Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Libertas Dubrovnik

+5
NP-549
Damir
Narcis
Pfaff
žac
9 posters
Započni novu temu   Ova tema je zaključana: ne moľeą uređivati postove niti odgovarati.

Stranica 21 / 40. Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Next

Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar ned 23 srp 2017 - 21:22

Kad sam se vraćao s mora vidio sam na liniji 8 gbr. 159. Služba 8-2, gdje bi trebao voziti slupani gbr. 38.
Zašto je povučen gbr. 138? Nije valjda pokvaren?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5969
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 24 srp 2017 - 11:57

Jutros redovna rotacije službi.
Tako je na liniji 2 citibus i gbr. 61(napokon popravljen), ali zato ne voze 62, 63 i 64. I još jedan koga nisam otkrio. Još sam vidio 68(linija 9) i 69(2A). Ostaju 60, 66 i 67 za linije 3A i 5.
Voze i 23, 26 i 28 i to redom na liniji 1, 6Ex i 7(dvokratna služba).
Ne vozi ni 136 na liniji 35 i mijenja ga gbr. 106.
Gbr.96 vozi na 16A.
Gbr.143 vozi umjesto gbr. 116 na liniji 27.
Za Cavtat sam vidio da voze 113(1), 114(2) i 115(4).

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5969
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 pon 24 srp 2017 - 15:13

gbr.110 je desetka treća. gbr.113 na polasku u 13:00 iz grada viđen tek oko 13:50 na i.glavici kuda je i izašao iz grada jer je bio pun.
Polaska u 05:00 iz Cavtata nije bilo. A dosta je kasnio i polazak u 08:30 iz Cavtata.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 24 srp 2017 - 15:20

Bio je lančani sudar četiri auta malo prije podne na magistrali poviše grada i velike kolone pa je zato 113 vjerojatno kasnio s dolaskom u Grad.
A ta dva su prvi polasci službi koje ih voze i je li moguće da su vozači kasnili ili su bili tehnički problemi?

Oko 13:30, možda koji minuta iza kroz Gruž su išli autobusi na linijama 1A, 1C i 1B jedan iza drugog jako dobro popunjeni. A nema u Gružu ni jednog kruzera? Dakle gužva je i samo od domaćih ljudi i gostiju koji borave duže. Onda neće biti ni jedan bus slijedećih dvadeset ili čak dvadeset pet minuta. Još jednom sve "pohvale" za sastavljače rasporeda vožnji po linijama.
A negdje ranije ujutro, možda oko deset sam vidio na istoj relaciji 1A, 3 i 1B neposredno jedan za drugim. I tako je na večini polazaka kroz Gruž.
Treba probati sa po četiri 1A i četiri 1B bez ovog 1C. I jedinicu pojačati u špicama. Ali kad su špice? Putnika ima cijeli dan. Tricu rerutirati da služi samo stanovnicima i gostima koji idu na magistralu. Mislim da bi tada bili dovoljni midibusevi na toj liniji. I ukinuti treću službu 3A. Ali to je pretežak zadatak za Libertasovce.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5969
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 24 srp 2017 - 16:20

Da 1B ide deset minuta, a a ne petnaest kao sad,  prije 1A ne bi bio toliki pritisak na svaki 1A i ne bi ga drugi 1B stizalo, a a nekad i prestigao. Treba promijeniti ono što u praksi ne štima. Ali u Libertasu izgleda je lakše prepisali od lani. Iako se svake godine stvori puno novih ležajevima u raznim apartmanima privatnog smještaja koji niću kao gljive poslije kiše. Potražnja za njima je još uvijek velika.
A sadašnji gradonačelnik i oni koji mu se dodvoravaju nisu dali da se nabave(iznajme) toliko potrebni novi autobusi, Ali ništa neobično za političare. Kao da su im potrebe građana bitne. A da ne govorim o ekološkoj svijesti. Ali čemu trošiti riječi.
Da sam odgovorna osoba u Libertasu ili u Gradu još jučer bi realizirao nabavu provedenu u drugoj polovici prošle godine, ako se to još može. I krenuo u novu koja bi obuhvaća zglobne, midi, solo niskopodne gradske, te napokon prigradske autobuse. Možda za početak po pet od svakih.
Jer sezona dogodine mogla bi biti još jača po broju turista. Isto tako kao što je ova jača od prošle. I tako je već godinama.
Ne bi se smjelo dogoditi da na linijama voze ne kondicionirani autobusi.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5969
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 24 srp 2017 - 19:16

