Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net

+2
Pfaff
Narcis
6 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 Empty Re: Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net

Postaj by Damir pon 2 vel 2015 - 20:21

Pfaff je napisao/la:Ovo si mogao mirne duše nasloviti: "Dobar posao u Zagrebu"

U tom slučaju morao bih vas tužiti za autorska prava... lud od smijeha
Još bolje bi bilo "Odličan posao u Zagrebu"!

Svaka čast dečki na idiličnim fotkama G.Kotara. super2 Tko bi rekao da je metropola bez snijega,više liči na proljetni dan!? I DA ZG šajba mi uopće nije IN naša je ljepša... grinko
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 Empty Re: Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net

Postaj by KAPO uto 3 vel 2015 - 10:16

Pozdrav!
Evo nekoliko mojih fotografija!
Prijatelji Tomkro i K753 su sve detaljno fotografirali, tako da neću stavljati puno fotografija.
Za početak dizelelektro kombinacija u Moravicama
 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 DSC_0060_zpsu8ioodx4
Negdje između Moravica i Vrbovskog
 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 DSC_0099_zpsckm9ymap
Gomirje
 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 DSC_0119_zpszsddfsbe
Ogulinski Hreljin
 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 DSC_0132_zpsiwtqqlbt
Klek
 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 DSC_0152_zpsmltj2kp6
Ogulin
 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 DSC_0189_zpsflwur2tf
kul
 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 DSC_0234_zpsatvirj19
Nagibalo
 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 DSC_0242_zpsicjt1pr5
KAPO
KAPO

Broj postova : 1883
Lokacija : Matulji
Registration date : 14.09.2009

[Vrh] Go down

 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 Empty Re: Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net

Postaj by KAPO uto 3 vel 2015 - 10:16

Par fotografija sa Zapadnog
 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 DSC_0406_zpskq2dkq4f

 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 DSC_0414_zpsta04hzyt
Blizu Črnomerca sam primjetio ovu veliku pticu!
 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 DSC_0418_zpstxjr8hce

 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 DSC_04182_zpszvdedy5n
"Unutrašnjost" okretnice
 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 DSC_0426_zpshfa7qfpt
Odlazak iz Zagreba
 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 DSC_0548_zpsky9jm2kg
Karlovac
 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 DSC_0598_zpsbpqwdju6
I to je to od mene!
KAPO
KAPO

Broj postova : 1883
Lokacija : Matulji
Registration date : 14.09.2009

[Vrh] Go down

 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 Empty Re: Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net

Postaj by K 357 uto 3 vel 2015 - 14:00

Evo da se i ja nadodam ovom nezaboravnom (  meni najduljem, najdaljem ) ekšnu sa odlicnom ekipom koja je pravila jos bolji ugođaj od 5:30 do 21 h ! thomcro i KAPO

Poceo sam slikati tek od zalesine jer je prije bila noc i neki sumrak te s mojim foticem nisu bas ispadale dobre fotke... [:rolleyes:]

Zalesina oko 6:50 - 7 h ..

 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 DSCN8843_zpsuan8ahur

Brod moravice i prometnik koji daje polazak vlaku [Smile]

 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 DSCN8864_zps2zhwaldc

Moravice tendem Karavela + (žu..) Asea .

 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 DSCN8868_zpsewyohmvo

Negdje između Moravica i Vrbovskog snjega koliko ti ga je volja [:kul2]

 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 DSCN8884_zpsaaquwmom

Kako po tracnicama neko vrijeme nije vozio vlak ostalo je snijega kojeg je lokomotiva bacala dok je vozila ( meni direkt u objektiv ) .

 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 DSCN8900_zpsgyo4zyuw

Sunce je taman pocelo lagano izlaziti ,meni jedna od najdrazih fotki samo da nema stupova [:azdaja:]

 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 DSCN8905_zpszpnbn4i3

Ulazak u kolodvor Gomirje ...

