Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jedna nova era - izmjenična vuča na području Rijeke

+29
gorgoroth
Miha
klemenčič
kico101
DD
ICE-3M
2041024
Jean
Jimm
Damir
Stjepan
file
Silver
zes
borna
K 357
portos
gti150
KAPO
kiki273
Narcis
LLeon
ikar
Pfaff
lemyus
NP-549
Josip
ZlayoZg
Thommo
33 posters

Stranica 7 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Go down

Jedna nova era - izmjenična vuča na području Rijeke - Page 7 Empty Re: Jedna nova era - izmjenična vuča na području Rijeke

Postaj by portos sub vel 02, 2013 2:04 pm

dida je napisao/la:
portos je napisao/la:Ima li u Rijeci kakva dobra duša sa malo slobodnog vremena da ode poslikati radove u tunelu? Za nas kontinentalce? help
Ima ima, ja sam snimio prije dva dana al' trenutno se ništa ne radi dok maškare na prođu.

*****
Portos, poslao sam ti fotografije mailom!

Fala!

______________________________________
Jedna nova era - izmjenična vuča na području Rijeke - Page 7 3Strijelemale Jedna nova era - izmjenična vuča na području Rijeke - Page 7 Citelis18CNGGIF-1
portos
portos
Moderator
Moderator

Broj postova : 580
Age : 53
Lokacija : Zaprešić
Registration date : 14.06.2008

[Vrh] Go down

Jedna nova era - izmjenična vuča na području Rijeke - Page 7 Empty Re: Jedna nova era - izmjenična vuča na području Rijeke

Postaj by Thommo ned vel 03, 2013 8:12 pm

Izgleda su počeli stavljati 11 vagona na teške vlakove iz Bakra, znači oko 900 tona.

Jedna nova era - izmjenična vuča na području Rijeke - Page 7 549344_10151407564369269_1326262259_n

Foto: S. Abramović
Thommo
Thommo

Broj postova : 2345
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

http://hobipoint.com

[Vrh] Go down

Jedna nova era - izmjenična vuča na području Rijeke - Page 7 Empty Re: Jedna nova era - izmjenična vuča na području Rijeke

Postaj by preglednik sub srp 27, 2013 5:05 pm

Zakaj vozi med Reko in Šapjanami dizel, hitrost na celem odseku pa je samo 50 km/h?

preglednik

Broj postova : 2
Lokacija : SLO
Registration date : 19.07.2010

[Vrh] Go down

Jedna nova era - izmjenična vuča na području Rijeke - Page 7 Empty Re: Jedna nova era - izmjenična vuča na području Rijeke

Postaj by Gost ned srp 28, 2013 1:03 am

preglednik je napisao/la:Zakaj vozi med Reko in Šapjanami dizel, ...
Da bi vozila Jedna nova era - izmjenična vuča na području Rijeke - Page 7 1092224332za Šapjane morala bi gore biti i manevra koja bi lokomotivu vratla pod 25kV. Povremeno ide Jedna nova era - izmjenična vuča na području Rijeke - Page 7 2826543225a teretnim i manevrom za Šapjane ali putničkog u pravilu vuče dizel i samim time nema potrebe za manevrom.

Nadam se da razumiješ razliku u bojanju lokomotiva!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Jedna nova era - izmjenična vuča na području Rijeke - Page 7 Empty Re: Jedna nova era - izmjenična vuča na području Rijeke

Postaj by LLeon ned srp 28, 2013 8:21 am

Nisu mi jasne dvije stvari i ne vidim nikakvo logično objašnjenje zašto to nije tako:
1. Zašto jedna manevra nije stalno stacionirana u Šapjanama?
2. Zašto putničke vlakove ne vuku elektro lokomotive, kad mogu sa slovenskim lokomotivama (koje ionako dođu po taj vlak) napravit odbačaj?
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Jedna nova era - izmjenična vuča na području Rijeke - Page 7 Empty Re: Jedna nova era - izmjenična vuča na području Rijeke

Postaj by Stjepan ned srp 28, 2013 9:15 am

LLeon je napisao/la:Nisu mi jasne dvije stvari i ne vidim nikakvo logično objašnjenje zašto to nije tako:
1. ...
2. Zašto putničke vlakove ne vuku elektro lokomotive, kad mogu sa slovenskim lokomotivama (koje ionako dođu po taj vlak) napravit odbačaj?

