Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denisov prvi ekšn

+2
Pfaff
kiki273
6 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Go down

Denisov prvi ekšn Empty Denisov prvi ekšn

Postaj by kiki273 uto 20 pro 2011 - 20:20

Naš novi forumaš i odnedavno štacionovac "denisri" danas je s narcisom i samnom odradio svoj prvi ekšn; tura Učka - Lupoglav - Pula - Lupoglav. Našli smo se točno u 10 na vratima jadrana i za pola sata smo već bili na otpremništvu Učka gdje nam se pridružio Narcis.
Denisov prvi ekšn PC200035

Ova je stogodišnjakinja
Denisov prvi ekšn PC200037

Tragom vijesti kako je neki dan bio vlak u kamenolomu istraživali smo tračnice
Denisov prvi ekšn PC200036

Plan je bio u Lupoglavu popit kaficu i na šved za Pulu u 11,39. Krenuli smo put Franjine livade a kad tamo na pola puta
Denisov prvi ekšn PC200038

Molim? Remont??????
Da, da vlakovi voze (i još će) do kamenoloma Vranja, a i Rockwool traži prugu i ind. kolosjek!
Pruga je dakle aktivna do tunela Vranja I
Denisov prvi ekšn PC200039

Denis u čudu i nevjerici gleda.....
Denisov prvi ekšn PC200040

Nakon kafice posjetili smo poznatu ćenifu, naljepnica DPŽ-a odoljeva vremenu....
Točno po V.R.-u šved kreće ka Puli, narcis i Denis
Denisov prvi ekšn PC200041



Zadnja promjena: kiki273; uto 20 pro 2011 - 20:33; ukupno mijenjano 1 put.

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Denisov prvi ekšn Empty Re: Denisov prvi ekšn

Postaj by kiki273 uto 20 pro 2011 - 20:26

Vožnju švedom prekidamo u Vodnjanu, zatvor pruge zbog izmjene skretnica, evo vagona s tucanikom iz Vranja
Denisov prvi ekšn PC200043

Prelazimo u transov MAN i iskcavamo se na nekadašnjem stajalištu Pula - Obala. Nakon vožnjice Pulaprometovim autobusima....
Denisov prvi ekšn PC200048

....vraćamo se na kolodvor.
Denisov prvi ekšn PC200049

Odjednom se začuje: "Din-don Obavještavaju se purnici da zbog zatvora pruge do Vodnjana prometuje aztobus koji se nalazi ispred kolodvorske zgrade. Setra
Denisov prvi ekšn PC200050

Kako ova vožnja staje u Šijani i autobusom smo krenuli ka njoj. Os Šijane do Galižane probijali smo se bijelim kozjim stazicama!
Vodnjan
Denisov prvi ekšn PC200051

Naš šved za nazad
Denisov prvi ekšn PC200052

Nakon Cerovlja osto' prazan motor!
Denisov prvi ekšn PC200053

Denisov prvi ekšn PC200054

Denisov prvi ekšn PC200055

A što je pravi putopis brez ćenife?
Denisov prvi ekšn PC200056

Dolaskom u Lupoglav našeg šveda su odma skuplali za jutarnju vožnju Buzet - Pula
Denisov prvi ekšn PC200058

eksn eksn eksn eksn eksn

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Denisov prvi ekšn Empty Re: Denisov prvi ekšn

Postaj by Pfaff uto 20 pro 2011 - 20:55

Bravo, dečki Denisov prvi ekšn Suuper2 Puuuno lijepih novih vijesti.
Nego, niste čovika mogli malo zarivat u upravljačnicu?

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Denisov prvi ekšn Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Denisov prvi ekšn Empty Re: Denisov prvi ekšn

Postaj by kiki273 uto 20 pro 2011 - 21:07

Pfaff je napisao/la:Bravo, dečki Denisov prvi ekšn Suuper2 Puuuno lijepih novih vijesti.
Nego, niste čovika mogli malo zarivat u upravljačnicu?
Ma ča zarivat? HŽ-ovci kad su nas vidili rekli su: A, to su oni naši ljubitelji, hote nutra, hote!

