Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom)

+5
lappino
Stjepan
sali
Damir
Narcis
9 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Go down

Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Empty Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom)

Postaj by Narcis pet 28 ruj 2012 - 21:18

U nedjelju 23.09.2012 posjetio sam i željeznički muzej u Trstu - Museo Ferroviario Trieste Campo Marzio nakon mjeseci, pa usudio bih se reći i godinama odgađanja, ali sve se to ubrzalo zahvaljujući ulaskom u istoimenu grupu na Facebooku ovog ljeta, nekoliko virtualnih prijatelja iz Trsta, pa konačno, da se i osobno upoznamo.

Samo nekoliko slika muzeja, pošto sam otvorio zasebnu temu o muzeju OVDJE, pa da ne ponavljam.

Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia003

Adresa muzeja je via Giulio Cesare 1 - Trieste (I)
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia001

Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia002

Nekada polazni kolodvor pruge Transalpina, danas željeznički muzej, sa vrlo impresivnim postavom, ako ste gledali slike u prijašnjoj temi ili ste ga posjetili.

Ja sa svojim prijateljima, gospodin u sredini je alfa i omega muzeja, a gospodin sa lijeve strane direktor Trieste Trasporti (gradski prijevoz) u mirovini.
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) 53033_230491413744551_41035743_o

Posjeta u muzeju je trajala cca od 10-12 sati, napuštam svoje prijatelje i krećem put glavnog željezničkog kolodvora (Trieste Centrale) u jedan, ajde nazovimo ekšn, prethodno isplaniran, doduše planirao sam rutu Trieste-Portogruaro, Portogruaro-Treviso, Treviso-Udine-Trieste, na kraju sam mijenjao rutu u opciju B eventualno, a to je bio odlazak do Venezie, zašto?
Planirao sam si polazak iz Trsta vlakom RV - Regionale Veloce (ubrzani) 2858 u 12:44 s dolaskom u Portogruaro-Caorle u 13:51, zatim presjedanje na vlak Reg - Regionale (putnički) 5644 u 14:10 Portogruaro-Caorle via Motta di Livenza-Oderzo-Treviso c.le dolazak u 15.07, međutim nije mi bilo jasno da li taj vlak vozi nedjeljom ili ne, u kuriru baš nije jasno precizirano, on-line vozni red kaže da vozi (a da li sam kliknuo pravi datum?). U Trevisu sam planirao zadržati se otprilike sat i pol i povratak u Trst sa vlakom RV 2458 polazak iz Trevisa u 16:35 via Udine-Gorizia i dolazak u Trst u 19:04. Ukupna dužina putovanja je 338 km i cijena karte je 25,50 Eura za 2. razred.

Došavši na kolodvor, pogledam prema blagajnama, redovi dugački i preko 20 metara, bez obzira što je nedjelja, na self-service automatima nema velike gužve, krenuo sam tamo, prva serija od 4 automata, svi čekaju samo ispred jednog, na ostala tri nema nikoga (možda nisu u funkciji icon_whoknows ), stanem i ja u red, na kraju pitam ostale putnike ispred mene u redu, zašto ne odu na ostale kad su slobodni, kažu da primaju samo kred. kartice ne i gotovinu, ah super, ja ću platit karticom i krenuo ja, a-ha, da, da kartica je prošla tek iz trećeg pokušaja, navodno znaju terminali često zaštekati prilikom plaćanja karticom, zato većina putnika koristi cash.

E kupujem ja sebi kartu i odabirem relaciju Trieste-Treviso, ali mi pokazuje opciju samo via Udine, ne i via Portogruaro, hmmmm thinking ovdje se već pojavio prvi tračak sumnje, da vlak 5644 ipak ne vozi nedjeljom, a što sad? Krenuti obrnutim smjerom, hmmm nije mi baš pasalo, opet veza Treviso-Portogruaro je upitna, ništa uzimam kartu Trieste c.le-Portogruaro Caorle, idem samo do Portogruara i nadati se čudu ili mijenjati itinerer, možda danas mi jednostavno nije suđeno da vidim Treviso, ali ipak.........( o tome malo kasnije).

