Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bus card

+13
kriticar
novi_shef
5ar
DD
KAPO
gaspa
NP-549
leteči vlak
kico101
ikar
Jean
ICE-3M
Narcis
17 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 1 / 12. 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next

Go down

Bus card Empty Bus card

Postaj by kiki273 pet 24 vel 2012 - 19:45

PROJEKT CITY CARD JEDINU PONUDU ZA GRADSKU KARTICU AUTOTROLEJ OCIJENIO VALJANOM
Pulskoj »Penti« posao od 18 i pol milijuna kuna
Predviđene tri vrste gradske kartice – personalizirana kreditna kartica kao klasična bankovna kartica, personalizirana prepaid kartica te nepersonalizirana BON kartica
RIJEKA Jedina ponuda pristigla na natječaj Autotroleja za nabavu opreme i informatičkog sustava naplate i upravljanja prijevozom, vrijedan 18 i pol milijuna kuna, ona pulske tvrtke Penta, ocijenjena je valjanom, potvrđeno je iz riječkog javnog prijevoznika.
Riječ je o prvom koraku u realizaciji projekta gradske kartice koja će, tvrde u Autotroleju, omogućiti optimalan sustav naplate i praćenje trenutne prometne potražnje te u potpunosti zamijeniti sadašnje mjesečne pokazne karte. Natječaj za nabavu kompletne opreme za realizaciju ovog projekta, što uključuje i opremanje novog prometnog centra te njeno održavanje u razdoblju od četiri godine bio je raspisan u studenom prošle godine, no od trinaest tvrtki, koliko ih je preuzelo natječajnu dokumentaciju, ponudu je predala samo Penta.

Javna nabava

Zbog te su činjenice iz Autotroleja zatražili i mišljenje Ministarstva gospodarstva o valjanosti natječaja koje je ocijenilo kako nema razloga za ponavljanje natječaja, budući da je jedina pristigla ponuda bila valjana.
– Sukladno dostavljenom mišljenju mjerodavnog tijela KD Autotrolej d.o.o. Rijeka je donio odluku o odabiru ponude Penta d.o.o. Pula s ciljem sklapanja okvirnog sporazuma. Okvirni sporazum bit će zaključen do konca tjedna, a temeljem istog će se ponuditelju dostaviti ponovljeni upiti radi dostave ponude na temelju kojih će se sklopiti pojedinačni ugovori. Predviđa se sklapanje četiri vrste ugovora o javnoj nabavi i to za nabavu opreme i informatičkog sustava naplate, nabavu programske podrške informatičkog sustava naplate, usluge održavanja i usluge obuke radnika, sve sukladno potrebama Naručitelja kroz period od četiri godine – stoji u odgovoru Autotroleja na pitanje o valjanosti pristigle ponude.
U svojoj ponudi Penta je vrijednost posla procijenila na 19,6 milijuna kuna, no kako procijenjena vrijednost javne nabave u iznosu od 18,5milijuna kuna ne smije biti premašena, očekuje se da će ukupna vrijednost četiri navedena ugovora biti na toj razini.

Beskontaktna kartica

Gradska će kartica, osim vožnji autobusima Autotroleja, objediniti plaćanje i korištenje usluga komunalnih i trgovačkih društava u vlasništvu Grada Rijeke, gradskih ustanova, socijalnih i drugih programa, uz mogućnost plaćanja komercijalnih sadržaja. Riječ je o beskontaktnoj kartici koja će se moći »napuniti«, odnosno prava korištenja kupiti na kioscima, putem interneta, bankomatima i drugim prodajnim mjestima, čime će nestati potreba za odlaženjem do prodajnih mjesta Autotroleja svakoga mjeseca radi kupnje kupona za pokaznu, iako će se prodavati i tamo. Predviđene su tri vrste gradske kartice – personalizirana kreditna kartica koja će funkcionirati kao klasična bankovna kreditna kartica, personalizirana prepaid kartica s vrijednosnim zapisom upisanim na karticu koji će biti umanjivan pri svakom korištenju usluga te nepersonalizirana BON kartica. Izrada kartice stajat će 60 kuna, za građane starije od 65 godina bit će besplatna, a vrijedit će četiri godine.