 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 DSCN8914_zps6i0mvdaz

Drvo prepuno snijegom .., ovakva su bila vecinom putem.( Oglulinski Hreljin )

 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 DSCN8930_zpssieqkhpe
K 357
K 357

Broj postova : 714
Age : 24
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.09.2012

[Vrh] Go down

 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 Empty Re: Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net

Postaj by K 357 uto 3 vel 2015 - 14:03

Idemo dalje...

Pogled (u daljini se vidi klek) na Ogulinski Hreljin

 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 DSCN8949_zps3amzkvxv

Ogulin kolodvor

 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 DSCN8968_zpszr4xnbjm

Šuma oko Oštarija

 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 DSCN8992_zps2ibj5hib

Križanje sa Mađarom 6111 005

 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 DSCN8997_zpsoknusloy

Putem do Zagreba nisam previse slikao jer smo se dosta brzo vozili te mi se nije dalo mocit objektiv... Jedna s mosta...

 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 DSCN9027_zpsyccduzdl

Ulazimo u kolodvor .

 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 DSCN9040_zps2psjrhgq

Tu je kao sto je i thomcro vec napisao bila zamjena lokomotiva.. Vlak za Osijek !

 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 DSCN9058_zpsd8dvvoti

Nakon sto je KAPO razmjenio modele i ostale stvari koje je trebao uputili smo se na Zapadni Kolodvor gdje smo se susreli s Macosom 001

 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 DSCN9088_zpskcmd5jvw
K 357
K 357

Broj postova : 714
Age : 24
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.09.2012

[Vrh] Go down

 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 Empty Re: Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net

Postaj by K 357 uto 3 vel 2015 - 14:07

Zapadni dio Zagrebacke zeljeznice koji se sastoji od vise kolodvora ( ako se ne varam ) ?

 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 DSCN9093_zpsuhremsqb

Mađar u daljini sa malo dozivljaja fatamurgane ili kako se vec kaze ?.

 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 DSCN9133_zpsdjrgftaq

Povratak na Glavni kolodvor Brena 007 sa vlakom iz smjera Osjeka

 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 DSCN9160_zpsu4qbe7so

I regionalac takodjer iz istog smjera...

 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 DSCN9177_zps51xma8u2

Mađari iza depoa..

 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 DSCN9216_zpseozbmsnv

I evo i naseg vlaka bez kasnjenja !

 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 DSCN9256_zpskyru5biq

Na putu je opet bio nekakav sumrak totalno nepovoljno vrijeme za slikat pa samo jedna fotka iz Vrbovskog gdje smo cekali susret iz Ri.

 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 DSCN9285_zpsdkggk6bj

Uhhh ovu nisam mogao zaboraviti , jos dok smo bili u Zagrebu Thomcro in action.. [:rasta:]

 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 DSCN9263_zpsfkj812cu

Sve u svemu ovaj Ekšn ( izlet ) i sam dolazak na okupljanje forumaša i ljubitelja zeljeznica je bio za mene jako impresivan ( kad znas da u Hrvatskoj nisi jedini koji ima isto misljenje o vlaku kao prijevozno sredstvo i sl. ) . Nadam se jos ovakvih izleta, do sljedeceg ...pozdrav !

P.S. nisam stavljao fotke okretnica i putovanja nego vlakova i lokomotiva .. KAPO bi to mogao dopuniti ?

*******************

K 357
K 357
K 357

Broj postova : 714
Age : 24
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.09.2012

[Vrh] Go down

 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 Empty Re: Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net

Postaj by inflameswetrust uto 3 vel 2015 - 19:23

Lijepo lijepo!!! Uspješna potraga i sve ostalo što dolazi uz to!

inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 Empty Re: Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net

