Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Glu, glu...

+10
Laurus
milepaclo
NP-549
Barney
Stanley
Jean
bnsf
Damir
Pfaff
gaspa
14 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 1 / 6. 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Glu, glu... Empty Glu, glu...

Postaj by gaspa čet 5 svi 2011 - 16:06

Pivo naše nekadašnje i svakidašnje

Kako možete samo jesti (Njam, njam...) a ništa ne popiti? K'o što Damir lijepo reče - bnsf se predstavio u odgovarajućoj temi a tekuću problematiku po želji predstavimo ovdje. Dozvolio sam si načeti ovako nešto, jer, očigledno, interesanata ima oho-ho, a tu je i časni starina administrator, kao predstavnik uprave kojem tema nije mrska, dapače, poznat i po izvornim rješenjima ruksak-sadržaj-slamka od metra.

Kako ste me uhvatili na suho - onda ću za danas, bez drugih priloga, samo nabaciti slovenske i hrvatske pivske proizvođače, a priliku da zavirite u fotoalbum čovjeka koji je probao i dokumentirao preko 400 vrsta piva sa svih kotinenata (izuzev Antarktika) možda jednom i dobijete.

U Sloveniji su to prvenstveno Pivovarna Union (moj favorit: eksportni ležak, zelena etiketa) i Pivovarna Laško (moj favorit: Laški golding). E sad, i privatna je inicijativa uzela maha, pa imamo još i Pivovarnu Haler u Olimju, a nešto se proizvodi(lo ?) i na Bledu.

Glede Lijepe naše, pivo vare u Zagrebu, Karlovcu, Koprivnici, Daruvaru, Đakovu, Osijeku, Vukovaru, Pazarištu i Buzetu. Za Split se ne usuđujem reći vare li još išta ili samo pretaču, a priča s Otočcem (Zagrebačka pivovara) je davno završila.

A možda me netko i nadopuni nekim malim privatnim pogonom.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Glu, glu... Empty Re: Glu, glu...

Postaj by Pfaff čet 5 svi 2011 - 16:37

Glede privatne inicijative u susjednoj nam €uropi, zaboravijo si dragog gospodina u Kozini koji isto nešto kemija...

A za Unionov eksportni ležak Ti se odmah pridružujem glede čeznutljivih uzdaha...

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Glu, glu... Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Glu, glu... Empty Re: Glu, glu...

Postaj by Damir čet 5 svi 2011 - 17:52

Pošto sam i ja pivopija,spomenuo bi još jednog susjeda Slovenca koji isto u domaćoj radinosti proizvodi domaće pivo u malim količinama.
PEK,to je restoran odmah do nama Riječanima svima znanog Kalistera! Piva ne da je dobra nego izbija iz gaća Glu, glu... 57795 Proizvode tamno i svijetlo.
Pošto je moja žena Slovakinja,kad idem kod njezinih u Bratislavu naj radije pijem Kelt! Ali,imaju oni 20-tak vrsta piva i vjerujte mi na riječ da su
skoro sve po mome guštu. Kad sam se znao vraćati odozgora još u vrijeme dok su sve granične postaje bile u funkciji do HR,na svakoj su me zaustavljali jer mi je autu stražnji kraj visio do boli koliko sam piva vozio kući + prtljagaGlu, glu... 826882 . I danas kad njezini dolaze ovdije na ljeto
uvijek mi dovezu po 2 kištrice Kelta ili nekog drugog SK piva. Glu, glu... 974349 Jako mi je drago da je ovakova tema otvorena i da razmijenjujemo iskustva u pijenju žutog i črnog zlata!
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Glu, glu... Empty Re: Glu, glu...

Postaj by bnsf čet 5 svi 2011 - 18:27

E to mogu i ja da potvrdim jer kod Kalistera sam zapeo brezbroj puta sa kompanijom pa nismo lako završili. rolling on the floor

bnsf

Broj postova : 14
Lokacija : Slo.
Registration date : 02.05.2011

[Vrh] Go down

Glu, glu... Empty Re: Glu, glu...

Postaj by Pfaff čet 5 svi 2011 - 18:56

Damir je napisao/la:Kad sam se znao vraćati odozgora još u vrijeme dok su sve granične postaje bile u funkciji do HR,na svakoj su me zaustavljali jer mi je autu stražnji kraj visio do boli koliko sam piva vozio kući ...
E pa kad popiješ slovačko pivo (uzgred, nisu li Slovaci poznatiji po vinu?) i oteretiš auto, odeš lijepo kod Kalistera da Ti promijeni amortizere... rolling on the floor

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Glu, glu... Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Glu, glu... Empty Re: Glu, glu...

