Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi

+18
portos
file
ikar
novi_shef
LLeon
DD
gaspa
KAPO
kiki273
Vedran Zeman
klemenčič
Narcis
ICE-3M
ZlayoZg
NP-549
Stjepan
Jean
kico101
22 posters

Stranica 2 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi - Page 2 Empty Re: Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi

Postaj by Gost čet 20 ruj 2012 - 17:51

Nije puno ali ... počeli smo sitno brojati!
Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi - Page 2 Wire2_zps3e31ea61

Malo bliže
Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi - Page 2 Wire1_zps28676910

Nova donja žica iznad prvog kolosjeka. Danas sam vidio dva crvena Plasera skroz dole kod svjetionika kako nešto petljaju po mreži. Neznam kakava je situacija po drugim kolodvorima (prekjučer sam zaboravio dignuti pogled na škrljevskom kolodvoru Embarassed ) ali u Ri se opasno pripremaju za ISEV.




Gost
Gost


[Vrh] Go down

Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi - Page 2 Empty Re: Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi

Postaj by ZlayoZg čet 20 ruj 2012 - 21:19

Morat ću što prije u te krajeve dok Žutka još vozi..Zima je blizu,a znamo koliko može biti nezgodna.. cold
ZlayoZg
ZlayoZg
Administrator
Administrator

Broj postova : 3064
Age : 40
Lokacija : Zagreb(Žitnjak)
Registration date : 19.09.2008

[Vrh] Go down

Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi - Page 2 Empty Re: Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi

Postaj by Gost čet 20 ruj 2012 - 22:46

ZlayoZg je napisao/la:Morat ću što prije u te krajeve ...
Mislim da ćeš morat požuriti jer ovo sitno broji!!!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi - Page 2 Empty Re: Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi

Postaj by KAPO sub 10 stu 2012 - 17:10

Danas je do Fužina išao elektrotehnički mjerni vlak! Vukla ga je 1061 104, a uskoro će se radit proba sa 1141 lok.
Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi - Page 2 PB102216

Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi - Page 2 PB102225
KAPO
KAPO

Broj postova : 1883
Lokacija : Matulji
Registration date : 14.09.2009

[Vrh] Go down

Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi - Page 2 Empty Re: Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi

Postaj by Gost pon 19 stu 2012 - 9:16

dida je napisao/la:Danas sam ... saznao da bi 25kV trebala ... do Rijeke s time da bi tu bilo i sučeljavanje. 1. i 2. kolosjek bi bili pod 25kV a svi ostali bi bili pod "starom" strujom. Koliko sam shvatio, "mrtvi vod" bi bio dole oko pošte 2. Žutke bi ostale za vuču od Rijeke do Šapjana.
...
Jučer sam opet čuo ovo (dobro pročitajte jer sam korigirao kvotani post!!!)!!! Razlog ovome? Neće se stići napraviti spuštanje pruge u tunelu Rukavac do novog VR-a i onda bi taj dio ostao pod 3kV do sredine ljeta 2013 (ako u međuvremenu ne dođe do smaka svijeta 12.12.2012. kul ). Od ovih Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi - Page 2 3554403351 što voze ostale bi 005, 016 i sve stotke (po ovome "ispala" bi samo 012 {ne zaboravite da je ona pod zaštitom!}).

Videt ćemo što će se sve od ovoga obistiniti kul

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi - Page 2 Empty Re: Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi

Postaj by kiki273 pon 19 stu 2012 - 17:40

Žuti portal u Šapjanama; mjesto gdje će biti promjena napona
Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi - Page 2 PB190076

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi - Page 2 Empty Re: Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi

Postaj by gaspa uto 20 stu 2012 - 8:26

Koliko ja to na slici razabirem (možda jednom poslikat detalj, dok NP zapričava one organe na Mučića ravni) tu vidimo oba spojna mjesta na vodu - prelaz s jednog napona na mrtvi vod i ponovo s njega na drugi napon, jer, naravno, nije dobro da se dva naponska nivoa i dva sustava dotiču čak niti preko izolatora.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi - Page 2 Empty Re: Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi