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Denisov prvi ekšn Empty Re: Denisov prvi ekšn

Postaj by Narcis uto 20 pro 2011 - 21:16

Učka-Lupoglav-Pula (malo drugačije)
Kiki je otvorio temu i ukratko vam objasnio gdje smo sve bili danas i što smo vidjeli. Nikakve posebne pripreme nismo imali, ja i denisRI smo na godišnjem a kiki je imao slobodan dan, uvečer prije pao je dogovor, da idemo do Lupoglavai onda vlakom do Pule (nismo dugo mrgreen ), ali prije toga smo se našli na stanici Učka / Vranja kako hoćete, tragom prošlih napisa da je odovuda išao teretni vlak za Vodnjan prije nekoliko dana.

Kako sam i napisao u temi pruga Lupoglav-Raša, drugi kolosijek je zatvoren i nema nikakvih naznaka, da je nešto prošlo po njemu, već davnoooo.
Denisov prvi ekšn PC200047

Denisov prvi ekšn PC200048

No međutim, na prolaznom glavnom kolosijeku se ipak vide neki tragovi, skretnica se nije dirala, to je očito.
Denisov prvi ekšn PC200049

Točno smo na 6. kilometru iz Lupoglava.
Denisov prvi ekšn PC200050

Ovaj puta mapper ne laže sad . Sjeli smo u aute i idemo prema Lupoglavu, uz namjeru da se zaustavimo u Mikuličićima, da denisu pokažemo "Franjinu livadu" kako smo je od milja nazvali, odnosno mjesto gdje je pok. predsjednik Tuđman u rujnu 1993. otvorio radove na izgradnji želj. tunela kroz Ćićariju i novog kolodvora Lupoglav, naravno ništa od toga. Pošto lokalna cesta Vranja-Lupoglav dobrim dijelom ide uz samu prugu, na putu kod sela Mavrovija zastajemo, razlog..... wow wow wow wow
Denisov prvi ekšn PC200052

Denisov prvi ekšn PC200053

Denisov prvi ekšn PC200051

Na km 4+600 smo zatekli ekipu HŽ-a na zamjeni pragova i uz klasičan pozdrav, dobar dan, zar je remont u tijeku, odgovaraju, a je je pomalo, radi se, pitamo hoćete li i do Raše ovako? thinking

Za sada ne znamo ništa, kažu, ali do Vranja se moraju mijenjati svi dotrajali pragovi, a dalje vidjet će se, nitko nije rekao ni da, ni ne, jer je pruga službeno otvorena za promet od Lupoglava do Vranja, dalje nije, znamo i zašto, ali sjetit ćete se našeg pješačkog maratona prije 2 i pol godine da je onda sva dionica bila zatvorena za promet, danas je ipak situacija malo drugačija, a kako saznajemo tvornica kamene vune "Rockwool" iz Potpićna non-stop vrši pritisak na HŽ da obnovi prugu i izgradi industrijski kolosijek od kolodvora Kršan do tvornice (manje od 1km).
Ovim prizorom, ne znam kako vi, ali mi smo se oduševili, jer izgleda da ipak nisu sve nade propale u vezi s ovom prugom. Rolling Eyes

----> nastavit će se.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Denisov prvi ekšn Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Denisov prvi ekšn 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Denisov prvi ekšn Empty Re: Denisov prvi ekšn

Postaj by Narcis uto 20 pro 2011 - 21:29

Pfaff je napisao/la:Bravo, dečki Denisov prvi ekšn Suuper2 Puuuno lijepih novih vijesti.
Nego, niste čovika mogli malo zarivat u upravljačnicu?
Jesmo , jesmo itekako grinko , kondukter na povratku u Puli nas je prepoznao i strojovođa nam je ljubazno ponudio mjesto u upravljačnici, mi smo velikodušno to prepustili denisu, pošto smo mi već to prošli ohoho puta, a njemu je ipak prvi put. yes