Postaj by Gost čet 5 svi 2011 - 18:57

Kalister ... Kalister ... je to onaj restoran u Jelšanama? Svojedobno smo tamo Jean i ja zaglavili i doma nosili svaki po "patronu" crnog! Mogu preporučiti, jako dobro!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Glu, glu... Empty Re: Glu, glu...

Postaj by Jean čet 5 svi 2011 - 19:38

Kalister je gumar ili po domaći vulkanizer. Pivo vari već spomenuti Pek i kod njega smo zaglavili po ispraćaju Garde iz Šapjana svojevremeno... Inače, samo kao dopuna Gaspi i Pfaffu, narečeni Pek se također nalazi u Sloveniji, u Jelšanama, na cesti prema Ilirskoj Bistrici i Pivki.

______________________________________
Glu, glu... D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Glu, glu... Empty Re: Glu, glu...

Postaj by Gost čet 5 svi 2011 - 19:43

Jean je napisao/la:Kalister je gumar ili po domaći vulkanizer. ...
Sve sam pomješao ... nono mad

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Glu, glu... Empty Re: Glu, glu...

Postaj by Damir čet 5 svi 2011 - 20:09

Pfaff je napisao/la:
Damir je napisao/la:Kad sam se znao vraćati odozgora još u vrijeme dok su sve granične postaje bile u funkciji do HR,na svakoj su me zaustavljali jer mi je autu stražnji kraj visio do boli koliko sam piva vozio kući ...
E pa kad popiješ slovačko pivo (uzgred, nisu li Slovaci poznatiji po vinu?) i oteretiš auto, odeš lijepo kod Kalistera da Ti promijeni amortizere... Glu, glu... 826882

Jesu Paffe, poznati su po vinu! Još bolje kad smo kod toga kraj Bratislave je jedno mjestašce zvano Vinosadi. To ti sve govori,kao da si u Istri sve ravno
i sve puno trsja. Čak se i ženina rodbina bavi vinarstvom,ali ja sam u životu popio svega možda pol litre vina i ne gre mi! Pa san radije na biri,a uz Češku i Slovaci imaju tradiciju pivarstva,bar veću nego mi Hrvati.

Šta se tiče amortizera Glu, glu... 57795 ne sekiraj se,nebi mi pomogle ni opruge sa žutki koliko ga nakrcam pivčugom!
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Glu, glu... Empty Re: Glu, glu...

Postaj by gaspa pet 6 svi 2011 - 8:37

Sad da malo zakuham o susjedima koji žive u našem okruženju (sa sjevera, zapada i juga) - o BiH. Naravno da svaki entitet ima i svoju pivovaru (većina njih je naslijeđe novije prošlosti): Bihać (Preminger me ugodno iznenadio), Banja Luka, Tuzla, Sarajevo i Grude.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Glu, glu... Empty Re: Glu, glu...

Postaj by gaspa pet 6 svi 2011 - 8:42

Baš sam truba! Od Slovenaca sam zaboravio mariborski Talis. Pivo Gambrinus.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Glu, glu... Empty Re: Glu, glu...

Postaj by Gost pet 6 svi 2011 - 8:47

gaspa je napisao/la:... Grude.
"Prima" može proć ali samo pod tom etiketom! U Billi, Kauflandu i Lidlu se "Prima" prodaje pod nekim drugim imenom, nižom cijenom ali i slabijom kvalitetom!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Glu, glu... Empty Re: Glu, glu...

Postaj by gaspa pet 6 svi 2011 - 8:57

Prima je kao pod patronatom češkog Zubra koji nije loš. A ako su ovo drugo Hercegovci sa zavidnom tradicijom pivarstva i uzgoja hmelja pokušali iskemijati nešto domaće... vjerojatno su kemijali nešto da cjenovno ne budu na gubitku, kad ih ovi trgovački lanci propuste kroz svoj žrvanj.

To je inače karakteristično za trgovačke lance - uvođenje vlastite robne marke, jeftinije i ne uvijek tako dobre kao izvorni proizvod. Pa imamo K-pivo (Konzum), pa m pivo (Mercator; Laško), pa piva punjena za Lidl s izbjegavanjem oznake stvarnog proizvođača, pa...

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Glu, glu... Empty Re: Glu, glu...

Postaj by gaspa pet 6 svi 2011 - 9:01

Kad već pričam o tradiciji... (ali doći ćemo i na to jednog dana). Kod nas se ponosno navodi na etiketama koliko je pivivara stara, odn. kad je utemeljena, tamo negdje 18xx...