Postaj by ZlayoZg ned 25 stu 2012 - 23:21

A što će biti sa prugama za Bakar i Brajdicu?One još ostaju pod 3kV ili ne?Nisam se baš načitao toga da će i one pod 25kV idući mjesec.. hm
ZlayoZg
ZlayoZg
Administrator
Administrator

Broj postova : 3064
Age : 40
Lokacija : Zagreb(Žitnjak)
Registration date : 19.09.2008

[Vrh] Go down

Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi - Page 2 Empty Re: Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi

Postaj by ICE-3M pon 26 stu 2012 - 8:45

Mislim da se pruga do Brajdice nema od kud napajati s 3kV, taka da bi do Brajdice 25kV trebala doči kad i na glavnu prugu, dok pruga za Bakar mislim da ima svoj posebni EVP, pa je tu čak i moguče ostavit 3kV.
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi - Page 2 Empty Re: Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi

Postaj by Gost pon 26 stu 2012 - 12:20

ICE-3M je napisao/la:Mislim da se pruga do Brajdice nema od kud napajati s 3kV, taka da bi do Brajdice 25kV trebala doči kad i na glavnu prugu, dok pruga za Bakar mislim da ima svoj posebni EVP, pa je tu čak i moguče ostavit 3kV.
Brajdica se napaja iz EVP-a Podvežica a otuda će se napajti i sa 25kV. Bakarska pruga se napaja iz EVP-a Sv.Kuzam i to na dva mjesta, jedan je gore gdje je i sam EVP a drugi izvor napajanja je dolje iza samog grada Bakra (spušta se dalekovod prema dole iz EVP-a). Iz tog EVP-a (Sv. Kuzam) napaja se i riječka pruga negdje od Drage pa skoro do Meje gdje se uključuje EVP Meja. Blizu starog EVP sagrađen je novi za 25kV tako da praktički ni tu neće biti neke razlike.

Nadam se da je sad malo jasnije jer sve ovo već odavna piše na 4umu jer smo to davno davno prežvakavali i treba si samo malo truda dat i to naći ...



Zadnja promjena: dida; pon 26 stu 2012 - 19:02; ukupno mijenjano 1 put.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi - Page 2 Empty Re: Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi

Postaj by kiki273 pon 26 stu 2012 - 12:59

Koliko sam vidijo zadnjih dana puno se radi na KM-i; danas oko 11 su bili na Školjiću.

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi - Page 2 Empty Re: Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi

Postaj by DD pon 26 stu 2012 - 16:59

Prema bakru sam ih vidio još pred par dana...
DD
DD

Broj postova : 234
Lokacija : RIJEKA
Registration date : 20.07.2011

[Vrh] Go down

Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi - Page 2 Empty Re: Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi

Postaj by Gost pon 26 stu 2012 - 19:05

kiki273 je napisao/la:Koliko sam vidijo zadnjih dana puno se radi na KM-i; danas oko 11 su bili na Školjiću.
Rade rade, podižu žnoru/e da prolagode visini pantografa Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi - Page 2 829485507 jer je taj pantograf razvučeniji od Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi - Page 2 4093325777-inog.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi - Page 2 Empty Re: Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi

Postaj by kiki273 pon 26 stu 2012 - 19:27

Znači by_gr more vozit pod višim žicama?

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi - Page 2 Empty Re: Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi

Postaj by Gost pon 26 stu 2012 - 19:45

Da da, ima još lufta do maximuma pantografa. Btw tako voze već skoro dva mjeseca po riječkom kolodvoru (vidi na drugoj stranici ove teme pri vrhu Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi - Page 2 3554403351 101 snimljenu negdje sredinom rujna kako ima rastegnut panto)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi - Page 2 Empty Re: Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi

Postaj by kiki273 uto 27 stu 2012 - 15:04

I danas se radilo tuta forca, na kolodvoru i oko njega.