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Denisov prvi ekšn Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Denisov prvi ekšn 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Denisov prvi ekšn Empty Re: Denisov prvi ekšn

Postaj by Narcis uto 20 pro 2011 - 21:39

Nastavak
Dolaskom u Lupoglav, najprije što, kupiti karte naravno, a u međuvremenu mi kiki šapće, da je štacionova naljepnica još uvijek na vratima ćenife. Cool
Denisov prvi ekšn PC200054

Na kolodvoru ništa posebno, 2062 036 sa službenim vagonom, čeka neki novi zadatak
Denisov prvi ekšn PC200055

Naš 7122 008 za Pulu kao vlak 4707 (Lupoglav 11.39 - Pula 13.10), ali kad sam ga ugledao kako izgleda sa ove strane, išaran do zla boga, prošla me je volja za daljnjim slikanjem. Evil or Very Mad
Denisov prvi ekšn PC200057

Kolodvorska zgrada i njuška od 7122 008 kul
Denisov prvi ekšn PC200056

Bus Lupoglav-Rijeka spreman za polazak, mogu reći, solidno popunjen.
Denisov prvi ekšn PC200058

I krećemo, pa je red da se i predstavimo, denis i kiki
Denisov prvi ekšn PC200059

Ja i kiki
Denisov prvi ekšn PC200060

Čim je vlak, krenuo, kiki nam je ogladnio. Dobar tek ! gladan
Denisov prvi ekšn PC200061

---->



______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Denisov prvi ekšn Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Denisov prvi ekšn 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Denisov prvi ekšn Empty Re: Denisov prvi ekšn

Postaj by Narcis uto 20 pro 2011 - 22:07

Neću vas tlačiti sa slikama s ove pruge, pošto je prožvakana već mali milion puta, ali ipak, ajde malo da ponovimo gradimo kul . Možda netko po prvi puta čita putopis sa istarske pruge. mrgreen

Iz Lupoglava prema Puli, prva stanica je tko zna, zna, a tko ne, saznat će.
Hum u Istri
Denisov prvi ekšn PC200065

Istarski ipsilon u pozadini, odnosno točnije Vijadukt Mrzlići.
Denisov prvi ekšn PC200063

Selo Čuleti u pozadini, nalazi se kraj Boruta, nego tu mi je zapelo za oko ovo ogledalo, na žcp-u lokalne ceste koja povezuje Borut-Lesišćina-Lupoglav. Zašto vam to spominjem, zato jer je ovaj prijelaz označen kao opasan cestovni prijelaz, što je doduše i bio do pred malo, preglednost je bila jako slaba, pogotovo ako se vozilo u ovom smjeru, kako gleda slika, raslinje uz prugu visoko, pruga u zavoju sa jedne i sa druge strane, praktički autom je trebalo proviriti na prugu ako nailazi vlak, hvala bogu nije zabilježena nijedna nesreća, okoliš je sada očišćen, preglednost je dosta široka, montirano je ogledalo, i uvedena lagana vožnja vlaku na 15 km/h, prije svega toga je bila 70 km/h, logike li...
Denisov prvi ekšn PC200066

Borut
Denisov prvi ekšn PC200067

Vrlo "suvremen" uređaj za osiguranje obližnjeg žcp-a
Denisov prvi ekšn PC200068

Cerovlje, promaknuo mi je neki radni stroj... Crying or Very sad
Denisov prvi ekšn PC200069

Denisov prvi ekšn PC200070

U Pazinu mi je promaknuo Plasser.... Razz
Denisov prvi ekšn PC200072

Ma šta je ovo danas, brate mili, iznenađenje na iznenađenje, radovi na pruzi za Rašu, ovdje skoro u svakom kolodvoru neki radni stroj,e od sada na dalje na sprem dočekujem svaki kolodvor i stajalište. veselo

Heki Tovarište
Denisov prvi ekšn PC200073

Bivše tvornica boksita
Denisov prvi ekšn PC200074

Kolosijek i skretnica koje nije u funkciji barem 30 godina, ali vožnja je i dalje lagana (20 km/h)
Denisov prvi ekšn PC200075

Heki i bivše stajalište Grubiši sam preskočio, tamo se ni ne mogu naći radni strojevi.