A mene je u pojam ubilo neko pivce koje sam nabavio valjda 1970. u tko sad više zna kojem austrijskom seoskom dućanu. Pivovara Kaltenhausen, osnovana 1435. Tek da se zna. I da svi oni koji su osnovani nakon 1700. zašute.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Glu, glu... Empty Re: Glu, glu...

Postaj by Gost pet 6 svi 2011 - 9:46

Ajd da se dotaknemo i (domaćeg) crnog. Dok je Zagrebačka pivovara imala pogon u Otočcu i tamo punila "Tomislava" pivo je bilo bogatog, punog, okusa. Pjena je bila tvrda k'o kamen i nije ga se moglo popiti baš puno jer je udaralo opako u glavu. Ovo sad je obična alkoholizirana, obojena, vodica. Okus je vodnjikav, pjena meka ... jedino što je postotak alkohola ostao isti. Ali i to je bolje nego crno od Karlovačke. Njihovo crno je niš.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Glu, glu... Empty Re: Glu, glu...

Postaj by gaspa pet 6 svi 2011 - 10:51

Za mene - od domaćih - Osječko crno!

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Glu, glu... Empty Re: Glu, glu...

Postaj by Gost pet 6 svi 2011 - 15:18

Proba' ga prije par godina (5-6!) i nije mi baš sjelo. Moguće da se u međuvremenu štogod i promjenilo.

A što je onom trećom kategorijom, bezolovnim, ups sorry kul , bezalkoholnim? To zbilja nisam probao niti od jednog proizvođača!

Ali zato jesam Karlovačko sa limunom ... icon rig icon rig icon rig

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Glu, glu... Empty Re: Glu, glu...

Postaj by Gost pet 6 svi 2011 - 20:21

Jedna pura dva pandura ... ups, kriva pjesmica mrgreen ! Jedan BNSF dva Beck'sa ... i Damir i bnsf kul . Ja sam zdruge strane aparat rolling on the floor

Glu, glu... 100_5511

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Glu, glu... Empty Re: Glu, glu...

Postaj by Pfaff pet 6 svi 2011 - 21:26

thomcro je napisao/la:A što je onom trećom kategorijom, bezolovnim, ups sorry kul , bezalkoholnim? To zbilja nisam probao niti od jednog proizvođača!
Nije sasvim nejestivo. Poznam Zagrebačku verziju. Kad se nađeš ljeti nakon nekog roštilja daleko od doma svog, a čeka te komad vožnje do doma i par nezasitnih plavaca na ključnim položajima, nije alternativa za zanemarit'

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Glu, glu... Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Glu, glu... Empty Re: Glu, glu...

Postaj by Gost pet 6 svi 2011 - 22:13

Oš reć, smrdiš na kilometre po pivčugi a na dregeru "0" kul

Glu, glu... 3634865524

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Glu, glu... Empty Re: Glu, glu...

Postaj by Damir pet 6 svi 2011 - 22:29

Ovaj moment je krenuo za SLO! Čekam da mi i se javi kad dođe kući! Još smo polakali u "Mladenci" sa Thommotom zeru paaaaaa Glu, glu... 57795
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Glu, glu... Empty Re: Glu, glu...

Postaj by Pfaff pet 6 svi 2011 - 22:41

Opasno ste krenuli. Nemoj da moramo u "Štacionu" osnivati podsekciju lečenih alk...pivopija!

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Glu, glu... Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Glu, glu... Empty Re: Glu, glu...

Postaj by Gost pet 6 svi 2011 - 23:02

Ja nisam pil Glu, glu... 3529238460 ja sam pil Jamničicu mrgreen

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Glu, glu... Empty Re: Glu, glu...

Postaj by Pfaff pet 6 svi 2011 - 23:10

thomcro je napisao/la:Ja nisam pil Glu, glu... 3529238460 ja sam pil Jamničicu mrgreen
Brižni moj...

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Glu, glu... Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Glu, glu... Empty Re: Glu, glu...

Postaj by Damir pet 6 svi 2011 - 23:24

Pfaff je napisao/la:Opasno ste krenuli. Nemoj da moramo u "Štacionu" osnivati podsekciju lečenih alk...pivopija!

E,da si se javio kad smo te zvali sad ne bi tako govorio Glu, glu... 57795 Glu, glu... 826882 bio bi ako ne TILT bar pol od toga,a sasvim dovoljno
za promatranje u apartmanu 100m od Cresa kroz lovorike Glu, glu... 424187
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Glu, glu... Empty Re: Glu, glu...

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 6. 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

[Vrh]


Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.