BusCARD glavni proizvod

Penta je specijalizirana tvrtka koja svoje poslovanje bazira na sustavima za automatsku identifikaciju. Jedan od glavnih proizvoda im je BusCARD, integrirani informatički sustav, čiji je osnovni cilj povećanje efikasnosti upravljanja sustavom javnog gradskog i prigradskog prijevoza, nadzor nad troškovima i povećanje kvalitete usluge. U popisu referenci na internetskim stranicama tvrtke mogu se naći podaci o suradnji s više javnih gradskih prijevoznika, poput Pulaprometa i vinkovačkog Poleta, kao i s riječkim prijevoznikom Autotransom.

Marinko GLAVAN
Izvor: Novi list


Zadnja promjena: kiki273; sub 25 vel 2012 - 18:37; ukupno mijenjano 1 put.

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Bus card Empty Re: Bus card

Postaj by Narcis pet 24 vel 2012 - 22:12

Kakve su to kartice personalizirana prepaid i nepersonalizirana BON kartica? hm

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Bus card Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Bus card 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Bus card Empty Re: Bus card

Postaj by ICE-3M sub 25 vel 2012 - 15:28

Narcis je napisao/la:Kakve su to kartice personalizirana prepaid i nepersonalizirana BON kartica? hm
Čini mi se da je tio ista p...rija kakvu je uveo i ZET. Znači ova personalizirana bi trebala biti mjesečna i godišnja koju svaki mjesec odnosno godinu ideš napuniti i ta je kartica na tvoje ime kao i dosadašnji papirnati pokazi. Nepersonalizirana bi trebala biti kartica na kojoj je određeni iznos s kojeg svaki puta kada plačaš kartu uzimaš iznos te karte i koju isto možeš nadoplatit, a koristi se samo za kupnju karte za jednu vožnju ili dnevnu kartu. Jessam sad zakomplicirao, uglavnom to je karta koja zamjenjuje stare papirnate karte koje si štancao, samo kaj se sad bude prislonila ta kartica i aparat bude oduzeo iznos za tu vožnju. Uglavnom moram priznat da mi jako nedostaju stare karte, iako sam ja imao sreču, pa sam tek ove godine kupio tu ekektroničku kartu, tako da sam među zadnjima imao tu sreču da imam papirnatu godišnju kartu, na kojoj u svakom trenutku možeš pročitati do kad ti vrijedi, a da ne velim kolko je lakše bilo tu kartu pokazati kontroloru. Uglavnom, iskreno vam želim da taj novi sustav dobijete kaj je moguče kasnije.
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 852
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Bus card Empty Re: Bus card

Postaj by Narcis sub 25 vel 2012 - 15:35

Nisi ne zakomplicirao, sve je kristalno jasno, uglavnom ima to neke prednosti, a ima i nedostatke, kao i svaka novotarija sklona je prvim "dječjim bolestima" koje se u hodu liječe. kul

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Bus card Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Bus card 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Bus card Empty Re: Bus card

Postaj by Jean sub 25 vel 2012 - 17:19

Dakle, prepaid karticu (bez obzira personaliziranu ili ne) trebat će "napuniti" prije ulaska u bus, pretpostavljam negdje na kiosku. To je ono s čime smo se susreli pred dvije godine u Ljubljani.

Mene inteersira što ako netko nema tu beskontaktnu karticu (dođe u grad prvi puta brodom i sjedne na bus do Srdoča) ili ako mu iznos na kartici nije dovoljan za vožnju? Hoće li ostati prodaja karata kod vozača? Ako da, koliko te nove kartice kompiciraju prodaju samom vozaču? Kako je to riješeno tamo gdje je sustav prepaid kartica već implementiran (Ljubljana, Zagreb)?

