Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Libertas Dubrovnik

+10
NP-549
borna
kriticar
novi_shef
gaspa
Stijepo
Majstor
Tomek
medo
MAN SU220
14 posters
Započni novu temu   Ova tema je zaključana: ne moľeą uređivati postove niti odgovarati.

Stranica 25 / 40. Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Next

Go down

Libertas Dubrovnik - Page 25 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by borna pet 23 srp 2021 - 17:07

Zadovoljni taxisti mogu častiti općinare raznim ručkovima i večerama na "prijateljskoj bazi" grinko
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8904
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

kriticar likes this post

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 25 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 26 srp 2021 - 10:01

Časte oni kod svakih izbora besplatnim prijevozom glasačke mašinerije. Barem tako kruži priča.
Više se od strane gradonačelnika taksisti ne spominju kao uzrok gužvi u prometu. Što je motiv promjenjenog stava?


A novi autobusi stajati će nešto manje od osam milijuna kuna plativo u 84 mjesečne rate. Podatak o cijeni sa portala Dubrovnik Press. Toliko traje Leasing. A onda se vraćaju ili otkup na slobodnom tržištu. To je više od 30000 kuna mjesčno po autobusu. Koliko više zavisi koliki je točan iznos. Jer osam milijuna podijeljeno sa 84 je 95000 mjesečno za sva tri. A 90000 puta 84 daje 7.560.000 kuna.
Ne mogu naći podatak koliko mjesečno koštaju harmonike koje voze skoro cijelu prošlu godinu.
Samo je žalosno što se nabavljaju autobusi koji leže dvije godine i koji su stariji od onih iste namjene koji se koriste već godinu i pol dana. Znalci znaju što to znači.
Rade li ovi iz Libertasa to iz neznanja ili iz neke nama skrivene namjere mislim da će na žalost ostati tajna. Jer političari i lovatori poput Mamića su u biti "jači" od bilo koje institucije ove države koje bi možda trebale istražiti čudne, u najmanju ruku sumnjive radnje.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5982
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 25 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 pon 26 srp 2021 - 19:01

Koji mjenjač imaju Libertasovi Crosswayi ?
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 25 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar uto 27 srp 2021 - 11:52

Mislim da je isti kao i kod MAN lion's City. Dakle Voith automatic. Model diwa, brojčanu oznaku ne pamtim.

BTW ni danas ne vozi najmanje pet novih MAN Lion's City. Čini mi se da je previše dječjih bolesti. Ako je to uopće razlog ostanka u garaži. A ovi su direktno sa trake.
A što će tek biti sa Urbanwayima 18 koji leže dvije godine?  Na žalost Libertas će dobiti nekorištene autobuse stare dvije godine. Koji je motiv onih koji time dirigiraju da ih nabave po cijeni novih? Kako će se oni ponašati početkom eksploatacije? Iskustvo sa takvim, duže ne korištenim vozilima ne ukazuje na ništa dobro.

Libertas dobija pomoć države zbog korona pandemije. Je li zato ne uvode dodatne polaske? Jer ako se promet poveća možda je bye, bye sa potporama? Nisam to proučavao.
Kolika je procijepljenost u Libertasu? 70%, više ili manje ne znam, ali od toga zavisi nastavak primanja potpore.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5982
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 25 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 uto 27 srp 2021 - 15:51

Probaj saznati koji prenosni omjer ima na pogonskoj osovini i kako se retarder ponaša.  Naši imaju prebrzi diferencijal i onda nema čime "kočit" retarder.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 25 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sri 28 srp 2021 - 19:38

@ NP-549 pokušati ću, ali trebam vremena.

Prvi put da su političari rekli ono na što ja želim ukazati jako dugo. A to je da je Grad veliki dužnik Libertasa, A da ostale lokalne zajednice i ne spominjem. Jer sve je to izrečeno na sjednici gradskog vijeća.
Pričaju i dosta gluposti pogotovo oporba, a nitko nije spomenuo bitno. A to je da će se uzeti dvije godine stari autobusi kao novi. Idealno za korupciju.
Nabavna vrijednost je vrijednost novih autobusa, a ovi koji stižu više to nisu. Jesu neupotrebljavani, ali su ležali. A poznavatelji tehnike znaju što to znači.

