Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu...

5 posters

Go down

EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... Empty EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu...

Postaj by Pfaff čet 5 oľu 2009 - 19:19

Fotografije stajališta GALIŽANA!

Danas sam se opet motao po Istri. Osim što sam kasnije u danu sreo Narcisa pa smo popili kafe, ostvario sam svoju dugogodišnju želju i napravio reportažu o stajalištu Galižana rolling on the floor
Evo najprije jedna slika samog mjesta. Tako je zbijeno da se može napraviti samo ovakva slika

EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... StajalisteGalizana01

Nakon raspitivanja (prvi sugovornik je rekao: "Nemat' tu stan'ce. Ima u Vodnjanu!") našao sam pravu adresu

EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... StajalisteGalizana02

Srećom je Galižana samo dvojezična inače bi ograda na pješačkom prelazu morala biti viša

EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... StajalisteGalizana03

EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... StajalisteGalizana04

U nekadašnjoj staničnoj/stajališnoj zgradi netko živi pa je samo ovo preostalo za čekaonicu

EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... StajalisteGalizana05

Vozni red? Ima!. Ćenifa? Nema!

EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... StajalisteGalizana06

Posvetimo se malo peronu

EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... StajalisteGalizana07

Ovo je smjer Vodnjan

EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... StajalisteGalizana08

Signal

EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... StajalisteGalizana09

EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... StajalisteGalizana10

Smjer Pula

EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... StajalisteGalizana11

Odmah poslije stajališta u smjeru Pule ima i fini ŽCPR – sve je automatski...

EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... StajalisteGalizana12

EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... StajalisteGalizana13

A ovako to izgleda iz jurećeg Šveda!

EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... StajalisteGalizana14

Pri slijedećoj posjeti očekujem dodati još detalja...

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11162
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... Empty Re: EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu...

Postaj by Gost čet 5 oľu 2009 - 19:24

Imam jedno pitanje, čime si to snimao? Mobitelom? Pitam zato jer su fotke dosta ... ajmo to nazvat maglovite, kao da su mobitelom snimljene. Ili je kiša jako padala i magla "legla" na Galižanu.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... Empty Re: EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu...

Postaj by Pfaff čet 5 oľu 2009 - 19:42

thomcro je napisao/la:Imam jedno pitanje, čime si to snimao? Mobitelom? Pitam zato jer su fotke dosta ... ajmo to nazvat maglovite, kao da su mobitelom snimljene. Ili je kiša jako padala i magla "legla" na Galižanu.
Da na Galižanu! Na cijelu Istru, a i šire. Krenuo sam na put jutros u 8:00 i pralo me do 16:00 kad sam se vratio. Tr' vidiš da sve mokro kot spužva. Aj' bog mi je i ovo uspjelo...

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11162
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... Empty Re: EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu...

Postaj by Gost čet 5 oľu 2009 - 19:50

Pfaff je napisao/la:... Tr' vidiš da sve mokro kot spužva ...
Vidim, vidim ... kaplje mi iz donjeg levog kantuna monitora laugh 2 . Sad znam i razlog smiling devil .

Gost
Gost


[Vrh] Go down

EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... Empty Re: EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu...

Postaj by Pfaff čet 5 oľu 2009 - 19:56

thomcro je napisao/la:
Pfaff je napisao/la:... Tr' vidiš da sve mokro kot spužva ...
Vidim, vidim ... kaplje mi iz donjeg levog kantuna monitora laugh 2 . Sad znam i razlog smiling devil .
Stavi padelicu i skupljaj - će Ti Miranda bit zahvalna, to je najbolja voda za prat lasi laugh 2

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11162
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... Empty Re: EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu...

Postaj by Narcis čet 5 oľu 2009 - 20:12

S našim Pfaff-om nikad dosadno, uvijek neko iznenađenje. kul
Imam i ja dva pitanja?
1. Onaj signal kontrolno svijetlo za žcp ne svijetli, ili se meni čini?
2. Zadnja slika (iz jurećeg Šveda), nemoj mi reć da si se i švedom vozio ili je ta slika otprije?

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... Empty Re: EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu...

Postaj by Pfaff čet 5 oľu 2009 - 20:25

narcis je napisao/la:S našim Pfaff-om nikad dosadno, uvijek neko iznenađenje. kul
Imam i ja dva pitanja?
1. Onaj signal kontrolno svijetlo za žcp ne svijetli, ili se meni čini?
2. Zadnja slika (iz jurećeg Šveda), nemoj mi reć da si se i švedom vozio ili je ta slika otprije?
1. I meni se čini, al' nisam 100% siguran. Bila je magla, a ja mokar i štuf
2. Otprije, al' mi se lijepo uklopila rolling on the floor

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11162
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... Empty Re: EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu...

Postaj by Narcis čet 5 oľu 2009 - 20:26

Pfaff je napisao/la:...Otprije, al' mi se lijepo uklopila rolling on the floor
Ma che furbo che Sei.!! rolling on the floor

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... Empty Re: EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu...

