Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Libertas Dubrovnik

+10
NP-549
borna
kriticar
novi_shef
gaspa
Stijepo
Majstor
Tomek
medo
MAN SU220
14 posters
Započni novu temu   Ova tema je zaključana: ne moľeą uređivati postove niti odgovarati.

Stranica 30 / 40. Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Next

Go down

Libertas Dubrovnik - Page 30 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 10 sij 2022 - 14:54

kriticar je napisao/la:Prije dva tri dana vidio sam Regio gbr.174 na liniji 15. Što je sa Crosswayem gbr.183 koji inaće tamo vozi?
Već neko vrijeme ponovo vozi gbr.183.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 30 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by Pfaff pon 10 sij 2022 - 20:06

OT: Pitanje za one koji su puno bliži ekvatoru od mene: Imaju li "Libertasovi" autobusi zimske gume?

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Libertas Dubrovnik - Page 30 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 30 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 13 sij 2022 - 11:07

Nisam obračao pažnju na to. Ali zadnjih dana sam gledao. Na svim autobusima koje sam pogledao na gumama je oznaka MS.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

Pfaff likes this post

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 30 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by Pfaff čet 13 sij 2022 - 11:11

kriticar je napisao/la:Nisam obračao pažnju na to. Ali zadnjih dana sam gledao. Na svim autobusima koje sam pogledao na gumama je oznaka MS.
To je dobro. cold
Hvala za info

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Libertas Dubrovnik - Page 30 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 30 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 14 sij 2022 - 14:38

Inače zakonski zimska oprema na Dubrovačkom području je obavezna samo u zimskim uvjetima, a to je u Dubrovniku jednom u nekoliko godina. Ali onda se jako puno vozača boji voziti zbog neiskustva na snijegu.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 30 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 pet 14 sij 2022 - 21:15

M+S je ok guma za zimu.  Pod uvjetom da nije Michelin  InCity XZU
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2430
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 30 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sub 15 sij 2022 - 9:30

Ima li Libertas viška autobusa? Malo sam računao što bi moglo u otpis kao zamjena za 18 novih. Koji će stići do sezone, nadam se. Ja bi otpisao gbr.92-96 (SL263 bez klima uređaja 2004.), gbr.98, 103-106 (SL283 bez klima uređaja 2005.), gbr.5 (SL222 1996.), gbr.141 (SÜ313 2007. nagorio), ali to je samo 12. Treba 18. Dakle još šest. Mogu li se otpisati i neki ISUZU ili moraju 12 metarski? Sve su to vozila grupe M3. Ostalo je  još osam ISUZU iz 2005. Mogu li se njih riješiti?
Vozila gbr. 90-91, 107-116 i 142-144 bi za sada sačuvao za školski prijevoz. Samo da li se taj prijevoz na način kako ga Libertas radi isplati? Na njega ne mogu disponirati vozila kupnjenja sredstvima fondova unije.
Za godinu dana istjeće leasing za vozila sa gbr.37-44, 68, 69, 128, 129, 171-176. Ako ih vrate hoće li tada biti dovoljno autobusa?
Što sa NL283 generacija 2007.? Hoće li oni u rashod s obzirom na normu ispuha. Iako još izgledaju kao novi, pogotovo oni s novim tapacirungom.

Možda bi ih mogli posuditi ZETu kome fali autobusa. Ne znam da li imaju još viška vozača. Donedavno je bilo. Ako imaju moglo bi se organizirati kompletno ispomoć i sa autobusima i sa vozačima. Ili ne bi? Jer u Zagrebu više HDZ ne vlada u koaliciji sa Bandićem, a u Dubrovniku je i dalje na vlasti.
Sigurno bi taj trošak bio puno manji nego što je koštala posudba ZET vozača Libertasu. Mislim prvenstveno na smještaj. Oporba je malo oko toga brundala , ali prašina se slegla.

Vidio sam JEST-a kako krca putnike. Ima PP tablice, a ne redovne i smije li to? Izgleda da ne naplaćuju karte. Pa se može tumačiti da i nije komercijalni prijevoz

Čudna mi je ta ponovna suradnja sa WAWA kompanijom. Ali to je sve u organizaciji Grada kao što je izgleda bila i nabavka Solarisa. Tko surađuje s nekim tko te već jednom pokušao prevariti?

