Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Opatijski tramvaj u Trainzu

Započni novu temu   Odgovori na temu

Go down

Opatijski tramvaj u Trainzu Empty Opatijski tramvaj u Trainzu

Postaj by Gost pon 27 pro 2010 - 22:48

Potaknut Koblerovom incijativom krenuo sam u potragu za tramvajem koji bi barem donekle sličio na starog opatijskog i rezultat je ovo! Naravno, moram još jenom naglasiti ... ovo nije original opatijski već repaint jednog drugog koji sliči po skicama koje je Kobler radio!!! Trenutno sam u potrazi za lirom kojom bi zamjenio ovaj pantograf (mislim da sam našao nešto odgovarajuće na DS-u samo ga treba downloadati!). Evo i prvih screenova ...

Original iz kojeg je nastao repaint
Opatijski tramvaj u Trainzu Scree276

Sa lijeve strane ...
Opatijski tramvaj u Trainzu Scree277

... sa desne
Opatijski tramvaj u Trainzu Scree278

Čelo motornih kola
Opatijski tramvaj u Trainzu Scree279

Vagon straga
Opatijski tramvaj u Trainzu Scree280


Svaka dobromnamjerna sugestija i pomoć je dobrodošla da se modeli koliko-toliko približe onim tramvajima koji su vozili. Tabela linije na motornim kolima je samo moje viđenje i ne predstavlja stvarnu situaciju! Također, textura (karmin) na motornim kolima ... od stepenicá prema čelimá (gdje je sve karmin) ... taj dio je u 3 (slovima: tri!!!) okomita reda pixela i svaka korekcija na bolje više nije moguća!!! Prevedeno na hrvatski: to je to, bolje od toga ne može! Dalje, veličina brojeva i na čelimá i na bokovima (i motornih kola i vagona) ... to je to, možda bi se moglo još malčice povećat ali vrlo vrlo neznatno!

Sad je dalje na onima koji su upućeniji više od mene u materiju s time da se poštuju opaske iz gornjeg pasusa!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Opatijski tramvaj u Trainzu Empty Re: Opatijski tramvaj u Trainzu

Postaj by Gost uto 28 pro 2010 - 22:04

U međuvremenu sam našo i jedan malo zatvoreniji tip kolá. Po izgledu mislim da su od istog autora ali ovdje je texturiranje malčice bolje izvedeno.

Zatvorenija kola u opatijskim bojama

Opatijski tramvaj u Trainzu Scree281

Opatijski tramvaj u Trainzu Scree282

Opatijski tramvaj u Trainzu Scree283

Opatijski tramvaj u Trainzu Scree284


*********
I Kobler i Trol su mi ukazali na ona kola iz prvog (uvodnog) posta da su ta kola malo predimenzionirana ... to je i moj zaključak ali smiling devil ... mora se uzet u obzir da su ovo sve prerade (repainti) nečijeg rada i da jednostavno osim petljanja sa texturiranjem ostalo i nije baš tako jednostavno napraviti. Nije da se nemože ali trebalo bi original mesh "uvest" u gMax i onda skoro pa novi model napraviti. Ja za to jednostavno nemam znanja (da, ima i nešto što ja neznam kul ) a nemam baš ni volje sa time se petljat. No, ako se nekome da sa time "zabavljat" ja ću rado poslat modele.

Ima još, našao sam liru za jedan drugi tramvaj ... problem je što ta lira stoji popreko u odnosu na tramvaj i ono što bi trebalo bit donji položaj njoj je uspravni (doslovno k'o ajfelov tover mrgreen ) a kad se klikne na gumb od pantografa ona se spusti/iskosi. Ni to nije problem iskorigirati ali to nažalost nije zapisano u Configu već u samom meshu a tamo ić "kopat" i petljat ... bolje je uć u deveti krug pakla nego po tome čeprkat yes

Toliko za sad do novog izvješćaOpatijski tramvaj u Trainzu 661975

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Opatijski tramvaj u Trainzu Empty Re: Opatijski tramvaj u Trainzu

Postaj by Gost sri 29 pro 2010 - 9:22

hm thinking ... ljut

Opatijski tramvaj u Trainzu Screen10

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Opatijski tramvaj u Trainzu Empty Re: Opatijski tramvaj u Trainzu

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.