Kamo sreće da se raspisao još i treći natječaj za još tri zglobna. Ali za nove autobuse, ne s lagera. Koji Libertasu trebaju. Da su pametni uveli li bi liniju 2 sa zglobnima na relaciji Pošta Lapad Pile  i obratno. Isto tako i liniju  1 Pile Kolodvor. Tu ne moraju biti zglobni.
Riješili su gro gradskih midi. A Libertasu trebaju. Da imaju neku viziju razvoja Libertasa ne bi tako radili.
Mijenjali su godišnji plan nabave autobusa da bi pokrili svoj zahtjev za nabavom 7 LE. Ne mogu shvatiti motiv tolike ljubavi prema Ivecu. Osim korupcije. Družili su se s pokojnim Zagrebačkim gradonačelnikom i od tada ljubav prema Ivecu od koga struka uglavnom okreće glavu.
Zašto ga neke veće privatne firme uopće nemaju u floti?
Je li stvarno osobni interes kako se priča.
Uzimaju 7 LE autobusa. Gdje će voziti? Koliko Crosswaya trenutno vozi?  Četiri od pet. Za Ston, Slano, Brsečine i Molunat. Na tri linije bili su do diponiranja Crosswaya niskopodni autobusi. Koji korak natrag u kvaliteti iprijevoza i za putnike i za vozače. A oni uzimaju te Low Entry autobuse. Bolje da su uzeli više gradskih niskopodnih i zglobnih i solo.

A danas ako sam dobro brojio vozi svih 11 novih MAN Lion's City.
Zato i gbr.151 vozi na liniji 16A. Taj bus su baš lijepo srediti. Prešao je 1,300,000 Km, a izgleda kao novi.
Ipak najviše ima gbr.154, preko 1,400,000 pređenih Km. Ostalih osam iz te serije su ispod milijuna.
Libertas stvarno održava te autobuse.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5982
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

borna likes this post

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 25 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 sri 28 srp 2021 - 20:13

Iveco = Barba Luka.

Dovoljno ?
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 25 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by gaspa pon 2 kol 2021 - 8:57

Dočekao kritičar svoje autobuse. Libertas je pokrenuo postupak nabave:
2 zglobna gradska niskopodna autobusa (je li se onaj treći parkirani u međuvremenu pokvario ili je riječ o nekoj sasvim drugoj priči?)
6 solo gradskih niskopodnih autobusa
7 solo gradsko/prigradskih poluniskopodnih autobusa (LE)
3 midi prigradska autobusa

Da se ja ne petljam previše u južne krajeve, već spomenuti kritičar će dalje sve komentirati i elaborirati.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3482
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 25 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 2 kol 2021 - 16:21

