Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Libertas Dubrovnik

+5
NP-549
Damir
Narcis
Pfaff
žac
9 posters
Započni novu temu   Ova tema je zaključana: ne moľeą uređivati postove niti odgovarati.

Stranica 35 / 40. Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Next

Go down

Libertas Dubrovnik - Page 35 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 24 svi 2018 - 13:54

Danas na liniji bez voznog reda gbr.158, na liniji 9 gbr.137, a na liniji 3 opet vozi gbr.62.
Viđen i gbr.98 na liniji 16A. nije viđen u vožnji jako, jako dugo. Možda i godinu dana.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 35 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 24 svi 2018 - 14:20

NP-549 je napisao/la:
MAN SU220 je napisao/la:Nešto govore da bi za ovu sezonu unajmili dva zglobna da im voze za Mokošicu ili će se uvesti po još jedan autobus na 1A i 1B a ukinuti 1C i Express sad šta je istina neznam al tako se priča.

Dovedite u Rijeku po ljeti 5 solo MAN-ova i dat ćemo vam zauzvrat 5 zglobnih Conecta Euro6 sa 400 KS.  Imamo i zglobne MAN-ove, al su na plin a vi nemate gdje punit. Iveci su nam također na plin. Sezona kod nas ne postoji, nama se završetkom škole smanjuje obim posla, jedino malo poraste za vrijeme Zrća, al to se sve pokrije sa solo kolima. Bitan je samo broj vozila, ne i tip.  
Libertas ima 55 autobusa namijenjenih za gradski prijevoz. Što je i više nego dovoljno za obavljanje čak i ljetnog proširenog obima prometa.
Ali problem je što se 4 gradska niskopodna koriste na prigradskim linijama zato jer gradonačelnik nije dozvolio nabavu novih niskopodnih gradsko prigradskih autobusa. Također se u prigradu koristi i pet Lion's Classica te dva Citibusa. Ali i uz sve to opet ih je dovoljno, ali problem je što su tu i 8 SU220 te dva SL222. Razmaženi vozači neće ili ne znaju da ih voze.
A opet po pričama vozača njihov neposredni šef ne ponaša se jednako prema svima i starije autobuse voze oni koji mu nisu simpatični. A ne da to određuju potrebe linija.
Tako neke službe sa par polazaka u smjeni voze novije(čitaj kondicionirane) autobuse, a druge sa puno više polazaka voze stariji (nekondicionirani), Čak u jednoj vožnji povezu više putnika nego privilegirani cijeli dan. Ali to je stara, na ovom forumu i u ovom topicu već prožvakana priča.
Problemi preopterečenosti pojedinih linja rješavaju se stihijski, a ne kroz sustav gdje bi linije komplementirale. Sada se događa da autobusi idu u kolonama, a onda ih jedno vrijeme treba čekati. To se ponavlja cijeli dan, da bi bilo slučajno.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 35 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 25 svi 2018 - 15:39

Jutros ranije gbr.62 na liniji 17, a na liniji 3 gbr.75. Kasnije sam sa tablom linije 17 vidio gbr.125.
Gbr.75 je cijeli tjedan vozio službu R-1. Što je danas tamo nisam vidio.
Gbr.137 je i dalje na liniji 9.
Gbr.98 je na liniju 16A uletio jer je gbr.65 koga je zamijenio imao sudar.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 35 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 25 svi 2018 - 15:48

Skinute sve reklame za Cazino Libertas. Nosili su ih gbr.31, 32 i 33. Sada su uredni bez reklama. Gbr.38 vozi tehnicki neispravan. Fali mu otraga lijevi katadiopter.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 35 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 pon 28 svi 2018 - 22:46

gbr.75 na 3ici, nakratko je bio i gbr.26 na 6ici a na 9ici i 1ici voze gbr.137 i 158.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 35 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar uto 29 svi 2018 - 9:28

Bit će ti SU220 sve duže na liniji. Uz direktora koji ništa. a ma baš ništa o autobusima ne zna prikrpili su se uvlakači sa ne puno više znanja. I to je rezultat. Sreća da ima ljudi koji rade svoj posao i sve za sada nekako klapa.
Ali pomalo vrše mobing na one koji se ne uklapaju, pa ne znam tko će im ostati da radi posao. Čuo sam da ljudi masovno odlaze jer ne mogu to trpjeti.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 35 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar uto 29 svi 2018 - 11:35

