Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pretražnik - help needed

4 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Go down

Pretražnik - help needed Empty Pretražnik - help needed

Postaj by seabral sub 7 lip 2008 - 8:42

Treba mi pomoć oko pretražnika. Kad tražim neku riječ, onda pretražuje samo naslove tema, ali ne i riječi unutar postova. Npr. pretraga pojma "jubileji" će kao rezultat dati temu s tim naslovom, a pretraga pojma "jublilej" ne daje mi kao rezultat ništa, iako se ta riječ nalazi u prvom postu teme "jubileji". I tako slično dobivam za sve ostalo. Kako da ga natjeram da mi pretražuje sve riječi iz sadržaja postova ?

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Pretražnik - help needed Empty Re: Pretražnik - help needed

Postaj by tiki sub 7 lip 2008 - 10:07

Gore izmedju FAQ i Članstva imaš Pretražnik di možeš odabrati da ti prikazuje postove ili teme, a imaš i napredne opcije...

Pretražnik - help needed Pretraznik

tiki

Broj postova : 52
Age : 43
Lokacija : Opatija
Registration date : 04.03.2008

[Vrh] Go down

Pretražnik - help needed Empty Re: Pretražnik - help needed

Postaj by seabral sub 7 lip 2008 - 15:28

Nije problem da li je oblik prikaza pronađenog u obliku posta ili teme, nego u tome da uopće ne mogu pronaći tekst za koji sigurno znam da postoji. A još veći problem je onda kad tražim nešto što nisam siguran da na ovom forumu postoji. tj. kad koristim pretražnik za njegovu pravu svrhu.

Evo još jednog primjera. Jutros sam otvorio ovu temu s naslovom "Pretražnik - help needed". Ako sad preko pretražnika tražim riječ "needed", dobivam naslov ove teme. Ako tražim riječ "pretraga" koja se nalazi unutar mog prvog posta u ovoj temi, pretražnik ne nalazi ništa iako se ta riječ sasvim sigurno nalazi na forumu. Isprobao sam sad i napredne opcije, isto kao i jutros, i opet ne dolazim do rezultata. A zapravo, ne koristim funkciju pretražnika ništa drugačije nego što to činim na drugim forumima. Jesam ja jedini ovdje na forumu koji ima takav problem ?

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Pretražnik - help needed Empty Re: Pretražnik - help needed

Postaj by tiki sub 7 lip 2008 - 17:15

zvrk je napisao/la:Nije problem da li je oblik prikaza pronađenog u obliku posta ili teme, nego u tome da uopće ne mogu pronaći tekst za koji sigurno znam da postoji. A još veći problem je onda kad tražim nešto što nisam siguran da na ovom forumu postoji. tj. kad koristim pretražnik za njegovu pravu svrhu.

Evo još jednog primjera. Jutros sam otvorio ovu temu s naslovom "Pretražnik - help needed". Ako sad preko pretražnika tražim riječ "needed", dobivam naslov ove teme. Ako tražim riječ "pretraga" koja se nalazi unutar mog prvog posta u ovoj temi, pretražnik ne nalazi ništa iako se ta riječ sasvim sigurno nalazi na forumu. Isprobao sam sad i napredne opcije, isto kao i jutros, i opet ne dolazim do rezultata. A zapravo, ne koristim funkciju pretražnika ništa drugačije nego što to činim na drugim forumima. Jesam ja jedini ovdje na forumu koji ima takav problem ?

Hm, vidi stvarno... pokusao sam naći riječ 'pretraga' i ništa. Mozda su admini iskljucili neku opciju? Mozda host (4rumer.com) blokira?
Ili jednostavno phpBB ima losu pretragu?

tiki

Broj postova : 52
Age : 43
Lokacija : Opatija
Registration date : 04.03.2008

[Vrh] Go down

Pretražnik - help needed Empty Re: Pretražnik - help needed

Postaj by seabral sub 7 lip 2008 - 19:16

Sad mi je laknulo, barem nisam jedini koji ima ovakve poteškoće s pretražnikom Wink
Moguće je da je pretražnik konfiguriran tako da samo pretražuje po naslovima tema ? :scratch:

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Pretražnik - help needed Empty Re: Pretražnik - help needed

Postaj by Gost sub 7 lip 2008 - 20:17

tiki je napisao/la:... Mozda su admini iskljucili neku opciju? Mozda host (4rumer.com) blokira?
Ili jednostavno phpBB ima losu pretragu?
Malo sam išao čeprkati po postavkama, biti će da phpBB ima losu pretragu.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Pretražnik - help needed Empty Re: Pretražnik - help needed

Postaj by seabral sub 7 lip 2008 - 22:09

Ima tu kakvog lijeka ? Za sada je forum još pregledan ali čim malo više naraste i novi ljudi se pridruže, moglo bi radi toga doći do dupliranja tema, komentara, pitanja i sl.

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Pretražnik - help needed Empty Re: Pretražnik - help needed

Postaj by Gost sub 7 lip 2008 - 23:51

zvrk je napisao/la:Ima tu kakvog lijeka ? Za sada je forum još pregledan ali čim malo više naraste i novi ljudi se pridruže, moglo bi radi toga doći do dupliranja tema, komentara, pitanja i sl.
Zato imamo Moderatore da sve kontroliraju mrgreen .

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Pretražnik - help needed Empty Re: Pretražnik - help needed

Postaj by seabral ned 8 lip 2008 - 13:04

thomcro je napisao/la:
zvrk je napisao/la:Ima tu kakvog lijeka ? Za sada je forum još pregledan ali čim malo više naraste i novi ljudi se pridruže, moglo bi radi toga doći do dupliranja tema, komentara, pitanja i sl.
Zato imamo Moderatore da sve kontroliraju mrgreen .
Pa sad, ako mi ti kao admin veliš da nema boljeg rješenja, onda nema druge nego prihvatiti takav način "pretraživanja". kul

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Pretražnik - help needed Empty Re: Pretražnik - help needed

Postaj by seabral pet 2 sij 2009 - 8:34

seabral je napisao/la:onda nema druge nego prihvatiti takav način "pretraživanja". kul
Da nadopunim ovu staru temu s dobrom vijesti da Google pretražnik jako dobro funkcionira na ovom forumu. Sintaksa je:

Kod:
traženi_pojam site:vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

... i Google lijepo pronalazi sve teme i sadržaje i izlistava ih sve po redu Very Happy

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Pretražnik - help needed Empty Re: Pretražnik - help needed

Postaj by Barney pet 2 sij 2009 - 16:14

Da. Google je genijalan za takve pretrage. Ja ga vec dugo koristim za pretrage svih foruma na kojima se nalazim. Radi brze i bolje od ugradjenih pretraznika. Svakako preporucujem.

Barney
Barney
Barney

Broj postova : 930
Lokacija : Zagreb
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Pretražnik - help needed Empty Re: Pretražnik - help needed

Postaj by Vedran Zeman ned 4 sij 2009 - 11:08

Barney je napisao/la:Da. Google je genijalan za takve pretrage. Ja ga vec dugo koristim za pretrage svih foruma na kojima se nalazim. Radi brze i bolje od ugradjenih pretraznika. Svakako preporucujem.
Nije ni čudno, s obzirom da je njihov bot češće online skoro i od thomcroa. lud od smijeha
Vedran Zeman
Vedran Zeman
Moderator
Moderator

Broj postova : 192
Age : 41
Lokacija : Kloštar Podravski
Registration date : 11.03.2008

[Vrh] Go down

Pretražnik - help needed Empty Re: Pretražnik - help needed

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.