Polazak u 12.44, peron 4 već na razglasu čuje se glas il treno regionale veloce 2858 delle ore 12.44 di Trenitalia diretto a Venezia S.Lucia e' in partenza dal binario 4, ferma a Monfalcone, Cervignano-Aquilea-Grado, S.Giorgio di Nogaro, Latisana-Lignano-Bibione, Portogruaro-Caorle, S.Stino di LIvenza......, klasična garnitura push-pull, smještam se u drugi vagon, naravno tražim mjesto kraj prozora koji se da otvoriti zbog veselo .

Unutrašnjost vagona nB za regionalni promet, nedavno obnovljeni, djeluje dosta pristojno, a i sjedala su udobna, eh da ovo je drugi razred, da ne bi bilo zabune. mrgreen
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia077

Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia085

I krenuli smo
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia078

Frecciabianca i do nje Minuetto odmaraju
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia079

Nedjelja je i kolodvor je relativno pust
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia080

Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia081

Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia082

Napuštamo Trst
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia083

Na izlazu iz kolodvora, preko mosta viale Miramare početna brzina za naš vlak je 75km/h, no ubrzo se to poveća na 110 km/h
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia084

-> -> ->

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Empty Re: Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom)

Postaj by Narcis pet 28 ruj 2012 - 21:34

Trieste Barcola
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia086

Htjeo sam slikati vlak u zavoju preko poznatog mosta Barcola, ali slika nije bila baš nešto.... no no

Preko autoceste A-4
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia087

E ovdje sam uspio malo u zavoju, ma da ni ta nije baš nešto, ali ajde, u blizini stajališta Sistiana-Visogliano
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia088

Malo pogleda iz vlaka, Duino
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia089

Monfalcone u daljini
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia090

Priroda zove, vrijeme je za posjetit ćenifu kul
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia091
nije baš neka, pošto su stavili ona lijepa sjedala, mogli su barem i wc malo srediti, ahhhh da noi in Italia grinko

Monfalcone preskačem, kondukter mi je taman došao drapnuti kartu, pa slijedi Cervignano-Aquilea-Grado
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia092

Tabellone kaže da smo na vrijeme
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia093

Odlazimo, zeleno-via libera, jedino ne znam što znači onaj broj 1 ispod, tko zna?
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia094

Uz prugu, km ....do Venezia Mestre pretpostavljam
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia095

ovdje ga šibamo već poprilično, čini mi se 140km/h na ovom dijelu pruge
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia096

Slijedeća postaja S.Giorgio di Nogaro
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia097

Ahhhh, baš je morao stati kraj ovih stupova wallbash
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia098

Izlaz prema Veneciji
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia099

Prema Trstu, vidim u daljini neke manevre
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia101

Evo ih malo bliže
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia100

-> -> ->


______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Empty Re: Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom)

Postaj by Narcis pet 28 ruj 2012 - 21:51

Uz prugu između S.Giorgio di Nogaro i Latisana, ravna ravnica, kao u našoj Slavoniji
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia102

Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia103

Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia104

Na razglasu kaže siamo in arrivo a Latisana-Lignano-Bibione
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia105

Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia106

Detalj kolodvorske zgrade
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia107

Trieste-Venezia, Venezia-Trieste i ovdje smo na vrijeme.
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia108

I evo me na kraju prvog dijela mog ekšna, Portogruaro-Caorle, vlak nastavlje dalje za Veneciju.
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia111
gurala nas je lokomotiva E464-567

I prva stvar, idem do voznog reda, gdje lijepo piše da vlak 5644 Portogruaro-Treviso ne vozi nedjeljom, haaa icon_whoknows , ništa idem dalje za Veneciju u 14:52, sat vremena ću se lako ovuda malo izgubiti i malo pofotkati.