Sveti Petar u Šumi
Denisov prvi ekšn PC200076

Krajcar Brijeg i Žminj, ništa

Kanfanar (prazan kolodvor)
Denisov prvi ekšn PC200077

Ćenifa u Kanfanaru, opisana već bezbroj puta, kao uredna i čista.
Denisov prvi ekšn PC200078

Prema suncu i desno nekadašnja pruga Kanfanar-Rovinj, odnosno ono što je ostalo od nje, zaraslo u duboku travu.
Denisov prvi ekšn PC200079

----->

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Denisov prvi ekšn Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Denisov prvi ekšn 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Denisov prvi ekšn Empty Re: Denisov prvi ekšn

Postaj by Narcis uto 20 pro 2011 - 22:39

Slijede stajališta Smoljanci, Savičenta, Čabrunići, Čabrunići Selo, Juršići i malo prije Vodnjana, kondukter prolazi kroz vlak i obavještava putnike da zbog izmjene skretnica u Vodnjanu, presjedamo na autobus koji čeka ispred kolodvorske zgrade....Molimmmmm !!! Shocked , autobus umjesto vlaka u Istri, pa ajde, da i to doživimo. yes

U Vodnjanu nema vremena za slikavanje, jedino skuplani švedi čekaju vezu kao vlak 4706 (Pula 13.20 - Buzet 15.28)
Denisov prvi ekšn PC200080

Jedna daljinska, što se to radi
Denisov prvi ekšn PC200081

Ovim ćemo dalje za Pulu
Denisov prvi ekšn PC200082

Probao sam okinuti par slika kroz staklo autobusa, što se sve vidi od radova na pruzi, ali nažalost nisu uspjele. no no Vozimo se trasom vlaka, najprije Vodnjan stajalište, odmah nakon 500 m, pa slijedi Galižana, kroz uske uličice se provlačimo do jednog križanja, gdje kondukter trči prema stajalištu vlaka, vidjeti ima li putnika.
Denisov prvi ekšn PC200084

I iz Galižane nastavljamo dalje prema Puli, direktno cestom prema Velom Vrhu i dolaskom u Pulu, kondukter pita putnike gdje da nas iskrca da li na kolodvoru ili na Rivi, na Rivi, na Rivi....super-nikad bolje.. happy
Denisov prvi ekšn PC200085

Pa neka netko kaže, da stajalište Pula Obala ne postoji, makar privremeno. kul

Otuda smo se malo prošetali do autobusnog kolodvora, pa smo se malo i vozili Pulaprometovim busom do Verude i natrag, ovakvim Citelisima
Denisov prvi ekšn PC200086

Na povratku smo sišli s busa na Giardinima pa pomalo pješke uz Arenu
Denisov prvi ekšn PC200087

Denisov prvi ekšn PC200091

Uz jedan kratki osvrt na parkiralište Karolina, nekadašnji prigradski terminal Pulaprometovih linija
Denisov prvi ekšn PC200088

Je li se netko sjeća ovakvih oznaka autobusnih stajališta po Puli?
Denisov prvi ekšn PC200090

I korak po korak idemo do želj. kolodvora, uz prugu i u daljini zamjećujemo jednu rozetu pulskog tramvaja na obližnjoj zgradi
Denisov prvi ekšn PC200092

Pa na kolodvoru još i stupove nekadašnje kontaktne mreže pulskog tramvaja
Denisov prvi ekšn PC200094

Vjerojatno ima još tragova tramvaja po pulskim ulicama, jednom prilikom treba i to istražiti. eksn

