Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lepe ti je,lepe ti je..............

+8
Pfaff
EuroTrakker
Ingolda
seabral
kico101
gaspa
portos
kiki273
12 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Lepe ti je,lepe ti je.............. Empty Lepe ti je,lepe ti je..............

Postaj by kiki273 pon 8 ruj 2008 - 18:20

Nedjeljni obiteljski izlet u Zagorje iskoristio sam za malo slikanja po Zagorskoj pruzi...............
Na cesti Pregrada - Putkovec - Đurmanec nalazi se ovaj ŽCP preko kojega vlak sigurno nije prošao duuuuuuuuuuuugo,duuuuuuuuuuugo.Zašto?
Lepe ti je,lepe ti je.............. Picture3894

Želj.kolodvor Đurmanec; 1 macosa i 3 teretna vagona
Lepe ti je,lepe ti je.............. Picture3895

Pruga prema Krapini prolazi uz samu cestu
Lepe ti je,lepe ti je.............. Picture3896

Tunel u smjeru Krapine
Lepe ti je,lepe ti je.............. Picture3897

Tunel u smjeru Đurmanca
Lepe ti je,lepe ti je.............. Picture3898

Dolazimo do bisera željezničke infrastrukture;stajalište Žutnica
Lepe ti je,lepe ti je.............. Picture3902

Lepe ti je,lepe ti je.............. Picture3900

Stajalište se nalazi na samom ŽCP-u
Lepe ti je,lepe ti je.............. Picture3901

Lepe ti je,lepe ti je.............. Picture3903

Trava do koljena
Lepe ti je,lepe ti je.............. Picture3899

Dalje prema Krapini pruga također ide uz cestu
Lepe ti je,lepe ti je.............. Picture3904

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Lepe ti je,lepe ti je.............. Empty Re: Lepe ti je,lepe ti je..............

Postaj by kiki273 pon 8 ruj 2008 - 18:25

I sad nešto što se samo meni (nama) dogoditi može;zatvoren ŽCP
Lepe ti je,lepe ti je.............. Picture3905

Pogled prema Đurmancu
Lepe ti je,lepe ti je.............. Picture3906

Lepe ti je,lepe ti je.............. Picture3908

I prema Krapini
Lepe ti je,lepe ti je.............. Picture3907

Onda je došla macosa,kretala se jako,jako pomalo.Zašto?
Lepe ti je,lepe ti je.............. Picture3909

Lepe ti je,lepe ti je.............. Picture3910

Lepe ti je,lepe ti je.............. Picture3911

Stajalište Doliće
Lepe ti je,lepe ti je.............. Picture3912

ŽCP u Krapini
Lepe ti je,lepe ti je.............. Picture3913

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Lepe ti je,lepe ti je.............. Empty Re: Lepe ti je,lepe ti je..............

Postaj by portos pon 8 ruj 2008 - 18:53

1. ZAŠTO: Jer vlakovi ne voze dalje od Đurmanca
2. ZAŠTO: Jer je pruga u katastrofalnom stanju-pragovi truli pa korov drži razmak između tračnica

______________________________________
Lepe ti je,lepe ti je.............. 3Strijelemale Lepe ti je,lepe ti je.............. Citelis18CNGGIF-1
portos
portos
Moderator
Moderator

Broj postova : 580
Age : 53
Lokacija : Zaprešić
Registration date : 14.06.2008

[Vrh] Go down

Lepe ti je,lepe ti je.............. Empty Re: Lepe ti je,lepe ti je..............

Postaj by gaspa pon 8 ruj 2008 - 19:14

Od Pregrade preko Putkovca... Svaka čast. :mig: Pa to ne znaju ni mnogi domaći. Moram ti dati onda još neke ovako neobične rute.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Lepe ti je,lepe ti je.............. Empty Re: Lepe ti je,lepe ti je..............

Postaj by kico101 pon 8 ruj 2008 - 19:28

kiki273 je napisao/la:
Želj.kolodvor Đurmanec; 1 macosa i 3 teretna vagona
Lepe ti je,lepe ti je.............. Picture3895
Pitam se ki je fotkal ovog tipa ki šeće po pruzi? grinko
Nisi bil va tunelu. Shame on you. rolling on the floor
kiki273 je napisao/la:
Dolazimo do bisera željezničke infrastrukture;stajalište Žutnica
https://2img.net/h/i187.photobucket.com/albums/x190/kiki273/varazdin/Picture3902.jpg
Jesu li ovo skelarske cijevi ča drže pleh
Btw, ovaj ŽCP u centru Krapine nema rampu, a vrlo je prometan. no no

______________________________________
Komadina: Oćemo prugu ( otp'o )
Linić: Nećemo prugu ( raste i cvate )
Jurčić/Vasilić: A kol'ko promila? ( izgubljeni, ima nas jooš )
Otvaranje pruge:_________________ ( popuni liniju )
kico101
kico101
Moderator
Moderator

Broj postova : 2204
Age : 54
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Lepe ti je,lepe ti je.............. Empty Re: Lepe ti je,lepe ti je..............

