Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Crna kronika

+17
kriticar
inflameswetrust
NP-549
Thommo
LLeon
stayp83
KAPO
lappino
borna
ikar
5ar
kiki273
leteči vlak
Narcis
ZlayoZg
ivog
Tomek
21 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 5 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Crna kronika - Page 5 Empty Re: Crna kronika

Postaj by KAPO sub 7 vel 2015 - 11:30

Crna kronika - Page 5 B9JsF4zCcAA9mbh
Izvor: flightradar24.com
Avion je najvjerovatnije pao radi toga što se desni motor ugasio, a pilot zabunom ugasio ispravan (lijevi) motor!
KAPO
KAPO

Broj postova : 1883
Lokacija : Matulji
Registration date : 14.09.2009

[Vrh] Go down

Crna kronika - Page 5 Empty Re: Crna kronika

Postaj by Narcis sub 7 vel 2015 - 11:38

Slično se dogodilo u UK prije nekoliko godina, ja mislim da je avion bio B737, putnik je prijavio požar na lijevom motoru, a piloti ugasili desni motor.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Crna kronika - Page 5 Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Crna kronika - Page 5 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Crna kronika - Page 5 Empty Re: Crna kronika

Postaj by kriticar sub 7 vel 2015 - 11:45

Od heroja do ubojice za tren. Gasiti motor koji radi u najdelikatnijoj fazi leta je suludo. Ovo je drugi takav slucaj koji ja znam. Prvi je bio s jednim od ranih B737-400 u Britaniji. Istrazitelji imaju tezak posao da otkriju zasto.
EDIT: Dok sam pisao post Narcis je postao svoj. Radilo se o avionu kompanije British Midland. Bio je u istoj fazi leta kad muu je otkazao jedan motor. Posto se radilo o jednom od prvih aviona sa glass cocpitom doslo je do zabune i piloti su iskljucili ispravan motor. Tada u pocetku problem su stvarala navika da pilot na klasicnim instrumentima ima u svakom trenu uvid u sve sto se dogadja sa avionom, a ova tada novotarija donijela je to da se u vanrednim momentima prikazuju kriticni elementi aviona i leta. Sad ne znam da li je svojevrsni alarm ukazivo krivo ili su poruku piloti krivo identificirali, trebao bi proguglati da se sjetim, ali ovako iz podsvjesti mi se cini da je ipak bila i neka tehnicka greska.


Zadnja promjena: kriticar; sub 7 vel 2015 - 11:57; ukupno mijenjano 1 put.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Crna kronika - Page 5 Empty Re: Crna kronika

Postaj by KAPO sub 7 vel 2015 - 11:48

Narcis je napisao/la:Slično se dogodilo u UK prije nekoliko godina, ja mislim da je avion bio B737, putnik je prijavio požar na lijevom motoru, a piloti ugasili desni motor.
Kegworth air disaster
KAPO
KAPO

Broj postova : 1883
Lokacija : Matulji
Registration date : 14.09.2009

[Vrh] Go down

Crna kronika - Page 5 Empty Re: Crna kronika

Postaj by Narcis sub 7 vel 2015 - 11:58

KAPO je napisao/la:
Narcis je napisao/la:Slično se dogodilo u UK prije nekoliko godina, ja mislim da je avion bio B737, putnik je prijavio požar na lijevom motoru, a piloti ugasili desni motor.
Kegworth air disaster
Bravo, točno na to sam mislio, samo se nisam mogao sjetiti.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Crna kronika - Page 5 Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Crna kronika - Page 5 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Crna kronika - Page 5 Empty Re: Crna kronika

Postaj by KAPO ned 8 ožu 2015 - 14:38

MH370 je nestao prije točno godinu dana, i još nije nađen.
Večeras na N. Geographicu u 20:55 je posebna emisija "Što se dogodilo malezijskom zrakoplovu 370?"