ttp://www.dubrovnikpress.hr/index.php/component/k2/item/23826-frankovic-nisko-udario-nikolica-prozvao-ga-da-je-za-nabavku-autobusa-jer-laus-cc-ima-ugovor-s-libertasom
Ovo je priča o Libertasu i Dubrovačkom gradonačelniku iz HDZ dok je još u prošlom sazivu bio predjednik gradskog viječa.
DUBROVNIK PRESS je napisao/la:
Još je za trećeg dana zasjedanja Gradskog vijeća tijekom rasprave o novih 20 autobusa, koje je Libertas namjeravo nabaviti putem operativnog leasinga, shvativši kako će koalicija predvođena HDZ-om i DDS glasati protiv samo iz politikantskih razloga, vijećnik KLGB MK Ljubo Nikolić jasno istaknuo"kako ne vidi razlog zašto se ne bi glasalo za ovu odluku osim politikanstva".

 

Svoj stav o nabavci novih autobusa KLGB-ovci su objasnili u priopćenju za javnost u kojem su iznijeli kako je  "razlog neizglasavanju odluke o nabavci novih autobusa primjer politčke osrednjosti koja prevladava u Vijećnici i prvi nagovještaj novog izbornog poraza onih koji su takvim potezom demonstrirali strah od gradonačelnika."

 

U istom priopćenju vijećnici KLGB Mara Kristića, koje redakcija portala Dubrovnikpress.hr nije dobila, ističu kako "Libertas neće kupiti nove autobuse zato što bi to bila pogrešna odluka, nego zato što bismo ih dobili pred izbore" što HDZ i DDS, piše u priopćenju "po njihovu mišljenju, ne smiju dopusti". Također navode kako je od skupih prijevremenih izbora jedino gora  još skuplja prijevremena kampanja u kojoj se skupljaju jefitni politički bodovi na štetu građana.

 

Priopćenje vijećnika KLGB Mara Kristića očito je dobro iznerviralo predsjednika Gradskog viježća i GO HDZ Dubrovnik Mata Frankovića pa je požurio sastaviti svoje priopćenje. Nevješto se izvlačeći u priopćenju Franković između ostalog navodi kako "vijećnici KLGB Srđ je Grad  zaboravljaju kako u Gradskom vijeću HDZ ima pet ruku i kako o HDZ-u ne ovisi hoće li se ili neće kupiti navedeni autobusi". Također ističe kako je HDZ jasno istaknuo da podržava nabavku novih autobusa, ali nakon što se riješi pitanje njighova smještaja, budući "da se sada Libertas nalazi u poslovno teškoj situaciji gdje bespravno koristi objekt u tuđem vlasništvu".

 

Služeći se niskim udarcima, perfidno izbjegavajući navesti ime vijećnika KLGB Mara Kristića kojega proziva, Franković dalje u priopćenju navodi: "Teško se oteti dojmu i ne zapitati se je li ovakvo priopćenje i napad na vijećnike HDZ-a,  samo zato jer imamo drugačiji stav uvjetovano poslovnim odnosnom vijećnika liste Srđ je Grad sa tvrtkom Libertas? Naime, poznato je kako je tvrtka '' Laus '', a u kojoj vijećnik KLGB Srđ je Grad obnaša dužnost zamjenika direktora ugovorila sa tvrtkom Libertas unosan milijunski ugovor za održavanje sustava naplate kao i cijeli softver. Nadamo se da to nije tako, ali kako drugačije objasniti napad na vijećnike HDZ-a samo zato jer imaju drukčiji stav..."

 

Vijećnik KLGB MK kojega Franković proziva, a čije se ime Franković u priopćenju ne usudi navesti, Ljubo Nikolić je za portal Dubrovnikpress.hr Frankovićeve tvrdnje nazvao insinuacijama. 
- To su čiste insinuacije. Laus CC ima poslovni ugovor s tvrtkom Libertas, ali ne radi se o unosnom milijunskom ugovoru za održavanje sustava naplate kako navodi Franković. Taj je ugovor javno dostupan i iznosi 10 tisuća kuna mjesečno, a Laus CC ne održava Libertasov sustav naplate. - kazao je Nikolić.  