Gbr.158 sav izgreban vozi na relaciji 1. To se ne može nazvati linijom jer linija ima svoj vozni red, a ovo je voženje bez voznog reda. Prava slika i prilika Libertasa. Najbolja reklama za današnji Libertas.
Gbr.62 vozi i to na liniji 2.
Na liniji 2A je gbr.67, a na liniji 5 gbr.69
Gbr.137 je i dalje na liniji 9.
Vozi li još koji citibus ne znam jer linije 3A, 16A, 17 i 26 gdje bi mogli voziti nisam vidio.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 35 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar uto 29 svi 2018 - 14:37

Koja simbolika je taj gbr.158. Izgrebani autobus bez reda vožnje. Jedino što putnici baš i ne vide u što ulaze jer su ogrebotine sa lijeve strane autobusa. Spustili su se na nivo Prometa Split.
A nivo Prometa Split je takav da gori ne može biti. Evo jedne izjave njihovog direktora preslikane iz tiska (Slobodna Dalmacija) povodom napada i teškog povređivanja vozača BTW kad sam to već spomenuo želim vozaču brz oporavak bez posljedica po zdravlje. Slijedi citat:
"Tomislava Vojnovića, direktora "Prometa", pitali smo što bi se moglo napraviti da se spriječe incidenti.
– Da znam, ja bih to napravio. Kamere bi mogle pomoći, ali... Česti su napadi, verbalni posebno, prijetnje, a slični fizički, s težinom ozljeda kao što su Radanove, događaju se svaka tri mjeseca. Ne mogu to razumjeti. Naši vozači su stalno izloženi, teško im je, a rade pošteno i odgovorno.
Ne znam kako prevenirati – iskreno će Vojnović."
I ovo je sigurno politički uhljeb kao i u Libertasu. Tako to političari rade. A trebali bi za direktora postaviti nekog tko zna. Ili da ima savjetnike koji mu to mogu reći. A Libertasov po pričama sluša one koji ne znaju. One koji prijete vozačima otkazom zato što u slobodno vrijeme voze kod privatnika, a sami rade isto. One koji su pisali lažne putne naloge. Ali to je za stranku iz koje je direktor  uigran scenario koji im donosi čak večinu na državnom nivou. Dakle imaju svog Sauchu.
Imaju li u Libertasu i grupu Borg koja će ojaditi Libertas?

Cabrio još ne vozi. Hoće li uopće ovo ljeto voziti? Ili će krenuti bez ikakve najave i reklame? Tko će znati za njega? Već sam davno napisao da je s pripremama za sezonu trebalo krenuti još lani.
U prigradu sam vidio 110 na liniji 16-2, 114 na liniji 10-4 i 154 na liniji 10-2, te 124 na 23A.
Što je na 16A? Jeli moguće da je gbr.96? Ili sam krivo pročitao gbr., a i dalje vozi gbr.98?
Gbr.125 je na liniji 17.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 35 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sri 30 svi 2018 - 18:44

Što je na 10-1? Oko 08:30 vidio sam gbr.136 na dolasku iz Cavtata i za njim gbr.111 sa tablom Dubrovnik - Srebreno. Je li to služba 27A? A neposredno prije njih je bio ili gbr.112 ili gbr.116 sa onom velikom (konavoskom) tablom. Takve su za linije 11, 25, 27, 30, 31 i 38. Vjerojatno je ostala ona sa redovne linije (25 ili 27). Je li to isto neka ispomoć iz Župe?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 35 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 sri 30 svi 2018 - 19:13

27A vozi gbr.111 i on je ispomoć u 08:15 a gbr.107 je na liniji 38.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 35 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sri 30 svi 2018 - 21:50

Što stalno mijenjaju? Gbr.107 99% kilometara napravio je na liniji 11. Što onda vozi na liniji 11?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 35 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 31 svi 2018 - 17:01