______________________________________
Bus card D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Bus card Empty Re: Bus card

Postaj by kiki273 sub 25 vel 2012 - 17:32

Neki kažu da će biti prodaje u busu, a neki kažu da ne....
U Osijeku je moguća kupnja u busu, košta 10 kn, dok je s magetne (oni je zovu "BUTRA" - ne znam što to zači; možda BU(S) TRA(MVAJ)?) 8 kn;
http://www.gpp-osijek.com/web/documents/CJENIK%20BUSCARD.pdf

Ista se može "napuniti" i u busu:
http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=15196

Stranica proizvođača:
http://www.penta.hr/hr/proizvodi/buscard/

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Bus card Empty Re: Bus card

Postaj by Jean sub 25 vel 2012 - 18:21

kiki273 je napisao/la:oni je zovu "BUTRA" - ne znam što to zači

BUTRA - skraćeno za BUs/TRAmvaj. Time su valjda željeli naglasiti kako ista karta vrijedi kad presjedaš iz tramvaja u bus i obrnuto.

______________________________________
Bus card D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Bus card Empty Re: Bus card

Postaj by ikar sub 25 vel 2012 - 18:25

Bit će prodaja kod vozača, ali ne na klasične karte nego na kompjuter koji će isprintat kartu (tako je bar svugdje gdje je takav sustav)
ikar
ikar
Moderator
Moderator

Broj postova : 1126
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Bus card Empty Re: Bus card

Postaj by kico101 sub 25 vel 2012 - 18:32

Ovo bi bila jedinstvena prilka da se vozače oslobodi prodaje karata, a kako bi se mogli posvetiti onome zbog čega i jesu za volanom-VOŽNJI. Ali ne, vozačima se uvaljuje još kompliciranija prodaja od dosadašnje. Vjerojatno će morati i na dodatno obrazovanje za IT tehničare. Uvalimo im i programiranje aparata i servisiranje, jer ipak dobivaju plaću. Svaki mjesec. Shocked

______________________________________
Komadina: Oćemo prugu ( otp'o )
Linić: Nećemo prugu ( raste i cvate )
Jurčić/Vasilić: A kol'ko promila? ( izgubljeni, ima nas jooš )
Otvaranje pruge:_________________ ( popuni liniju )
kico101
kico101
Moderator
Moderator

Broj postova : 2204
Age : 53
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Bus card Empty Re: Bus card

Postaj by ikar sub 25 vel 2012 - 18:34

Osobno mislim da će prodaja biti lakša. Ovako se radi vani u civiliziranim državama. Kad sam bio u Zell am See-u tamo je vozač imao takav kompjuter i pripremljeno sitno u stupcima uz aparat tako da je automatski vraćao sitno.

Po tome su onda u Autotransu znanstvenici iz NASA-e kakve imaju uređaje.
ikar
ikar
Moderator
Moderator

Broj postova : 1126
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Bus card Empty Re: Bus card

Postaj by kiki273 sub 25 vel 2012 - 18:39

ikar je napisao/la:Osobno mislim da će prodaja biti lakša. Ovako se radi vani u civiliziranim državama. Kad sam bio u Zell am See-u tamo je vozač imao takav kompjuter i pripremljeno sitno u stupcima uz aparat tako da je automatski vraćao sitno.....
Zato se priprema da svi busevi spavaju u garaži, zamislite prasicu-kasicu u 412 u gluho doba noći na Grobniku, Hreljiu, Klani,...... smiling devil kul grinko

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Bus card Empty Re: Bus card

Postaj by Narcis sub 25 vel 2012 - 18:51

Ukoliko bi se išlo na to da nema prodaje karata kod vozača, onda treba postaviti automate za prodaju karata po gradu, samo koliko bi ti automati preživjeli od vandala.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Bus card Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Bus card 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Bus card Empty Re: Bus card

Postaj by leteči vlak sub 25 vel 2012 - 19:20

Jean je napisao/la:
Mene inteersira što ako netko nema tu beskontaktnu karticu (dođe u grad prvi puta brodom i sjedne na bus do Srdoča) ili ako mu iznos na kartici nije dovoljan za vožnju? Hoće li ostati prodaja karata kod vozača? Ako da, koliko te nove kartice kompiciraju prodaju samom vozaču? Kako je to riješeno tamo gdje je sustav prepaid kartica već implementiran (Ljubljana, Zagreb)?

