Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

4 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika Empty Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by borna pon 9 ruj 2013 - 20:19

Na željezničkoj pruzi na relaciji Požega – Velika završeni su radovi na njezinu remontu, obavljen tehnički pregled te je uspostavljen je redoviti promet vlakova koji sada na ovoj relaciji voze
brzinom od 60 kilometara na sat. Radove na obnovi pruge Požega-Velika dugoj 11,8 km Hrvatske željeznice Infrastruktura počela je izvoditi još krajem prošle godine .
Ukupna vrijednost investicije iznosila je 25 milijuna kuna, s time da je Grad Požega uložio 350 tisuća kuna u kameni materijal. Na taj način prijevoz željeznicom na relaciji Požega – Velika ponovno
postaje konkurentan u prijevozu tereta i putnika u dnevnim prometovanjima, što će doprinijeti revitalizaciji tog prostora.
Izvor: HŽ Korporativne komunikacije
Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika HZ_Velika_1-327805_957x340
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8917
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by inflameswetrust sub 25 lis 2014 - 14:33

http://www.034portal.hr/clanak.php?id=15492&naslov=francuz-odlazi---oni-koji-su-ga-doveli--vise-se-ne-javljaju-

POŽEGA Od Željezničkog spomen parka na požeškom željezničkom kolodvoru, po svemu sudeći, neće biti ništa. Gradonačelnik Vedran Neferović zatražio je od Hrvatskih željeznica preseljenje starog vlaka "Francuza" jer nema više nikakve svrhe. - Razgovarao sam s ljudima sa Željezničkog kolodvora Požega i rekao im da ga presele negdje drugdje. Ovdje nema smisla jer ništa od najavljenih aktivnosti nije ispunjeno. Udruga, koja ga je dovezla u Požegu, uopće se više ne javlja - rekao nam je Neferović. Svečano otvorenje Željezničkog spomen parka organizirala je Udruga željezničkih zaljubljenika Slavonije zajedno s bivšim gradonačelnikom Zdravkom Ronkom krajem 2011. godine. Tada je bilo govora o muzeju, knjižnici, pa čak i restoranu u legendarnom "Francuzu". Međutim, ništa od toga nije tijekom protekle tri godine realizirano. Francuz je ubrzo nakon otvorenja zatvoren za javnost, a lani je, prema riječima inicijatora Ivana Stojakovića, u njega provaljeno te su ukradeni neki vrijedni uređaji. Vlak otad stvara samo dugove koje više nema tko plaćati. Neferović je još po dolasku na vlast naglasio kako Grad više neće financirati projekte koji nemaju važnost za lokalnu sredinu. Tvrdi da je zatražio od udruge plan i program rada kako bi opravdali postojanje spomen parka, ali, kako kaže, više mu se nisu javljali. Udruga željeznih zaljubljenika Slavonije bila je proteklih godina aktivna na Facebooku, ali njihovu Facebook stranicu, kao i bilo kakve kontakt podatke, sada više ne možemo pronaći na internetu. je napisao/la:


Jedino što je ovdje istina je da gradonačelnik želi preseljenje vlaka. Ostalo su politikanske pizdarije.
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by Pfaff sub 25 lis 2014 - 14:40

Jasno. Nego, zar tamo negdje danas nemate i poplavu?

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11153
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by inflameswetrust sub 25 lis 2014 - 14:55

Pfaff je napisao/la:Jasno. Nego, zar tamo negdje danas nemate i poplavu?


Od srca se nadam da ovo "jasno" nije sarkazam no no

Nešto opet pliva oko Brestovca... zanimljivo, na već dvaput poplavljenim mjestima gdje su očišćeni kanali i tokovi potoka, sada problema s vodom više nema...
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by Pfaff sub 25 lis 2014 - 15:22

inflameswetrust je napisao/la:Od srca se nadam da ovo "jasno" nije sarkazam no no  
Ama jasno da nije sad . Samo malo urođene zločestoće Razz

inflameswetrust je napisao/la:
Pfaff je napisao/la:Jasno. Nego, zar tamo negdje danas nemate i poplavu?
Nešto opet pliva oko Brestovca... zanimljivo, na već dvaput poplavljenim mjestima gdje su očišćeni kanali i tokovi potoka, sada problema s vodom više nema...
Jasno

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11153
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by inflameswetrust sub 25 lis 2014 - 15:30

zajedno s bivšim gradonačelnikom Zdravkom Ronkom krajem 2011. godine. je napisao/la:


pa onda

Međutim, ništa od toga nije tijekom protekle tri godine realizirano je napisao/la:

(tada je novi gradonačelnik došao na vlast) i..

Neferović je još po dolasku na vlast naglasio kako Grad više neće financirati projekte koji nemaju važnost za lokalnu sredinu je napisao/la:

Zvuči poznato?

Na stranu činjenicu da je 034 portal šrot, sa nivoom objektivnosti jednakom količini istosmjerne struje na riječkom kolodvoru... no gradonačelnika sam (nažalost) imao prilike upoznati i osobno, te sve priče o važnosti za lokalnu sredinu itd. završavaju s onim "nećemo ništa što su komunjare htjele".

inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by inflameswetrust pet 31 lis 2014 - 20:46

Nema odmora dok traje obnova!