Jutros oko deset na magistrali kod nove trafostanice susreo sam gbr.65 na liniji 16A koji je išao prema gradu, A čim smo se mimoišli ugledao sam još jednog citibusa za njim. Bio je to gbr.62 na liniji 17. Je li to sada citibus stalno na liniji 17? Viđam ga često, ali i turkiza. Možda voze dva? Ili je citibus samo na nekim polascima?
Novi semafor na magistrali u Župi. Raskrsnica za novo groblje i industrijsku zonu semaforizirana. U Župi može, ali u Gradu ne može. Kada će, ako već ne urediti, onda semaforizirati raskršće stare trase magistrale i ceste s mosta u Lozici? Tada bi i autobusi mogli prometovati preko mosta za Mokošicu i obratno.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 35 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 1 lip 2018 - 10:28

Te citibuse bi i trebalo zaposliti na prigradskim linijama. Mislim na one starije gbr.60-67. Ipak su tu već pet i pol godina. Jedino ostaviti dva novija za liniju 2A. A za linije 2, 5 i 9 nabaviti nove midije. I to kvalitetnije, možda Europske proizvodnje. Istina i puno skuplje. Ali kvalitetu treba platiti. Oni uglavnom dolaze metar duži.(10,5 m). Zato bi teško prošli na liniji 2A. Možda MAN ipak napravi još kojeg A47. Tada bi se moglo uvesti i novih linija ili rerutirati neka postojeća. A kako nije velika razlika u cijeni možda, ako nema odgovarajučih midija uzeti solo buseve.
Liniju 3A treba zamijeniti nečim funkcionalnijim jer vozi vrlo malo putnika na polasku sa Pila. Mogu samo do Nuncijate i hotela Adria. Puno, puno više ih se vozi na Pile jer puno brže stižu nego sa linijom 3, ali opet ne sa Nuncijate već od hotela Adria gdje bus pravi pauzu.  Kupi  i cijelu magistralu iznad Grada. Društvo u Libertasu ne zna da kružne linije ne bi trebale imati pauzu na kružnom dijelu, jer onda nisu u potpunosti iskoristive. Ma u stvari izgleda, kako rade, oni znaju malo toga. A na toj liniji bi mogao da vozi ili solo ili midi shodno potrebama.
A citibusi bi mogli na linije 16A, 17, 23A, 26, 31, možda ljeti i 20. Tako da se riješe starijih turkiza. Jesu li 83 i 85 još aktivni? Nisam ih vidio u vožnji jako, jako dugo.
A trebalo bi razmisliti i o novim linijama preko mosta za Mokošicu. Težište prijevoza na liniji Pile - Kolodvor prebaciti na liniju 1, ali pravu liniju sa voznim redom. A 1A i 1B isključiti sa lokalnog prijevoza na toj relaciji. Ako ne potpuno onda barem u špici.
Još tamo 1988 Libertas je za linije 1-10 raspolagao sa 34, tada najmodernija dostupna gradska autobusa SU220, a danas najmodernijih je samo 30 + 10 midija. A to je bilo prije trideset godina. Koliko je od tada novog napravljeno?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 35 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 1 lip 2018 - 16:41

Danas je viđen u vožnji Libertasov kabrio. Vidio ga u dva navrata i oba puta samo posada u njemu. Vozač i stujardesa.
Na liniji 26 je gbr.131.
Gbr.60 je na liniji 2A, a na liniji 5 je gbr.67. Što te Citibuse tako rotiraju?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 35 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 1 lip 2018 - 19:54

Je li moguće da služba R-4 vozi neki SU220? Što vozi služba R-1? Na 3-2 je gbr.75. Kakva nam je vlast takvi i autobusi. Neodgovarajući. A novinari DUlista ne pitaju direktora kako to da voze stari. A kad je za bivšeg direktora SU220 odvezao koji polazak ljeti odmah je bilo u novinama. Zašto takva razlika u pristupu? Jesu li oni koji su od aktuelnog direktora nagrađeni većim plačama javljali novinarima? Jesu li sada dobili veće plaće i šute? Ako nije tako zašto sada "novinari" ništa ne pitaju? Ili ne smiju? Sada je sve idilično jer se o lošim stvarima šuti. Ali ljude se ne može ušutkati. Istina uvijek, kad tad, izađe na vidjelo. Ako se ovako stanje u Libertasu nastavi i ako je istina sve ono što čujem, ne bi me iznenadilo kada bi jedno jutro iznenada morali ići pješke na posao.
Koliko su povečane plače vozačima? Nitko, baš nitko od njih, se ne hvali, pa valjda nisu.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 35 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 pet 1 lip 2018 - 20:15