Vratimo se mi trenutnoj situaciji. Jučer viđeni.
Gbr.150 je na liniji 16A. Gdje je gbr.151?
Gbr.157 je isto na nekoj prigradskoj liniji možda 16 kao i gbr.175 i 176.
Gbr.174 je na liniji 21 za Orebić na kojoj inaće vozi njegov blizanac gbr.173.
Na gradskim linijama su standardno A21 Euro6 i pokoji EEV. Dva A23 su na liniji 1A.
Vidio sam i gbr.204 na liniji 10. Nisam vidio je li i drugi isto Urbanway 18.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 30 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by AMFan sub 15 sij 2022 - 14:26

kriticar je napisao/la:Mogu li se otpisati i neki ISUZU ili moraju 12 metarski? Sve su to vozila grupe M3. Ostalo je  još osam ISUZU iz 2005. Mogu li se njih riješiti?

Možeš se riješiti čega želiš. Možeš dati i mini/midi autobus u zamjenu za zglobni. Gleda se količina, ne vrsta vozila.

AMFan

Broj postova : 80
Lokacija : Split
Registration date : 03.12.2011

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 30 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 sub 15 sij 2022 - 19:51

Tko zna šta još imaju spremljeno "papirnato" od starih rashoda. Bus se knjigovodstveno i dalje vodi (iako je unisten) i sad ga prijavi za rashod staro za novo
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2430
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 30 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sub 15 sij 2022 - 21:57

Pobrojani autobusi koji bi mogli biti zamjenjeni novonabavljenima su još fizički u remizi iako pojedini tek rijetko voze, a neki nisu viđeni na cesti već godinama.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 30 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar ned 16 sij 2022 - 15:01

Valjda su za 11 A21 odvezli iz remize 5 SL222, 4 SL283 i 2 Turkiza. Da, i turkiz spada u M3 vozila. Vratili su davatelju leasinga 8 citibusa i 2 Turkiza Interurbana. Otkupili 6 A21 EEV kojima je istekao leasing. Dakle Libertas ima 10 vozila manje nego prije korone. I dalje obavlja posao. Znači li da je odgovor na moje pitanje prije tri četiri posta da Libertas ima višak autobusa. Sada u sezoni enormno rastu potrebe prijevoza, ali kada će opet biti prava sezona? A treba biti spreman kao da će već  sljedeća biti ona prava i bez korone.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 30 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sri 26 sij 2022 - 16:42

Kad misliš da je krenulo nabolje biseri iz Libertasa ili Grada smisle nešto da se divimo kako oni brinu.

Na Libertasovoj stranici https://libertasdubrovnik.hr/novosti/index.php?id=304 može se pročitati:
Libertas je napisao/la:IZMJENE NA LINIJI BROJ 3
2022-01-21  by Admin


IZMJENE U PROMETOVANJU

OSIGURANA DODATNA POVEZANOST NUNCIJATE I KONALA: Libertas kreće s izmjenama na liniji broj 3

Nakon obavljenih razgovora sa stanovnicima Nuncijate i Konala, nastavno na njihove potrebe za uslugama javnog prijevoza kao i u cilju podizanja razine sigurnosti pješačkog prometa na državnoj cesti D8 na potezu od Nuncijate do Petlje, Libertas Dubrovnik d.o.o. uvodi izmjene u trasi prometovanja linije broj 3.

Od ponedjeljka 24.01.2022. linija broj 3 prometovati će sljedećom trasom: Nuncijata - Most dr. Franja Tuđmana – Hotel Adria – Zagrebačka ulica - Pile – Autobusni kolodvor – Ulica Andrije Hebranga – Nuncijata.


Izmjena trase testnog je karaktera te će se za vrijeme probnog perioda prikupljati sve informacije vezane za ovu trasu kako bi se napravila što sveobuhvatnija analiza nove trase ove linije.

Kuda će voziti kad se most zbog bure zatvori za promet?