U Ljubljani se može na gradskim linijama platiti samo sa beskontaktnimi karticami "Urbana". Plaćanje sa novcem je bilo ukinuto pola godine nakon uvedenja Urbane.
Danas naravno postoje više inačica ovih kartica. Puno ih ima personaliziranih, kao npr. školske, opće, penzionerske...
A za ljudi, koji nisu svaki dan u Ljubljani, se najviše isplati nepersonalizirana prepaid kartica. Sa jednim korištenjem ovakvog tipa kartice (cjena 1,20 €) se može neograničeno putovati 90 minuta na svih linijah gradskog prometa.

Prepaid kartice se može nabaviti i kasnije "puniti" sa novcem na mnogo mjestima - automatima (ima ih puno po Ljubljani), trafikama, stanicama,....

Prodaja karata kod vozača postoji samo na prigradskim i djelomično integriranim* linijama.

*Integrirane linije gradskog prometa LPP su nekadašnje prigradske linije. Sistem je trenutno još malo zakompliciran, ali uskoro če bit i ovdje naplata samo sa Urbanom.

Sorry za OFF TOPIC.
leteči vlak
leteči vlak

Broj postova : 1023
Age : 30
Lokacija : Lost Heaven
Registration date : 21.01.2010

[Vrh] Go down

Bus card Empty Re: Bus card

Postaj by NP-549 sub 25 vel 2012 - 20:06

Ni danas nije problem u tome što vozač prodaje karte, nego u tome što mora kontrolirati i one karte koje nije prodao, odnosno SVE koje uđu u autobus.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2427
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Bus card Empty Re: Bus card

Postaj by NP-549 sub 25 vel 2012 - 20:09

Pulapromet, a i Autotrans imaju masu autobusa koji noće vani, odnosno doma kod vozača. Kako je tamo riješen problem mašinice ?
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2427
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Bus card Empty Re: Bus card

Postaj by gaspa pon 27 vel 2012 - 9:03

Lijepo je ići na informatizaciju i suvremena rješenja. Tako se rješava problem s redovnim (stalnim) putnicima, kojih je većina. Ali ne bi trebalo ni zakomplicirati život onim malokratnim ili turistima. Ja se, recimo, vozim javnim prijevozom možda dvaput godišnje i nije mi ni na kraj pameti investirati u neku plastiku koju ću onda godišnje nadopuniti s 20-30 kn. Zagorčavanje života povremenim putnicima kompliciranjem kupnje vozne karte iste upućuje na - srećom - sve jeftiniji taksi.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3480
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Bus card Empty Re: Bus card

Postaj by Pfaff pon 27 vel 2012 - 9:38

To sam prvi put naučio u Augsburgu gdje sam dosta odlazio službeno tamo negdje pred 30+ godina. Jako su mi se dopali tamošnji tramvaji pa sam se počeo raspitivati gdje se mogu kupiti karte jer je na vozilu lijepo pisalo da se vozar ne bavi tim bedastoćama. Odgovor koji sam dobio glasio je otprilike: "Tramvajem se voze đaci, studenti i domaćice. Pristojan čovjek, ako već nema svoj auto, ide taksijem...". I tako se nisam nikad vozio tramvajem u Augsburgu no no

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Bus card Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11138
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Bus card Empty Re: Bus card

Postaj by Narcis pon 27 vel 2012 - 10:13

Pa što se tiče tih beskontaktnih kartica, činjenica je da su u startu malo skuplje, doduše prijevoznici malo previše cijene njihovu izradu, koja realno to u stvari nije, pogotovo ako se naručuju velike količine. Ja sam povremeni korisnik javnog prijevoza u Puli (Pulapromet), karticu posjedujem već 8 godina, praktički od samog uvođenja i ja sam je u startu platio 30 kuna izradu (Prva kupnja 70 kuna, sa raspoloživim iznosom od 40 kuna za vožnje), no ona se je do dan danas itekako isplatila i preplatila, računajući da se 1 vožnja u 1.zoni naplaćuje 6 kuna, a u busu 11 kuna, praktički duplo jeftinije (trenutni cjenik Pulaprometa). Dakle dvije vožnje sa karticom 12 kuna, u busu 22 kune, razlika je 10 kuna i tako 3 puta i kartica je isplaćena, a prednost je ta što je prenosiva, ne glasi na osobu i mogu je istovremeno koristiti 5 putnika i trajna je.

