Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZET razno

+15
besposlenpop
MAN SU220
davorvis
Pfaff
inflameswetrust
sali
Laurus
borna
gaspa
Tomek
ICE-3M
kiki273
seabral
Barney
Narcis
19 posters

Stranica 1 / 11. 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Go down

ZET razno Empty ZET razno

Postaj by Narcis pet 9 sij 2009 - 18:40

Gradskim središtem - besplatno!

S namjerom rasterećenja prometa i smanjenja potreba parkiranja osobnih automobila u užem gradskom središtu, od 1. siječnja 2009. godine omogućen je besplatan tramvajski prijevoz svim građanima na području od Trga bana Josipa Jelačića do udaljenosti od dvije tramvajske postaje u svakom smjeru.

Karte, dakle, neće biti potrebne za vožnju u zoni od središnjeg gradskog trga do Glavnog kolodvora, Britanskog trga, Trga maršala Tita, Vončinine, Grškovićeve i Trga žrtava fašizma.

Odluka o besplatnom prijevozu jedno je od zajedničkih rješenja Grada Zagreba i Zagrebačkog holdinga kojim se popularizira javni gradski prijevoz i namjerava osigurati veća protočnost nužnog automobilskog prometa u centru grada.

Download karte područja besplatnog prijevoza;
http://www.zet.hr/media/43994/mreza%20besplatno.pdf

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
ZET razno Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  ZET razno 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

ZET razno Empty Re: ZET razno

Postaj by Barney pet 9 sij 2009 - 19:11

Ideja je dobra, ali je besplatnu zonu trebalo produziti do Kvaternikovog trga jer tamo ima novog mjesta za parkiranje. Ovako je stvar pomalo nedorecena i ne rjesava osnovni problem, a to je auto promet.

Barney
Barney
Barney

Broj postova : 930
Lokacija : Zagreb
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

ZET razno Empty Re: ZET razno

Postaj by Narcis pet 9 sij 2009 - 19:32

Barney je napisao/la:Ideja je dobra, ali je besplatnu zonu trebalo produziti do Kvaternikovog trga jer tamo ima novog mjesta za parkiranje. Ovako je stvar pomalo nedorecena i ne rjesava osnovni problem, a to je auto promet.

Barney

Kad si već spomenuo Kvaternikov trg, imaš dvije opcije ili se švercaj do Vončinine no no ili malo pješačenja mrgreen
Ipak gledano iz smjera Glavni kolodvor imaš besplatnu vožnju sve do Britanskog trga, ajd' i to je nešto, pa ne more sve bit besplatno, treba otplatit 140 niskopodnjaka i 214 novih autobusa mrgreen

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
ZET razno Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  ZET razno 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

ZET razno Empty Re: ZET razno

Postaj by seabral pet 9 sij 2009 - 20:56

Ova novost mi savršeno odgovara, jer su to relacije koje sam najčešće pješačio obavljajući raznorazne stvari po gradu. Ako radi toga dobijem koji kilogram viška, krivac će naravno biti ZET Laughing

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

ZET razno Empty Vozni redovi tramvaja

Postaj by Narcis ned 4 pro 2011 - 13:19

Od četvrtka, 1. prosinca 2011., na traženje putnika, ZET putnicima omogućuje korištenje tramvajskih voznih redova za sve dnevne i noćne tramvajske linije. Novost za putnike dostupna je u pdf formatu i olakšat će korištenje prvenstveno dnevnih tramvajskih linija na cjelokupnom području grada. Valja napomenuti da su to prolazna tj. očekivana vremena polazaka s terminala podložna promjenama zbog stanja u prometu (prometnih gužvi, zastoja i nesreća na tračnicama) te vremenskih neprilika.

Molimo putnike za razumijevanje!

http://www.zet.hr/tramvaj/dnevni.aspx

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
ZET razno Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  ZET razno 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

ZET razno Empty Re: ZET razno

Postaj by Narcis pon 16 sij 2012 - 20:06

Incident u tramvaju: Putnica tvrdi da ju je kontrolorka udarila šakom u glavu

Prema navodima jedne putnice, koja je cijeli slučaj prijavila policiji, ZET-ova kontrolorka ju je prošlog četvrtka, pilikom pregleda karte i nakon verbalnih razmirica, udarila šakom u glavu i izvrijeđala je.

S obzirom da se unutrašnjost novijih ZET-ovih vozila snima nadzornim kamerama tražili smo da nam se ustupi snimka iz tramvaja broj 6 kako bi se vidjelo što se zapravo dogodilo. No, u ZET-u tvrde da mediji nemaju pravo na te snimke i da nam ih oni nisu dužni ustupiti.

ZET: Snimke nikada javon ne objavljujemo

'Prema do sada prikupljenim saznanjima iz više relevantnih izvora, putnica je, na zamolbu da predoči voznu kartu, neponištenu željela poništiti na za to predviđenom uređaju, a to joj je bilo onemogućeno. U svojim je namjerama ustrajala, nastavljajući kontrolorku karata vrijeđati, što nije izazivalo reakciju naše djelatnice. Tek na spomen njezine majke u vrlo vulgarnom kontekstu, radnica ZET-a putnicu je dlanom desne ruke od sebe odmaknula, s obzirom na to da joj se gospođa unosila u lice te krenula dalje raditi svoj posao. Video zapis isključio je navode o fizičkom incidentu', ističe se u priopćenju kojeg potpisuje glansogovornik ZET-a, Tomislav Jurić.