Postaj by Gost pon 8 ruj 2008 - 20:32

Nije te vukla radoznalost u tunel? A joj, da ... nisi bil sam! Lepe ti je,lepe ti je.............. D035Lepe ti je,lepe ti je.............. D020 ... Lepe ti je,lepe ti je.............. A075

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Lepe ti je,lepe ti je.............. Empty Re: Lepe ti je,lepe ti je..............

Postaj by seabral pon 8 ruj 2008 - 20:37

kico101 je napisao/la:Btw, ovaj ŽCP u centru Krapine nema rampu, a vrlo je prometan. no no
Pri tim brzinama vlakova koje tamo vladaju nema nikakve opasnosti ... Wink

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Lepe ti je,lepe ti je.............. Empty Re: Lepe ti je,lepe ti je..............

Postaj by kiki273 pon 8 ruj 2008 - 22:25

portos je napisao/la:1. ZAŠTO: Jer vlakovi ne voze dalje od Đurmanca
Da,znam da voze samo do Đurmanca.
Zašto nema dalje prometa prema Slo?
Jel prije bio koji vlak za Slo?
Teretni promet?
Sorry ako sam dosadan s pitanjima Cool

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Lepe ti je,lepe ti je.............. Empty Re: Lepe ti je,lepe ti je..............

Postaj by gaspa uto 9 ruj 2008 - 19:06

kiki273 je napisao/la:Zašto nema dalje prometa prema Slo?
Jel prije bio koji vlak za Slo?
Teretni promet?
Sorry ako sam dosadan s pitanjima Cool
Nisi dosadan, nisi. Znaš onu: tko pita - ne skita (nego se vozi vlakom lud od smijeha )

Prometa dalje nema jer se valjda dvije države nisu dogovorile o tome za tu prugu. Nekad je prometa bilo, bila je to pruga 102 Zabok-Grobelno-Celje. Bilo je radničkih vlakova od Lupinjaka (danas bi to bio pogranični kolodvor) za Celje (4:12, 5:02), pa iz Đurmanca za Celje (5:50), naravno, i iz Zaboka (6:51, 10:48, 16:35) svakodnevno - svi su imali vezu iz Zagreba varaždinskim vlakom, a onaj jutarnji je nedjeljom možda išao direktno iz ZG.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Lepe ti je,lepe ti je.............. Empty Re: Lepe ti je,lepe ti je..............

Postaj by Ingolda uto 9 ruj 2008 - 19:28

Prije deset godina sam isla tim vlakom iz Đurmanca u Zagreb i nazad i to je bilo jedno jako zanimljivo iskustvo.Sjedalice u vagonima su bile drvene (ne kuzim se u vagone pa ne mogu detaljnije napisati model vagona), ali su me vagoni strahovito podsjecali na one iz filma Vlak u snijegu. Do Zagreba nam je trebalo 3 sata, a isto tako i nazad. Fasciniralo me je sto su kumice i u jednom i u drugom smjeru nosile sve poljoprivredne proizvode... imala sam osjecaj da sam negdje daleko Hrvatske. (Molim, da me se sada ne komentira radi subjektivnih dozivljala, ali bila sam klinka od 14 godina! Iskreno, očekivala sam da će nekakva koica izletiti i početi trčati po vlaku). Vrhunac je bio kada je vlakovođa na povratku zaustavio vlak na sredini pruge blizu Đurmanca. Na pruzi nije bilo nikakvih oznaka ili drugih pojedinosti... tek kada smo i mi izašli iz vlaka smo shvatili da se je vlakovođa zaustavio i da puni bocu izvorskom vodom (u blizini Đurmanca je izvor i kako u ono vrijeme nisu imali dobar vodovod, nisu imali vodu svaki dan od 10 do 17 h. Svi mjestani su na taj izvor odlazili po vodu! To je napravio i vlakovođa!).
Moram priznati da mi se to putovanje doista urezalo u pamćenje... Dobro iskustvo!
Šteta što nemam slike vlaka koji stoji pored izvora i vlakovođu koji puni bocu! Very Happy
Lijep dan svima!