Postaj by Gost uto 3 vel 2015 - 19:51

inflameswetrust je napisao/la:Lijepo lijepo!!!
 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 3270240261
inflameswetrust je napisao/la:Uspješna potraga i sve ostalo što dolazi uz to!
To je samo dobra priprema što rezultira uspjehom. U pravilu neidemo stihijski na  Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 3341195910 već bar napravimo neki okvirni "kostur" što ćemo i gdje ćemo ali najčešće imamo pomno isplaniran(e)  Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 3341195910 koje vrlo rijetko korigiramo jer predvidimo gotovo sve. Govorim o nama trojici (Kapo, K 357 & ja)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 Empty Re: Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net

Postaj by inflameswetrust uto 3 vel 2015 - 20:22

Prilično drugačije od mog poimanja ekšna. Moja zaletavanja su uglavnom spontana, i na kraju nekim čudom čak i dobro ispadnu. A sva planiranja...propast. Kao moje i Foxove akcije (čovjek je samo na zeljeznicama, i ne pretjerano aktivan u zadnje vrijeme koliko znam).
Pažljivo planirali put u Pečuh mjesecima, i zapali u najkišniji dan cijele godine. Ili hodali prugom Bizovac-Belišće da bi skoro umrli od dosade. To me navelo na zaključak da ja trebam biti, jel, stihijski orijentiran.
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 Empty Re: Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net

Postaj by Gost uto 3 vel 2015 - 20:55

inflameswetrust je napisao/la:... Pažljivo planirali put u Pečuh mjesecima, i zapali u najkišniji dan cijele godine. Ili hodali prugom Bizovac-Belišće da bi skoro umrli od dosade. ...
Ne ne ne ... mi odredimo npr mjesto gdje idemo i što će nam bit lajt motiv i onda odredimo dan/datum i pratimo prognozu. Ako je vrijeme koje nam ne odgovara pomičemo datum (prije ili kasnije od tog prvog) ali cijelo vrijeme do zadnjeg dana kad kupujemo karte pratimo kakvo će bit vrijeme. Kod nas trojice sve je OK osim kiše, ako je kišovito odlažemo dok nebude lijepo vrijeme. Kad budemo sigurni u vremensku prognozu kupujemo karte za vlak (da, mi u pravilu putujemo do odredišta vlakom, vrlo rijetko automobilom ali nikad busom). U pravilu pratimo i vozni red tako da (otprilike) znamo što nas čeka na pruzi.

I to je to, ovako nemoreš omanut nikako.

Ali znamo se mi dogovorit za  Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 3341195910 i dva-tri dana prije ali tad u pravilu idemo negdje blizu Rijeke (ne dalje od Moravica ili Šapjana) jer već dobro znamo što vozi na tom djelu i što možemo očekivat za snimiti.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 Empty Re: Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net

Postaj by inflameswetrust uto 3 vel 2015 - 21:26

I mi smo uglavnom išli vlakom...pješice samo za lokalne osječke prostore.
Pečuh je ispao takav kakav je ispao jer smo zbog moguće kiše odgađali sve dok nije bilo prekasno odgađati još. Pratili smo IC Dravu prije ukidanja, pa, nije se više moglo čekati bolje. I ajme majko...toliko vode u tenisicama nikad nisam imao. I ljut sam bio cijelim putem. Štaćeš.

Iz Belišća smo išli busem. Pješačiti po dozlaboga dosadnoj pruzi još 12 kilometara u povratku bilo bi mučenje, a vlaka nema. Sam preferiram auto, ako ikako mogu. Ipak je njime lakše, pogotovo u mojim krajevima gdje treba isplanirati cijelo popodne za put od 10 kilometara.... To nije meni na sramotu, nego HŽJU.
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 Empty Re: Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net

Postaj by Gost uto 3 vel 2015 - 22:24

inflameswetrust je napisao/la:... Štaćeš.
...
Hvala na pitajnju ...  Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 Beers kul (može bilo koje, nisam izbirljiv rolling on the floor )

Gost
Gost


[Vrh] Go down

 Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net - Page 2 Empty Re: Zagrebačke šajbe ... ustvari 10 godina foruma zeljeznice.net

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.