Ima li ikakvog smisla ovakvo kmečanje na forumu kojeg ne čita apsolutno nitko kog bi se ovo eventualno možda ticalo ?
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2430
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 35 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar ned 3 lip 2018 - 16:24

Ne znam tko čita i nisam o tome razmišljao. Samo ovo je otvoreni dio foruma koji mogu čitati i gosti, a ne samo članovi foruma. Ima li ili nema smisla je pitanje na koje nemam točan odgovor.
Zlo vlada kad dobri ljudi ne čine ništa. Ja kao osoba van Libertasa ne mogu učiniti ništa iznutra, ali mogu ukazati na uočene anomalije.  Vrijeme je da se nešto učini. Ovo je moj skromni doprinos boljitku. Bolje ne znam.
A takvi kao ti koji ukazivanje na očite anomalije nazivaju kmečanjem pridonose tome da svi skupa tonemo sve dublje. Ne moraš čitati ako ti je dosadno.
Ili je ovo zbog toga da mi se na čudan način kaže da više ne pišem na ovom forumu?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 35 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 ned 3 lip 2018 - 22:08

Sve što ti pišeš je točno, samo se bojim da je uzalud zato kažem
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2430
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 35 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 4 lip 2018 - 5:44

jučer na 10-1 gbr.143. I on je popravljen? Nije ga bilo jedno vrijeme u prometu.
Vozi i gbr.155. I on je popravljen? nije ga bilo u vožnji mislim najmanje dva tjedna.
A u subotu gbr.60 na liniji 3A. Stvarno vrte te citibuse po linijama neuobičajeno previše za Libertas.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 35 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 4 lip 2018 - 8:55

Jutros gbr. 28 na liniji 3 i to po vremenu cjelodnevna 3-1.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 35 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 pon 4 lip 2018 - 10:51

Sinoć su se zapalile kočnice na gbr.34 pri povratku u garažu.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 35 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 4 lip 2018 - 13:09

Čuo sam da je jutros bio neki protest vozača u remizi u Komolcu. Čak je intervenirala i policija.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 35 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 4 lip 2018 - 16:46

Evo detalja:
http://www.dubrovnikpress.hr/index.php/component/k2/item/30811-pobuna-vozaca-libertasa-direktor-vojvodic-pozvao-policiju
dubrovnikpress je napisao/la:
Pobuna vozača Libertasa, direktor Vojvodić pozvao policiju
Direktor Liberatsa Ante Vojvodić jutros je pozvao policiju u remizu u Komolcu zbog pobune vozača koju su ustali protiv toga da njihova kolegica, odlukom uprave, sama namiri štetu nastalu na autobusu u iznosu od oko 80 tisuća kuna.

Vozači Libertasa okupili su se jutros u krugu poduzeća u Komolcu kako bi pružili potporu kolegici vozačici od koje Uprava društva traži da sama podmiri troškove kvara nastale na autobusu. Vozači su naime željeli razgovarati s direktorom, no umjesto razgovora sa svojim zaposlenicima, Ante Vojvodić pozvao im je policiju.

Nakon što je uočila kvar na autobusu vozačica Libertasa odvezla je autobus u garažu, gdje je utvrđeno kako je motor autobusa kojim je upravljala ostao bez ulja. Nedugo nakon toga iz Uprave Libertasa, vozačici čiji su podaci poznati redakciji, naloženo je da sama snosi troškove kvara u iznosu od 80 tisuća kuna.

Budući da vozačica autobusa nikako ne može biti kriva za kvar nastao na autobusu, jer logično bi bilo da su mehaničari taj isti autobus pregledali prije nego su ga pustili u promet, vozači Libertasa stali su na stranu svoje kolegice. Budući da ovo nije prvi put da se od vozača, pa čak i kada krivica nije na njima, traži da podmiruju troškove štete nastale na autobusu, željeli su razgovarati s direktorom Antom Vojovodićem. No on nije bio raspoložen razgovarati sa svojim vozačima već im je pozvao policiju.