A što je sa sigurnošću djece koja su liniju 3 u polasku sa Nuncijate koristila za odlazak u osnovnu školu Gruž. Čak je radi njihove sigurnosti autobus na tom polasku dva puta pravio zaokret od 180 stupnjeva oko gruškog parka da djeca ne bi trebala prelaziti ulicu. Sad odjednom to nije važno. A Linija 3 sada na relaciji Nuncijata Pile vozi trasom na kojoj je prije korone vozila liniju 3A. Ta linija uvijek kada bi je vidio vozila je svega par putnika. Što to provjeravaju?
Ali miriše mi na to da je neki močnik tražio promjenu. Tada su brzi.

Još je bilo dovoljno midi citibusa kada smo na ovom forumu dali prijedlog da linija 3 vozi Nuncijata Pile ovako kako sada vozi eksperimentalno. A da sa Pila ide direktno na D8, a da se okreće ili na AK ili na Gruškom kružnom toku ili na Gruškom polju ili čak na I.glavici kamo bi diolazila ulicom A.Hebranga. Sad će MAN A21 voziti za par ljudi. Ali to je današnji Libertas koji nema više ni ljude ni znanje koje je nekad imao. Jer i oni koji znaju sustavno se potiskuju da bi uhljebi mogli odlučivati.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

Pfaff likes this post

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 30 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 27 sij 2022 - 13:28

Malo sam se zabavio promatrajući što vozi, a što ne, u prigradu.
Na liniji 10 su 176 i 204 (samo jedan zglobni Urbanway) Gdje su još dva?
Zato su na liniji 1A uredno dva zglobna MANa (202 i 203).
Svih pet Crosswaya vozi redom linije 12, 15, 25, 11 i 27.
MAN A21 voze na linijama 16 (157) 16A (151), 23 (152) i 35 (150 ili 158).
MAN A20 (175) vozi na 16 ispomoć
Regio 173 vraćen je na liniju 21.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 30 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 31 sij 2022 - 13:12

Jučer je još bio A20 na 10-1. Danas čini mi se dva A21 na 1A. Znači li to da i dalje vozi samo jedan Urbanway 18, ali i najviše jedan MAN A23?
Na 1A uobičajeno raspoređuju 2 A23 i 1 A21. Treći A23 je rezerva.
Na 10 uobičajeno raspoređuju 2 Urbanway 18. Treći je isto rezerva.
Nisam vidio ni jednog. Ali ih nisam ni tražio.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 30 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 pon 31 sij 2022 - 17:59

Jesu uvijek isti ili ih rotiraju ?
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2430
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 30 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 31 sij 2022 - 22:10

Na liniji 10 su uglavnom viđani 204 i 205. 206 rijetko.
A na 1A viđao sam sva tri MANa nekako podjednako. Čak su znali uletjeti i na liniju 10, ali rijetko. Osobno sam vidio samo jednom otkad su doveli Urbanwaye.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 30 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sri 2 vel 2022 - 17:47

Danas na 1A vidio 201 i 202. Prošli tjedan sam uglavnom viđao 202 i 203.
Na 10-2 vidio 204. Bus na 10-1 nisam vidio. Tako da ne znam vozi li i tamo Urbanway 18 ili neki drugi bus.

Čini mi se da sam vidio jučer na polasku u 14:30 regia otraga sa displejem 12. Je li to 174 mijenjao 182 za Slano?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 30 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by AMFan sri 2 vel 2022 - 18:10

kriticar je napisao/la:Izgleda da gbr. 19 nije otišao onome kome je bio namijenjen. Objavljen je i natječaj za prodaju gbr.21. Sada je početna cijena 20 tisuća, iako je gbr.21 po pričama vozača ubjedivo najgori Libertasov SU220. Hoće li se i za njega naći kakav ljubitelj starih autobusa?
A tih četrdesetak tisuća kuna koliko će Libertas dobiti za dva SU220, ako i drugi nađe kupca, neće obogatiti Libertas. Ta stara flota uz dobar marketing tu svotu može zaraditi ljeti u par dana. Samo netko u Libertasu izgleda to ne želi.
Hoće li se prodavati i treći, ako i ovaj ne ode onome kome je namjenjen?

Sad smo već na petoj prodaji, za 12 tisuća kuna. Je li originalni kupac nasamario ove u Libertasu i odustao? Cijena je manja od originalne za prvi autobus (14 tisuća).