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi - Page 2 Empty Re: Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi

Postaj by ZlayoZg uto 27 stu 2012 - 17:00

Znači,sada se već sa skoro 100-postotnom sigurnošću može reći da 25-ica dolazi u Rijeku za novog voznog reda. super2
A vezano za teretni promet,na hznetu ima citat iz članka koji kaže
HŽ Cargo je trenutačno u procesu nabave tri elektrolokomotive koji bi se koristile na riječkom području, a do 9. prosinca, odnosno do stupanja na snagu novoga voznog reda, trebao bi biti dovršen projekt izmjene sustava električne vuče (ISEV) na prugama Moravice - Rijeka - Šapjane i Škrljevo – Bakar. Time bi se unificirao jednofazni sustav električne vuče napona 25 kV 50 Hz na cijeloj dionici Zagreb – Rijeka i povećala propusna moć pruge sa sadašnjih 4,0 na 6,3 tona.

Imat će se još šta i za fotkati.. fotograf eksn
ZlayoZg
ZlayoZg
Administrator
Administrator

Broj postova : 3064
Age : 40
Lokacija : Zagreb(Žitnjak)
Registration date : 19.09.2008

[Vrh] Go down

Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi - Page 2 Empty Re: Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi

Postaj by Jean uto 27 stu 2012 - 20:20

Ova priča o povećanju propusne moći mi nekako slabo drži vodu, odnosno ne vidim nikakvu vezu između izmjene sustava vuče i povećanja propusne moći.

Povećanje propusne moći pruge postiglo bi se uvođenjem sustava upravljanja prugom pomoću APB, povećanjem brzina na pojedinim dionicama pruge, izgradnjom drugog kolosijeka, povećanjem snage vučnih jedinica. Ništa od toga neće se dobiti izmjenom sustava električnog napajanja.

Ok, ASEA i Brena jesu jače lokomotive od Žutke, ali nisam baš siguran da u ovom trenutku Cargo odnosno bivša Vuča ima toliki višak monofaznih lokomotiva da može nadomjestiti 10 do 12 otpisanih žutki. Takvo "povećanje propusne moći Riječke pruge" rezultirat će smanjenjem propusne moći neke druge pruge u Hrvatskoj.

Još jednom ću ponoviti - prvo je izraubane Žutke trebalo zamijeniti sa 15 do 20 višesustavnih lokomotiva, a tek onda krenuti u ISEV. Ovako smo pred ulazak u EU i početak pluralizacije i interoperabilnosti na prugama EU, reorganizacijom HŽ-a dobili Cargo koji ima lokomotive s kojima ne može iz Hrvatske prema Europi (može samo u Mađarsku, a ne može u Sloveniju, Italiju, Austriju ni dalje na sjever), ali će zato hrvatskim prugama voziti stranci kako stignu.

Možda je u konačnici upravo to povećanje propusne moći o kojem je bila riječ u početku - umjesto 50 godina starih žutki, teret i putnike Riječkom prugom vući će najmoderniji slovenski i austrijski Taurusi, brzinom i sigurnošću kakva će Cargu i PP-u još godinama biti SF (i koji će zbog toga na istoj pruzi biti konkurentniji od HŽ-a). Lova od vuče pritom umjesto u džep HŽ-a ići će strancima, a u konačnici dobit ćemo još stotinjak nezaposlenih u Primorsko-goranskoj županiji.

Hvala mudrim glavama na ovako provedenoj izmjeni sustava električne vuče!