Na kolodvorskoj zgradi smo tražili ako ima kakva rozeta, nema ništa, a znamo da je tu bilo okretište.
Denisov prvi ekšn PC200093

----->

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Denisov prvi ekšn Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Denisov prvi ekšn 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Denisov prvi ekšn Empty Re: Denisov prvi ekšn

Postaj by Narcis uto 20 pro 2011 - 22:52

Planirali smo povratak u Lupoglav vlakom 4710 (Pula 15.30 - Lupoglav 17.17), kako imamo još skoro pola sata vremena, idemo malo bauljati po kolodvoru, što sve ima, odnosno što bismo mogli vidjeti, pošto smo danas puni iznenađenja, tko zna... Cool

7122 002 danas odmara
Denisov prvi ekšn PC200096

Denisov prvi ekšn PC200100
Ne zna se, koja je strana više išarana, gotovo se ni ne vidi novo bojanje.

Manevra 2132 055 isto odmara pred garažom, a iza nje se skriva 2062 049
Denisov prvi ekšn PC200097

Čisto jedan infrastrukturni detalj
Denisov prvi ekšn PC200098

Zgrada sa službene strane
Denisov prvi ekšn PC200099

htjeli smo još se prošetati do Silosa Brionke, da malo snimimo industrijske kolosijeke i mjesto gdje je nekada se parkirao "Plavi vlak" prilikom službovanja po Istri, ali nas prekida najava spikera, da zbog zatvora pruge do Vodnjana vozi autobus umjesto vlaka , koji se nalazi ispred kolodvorske zgrade.
Denisov prvi ekšn PC200101

Veza vlaka 4712
Denisov prvi ekšn PC200102

Solidno popunjen
Denisov prvi ekšn PC200108

----->

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Denisov prvi ekšn Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Denisov prvi ekšn 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Denisov prvi ekšn Empty Re: Denisov prvi ekšn

Postaj by Narcis uto 20 pro 2011 - 23:21

Pošto vlak 4712 ima i stajanje u Šijani, baš me zanimalo, kojim putem ćemo se sada voziti, a možda i preskoči Šijanu.... mrgreen , a ne, ne
kruženjem pulskim ulicama, zaobilaznicom, Labinskom ulicom kroz industrijsku zonu, evo nas na stajalištu Šijana.
Denisov prvi ekšn PC200104

Kondukter nešto lijepi, vjerojatno obavijest o zamjenskom prijevozu
Denisov prvi ekšn PC200103

Napuštamo Šijanu, a sad kuda dalje, pitam se, pošto znam da odmah iza žcp-a prestaje asfaltirana cesta, dalje je samo makadam i u blizini neka betonara, ja osobno svojim autom nisam išao nikad dalje, očekujem da ćemo se okrenuti kod betonare pa natrag na glavnu cestu prema Velom vrhu i Galižani, kuda smo i došli, ali...... sad , vozimo se mi dalje veselo , kroz šumu i prašumu, denis i kiki me pitaju, kuda to idemo, jesi kad bio ovuda... no no , nemam pojma, znam samo da moramo doći do Galižane i Vodnjana, a valjda se može i šumom. lud od smijeha
I nakon 2-3 km stižemo na asfalt, onda sam skužio da smo došli do ceste Galižana-Pula i dalje normalnom trasom, pa u Galižani ponovo kondukterov trk do stajališta po eventualne putnike, iza nas je linija 22 Pulaprometa.
Denisov prvi ekšn PC200106

Pa Vodnjan stajalište, jedna putnica čeka
Denisov prvi ekšn PC200107

Ulazni signal u Vodnjan iz pravca Pule je naravno zatvoren
Denisov prvi ekšn PC200109

U Vodnjanu se prekrcavamo u vlak, ponovo jedna daljinska prema radovima u tijeku.
Denisov prvi ekšn PC200111

Htio sam slikati i vlak, ali prometnik već maše loparićem polazak i krećemo, smještamo se najprije kraj zadnjih vrata, gdje imamo nesmetan pogled na upravljačnicu i brzinomjer kul
Denisov prvi ekšn PC200112
ovo je između Vodnjana i Juršića.