AMFan

Broj postova : 80
Lokacija : Split
Registration date : 03.12.2011

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 30 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 čet 3 vel 2022 - 14:06

Ili je dobro upućen tko je sve predao ponude za onaj prvi koji je otišao u krive ruke, pa sad čeka da ovome skroz padne cijena.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2430
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 30 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 pon 7 vel 2022 - 10:04

U gradu nešto debelo ne štima kad jedan iz serije 134-139 još vozi i to na 1A.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 30 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 11 vel 2022 - 10:29

Samo jedan? Ja sam očekivao i više. Pa u veljači na registraciju idu 150-159; 31-44. 173-176. Treba to odraditi. Do kog datuma točno to moraju odraditi ne znam. Ali nadam se da imaju dovoljno vremena. Iako tehnički pregled važi do 28. veljače tj. do kraja mjeseca u kom je obavljen, autobus je registriran zaključno sa datumom koji piše u knjižici.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 30 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 17 vel 2022 - 12:27

Jučer popodne sam vidio gbr.134 na liniji 1A, a jednog A20 na liniji 35. Jučer ujutro je 175 bio na liniji 16 (ispomoć-to je neka R služba). On to danima vozi pa je moguće da je na 35 bio 176 iako i 175 ispomoć na 16 vozi samo ujutro. Gbr.150 je jučer viđen na liniji 16A.
Dva citibusa voze na linijama 2A i 17. Hoće li biti kakvog natječaja za njihove zamjene? Do kraja najma ostalo je još manje od godine dana.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 30 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar ned 20 vel 2022 - 10:20

Jutros su me neke obaveze "natjerale" da koristim gradski prijevoz. Naletio mi je gbr.136 na liniji 8. Unutra izgleda novi autobus. Tapecirung je uredan, čist kao da je tek izašao iz proizvodnih hala. Naravno i sve ostalo je čisto i koliko sam vidio po autobusu nema potpisa nadobudnih putnika. A petnaesta godina mu je tek.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 30 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar ned 20 vel 2022 - 11:17

Nije direktno vezano za Libertas, ali jest za objekte koji služe odvijanju JGP.
https://www.dnevno.hr/vijesti/hdz-kao-obiteljski-biznis-jedna-sestra-uhicena-s-josipom-rimac-druga-hdz-ova-procelnica-a-brat-suraduje-s-gradom-na-neobican-nacin-1893062/
dnevno.hr je napisao/la:
BRATSKO-SESTRINSKE VEZE+AAA-
HDZ KAO OBITELJSKI BIZNIS: Jedna sestra uhićena s Josipom Rimac, druga HDZ-ova pročelnica, a brat surađuje s Gradom na neobičan način
Autor: DnevnoPonedjeljak, 17. siječnja 2022. u 12:21

Gotovo pola milijuna kuna isplatila je dubrovačka gradska uprava tvrtki u vlasništvu brata pročelnice te iste gradske uprave. Novac je isplaćen zbog ugovorenog čišćenja i održavanja autobusnih čekaonica u Dubrovniku.

Međutim, kako je otkrio Index, u ovoj priči više je od jedne zanimljivosti, a sve su od javnog interesa.

Naime, riječ je o tvrtki Inhouse Group, kojoj je vlasnik Andrija Njavro, inače brat pročelnice Upravnog odjela za poslove gradonačelnika Ivane Brnin, koja je na ovo mjesto imenovana u studenome. Do tada je obnašala posao zamjenice pročelnice ovog odjela, a još prije toga bila je i voditeljica Odsjeka za protokol i informiranje unutar istog odjela. Radi se o dugogodišnjoj glasnogovornici dubrovačkog HDZ-a.


Bratsko-sestrinske HDZ veze
No, bratsko-sestrinski odnosi i interesi tu ne završavaju. Naime, druga sestra Andrije Njavra jest nekadašnja tajnica kabineta u Ministarstvu poljoprivrede i članica Upravnog vijeća Hrvatske agencije za poljoprivredu i hranu, Ružica Njavro, koja je zajedno s Josipom Rimac, uhićena u sklopu afere ‘Vjetroelektrane‘.