- On nije želio izaći iz ureda i razgovarati pa se nekoliko predstavnika Sindikata vozača zaputilo prema njegovu uredu ne bi li ipak s njime razgovarali. Vojvodić im je rekao da on s njima nema što razgovarati jer su svi oni u Libertasu zaposleni preko veze. Znate, sramotno je kad vam osoba koja je zaposlena preko veze, odnosno po kumskim vezama, kaže kako ste zaposleni preko veze. Umjesto da ih primi na razgovor, zvao je policiju. - kazao je vozač koji želi ostati anoniman.

Da je policija jutros zaista posjetila Libertas potvrdili su iz Policijske uprave dubrovačko-neretvanske.

- Da, policija je jutros od strane službene osobe pozvana u jedno poduzeće u vlasništvu Grada. Po dolasku u to poduzeće policijski službenici nisu utvrdili elemente prekršaja ili kaznenog djela.- potvrdili su iz PU dubrovačko-neretvanske za Dubrovnikpress.hr

Vozač koji želi ostati anoniman kazao je za portal Dubrovnikpress.hr kako je u posljednje vrijeme veliki broj libertasovih vozača napustio tvrtku jer ne mogu izdržati torture nove Uprave.

- Vozačima se stalno prijeti. Stalno se izmišlja nešto novo. Što je kolegica kriva što je motor ostao bez ulja? Zar je njezino da pregledava motor? - pita se ovaj vozač i ističe:
- Javnost ne zna da mi vozimo neispravne autobuse. Stalno im fali djelova. Neki od autobusa, među kojima ima i starih po 30 godina su i danas u prometu. Htjeli smo direktora upozoriti da je sigurnost putnika ugrožena, ali on nije želi slušati već je zvao policiju bez razloga, a samo smo željeli razgovarati i ukazati mu na probleme koji su ozbiljni. Tjeraju nas da se zaustavljamo na nelegalnim stanicama u Sustjepanu i na Kantafigu. Zašto bismo mi na sebe preuzimali odgovornost i stajali na nelegalnim stanicama? - pita se ovaj vozač i ističe kako je upravo nezadovoljstvo bilo razlog zbog kojeg su vozači u Libertasu osnovali svoj sindikat.

- Nama se stalno prijeti i stalno nam se smanjuju plaće. Umjesto da se ulaže, u Libertasu se stalno zapošljava. Evo nedavno su doveli 12 novih vozača i desetak mehaničara. Broj zaposlenih otkad je došla nova uprava ne može se više ni izbrojiti, ali dežurni krivci za sve loše u Libertasu su vozači, a na nama je najveća odgovornost jer smo mi u direktnom kontaktu s putnicima koje moramo sigurno prevesti. Umjesto da nas se pusti da svoj posao radimo onako kako najbolje znamo, nad nama se stalno vrše neki pritisci. - rekao je vozač čiji su podaci poznati redakciji portala Dubrovnikpress.hr

Inače, već se duže vrijeme može čuti kako stanje u Libertasu i nije baš najbolje te da su brojni zaposlenici bez ikakva razloga degradirani. Očito je kvar na autobusu vozačice od koje uprava društva sada traži da sama podmiri štetu, bila kap nezadovoljstva koja je vozačima prelila čašu.

Za komentar na današnja događanja u Libertasu Dubrovnikpress.hr pitao je i direktora Libertasa Antu Vojvodića, no on je ostao mutav pa će navodno odgovoriti na pismeni upit. HDZ-ovi direktori javnih poduzeća inače imaju zabranu davati izjave za Dubrovnikpress.hr već umjesto njih odgovaraju PR-ovci iz gradske uprave, i to kako kad, no to najviše govori o njima samima.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 35 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar uto 5 lip 2018 - 14:35

Medalja ima dvije strane.
http://www.dubrovnikpress.hr/index.php/component/k2/item/30815-frankovic-prijeti-vozacima-i-tvrdi-da-je-incident-u-libertasu-osmisljen-i-dirigiran
dubrovnikpress je napisao/la:
Franković prijeti vozačima i tvrdi da je „incident u Libertasu osmišljen i dirigiran”
Grad Dubrovnik daje punu potporu Anti Vojvodiću, direktoru tvrtke Libertas Dubrovnik, u zaista neprihvatljivoj situaciji u kojoj se našao uslijed današnje pobune manjeg dijela vozača ove gradske tvrtke, piše u svom priopćenju danas gradonačelnik Dubrovnika Mato Franković nakon što je Dubrovnikpress.hr objavio kako je u remizi došlo do pobune kada su se vozači okupili kako bi dali podršku kolegici od koje uprava društva traži da plati 70 tisuća kuna iz vlastitog špaga za štetu na motoru autobusa koji je ostao bez ulja.