Ovo sve što sam napisao, odnosi se na Pulapromet, sve te uvjete korištenja možete naći na web stranici www.pulapromet.hr, a što se tiče Autotroleja ako sam dobro razumio cijena izrade bi iznosila 60 kuna, što je po meni ipak malo preskupo, odnosno precijenjeno.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Bus card Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Bus card 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Bus card Empty Re: Bus card

Postaj by leteči vlak pon 27 vel 2012 - 11:29

leteči vlak je napisao/la:
U Ljubljani se može na gradskim linijama platiti samo sa beskontaktnimi karticami "Urbana". Plaćanje sa novcem je bilo ukinuto pola godine nakon uvedenja Urbane.
Zaboravio napisati, na LPP se može platiti i preko sistema "Moneta", tj. plaćanje sa mobitelom (samo za korisnike mobilnih operatera Mobitel, Debitel i Si.mobil).

Narcis je napisao/la:Pa što se tiče tih beskontaktnih kartica, činjenica je da su u startu malo skuplje, doduše prijevoznici malo previše cijene njihovu izradu, koja realno to u stvari nije, pogotovo ako se naručuju velike količine.
Da, stvarno imate jako skupe cjene beskontaktnih kartica Shocked . U Ljubljani se Urbane prodaju za 2 € (oko 15 kn).
leteči vlak
leteči vlak

Broj postova : 1023
Age : 30
Lokacija : Lost Heaven
Registration date : 21.01.2010

[Vrh] Go down

Bus card Empty Re: Bus card

Postaj by kiki273 pon 27 vel 2012 - 11:58

leteči vlak je napisao/la:
Da, stvarno imate jako skupe cjene beskontaktnih kartica Shocked . U Ljubljani se Urbane prodaju za 2 € (oko 15 kn).
Kao i sve ostalo Twisted Evil

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Bus card Empty Re: Bus card

Postaj by kiki273 pon 27 vel 2012 - 12:43

Ovako izgleda mašinica, u gradu i busevi koji spavaju u garaži imati će jednu, a koji spavaju u prigradu? Svaki šole svoju makinjetu?
Bus card 100367_1

Uređaj za validaciju magnetnih kartica
Bus card 10035_1

Makinjete za Ruuuuuuuuužu, Žežota & ekipu (oće li se oni znat služit so tim?)
Bus card 10039_1

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Bus card Empty Re: Bus card

Postaj by Narcis pon 27 vel 2012 - 12:52

kiki273 je napisao/la:
Makinjete za Ruuuuuuuuužu, Žežota & ekipu (oće li se oni znat služit so tim?)
Bus card 10039_1
Oće da naučeee brateee. kul

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Bus card Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Bus card 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Bus card Empty Re: Bus card

Postaj by KAPO pon 27 vel 2012 - 15:29

Pozdrav!

Zanima me nekoliko stvari koje možda pišu u ovoj temi, ali ih nisam vidio Embarassed !

Koliko razumijem postojat će tri vrste kartice:
personalizirana kreditna kartica kao klasična bankovna kartica, personalizirana prepaid kartica te nepersonalizirana BON kartica
Znači na početku mjeseca ću ja uplatit neki novac na karticu! Svaki put kad uđem u bus će mi se skinut neka svota sa kartice, što će se dogodit ako ostanem bez novaca na kartici (ja se jako često vozim po gradu na kratkim relacijama)? Onda moram ić dodat još novaca?
Kako će to ić u prigradu (npr linija 22)? Dali će ostat pokazne sa bonom ili će i tamo bit kartice? Ja se iskreno bojim Embarassed tih kartica jer se jako često vozim (sačekuše Very Happy i sl.) pa bi vrlo brzo ostao bez novaca.
Zanima me i dali će se ti uređaji stavljat u MAN SU/SG 220 i MAN SU/SG240?