Ovo su slike od prije par tjedana, napokon je počela gradnja nadstrešnice na požeškom kolodvoru. Za mnoge putnike, uključno samnom, to je jedan od ključnih dijelova kolodvorske zgrade. Čuva nas jadnike od sunca, kiše, a ponekad i mećave.

Počnimo sa zgradom

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika IMG_1909_zpsb6ed41d7


I nastavimo s neprozirnim platnom koje skriva kopanje temelja

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika IMG_1910_zpsa6d741ce

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika IMG_1911_zpsd1330e59

Ograđeno sve, sada prometnici moraju protegnuti noge da vide prometnu situaciju

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika IMG_1912_zpsee36641d

Silosi postojani, sve na mjestu.

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika IMG_1913_zpsc70d3c1c

Na drugu stranu također. Zasad.

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika IMG_1915_zps1e213447


Zadnja promjena: inflameswetrust; pet 31 lis 2014 - 20:55; ukupno mijenjano 1 put.
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by inflameswetrust pet 31 lis 2014 - 20:51

Osobna iskaznica gradilišta kaže...

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika IMG_1917_zps5a38c350

I mi 51inicu imamo. Nije za trku, samo stoji i ne miče se. Tužno mi je to. Rodio sam se, po mom mišljenju, 50 godina prekasno.

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika IMG_1918_zpsd3fc7c1d

No, ajmo nazad. Zastor je ovješen o improvizirane drvene okvire.

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika IMG_1919_zps3b519fdb

Klupe su postavljene odmah do manipulativnog kolosjeka. Kamo sreće da danas ima prometa kao nekada... dame bi morale dobro uvući nožice da ih ne dotakne rub G vagona.

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika IMG_1920_zps50b9e86f

No,...to je zasad to. U međuvremenu je nadstrešnica skoro gotova. Nekakav je čudan sistem, doduše. Umjesto klasičnog nagiba u jednom pravcu s rinom na kraju, ovo je nešto dvostruko s vodom na sredinu, i estetski mi se ne čini perfektno. No, kažu da je ljepota u očima promatrača, a ja kad to poslikam, i podijelit ću. Ovih dana će biti.

Pozdrav
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by Damir pet 31 lis 2014 - 21:36

TNX na polureportaži,ali sad smo ipak zeru prosvjetljeniji. super2
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by Gost pet 31 lis 2014 - 22:36

... nek' mi bog dušu 'prosti al' meni ovo izgleda k'o da će se nekog ovaj tren prekrit sa dva metra crnice icon_whoknows

rolling on the floor

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by inflameswetrust sub 1 stu 2014 - 21:06

Hvala na komentarima!

Potpuno prosvjetljenje već će doći. Jednom kada se izgradi, nadstrešnica bi trebala stajati na mjestu grinko Dakle, vremena za slikice ima!

dida je napisao/la:
... nek' mi bog dušu 'prosti al' meni ovo izgleda k'o da će se nekog ovaj tren prekrit sa dva metra crnice

Hmmm...pa kad to kažeš, da. Bolje da onda statistiku o promjenama voznog reda u požeškom kraju ostavim za sebe. Jer bi onda izgledalo kao da će cijelu željeznicu prekrit s dva metra crnice...
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by Pfaff sub 1 stu 2014 - 21:10

Neka Te dida ne zbuni - on je gospodin u godinama pa mu se rado motaju tmaste misli... Samo Ti nastavi s voznim redom!

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11153
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by Gost sub 1 stu 2014 - 22:31

Pfaff je napisao/la:... on je gospodin u godinama ...
... čuj to ,,, rolling on the floor lud od smijeha rolling on the floor

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by inflameswetrust sub 15 stu 2014 - 16:42

No...nastavak, jel.

Došao sam do kolodvora danas. Vidljivo je da je nadstrešnica u potpunosti gotova.

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika IMG_1960_zps629c51b4

Izbližeg... Nisam impresioniran. Nije toliko loše koliko je moglo biti, ali nije mi ni estetski privlačno. Stara zgrada s masivnom čeličnom nadstrešnicom. Da je bar čelični okvir s crvenim limom, da bude malo onako estetski...al ajde. Nemamo se pravo žaliti, i ovo smo garant preplatili jedno 3 puta.

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika IMG_1962_zps1dbefc8a

Dosta popularno rješenje zadnjih 20ak godina. Umjesto rine na vanjskom rubu, dvije su vode i centralni odvod. Od 7 nosivih stupova odvodni kanal je pričvršćen uz 4. Ovakvo rješenje ima svojih problema....

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika IMG_1963_zpsfd37717e

Novi zvučnici za razglas pričvršćeni za stupove.

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika IMG_1964_zps321e637e

I sijal'ce, da vidljivost bude pristojna.

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika IMG_1965_zps36ab37e2

Iz drugog kuta... pa procijenite kako vam se sviđa. Kažu da je ljepota u očima promatrača.