Franković tim povodom pak piše:
„Napokon je direktor Libertasa počeo uvoditi red u ovu tvrtku koja godinama posluje na rubu ekonomičnosti. Poznate su nam i brojne nepravilnosti u poslovanju Libertasa, a koje je direktor Vojvodić uspješno razriješio.

Riječ je o pobuni manjeg broja vozača koji su, osim prosvjedovanja zbog uvođenja reda u tvrtku, jutros isključili struju u cijeloj tvrtki te tako ugrozili njeno poslovanje. Jasno, time su počinili težu povredu radnih dužnosti. Očekujemo da će zbog toga biti propisno sankcionirani.”- prijeti zapravo kroz te riječi gradonačelnik Franković vozačima.

„Probleme u tvrtci očito rade oni koji se ne mogu pomiriti s činjenicom da je Libertas po prvi put potpisao petogodišnji ugovor sa svim okolnim općinama, čime se osigurala stabilnost tvrtke. Također, onima koji nastoje napraviti nered smeta i što se osigurala stabilnost tvrtke, ali i jer je konačno postignut dogovor o nabavi 11 autobusa, a koji će u potpunosti biti financirani iz fondova Europske unije. - piše Franković.

„Sve u Libertasu ide nabolje, a upravo je to nekome problem. Ukoliko nekome od vozača ne odgovara red i sve uspješnija situacija u Libertasu- neka ide na tržište rada. Posla za vozače tamo se uvijek može naći. Dakle, ovaj incident u Libertasu je osmišljen i dirigiran. Samo se postavlja pitanje - tko je dirigent?” - zaključio je i zapitao gradonačelnik Dubrovnika Mato Franković.

D.M.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 35 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar uto 5 lip 2018 - 14:42

Ima i treći članak iz istog izvora
http://www.dubrovnikpress.hr/index.php/component/k2/item/30814-povjerenik-sindikata-vozaca-i-sluzbeni-odgovor-libertasa-o-pobuni-u-remizi
dubrovnikpress je napisao/la:
Povjerenik sindikata vozača i službeni odgovor Libertasa o pobuni u remizi...
Nije bilo potrebe za pozivanjem policije jer nitko nikome nije prijetio, niti je ovo bilo organizirano okupljanje od strane Sindikata vozača u Libertasu, vozači su se spontano okupili kako bi pružili potporu kolegici od koje se traži da podmiri troškove kvara na motoru autobusa koji je upravljala u iznosu od 70 tisuća kuna, kazao je za portal Dubrovnikpress.hr povjerenik Sindikata vozača u Libertasu Matija Štrkalj.

- Kolegici je rečeno kako će morati platiti štetu na autobusu u iznosu od 70 tisuća kuna i mi smo se okupili spontano kako bismo dali podršku kolegici, jer danas je to ona, a sutra bilo tko od nas. Tražili smo od direktora da razgovara s nama, ali on nije imao volje izaći iz ureda. Ja sam bio jedan od onih koji smo se zaputili prema direktorovom uredu kako bismo ga zamolili da izađe među ljude i objasni što se događa. Zašto je pozvao policiju ne znam jer stvarno za tim nije bilo razloga. Nitko nikome nije prijetio niti je itko od okupljenih kolega vozača iskazivao bilo kakav oblik agresije. Uostalom i policije je po dolasku utvrdila kako se ništa nije dogodilo. - kazao je Štrkalj.