I to bi bila moja zadnja slika, ostatak puta smo proveli u prednjoj upravljačnici, malo ispred nje i tumačeći denisu osnove signalog pravilnika i koje su oznake na pruzi i što znače, žcp-i, uključne točke, kontrolno svjetlo...... Wink

U razgvoru sa strojovođom, doznali smo i neke detalje iz povijesti ove pruge, npr. stajalište Hum u Istri je za vrijeme Italije bilo malo južnije u odnosu na sadašnje, da su usjeku iznad Lesišćine za vrijeme IIsv. rata partizani često puta minirali prugu, bilo je čak i izlijetanja i pogobije talijanskih strojovođa i tako dalje....

Toliko od mene, veliko hvala kikiu i denisu na ugodno provedenom danu, do idućeg ekšna-a veselo1 veselo1

KRAJ

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Denisov prvi ekšn Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Denisov prvi ekšn 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Denisov prvi ekšn Empty Re: Denisov prvi ekšn

Postaj by leteči vlak uto 20 pro 2011 - 23:50

clap clap clap clap Hvala ekipi, koja je išla provjeriti situaciju!

Konačno dobre vijesti o Raški prugi! Šta bi dao, da bi nekog dana uhvatio teretni vlak na ovoj prugi (barem negdje između Lupoglava i Učke)...
leteči vlak
leteči vlak

Broj postova : 1026
Age : 30
Lokacija : Lost Heaven
Registration date : 21.01.2010

[Vrh] Go down

Denisov prvi ekšn Empty Re: Denisov prvi ekšn

Postaj by Narcis uto 20 pro 2011 - 23:53

leteči vlak je napisao/la: Konačno dobre vijesti o Raški prugi! Šta bi dao, da bi nekog dana uhvatio teretni vlak na ovoj prugi (barem negdje između Lupoglava i Učke)...
Ima nas još, ima nas još... yes yes veselo veselo

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Denisov prvi ekšn Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Denisov prvi ekšn 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Denisov prvi ekšn Empty Re: Denisov prvi ekšn

Postaj by kico101 sri 21 pro 2011 - 18:40

A di je foto izvješće sa Franjine livade? smiling devil
Btw, da li je to bivši kolodvor ( sada stajalište ) Učka službeno preimenovana u Vranja ili je još po onom "malo vako, malo nako"?

______________________________________
Komadina: Oćemo prugu ( otp'o )
Linić: Nećemo prugu ( raste i cvate )
Jurčić/Vasilić: A kol'ko promila? ( izgubljeni, ima nas jooš )
Otvaranje pruge:_________________ ( popuni liniju )
kico101
kico101
Moderator
Moderator

Broj postova : 2204
Age : 54
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Denisov prvi ekšn Empty Re: Denisov prvi ekšn

Postaj by Narcis sri 21 pro 2011 - 18:56

Nismo se zaustavljali na Franjinoj livadi jer kad smo vidjeli da se pruga popravlja, onda smo se tu zadržali, a i žurili smo u Lupoglav, da stignemo na vlak, tako da ovaj put je to izostalo. kul
A što se tiče stajališta Učka se i dalje službeno zove tako, ma da bi više odgovarao naziv Vranja, gdje uostalom i pripada, ista stvar je dalje na pruzi kolodvor Kršan u mjestu Potpićan. Wink

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Denisov prvi ekšn Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Denisov prvi ekšn 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Denisov prvi ekšn Empty Re: Denisov prvi ekšn

Postaj by Narcis sri 21 pro 2011 - 19:59

Evo još jedan mali dodatak putopisu, prva slika je skicirano (žuta linija) kuda smo se vozili busom kroz šumu sa stajališta Šijana prema Velom Vrhu.
Denisov prvi ekšn Ijana