______________________________________
Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi - Page 2 D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi - Page 2 Empty Re: Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi

Postaj by LLeon uto 27 stu 2012 - 20:52

Da, ni meni baš nije jasno kako će se izmjenom napona povećati propusna moć pruge. hm

Jean je napisao/la:ali će zato hrvatskim prugama voziti stranci kako stignu.
Pozlatile ti se riječi (bez obzira na sve negativne poslijedice koje slijede). Ja kao korisnik usluge, želim brzu, pouzdanu i naravno, po mogućnosti čim jeftiniju uslugu. I sa tog stanovišta jedva čekam dan kada će ovaj truli HŽ propast (kad već nisu sposobni održavat zadovoljavajuću razinu usluge i poslovat barem na pozitivnoj nuli, jer njihove gubitke, krađe, malverzacije i nesposobnost svi mi plaćamo). Na kraju krajeva, nije me briga hoće li na hr prugama voziti Hans, Jean Pierre ili Ouyang Chenggong. Ako nisi sposoban održat se na tržištu- krepaj, doći će bolji i sposobniji.
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi - Page 2 Empty Re: Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi

Postaj by Stjepan uto 27 stu 2012 - 21:07

Jean je napisao/la:... Lova od vuče pritom umjesto u džep HŽ-a ići će strancima, a u konačnici dobit ćemo još stotinjak nezaposlenih u Primorsko-goranskoj županiji.

Hvala mudrim glavama na ovako provedenoj izmjeni sustava električne vuče!

Mislim da griješiš.Po toj logici,sva lova od cestarine koju uplate strani vozači ide van strancima. Tebi i meni kao i državi je svejedno tko vozi, jer će i OBB i HŽ i bilo tko drugi isto plaćati državi - vlasnici infrastrukture.Bitno je samo da je brže i jeftinije. Malo drugčije je sa zaposlenima jer su oni ti koji se najviše moraju bojati liberalizacije.Treba znati i to da bilo koji stranac dođe, neće dovesti svoju radnu snagu već će uzeti domaću...
Stjepan
Stjepan

Broj postova : 466
Lokacija : Slovenija,Hrvatska,BiH
Registration date : 12.03.2009

[Vrh] Go down

Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi - Page 2 Empty Re: Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi

Postaj by Jean uto 27 stu 2012 - 21:53

Svakako da će stranci plaćati korištenje infrastrukture, ali će i ostvariti profit jer će naplatiti korištenje vlastitog vučnog vozila i osposobljenog kadra. Kad već vučemo analogiju sa cestovnim prometom onda ovo možemo usporediti sa autoprijevozničkim i autobusnim firmama koje plaćaju cestarinu, ali i ostvaruju profit naplačujući prijevoz robe odnosno putnika od točke A do točke B.

Lokomotivama kojima trenutno raspolaže HŽ ne samo da nije u stanju ostvariti reciprocitet po pitanju prevezenog tereta ili putnika na stranim prugama, nego nije uopće sposoban izaći na međunarodno liberalizirano tržište prijevozničkih usluga.

Stranci koji dođu neće dovesti svoje ljude ako kupe HŽ ili ako osnuju novu željezničku prijevozničku tvrtku u Hrvatskoj. Međutim (primjer) Austrijanci (ÖBB) će poslati svoju lokomotivu sa svojim strojovođom da preveze vlak do Rijeke. Neće više dionicu Moravice-Rijeka voziti riječki ili moravički strojovođa. Tu ja vidim gubitak radnih mjesta.

LLeon je kratkoročno gledano u pravu - mene kao korisnika usluga interesira cijena i kvaliteta, a ne ime osobe koja će tu uslugu pružiti. Dugoročno gledano, zbog loših poslovnih odluka (da sad ne ulazim u sfere korupcije) i loše prilagodbe liberaliziranim tržišnim uvjetima poslovanja danas živimo u državi u kakvoj živimo. "Ako nisi sposoban održati se na tržištu - krepaj, doći će bolji i sposobniji. Torpedo, Tvornica papira, Benčić, Tvornica konopa, brodogradilišta... krepali su ili polagano krepavaju, a ne dolazi nitko tko bi zaposlio te ljude koji su tamo radili do krepavanja. S druge strane imamo primjer Slovenije, u kojoj je velika većina tvornica kojih se sjećamo iz ex Yu još uvijek itekako aktivna. A ne može me nitko uvjeriti da je primjerice Slovenija bogatija prirodnim resursima od Hrvatske.

