Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Drugi kolosjek kroz Rijeku

+6
ICE-3M
gaspa
ikar
Trol_Rijeka
Narcis
kiki273
10 posters

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

Go down

Drugi kolosjek kroz Rijeku - Page 3 Empty Re: Drugi kolosjek kroz Rijeku

Postaj by ICE-3M sri 19 ruj 2018 - 17:59

Danas je na TV-u (16 sati, mislim da se to zove regionalne vijesti) opet bilo malo o toj gradskoj željeznici. Uglavnom, sad je završetak najavljen za 2024 godinu i opet naravno pričaju samo o tom gradskom vlaku. Ni riječi o mogučnosti povečanja teretnog prometa, o velikim uštedama koje bi se dobile gradnjom dionice Tijani - Vitoševo, nikaj takvo samo pričaju o tom gradskom vlaku. Nedavno su čak i uveli neke prigradske vlakove, ali kako su ih uveli, čini mi se da netko želi dokazati da nema interesa za te vlakove. Kako drukčije protumačit da prvi vlak iz Jurdana na Rijeku stiže u 8.49. Za koga su ti vlakovi kada počnu prometovat tek nakon jutarnje špice. HŽ je imao u svojoj povijesti dosta glupih poteza, ali ovaj je vrh vrhova i ovakav vozni red je mogao napravit samo teški debil.

Da se malo nadovežem i na prethodnu raspravu. Pogledao sam projekt i rušilo bi se 10 objekata po Dragi, 5 na Podvežici i 7 između Pečina i Rijeke. Meni iskreno iznenađujuče malo. Naravno drugi kolosijek kroz Dragu ide sjeverno od sadašnjeg, kao i na cijelo trasi do Rijeke. Trebali bi i taj projekt razdjelit, jer npr. dionica Tijani - Vitoševo je jako hitna, Škrljevo - Sušak Pečine isto dobro dođe kad se završi kolodvor Brajdica, do Rijeke bi dobro došlo kad se završi Zagrebačka obala, a dalje prema Šapjanama pitanje jel uopče treba drugi kolosijek.
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.