A ova slika prikazuje sadašnju poziciju stajališta Hum u Istri (plavo-broj 1) i poziciju tog istog stajališta za vrijeme talijanske okupacije (plavo-broj 2), bilo je smješteno nekih 400m južnije.
Denisov prvi ekšn Hum



______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Denisov prvi ekšn Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Denisov prvi ekšn 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Denisov prvi ekšn Empty Re: Denisov prvi ekšn

Postaj by kico101 sri 21 pro 2011 - 20:16

Ča se tiče stajališta Hum, sadašnja pozicija mi se čini puno logičnijom, s obzirom na blizinu kuća i smještaj prometnica, hm. thinking

______________________________________
Komadina: Oćemo prugu ( otp'o )
Linić: Nećemo prugu ( raste i cvate )
Jurčić/Vasilić: A kol'ko promila? ( izgubljeni, ima nas jooš )
Otvaranje pruge:_________________ ( popuni liniju )
kico101
kico101
Moderator
Moderator

Broj postova : 2204
Age : 54
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Denisov prvi ekšn Empty Re: Denisov prvi ekšn

Postaj by Pfaff sri 21 pro 2011 - 20:26

kico101 je napisao/la:Ča se tiče stajališta Hum, sadašnja pozicija mi se čini puno logičnijom, s obzirom na blizinu kuća i smještaj prometnica, hm. thinking
Kojih kuća? Od stajališta Hum do "najmanjeg grada na svijetu" vrana leti tri dana
Denisov prvi ekšn Bird3

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Denisov prvi ekšn Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Denisov prvi ekšn Empty Re: Denisov prvi ekšn

Postaj by kico101 sri 21 pro 2011 - 21:13

Pfaff je napisao/la:
kico101 je napisao/la:Ča se tiče stajališta Hum, sadašnja pozicija mi se čini puno logičnijom, s obzirom na blizinu kuća i smještaj prometnica, hm. thinking
Kojih kuća? Od stajališta Hum do "najmanjeg grada na svijetu" vrana leti tri dana
Denisov prvi ekšn Bird3
Nisam rekao da su kuće u gradu Humu. Neke jesu u blizini stajališta. Karta kaže da se zaseok zove Erkovčići. Uostalom, dobro je poznata praksa HŽ-a da se kolodvori i stajališta nazivaju po naseljima koja i nisu najbliže lokaciji istih, a neka su doista preko brda.

______________________________________
Komadina: Oćemo prugu ( otp'o )
Linić: Nećemo prugu ( raste i cvate )
Jurčić/Vasilić: A kol'ko promila? ( izgubljeni, ima nas jooš )
Otvaranje pruge:_________________ ( popuni liniju )
kico101
kico101
Moderator
Moderator

Broj postova : 2204
Age : 54
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Denisov prvi ekšn Empty Re: Denisov prvi ekšn

Postaj by Pfaff sri 21 pro 2011 - 21:51

No, da, složit ću se. Iako je praksa još C.i.kr. željeznice. Oni su to, naime, gradili pa i nazivali stanice.

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Denisov prvi ekšn Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Denisov prvi ekšn Empty Re: Denisov prvi ekšn

Postaj by Narcis čet 22 pro 2011 - 13:06

Hmm stajalište Hum koriste sva okolna sela, osim Huma, naravno kad je daleko od pruge, ista stvar je i s gradom Buzetom.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Denisov prvi ekšn Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Denisov prvi ekšn 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Denisov prvi ekšn Empty Re: Denisov prvi ekšn

Postaj by Stjepan pet 23 pro 2011 - 7:44

Sinoć su na vlaku iz Istre bili radni strojevi iz Vodnjana,što znači da su poslovi na zamjeni skretnica završeni i da vlak ponovo vozi do Pule. LLeon ih ima priliku danas malo poslikati po Riječkom kolodvoru grinko
Stjepan
Stjepan

Broj postova : 466
Lokacija : Slovenija,Hrvatska,BiH
Registration date : 12.03.2009

[Vrh] Go down

Denisov prvi ekšn Empty Re: Denisov prvi ekšn

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.