemam puno vremena za uređivanje fotografija.

P.S. gdje je Narcis sa fotografijama? Very Happy
leteči vlak
leteči vlak

Broj postova : 1024
Age : 30
Lokacija : Lost Heaven
Registration date : 21.01.2010

[Vrh] Go down

Subotnje poslijepodne u Bakru Empty Re: Subotnje poslijepodne u Bakru

Postaj by Pfaff čet 24 oľu 2011 - 2:49

leteči vlak je napisao/la:Jednu pitanje: ima još koji ostatak nekadašnje koksarne u Bakru? Znam da je onaj veliki dimnjak pao nešto godina nazad, ali zanimaju me ostali objekti...
Ostao je još podvodni tunel kroz kojeg je prolazio konvejer za ugljen od lučkog terminala do koksare, a vide se mjestimično i ostaci temelja za konvejer od koksare do krcališta Ivani. Drugo je srušeno, odvezeno i poravnato. Mislim da je na sajtu od "Štaciona" moja .pdf fajla s pričom o Ivanima - tamo se to vidi.
BTW, dimnjak nije pao već su ga posebnim strojem spiralno "grickali" od vrha do dolje. Miniranje bi bilo preopasno.

leteči vlak je napisao/la:P.S. gdje je Narcis sa fotografijama? Very Happy
U Labinu!

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Subotnje poslijepodne u Bakru Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11152
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Subotnje poslijepodne u Bakru Empty Re: Subotnje poslijepodne u Bakru

Postaj by LLeon čet 24 oľu 2011 - 6:05

Pfaff je napisao/la:
leteči vlak je napisao/la:Jednu pitanje: ima još koji ostatak nekadašnje koksarne u Bakru? Znam da je onaj veliki dimnjak pao nešto godina nazad, ali zanimaju me ostali objekti...
Ostao je još podvodni tunel kroz kojeg je prolazio konvejer za ugljen od lučkog terminala do koksare, a vide se mjestimično i ostaci temelja za konvejer od koksare do krcališta Ivani. Drugo je srušeno, odvezeno i poravnato.
Ostala je i upravna zgrada. Danas je u njoj studio Pomorskog radija i još neke kancelarije. Na drugom kraju platoa je ostala jedna velika zgrada u kojoj je Konstruktor imao spavaonice i menzu za svoje radnike (ne znam ima li još) i još neke radionice.
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Subotnje poslijepodne u Bakru Empty Re: Subotnje poslijepodne u Bakru

Postaj by Narcis čet 24 oľu 2011 - 13:40

Evo i mene, ali samo sa par slika, pošto vam je Jean već sve fotodokumentirao, što slikama, što zemljovidima, da vidite gdje smo se sve kretali to subotnje poslijepodne 12.03.2011, pa da se ne ponavljamo previše, jer smo slikali manje-više iste motive.

Subota 12.03.2011., željeznički kolodvor Rijeka, nešto prije 12 sati, po prethodnom dogovoru sa Jeanom da se nađemo u našem kultnom Cresu, najprije jedan mali foto-session po kolodvoru, da ih ne ponavljam, slike su OVDJE i OVDJE. I onda sretnem poznata lica na 1.peronu, naše drage prijatelje i forumaše sa našeg i slovenskog foruma, leteči vlak s ocem, miha30, Patentee 1833 (nema slike no no ), popili kavicu u Cresu, gdje nam se pridružio i Jean. Nagovarali smo ih da krenu s nama put Kukuljanova i Bakra u pohode industrijskim kolosijecima, ali ipak im je prevagnula želja za obradu i obilazak riječke luke, a Ja i Jean smo krenuli na mini-ekšn u prigrad.

Prva postaja Sv. Kuzam ( nekada Vitoševo), obići zgradu bivšeg stajališta na pruzi Rijeka-Zagreb.
Subotnje poslijepodne u Bakru Rijeka_Bakar_Kukuljanovo039

Nekada stajalište, danas stambena zgrada, u neposrednoj blizini je cestovni nadvožnjak, pogled prema Škrljevu
Subotnje poslijepodne u Bakru Rijeka_Bakar_Kukuljanovo036

Sa druge strane, pogled prema Rijeci
Subotnje poslijepodne u Bakru Rijeka_Bakar_Kukuljanovo038

Bogom dana lokacija za sačekušu mrgreen
Subotnje poslijepodne u Bakru Rijeka_Bakar_Kukuljanovo033

Dočekali smo tu i vlak 4001 (film ako niste, možete vidjeti OVDJE).

.........nastavlja se.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Subotnje poslijepodne u Bakru Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Subotnje poslijepodne u Bakru 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Subotnje poslijepodne u Bakru Empty Re: Subotnje poslijepodne u Bakru

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.