Ja sam čuo da se avion nalazi u ložioni kod Žutke 017 thinking .
KAPO
KAPO

Broj postova : 1883
Lokacija : Matulji
Registration date : 14.09.2009

[Vrh] Go down

Crna kronika - Page 5 Empty Re: Crna kronika

Postaj by Gost ned 8 ožu 2015 - 14:44

KAPO je napisao/la:...
Ja sam čuo da se avion nalazi u ložioni kod Žutke 017 thinking .
Krivo s'čul no no  ... tičić je blizu ali ne u ložione nego u onoj veloj hale od Torpeda. Garagani su ga se dočepali i rasturili ga na parčiće i malo pomalo dilaju alu-pleh preko va Metis. Žnore su popeljali gore na Pehlin i sako malo ih pale i tako zgorene pomešaju z plehom.

Kako ja se to znan thinking ? Videl san kad su neku noć dva mića garagana dovukla tičića (perche ča deca znaju kulko je nekulko ton železa)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Crna kronika - Page 5 Empty Re: Crna kronika

Postaj by KAPO ned 8 ožu 2015 - 14:46

no no on je kod Žutke 017 i sa njega skidaju dijelove za aktivne velike dizele, ASEE i Manevre!
KAPO
KAPO

Broj postova : 1883
Lokacija : Matulji
Registration date : 14.09.2009

[Vrh] Go down

Crna kronika - Page 5 Empty Re: Crna kronika

Postaj by KAPO uto 24 ožu 2015 - 12:09

Crying or Very sad
24Sata je napisao/la:Germanwingsov avion sa 148 ljudi pao u francuskim Alpama
Letio je na liniji od Dusseldorfa do Barcelone, a srušio se u predjelu alpa. Na letu je bilo 142 putnika i šest članova posade. Zrakoplov je s radara nestao u 11 sati


Zrakoplov Airbus 320 njemačke low-cost kompanije Germanwings srušio se na jugu Francuske, u predjelu alpa. Letio je na liniji Dusseldorf - Barcelona.  Na letu su bila 142 putnika i šest članova posade.
Zrakoplov je iz Dusseldorfa poletio u 10, a s radara je nestao u 11 sati. Njegova registracija bila je D-AIPX.
Francuski ministar unutrašnjih poslova Bernard Cazeneuve potvrdio je pad zrakoplova i dodao da su njegovi ostaci već pronađeni u blizini sela Digne u južnoj Francuskoj.
U isto vrijeme, Germanwings na svom Twitter profilu nesreću i dalje karakterizira kao "medijske spekulacije" i poziva na praćenje daljnjih informacija.

http://www.24sata.hr/svijet/airbus-320-german-wingsa-srusio-se-u-francuskim-alpama-411672

KAPO
KAPO

Broj postova : 1883
Lokacija : Matulji
Registration date : 14.09.2009

[Vrh] Go down

Crna kronika - Page 5 Empty Re: Crna kronika

Postaj by kriticar uto 24 ožu 2015 - 14:36

24 sata opet lupa. Avion je poletio iz Barcelone za Dusseldorf. Radi se o 147. airbasu koji je isporucen Lufthansi. Sto je razlog da je avion udario u brdo na visini od oko 2000m? Ako je tocno ono sto se moze iscitati na portalima koji su nadam se ozbiljniji nego u prethodnom postu citirani.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Crna kronika - Page 5 Empty Re: Crna kronika

Postaj by Thommo uto 24 ožu 2015 - 18:38

Thommo
Thommo

Broj postova : 2345
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

http://hobipoint.com

[Vrh] Go down

Crna kronika - Page 5 Empty Re: Crna kronika

Postaj by kriticar uto 24 ožu 2015 - 18:52

Avion koji leti na FL380 odjednom krene u snizavanje navodno sa 3000ft/min sto ne bi trebala biti brzina spustanja u nuzdi. Sto se dogodilo da ga piloti nisu izvukli iz takvog poniranja na sigurnoj visini, vec je udario u brdo? Jesu li bili pri svijesti? Valjda ce crne kutije dati odgovor.
Da je doslo do dekompresije kabine vjerovatno bi vertikalna brzina spustanja bila puno veca. I da je avion ostao bez potiska motora vjerovatno bi propadao brze. Zasto je uopce krenuo u snizenje bez deklariranja vanrednog stanja i je li to bilo uz znanje kontrole letenja? U prvim izvjescima puno nejasnih stvari.
Na zalost 150 ljudi je stradalo.  RIP.
Malo pojasnjenje mog prethodnog posta. Avion koji je stradao je 147. proizvedeni airbus 320 i kao novi je isporucen Lufthansi 1991.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Crna kronika - Page 5 Empty Re: Crna kronika

