Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

4 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by Gost ned stu 30, 2014 9:59 pm

inflameswetrust je napisao/la:... Jasnije? ...
yes yes jer sam, kako sam napisao i u prethodnom postu, išal pogledat u Gugl Ojt da vidim o čem se radi.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by inflameswetrust pon pro 29, 2014 7:55 pm

Dobro veče!

Evo, što reći, neaktivan sam. Pfaff garant dvaput žešće udari po OBG-u kad se sjeti moje blagdanske lijenosti. Zato, popravimo malo krvnu sliku.

Kad sam u Požegi, vrijeme uglavnom provedem u kućanskim i ostalim poslovima, a jedini izlasci su mi šetanje psa. Već ste vidjeli par vizura s brda, s Orljave nemam što pametno stavljati. Blato je. Pokriveno snijegom.

Išao sam,ipak, danas, malo do grada, i skočio sam do kolodvora. Slike su katastrofa. Nemam čime osim Acer-om. Dobar mobitel, ali s katastrofalnim fotkalom.

Svejedno. Dolazimo. Sve u snijegu (izračunao 20 cm, neloše,). Francuz kao prepoznatljiva vizura kolodvora.

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 IMG_20141229_145329_zpseeb5477f

Parkiralište na kojemu je snijeg ugažen, pa otopljen, i napokon - zamrznut. Jedan gospodin s dugačkim mercedesom imao je problema pri izlasku s parkinga. Gume prećelave i za ljetne uvijete.

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 IMG_20141229_145402_zpsa4333d71

Nije sve počišćeno. Samo strateška područja. Dovoljno dobro.

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 IMG_20141229_145453_zps7562e485

Peroni - po propisu. Točno tamo gdje plavci stanu potpuno je očišćeno. U Požegi su pristojni po tom pitanju. Ovdje nema problema zbog snijega. Ali ima kolodvora čije bih šefove za testise vješao zbog neorganizacije. No, ionako ih bojkotiram zadnjih mjeseci pa mi je pomalo svejedno.

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 IMG_20141229_145538_zpsd90731c4

I kratki pogled unazad. Snijeg na tračnicama prekrasno izgleda. Od nadstrešnice ima koristi. Zasad. Vidjet ćemo za koju godinu hoće li biti problema.

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 IMG_20141229_145617_zps1506c39a

To'b bilo to! Pozdrav
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by Pfaff pon pro 29, 2014 8:26 pm

Lijepo. To s plavim odsjajima je prilično karakteristično za zasniježene poljane. Ne znam da li ima veze s onom poznatom teorijom da je Jadran plav zato jer je nebo iznad njega plavo? I mene taj snijeg maltretiše.

BTW, Jel' oni Tvoji u Požegi primaju na nauk šefove stanica s nekih drugih pozicija? Ovi moji u Loquama čiste samo temo gdje ONI hodaju do lokomotive...

PS: Neaktivan? Divno, ako samo možeš! Lijenost je božiji dar

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by inflameswetrust pon pro 29, 2014 8:42 pm

Mislim da je plavost do senzora, ne do odsjaja. Kolko para tolko muzike!

Sumnjam da bi netko bio spreman stažirati na požeškom kolodvoru, makar i pod prisilom. Prazno je to poprilično.

Neaktivan po pitanju pisanja po forumima. Oko svega ostalog - nema odmora dok traje obnova!
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by Gost pon pro 29, 2014 9:29 pm

inflameswetrust je napisao/la:...
Neaktivan po pitanju pisanja po forumima ...
... fax über alles hm ? Neka neka, valja investirat u obrazovanje, forumi mogu sač'kat!

kul

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by inflameswetrust pon pro 29, 2014 9:31 pm

Uglavnom...Bit će kad se opet uhvatim zanimljivih stvari Smile
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by Gost pon pro 29, 2014 9:35 pm

S nestrpljenjem iščekujem mrgreen ...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by inflameswetrust pon oľu 23, 2015 9:51 pm

Malo domaćeg grada nakon preeeeviše izbivanja. Osijek je u redu, ali dop*zdi nakon nekog vremena. Mjesec dana sam izdržao, i vratio se kući za vikend.
Odmah psa na lajnu, frenda na mobitel, i idemo na brdo. Zdravo je za kardiovaskularni sustav.

I otkriće!

Nisam slikao prugu s brda, nego pragove na brdu. Trebalo čovjeku za vinograd. I to je zasad najviša nadmorska visina na kojoj sam našao neki komad željeznice u mom kraju (makar i van upotrebe).

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 IMG_20150321_153449_zpsztwqljlp

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 IMG_20150321_153438_zpsghzoxprs


Ovi su na 330 metara. Najviša točka pruge Pleternica-Našice je oko 260 metara, a kolodvor Velika je na cca 225 metara. Vjerojatno bi se toga našlo i na Papuku, ali otom potom!

inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by Pfaff pon oľu 23, 2015 10:06 pm

Ha!

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by inflameswetrust pon oľu 23, 2015 10:12 pm

Pfaff je napisao/la:Ha!

Da mi je znati što si ovime mislio laugh 2
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by Gost pon oľu 23, 2015 10:31 pm

Moreš malo pojasnit ovu fotku, je to nepoznati netko posadil pragove po vinogradu hm ?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by inflameswetrust pon oľu 23, 2015 10:49 pm

Nepoznat...pa, meni je poznat. Pristojan čovjek. Pokupovao za kolce. Za vinograd, jasno.
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by Gost uto oľu 24, 2015 12:41 am

inflameswetrust je napisao/la:... Pokupovao za kolce. ...
I dalje mi nije jasno, šta će raskolit pragove hm ?