Priopćili su i da pravna služba obrađuje cijeli slučaj. 'Prije utvrđivanja svih činjenica ne bismo komentirali detalje događaja. Snimke iz vozila, bez obzira na to kome idu u prilog, nikada javno ne objavljujemo, nastojeći, među ostalim, zaštititi privatnost zabilježenih osoba i poštovati zakonske odredbe', zaključuje se u priopćenju.

Izvor: http://dnevnik.hr/vijesti/crna-kronika/incident-u-tramvaju-putnica-tvrdi-da-ju-je-kontrolorka-udarila-sakom-u-glavu.html

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
ZET razno Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  ZET razno 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

ZET razno Empty Re: ZET razno

Postaj by Narcis sub 21 sij 2012 - 19:03

Ovo je malo žešća parodija, samo ne znam kome se rugaju da li kontrolorima ZET-a, putnicima koji ne plaćaju kartu ili....



______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
ZET razno Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  ZET razno 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

ZET razno Empty Re: ZET razno

Postaj by kiki273 ned 23 ruj 2012 - 1:17

Makinjeta iz tramvaja
ZET razno 419051_273532642763797_269889073_n

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

ZET razno Empty Re: ZET razno

Postaj by Gost ned 23 ruj 2012 - 2:41

Čemu bi to služilo hm ?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

ZET razno Empty Re: ZET razno

Postaj by kiki273 ned 23 ruj 2012 - 9:36

Piše ATRON znači da bi trebalo služiti najavi dolaska na stanicu, forumaši iz Zg-a su bolje upućeni pa ih molim za odgovor.

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

ZET razno Empty Re: ZET razno

Postaj by ICE-3M ned 23 ruj 2012 - 10:45

kiki273 je napisao/la:Piše ATRON znači da bi trebalo služiti najavi dolaska na stanicu, forumaši iz Zg-a su bolje upućeni pa ih molim za odgovor.
Služi za najavu stanica, pokazuje kad se treba krenut s pojedine stanice, kad treba doči na sljedeču, pokazuje udaljenost od jedne do druge stanice i ta se udaljenost smanjuje kad vozi, pa u svakom trenutku vidi koliko je još ostalo metara do iduče stanice, a ima još neke funkcije kao npr. komunikaciju s centrom itd. Također je povezan s stajališnim displejom, pa se tako mijenja vrijeme koje piše na stajalištu. Ovo je samo osnovno kaj ja znam, a za ostale funkcije neka netko upučeniji napiše.
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 855
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

ZET razno Empty Re: ZET razno

Postaj by Tomek pon 24 ruj 2012 - 0:33

Tako je, to je mozak svakog tramvaja i autobusa u Zagrebu. Doduše, nije baš najrazvijeniji jer ga nisu nikad dovršili tj. sredili do kraja, ali i ovako radi solidno. On upravlja sustavom najave stanica u tramvajima i busevima, pomoću njega se može zvati u centra i iz centra vozilo.

Tomek
Moderator
Moderator

Broj postova : 447
Lokacija : Zagreb
Registration date : 07.04.2008

[Vrh] Go down

ZET razno Empty Re: ZET razno

Postaj by gaspa uto 25 ruj 2012 - 12:18

Makinjeta na slici nije iz tramvaja nego iz autobusa.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3482
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

ZET razno Empty Re: ZET razno

Postaj by kiki273 uto 25 ruj 2012 - 13:54

Viš, viš, nitko nije ni skužijo, ali ima ih i u tramvajima Wink

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

ZET razno Empty ZET mijenja način plaćanja karte mobitelom

Postaj by borna uto 4 lip 2013 - 14:45

Građanima Zagreba koji redovito koriste javni prijevoz dobro su poznati i najnoviji načini švercanja uz pomoć pametnih telefona i interneta. Postoji nekoliko načina kako doći do SMS karata na internetu i potom ih pokazati kontroloru na svom mobitelu.
Upravo zbog toga ZET, sudeći prema izjavama glasnogovornika, priprema neke promjene u načinu plaćanja karata putem SMS-a kako bi se stalo na kraj švercanju.
”Činjenica je da se na prvi pogled te aplikacije čine korisnima. Međutim, detaljnom provjerom se lako utvrđuje vjerodostojnost karte. Usluga M prijevoz će idućeg mjeseca doživjeti preinake i te aplikacije će biti beskorisne. Praksa plaćanja karte mobitelom bit će drukčija”, tajanstveno je najavio Tomislav Jurić, glasnogovornik ZET-a.
Izvor: Danas.hrZET razno Kuul-052-312733_957x340
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8904
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