Postaj by kriticar uto 24 ožu 2015 - 19:26

Sad je na vijestima HRT receno da posada nije obavijestila kontrolu letenja o svom poniranju. Je moguce da piloti svijesno poniru, a da ne obavijeste KL? Mislim da ne. Kakvo je vrijeme bilo u rejonu pada? Jer spekulira se o zaledjivanju senzorskih instrumenata za tlak zraka. Ali iskusni piloti bi trebali osjetiti da avion ponire, ako oni to nisu inicirali komandama.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Crna kronika - Page 5 Empty Re: Crna kronika

Postaj by Thommo uto 24 ožu 2015 - 19:38

https://twitter.com/airlivenet

Kažu da je vrijeme bilo lijepo, a piloti da su javili "emergency" ali ne i "mayday".
Thommo
Thommo

Broj postova : 2345
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

http://hobipoint.com

[Vrh] Go down

Crna kronika - Page 5 Empty Re: Crna kronika

Postaj by kriticar uto 24 ožu 2015 - 20:50

Ne snalazim ti se ja na tim drustvenim mrezama. Dobro koja je razlika izmedju emergency i mayday? Pilot bi trebao reci prirodu emergency situacije.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Crna kronika - Page 5 Empty Re: Crna kronika

Postaj by kriticar sri 25 ožu 2015 - 8:49

Pilot je po podacima koji su izasli u javnost imao vremena da na svom transponderu postavi cod 7700 koji ukazuje da je avion u opasnosti. Ali nije imao vremena ili mogucnosti da to potvrdi i verbalno. Iako za ovo drugo treba samo jedan stisak kipera i par rijeci sto bi sigurno oduzelo manje vremena nego selektiranje koda. Takve situacije ranije su se dogadjale kad bi netko u avionu prijetio pilotima i zabranio komunikaciju, ali tada bi kod bio 7500 (nezakonito ometanje). Kod 7600 se koristi onda kad piloti ne mogu uspostaviti radio vezu sa KL.
Avion je kazu ponirao osam minuta. Nitko ne spominje komunikaciju zrak - zemlja u tom periodu. Da li je uopce bilo?
Po raspolozivim informacijama sve je jako, jako cudno. I sve opcije su otvorene.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Crna kronika - Page 5 Empty Re: Crna kronika

Postaj by Gost sri 25 ožu 2015 - 8:52

kriticar je napisao/la:... sve opcije su otvorene.
Misliš da bi zbilja moglo bit riječi o terorističkoj akciji? Da li je to moguće otkrit iz liste putnika?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Crna kronika - Page 5 Empty Re: Crna kronika

Postaj by kriticar sri 25 ožu 2015 - 9:11

Ne znam, ali radi se o veoma neobicnom slijedu dogadjanja ako je suditi po raspolozivim informacijama.  Kod 7700 ukazuje na probleme sa avionom. Ali nacin na koji su piloti to javili mogao bi ukazivati na nezakonito ometanje. Airbus ima i mogucnost komuniciranja modom "S" jer transponder je radio.
Jesu li piloti komunicirali radio vezom nije objavljeno.
Spominju se i vrata  nosnog stajnog trapa, problem koji je po izjavi Lufthansa tehnic rijesen dan prije. Taj prostor nije po kompresijom, jedino je mogao narusiti aerodinamiku i biti razlog za poniranje.
Ali jednom je Croatiin A319 letio s otvorenim vratima  nosnog stajnog trapa iz Atene za Zagreb. Dobro letio je na manjoj visini i manjom brzinom nego obicno, ali je letio. I prije slijetanja i poslije poletanja leti se  normalno s otvorenim vratima. Radilo se isto o Lufhansinom avionu D-AILH koji je tada bio u najmu domace kompanije. Isti avion letio je i za Germanwings jedno vrijeme.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Crna kronika - Page 5 Empty Re: Crna kronika

