Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aviolet

3 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Go down

Aviolet Empty Aviolet

Postaj by kriticar sri 28 svi 2014 - 15:17

Nova čarter kompanija osnovana u Srbiji. Koristi dva B737-300 koji su pripadali JAT Airways-u. To ukazuje na moguću povezanost Srpske kompanije za linijski prijevoz AIR SERBIA i ove novoosnovane. Registracije aviona koje koriste su YU-ANK I YU-AOV.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5923
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Aviolet Empty Re: Aviolet

Postaj by stayp83 čet 29 svi 2014 - 19:50

Aviolet je poseban brand za čarter prijevoz sprskog nacionalnog prijevoznika Air Serbia. Polazna točka za sve letove koje obavlja Aviolet je aerodrom "Nikola Tesla" u Beogradu. B737-300 su kapaciteta 144 mjesta, te imaju samo ekonomsku klasu. Zanimljivo je kako im u avionima nedostaje pokrivača, pa se putnici mole da ih ponesu sa sobom ako su im potrebni.
http://www.aviolet.rs/info
Ovdje se može naći popis destinacija: http://www.aviolet.rs/Data/Files/charter_schedule_sr-latin.pdf
Ovdje se može naći par slika: http://exyuaviation.blogspot.com/p/aviolet-new-charter-brand.html
Kriticar, htio bih te ispraviti; nije riječ o YU-ANK, već o YU-AND.
stayp83
stayp83

Broj postova : 270
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 08.04.2013

[Vrh] Go down

Aviolet Empty Re: Aviolet

Postaj by Garage čet 29 svi 2014 - 19:56

Ovo su dva dokupljena 734, mislim od prošle godine.
Zna li se sudbina 8 starih 734 koji su do prije 12 mjeseci činili okosnicu Jat airwaysa? Idu u rashod, prodaju...?

Garage

Broj postova : 226
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 26.06.2008

[Vrh] Go down

Aviolet Empty Re: Aviolet

Postaj by kriticar sub 7 lip 2014 - 7:23

stayp83 je napisao/la:
Kriticar, htio bih te ispraviti; nije riječ o YU-ANK, već o YU-AND.
Opet se praviš pametan prepisujući s interneta. Kad si me već povukao YU-AND u trenutku pisanja mog posta je bio na farbanju, dakle nije letio. A za Aviolet će letjeti i YU-ANI i YU-ANJ pored ova tri dosad spomenuta.
Garage je napisao/la:Ovo su dva dokupljena 734, mislim od prošle godine.
Zna li se sudbina 8 starih 734 koji su do prije 12 mjeseci činili okosnicu Jat airwaysa? Idu u rashod, prodaju...?
A odakle si ti pokupio podatak o B734? To je oznaka za B737-400 kojih ova kompanija, kako god je zvao, odavno nema u floti.
YU-AOV će letjeti za Aviolet do kraja sezone kada bi trebao biti vraćen vlasniku, jer je lani skupa sa YU-AOU iznajmljen od Bugara.
Ostalih pet aviona B737-300 kojima je JAT bio vlasnik (YU-ANF, YU-ANH, YU-ANL, YU-ANV i YU-ANW) su prizemljeni. Pošto neki nisu letjeli ni prošle godine, a radi se o avionima proizvedenim u drugoj polovini osamdesetih, mislim da ih mogu prodati samo za djelove. YU-AOU je trebao biti vraćen, a YU-AON u reshod.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5923
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Aviolet Empty Re: Aviolet

Postaj by Garage sub 7 lip 2014 - 10:52

Ups, isprika. 733 je u pitanju.

Garage

Broj postova : 226
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 26.06.2008

[Vrh] Go down

Aviolet Empty Re: Aviolet

Postaj by stayp83 sub 7 lip 2014 - 10:56

Kriticar, primi moje isprike, ali nisi 100% u pravu. Naime, izgleda da Avioletovi avioni lete na redovnim letovima Air Serbie (ni sam to nisam znao), a samo nekad voze chartere; YU-AND je konkretno viđen na par redovnih letova: http://www.flightradar24.com/data/airplanes/yu-and/
Evo par njegovih slika:
Aviolet YU-AND-Boeing-737-300_PlanespottersNet_467597
Izvor: planespotters.net
Aviolet 2452101
Izvor: airliners.net
stayp83
stayp83

Broj postova : 270
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 08.04.2013

[Vrh] Go down

Aviolet Empty Re: Aviolet

Postaj by kriticar sub 7 lip 2014 - 16:46

Lete jer Air Serbia nema dovoljno posada za Airbus, pa se koriste i B737
I letovi Air Serbie i Avioleta odvijaju se kao JAT/JU letovi pa mnoge to vjerovatno zbunjuje.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5923
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Aviolet Empty Re: Aviolet

Postaj by kriticar ned 19 pro 2021 - 21:02

Špekulira se se da Air Serbia prizemljenjem posljednja tri B737 ukida brend (komapaniju) Aviolet.
Zadnji koji su letjeli su YU-AND (doniran muzeju) te YU-ANI i YU-ANK koji su prodani u Kinu.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5923
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Aviolet Empty Re: Aviolet

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.