ZET razno Empty Re: ZET razno

Postaj by Laurus čet 6 lip 2013 - 0:54

Neznam gdje bi ovo spadalo, pa ču staviti ovdje. (Moderatori neka stavi na odgovarajuče mjesto, ako je potrebno)

Kontrolor ZET-a završio u policiji zbog incidenta s putnicom

Putnica se vozila linijom broj 2 oko 9.30 sati kad je u tramvaj ušla kontrola. Glasnogovornik ZET-a Tomislav Jurić tvrdi nam da djevojka nije imala putnu kartu te da je iz nepoznatog razloga počela fotografirati kontrolora.
"Tu je počeo verbalni sukob, ali nije bilo vrijeđanja", kaže Jurić.
"Radi se o kontroloru s 15-godišnjim iskustvom koji osporava navode
djevojke, a više detalja bit će poznato nakon pregleda videozapisa koji
je u tijeku".
Više

ZET razno 0434007.48
net.hr
Laurus
Laurus

Broj postova : 1007
Lokacija : Svemir
Registration date : 08.03.2013

http://www.xxx.net

[Vrh] Go down

ZET razno Empty Maltretiranje putnika ZET-a?

Postaj by borna pon 17 lip 2013 - 18:20

Zagreb: Sve su češći navodi o ZET-ovim kontrolorima koji maltretiraju putnike, a s portala danas.hr prenosimo jedno iskustvo djevojke koje se dogodilo prije 6 godina.
“Kontrolor mi je prijetio svime i svačime, a na kraju je rekao da zove policiju. Ja sam krenula naprijed, ali on me počeo pratiti i vrijeđati, hodajući iza mene na udaljenosti od jednog metra. Bilo je ljeto, 45 stupnjeva na suncu, a on je hodao za mnom od Importanne galerije sve do Ravnica. U glavi mi je još uvijek ta scena. Ja hodam najbrže što mogu, krećem u birc, a on za mnom. Stanem na kiosku – on stane. K’o moja sjena. Samo što je to bio mrgud od skoro dva metra i 100 kila.
Kada sam skrenula na puteljak koji vodi do mog stana, kontrolor je i dalje išao za mnom. Sva sam se tresla i nazvala tadašnjeg dečka da me pričeka ispred stana. On me na kraju sačekao, jer da nije, kontrolor bi mi upao u stan. Kad je vidio mog dečka, onda je stao”, napisala je čitateljica.
Tada joj je kontrolor vratio praznu kartu koju joj je ranije uzeo u tramvaju, ispričao se i otišao.
Dodaje da se od silnog šoka nije uopće sjetila zvati policiju, jer ju zbunilo to što je kontrolor dok je hodao iza nje cijelo vrijeme glumio da razgovara s policijom.
“Imala sam noćne more skoro mjesec dana”, prisjetila se.
No, tu priči nije kraj. Nakon nekog vremena izašla je s prijateljima u jedan klub i vidjela kako joj prijateljica priča s tipom koji joj je bio “užasno poznat”.
“Kad je okrenuo glavu, ja sam skoro pala u nesvijest. Došao je do mene i ispričao se pod isprikom da sam mu bila jako zgodna i da me je zato pratio”, otkriva čitateljica svoju neobično iskustvo sa ZET-ovcem.
Izvor: danas.net.hrZET razno %C5%A1koda-016-405899_957x340
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8904
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

ZET razno Empty Više će građana kupovati karte kad budu jeftinije

Postaj by borna uto 3 ruj 2013 - 15:21

U vrijeme kad sve poskupljuje, snažno je odjeknula vijest da će cijene ZET-ovih pokaza i karata pasti. Voditelj te podružnice Zagrebačkog holdinga vjeruje da niže cijene neće rezultirati padom prihoda, jer očekuje da će veći broj putnika kupovati karte kad one budu jeftinije. Iako je predsjednik Uprave Holdinga najavio da bi se SMS plaćanje moglo ukinuti jer je dobra platforma za švercanje, čini se kako se to ipak neće dogoditi.

- SMS je u fazi testiranja i mislimo da će biti uveden za mjesec-dva dana, tako da vratimo tu uslugu korisnicima- rekao je Dubravko Baričević, voditelj podružnice ZET.

U isto vrijeme ZET povećava broj linija, a jedna od njih po prvi je put puštena u promet u ponedjeljak u 6:25. Riječ je o liniji Reljkovićeva - Vinogradi.

- Prvi polazak je u 6.25, prije je išla samo do Jelenovca, a sada minibus vozi do Vinograda. Ima tri stajališta, a gore je okretište autobusa. Uska je ulica i mislimo da time pomogli našim putnicima - rekao je Baričević.