Naime, u zajedničkoj akciji policije i PNUSKOK-a u kojoj je obuhvaćeno više od deset osoba, osim Njavro, uhićen je i predsjednik uprave Hrvatskih šuma Krunoslav Jakupčić te bivša gradonačelnica Knina Josipa Rimac. Tereti ih se za gospodarske zlouporabe, a Ružica Njavro, tajnica Ministarstva poljoprivrede, u to je ministarstvo došla iz Ministarstva regionalnog razvoja u “paketu” s novim, a sada bivšim ministrom poljoprivrede Tomislavom Tolušićem, sadašnjom ministricom poljoprivrede Marijom Vučković te Krešimirom Ivančićem, koji je s dolaskom Vučković u ministarsku fotelju dao ostavku.

Usto, vlasnik Inhouse Group tvrtke, Andrija Njavro natjecao se na listi HDZ-a za člana Mjesnog odbora Zaton.

A ovako je Rimac svojevremeno govorila Gabrijeli Žalac, u jeku afere:

“Bila sam s Ruškom (Ružica Njavro) i slažemo pakleni plan. ‘Ajde’, odgovara Žalac. ‘Otet ćemo te od 6. do 9. kolovoza’, piše Rimac. ‘Otmite me’, piše Žalac. ‘Idemo nas tri, možemo povesti Katu i Megi i isplovljavamo, ali nitko ne smije znati. Jednostavno moramo pobjeći, nas dvije smo sve smislile i brod i sve i nitko neće znati di smo. Bit će nam super. To su tri noći, danas sam sve dogovorila. Imam prijatelja koji voli i tebe i mene i Rušku i stalno pitaju za tebe, a više od svega su dragi prijatelji”, piše Rimac, na što joj Žalac odgovara “Luda si ko šiba”.




Franković reducirao rasvjetu i smanjio plaće, ali na čekaonicama se nije štedjelo
No, vratimo se na čišćenje autobusnih čekaonica u Dubrovniku

Kako se može vidjeti u registru Elektroničnog oglasnika javne nabave, ovu tvrtku odabrao je Grad Dubrovnik za uslugu pranja i čišćenja čekaonica i nadstrešnica na autobusnim stajalištima. Ugovor u iznosu od 199.025 kuna potpisan je 23. siječnja 2020. godine. S PDV-om to iznosi 248.781 kunu.

Kako stoji u registru EOJN-a, isti takav ugovor potpisan je i 2021. godine, točnije 22. veljače. Opet, iznos je bio 199.025 kuna. S PDV-om dosegnulo je to iznos od 248.781 kunu.

Iako je neobično da jedinica lokalne samouprave uopće, pored poduzeća čiji je osnivač a bave se čišćenjem, plaća nekome čišćenje autobusnih čekaonica, neobično je i da se za takvo što uopće izdvaja novac u vrijeme rezanja troškova zbog covid krize. Pa je tako dubrovačka gradska uprava na čelu s HDZ-ovim gradonačelnikom Matom Frankovićem, štedjela na način da je smanjila plaće zaposlenicima, a obustavila je i programsko financiranje rada udruga na tri mjeseca. Usto, čak su i u sustav javne rasvjete na cijelom gradskom području uvedene redukcije.




Međutim, čišćenje autobusnih čekaonica nije se smjestilo u domenu štednje, već se ugovor potpisivao dva puta.

Svake godine iste tvrtke i slične ponude
Još jedna neobičnost su i ostale tvrtke koje su se za ovaj posao natjecale s tvrtkom Andrije Njavra.

Dakle, kako rekli iz Grada Dubrovnika, za predmet Usluge pranja i čišćenja čekaonica i nadstrešnica na autobusnim stajalištima Grada Dubrovnika u 2020. godini pristigle su tri ponude ponuditelja Dvori Lapad d.o.o. u iznosu 220.000,00 kuna bez PDV-a, Krmek d.o.o. u iznosu 222.850,00 kuna bez PDV-a.

Iz Grada su naveli i kako su te ponude bile neprihvatljive budući da je iznos ponuda prelazio procijenjeni iznos nabave, tj. planirana sredstva Ponuditelja. No, treća ponuda ponuditelja Inhouse Group d.o.o. u iznosu 199.025,00 kuna “je zadovoljavala sve tražene uvjete kao jedina valjana i prihvatljiva ujedno i najpovoljnija”.