Ingolda

Broj postova : 22
Age : 43
Lokacija : Gdje me noge odnesu
Registration date : 10.07.2008

[Vrh] Go down

Lepe ti je,lepe ti je.............. Empty Re: Lepe ti je,lepe ti je..............

Postaj by Gost uto 9 ruj 2008 - 19:39

Ingolda je napisao/la:... Sjedalice u vagonima su bile drvene (ne kuzim se u vagone pa ne mogu detaljnije napisati model vagona), ali su me vagoni strahovito podsjecali na one iz filma Vlak u snijegu. ...

Ovakav?
Lepe ti je,lepe ti je.............. 50_78_24-17_056-1

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Lepe ti je,lepe ti je.............. Empty Re: Lepe ti je,lepe ti je..............

Postaj by EuroTrakker uto 9 ruj 2008 - 21:17

Jedna informacija. Slovenci i dalje voze do Lupinjaka ili kako oni zovu Sv. Rok ob Sotli. Znaći ostaje nekih 10 km možda i manje gdje nema prometa. Slovenci su dolazili s Fiatima do Đurmanca ali su možda zbog katastrofa pruge i odustali. Možda treba gledati i u problemu malograničnih dozvola jel koliko sam čuo dozvole imaju samo stanovnici sela uz samu Sutlu. Onaj tko živi u slijedećem selu tu dozvolu ne može dobiti a Rogatec im je kao kolodvor predaleko. Inaće i ja vučem korijene s tih brijegova i svako ljeto sam kao klinac bio tamo. Putovao naravno vlakom i silazio dok se moglo na stanici zvanoj Rampa
EuroTrakker
EuroTrakker

Broj postova : 245
Age : 44
Lokacija : Petrinja
Registration date : 24.03.2008

[Vrh] Go down

Lepe ti je,lepe ti je.............. Empty Bonus

Postaj by kiki273 uto 9 ruj 2008 - 22:24

Evo i kolodvor u Krapini
Lepe ti je,lepe ti je.............. Picture3914

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Lepe ti je,lepe ti je.............. Empty Re: Lepe ti je,lepe ti je..............

Postaj by gaspa uto 9 ruj 2008 - 22:28

Slovenska granična postaja bi bila DOBOVEC (prvo stajalište na pruzi s EU strane - a baš je stajalište, mislim da je na nekoj vjetrometini, s jednim kolosjekom, bez nadstrešnice... barem je tako nekad bilo) domkojeg vjerujem da danas ni slovenski vlakovi ne voze (jer ne znaju što bi tamo laugh 2 )

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Lepe ti je,lepe ti je.............. Empty Re: Lepe ti je,lepe ti je..............

Postaj by kiki273 uto 9 ruj 2008 - 22:30

Čudi me da ništa ne vozi;slovenci su poznati po "maloobmejnim" vlakovima,t.j. do prve stanice u Hr.

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Lepe ti je,lepe ti je.............. Empty Re: Lepe ti je,lepe ti je..............

Postaj by Gost uto 9 ruj 2008 - 22:34

tru truuu tru truuu tru truuu tru truuu ... šta samo jedna fotka krapinskog kolodvora? no no no no

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Lepe ti je,lepe ti je.............. Empty Re: Lepe ti je,lepe ti je..............

Postaj by kiki273 uto 9 ruj 2008 - 22:36

thomcro je napisao/la:tru truuu tru truuu tru truuu tru truuu ... šta samo jedna fotka krapinskog kolodvora? no no no no
Jedna ali vrijedna,ovo ipak nije bio forumski ekspedišn nego obiteljski izlet yes grinko

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Lepe ti je,lepe ti je.............. Empty Re: Lepe ti je,lepe ti je..............

Postaj by Gost sri 10 ruj 2008 - 8:10

A dobro, ja pitao yes .

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Lepe ti je,lepe ti je.............. Empty Re: Lepe ti je,lepe ti je..............

Postaj by Ingolda sri 10 ruj 2008 - 8:25

@tomcro

Da bilo je nešto slično tome! yes Malo tvrdo za kralježnicu i pozadinu! Very Happy

A što se tiče Slovenaca.. nisam baš sigurna da idu samo do prve stanice (mislim da uopće ne idu u Hrvatsku, ali...)... evo, poneki međunarodni vlak stigne i do Rijeke.. ( to je neka udaljenija stanica!) Laughing Koliko ja znam Slovenci sve svoje vlakove (barem što se tiče pruge Ljubljana-Rijeka i tog pograničnom području) zaustavljaju u Ilirskoj Bistrici. Hrvatski vlak iz Ilirske onda ide prema Rijeci... Je li tako ili sam apsolutno fulala! Smile Vjerojatno će to neki bolje znati od mene! Embarassed
Smile

Lijep dan svima!

