Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Na tragu jedne ASEA-e

Započni novu temu   Odgovori na temu

Go down

Na tragu jedne ASEA-e Empty Na tragu jedne ASEA-e

Postaj by Gost sub 10 stu 2012 - 22:00

Priča se "zakotrljala" prije dva dana kad sam dobio mail od jednog poznatog riječkog strojovođe ...
... proba 1141 na riječkoj pruzi ide sad u subotu i to do Fužina s mjernim vlakom ...
... da u subotu dolazi ASEA sa mjernim vlakom do Fužina. Jasno, nisam otprve "popušio" informaciju već sam se raspitao (diskretno, naravno) kod nekoliko osoba o točnosti informacije. Tri strojovođe, tri iste informacije, svi potvrđuju neznajući jedni za druge. Znači to je to, bliži se kraj Na tragu jedne ASEA-e 3554403351. Javim kapotu da mu kažem vijest a on meni pošalje PP da bi trebalo svakako snimiti taj povijesni trenutak. Sinoć (petak navečer) pošaljem mail i Dragecu Staničiću a on mi odgovori ... pojma nemam o tome a bio sam u Reichstagu i nitko mi nije o tome ništa govorio. To mi je malo bilo sumnjivo da on nezna ali to sam pripisao nekoj konspirativnosti. OK, nema veze idemo kapo i ja do Fužina pa što bog da, nekog vraga ćemo valjda snimiti!

Sad ću ovdje stat mrgreen jer za nastavak priče trebao bih imati i fotografije međutim ... ne nisam ih obrisao rolling on the floor laugh 2 ... fotografije tek treba pripremiti za putopis ali imam dvije za prvi post ...

Ulazak mjernog vlaka u kolodvor Fužine (ali nije vukla Na tragu jedne ASEA-e 3749613807 već Na tragu jedne ASEA-e 3554403351 kul )
Na tragu jedne ASEA-e Fuzineb101112

Ako niste imali predodžbu kako izgleda originalni hrvatski turšin terorist, evo sad imate priliku vidjeti i tu tajnu kul
Na tragu jedne ASEA-e Fuzinea101112

*****
Dakle, samo malo strpljenja do sutra navečer ili najkasnije do ponedjeljka prijepodne jer snimljenog materijala je jako puno i sve to tek treba selektirati i prebrati za priču

Na tragu jedne ASEA-e 2189883781

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Na tragu jedne ASEA-e Empty Re: Na tragu jedne ASEA-e

Postaj by Gost ned 11 stu 2012 - 19:36

Light version


Ajmo sa Na tragu jedne ASEA-e 3341195910!

Riječki kolodvor, rano jutro ... 7.13.24
Na tragu jedne ASEA-e 100_5175


Nad Ponikvama oblak (u povratku smo videli i vodu dole!)
Na tragu jedne ASEA-e 100_5227

Zadnje levo oko "petarde"
Na tragu jedne ASEA-e 100_5299

I došli smo na mjesto događaja a "petardina" ode dalje za Moravice
Na tragu jedne ASEA-e 100_5300

*****
Nastavak priče uskoro ...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Na tragu jedne ASEA-e Empty Re: Na tragu jedne ASEA-e

Postaj by Gost ned 11 stu 2012 - 23:22

Light version


Dakle, dobio sam informaciju da će isključit 3kV DC i da će doć Asea sa mjernim vlakom do Fužina i to je bio razlog za Na tragu jedne ASEA-e 3341195910. Kad smo došli u Fužine otišli smo do prometnika da se raspitamo o detaljima i čovjek nas je bledo gledal kad sam ga pital o mjenonom vlaku. Doduše rekal je da mjerni dolazi ali da nema pojma o isključivanju struje. Kapo u nevjerici a ja u još većoj ... šta je moguće da je netko zeznuo? Tri neovisna izvora govore istu priču a ona nema temelja? Otišli smo kapo i ja dole do sela da ubijemo vrijeme do dolaska mjernog vlaka i cijelo vrijeme vrtimo ono što smo čuli. Šta je moguće da su nas zeznuli i navukli na ješku? Nisam mogao vjerovati! Usput, bilo mi je prerano da ikoga od informatora tlačim na mobitel ali kasnije ću se čut sa njima. Da se vratim na bit, nakon sat vremena vratili smo se na kolodvor i čekali vlak. U međuvremenu smo provjeravali po maper i kapo je otkrio da mjerni vuče Na tragu jedne ASEA-e 3554403351 104. Prevrtali smo po maperu i internetu ako gdje ima još kakava informacija o tome ali svuda je bio silencijo stampa, nitko nije znao za to! Čudno, sumnjivo dozlaboga! Oko 11 čujemo Na tragu jedne ASEA-e 3554403351 i uskoro se ukazala i vrlo polako uklizala u kolodvor
Na tragu jedne ASEA-e 100_5376