-> -> ->

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Empty Re: Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom)

Postaj by Narcis pet 28 ruj 2012 - 22:32

Minuetto odmara na 5 peronu
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia112

Malo bliže
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia120

Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia119

Preko puta vozilo za popravak kontaktne mreže
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia118

Kolodvorska zgrada, više manje su sve građene na isti kalup
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia121

Na drugoj strani kolodvora odmara Vivalto garnitura sa dvoetažnim vagonima, na peronima 1M i 2M, novo izgrađeno, prijem i otprema lokalniv vlakova Portogruaro-Venezia kojih je radnim danom poprilično i stoje na svim stanicama.
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia122

U međuvremenu stiže i vlak 1717 Venezia-Trieste, sa kašnjenjem od 15 min ( a ima i toga)
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia114

Ima izlaz slobodan
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia115

I odeee
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia116

Jasno klasična garnitura push-pull
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia117

Ode vlak za Trst, ja na blagajnu po kartu za Veneciju i čujem na razglasu neku promjenu za vlak 2214 u 14:52 za Veneciju, hitam na peron kraj zvučnika i čekam daljnju obavijest, ponavljaju više puta. I opet obavijest vlak 2214 u 14:52 iz Trsta za Veneciju mijenja broj u 29748 i bit će preusmjeren via Treviso-Venezia Mestre, putovanje će trajati duže otprilike 25 min, Trenitalia se ispričava zbog neugodnosti,....molimmmm , haaa ipak ću se ja danas voziti prugom Portogruaro-Treviso.

Malo o povijesti ove pruge;
-izgrađena i puštena u promet 12.09.1885 dionica Treviso-Motta di Livenza, dionica Motta di Livenza-Portogruaro dovršena i puštena u promet 30.06.1913. služila je za prijevoz putnika i robe sve do 1966. kad ju je velika poplava znatno oštetila i zatvorena za sav promet sve do 2000. kad je kompletno obnovljena, modernizirana i elektrificirana.

U sezoni 1994 i 1995 radio sam na plantaži jabuka u mjestu Motta di Livenza, 50m od želj. mosta preko rijeke, ali vlakova nije još bilo u ono vrijeme. no no 04.11.2000. je puštena u promet, najprije teretni vlakovi, nekoliko dana kasnije, krenuli su i putnički.

-> -> ->


______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Empty Re: Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom)

Postaj by Narcis pet 28 ruj 2012 - 22:58

Stiže moj RV 2214, odnosno 29748
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia123

Na izlazu iz Portogruara
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia125

Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia124

Nisam baš puno slikao na ovoj dionici jer je vlak bio krcat, teško sam našao mjesto do prozora koji se može otvoriti, a preko puta na sjedalu, nije bilo društvo bilo blakonaklono prema mojem non stop dizanju i otvaranju prozora. kul

Kroz Annone Veneto i Motta di Livenza smo samo projurili, naime brzine na ovoj pruzi su i do 125km/h, u mjestu Oderzo stajemo radi križanja sa vlakom Reg 20835 Treviso-Portogruaro. Garnitura vlaka je TAF (treno ad alta frequentazione), sličan je Vuvaltu, isto dvoetažni, kapaciteta do 500 putnika.

Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia129

Trenitalia ih je kupila 100 kom u nekoliko godina, ovaj nosi broj 95, znači noviji je. mrgreen
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia130

Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia132

I ode on u smjeru Portogruara

A mi smo počekali još cca 3 min da propustimo drugi vlak koji je bio preusmjeren na ovu prugu, to je bio vlak RV 2211 Venezia-Trieste (nisam slikao). Naime zašto ova preusmjerenja, čuo sam da su neki radovi na pruzi Trieste-Venezia na dionici S.Dona' di Piave-Quarto d' Altino, ali baš nisam obraćao pažnju na obavijesti koje su dane, kasnije na povratku iz Venezie će se ispostaviti da sam ipak trebao malo bolje proučiti OBAVIJEST PUTNICIMA - AVVISO AI VIAGGIATORI! o tome malo kasnije.

I krećemo mi dalje i na ulazu smo u Treviso c.le, spajamo se sa prugom Udine-Conegliano-Treviso-Mestre
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia133

Pogled unatrag
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia135

Ulazak u Treviso c.le
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia134

Jedan filmić


......nastavak sutra, komentari su dobrodošli!

