Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Stari tramvaji

+3
Barney
gaspa
portos
7 posters

Go down

Stari tramvaji Empty Re: Stari tramvaji

Postaj by portos ned 6 srp 2008 - 21:29

Vjerovatno stari M-24

______________________________________
Stari tramvaji 3Strijelemale Stari tramvaji Citelis18CNGGIF-1
portos
portos
Moderator
Moderator

Broj postova : 580
Age : 53
Lokacija : Zaprešić
Registration date : 14.06.2008

[Vrh] Go down

Stari tramvaji Empty Re: Stari tramvaji

Postaj by gaspa pon 7 srp 2008 - 19:03

A slikano bi moglo biti na Sigečici ili Ferenščici (na tim dijelovima pruga je (bila) izdignuta i prolazila mimo dvorišta)
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3483
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Stari tramvaji Empty Re: Stari tramvaji

Postaj by Barney pon 7 srp 2008 - 22:21

To je potez na Ferenščici između (danas) Donjih svetica i Ivanićgradske. Pruga je u ravnini s Vukovarskom, ali ima mjeste na južnoj strani gdje još uvijek gleda dolje na dvorišta. Naročito na prvom dijelu odmah nakon što Vukovarska prestane biti odvojenih kolovoza.

Barney
Barney
Barney

Broj postova : 930
Lokacija : Zagreb
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Stari tramvaji Empty Re: Stari tramvaji

Postaj by gaspa sub 19 srp 2008 - 14:00

Pa ista situacija je bila i između Držićeve i parka prije Olibske te između bivše (danas nepostojeće) Korčulanske i (danas nepostojeće) Biševske te možda maaali potez kod (danas opet nepostojeće) Mljetske - dok nije bilo južnog kolnika Vukovarske (koji je pojeo dio tih ulica, a dio je platio danak stambenoj izgradnji) pruga je išla uz dvorišta. Ključ za rješavanje (dok ne prepoznamo osobe na slici koje će nam reći o kojem se kbr. radi i u kojoj ulici) krije se sasvim lijevo, između daske i stupa (kolca): kao neka zgrada, višekatnica. Onda su tamo bile samo dvije višekatnice: neboder u Držićevoj i jedna industrijska građevina tipa neboder u Chromosu, nekako na mjestu današnjeg Mercatora, ali uz Vukovarsku
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3483
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Stari tramvaji Empty Re: Stari tramvaji

Postaj by Gost ned 4 stu 2012 - 21:07

Sa flickr-a ...

Zagreb, Glavni Kolodvor 1975
Stari tramvaji 4092049097_8039bd9c58_o

Stari tramvaji 4092813322_b389dd276c_o

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Stari tramvaji Empty Re: Stari tramvaji

Postaj by borna ned 4 stu 2012 - 21:54

Eh lijepi stari tramwaji....kad bi usporili moglo se na silu otvorit vrata i uskočit, a bogme sam se lijepo izvježbao i u iskakanju. Ljeti kad su bili spušteni prozori
znao sam se voziti sa bočne strane stojeći na daskama koje su bile bočno dole i držeći se za prozor! Barem stotinu puta sam mogao nastradati ali izgleda da imam puno dobrih anđela čuvara.


Kad su došli nivi tramwaji došla je i moda vožnje na puferu otraga ili između kola.....i tu je bilo koji puta cirkusa, čudim se kako sam preživio (kad se sjetim)!
Nadam se da ovo ne čita koji stari Zet-ovac, bio sam im smrtni neprijatelj....
Na sreću mladi danas nemaju prilike za takve nepodopštine!
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8916
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Stari tramvaji Empty Re: Stari tramvaji

Postaj by Gost ned 4 stu 2012 - 22:03

borna je napisao/la:... tu je bilo koji puta cirkusa, čudim se kako sam preživio (kad se sjetim)!
...
Ako će te utješit, nisi jedini kul . Jest da u mojoj mladosti nije (više) bilo tramvaja u Rijeci al' je bilo vlakova ... kako je stari radio na kolodvoru, mo'š mislit, svuda me bilo.

Istina-bog, ni danas kad imam puno više godina nisam puno bolji (ili gledajuć očima supruge, puno gori mrgreen ), ni danas mi zavuć se nesmotreno negdje nije ni najmanji problem mrgreen . Treba samo mozak isključit rolling on the floor

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Stari tramvaji Empty Re: Stari tramvaji

Postaj by sali pon 5 stu 2012 - 22:58

borna je napisao/la:Eh lijepi stari tramwaji....kad bi usporili moglo se na silu otvorit vrata i uskočit, a bogme sam se lijepo izvježbao i u iskakanju. Ljeti kad su bili spušteni prozori ........!