To su drugi moguće parkirani. Oni prvi (3) svečano stižu u Dubrovnik ovaj tjedan kao veliki uspjeh kradeze vlasti i našeg gradonačelnika. a to što su napravljeni 2019. nikom ništa. Vidjeli smo da jalovu oporbu nije briga. Ovi iz novog natječaja mogu biti iz 2020 ili noviji. Zašto je tako? Opet neko pražnjnje lagera u režiji gradonačelnika? Imam dojam da je kum figura. Gdje ide razlika u cijeni novog autobusa i onog sa lagera? Jer ja dosad nisam vidio da su oni s lagera i mrvicu jeftiniji. A trebali bi biti?
Trenutno jedino Iveco, koliko mi je poznato, ima lager i ponovo se kao i na svim natječajima od 2017 naovamo otkad je na vlasti u Dubrovniku HDZ jedan proizvođač ima poseban status. Je li se slijede upute velikog Zagrebačkog maga, sada pokonjeg?
Imam dojam da su zadnje pristigli MAN autobusi zbog zahtjeva politike da budu isporučeni prije izbora napravljeni traljavije i zbrzano nego ranije serije. Jer doznao sam da je bilo problema u Poljskoj tvornici sa proizvodnjom baš kada su bili na traci. Razlog ne znam ali lako moguće zbog korone jer tvornica je imala neradnih dana.
Ali barem je netko drugi dobio 11 sigurno kvalitetnije napravljenih narančastih autobusa s lagera. Zna li itko tko?
Uvijek kada pomislim da Libertas ne može tonuti dublje, ovi me iznenade. Hoće li u konačnici Libertas netko blizak njima jeftino kupiti? Čudi me da u Libertasu nitko ne reagira i pušta te amatere u struci da rade takve nonsense. Jesu li dolaskom na vlast makli sve znalce?
A stari sindikat se prodavao za sitne pare, dok novi vozački tek uzima zamah. Uglavnom oba šutnjom podržavaju za sada ovo što se događa u Libertasu.
Da je ovakve stvari radio raniji direktor stari sindikat bi se digao na zadnje noge i portali i novine bi bili puni njihovih izjava. Dizali su buku i kad nisu imali pravo.
Za vikend su mijenjali red vožnje gradskih linija. ali nisam stigao to pogledati. vidjeti ćemo kako su napravili.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5982
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 25 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by gaspa uto 3 kol 2021 - 8:29

Ha, gledaj, što se cijene onih ustajalih primjeraka tiče - cijena je takva kako je ponuđena odn. ugovorena i krivica ne leži na dobavljaču nego na naručitelju koji nije blagovremeno (dok su vozila bila nova) ishodio potrebne suglasnosti za sklapanje ugovora, tako da je cijela stvar bila praktično svo vrijeme u mirovanju, ali iz razloga na strani naručitelja. Na toj strani nekom treba izvući uši, zašto nije dao suglasnost na vrijeme, a ako je nije želio dati, zašto postupak nabave nije obustavljen odn. poništen.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3482
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 25 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar uto 3 kol 2021 - 15:55

@Gaspa radi se o tome da ti autobusi nisu napravljeni za Libertas. Evo priče koju ja znam. Inicijativa za nabavku zglobnih autobusa je došla iz gradskih struktura uz priču da imaju tri već gotova Urbanwaya 18 i da bi Libertas trebao uzeti dva za shuttlea prijevoz od luke do Starog grada. To mi je rekao jedan već sada bivši djelatnik Libertasa. Kasnije se priča proširila na tri i raspisan je natječaj. Na natječaju je pobijedio MAN ponudivši garanciju za cijelog trajanja leasinga. Opet na zahtjev grada brže bolje se raspisuje natječaj za još tri te se nakon sezone daje prednost brzoj isporuci. Iveco nudi isporuku za trideset dana, MAN za 120. Čisto za usporedbu na prvom natječaju rok isporuke za Iveco bio je 60 dana, a za MAN 90. Sve ostalo je isto. To donosi prednost Ivecu.
Potvrđuje se priča da su autobusi s lagera jer se pojavljuju u Zagrebu u Libertasovoj boji neposredno nakon završetka natječaja.
Uvjeren sam, a Libertas pratim dugo, da na ovom natječaju nije prošao Iveco, da bi se natječaji raspisivati i dalje za po tri autobusa sve dok Iveco ne prođe.
Nadam se da uskoro stižu i da ćemo vidjeti kakvi su ti autobusi na kojima su ustrajali gradonačelnik i njegov kum.

Opet su oživjele priče da kum ide za gradskog financijskog pročelnika, ali tko će onda preuzeti Libertas?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5982
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 25 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by AMFan uto 3 kol 2021 - 16:22

A što će im još dva zglobna iz EU natječaja? Nek se nađe ako neki od ova tri budu u kvaru jer su stajali godinu i pol? smiling devil

A i sedam LE čini se malo nebulozno.