Postaj by Tomek sri 25 ožu 2015 - 18:07

Ovo oko kod-a 7700 isto nije potvrđeno štoviše mislim da je to netočno.. Samo je neobjašnjivo krenuo ponirati, no kod dekompresije na većim visinama nije iznimka da pilot kreće u spuštanje i ne javi odmah kontroli leta šta se događa pa onda samo TCAS-i spašavaju, dogodilo se pred dvije godine i iznad Jadrana.

Tomek
Moderator
Moderator

Broj postova : 447
Lokacija : Zagreb
Registration date : 07.04.2008

[Vrh] Go down

Crna kronika - Page 5 Empty Re: Crna kronika

Postaj by kriticar sri 25 ožu 2015 - 18:35

Neobicno je da je letio, kazu danas, cak 18 minuta bez radio kontakta. Jesi li piloti bili van stroja? Razumijem da bi ga onda automatika prevela na zadanoj visini u horizontalni let, ali zasto je onda navodno nakon minut krenuo u poniranje izgleda do zemlje. A opet bilo je i objava da je negdje na 6000 ft opet bio u horizontalnom letu.
A piloti kod poniranja zbog dekompresije idu maksimalnim rejtom, a to ovdje izgleda nije bio slucaj.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Crna kronika - Page 5 Empty Re: Crna kronika

Postaj by kriticar sri 25 ožu 2015 - 20:11

Slusam dnevnik i sinu mi kako je za let MH370 slican scenarij. Prekid komunikacije, zatim poniranje, navodno horizontalni let na maloj visini koga izgleda kod Germanwingsa nije ni bilo. Pitanje je je li bilo i kod b777.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Crna kronika - Page 5 Empty Re: Crna kronika

Postaj by Tomek sri 25 ožu 2015 - 20:16

Samo što je kod MH370 iz više izvora avion nakon što je došlo do prekida komunikacije ugasio transponder i skrenuo s rute dok je ovaj s upaljenim transponderom nastavio ravno u Alpe!

Tomek
Moderator
Moderator

Broj postova : 447
Lokacija : Zagreb
Registration date : 07.04.2008

[Vrh] Go down

Crna kronika - Page 5 Empty Re: Crna kronika

Postaj by kriticar čet 26 ožu 2015 - 9:05

Pa nisam rekao isti, vec u nekim elementima slican.
Međutim nove vijesti o padu airbusa, toliko su bizarne. Kazu jedan pilot je izasao iz kokpita i nije mogao da se vrati. A gdje je bio drugi pilot? I kopilot, ako je on ostao je, ili bi trebao biti, obucen da sam upravlja avionom. Jako puno sam letio, ali posada vrlo, vrlo rijetko napusta cocpit u letu. Pogotovo na kracim i srednjim letovima. Long range je druga prica. Ali tamo ima i zamjenski pilot ili piloti.
Lufthansa, ciji piloti su bili posada ovog leta tu je pricu demantirala.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Crna kronika - Page 5 Empty Re: Crna kronika

Postaj by Thommo čet 26 ožu 2015 - 16:47

Najnovije: kopilot nije pustio pilota natrag u kokpit i namjerno srušio avion. To su zaključili iz crne kutije.
Thommo
Thommo

Broj postova : 2345
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

http://hobipoint.com

[Vrh] Go down

Crna kronika - Page 5 Empty Re: Crna kronika

Postaj by Pfaff čet 26 ožu 2015 - 17:01

Thommo je napisao/la:Najnovije: kopilot nije pustio pilota natrag u kokpit i namjerno srušio avion. To su zaključili iz crne kutije.
Pa ti leti... Samo ajzibanom!

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Crna kronika - Page 5 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11138
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Crna kronika - Page 5 Empty Re: Crna kronika

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 5 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Možeš odgovarati na postove.