Iako školarci i studenti imaju subvencionirane pokaze, manji dio njih ih kupuje. Po principu ''Ako neće brdo Muhamedu'', Muhamed će brdu'', u ZET-u su odlučili poslati svoje ekipe u škole. Baričević ističe kako ih time ne love. već im samo pružaju priliku da odmah dobiju pokaze, bez čekanja u redu u ZET-ovim poslovnicama. Na pitanje hoće li postrožiti kazne švercerima, Baričević odgovara:

- To ćemo vidjeti kad dođe vrijeme za to.
ZET razno Y338925775007194
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8904
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

ZET razno Empty NEVIĐENO POSKUPLJENJE Kazna za švercanje u tramvaju narast će na 600 kuna

Postaj by borna sri 18 ruj 2013 - 18:24

Ukoliko Gradska skupština prihvati novu Odluku o prijevozu putnika u javnom prometu, kazne za švercanje u autobusima i tramvajima ZET-a s početkom idućeg mjeseca narasle bi s dosadašnjih 215, odnosno 250 kuna na 600 odnosno na 900 kuna, piše Tportal.
U odluci također stoji da se putnika može globiti i ako ometa vozače, uznemirava ostale putnike, oštećuje vozilo i baca otpatke, puši u vozilu ili konzumira hranu i alkohol, ometa naplatu i kontrolu vozne karte, ulaženje i izlaženje iz vozila, onemogući otvaranje i zatvaranje vrata i pridržava se na vanjskom dijelu vozila.
Prema Skupštini za sada nije otišao prijedlog o snižavanju cijena karata kako pojedinačnih dnevnih tako i pokaza. Međutim nije isključeno da se to vrlo skoro dogodi. Prema neslužbenim informacijama pojedinačna karata kupljena u vozilu umjesto 15 kuna stajala bi 12, ona izvan vozila s 12 bi bila spuštena na 10. Ono što je još nepoznanica i oko čega u Holdingu i Gradu razgovaraju su različiti modeli cijene mjesečnih pokaza.
Prema prijedlogu nove Odluke, iako je i do sada bio moguć prijevoz pasa, ali samo subotom, nedjeljom, te dan uoči i na praznike samo u periodu od ponoći do 6 sati ujutro i od 20 do 24 sata, ubuduće bi to bilo moguće svaki dan za sve pse bez obzira na veličinu pod uvjetom kao i do sada da pas ima brnjicu i da ima propisanu ispravu o upisu i cijepljenju protiv bjesnoće.
ZET razno Y340317858311867
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8904
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

ZET razno Empty BANDIĆ PORUČIO GRAĐANIMA 'Nećemo povećati kazne za švercanje!'

Postaj by borna pet 20 ruj 2013 - 18:43

Zagrebački gradonačelnik Milan Bandić najavio je danas da će od 26. rujna karte javnog gradskog prijevoza ZET-a pojeftiniti od 25 do 33 posto, te napomenuo da neće biti povećane kazne za švercanje u ZET-ovim tramvajima i autobusima.
"Neće biti povećanja cijene kazne, stornirao sam to", rekao je Bandić na Trgu bana Jelačića gdje je sudjelovao na otvorenju manifestacije "100 posto zagorsko". Mediji su proteklih dana najavljivali da bi kazne za švercanje mogle sa sadašnjih 200 kuna porasti na 600 do 900 kuna.
No, zato će pojeftiniti sve dnevne i jednokratne karte. "Pojeftinjenje karata će biti od 25 do 33 posto, od 26. rujna kada počinje zasjedati Gradska skupština", kazao je Bandić.
U dnevnom prometu za prometno područje Grada Zagreba E-vrijednosna karta sada stoji 10 kuna, karta kupljena izvan vozila 12 kuna, a karta kupljena u vozilu 15 kuna. U noćnom prometu E-vrijednosna karta stoji 15 kuna, karta kupljena izvan vozila 20 kuna, a karta kupljena u vozilu 25 kuna.
Na pitanje novinara o najavi obnove stadiona u Maksimiru, Bandić je rekao "polako, imamo vremena, sve u svoje vrijeme". Najavio je da iduće godine treba biti završena obnova sjeverne tribine i te će se staviti u funkciju 15.000 četvornih metara prostora za sve sportske institucije grada.
Upitan o gradnji nacionalnog stadiona koji bi, ako dobijemo Europsko prvenstvo u Zagrebu, trebao biti izgrađen do 2020. godine, Bandić je rekao da za sada imaju dvije lokacije - stadion Maksimir i "Plavi vulkan" na Kajzerici.
Najavio je da će do kraja godine izaći i s mogućom trećom lokacijom za stadion, no novinarima nije htio o tome ništa više reći.
(Hina)
ZET razno Y340472702017204
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8904
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

ZET razno Empty Re: ZET razno

Postaj by sali sri 2 lis 2013 - 14:57

Što radi naš gradonačelnik Bandić ?

Sanja Petrović je napisao/la:ZET razno 0532007.48

Nema više pohanih piceka u tramvajima  gladan 

Dosta je više bilo onih koji uđu u tramvaj, zasjednu na prvu stolicu, iz cekera izvade pohanog piceka zamotanog u novinski papir i navale na batačiće.

Zagrepčanci će se napokon naučiti redu i kulturi te ponašanju u javnom prijevozu. Uvode se novi kontrolori koji će pomno pratiti i nadgledati bestidnike koji jedu i piju u sredstvima javnog prijevoza, te ometaju druge putnike i pokušavaju ući u prepun tramvaj.