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Empty Re: Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom)

Postaj by Narcis sub 29 ruj 2012 - 14:10

Da nastavim.....
U kolovoru Treviso c.le smo imali samo kratko bavljenje iz prometnih razloga, vjerojatno nismo još dobili izlaz, ipak je to vanredni vlak.
Do nas RV za Udine
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia139

Krenuli smo dalje, istovremeno mi i TAF kao Reg za Castelfranco Veneto-Vicenza
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia140

Nešto malo radnih strojeva
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia141

Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia142

I stižemo u Venezia Mestre
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia143

Zaustavljamo se na 1. peronu, na ovom kolodvoru je uvijek gužva i tu se vlak do venecije nakrcao ko šipak.
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia144

Ustupio sam svoje mjesto 4-članoj japanskoj obitelji, a ja sam ostatak putovanja (samo 10 min) proveo kraj izlaznih vratiju, u nadi da ću nešto pofotkati preko mosta slobode - Ponte delle Liberta'.
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia145

Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia146

Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia147

Venecijanski gradski prijevoz
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia148

Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia149

Približavamo se gradu Sv. Marka
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia150

Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia151

Na početku kolodvora jedan usamljena "tigrica" E652
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia152

I eco ci siamo, Venezia S.Lucia
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia153

-> -> ->


______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Empty Re: Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom)

Postaj by Narcis sub 29 ruj 2012 - 14:43

I stigli smo na kolodvor u 16:14 umjesto u 15:49, točno 25 minuta kasnije, kako je najavljeno u Portogruaru.
Prije nego izađem iz kolodvora, najprije jedan foto-đir po susjednim peronima, a ima se što za vidjeti. yes

Regionalci
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia154

Pa švicarski ETR 610
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia155

Quattro freccie, Frecciabianca, Freccia argento, bijela, srebrna, pa opet bijela i na kraju srebrna
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia166

Freccia argento upravo stigao iz Roma Termini
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia167

Pa opet bianca, argento u paru...
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia169

Ispred kolodvora vječita gužva
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia156

Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia158

Upravo pristaje
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia157

Gužva je i na kopnu, a bogami i na moru (Canal Grande)
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia160

Jedna od postaja, display sa slijedećim polascima, linije su dosta frenkventne iako je nedjelja
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia159

Nekoliko slika sa Ponte degli Scalzi (doslovno prevedeno Most Bosonogih rolling on the floor )

S.Maria in Nazaret
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia161

Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia162

Živo, živo
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia163

Molo fermata
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia164

E tu sam u jednoj slastičarnici pojeo sladoled, onako kako sam opisao u naslovu putopisa mrgreen , pošto sam odustao od vožnje brodićem do Piazze S.Marco, jedna vožnja 7 eura Shocked . Slijedi povratak na kolodvor, kupovina karte i polazak za Trst RV 2213 u 17.11 sa perona 10 (ma moš' mislit no no ), na peronu 10 stoji garnitura Vivalto, zaključana, display na peronu ugašen, na glavnim monitorima ne vidi se trieste u 17.11, e tek onda sam otišao malo bolje pročitati one silne obavijesti, i kaže vlak 2213 iz Venecije otkazan, polazi iz Mestre, putnici mogu do Mestre vlakom 2110 za Milano, a 5 min. prije polaska u 10 vagona, ni muha više ne bi stala, kako je bio pun. Slijedeći polazak za Trst Rv 2215 u 18.11, taj je redovit, odnosno danas će malo kasniti u dolasku u Trst jer na relaciji Venezie Mestre-Portogruaro staje na svim stajalištima, pošto je prije njega Reg 20937 za Portogruaro otkazan.

U redu još sat vremena bauljanja po kolodvoru, nije mi teško palo, ajmo još malo u foto-ekšn, a baterija na fotiču je već na rezervi. kul

-> -> ->

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Empty Re: Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom)

Postaj by Narcis sub 29 ruj 2012 - 15:02

Idemo malo na drugu stranu kolodvora, novoizgrađeni peroni za regionalni promet, još nema nadstrešnice, ali i to će uskoro.
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia170

TAF
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia171

Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia172

Njih dva skupa
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia173

Nije sve struja, ima tu i dizela kul
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia174

U daljini još jedna tigrica i lok.depo, eh da mi je tamo ući.... Laughing
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia175

Natrag na glavni dio, još jedna Freccia Argento
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia177

S vlaka direktno na barku laugh 2
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia178

Solo E402-006
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia179

Ali društvo joj pravi TAF
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia180