- Nakon što je od kolegice zatraženo da snosi troškove kvara na autobusu okupili smo se spontano kako bismo poduprli kolegicu i razgovarali s direktorom. Kolegica je u garažu dovezla ispravan autobus. Lampicac koja signalizira na stanje ulja u motoru joj se upalila kod Komolca, što je ona i rekla šefu tehničke, ali je u garažu dovezla ispravan autobus. Kasnije utvrđeno da iz autobusa curi ulje, ali 40 litara ulja iz autobusa nije moglo tek tako iscuriti. - rekao je Štrkalj, istaknuvši kako direktor vjerojatno nije ni upoznat sa stvarnom situacijom.
- Nakon što smo kratko razgovarali u njegovu uredu, direktor je rekao kako neće izaći pred vozače jer se ne osjeća dužnim to učiniti. Rekao je i kako vjeruje tehničkoj službi iz koje su mu rekli da se lampica upalila puno prije nego je autobus došao u Komolac. Direktora ne krivim jer su mu iz tehničke službe vjerojatno iznijeli svoju verziju priče kako bi sa sebe zaštitili. - rekao je Štrkalj.

Direktor Libertasa nije želio dati izjavu za Dubrovnikpress.hr već je rekao da mu upit uputimo službenim putem na e-mail, a da će nam on potom odgovoriti. Stigao je nepotpisani odgovor u kojem piše kako je jutros oko 9 sati došlo do nenajavljenog okupljanja određenog broja Libertasovih vozača u krugu remize u Komolcu. U odgovoru se također navodi kako je „direktor Ante Vojvodić sa suradnicima primio organizatore predmetnog okupljanja na razgovor koji je potrajao oko dva sata na kojem se argumentirano i u mirnom tonu raspravljalo.”
Kad je u pitanju pozivanje policije u remizu odgovoreno je sljedeće:
„Međutim, bili smo primorani pozvati policiju jer su okupljeni u jednom trenutku zaposjeli prilaze uredima u upravnoj zgradi, započeli su lupanje po vratima ureda direktora, a u jednom trenutku je prekinut dotok električne energije u zgradama (zbog tehničkog kvara ili nečijim djelovanjem tek se utvrđuje).”

Kad je u pitanju šteta na autobusu koja se stavlja na teret vozačice iz Libertasa u odgovoru na upit ističu kako je „navodni povod okupljanja pružanje potpore jednom vozaču koji je prouzročio štetu na jednom od naših autobusa na način da je vozio autobus više od 2 km nakon što se već bila upalila crvena lampica da je tlak ulja u motoru nizak”.

Iz Libertasa također navode kako „okupljenici sa današnjeg skupa ultimativno traže od uprave da se ne potražuje naknada šteta na motoru nastala vožnjom bez ulja u motoru koja se broji u više desetaka tisuća kuna, a koja šteta je nastala isključivo jer vozač nije zaustavio vozilo kada se upalila crvena lampica upozorenja za ulje nego tek nakon 2 km vožnje, odnosno jer je dežurni mehaničar naložio da se autobus pokreće i pomiče znajući da je spomenuta lampica uključena.”
Navode i kako „tom i takvom zahtjevu uprava nije spremna udovoljiti te istaknuo kako se „svako vozilo Libertasa stavlja u promet tek nakon što se nedvojbeno utvrdi njihova ispravnost (godišnja, periodična i dnevna), a isto se tako povlači iz prometa kada se utvrdi neispravnost istog”.

IZ Libertasa nisu naveli kolika je šteta na autobusu kojem je navodno iscurilo ulje. No Dubrovnikpress.hr neslužbeno doznaje kako se radi o 140 tisuća kuna od čega uprava traži da dio podmiri vozačica, a dio šef tehničke službe koji je pred mirovinom.

I dok iz Libertasa tvrde kako je policija pozvana jer su neki od okupljenih lupali na vrata, a potom i ugasili struju u remizi, sindikalni povjerenik vozača u Libertasu Matija Štrkalj te navode demantira.

- Nitko nije lupao na vrata i u jednom je trenutku stvarni nestalo struje, vjerojatno zbog kratkog spoja. Čak je došao i električar i rekao da je izgorila neka sklopka. Uostalom, policija je bila prisutna kad je nestalo struje, a iz policije je potvrđeno da u remizi nije bilo elemenata ni prekršaja ni kaznenog djela. - rekao je Šrtkalj.

Budući da na području Grada cijeli dan dolazi do kraćih nestanaka struje, vjerojatno je to i bio razlog zašto struje nije bilo ni u remizi, odnosno razlog izgaranja sklopke.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 35 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 35 / 40. Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Ova tema je zaključana: ne moľeą uređivati postove niti odgovarati.
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.