Toga više neće biti, a drznici koji se ne budu pridržavali novih pravila, bit će kažnjeni novčanom kaznom od 500 do 800 kuna. Svakako hvalevrijedan i mudar potez.

Pa dosta je više bilo onih koji uđu u tramvaj, zasjednu na prvu stolicu, iz cekera izvade pohanog piceka zamotanog u novinski papir pa navale na batačiće. Takvi bi se mogli voziti od prve do posljednje stanice i piti krv većini onih koji nemaju što za jesti (a puno je takvih). Zna se gdje se jede – po pučkim kuhinjama i kontejnerima.

Trudnica jede, dijete jede! Pa gdje toga još ima?! wow 

Jutros u busu nasuprot mene sjedi trudnica i navalila na jabuku k'o gluh na telefon. Stvarno grozan prizor. Prvo, ako si trudna, kamo uopće imaš ići kad znaš da ti se ionako nitko neće dignuti i ustupiti mjesto (ova je imala sreće jer je ušla na prvoj stanici). Sigurno je izmislila neki pregled na koji mora otići, a ne znam što će joj, jer ako može jesti, nije joj ništa. Odmah sam poželjela da se stvori kontrolor i da je opali s 800 kuna kazne. Em u visokoj trudnoći zauzela skoro dva mjesta, em hrda tu jabučetinu pred tako kulturnim i finim svijetom koji se vozi s njom.

Nakon nekoliko stanica ulazi majka s djetetom, prema mojoj slobodnoj procjeni, starim oko tri godine. To derište jede krafnu. Naravno da bi i tu mater smjesta trebalo kazniti i još joj pozvati centar za socijalnu skrb jer ga nije nahranila kod kuće, nego mu je usput, možda žureći u vrtić, pa na posao ili liječniku, kupila krafnu. Osim što je takav doručak totalno nezdrav, čemu ona uči to dijete? Što će od njega nastati doli delinkvent i okorjeli kriminalac ako mu se već sad dopušta da jede u sredstvima javnog prijevoza? S 15 godina će sigurno žderati burek nekome iznad glave i završiti u Lepoglavi.

Razmislite o bejzbolskim palicama i elektrošokerima strah 

A tek ovi što ulaze u prepun tramvaj... Za njih ni ove novčane kazne nisu dovoljne. Najbolje bi bilo kontrolore koje će rastjerivati takvu bagru opskrbiti bejzbolskim palicama i elektrošokerima (za one najupornije). Manje je sad bitno kako uopće tramvaji i busevi mogu biti toliko puni da se ne može u njih ući, iako mi je negdje u primisli da nešto jebeno ne štima s voznim redom i brojem vozila javnog prijevoza.

Dakle, krenete s posla i žurite po dijete u vrtić. Dolazi tramvaj i kontrolor vam kaže: 'Gospođo, vi ne možete ući jer više nema mjesta!' Preklinjete ga da vas pusti jer morate po dijete, a on (ako je iole suosjećajan i ima natruhe ljudskosti u sebi) utješit će vas riječima da je dijete na toplom i zbrinuto i da vi komotno možete još sat vremena čekati tramvaj u koji se može ući.

Naravno, ako ga uputite na to da imate šestero djece na konto kojih ste 'napravili biznis', pa mu objasnite da ne plaćate vrtić za tu djecu, da ste na taj način dobili stan, Grad, odnosno porezni obveznici, vam plaćaju režije i hranu te ste ostavili i posao kako ne biste izgubili te povlastice, kontrolor će vas odmah pustiti jer zna da šef Bandić jedino takve građane uvažava.

Najavljena je i mogućnost da će građani moći ulaziti samo na prva vrata kako bi se obavila što bolja kontrola poštenog svijeta s kartama i švercerske bagre. Nije mi jedino jasno kako će to biti provedivo u starim tramvajima koji imaju dvoja kola. Valjda će staviti jednog kontrolora i na prva vrata drugih kola. A tek taj kuršlus i gubitak vremena oko izlazaka i ulazaka ne želim ni zamišljati.

Skuplje karte za grijanje i klimu cold 

Nego, Bandiću, imam ti ja još nekoliko korisnih prijedloga kako popuniti proračun tog ogromnog gubitaša zvanog ZET. Vidi ovako, cijene karata preko zime i ljeta bi mogao povećati. A evo i zašto.

Tijekom zime busevi i tramvaji pale grijanje. Dakle, hoćete se voziti u grijanom i toplom prostoru, izvolite to platiti. Pobogu, i kod kuće kad se grijete stigne vam račun za grijanje. Isto je i preko ljeta s klimatiziranim sredstvima javnog prijevoza. Svi koji kod kuće imaju klimu, plaćaju veće račune za struju. Nemoj pasti u zamku, pa da ljudi uživaju blagodati klime vozeći se po cijeli dan u tramvaju za sitne pare.

Dobro, ima i onih prastarih tramvaja, poput dvojke koja vozi na Žitnjak, pa se eventualno može otvoriti samo jedan prozor. E, sretnici koji uspiju zauzeti to povlašteno mjesto na kojem mogu dobiti dašak zraka, također bi trebali platiti veću cijenu karte od onih koji padaju u nesvijest na plus 40 stupnjeva.