AMFan

Broj postova : 80
Lokacija : Split
Registration date : 03.12.2011

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 25 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by gaspa sri 4 kol 2021 - 12:03

kriticar je napisao/la:@Gaspa radi se o tome da ti autobusi nisu napravljeni za Libertas.
Nebitno. U vrijeme raspisivanja naadmetanja oni su postojali, kao što u nekom dućanu postoji televizor kad ja idem u kupnju istog, a ne naručujem novi iz tvornice. U vrijeme raspisivanja nadmetanja autobusi su bili novi ili su barem odgovarali starosnim kriterijima nadmetanja. Nadmetanje je okončano, dobavljač izabran. Ugovor nije sklopljen jer godinu i više neko vijeće nije dalo suglasnost na taj ugovor. I to nije krivica dobavljača nego naručitelja koji je otaljavao - nevažno iz kojeg razloga. Mogao je poništiti nadmetanje. A nije. Dakle, izbor je valjan. Moglo bi se, doduše, reći: autobus ne smije biti stariji od godine dana, kako je i pisalo u nadmetanju, i takvog morate isporučiti. Oni s parkinga više ne prolaze! A onda Iveco može povući ponudu jer joj je istekla valjanost i ne želi je obnoviti. Svi sretni i zadovoljni. Da li?
I da se zna: nastojim biti objektivan. Ne favoriziram Iveco. Iako je pomalo jasno zašto nadmetanje nije poništeno.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3482
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 25 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 5 kol 2021 - 13:29

Jadne države. Država po mjeri lopova koji se bave politikom. Dobro ih je instruirao pokojnik. On je od progona pobjegao. Ali plaćaju oni koji su ostali i vladajućima izgleda ne trebaju. Čini mi se dok trebaju nitko ih ne dira.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5982
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 25 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar uto 10 kol 2021 - 13:34

Čuo sam da su u tijeku završne pripreme da Crosswayi 18 krenu u promet. Kao novi, a u trenutku kada krenu Libertas će imati u eksploataciji čak 24 vozila proizvedena poslije njih. Kako nas mlade snage partije lažu? A stara poslovica kaže " Tko laže taj i ..." Ne bi bilo prvi put da neki gradonačelnik zabrazdi kada se to događa i ministrima.
I nikome ništa. Jer sve je izgleda po zakonu. Biti će kriva korona.
A u novom natječaju opet otvaraju vrata kupnji sa lagera navodeći da je za njih novi autobus i onaj proizveden 2020. Što sada smjeraju?7

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5982
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 25 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 uto 10 kol 2021 - 15:27

Crossway ?
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 25 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 13 kol 2021 - 12:25

Urbanwayi 18. Popravi. Jer ja više ne mogu.
Zanimljivo moraju proći tehnički pregled i jedan je to obavio jučer. Iako ih Libertas prikazuje novim autobusima po zakonu očito to nisu. Jer nova vozila po zakonu ne moraju na tehnički pri prvoj registraciji.
A EU MANovi zastupljeni su na linijama u sve većem broju. Ne znam zbog čega su ih u početku učestalo povlačili, ali izgleda da su stvari legle na svoje mjesto. Vidjeti ćemo kako će biti sa zglobnim IVECO autobusima kada počnu voziti.Hoće li oni imati mušice?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5982
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 25 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by AMFan pet 13 kol 2021 - 21:15

Po zakonu i službeno su 2019. godište.