Pogled na kolodvor
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia181

Freccia Bianca u novom bojanju, upravo krenuo put Milana
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia182

Pogledi uprti prema monitorima i peronima
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia183

I vrijeme je da se krene natrag
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia184

Vuče nas E464-437, kondukter u ćaskanju sa strojovođama, neposredno pred polazak
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia185

Smjestio sam se u vagon 1. razreda odmah iza lokomotive, dobro da jesam, jer u Mestre smo se opet nakrcali ko šipak i skroz do Trsta vlak je bio non stop pun, na svim stanicama po 20-30 putnika silazi-ulazi, zbilja ima putnika, pa nek se ne žale.

Već pomalo pada mrak
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia186

Arrivederci Venezia
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia188

Moji putni dokumenti
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trieste_Venezia190

I to bi bilo to,

KRAJ - FINE veselo1 veselo1

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Empty Re: Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom)

Postaj by Damir sub 29 ruj 2012 - 19:32

Svaka čast super2
Lijep izlet,a još bolja reportaža clap clap
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Empty Re: Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom)

Postaj by sali sub 29 ruj 2012 - 21:04

Narcis

Sve pohvale super2 ,jako dobro zamišljeno,prezentirano i odrađeno u stilu Super Narcisa.Bio mi je užitak putovati kroz ovaj dio Italije,naravno zahvaljujući ovom odličnom putopisu.

Ja pomislio kod opaske: " S vlaka direktno na Barku " Embarassed rolling on the floor

Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) 2gvjv9c

Srdačan pozdrav !
sali
sali

Broj postova : 1950
Age : 72
Lokacija : Zagreb
Registration date : 10.06.2008

[Vrh] Go down

Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Empty Re: Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom)

Postaj by Stjepan sub 29 ruj 2012 - 21:56

Prelijepo, za svaku pohvalu!!!
Stjepan
Stjepan

Broj postova : 466
Lokacija : Slovenija,Hrvatska,BiH
Registration date : 12.03.2009

[Vrh] Go down

Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Empty Re: Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom)

Postaj by lappino ned 30 ruj 2012 - 3:09

Svaka čast na superiornoj reportaži!
lappino
lappino

Broj postova : 314
Lokacija : J. Koreja
Registration date : 12.09.2010

[Vrh] Go down

Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Empty Re: Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom)

Postaj by Pfaff ned 30 ruj 2012 - 4:10

Jesje! Baš lijepo. Podsjetio si me na ono vrijeme kad sam se svaki drugi vikend vozio Milano - Trst i natrag.
BTW, jel' ona ruševna hala u Portogruaru još uvijek pokraj kolodvora?

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Empty Re: Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom)

Postaj by Narcis ned 30 ruj 2012 - 11:12

Je ali tamo je sad u izgradnji neki trgovački centar, ako misliš na to. Nisam slikao, a i izgleda i neki autobusni terminal bi se trebao uskoro pojaviti u blizini kolodvora, još sve sve ograđeno zaštitnom mrežom, nisam to slikao.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Empty Re: Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom)

Postaj by LLeon ned 30 ruj 2012 - 21:14

bravo super2
U jednom dahu pročitah oba putopisa. clap Nemam što reći nego bravo

Kao neka telepatija, pred 2 tjedna sam prošao pored željezničkog muzeja i htjedoh ući unutra, ali je bilo zatvoreno. razočaranje (a i radno vrijeme je, priznat ćete, malo bedasto) Nego je i babaroga sa zanimanjem pročitala Narcisovce putopise i nagovara me da slijedeći vikend odemo do željezničkog muzeja. (mislim da je to samo navlakuša iza koje se krije shopping) thinking


Narcis je napisao/la:pošto sam odustao od vožnje brodićem do Piazze S.Marco, jedna vožnja 7 eura Shocked
Bijah ovog ljeta u Veneciji i baš sam se htio provozati vaporettom, ali sam brzo odustao kada sam vidio cijenu. cudno Inače, Venecija je prekrasna, čarobna, ali ostala mi je u sjećanju kao odvratno i bezobrazno skupa. mad

