Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Black five

Započni novu temu   Ova tema je zaključana: ne moľeą uređivati postove niti odgovarati.

Go down

Black five Empty Black five

Postaj by Gost sub oľu 22, 2014 12:38 pm

Došlo je vrijeme da pokažem i pradjeda svih željezničkih simulatora ... Black Five. Ovo je bio početak početaka željezničkih simulacija i ja sam tamo davne 2008. o tom simulatoru slušao od pokojnog Barneya. Prije par mjeseci došao sam do demo verzije (danas je praktički nemoguće na netu nać ikakav igrivi B5!) međutim ... instalacija je prošla OK ... izgleda da imam prejako računalo za taj simulator i stalno mi je javljalo grešku da mi fali jedan .dll fajl. Jučer sam napravio instalaciju na drugom računalu koji se vrti na WinXP i gle čuda ... radi! Jasno sve sam skopirao na stick i to skopirao na novo računalo ... čudo, radi i na njemu  mrgreen !

Da Vas ne davim previše, evo kako to sve izgleda ...

Pokretanje
Black five Title1_zps0599b030

Black five Title2_zps0781ee62

Load-anje
Black five Men2_zps52208130

Par screenova (nisu moji već sam ih našao na netu)
Black five Newsnap1_zps8d825726Black five Newsnap2_zps0aeb0b80

Black five Newsnap3_zpsd5060c65Black five Newsnap4_zps0c46caf2

Black five Newsnap5_zps6507dff0Black five Newsnap6_zps1e87b357

Lokomotiva se pokreće iz upravljačnice (ima šaka koja se stisne oko poluga) i ima nekoliko položaja pogleda. Može se voziti naprijed natrag ali nema kočnica! Ja sam kočio tako što sam regulator okrenuo u natrag i dao gas. Koliko je duga trasa nemam pojma jer je još nisam prošao cijelu. Mjestimice se uz prigu pojevljuju telegrafski stupovi a ima li još kakvih objekata neznam (to tek moram otkriti).

Nažalost, nemogu Vam reć gdje ima za download-ati simulator jer, kako sam i napisao, ja sam ovo dobio privatnim kanalima.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Black five Empty Re: Black five

Postaj by Pfaff sub oľu 22, 2014 1:22 pm

Black Five je naziv za klasu teretnih lokomotiva rasporeda 4-6-0 koje je projektirao Sir William Stanier za kompaniju LMS. Five zato jer su bile klasificirane kao Klasa 5., a black zato jer je u GB bila praksa da se teretne lokomotive boje u crno!
Bile su tako dobre da su kasnije vozile sve i svašta uključivo i putničke vlakove!

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Black five Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Black five Empty Re: Black five

Postaj by Gost sub oľu 22, 2014 11:37 pm

Thx za nadopunu!

*****
Black five 726811524

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Black five Empty Re: Black five

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Ova tema je zaključana: ne moľeą uređivati postove niti odgovarati.
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.