Postaj by Silver pet 6 oľu 2009 - 13:05

thomcro je napisao/la:Imam jedno pitanje, čime si to snimao? Mobitelom? Pitam zato jer su fotke dosta ... ajmo to nazvat maglovite....


Pa kako neće biti maglovite kad je čovjek trča za jurećim Švedom i zapuha se. lud od smijeha
Silver
Silver

Broj postova : 353
Age : 74
Lokacija : Zaprešić
Registration date : 09.02.2009

[Vrh] Go down

EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... Empty Re: EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu...

Postaj by Silver pet 6 oľu 2009 - 13:10

Ja nemam pitanja ali planiram jednom jednu turu po Istri. Pfaff super2
Silver
Silver

Broj postova : 353
Age : 74
Lokacija : Zaprešić
Registration date : 09.02.2009

[Vrh] Go down

EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... Empty Re: EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu...

Postaj by Gost pet 6 oľu 2009 - 14:28

Pfaff, vidiš kako si ubol krivi dan! Danas nema kiše a i sunce sije smiling devil . A ni febru ni grop va grlu nebi zvukal na lutrije yes .

Ja, znan ... danas je lako bit pametan mrgreen .

Gost
Gost


[Vrh] Go down

EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... Empty Re: EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu...

Postaj by Narcis pet 6 oľu 2009 - 21:17

Sad kad malo bolje pogledam slike, ti signali su različiti, odnosno imaju druge oznake.
Sad mi je sinulo, kakve je to signale Pfaff slikao. Wink
To je pomoćni kontrolni svjetlosni signal koji se ugrađuje između kontrolnog svjetlosnog signala i cestovnog prijelaza na dionici pruge na kojoj vlak ima zadržavanje između kontrolnoga svjetlosnog signala i cestovnog prijelaza. Prije polaska vlaka pomoćni kontrolni svjetlosni signal se mora uključiti. To je specifično za stajalište Galižana, jer ima žcp odmah u neposrednoj blizini i prema Puli i prema Vodnjanu, a uključne točke su malo dalje.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... Empty Re: EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu...

Postaj by Narcis pet 6 oľu 2009 - 22:09

Pfaff nije imao vremena, ali ja ću si postaviti kao zadatak kad budem išao za Pulun i to obići i snimiti situaciju na žcp-u. Konkretnije dvije rampe jedna uključna točka, vlak dolazi iz Pule, prolazi uključnu točku i prvi žcp (onaj prema Puli) se aktivira i rampa se zatvori, dok onaj drugi prema Vodnjanu samo zvoni i svijetli crveno svijetlo, ali rampa se ne spušta dok vlak ne krene sa stajališta. To bi trebalo tako izgledati.

P.S. Blažena literatura i signalni pravilnik na željeznice.net :mig:

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... Empty Re: EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu...

Postaj by Pfaff sub 7 oľu 2009 - 6:00

Eto! Ipak ima nešto ekskluzivno... A neki su se bunili na naslov

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11162
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... Empty Re: EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu...

Postaj by Narcis sub 7 oľu 2009 - 10:50

Ma naravno da je ekskluziva, Galižana još ni tako obrađena dosad. :mig: :mig:

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... Empty Re: EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu...

Postaj by Narcis pet 20 stu 2009 - 0:09

Eto da malo oživim ovu Pfaff-ovu ekskluzivu kul
Danas, odnosno večeras sam bio u Galižani oko 21.30, na putu iz Pule u Labin, via Galižana, malo izvan puta, al nema veze. grinko
Ne, slika nema, tako dai hi ni ne očekujte. sad

Razlog moje večernje posjete stajalištu Galižana, a to je;

Dolazak vlaka 4715 (Buzet) Lupoglav-Pula u 21.30, još važniji razlog žcp-i Galižanski, nekoliko postova gore pričali smo o signalu (Pomoćno kontrolno svijetlo) kojeg je Pfaff slikao na stajalištu, u Galižani su 2 žcp-a međusobno udaljeni cca 200m, između nih je stajalište.. Uključna točka je na 1 km iz smjera Vodnjana prema Puli, vlak je prošao preko uključne točke, obje rampe su se spustile, a u signalnom pravilniku stoji da rampa jedna zvoni al se ne zatvara, nego tek kada vlak krene sa stajališta, međutim to tu nije slučaj.

Sada mene zanima, zašto je onda ugrađeno Pomoćno kontrolno svijetlo?

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... Empty Re: EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu...

Postaj by Pfaff pet 20 stu 2009 - 1:22

Možda je u pitanju kvar, a niki na šal za ten...

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11162
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... Empty Re: EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu...

Postaj by Stjepan pet 20 stu 2009 - 8:08

Sada mene zanima, zašto je onda ugrađeno Pomoćno kontrolno svijetlo?