Kvragu, to nije ono što smo došli snimiti, to mogu i doma snimiti! A dobro, šta sad, prilagoditi se situaciji i ... deri kul ! Ako ništa drugo snimiti ćemo kako izgleda ispitivanje poligonacije.
"Onaj" glavni vagon ...
Na tragu jedne ASEA-e 100_5380

I onda su krenuli ... po trećem kolosjeku van prema Liču ...
Na tragu jedne ASEA-e 100_5384

... pa po drugom unatrag prema Vratima ...
Na tragu jedne ASEA-e 100_5386

Na tragu jedne ASEA-e 100_5390

... pa po četvrtom prema Liču ...
Na tragu jedne ASEA-e 100_5394

Na tragu jedne ASEA-e 100_5395

... opet van preko zadnje skretnice
Na tragu jedne ASEA-e 100_5400

I to je bilo to, vratili su se natrag na četvrti kolosjek ...
Na tragu jedne ASEA-e 100_5404

... okrenuli Na tragu jedne ASEA-e 3554403351 i ubrzo otišli natrag za Moravice
Na tragu jedne ASEA-e 100_5410


*****
Treći (zadnji dio) tijekom jutra ...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Na tragu jedne ASEA-e Empty Re: Na tragu jedne ASEA-e

Postaj by Gost ned 11 stu 2012 - 23:47

Mislim da sam dužan pojasniti ovaj dio priče:
dida je napisao/la:... Šta je moguće da su nas zeznuli i navukli na ješku? Nisam mogao vjerovati! Usput, bilo mi je prerano da ikoga od informatora tlačim na mobitel ali kasnije ću se čut sa njima. ...
Čuo sam se sa dvojicom (od njih trojice) od kojih sam dobio informaciju i oba su ostala iznenađena što je Na tragu jedne ASEA-e 3554403351 dovukla mjerni vlak (mislim da vam je jasno da ih nesmijem imenovati čak ni nickovima jer ovo može svatko pročitati, i tko treba i tko netreba a ne želim da zbog ovaga netko ima problema na poslu). Jedan mi je rekao da je vidio da na brzojavki piše da dolazi Na tragu jedne ASEA-e 3749613807 sa mjernim (doduše to su mi sva trojica rekli) ali i da mu je nadzornik rekao "tužnu" vijest da nije bilo Na tragu jedne ASEA-e 3749613807 a drugi pak da je to bez veze što je vukla Na tragu jedne ASEA-e 3554403351 jer je taj posao ipak trebalo obaviti sa Na tragu jedne ASEA-e 3749613807.

Ali to još nije sve! Imam ja informatore i pri vrhu! E a taj mi je rekao ... gotovo sam pao na dupe! ... da je vidio brzojavku na kojoj piše: mjerni vlak iz Zagreba do Moravica vuče Na tragu jedne ASEA-e 3749613807 a dalje do Fužina ... Na tragu jedne ASEA-e 1561410528 ... Na tragu jedne ASEA-e 3554403351!!! E sad, tko je tu lud!?

Nemogu 100% tvrditi ali vrlo vjerovatno je netko brzojavku krivo ili površno pročitao mrgreen ...

Nakon cijele ove litanije da me nebiste možda krivo svatili, nije meni krivo što nisam snimio Na tragu jedne ASEA-e 3749613807! Čak dapače, veseli me što još voze Na tragu jedne ASEA-e 3554403351. Nisam čak niti ljut što smo dobili, uvjetno rečeno, krivu informaciju jer proveli smo fenomenalan dan u Fužinama u Na tragu jedne ASEA-e 3341195910 kakav možete samo sanjati. Još k tome u dobrom i veselom društvu!