Možete i razdijeliti primjerice visinu karata za one koji sjede i za one koji stoje. Zašto bih ja stajala i plaćala istu cijenu kao oni koji sjede ili obrnuto?

Nisam protivnik toga da se uvede kultura u sredstva javnog prijevoza i da mi raznorazni pijanci ne prolijevaju pivo pod noge, ali, Bandiću, morat ćeš naučiti kulturi i svoje kontrolore. Jer, vjeruj mi, toliko se ljudi žalilo na njihovo bezobrazno ponašanje da je to strašno. O tome smo pisali nadugo i naširoko, pa to sad ovdje neću ponavljati.

I da, ta tvoja odluka da smanjiš cijene određenih karata nikome neće zamagliti oči. Jer Zagrepčani i dalje plaćaju uvjerljivo najskuplji javni prijevoz u Europi. Usporedimo li prosječnu plaću, dobijemo da Zagrepčani za jednu vožnju tramvajem plaćaju dvostruko više od stanovnika Beča i tri puta više od Rimljana. Unatoč prirezu od 18 posto.

Super je tražiti kulturu kod korisnika javnog prijevoza, i to svesrdno podržavam, ali onda je red započeti od sebe, odnosno ZET-a. Kultura javnog prijevoza znači i dovoljan broj autobusa i tramvaja i manje gužve, kultura prijevoza znači i dostupnost tog prijevoza po prihvatljivoj cijeni za većinu građana, znači i odnos prema tim građanima kao prema klijentima, kupcima karata, a ne kao prema stoci.

Sanja Petrović
02.10.2013.
Izvor : http://magazin.net.hr/kolumna/spetrovic/nema-vise-pohanih-piceka-u-tramvajima

Srdačan pozdrav !
sali
sali

Broj postova : 1950
Age : 72
Lokacija : Zagreb
Registration date : 10.06.2008

[Vrh] Go down

ZET razno Empty Dobrodošli na www.zet.hr

Postaj by borna čet 9 lis 2014 - 12:57

Jednostavnost u pronalaženju korisnih prometnih i svih pratećih informacija - temeljna je zadaća internetske stranice ZET-a, koja ima namjeru biti vam jedan od korisnijih suputnika.
Već na samom početku, u gornjem desnom uglu, možete upisati pojam koji se odnosi na područje vašeg interesa, iako su prečaci do važnijih alata već istaknuti na naslovnici. Izbornik vodi do pregleda svih vijesti javnog prijevoznika, gdje su odvojene općenite i aktualnosti koje se tiču privremenih izmjena u prometu. Važnije teme, kronološkim poretkom, istaknute su i na naslovnoj stranici.

U rubrici „usluge“ izbor je iz djelatnosti Zagrebačkog električnog tramvaja koji, uz uobičajen prijevoz tramvajima, autobusima i uspinjačom uključuje i pojedinosti specijaliziranih prijevoznih usluga.
Više propisa regulira uvjete korištenja javnoprijevozničkih usluga, a važnije dokumente možete pronaći u dijelu „odredbe“. Kako ne biste trebali tražiti akte, oni važniji su istaknuti prema područjima na koja se odnose.
Dokumentacija koja vam može zatrebati - dostupna je pod naslovom „preuzimanja“. Uz obrasce za pojedine kategorije karata, mogu se preuzeti i drugi korisni sadržaji. Na jednome mjestu. U nastavku trake izbor je iz marketinške ponude koja uključuje različite modele oglašavanja i suradnje, kao i drugi korisni detalji te obrazac za kontakte s resornom službom.

Središnji dio internetske stranice – praktičan je put do korisnoga alata koji omogućuje detaljno planiranje putovanja. Korisnik treba odabrati polaznu adresu i odredište, a nakon unosa, sustav će ponuditi više opcija putovanja.

Putnik će ponajprije dobiti informacije o tome koju liniju javnog prijevoza koristiti, kao i podatak o trajanju putovanja i predviđenom dolasku, odnosno polasku vozila. Upute započinju detaljnim prikazom koji podrazumijeva i dolazak do samog stajališta, odnosno mjesta korištenja javnog prijevoza. Na trasi putovanja tramvajem ili autobusom bit će prikazana i sva stajališta te planirano vrijeme zaustavljanja na svakom pojedinom. Jasno je istaknuto na kojemu je potrebno napustiti vozilo.

Korisnik može izabrati i druge trase kojima do odredišta želi stići. Unosom planiranog vremena kretanja na put, mijenjat će se i ponuda sustava, ovisno o voznom redu, vremenu i danu u tjednu.

Za putnike kojima nije potrebna asistencija pri planiranju putovanja i dobro se snalaze u mreži linija, na raspolaganju je pregled polazaka i dolazaka vozila po linijama.

Potrebno je izabrati vrstu prijevoza, liniju i polazak s početne postaje, nakon čega će, uz grafički prikaz, biti dostupan pregled planiranog dolaska pojedinog vozila na konkretno stajalište. Moguće je preuzeti vozni red za ispis, ali i trase linija s pripadajućeg terminala.