Pravilno si ugotovio,zbog stajališta između dva ŽCPR-a.ŽCPR se otvara na dva načina i to 1.da vlak prođe kontrolnu (isklopnu) točku ili 2.po prolazu određenog vremena koje se izračuna na osnovu udaljenosti ŽCPR i uklopne točke te najmanje dozvoljene brzine.Kako ta tehnika koja je ugrađena ne zna da li će vlak prevoziti oba ŽCPR ili će imati stajanje,kao ni ne zna da li je na stajalištu jedan ili sto putnika to se vremenskim relejima odredi jedno vreme za stajanje vlaka na stajalištu i se doda gore pomenutom izračunu,kad vlak na stajalištu produži to vrijeme zbog ulaza i izlaza putnika ili bilo kog drugog razloga (kvar,radovi)ŽCPR se otvori a pomoćni kontrolni signal opozori strojovođu da ŽCPR nije više osiguran i da osiguranje mora preuzeti sam.
U ovom slučaju oba ŽCPR se zatvaraju istovremeno zbog udaljenosti jedan od drugog jer tu razdalju vlak prevozi u nekoliko sekundi.
Stjepan
Stjepan

Broj postova : 466
Lokacija : Slovenija,Hrvatska,BiH
Registration date : 12.03.2009

[Vrh] Go down

EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... Empty Re: EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu...

Postaj by Narcis pet 20 stu 2009 - 9:09

Stjepane hvala na odgovoru, sad imam kompletnu sliku. Mada je na drugom forumu se tvrdilo drugačije, negdje kod Krapine je ista situacija, dva žcp-a između je stajalište. Tvrdi se da kada vlak prođe uključnu točku, 1.žcp se zatvara, a na drugom samo svjetlo i zvono, rampa "navodno" se ne zatvara, nego tek kad vlak krene sa stajališta. To mi je bilo malo čudno, jer što onda ako je vlak brzi ili teretni koji ne staje na stajalištu?
Ovo što si ti napisao je sigurno točno, jer na kraju krajeva i logično zvuči.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... Empty Re: EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu...

Postaj by Stjepan pet 20 stu 2009 - 12:24

Nema problema,samo da rečem to što se tvrdilo na drugom forumu ne znači da nije točno jer tamo gdje su dva prelaza udaljena jedan od drugog nije smisleno da se oba zatvaraju istovremeno,cilj automatizacije je da su putni prelazi osigurani ali i čim manje zatvoreni i prepreka cestovnom prometu.Isto tako svaki proizvođač ima svoja rješenja pa to sa sigurnošču ne mogu znati,meni je samo jedna nelogičnost u tom (drugom) slučaju pala u oči,a to je da navozom vlaka na uklopnu točku začne zvonit na oba prelaza.Za željeznicu to je "nevažan"podatak,samo za učesnike u cestovnom prometu :shock:pogotovo za ta drugi prelaz. Ako još poznajem cestne propise zvonjenje znači isto što i rampa samo učesnici unutar prelaza smiju-moraju zapustiti območje ŽCPR drugi pa ne smiju iči preko a ne?Druga stvar na našim prelazima je da vi na većini ŽCPR ne znate da li dolazi vlak ili je ŽCPR u kvaru, nema dodatnog signala kao za strojovođe a to je treće -bijelo mirno- svjetlo iznad dva utripajuća crvena,tako da cestna vozila često i sami silimo da krše propise,samo o tome se ne priča
Stjepan
Stjepan

Broj postova : 466
Lokacija : Slovenija,Hrvatska,BiH
Registration date : 12.03.2009

[Vrh] Go down

EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... Empty Re: EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu...

Postaj by Narcis pet 20 stu 2009 - 12:30

Točno tako, vozači automobila ne mogu znati da li je žcp u kvaru ili radi ispravno. Strojovođa tu iz Istre mi je ispričao situaciju na žcp Zarečje blizu Pazina, prošao je preko uključne točke, kontrolno svjetlo normalno žmirkalo da žcp radi, a ono jedna rampa se spustila, druga ostala u zraku??? A što sad?
Kaže, sva sreća da su ljudi pametni stali i s jedne i s druge strane, jer su skužili da nešto ne valja, a ako ne, eto tragedije.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... Empty Re: EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu...

Postaj by nenek pet 20 stu 2009 - 12:47

Eh, kad smo već na tom prelazu "kod potoka" pričala mi je mama kad smo jednom išli za Zagreb prije 20 godina (ja sam onda još bio u vrtiću pa se ne sjećam) kako nam je fićo crknuo točno na samom prelazu. Za vraga, upalila se signalizacija da dolazi vlak i rampa počela spuštati. Pa je jedan gospodin iz kuće na tom prijelazu brzo priskočio nam u pomoć, i tata i on su pogurali auto. Sve je prošlo dobro srećom.
Nisam sad siguran jel se na tom prijelazu rampa spuštala automatski već tad ili poluautomatski.
nenek
nenek

Broj postova : 216
Age : 41
Lokacija : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

[Vrh] Go down

EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... Empty Re: EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu...

Postaj by Narcis pet 20 stu 2009 - 12:51

Je je Nenek bila je automatska, ja mislim čak među prvim žcp-ima u Istri da je ugrađena. Kada točno ne znam, ali ima već više od 20 godina.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu... Empty Re: EKSKLUZIVNO! - Nikad dosad viđeno na 4umu...

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.