Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Diesel lokomotiva Bombardier traxx DE ME

Go down

Diesel lokomotiva Bombardier traxx DE ME Empty Diesel lokomotiva Bombardier traxx DE ME

Postaj by borna sri 13 vel 2013 - 15:39

Prošle godine se pojavila nova vrsta lokomotive (u stvari izvedbe pogona) s namjerom da se smanji potrošnja goriva a ujedno i zagađenje
okoliša. Caka je u tome da lok. ima čak 4 motora Caterpilar C18 (koji se već godinama ugrađuju u razne druge strojeve pa i brodove)
ukupne snage 2252 kW. Lokomotiva odnosno vlak kod pokretanja i ubrzanja traži maksimalnu snagu i rade sva 4 motora, dok kasnije za
održavanje brzine može biti dovoljno i samo 2-3 motora te se tako smanjuje i potrošnja!
Osim toga, kod jedno-motornih lok. u slučaju kvara na motoru ona staje, dok je kod ovakve izvedbe lako moguće nastaviti vožnju sa motorom
manje. Elektronika se brine da se motori koriste i opterećuju naizmjenično tj. da svi budu ukupno podjednako trošeni.
Ta generacija motora se koristi već dugi niz godina i usavršena je maksimalno, a zbog velike količine je i jeftinija od nekih rijeđih izvedbi
motora podjednake snage.
Diesel lokomotiva Bombardier traxx DE ME Bombardier-Transportation_1_TRAXX_F140_DEME
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8892
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.