I dalje sam kod dojma da je ISEV osmišljen i proveden nedovoljno promišljeno. Pretpostavljam da se i na njemu netko dobro obogatio.

______________________________________
Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi - Page 2 D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi - Page 2 Empty Re: Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi

Postaj by Stjepan uto 27 stu 2012 - 22:24

Jean je napisao/la: Međutim (primjer) Austrijanci (ÖBB) će poslati svoju lokomotivu sa svojim strojovođom da preveze vlak do Rijeke. Neće više dionicu Moravice-Rijeka voziti riječki ili moravički strojovođa. Tu ja vidim gubitak radnih mjesta.
....
Tko god dođe,morat će uzeti riječkog ili moravičkog strojovođu i zaposlit ga kod sebe (ili školovati nekog trećeg a to traje i to im se ne isplati,kad tog kadra već ima na cesti). Što se profita tiče,pa ni to nije slabo ako se nešto iz tog nauči, a da je neki profit ostvarivan nebi nam HŽ bio tamo gdje jest....
Stjepan
Stjepan

Broj postova : 466
Lokacija : Slovenija,Hrvatska,BiH
Registration date : 12.03.2009

[Vrh] Go down

Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi - Page 2 Empty Re: Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi

Postaj by Jean čet 29 stu 2012 - 0:41

Ne znam za to pravilo, pa sam krenuo u raspravu sa čistih ekonomskih počela, vođenih logikom profita. Ako postoji takvo pravilo, to ponešto mijenja na stvari.

Kako je to riješeno u Sloveniji? U hyperionovom putopisu kojeg si prenio vidimo austrijsku lokomotivu u Dobovi. Tko ju je doveo do Dobove, austrijski strojovođe, slovenski strojovođa čitavim putem kroz Sloveniju ili su se kroz Sloveniju izmjenilo više strojovođa, prema regiji?

______________________________________
Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi - Page 2 D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi - Page 2 Empty Re: Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi

Postaj by Stjepan čet 29 stu 2012 - 3:32

Po Sloveniji voze isključivo slovenske strojovođe, samo su jedni zaposleni pri SŽ,jedni pri RCA,jedni pri ADRIJI.Lokomotivu iz hyperionovog putopisa u Dobavi je dovezao (vjerovatno jedan)strojovođa zaposlen pri SŽ,a lokomotiva je OBB tzv.interoperabilna. Za određene vlakove je dogovoreno da se lokomotiva ne mijenja na granici već samo strojovođe,pa tako imate slovenske lokomotive po Austriji i austrijske po Sloveniji.Lokomotive RCA voze slovenske strojovođe zaposlene pri RCA (zajedanput svi su bivše strojovođe SŽ), a isto je i kod ADRIE. Sve strojovođe bez obzira gdje su zaposlene, moraju imati licencu za vožnju od pristojnog organa prometnog ministarstva...
Stjepan
Stjepan

Broj postova : 466
Lokacija : Slovenija,Hrvatska,BiH
Registration date : 12.03.2009

[Vrh] Go down

Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi - Page 2 Empty Re: Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi

Postaj by Vedran Zeman čet 29 stu 2012 - 15:17

Znači, prijelazno razbodblje će biti do kraja godine. Very Happy

PRIKLJUČEN EVP DELNICE

Dana 29. studenoga EVP Delnice privremeno prilključen na naponsku mrežu

Dana 29. studenoga privremeno je na prijenosnu naponsku mrežu priključena Elektrovučna podstanica (EVP) Delnice, koja nakon toga počinje s pokusnim radom.
To je prvo elektroenergetsko postrojenje koje će biti u stalnom pogonu pod naponom od 110 kV odnosno 25 kV, čime počinje etapno puštanje u rad postrojenja koja su građena odnosno rekonstruirana u sklopu investicijskog projekta izmjene sustava električne vuče od Moravica do državne granice sa Slovenijom.
EVP Delnice privremeno se uključuje zbog ispitivanja njezina elektroenergetskog dijela, a tijekom pokusnog rada mjerit će se i ispitivati tehnički parametri utjecaja na rad prijenosne mreže, željezničkih postrojenja i ostalih postrojenja i uređaja uz prugu (vodovi Janafa, Plinacroa i HT-a), što će biti podloga za izdavanje dozvole za trajni pogon.
Današnje uključivanje EVP-a Delnice na prijenosnu naponsku mrežu prvi je korak u procesu puštanja u rad izmijenjenog sustava vuče od Moravica preko Rijeke i Šapjana do državne granice sa Slovenijom.
Prema predviđenoj dinamici kojom je planirano da do 31. prosinca cijela dionica bude puštena pod napon od 110/25kV, uskoro će u pokusni
rad biti pušteni i EVP-ovi Plase i Sušak, postrojenja kontaktne mreže te telekomunikacijska i signalno-sigurnosna postrojenja. Napon će se uvoditi postupno, po dionicama. Prva će pod napon biti puštena dionica između Moravica i Lokava, potom dionica između Lokava i Škrljeva, a zadnja dionica od Škrljeva preko Rijeke i Šapjana do državne granice sa Slovenijom. Do 31. prosinca željeznički promet teći će u skladu s voznim redom, a ovisno o napredovanju uvođenja napona, promet će se obavljati električnom i dizelskom vučom. Tijekom tog razdoblja u prometu neće biti poteškoća i predviđeni postupci neće utjecati na kvalitetu usluge.

Molimo vas da putem svojih medija sve one koji se kreću u blizini pruge upozorite na opasnosti koje prijete prilikom približavanja konstrukcijama visokonaponskih postrojenja i penjanja na njih te prilikom penjanja na vagone i približavanja kontaktnim vodičima kontaktne mreže na željezničko-cestovnim prijelazima. Upozorenja o opasnostima postavljena su na svim službenim mjestima na čitavoj dionici te sve one koji se kreću uz prugu i u kolodvorima molimo da ih se pridržavaju.

Krajem 2007. s konzorcijem koji čine Dalekovod i Končar-KET zaključen je osnovni ugovor o izvođenju radova na projektu izmjene sustava pod radnim nazivom ISEV (izmjena sustava električne vuče), u kojemu je sudjelovalo više od 120 domaćih tvrtki. Ukupna vrijednost investicijskog zahvata je 637 milijuna kuna.
Riječ je o složenom zahvatu u prostoru, na pruzi teške zemljopisne konfiguracije, koji je bio veliki izazov za izvođače. Završetkom tog projekta HŽ Infrastruktura će do kraja ove godine dobiti jedinstveni sustav električne vuče od 25kV, 50 Hz na cijelom svom području, sa svim prednostima tog sustava. Unificiranjem sustava vuče postići će se jedinstveni sustav električne vuče na području HŽ Infrastrukture. To će ubrzati tijek prometa i povećati propusnu moć pruge jer tada više neće biti potrebno mijenjati lokomotive u Moravicama, lokomotive će se bolje koristiti, vučne dionice produžiti, a smjene osoblja bolje povezati. S obzirom na to da je izmjenični sustav racionalniji, smanjit će se troškovi energije i održavanja, ubrzati identificiranje i otklanjanje kvarova te smanjiti broj zaposlenika. Završetkom tih radova eksploatacijski parametri te najstarije hrvatske elektrificirane pruge bit će dignuti na višu razinu.
Ne treba zanemariti ni činjenicu da će završetkom tog posla domaće tvrtke steći referencije za tržišno natjecanje u budućim projektima elektrifikacije pruga u Hrvatskoj i regiji.
http://www.hznet.hr/prikljucen-evp-delnice
Vedran Zeman
Vedran Zeman
Moderator
Moderator

Broj postova : 192
Age : 40
Lokacija : Kloštar Podravski
Registration date : 11.03.2008

[Vrh] Go down

Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi - Page 2 Empty Re: Nova kontaktna mreža 25kV na riječkoj pruzi

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.