*****
Kako sam napisao u prethodnom postu, još je ostao jedan dio (povratak kući) a to ću postat tijekom jutra.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Na tragu jedne ASEA-e Empty Re: Na tragu jedne ASEA-e

Postaj by Gost pon 12 stu 2012 - 12:50

Light version


Nakon što je otišao mjerni vlak dolazi (i odlazi mrgreen ) brzi iz Rijeke
Na tragu jedne ASEA-e 100_5424

Za njim je došao teretni
Na tragu jedne ASEA-e 100_5435

Na tragu jedne ASEA-e 1561410528 ... mrgreen
Na tragu jedne ASEA-e 100_5442

Ovaj teretni je čekao križanje sa drugim teretnim (vozili su tračnice kratko rezane vjerovatno za Rijeku jer sam ih viđao po kolodvoru na više mjesta)
Na tragu jedne ASEA-e 100_5448

Pojavio se i naš putnički
Na tragu jedne ASEA-e 100_5450

Ima još nešto me'an'zac'je ali ne više onako teških strojeva kao prije par mjeseci
Na tragu jedne ASEA-e 100_5453

Jang kroejšn turšin terorist strajk agejn ... mrgreen
Na tragu jedne ASEA-e 100_5479

Na tragu jedne ASEA-e Pray samo da nebude frke, samo da nebude frke ...
Na tragu jedne ASEA-e 100_5498

Ja sam sišao sa vlaka u Škrljevu a Kapo je nastavio dalje do Rijeke. Subota popodne ... nema tu baš nekog prevelikog muvinga, bilo je nešto "bubrežića" ...
Na tragu jedne ASEA-e 100_5560

... i Na tragu jedne ASEA-e 3554403351 106
Na tragu jedne ASEA-e 100_5559

*******
I to je to, tu je moj dio Na tragu jedne ASEA-e 3341195910 završio.

Hvala Kapotu na ugodnom i korisnom društvu, hvala svim strojovođama koji su nam priuštili užitak da snimimo Na tragu jedne ASEA-e 3554403351 u akciji, hvala i prometniku iz Fužina na strpljenju kojem smo svako malo dosađivali sa raznim čudnim pitanjima a hvala i Vama koji ste ovo otvorili i pročitali!

Do nekog drugog Na tragu jedne ASEA-e 3341195910 ... Na tragu jedne ASEA-e 3260372713

*******
Sorry što se čekali ovaj treći nastavak jer se ipak desio mali mistejk mrgreen . Kako ovo pišem za više foruma (vjerujem da se primjetili da u svakom postu sa fotografijama piše Light version) desilo se da sam taj treći dio slučajno obrisao pišući za jedan drugi forum (na kojem ima malo više fotografija ali to ovdje ne umanjuje samu bit putopisa).


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Na tragu jedne ASEA-e Empty Re: Na tragu jedne ASEA-e

Postaj by Gost uto 13 stu 2012 - 14:31

Vrlo brzo se pročulo po riječkom kolodvoru da smo kapo i ja bili u subotu u Fužinama u Na tragu jedne ASEA-e 3341195910 i danas sam čuo neke zbunjujuće stvari ali i logične. Vezano za struju, čovjek nam je rekao da nema malo 3kV DC malo 25kV AC! Može ili ili ... kad se prebaci na 25kV AC nema više povrataka na 3kV DC! Na konstataciju kako nema dovoljno lokomotiva (pričali smo o dizelima!) čovjek je rekao da bi se onda morala iznaći sredstva da se ...

1.) produži primjena ISEV-a

2.) hitno nađu novci i sredi 3-4 Na tragu jedne ASEA-e 3554403351 lokomotive

Al' da vas utješim, ovakav scenarij je vrlo malo moguć, praktički nikako! Novim VR-om dolaze nam i Na tragu jedne ASEA-e 1092224332 ... icon rig

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Na tragu jedne ASEA-e Empty Re: Na tragu jedne ASEA-e

Postaj by gaspa uto 13 stu 2012 - 18:47

Nigdje nema malo ovo, malo ono. Ili voziš na benzin ili na dizel.

Čini se da ćemo nastaviti s onom malom školom elektrotehnike u temi Kako voze vlakovi

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Na tragu jedne ASEA-e Empty Re: Na tragu jedne ASEA-e

Postaj by Gost uto 13 stu 2012 - 20:21

gaspa je napisao/la:... Ili voziš na benzin ili na dizel....
Ja sam ekološki osvješten i preferiram ... Na tragu jedne ASEA-e Electric_power_icon_36px ... kul

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Na tragu jedne ASEA-e Empty Re: Na tragu jedne ASEA-e

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.