Kad je u pitanju nabavka novih autobusa, Nikolić je istaknuo kako oni, nabavljeni putem operativnog leasinga Grad ne bi koštali ništa. 
- Vijećnici KLGB Srđ je Grad itekako su svjesni situacije u Libertasu. Autobusi koje je Libertas trebao nabaviti Grad ne bi koštali ništa, Grad nije trebao davati nikakva jamstva, a itekako bi utjecali na kvalitetu usluga koju Libertas pruža građanima. Nabavkom novih Libertas bi otpisao stare autobuse, a ovako će troškovi održavanja tih starih autobusa biti puno veći nego da se putem operativnog leasinga nabavilo 20 novih autobusa.- kazao je vijećnik KLGB MK Ljubo Nikolić za Dubrovnikpress.hr.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5969
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar uto 25 srp 2017 - 19:41

Jutros sam prvo na 2A vidio gbr. 69, a kasnije gbr. 67. Na liniji 2 bio je gbr. 61, a na liniji 9 gbr. 68. Još bi trebali voziti i gbr. 60 i 66, prigradski gbr. 65.
Ne voze gbr. 62, 63 i 64.
Opet fali niskopodnih MANova, a pa je na 7-2 gbr. 28.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5969
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar uto 25 srp 2017 - 19:46

Jutros sam prvo na 2A vidio gbr. 69, a kasnije gbr. 67. Na liniji 2 bio je gbr. 61, a na liniji 9 gbr. 68. Još bi trebali voziti i gbr. 60 i 66, prigradski gbr. 65.
Ne voze gbr. 62, 63 i 64.
Opet fali niskopodnih MANova, a pa je na 7-2 gbr. 28.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5969
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sri 26 srp 2017 - 21:33

Gbr. 28 je postao standardan na 7-2. Bio je i jutros.
Danas i jedno iznenađenje. Citibus gbr. 67 vozio na relaciji Autobusni kolodvor - Pile sa tablom "OLD TOWN". Izgleda da ima viška ispravnih. Bolje i citibus nego ništa. Ipak pomogne malo smanjiti gužvu na 1A i 1B.
Gbr.23 vozio liniju 1 na istoj relaciji.
Gbr. 60 je na liniji 5.
Na liniji 27 i dalje gbr. 143, a na liniji 10 gbr. 113, 114, 110 i 115.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5969
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 27 srp 2017 - 10:36

Danas imam slobodan dan, pa sam na moru, a ali sam uspio vidjeti gbr. 19 na liniji 3A.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5969
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 čet 27 srp 2017 - 22:26

Preskočili su polazak u 06:00 s Palacea. Ide u 05:40 s Pila pa tek u 06:40 s Palacea.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 28 srp 2017 - 13:21


kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5969
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 28 srp 2017 - 21:18

Jutros uz sada već standardni gbr. 28 na 7-2 vozio je gbr. 15 na povijesnoj liniji, a a gbr. 26 i 27 su mu pravili društvo na istoj relaciji, ali sa tablama "OLD TOWN".
Vidio i 25 u vožnji, ali bez table linije i prazan. Vozač bez uniforme. Mehaničar?
Čini mi se da su popravili gbr. 34 i da vozi na liniji 4, ali nisam 100% siguran.
Gbr. 67 vozi na 2A umjesto gbr. 69.
Jutros je gbr. 143 bio na liniji 25. Jesu li to vratili u gbr. 116 na liniju 27?
Zbog štrajka taksista sve linije prema Konavlima prometovale su sa velikim kašnjenjem.


Zadnja promjena: kriticar; pet 28 srp 2017 - 22:01; ukupno mijenjano 1 put.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5969
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 28 srp 2017 - 21:23

MAN SU220 je napisao/la:Preskočili su polazak u 06:00 s Palacea. Ide u 05:40 s Pila pa tek u 06:40 s Palacea.
Možda je novi direktor uveo pauzu za marendu da se vozači mogu okrijepiti bananama.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5969
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 pet 28 srp 2017 - 22:38

Zna li se išta o njemu. Hoće li uspjet zavest reda ? Neki dan sam čuo da su nekome dali neispravan autobus i da ga je vratio u garažu i pošao doma. Nakon toga da je 10ak ljudi pošlo kod direktora i rekao je da mu daju mjesec dana da posloži konce da će se onda sve iz temelja mjenjati.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 28 srp 2017 - 23:11