Pojedinosti o vrstama i cijenama karata također su lako dostupne, kao i pripadajuće informacije poput prodajnih mjesta, radnoga vremena te uvjetima besplatnoga prijevoza.

Kako bi informacije stizale do javnosti na vrijeme i to u multimedijskom obliku, pripremili smo poseban dio u kojemu ćemo pisanu riječ pratiti slikom – statičnom i onom u pokretu. Na video kanalu prenosit ćemo uživo važnija događanja u kojima sudjelujemo, ali će zapisi biti dostupni i za kasniji pregled.

Potrebe naših sugrađana slušat ćemo i nadalje, a već sada pripremamo daljnji informativni iskorak.
Dakako, na temeljima suvremene tehnologije.
ZET razno Linija%20(2)ZET razno Stajali%C5%A1ta
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8904
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

ZET razno Empty Pune 124 godine sa Zagrebom!

Postaj by borna pet 4 ruj 2015 - 18:30

Zagrebački električni tramvaj simbolično će sutra, 5. rujna, obilježiti 124. obljetnicu organiziranog javnog prijevoza u Zagrebu.

Podsjetimo, na taj dan godine 1891., Zagrebom su krenula prva tramvajska kola pokretana jednom konjskom snagom.

Tim će povodom istovremeno sa središnjeg gradskog trga, na besplatne vožnje za građane, u 11 sati krenuti dva najstarija tramvaja iz voznog parka ZET-a, dva turistička vlakića i turistički autobus.

Ispratit će ih prva vozačica autobusa u povijesti ZET-a, najstariji vozač tramvaja u mirovini, voditeljica Podružnice Ljuba Žgela i predsjednica Uprave Zagrebačkog holdinga Ana Stojić Deban, uz pratnju Puhaćeg orkestra ZET-a.

Broj mjesta u turističkom autobusu je ograničen, a ulaznice se već sada mogu preuzeti u prepoznatljivoj kućici ZET-a na uglu Praške ulice i Trga bana Josipa Jelačića. U slučaju lošeg vremena, odnosno kiše, ulaznice će se moći naknadno zamijeniti. Bez obzira na vremenske prilike, tramvaji iz 1923. i 1940. godine, kao i vlakići, kružit će gradskim središtem.

Pozivamo Vas da se pridružite simboličnom obilježavanju Dana ZET-a i doživite vožnje kakve su bile nekoć...
ZET razno Tramv.-naslovna%20sa%20biltena

ZET razno Prvi%20elektri%C4%8Dni%20tramvaj%2018.8.1910.
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8904
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

ZET razno Empty Građani se provozali najstarijim tramvajem ZET-a

Postaj by borna pon 7 ruj 2015 - 8:38

Više od stoljeća, točnije 124 godine postoji organizirani javni prijevoz u Zagrebu. Ova važna obljetnica, obilježena je na glavnom zagrebačkom trgu.

- Sretna sam i ponosna što sam na čelu podružnice ZET-a gdje smo sve te silne godine na usluzi našim sugrađanima kao i putnicima i prolaznicima u gradu Zagrebu. Bilo je lijepih dana, bilo je i težih dana, ali u principu ZET se trudi sa svim svojim djelatnicima da kvalitetno i dobro odradi, da su svi naši putnici zadovoljni i da imaju osiguranu uslugu kakvu traže - izjavila je voditeljica podružnice Ljuba Žgela.

Na proslavu ZET-ove obljetnice došli su i najstariji vozač ZET-a Stanko Soldo, kao i prva vozačica autobusa Nevenka Bišćan, koji su se prisjetili svojih početaka.

- Prije je bilo jako loše. Tramvaj je imao samo jednu kočnicu i pijesak. Ako su kočnice zakazale, onda i da imate svoje dijete pred sobom morat ćete ga pregazit. Danas tramvaji imaju kočnice, rashladni uređaj i toplinsku snagu - prisjetio se najstariji vozač ZET-a, Stanko Soldo.

- Počela sam 1976. godine. U trećem mjesecu sam položila, a od toga sam 2 mjeseca prije pohađala autoškolu ZET- vrlo kvalitetnu. Već sam imala praksu jer sam 12 i pol godina vozila kamion, međutim kada dođeš u autobus, to je sasvim drugo. Tu su ljudi, tu se mora elegantno voziti, stalno si izložen nekoj dobronamjernoj ili lošoj kritici. Različito su prihvatili, malo muška ljubomora, međutim kada su vidjeli kako vozim, sve je bilo dobro - rekla je prva vozačica autobusa Nevenka Bišćan. 

Za razliku od nekih davnih dana, ZET je danas modernizirao svoja vozila te su time kvaliteta i sigurnost vrlo visokog standarda. Iz ZET-a su potvrdili kako ove godine u planu imaju nabavku 20 novih autobusa.