Narcis je napisao/la:Nekoliko slika sa Ponte degli Scalzi (doslovno prevedeno Most Bosonogih rolling on the floor )
Odmah prekoputa se nalazi Chiesa degli Scalzi (Crkva bosonogih fratara). Jedna od prednosti posjete Veneciji uz pratnju turističkog vodiča. laugh 2


LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Empty Re: Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom)

Postaj by Narcis ned 30 ruj 2012 - 22:59

LLeon ako se već spremaš u Trst, preporučio bi onda subota 13.10, sa kolodvora Campo Marzio, odnosno muzeja, kreće poseban vlak u 9 sati za Villa Opicina-Aurisina-Miramare-Trieste c.le i natrag, Il treno speciale Binari sconosciutti. Eto, čisto još jedna zanimljivost. kul

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Empty Re: Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom)

Postaj by Narcis čet 15 stu 2012 - 13:46

Jedan mali dodatak ovom putopisu, ponovo sam putovao prema Veneciji, odnosno Mestre, ali nije to bio nikakav ekšn, već osobni razlozi putovanja, ali ovaj puta ne sa Regionale veloce, nego sa....
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trenitalia020
Eurostar city - Frecciabianca, cijela je bila zbilja povoljna on-line kupnja karte za 9 eura.

Moj vagon, broj 9 (2.razred)
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trenitalia019

Unutrašnjost
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trenitalia015

Prostor za invalide
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trenitalia016

Snack bar, doduše još je bio zatvoren, otvara se par minuta prije polaska vlaka
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trenitalia014

Kad se već može, zavirimo malo i u 1.razred, da vidimo kako izgleda
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trenitalia013

Hmmm, neka velika razlika se i ne vidi, osim malo više prostora za noge između sjedala, naravno razlika u cijeni karte je drastična, ali zato se dobiva piće dobrodošlice, kava ili čaj i snack za svakog putnika u 1.razredu.


______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Empty Re: Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom)

Postaj by Narcis čet 15 stu 2012 - 13:50

Povratak za Trst je uslijedio nešto dužim putem via Treviso-Conegliano-Udine, slika je malo, odnosno skoro ništa, jer je vlak bio krcat ko šipak, nemoguće fotkanje, ovdje smo u Mogliano Veneto, prva stanica od Mestre
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trenitalia032

Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Trenitalia033

Slijede još 3 filmića, nakon što se dignu na jubito... veselo1

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Empty Re: Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom)

Postaj by Pfaff čet 15 stu 2012 - 14:23

Narcis je napisao/la:
Slijede još 3 filmića, nakon što se dignu na jubito... veselo1
Sve se diže što je naše...

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Empty Re: Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom)

Postaj by borna čet 15 stu 2012 - 16:40

Kad ćeš opet na put, malo duži slobodno, hoćemo još.... thanks
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8947
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Empty Re: Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom)

Postaj by 5ar čet 15 stu 2012 - 19:28

Razlika između 1. i 2. razreda ovako na slici se vidi da sjedala imaju deblji spužvasti naslon za glavu i da su šira a s tim je hodnik uži.
5ar
5ar

Broj postova : 278
Age : 44
Lokacija : Krk
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Empty Re: Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom)

Postaj by Narcis pet 16 stu 2012 - 23:20

I evo da ja zaokružim ovaj putopis sa svojim jubilarnim 5000. postom.... kul
Ttri filmića, od kojih jeprvi, dolazak u Treviso c.le iz smjera Venecije



Zatim slijedi odlazak iz Trevisa nakon kratkog zadržavanja, vidjet ćete sa desne strane odvojak pruge prema Oderzu i Portogruaru, zatim teretni dio kolodvora i na kraju ubrzanje vlaka do 150km/h, činit će vam se malo bučno, ali namjerno sam malo otvorio prozor, da se čuje zvuk lokomotive kako ubrzava.




I na kraju dolazak u kolodvor Conegliano, prva stanica nakon Trevisa.


Ali to nije sve, ima još tu kolodvora za poslikati i snimiti, jednom drugom prilikom, nadam se uskoro... veselo1

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Empty Re: Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom)

Postaj by Gost pet 16 stu 2012 - 23:41

Pjur pležr suuupeer !

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom) Empty Re: Razgled željezničkog muzeja u Trstu.....pa na sladoled u Veneciju (naravno vlakom)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.