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika IMG_1966_zps09edb79e

Pozdrav!
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by Pfaff sub 15 stu 2014 - 16:46

Sve skupa je osvježeno, čisto i uredno. Što je puno više nego što bi se moglo reći za većinu kolodvora, počev od riječkog.
Jel' to znači da se Požega natječe za kolodvor no. 1 kad je već to postigla s bolnicom?

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11153
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by inflameswetrust sub 15 stu 2014 - 16:50

Pfaff je napisao/la:Sve skupa je osvježeno, čisto i uredno. Što je puno više nego što bi se moglo reći za većinu kolodvora, počev od riječkog.
Jel' to znači da se Požega natječe za kolodvor no. 1 kad je već to postigla s bolnicom?

Definitivno izgleda bolje nego prije 10ak godina, u svakom slučaju. Ali za 1. mjesto može se natjecati jedino izgledom zgrade. Vozni redovi su tolika katastrofa da već i bakice znaju koristiti wifi u APP-ovim busevima.
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by Pfaff sub 15 stu 2014 - 17:09

inflameswetrust je napisao/la:
Pfaff je napisao/la:Sve skupa je osvježeno, čisto i uredno. Što je puno više nego što bi se moglo reći za većinu kolodvora, počev od riječkog.
Jel' to znači da se Požega natječe za kolodvor no. 1 kad je već to postigla s bolnicom?

Definitivno izgleda bolje nego prije 10ak godina, u svakom slučaju. Ali za 1. mjesto može se natjecati jedino izgledom zgrade. Vozni redovi su tolika katastrofa da već i bakice znaju koristiti wifi u APP-ovim busevima.
Znači: I no. 1. bakice u 'Rvata lud od smijeha rolling on the floor grinko

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11153
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by inflameswetrust ned 30 stu 2014 - 17:49

Od sve ravne Slavonije, ja se po brdu penjem. S brda se vidi štošta zanimljivo.

Jedan dan dudiš ne bi li vidio prolazeći vlak (vidi li se dobro?)...

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika IMG_13872_zps4fe71ae7

A jedan drugi penješ se s rođakom, on ima osjetno bolje fotkalo koje onda nasilno posudiš, i napraviš sliku s katedralom i gimnazijom u prvom, bivšim stanom u drugom, i kolodvorom u trećem planu. Ali vlaka nema. Osim ovih žutih. Tu su već godinama. Zbog obnove Požega-Velika i Pleternica - Našice. Tempom potonje obnove, te vagone može se slobodno svrstati u nekretnine.

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika DSCN2278_zps11dc95a9

inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by Gost ned 30 stu 2014 - 18:59

inflameswetrust je napisao/la:... Jedan dan dudiš ne bi li vidio prolazeći vlak (vidi li se dobro?)...

https://2img.net/h/i690.photobucket.com/albums/vv261/inflameswetrustsss/IMG_13872_zps4fe71ae7.jpg
...
Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika 3470722785 ... budan  ... Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika 3470722785 ... hm  ... sad

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika 835729

mrgreen (mislim da je razumljiva poruka)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by inflameswetrust ned 30 stu 2014 - 19:13

Ne vidim ga ni ja. Ali je nekakav plavac taman prolazio kad sam ovo slikao. Oko je ipak jače od mog fotoaparata.
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by Pfaff ned 30 stu 2014 - 19:16

Sigurnija Ti je gimnazija - ta neće uteć, a isto je žuta (a da kakva bi bila k-u-k gimnazija)

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11153
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by Gost ned 30 stu 2014 - 20:12

inflameswetrust je napisao/la:... Ali je nekakav plavac taman prolazio kad sam ovo slikao ...
Po donjoj fotki sam otprilike locirao gdje bi bili oni žuti vagoni na gornjoj fotki al i uz povećanje i dodatna 2 oka nevidim nikakva plavca na gornjoj fotki icon_whoknows hm

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by inflameswetrust ned 30 stu 2014 - 20:19

Biće da je distorzija grinko A sad, prostorvremena ili uma... ?? Zezam se, dakako. Mislim da je u ovom slučaju plavac zaklonjen kauflandom ili ljevaonicom...išao je pravac Pleternice. Bit će bolja fotka drugi put Very Happy
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by Gost ned 30 stu 2014 - 20:34

inflameswetrust je napisao/la:... išao je pravac Pleternice ...
Malo sam išal gledat na Gugl Ojt da se informiram i vidim o čem se radi, je blauer išal udesno na gornjoj fotki? Odakle je išal, iz Velike ili iz Požege?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by inflameswetrust ned 30 stu 2014 - 20:44

Pa...to ti je isto...Ako ide iz Velike, onda ide i iz Požege...

Na karti se vidi. Plavac je bio već negdje u žutom krugu kad sam okinuo (da, definitivno mi ga je ljevaonica blokirala), i išao pravac Pleternica. Jasnije?

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika Screenshot_2_zpsf577e7c4

No, sad sam se i ja prvi put pošteno zapiljio, mislim da sam definitivno fulao vlak pri slikanju. A tolika rasprava se izrodila...
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.