Imam još pitanja, pa ću još pisat ... Very Happy
KAPO
KAPO

Broj postova : 1883
Lokacija : Matulji
Registration date : 14.09.2009

[Vrh] Go down

Bus card Empty Re: Bus card

Postaj by DD uto 28 vel 2012 - 14:13

Narcis je napisao/la:
kiki273 je napisao/la:
Makinjete za Ruuuuuuuuužu, Žežota & ekipu (oće li se oni znat služit so tim?)
Bus card 10039_1
Oće da naučeee brateee. kul
Ma vjerojatno ce postojat neki period prilagodbe na novi sistem,naučit će se kontrolori-neki malo bolje-neki nikako.A ko će podučiti ovaj neuki narod nono trebat će puno živaca i šoferima i kontroli.A o općoj kulturi neću ni pričat pogotovo na L32 bič ljutiti ipak smo mi u krvi balkanci tako da ovi aparati će ponekad dobro poslužit svojom veličinom i kao sredstvo samoobrane smiling devil
DD
DD

Broj postova : 234
Lokacija : RIJEKA
Registration date : 20.07.2011

[Vrh] Go down

Bus card Empty Re: Bus card

Postaj by kiki273 čet 1 oľu 2012 - 10:03

@KAPO Da, u svim busevima će biti ugrađeni validatori za očitavanje i mašinice za prodaju karata. Biti će mjesečne karte, ali nećeš ih pokazivati kao do sada, nego ćeš je prisloniti blizu validatora i moći ćeš se voziti kao i do sada cijeli mjesec u zoni koju imaš.

U Splitu su uveli ovaj sistem prije 3 godine i još uvijek imaju velikih problema s njim, uglavom i puticima i vozačima i kotrolorima je sve ovo skupa samo zakompliciralo život; sporo izdavanje karata, česte greške, krive informacije i sl.
U svakom busu je jedna mašinica (koji noće u garaži i u prigradu)
Mašinica u Splitu
Bus card 2evdxrp
Izvor: autobusi.org

Sustav BUSCARD predstavlja integriranu informatičku cjelinu koja objedinjava više funkcija, a sve u cilju povećanja kvalitete pružanja usluga korisnicima javnog gradskog i prigradskog prijevoza kao i povećanja efikasnosti upravljanja sustavom prijevoza i nadzora na troškovima.

Funkcije koje su integrirane u BUSCARD su:

* izrada, programiranje i prodaja karata,
* nadzor upotrebe putničkih karata u javnom prijevozu u vozilima,
* prikupljanje podataka s opreme u vozilima i generiranje izvještaja i statistika o broju prevezenih putnika po određenim upitima
* evidencija radnog vremena zaposlenika i kontrola prolaza
* evidencija istakanja goriva i praćenje troškova po vozilima
* praćenje položaja vozila na digitalnoj karti
* glasovna najava stanica u vozilima
* najava dolaska vozila na stanice

Veza između svih ovih funkcija je beskontaktna RF kartica koja kao nosilac informacija kruži u sustavu i omogućava jednostavnu i brzu identifikaciju svih sudionika unutar sustava, kako putnika tako i zaposlenika (vozača, kontrolora, administracije i ostalih zaposlenika). Beskontaktna kartica je kao medij identifikacije osoba najprimjereniji za ovu svrhu budući da kontaktne kartice (magnetne ili čip kartice) smanjuju prohodnost prilikom ulaska putnika jer za svoju operaciju čitanja podataka i zapisivanja podataka zahtijevaju više vremena i pažnju putnika da karticu umetnu u registrator dok je beskontaktnu karticu dovoljno prisloniti uz registrator (ne vadeći je čak ni iz novčanika). Registrator na osnovu podataka s kartice prihvaća prolaz putnika ili odbije prihvatiti karticu ukoliko je kartica istekla ili se nalazi na listi kartica koje su neprihvatljive (tzv. "crna lista" izgubljenih kartice, poništenih kartica....)


Uglavnom, bilježi sve, osim što će sad pratiti vozače kada je gdje i kako vozi, koliko karata je prodao pratiti će i bakule, kada su gdje, koliko karata su pregledali........

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Bus card Empty Re: Bus card

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 12. 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next

[Vrh]


Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.