Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trainz - Vodič kroz TrainzPaintShed

Započni novu temu   Ova tema je zaključana: ne moľeą uređivati postove niti odgovarati.

Go down

Trainz - Vodič kroz TrainzPaintShed Empty Trainz - Vodič kroz TrainzPaintShed

Postaj by Gost pon 24 vel 2014 - 12:53

Kad se pokrene na desktopu dvoklikom dobije se ovo ...
Trainz - Vodič kroz TrainzPaintShed Tpse

Tu se nema što puno mudrijat, sa lijeve strane se može odabrati rezolucija u kojoj će se TPS prikazivati i to je to. Auto Load ostaviti bez kvačice da se TPS ne diže zajedno sa Windowsima kad se pali računalo.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Trainz - Vodič kroz TrainzPaintShed Empty Re: Trainz - Vodič kroz TrainzPaintShed

Postaj by Gost pon 24 vel 2014 - 12:54

Kliknuti na "Load" da se pokrene TPS.
Trainz - Vodič kroz TrainzPaintShed Tpsstart

Kad se "digne" kliknemo na "Create" i dobijemo ovo ...
Trainz - Vodič kroz TrainzPaintShed Tpscreatenew

Ovo nam je polazna točka za kreiranje novog vozila i ovdje odabiremo template na kojem ćemo raditi. Ovdje moram odmah i napisati opasku: TPS je jako ograničen što se tiče vozila a pogotovo europskih modela. Ali ako čovjek ima mašte i ovdje se mogu napraviti jako lijepe stvari.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Trainz - Vodič kroz TrainzPaintShed Empty Re: Trainz - Vodič kroz TrainzPaintShed

Postaj by Gost pon 24 vel 2014 - 12:54

Odaberemo vozilo i onda dobijemo ovo ...
Trainz - Vodič kroz TrainzPaintShed Tpscreatenewa

Postoje tri opcije za bojanje i nemaju sva vozila sve opcije ali sva imaju "Simple Stripe" (ostale dvije su "Checkers" i "Swoopy"). Ja osobno preferiram "Simple Stripe" jer je prirodnije za rad.

Ovako sad izgleda template na kojem ćemo radit ...
Trainz - Vodič kroz TrainzPaintShed Tpscreatenewb

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Trainz - Vodič kroz TrainzPaintShed Empty Re: Trainz - Vodič kroz TrainzPaintShed

Postaj by Gost pon 24 vel 2014 - 12:55

Klinemo na "Step 2" i pojave se boje ...
Trainz - Vodič kroz TrainzPaintShed Tpscreatenewpaint

Boje možemo definirati tako da kliknemo na neki "kvadratić" nijanse ili ...
Trainz - Vodič kroz TrainzPaintShed Tpscreatenewpaintb

... dvoklikom na polje u kojem je boja dolje lijevo i onda sami odredimo nijansu

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Trainz - Vodič kroz TrainzPaintShed Empty Re: Trainz - Vodič kroz TrainzPaintShed

Postaj by Gost pon 24 vel 2014 - 12:56

Slijedeći korak je "Step 3", dodavanje texta ...
Trainz - Vodič kroz TrainzPaintShed Tpscreatenewtext

Tu je dovoljno u polje gdje piše "Type your text here" upisati željeni text, sa opcijama dolje lijevo odrediti što želimo sa tim textom ("None" postavlja text asmo na jednu stranu, "Clone In Position" postavlja text na obje strane na istu poziciju dok "Clone to Oposite End" postavlja text na asimetrične strane) i klinuti na "Add". Nakon ovoga potrebno je ručno namjestiti text jer ga program defaultno postavlja u gornji lijevi ugao!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Trainz - Vodič kroz TrainzPaintShed Empty Re: Trainz - Vodič kroz TrainzPaintShed

Postaj by Gost pon 24 vel 2014 - 12:56

Slijedeći korak, "Step 4", je postavljanje logo sličice ...
Trainz - Vodič kroz TrainzPaintShed Tpscreatenewlogo

Postupak za postavljanje je indentičan kao i kod postavljanja texta (ima sve tri opcije za određivanje pozicije ali i još dvije nove mogućnosti: "Mirror Horizontally" i "Mirror Vertically").