Koliko ja znam nije to baš samo tako za raskolit icon_whoknows

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by inflameswetrust uto oľu 24, 2015 1:25 am

Jedan prag-jedan veliki kolac.

inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by inflameswetrust pet ruj 09, 2016 6:39 pm

Malo infrastrukture s visine...pruga za Veliku i most!

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 E9e205fd-041a-4ddb-afe3-a7a482b3c865_zpsjxgxv49i

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 A1acbf08-75db-464a-9e74-751d5a1604b1_zpsmo5vtswu
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by Pfaff pet ruj 09, 2016 6:45 pm

Odlične fotke! Osobito mi se dopala ona plavičasta izmaglica na prvoj...

BTW, a kako si se popeo tako visoko?

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by inflameswetrust pet ruj 09, 2016 7:03 pm

Bjelkasta je izmaglica, ali eto, odlučio ja malo probat kako je balansirat na bijeloj i tako to. Nisam nezadovoljan, jedino što je malo neravno, ali to bi već bilo previše posla...

A uzeo sam psa pod ruku i lagano došetao tamo negdje gore.
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by Pfaff pet ruj 09, 2016 7:42 pm

inflameswetrust je napisao/la:A uzeo sam psa pod ruku i lagano došetao tamo negdje gore.
Pas nema nogice?

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by inflameswetrust pet ruj 09, 2016 8:10 pm

Ma to preneseno...on na lajnu, lajnu u ruku.. Do pola puta kad nema prometa pa ga puštam.
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by inflameswetrust čet ruj 15, 2016 6:56 pm

Svašta se događa u Požegi. Prometno ludilo.

S parkirališta Kaufenlanda vidi se gomiletina autobusa. Ekskurzije, nesreće, nešto još gore?

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 DSC00550_zps8lel7buz

Žuti vagoni su postojani, ali ova drezina je novost.

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 DSC00551_zpsqg5qd5vw

Ne režu ga...još. Navodno kroz koji tjedan dolazi ekipa iz CIOS-a sa opremom. Trebao je ići put Zagreba da se to rješi, ali prijevoz košta.

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 DSC00552_zps2jwqiom3

Vagoni i Matisa. Nešto se opako radi...

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 DSC00556_zpsexv1cxtz

Gvožđa, pragova, tračnica...

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 DSC00557_zps3xthyzwy

A u daljini - skida se skretnica za pogon Plamena. Zadnji vagon tamo je bio 2009. godine, a već više od godinu dana taj kolosjek je ukinut. Skupo im je održavati, a moraju po zakonu, pa je ukidanje lakše rješiti. Bio sam i bliže mjestu događaja, no dogovorno sam pristao da neću slikati radove..

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 DSC00559_zpspyfotrys

Matisa je uvjerljivo najružnije vozilo na našim prugama, no kažu da je fantastičan stroj. Spor, ali odradi.

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 DSC00560_zpsc4arcy8t

Savijena.

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 DSC00562_zpstjdnyvec

Za naknadno montiranje šarafa... po izmjeni skretnice treba staviti tračnice nazad i izravnati sve skupa. Proces bi trebao biti gotov danas.

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 DSC00563_zps7rcc3jjx

Manevriranje vamo - tamo.

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 DSC00567_zpsp9nrnmlx

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 DSC00568_zpsn6aix296

I na kraju, možda malo bolje vijesti. Ima jedna firma koja relativno redovito tovari željezo na kolodvoru, i sad se skupilo solidnih 15 vagona. Navodno je bilo priče o privatnicima, kojima je taj broj minimum da bi prismrdili u požeški bazen. No do daljnjega vuče Cargo.

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 DSC00569_zpsjp0jwe2q

Toj to!
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by Pfaff čet ruj 15, 2016 7:03 pm

Odlično!
Veliš nepoznata drezina? Čekaj dok ugledaš onu crvenu s košarom...

I tako dakle, Vrancuz odlazi u dobra spominjanja... Hja... Eeee, da je, nedajbože, F.T. s njime došao na proslavu "Bljeska", druga bi to priča bila

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by inflameswetrust čet ruj 15, 2016 7:19 pm

Nepoznata u ovim krajevima, ja sam ju vidio u gro navrata.

Da, francuz na kraju pada kao žrtva mnogih okolnosti, ali prije svega jednog lokalnopolitičkog kuršlusa kojemu se kraj ne nazire. Neka, ja ću poslikati rezanje, i probati maznuti pokoji komadić povijesti...
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by inflameswetrust pon vel 27, 2017 5:39 pm

Evo, nakon toliko planiranja, napokon imam aparaturu za uhvatiti vlak na požeškoj pruzi s visine. Jedini problem - dim i manjak svjetla. Čak i uz strpljivo čekanje, namještanje, te kasniju, meni toliko mrsku obradu, slika ispada katastrofalna. No, neka se notira da sam dao sve od sebe Smile

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 Df5a7841-6128-4a56-8b93-29349902b0bd_zpsbjdnrxhl
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by Pfaff pon vel 27, 2017 6:44 pm

Zašto? Pa izmaglica je OK (... željeznicu guta već daljina...). A ovaj "S" zavoj na ravnoj pruzi je maestralan

(I tako on na svoj rodžendan tumara po brdima i slika vlakove. Tužan je život osamljenih railfanova u malim sredinama)

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by inflameswetrust pon vel 27, 2017 8:11 pm

Pa kad je orginal ovakav, izmaglica odnosno dim je sve samo ne ok. Nekakvo ljeto, stativ i lijepo vrijeme, tamo se može vidjeti savršeno kao na dlanu. A gugl kaže cca 3 km udaljenosti... No, to je sve za ljude, bez obzira na datum Smile

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 DSC01279_zps3vvlf7ua
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika - Page 2 Empty Re: Završena obnova pruge na relaciji Požega – Velika

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.