Da bude stvar nerazumljivija iste lokomotive bez problema rade odbačaje u Dobovi. U Šapjanama mislim da izmišljaju toplu vodu ...

Stjepan
Stjepan

Broj postova : 466
Lokacija : Slovenija,Hrvatska,BiH
Registration date : 12.03.2009

[Vrh] Go down

Jedna nova era - izmjenična vuča na području Rijeke - Page 7 Empty Re: Jedna nova era - izmjenična vuča na području Rijeke

Postaj by ICE-3M ned srp 28, 2013 9:47 am

A tko odbacuje slovenske elektre u Šapjanama?
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Jedna nova era - izmjenična vuča na području Rijeke - Page 7 Empty Re: Jedna nova era - izmjenična vuča na području Rijeke

Postaj by Pfaff ned srp 28, 2013 9:53 am

ICE-3M je napisao/la:A tko odbacuje slovenske elektre u Šapjanama?
A valjda taj isti dizel! Iako mi nije jasno zašto se dvije elektre ne bi mogle ispomagati. Ter ima mjesta za zalet?

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Jedna nova era - izmjenična vuča na području Rijeke - Page 7 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Jedna nova era - izmjenična vuča na području Rijeke - Page 7 Empty Re: Jedna nova era - izmjenična vuča na području Rijeke

Postaj by ICE-3M ned srp 28, 2013 10:03 am

Da, to sam i ja pretpostavio, pa mi tek sad nije jasno, zakaj, ako HŽ dizel može odbaciti SŽ elektru, ne bi mogla SŽ elektra odbaciti HŽ elektru?
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Jedna nova era - izmjenična vuča na području Rijeke - Page 7 Empty Re: Jedna nova era - izmjenična vuča na području Rijeke

Postaj by Stjepan ned srp 28, 2013 10:24 am

Vjerovatno se i ne rade odbačaji, već manevra izmanevriše e-lokomotivu ispod jednog napona pod drugi napon. Mada postoji u pravilima (barem je nekad u JŽ propisima), da se zbog nagiba pruge u nekim kolodvorima ne smiju vršiti odbačaji, samo čisto sumnjam da je to u Šapjanama ...
Stjepan
Stjepan

Broj postova : 466
Lokacija : Slovenija,Hrvatska,BiH
Registration date : 12.03.2009

[Vrh] Go down

Jedna nova era - izmjenična vuča na području Rijeke - Page 7 Empty Re: Jedna nova era - izmjenična vuča na području Rijeke

Postaj by Gost ned srp 28, 2013 10:33 am

LLeon je napisao/la:Nisu mi jasne dvije stvari i ne vidim nikakvo logično objašnjenje zašto to nije tako:
1. Zašto jedna manevra nije stalno stacionirana u Šapjanama?
2. Zašto putničke vlakove ne vuku elektro lokomotive, kad mogu sa slovenskim lokomotivama (koje ionako dođu po taj vlak) napravit odbačaj?
1. trebale bi dvije onda bit gore, jedna od Carga a druga od PP (nažalost to je tako otkako je napravljena nova podjela)
2. mislim da nema dogovora između dvije firme (točnije 3)
Pfaff je napisao/la:
ICE-3M je napisao/la:A tko odbacuje slovenske elektre u Šapjanama?
A valjda taj isti dizel! Iako mi nije jasno zašto se dvije elektre ne bi mogle ispomagati. Ter ima mjesta za zalet?
Kad ide putnički onda dizel uđe pod 3kV DC i SŽ lokomotiva normalno dođe na vlak međutim kad ide teretni vlak onda mora ići i manevra jer (bar koliko sam ja vidio) u Šapjanama nema SŽ lokomotive da bi se napravio odbačaj (govorim o elektri, dizel je druga stvar, on dopelja vlak i ode natrag u Rijeku strojno ako nema šta za otpeljat dole). Jedno vrijeme je bila "istarska" manevra 003 u Šapjanama ali vrlo kratko (mislim da ne više od 5 dana) ali svejedno i dalje za Šapjane moraju ići dva strojovođe (bez obzira radilo se o putničkom ili teretnom vlaku, vukla Asea ili dizel) tako da je jedan vozio manevru a drugi Aseu po Šapjanama i po obavljenom poslu oba se vraćala natrag u Rijeku. Koliko znam u zadnje vrijeme ide gore Ličanka (Asea rijeđe) ostavi kompoziciju i ode strojno natrag. Moguće da se u međuvremenu nešto i promjenilo u odnosu na ovo što sam napisao jer dosta dugo nisam bio po koloodvoru (iz nekoliko privatnih razloga a i zbog toploće)