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Trainz - Vodič kroz TrainzPaintShed Empty Re: Trainz - Vodič kroz TrainzPaintShed

Postaj by Gost pon 24 vel 2014 - 12:56

I slijedeći, završni, korak, "Step 5", je da spremimo to što smo napravili ...
Trainz - Vodič kroz TrainzPaintShed Tpscreatenewsave

U gornje dvije opcije, "Save Options" nije potrebno dirati (mada mislim da ako je samo jedna verzija Trainza instalirana da TPS neće ni ponuditi tu opciju!) dok dolje pod "Skin Properties" treba upisati ime ("Name") vozila, firmu ("Company") kao i odrediti državu ("Origin" [ima Hrvatska, BiH, Slovenija, YU ali ne i Srbija!).

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Trainz - Vodič kroz TrainzPaintShed Empty Re: Trainz - Vodič kroz TrainzPaintShed

Postaj by Gost pon 24 vel 2014 - 12:57

Brzi tečaj iz TPS-a

Znači, nakon što smo pokrenuli TPS i odabrali vozilo (ja sam za primjer uzeo 1044) prvi korak je bojanje ...

Trainz - Vodič kroz TrainzPaintShed Createpaint

Slijedeće je pisanje texta (ja sam napisao "Made by thom58") ...
Trainz - Vodič kroz TrainzPaintShed Createtexta

... i njegovo pozicioniranje (postavio sam ga između postolja)
Trainz - Vodič kroz TrainzPaintShed Createtextb

Slijedeće je odabir logoa i definiranje postavljanja (odabrao sam Auranov logo i oderdio "Clone In Position") ...
Trainz - Vodič kroz TrainzPaintShed Createlogoa

Kliknuo na donju stranu lokomotive ("Right") i postavio logo (otprilike) na sredinu lokomotive. Sa lijeve strane se vide oba čela lokomotive ("Front" i "Rear"), također se i na njih mogu stavljati i tex i logovi s time da treba pripaziti na njihovu veličinu, tj. da veličine budu usklađene!
Trainz - Vodič kroz TrainzPaintShed Createlogob

Završni korak je i da to spremimo. Ja sam tu upisao Auran loco 1044 i za kompaniju odredio Auran ali Vi možete upisati što god želite.
Trainz - Vodič kroz TrainzPaintShed Savev

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Trainz - Vodič kroz TrainzPaintShed Empty Re: Trainz - Vodič kroz TrainzPaintShed

Postaj by Gost pon 24 vel 2014 - 13:04

Vezano za ovo, htio bi Vam skrenuti pažnju na još nekoliko važnih detalja:

- obavezno napaviti kopiju main.bmp slike prije nego što se krene u preinake

- obavezno napaviti kopiju main.bmp slike pogotovo ako se radi iz originalne texture! Kad se pokrene TPS, a te texture nema među logovima a urade se promjene, prvobitna main.bmp slika biti će definitivno i nepovratno izgubljena nakon što se sve iznova save-a!!!

- kako sam napisao i u prethodnom postu, ako se želi "klonirati" neka lokomotiva ili vagon ali pod drugim imenom ili brojem, nije potrebno sve iznova raditi! Dovoljno je pokrenuti Open i iz jednog vozila napraviti nekoliko drugih ali pod drugim nazivima (npr. HZ 1141 xxx [a u sivo-plavom je bojanju]) nije potrebno ... 10x raditi novu lokomotivu već je dovoljno iz jedne napraviti nekoliko drugih ali koje će imati drugi naziv (HZ 1141 201, HZ 1141 202, HZ 1141 203 ...) i kao takve ih spremiti.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Trainz - Vodič kroz TrainzPaintShed Empty Re: Trainz - Vodič kroz TrainzPaintShed

Postaj by Gost pon 24 vel 2014 - 13:04

Još jedna napomena:

Dosta ljudi me kontaktira ja bi radio ovo ja bi radio ono u TPS-u ... a to neide! U TPS-u se mogu raditi samo ona vozila koja su ponuđena i ništa drugo. Ništa što je naknadno dodano nemože se prepravljati u TPS-u jer su meshevi na kojima se bazira TPS "zakopani" u enginu Trainza.

Svojedobno sam ja pokušavao napraviti sve da bi dobio u TPS-u FS E636 da bi kroz TPS mogao raditi žutke ali bez uspjeha.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Trainz - Vodič kroz TrainzPaintShed Empty Re: Trainz - Vodič kroz TrainzPaintShed

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Ova tema je zaključana: ne moľeą uređivati postove niti odgovarati.
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.