Ne znam što se događa. Sada je remiza daleko. Prije si mogao sjesti ili u Fortunu ili u Mezzanave i slušati vozače sa susjednog stola i tako čuti kakav trač. A toga je bilo i te kako. Zadnje što sam čuo da je novi direktor s mandatom od tri mjeseca. Je li trač ili istina ne bi znao.
Čuo sam isto da su za neke neispravni i autobusi kojima ne radi kondišn,  jer je tvornica zaboravila da ga ugraditi. Ili ga možda iz Libertasa nisu ni naručili.
A zna se zašto Libertas nema dovoljno kondicioniranih autobusa.
Za druge su neispravni oni s mjenjačem - ručnim, jer znaju voziti samo automatik
A ako je stvarno neki kvar na autobusu bitan za sigurno prometovanje,  onda bi onaj koji ga je poslao na liniju trebao odgovarati.
A i vozači rade gluposti. Prekrcaju autobus i onda kažu da kočnice ne valjaju. Ti si sam pisao o tome što je bilo na 16A prošlo ljeto. Preko pedeset ljudi u Turkizu.
Još jednom, neispravnom autobusu nije mjesto na cesti. Takav pogotovo ne bi smio izaći iz garaže na liniju.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5969
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar ned 30 srp 2017 - 22:03

Gbr. 134 vozi večeras na liniji 3. Svaka čast onima koji su ga relativno brzo popravili. Skinuta reklama.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5969
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 ned 30 srp 2017 - 22:35

Gbr.136 na liniji 12. I gbr.90 je parkiran u Slanom. Gbr.151 na liniji 35.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 31 srp 2017 - 10:26

Sada su ostala samo četiri NL i jedan SŰ sa "all over" reklamom. 5 NL ima reklamu preko stakala što mi djeluje estetskije nego all over. Nadam se da više neće biti novih reklama preko cijelog autobusa.
Gbr. 138 vozi umjesto citibusa na liniji 3A. Valjda ih sada poslije popravka gbr. 34, 134 i 151 ima dovoljno. Mislim na NL-ove.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5969
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 31 srp 2017 - 22:02

Večeras gbr. 34 na liniji 8. I on je popravljeni. Učinilo mi se da sam ga vidio prošli tjedan, ali nisam bio siguran.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5969
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar uto 1 kol 2017 - 16:44

I gbr. 32 viđen u vožnji, sa displejem linije 6,  na bulevaru u Lapadu.  Išao je ka Pošti. Malo neobično mjesto za šesticu. Jedino ako nije išao u Babin Kuk na kakvu ispomoć. Ili na zamjenu nekog.
Ali bitno je da je u voznom stanju, jer ga duže vrijeme nisam viđao.
Sada ne voze 154, 31 i 38 sigurno, a a možda i još koji, ako se pokvario zadnjih dana.
136 i 151 voze na prigradskim linijama, a a ostali su,  nadam se,  raspoloživi za gradske linije, a što je super s obzirom na toplinski val i temperature koje su bliže 40.  nego 30. crtici Celzijusove skale.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5969
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 sri 2 kol 2017 - 16:30

Jutros gbr.90 na 10-1. Gbr.111 na 10-4. Popodne voze gbr.113, 114, 95, 94.
Gbr.91 na liniji 38.
A na 16A gbr.106.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sri 2 kol 2017 - 17:31

Divno na liniji 38 i dvije vožnje dnevno kondicionirani, a na 10 gdje je dvadesetak vožnji ne kondicionirani i to dva autobusa.
I još bez stajačim mjesta? Pa i 16A ima dosta polazaka.
Stvarno treba mijenjati nešto, a najbolje cijeli Libertas. Samo je li novi direktor za to sposoban?
Što je sa uhljebom HNS vlasti? Je li  njega i dalje plaćaju?
Jesi dobro vidio da je provozio 111? Ali izgleda nije dugo.
Jutros sam uspio vidjeti na liniji 6 za redom tri rezervna. 150, 135 i 139. Zbog vrućine nisam istraživao koje buseve mijenjaju.
Gbr. 32 je na liniji 1B.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5969
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 3 kol 2017 - 14:31

Jutros 156 na 7-2. 137 na 6Ex. 150 i 135 i dalje na liniji 6, a 139 prebačen na liniju 3. Iza 135 danas vozi 33. Još su na liniji 6 gbr. 43 i 153. Nema 155.
Zašto koriste niskopodne na 6Ex kad to nije linija? A bude u njoj par putnika. To bi mogao odraditi i jedan od dva Visiga koji leže u garaži. A  niskopodnog iskoristiti negdje drugo.
Jer sada 6Ex voze direktno bez ukrcaja putnika usput.
Od prigradskih sam jedino vidio da je ne kondicionirani SL283 i dalje na 16A. Ostale nisam ulovio.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5969
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 pet 4 kol 2017 - 11:33

kriticar je napisao/la: Jesi dobro vidio da je provozio 111? Ali izgleda nije dugo.
Opet vozi. Isto 10-4. Gbr.94 prebačen na 16A.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 21 / 40. Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Ova tema je zaključana: ne moľeą uređivati postove niti odgovarati.
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.