Slično je bilo i 2021. godine. Opet su se natjecale iste tri tvrtke. Tvrtka Dvori Lapad d.o.o. ponudila je iznos od 257.700,00 kuna bez PDV-a, čija je cijena prelazila planirana, odnosno osigurana novčana sredstva.

Prema definiciji nabava roba i usluga, jednostavna nabava je procijenjene vrijednosti do 200.000 kuna, odnosno nabava radova procijenjene vrijednosti do 500.000 kuna. Stoga, u ovom slučaju, svaka ponuda koja iznosi 200.000 kuna ili više ne može biti dio jednostavne nabave.

No, budući je samo Inhouse Group dala ponudu ispod 200.000 kuna i ostala u okvirima prihvatljivosti ponude, logično se zapitati zašto se na natječaj javljaju firme tako da visinom svoje ponude diskreditiraju same sebe u startu?

Tvrtki Andrije Njavra nije jasno zašto je poslovanje s Gradom u interesu javnosti
Iz Grada su pak, naveli zašto Čistoća ne može održavati čekaonice.

“Temeljem provedenog postupka nabave, a nakon što je Grad Dubrovnik prethodno preuzeo čekaonice od tvrtke Europlakat d.o.o i iste uključio u program održavanja komunalne infrastrukture, dana 23.siječnja 2020. sklopljen je ugovor s tvrtkom Inhouse Group d.d na rok od godinu dana te je nakon isteka ugovora od godinu dana ponovno nakon provedenog postupka nabave sklopljen ugovor za istu uslugu 22. veljače 2021. godine također na rok od godinu dana.

S druge strane, tvrtka Čistoća angažirana je na cijelom području grada Dubrovnika za održavanje javnih površina i preuzimanje komunalnog otpada, a s obzirom na opseg posla tvrtke Čistoća smatrali smo da nije potrebno dodjeljivati joj dodatna zaduženja”, napisali su iz Grada.

No, kako piše Index, očitovali su se i iz same Inhouse Group tvrtke, a zanimalo ih je zbog čega je poslovanje njihove tvrtke s Gradom u “opravdanom interesu javnosti”.

“Vjerujemo da ste zadovoljni našim odgovorima, te ljubazno molimo da prije Vaših eventualnih daljnjih pitanja prije svega konkretno pojasnite u čemu se sastoji „opravdan interes javnosti“ za poslovanje upravo našeg trgovačkog društva za poslove koje je isto na zakonit način sklopilo s javnopravnim naručiteljima. Navedeno je potrebno kako bi se izbjegla šteta koja se ovom trgovačkom društvu čini ili može učiniti mogućim javnim neprikladnim, paušalnim i nejasnim, a svakako neosnovanim dovođenjem u vezu istoga s eventualnim nezakonitim poslovanjem”, napisali su.
Autor:DnevnoPonedjeljak, 17. siječnja 2022. u 12:21

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 30 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar uto 22 vel 2022 - 12:25

kriticar je napisao/la:Jutros su me neke obaveze "natjerale" da koristim gradski prijevoz. Naletio mi je gbr.136 na liniji 8. Unutra izgleda novi autobus. Tapecirung je uredan, čist kao da je tek izašao iz proizvodnih hala. Naravno i sve ostalo je čisto i koliko sam vidio po autobusu nema potpisa nadobudnih putnika. A petnaesta godina mu je tek.
I danas je gbr.136 na liniji 8. Vjerojatno je bio i jučer jer jednog iz te prve serije sam vidio na liniji 8, ali bilo je predaleko da pouzdano prepoznam gbr. Ta serija se raspoznaje iz daleka jer jedina ima zelena slova na displeju,
Da podsjetim kako su u Libertas stizali A21
Gbr. 134-139 stigli su 2007.
Gbr. 150-159 stigli su 2009.
Gbr. 31-36 stigli su 2013.
Gbr. 37-44 stigli su 2016. skupa sa dva A20 (gbr. 175 i 176)
Gbr. 45-55 stigli su 2021.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 30 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 30 / 40. Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Ova tema je zaključana: ne moľeą uređivati postove niti odgovarati.
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.