AMFan

Broj postova : 80
Lokacija : Split
Registration date : 03.12.2011

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 25 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 16 kol 2021 - 20:05

Jutros su krenuli 205 i 206 na liniji 10. Izgleda da je jedan ostao u kvaru u Cavtatu. Vjv je zamijenjen sa gbr. 204 koji je viđen popodne na liniji 10.
S obzirom koliko su ležali ništa neočekivano.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5982
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 25 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 uto 17 kol 2021 - 7:04

Da, za očekivati bi bilo da će bit masa "dječjih bolesti", ali čini mi se da nisu imuni na to ni oni koji nisu na livadi stajali dvije godine.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 25 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar uto 17 kol 2021 - 21:33

Navodno na zglobnim MAN autobusima najveći problem su treća i četvrta vrata, odnosno senzori na njima.
A na novim MAN solo autobusima najveći problem bile su klime. Sada pomalo sve dolazi na svoje mjesto.
Možda se pojavljivao i neki drugi problem, ali vozači nisu o tom pričali.
Zglobni MAN autobusi pravljeni su po specifikacijama Iveco zglobnih autobusa koje je kažu sastavio pravnik Libertasa.
Normalno unutra je trebalo napisati ono što imaju, a izbrisati ono što nemaju Urbanwayi sa lagera. Tako je to kada se dogovori kupovina s lagera. A onda netko drugi ponudi nove autobuse povoljnije.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5982
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 25 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 sri 18 kol 2021 - 9:57

To se nama desilo 2005. sa Mercedesom. Trolej htio kupit 15 SL283 i 6 SG313 pa uletio MB sa smjesno niskom cijenom za Conecte sa lagera
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 25 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 19 kol 2021 - 22:48

Ali tada još nije bilo JN?
Libertas je tada, te 2005. kupio 31 autobus. 20 MAN I 11 ISUZU. (gbr.97-127). I nije većina dokumenata bila javno dostupna kao danas.
Mogu misliti kako je onda ekipa iz HDZ to kupovala. Jer sve do izbora 2009. vlast u Dubrovniku obnašao je HDZ.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5982
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 25 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sub 21 kol 2021 - 14:02

NP-549 je napisao/la:To se nama desilo 2005. sa Mercedesom.  Trolej htio kupit 15 SL283 i 6 SG313 pa uletio MB sa smjesno niskom cijenom za Conecte sa lagera
Vi ste dobili jeftinije s lagera. A ovdje se radi o tome da su povoljniji novi nego oni s lagera. A na drugom natječaju su prošli zato što je bodove donosio kraći rok isporuke. Nije bilo važno što je MAN ponudio 7 godina garancije, a Iveco 3. Važno je bilo da dođu u sred zime i 30 dana isporuke autobusa sa lagera odijelo je prevagu nad 120 dana za isporuku novog autobusa.
A zašto nisu odmah tražili 6 autobusa? Već su se i ne dobivši prva tri sjetili da im trebaju još tri.
Upitnika kao u priči. Hoće li se koji ukazati i onima kojima je posao istraživati takve radnje koje možda nanose štetu poslovnom subjektu . Sjećam se da su istraživali gradonačelnika prije zbog visine nekakvog iznajmljivanja privatniku gradskog prostora. I to u vrijeme kad ga je HDZ htio eliminirati iz političkog života.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5982
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

borna likes this post

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 25 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar uto 24 kol 2021 - 8:10

Jučer na liniji 1A zglobni 201 i 203. A na liniji 10 zglobni 202 i 204.
205 i 206 povučeni s desetke. Jesu li neispravni?
Ne znam jesam li skužio princip disponiranja, ali čini mi se da na gradske linije raspoređuju prvo novije autobuse Euro6 norme, a ako ih nema dovoljno Ispravnih, onda i one EEV norme. Zadnje raspoređuju one nižih normi iz 2009. i 2007. i to vrlo rijetko. Jer gradskih Euro6 standardnih vozila sada je 20 (uključujući i tri zglobna) te 6 EEV. Midi su ostala dva Euro6.
A u redovnom Prometu je 18 vozila dnevno. 1A (3), 1B (3), 3 (2), 4 (2), 5(1), 6(3), 7(1), 8(2) i 9(1). Na liniji 2A vozi CITIBUS Euro6.
Ostale gradske linije ne voze. Kažu nema potrebe u turistima prepunom Dubrovniku?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5982
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 25 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 25 / 40. Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Ova tema je zaključana: ne moľeą uređivati postove niti odgovarati.
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.