Ingolda

Broj postova : 22
Age : 43
Lokacija : Gdje me noge odnesu
Registration date : 10.07.2008

[Vrh] Go down

Lepe ti je,lepe ti je.............. Empty Re: Lepe ti je,lepe ti je..............

Postaj by Gost sri 10 ruj 2008 - 8:43

Ingolda je napisao/la:Da bilo je nešto slično tome! yes
Oznake su Aaat (prvi razred) i Baat (drugi razred).
Ingolda je napisao/la:... Malo tvrdo za kralježnicu i pozadinu! Very Happy
:stars: ... rolling on the floor ... da oni su bili opaki za ljudsko tjelo. Pogotovo na dužim relacijama a posebno je to bilo izraženo na putničkim vlakovima. Ja sam k'o klinac išao nekoliko puta tim vagonima iz Zagreba za Rijeku jer mi se nije dalo čekat poslovni. Doma sam znao doć :tease: .

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Lepe ti je,lepe ti je.............. Empty Re: Lepe ti je,lepe ti je..............

Postaj by portos sri 10 ruj 2008 - 10:46

kiki273 je napisao/la:
Jedna ali vrijedna,ovo ipak nije bio forumski ekspedišn nego obiteljski izlet yes grinko
Kaj ti je supruga Zagorka :thomcro:?

______________________________________
Lepe ti je,lepe ti je.............. 3Strijelemale Lepe ti je,lepe ti je.............. Citelis18CNGGIF-1
portos
portos
Moderator
Moderator

Broj postova : 580
Age : 53
Lokacija : Zaprešić
Registration date : 14.06.2008

[Vrh] Go down

Lepe ti je,lepe ti je.............. Empty Re: Lepe ti je,lepe ti je..............

Postaj by kiki273 sri 10 ruj 2008 - 12:01

portos je napisao/la:
Kaj ti je supruga Zagorka ?
Ne,supraga mi je grobničanka.

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Lepe ti je,lepe ti je.............. Empty Re: Lepe ti je,lepe ti je..............

Postaj by Pfaff sri 10 ruj 2008 - 15:28

kiki273 je napisao/la:Ne,supruga mi je grobničanka.
Ili, što reka' pokojni precjednik, Grmoščica rolling on the floor rolling on the floor

Kad smo već kod toga, nešto si (ste) mi se opasno šmucali kraj Velikog Trgovišća.

Inače, za one koji su taj dan bili bolesni kad se iz Poznavanja prirode i društva učilo Zagorje, prilažem zemljovid topoglednog dijela Lijepe neše...

Lepe ti je,lepe ti je.............. GjurmanecKarta
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Lepe ti je,lepe ti je.............. Empty Re: Lepe ti je,lepe ti je..............

Postaj by Barney sri 10 ruj 2008 - 18:16

Motali su se oko V.Trgovišta i nije spomenuta znamenita restauracija "Ribič". Tsk... tsk... tsk...

To znači da nisu probali "zagrebački" veličine tipkovnice. Greška... greška... no no

Barney
Barney
Barney

Broj postova : 930
Lokacija : Zagreb
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Lepe ti je,lepe ti je.............. Empty Re: Lepe ti je,lepe ti je..............

Postaj by ivog čet 11 ruj 2008 - 16:12

Ajoj, ajoj, ajoj, opet ja moram uskakati.. grinko

Evo vam koja sličica s Krapinskog kolodvora, sa čak 3 macose..
(jedna od njih je izletnička koja vozi nedjeljom u 8 mjesecu izletnika iz Zagreba u Krapinu)

Lepe ti je,lepe ti je.............. 3macosuukr1

Lepe ti je,lepe ti je.............. Krapek1

Lepe ti je,lepe ti je.............. Krizanjemacosa


A kad su već spomenuti Baatići, reći ću samo da je do kraja 90-tih 2044 s 5-6 Baatića vozila Zagreb - Đurmanec, pa se vrtila do zadnjeg vlaka Đurmanec - Zabok - Đurmenec i ujutro u 8 sati pičil natrag za Zg..

ivog

Broj postova : 63
Lokacija : Krapina
Registration date : 19.03.2008

[Vrh] Go down

Lepe ti je,lepe ti je.............. Empty Re: Lepe ti je,lepe ti je..............

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]


Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.