Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Postavke profila

4 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Go down

Postavke profila Empty Postavke profila

Postaj by seabral ned 10 kol 2008 - 14:10

Malo prije gledam svoje postavke profila i upada mi u oči forumska dvojezičnost:

Postavke profila Clipboard02

Polovica opisa postavki s lijeve strane je opisana na engleskom, a druga polovica na hrvatskom, iako sam u svojim postavkama odabrao hrvatski kao jezik foruma. Je li ima tome lijeka ? Znam, sad ćete svi reći da sam pi__ajzla, ali znam da među adminima ima još jedna djevica po horoskopu kao što sam i ja, pa će me barem on razumjeti ... mrgreen

Zapravo, do svega toga ne bih ni došao da nisam pokušao riješiti glavni problem, a to je raznolikost u pisanju datuma u pregledu postova:

Postavke profila Clipboard03

Ono što mi ovaj pregled čini nepreglednim je da se pojmovi "today" i "yesterday" miješaju među pravim datumima postova. Je li se to može nekako unificirati, tako da se umjesto "today" i "yesterday" napišu današnji, odnosno jučerašnji datum, pa da svi datumi budu u istom formatu ?
Ajde, riješite mi to, pa obećajem da vas neću dalje cimati za mješoviti prijevod u postavkama profila ... kul

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Postavke profila Empty Re: Postavke profila

Postaj by gaspa ned 10 kol 2008 - 16:26

Ovi Englezi su nesnosni. Skupa s njihovim mjerama. Naročita im je fora kad za vrijeme npr. 00:25 napišu Today 12:25am.

Ne, ja to NE PRIGOVARAM osoblju foruma, ne zanovijetam ni ne dosađujem. Samo si nešto mrmljam u bradu.
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3632
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Postavke profila Empty Re: Postavke profila

Postaj by seabral sri 13 kol 2008 - 10:58

Izgleda da ovaj upit ili nitko ozbiljno ne doživljava ili je pitanje preteško ... hm

Ipak se nadam se da nije niti jedno niti drugo, nego da će se ipak netko oglasiti s prijedlogom ili odgovorom.

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Postavke profila Empty Re: Postavke profila

Postaj by Gost sri 13 kol 2008 - 11:23

zvrk je napisao/la:Izgleda da ovaj upit ili nitko ozbiljno ne doživljava ili je pitanje preteško ... hm

Ipak se nadam se da nije niti jedno niti drugo, nego da će se ipak netko oglasiti s prijedlogom ili odgovorom.
Ma gledaj, doživljavam ja tebe jako ozbiljno samo neznam što bi ti napisao. Moraš imati na umu da je sve ovo mukte i kao takvo nije baš previše konfiguratibilno. Recimo, mene osobno jako smeta što se ne mogu postati veće fotke a da ih sam 4um ne sreže na veličinu 750x... . Ja sam to kopao i kopao po postavkama ali nisam mogao pronać. Kopao sam i za ovim što tebe žuli ... ali jednostavno ne mogu nać gdje bi se to moglo podesiti. Čuj, najvjerovatnije postoji i verzija koju se plaća pa se i neke postavke i bolje podese.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Postavke profila Empty Re: Postavke profila

Postaj by Gost sri 13 kol 2008 - 11:28

Polovica opisa postavki s lijeve strane je opisana na engleskom, a druga polovica na hrvatskom, iako sam u svojim postavkama odabrao hrvatski kao jezik foruma. Je li ima tome lijeka ?
Gledaj, prije mjesec-mjesec i pol, došlo je do neke greške oko hrvatske verzije i otada su neka slova zamjenjena nekim čudnim znakovima i tu nema pomoći. Ovdje smo o tome pisali. Jedino da Kiki još malo urgira kod "vlasnika".

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Postavke profila Empty Re: Postavke profila

Postaj by seabral sri 13 kol 2008 - 13:00

thomcro je napisao/la:Ma gledaj, doživljavam ja tebe jako ozbiljno samo neznam što bi ti napisao. Moraš imati na umu da je sve ovo mukte i kao takvo nije baš previše konfiguratibilno. Recimo, mene osobno jako smeta što se ne mogu postati veće fotke a da ih sam 4um ne sreže na veličinu 750x... . Ja sam to kopao i kopao po postavkama ali nisam mogao pronać. Kopao sam i za ovim što tebe žuli ... ali jednostavno ne mogu nać gdje bi se to moglo podesiti. Čuj, najvjerovatnije postoji i verzija koju se plaća pa se i neke postavke i bolje podese.
Ono s hrvatskim/engleskim tekstovima u profilu mi je zapravo svejedno, ali ovo sa "today" i "yesterday" bi mi ipak bilo draže da piše kao obične datume.

To sam si i mislio da baš nije previše konfigurabilno. Ali ipak, ti si admin, pa onda vidiš i ono što mi ostali ne vidimo. Znaš i sam da su moja takva iskustva na drukčijoj verziji foruma (samo srećom tamo se datumi pišu "normalno"), pa zato ipak pitam. Very Happy

U svakom slučaju, hvala ti na trudu. Very Happy

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Postavke profila Empty Re: Postavke profila

Postaj by gaspa sri 13 kol 2008 - 13:07

Today je dobro, jer za razliku od datuma odmah, pri grubom pregledu, upućuje na nešto svježe. Yesterday umanjuje taj učin, ali ne moramo preračunavati brojke datuma u stvarnost, pa skužiti da je post pisan prošlog proljeća mrgreen

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3632
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Postavke profila Empty Re: Postavke profila

Postaj by tiki sri 13 kol 2008 - 13:37

Vjerojatno su stavili novu verziju foruma (phpBB-a) koja još nije prevedena u potpunosti na hrvatski. Nisam siguran ali mislim da phpBB još uvijek prevodi Ančica Sečan. Može biti da ga ona još nije prevela u potpunosti ili možda free hoster je previše lijen da stavi noviju verziju hr. jezika.

tiki

Broj postova : 52
Age : 43
Lokacija : Opatija
Registration date : 04.03.2008

[Vrh] Go down

Postavke profila Empty Re: Postavke profila

Postaj by EuroTrakker sri 13 kol 2008 - 19:38

gaspa je napisao/la:Today je dobro, jer za razliku od datuma odmah, pri grubom pregledu, upućuje na nešto svježe. Yesterday umanjuje taj učin, ali ne moramo preračunavati brojke datuma u stvarnost, pa skužiti da je post pisan prošlog proljeća mrgreen

Pa kad ima novih postova u temi (dakle kad se crveni) dovoljno je kliknuti na onu malu strelicu s lijeve strane naziva teme i forum će u večini slučajeva otići na prvi nepročitani post.Kod Mozile je samo važno da ne scrolaš mišem dok ne odradi
EuroTrakker
EuroTrakker

Broj postova : 245
Age : 44
Lokacija : Petrinja
Registration date : 24.03.2008

[Vrh] Go down

Postavke profila Empty Re: Postavke profila

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.