- U ZET-u je u tijeku plan nabave novih autobusa. Ove godine bi se trebalo realizirati. Dio ih je zglobnih, vezano o prometnoj potražnji, a dio solo autobusa, tako da ćemo sad zajedno sa službama Zagrebačkog holdinga i službama grada Zagreba riješiti način financiranja i nabavku uz postupak javne nabave koji će biti raspisan - najavila je Žgela.

Odaziv na vožnju najstarijim tramvajem bio je velik. Mnogi građani imali su prilike provozati se onako kako se to nekada radilo, ali ipak, po ljetnim vrućinama ući u rashlađeni tramvaj - je neprocjenjivo.
ZET razno Y402254746452229
/zagrebancija.com/
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8904
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

ZET razno Empty KONTROLORI ZET-a NOSIT ĆE ORUŽJE?!

Postaj by borna sub 21 stu 2015 - 13:57

'Situacija nikad nije bila gora, napadi su sve brutalniji, s policijom radimo na programu zaštite'
ZET razno Tramvaj-S1_963626S1
U početku bi kontrolore pratili zaštitari, a kasnije bi oni sami položili zaštitarski ispit

ZET-ovi kontrolori od iduće godine mogli bi imati dozvolu za nošenje oružja! Prijedlog je to Udruge sindikata vozača i prometnih radnika ZET-a koji će do kraja godine uputiti Holdingu na razmatranje.

Na sastanku će prisustvovati i predstavnici policije, a Sindikat će predložiti dvije mogućnosti u cilju bolje zaštite radnika - prva je kontrola karata uz pratnju licenciranih zaštitara ili policajca u civilu, a druga je polaganje za zaštitarski ispit samih ZET-ovih kontrolora. Time bi se stalo na kraj putnicima koji ne žele pokazati osobne dokumente jer osoba sa zaštitarskim ispitom ima pravo legitimacije. Zakon o privatnoj zaštiti navodi da zaštitari imaju pravo nositi i koristiti propisane vrste kratkog vatrenog oružja kada vrše neposrednu zaštitu osoba, što će stupiti na snagu ako im Holding odobri prvi prijedlog. Kada bi prošao prijedlog o tome da kontrolori mogu položiti zaštitarski ispit, morali bi dobiti odobrenje policijske uprave s kojom već raspravljaju o mogućim radikalnim promjenama.

- Zajedno s policijom radimo na cjelovitom programu zaštite koji ćemo predstaviti na skorašnjem sastanku - otkriva predsjednik Udruge sindikata Ante Jelić.

Iskustva iz inozemstva
Situacija, kaže Jelić, nikada nije bila gora. Na ideju o naoružanim zaštitarima Sindikat je došao nakon dva fizička napada na kontrolorke u istom danu, od kojih je jednu teže ozlijedila ženska putnica.

- Krajnje je vrijeme da Holding zaštiti svoje radnike jer je, osim samih djelatnika, ugrožena i tvrtka. Naime, napadi su sve brutalniji i kontrolori nakon njih ostaju na bolovanju i po nekoliko godina - tvrdi Jelić.

Napominje da su kontrolori uz neprestanu pratnju naoružanih zaštitara svakodnevica u Bosni i Hercegovini te Srbiji, ali zaštitari s dugom cijevi nisu ništa neuobičajeno niti u Londonu. Kako će na prizor kontrolora s pištoljima reagirati putnici, Jelića ne brine.

- Javnim gradskim prijevozom, prema procjenama, dnevno se služi gotovo milijun ljudi. Problem nije u putnicima, problem je u onih jedan posto huligana - kaže Jelić.

Vandala je 1 posto
Objašnjava da na milijun putnika jedan posto ispadne zabrinjavajuće velik broj ljudi koji su spremni čak i fizički napasti kontrolora. Društvenim mrežama šire se upozorenja i izvaci iz zakona koji dokazuju da putnici nisu obvezni pokazati osobne isprave kontrolorima, a isto tako oni ih nemaju pravo zadržati do dolaska policije. Kad bi ijedan od prijedloga Sindikata prošao, tome bi se stalo na kraj.

- Svaki tim na terenu imao bi osobu zaduženu za legitimiranje osoba koje se zateknu u vožnji bez ispravne putne karte. Isto tako, zaštitari bi mogli upotrijebiti čak i fizičku silu kako bi zadržali osobu ako bi ona pokušala pobjeći - kaže Jelić.

Podrška političara
Prijedlog Sindikata je, tvrdi Jelić, naišao na odobravanje, i to iz lijevih i desnih političkih stranaka, pa se Jelić nada da će od iduće godine kontrolori imati znatno veće ovlasti.

- Naposljetku, da nema zaštite u bankama ljudi bi stalno krali. Ista stvar je i s javnim gradskim prijevozom - zaključuje Jelić.

Iz Holdinga navode da su upoznati s problemima koji prate rad kontrolora karata.

- Sukladno tome, u dogovoru s našim socijalnim partnerima iznaći ćemo najbolje rješenje kako bi se takve pojave otklonile - kažu iz Holdinga.
Autor: Daria Bertek, jutarnji.hr

borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8904
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

ZET razno Empty Re: ZET razno

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 11. 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.