Netko je jednom rekao da čovjeka za šankom najbolje upoznaš.Gustav Krklec o kapljici sa šanka,napisao je pjesmu "Za jednom kapi čistoga života".

Ukratko, Gustav Krklec ispisao je prekrasne stihove, Antun Tomislav Šaban uglazbio ih je i aranžirao u jazzy maniri, a Arsen i Massimo odabrani su kao dvojac-duet koji pjesmu može 'iznijeti'. Snimljeni videospot za pjesmu režirao je Radislav Jovanov Gonza, Neki će u spotu prepoznati štogod od estetike i radnje Reedovog Trećeg čovjeka, pokušaja opstanka u svijetu moralnog rasula što odlično oslikavaju Krklecovi stihovi, a zvuče tako dobro kada ih pjevaju i glume oni koji život imaju u malom prstu:

"Ponekad, noću, idem pripit kući
i pitam sebe zašto pijem? Zato
što nema zvijezda, što je svuda blato
i što se srce stalno sprema pući."


Za to da spot bude pomalo retro pobrinuo se i Arsen koji je, osim svojih partitura, praktične i estetske vrijednosti, na snimanje ponio upaljač koji mu je poklonio upravo Gustav Krklec,a jedan dio radnje spota sniman je u tramvaju M-24 gb. 11.Ovaj tramvaj je ustvari muzejski tramvaj ( Tehnički muzej ),i igleda upravo onako kako je izgledao sredinom 60-ih.

Zato sam ovaj spot smjestio u ovu temu : Stari tramvaj



Srdačan pozdrav !
sali
sali

Broj postova : 1950
Age : 72
Lokacija : Zagreb
Registration date : 10.06.2008

[Vrh] Go down

Stari tramvaji Empty Re: Stari tramvaji

Postaj by borna pon 5 stu 2012 - 23:13

Hvala najljepša za krasan filmić i muziku! (žena je mislila da sam pošandrcao kad tako kasno slušam nešto al sam pustio najglasnije za dušu)
To me zaista podsjetilo na stara vremena kad sam znao i zaspati u tramvaju pa bi me kondukter budio na zadnjoj stanici.....pa sam počeo
zaozbiljno sanjati da postoje tramvaji sa kolima za spavanje poput vlakova, i čekao bi ih ali nikako da dođe takav tram.....
Ima još jedna zgodna stvar, bio je običaj da se nakon predzadnje stanice može zapalit cigareta u tramvaju, pa bi odjednom barem pola putnika
zapalilo cigaretu, alaj se dimilo.....(danas bi neki protivnik pušenja na takvo što vrisnuo) kul hehe



borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8916
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Stari tramvaji Empty Re: Stari tramvaji

Postaj by sali uto 6 stu 2012 - 12:37

borna je napisao/la:Ima još jedna zgodna stvar, bio je običaj da se nakon predzadnje stanice može zapalit cigareta u tramvaju, pa bi odjednom barem pola putnika zapalilo cigaretu, alaj se dimilo.....

Dodao bi ......svoju cigaretu palili su i vozači i kondukteri .......

Srdačan pozdrav !
sali
sali

Broj postova : 1950
Age : 72
Lokacija : Zagreb
Registration date : 10.06.2008

[Vrh] Go down

Stari tramvaji Empty Re: Stari tramvaji

Postaj by Narcis sri 16 sij 2013 - 18:02

Nešto iz ne tako davne povijesti ZET-a
Stari tramvaji 72205_362673057163852_1635832313_n_zpsbf615014

Izvor: Facebook

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Stari tramvaji Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Stari tramvaji 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Stari tramvaji Empty Re: Stari tramvaji

Postaj by gaspa pon 21 sij 2013 - 8:47

To je negdje iz sedamdesetih (ev. kraj šezdesetih). Vrata se više ne otvaraju ručnim ventilima a i na ploči piše Ljubljanica, dok je šezdesetih pisalo Ul. Rade Končara.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3483
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Stari tramvaji Empty Re: Stari tramvaji

Postaj by Narcis sri 13 vel 2013 - 17:21

Okretište Črnomerec, negdje 1930-ih
Stari tramvaji 10D0rnomerec-okretiscaronte

Izvor: Facebook

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Stari tramvaji Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Stari tramvaji 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Stari tramvaji Empty Re: Stari tramvaji