Kad dolazi putnički iz Ljubljane onda SŽ lokomotiva uđe pod 25kV AC i dizel ju vrati pod njezinu struju (prevedeno na HR ... napravi odbačaj).

*****
Zašto je to sve tako zapetljano ja dosita nebi znao. Pokušavao jesam doznati nešto ali nigdje nisam dobio suvisao odgovor. Imam osjećaj da je to samo odraz kaotičnog stanja na HŽ-u a koje će se tek sad pojačat dolaskom (kupovinom) Grampeta u Cargo.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Jedna nova era - izmjenična vuča na području Rijeke - Page 7 Empty Re: Jedna nova era - izmjenična vuča na području Rijeke

Postaj by preglednik ned srp 28, 2013 8:56 pm

Fantje hvala za odgovor, čeprav nič nisem zvedel nič pametnega. Kaj pa počasna vožnja po sicer solidno urejeni progi?

preglednik

Broj postova : 2
Lokacija : SLO
Registration date : 19.07.2010

[Vrh] Go down

Jedna nova era - izmjenična vuča na području Rijeke - Page 7 Empty Posljednja faza projekta izmjene sustava vuče

Postaj by borna sri ruj 04, 2013 1:54 pm

Danas, 3. rujna 2013. godine, uključuju se u pogon elektrovučne podstanice (EVP) Vrata i Matulji, elektroenergetska postrojenja HŽ Infrastrukture. To je završna faza etapnog puštanja u rad postrojenja građenih, odnosno rekonstruiranih u sklopu investicijskog projekta izmjene sustava električne vuče (ISEV) od Moravica do državne granice sa Slovenijom kojim se unificira sustav vuče na cijelome području Republike Hrvatske na 25 kV, 50 Hz. Nakon uključenja predstoje ispitivanja cijeloga sustava i pojedinih uređaja, usporedba funkcioniranja uređaja s planiranim parametrima te radovi na eventualnom usklađivanju.
Završetak projekta izmjene sustava električne vuče ubrzat će tijek prometa i povećati propusnu moć pruge jer u Moravicama više nije potrebno mijenjati lokomotive, lokomotive će se bolje koristiti, vučne dionice produžiti, a smjene osoblja bit će bolje povezane. Budući da je izmjenični sustav racionalniji, smanjit će se i troškovi energije i održavanja te će se u skladu s time moći smanjiti broj zaposlenika. Završetkom tih radova eksploatacijski parametri te najstarije hrvatske elektrificirane pruge bit će dignuti na višu razinu.
U ovome zahtjevnom projektu vrijednom 637 milijuna kuna od početka 2007. sudjelovali su, uz HŽ Infrastrukturu i HEP, Končar, Dalekovod, Fakultet elektrotehnike i računarstva, Fakultet kemijskog inženjerstva, PLINACRO, JANAF, HT i još 200-ak trgovačkih društava.
Izvor: odnosi s javnošću HŽ infrastrukture
Jedna nova era - izmjenična vuča na području Rijeke - Page 7 Zagreb-Zitnjak_3-327367_957x340
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8944
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Jedna nova era - izmjenična vuča na području Rijeke - Page 7 Empty Re: Jedna nova era - izmjenična vuča na području Rijeke

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 7 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.