Postaj by sali pet 20 ruj 2013 - 11:34

Trg bana Josipa Jelačića

Stari tramvaji ZagrebTrgbanaJosipaJela%C4%8Di%C4%87a

Jurišićeva

Stari tramvaji ZagrebJuri%C5%A1i%C4%87eva

Trg žrtava fašizma

Stari tramvaji ZagrebTrg%C5%BErtavafa%C5%A1izma

Trg Republike

Stari tramvaji ZagrebTrgrRepublike

Nesreća u Branimirovoj

Stari tramvaji ZagrebBranimirova

Srdačan pozdrav !
sali
sali

Broj postova : 1950
Age : 72
Lokacija : Zagreb
Registration date : 10.06.2008

[Vrh] Go down

Stari tramvaji Empty Re: Stari tramvaji

Postaj by borna pet 20 ruj 2013 - 12:11

Siroti pokojni Fićo (nadam se da je vozač kojim čudom ostao živ) skoro je prevrnuo trajvan!
Apropo trga žrtava iliti đamije tamo su se trajvanci u tim starim kolima voljeli naganjati okolo-nakolo (dok se jedan nije prevrnuo)
Sjećam se jedne takve vožnje po zavojima kad su sjedeći putnici popadali na pod, a i stojeći su se jedva držali....lud od smijeha 
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8916
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Stari tramvaji Empty Re: Stari tramvaji

Postaj by Thommo uto 28 tra 2015 - 13:08

Stari tramvaji 13890723163_2594d11e64_c
https://www.flickr.com/photos/76521871@N05/13890723163

Motorcar 86 on route Nº 21 at the Rope Way Station terminus Dolje.
September 28, 1968
Thommo
Thommo

Broj postova : 2345
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

http://hobipoint.com

[Vrh] Go down

Stari tramvaji Empty Jadničak

Postaj by gaspa pon 26 srp 2021 - 22:55

Nekad novi, nekad ponos naše tramvajogradnje, došli, eto, u grupu starih.

Stari tramvaji ZET-171-muzej-ardi-412-073

Sjećam ga se (a riječ je o 171) kad je izašao s generalnog popravka. Sve je u njemu (i ostalima koji su generalno popravljani od 1971. do 1974. u Janku Gredelju) mirisalo po novom, drveni dijelovi bili su čisti i svjetli, nove svjetiljke na stropu, novi elektroormar koji je iza vozarovih leđa zamijenio staklenu pregradu, ventilatori za hlađenje motora u metalnoj kutiji nasuprot srednjim vratima i 2 leđima okrenuta sjedala na njoj...

A danas? A sad? Hrđa, trune i raspada se. Njegov otkupitelj, gospodin već u godinama, lagano gubi elan za obnovom starina. A i tramvaji mu nisu najveće zanimanje. Ipak, i ovakav kakav je možda jednog dana zablista nekadašnjim sjajem – da se to može, bit će uskoro riječ u jednoj drugoj temi.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3483
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

Pfaff and borna like this post

[Vrh] Go down

Stari tramvaji Empty Re: Stari tramvaji

Postaj by gaspa sri 3 sij 2024 - 17:02

Teško je definirati stare tramvaje. Jesu li to oni koji imaju puno godina? Jesu li to oni koji više ne voze? Ili oni iz neperspektivne serije koja je povučena iz prometa? U svakom slučaju fond starih tramvaja se gotovo dnevno nadopunjuje. Jer vrijeme je nemilosrdno.

Napokon i jedna pozitiva. Vječna je šteta da u ZET-u i pored nekih razumnih direktora nije bilo sluha sačuvati određena vozila i oformiti neku vrstu muzeja. U Tehničkom muzeju nema za to dovoljno prostora, ali ZET je mogao izdvojiti kutak, grad tamo podići barem nadstrešnicu, pa bi ostali sačuvani i unikati poput 55, 100, 200/201, 900, 503 (dobro, ona je triplikat). I da je ostao stari M24 sa žmigavcima koji to nisu, pa onda M24 upotpunjen novom elektrikom, pa da su ih uredili u starom stilu... ovi obnovljeni s udvojenim sjedalima ne bude mi baš previše duh starih vremena. Pa u prikolicama sjedišta od letvica, okrenuta jedno prema drugom... I T101, s izvornom staklenom pregradom iza vozata a ne onim ormarom nakon generalnog popravka, i sa nezakrivenim žaruljama, i bez kompresora nasuprot srednjim vratima, i sa starim ventilima s polugama za otvaranje vratiju... A tek da su sačuvali autobuse...

A što je tu pozitiva? Pa to, da je 211 stavljen pod republičku zaštitu kao tehnički spomenik i ne smije se čerupati. Jest da stoji vani na vjetrometini zajedno s ostalom otpisanom kramom i stari i hrđa, ali ipak. Tko zna kad će ga (i kako) ušminkati. I jedna pripadajuća mu prikolica ima zabranu čerupanja ali ipak bez oznake da je i ona tehnički spomenik. Hajd', krenulo je...

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3483
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

borna likes this post

[Vrh] Go down

Stari tramvaji Empty Re: Stari tramvaji

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.