Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prosinac u Beču

4 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Go down

Prosinac u Beču Empty Prosinac u Beču

Postaj by seabral pon 8 pro 2008 - 14:30

Ovog vikenda sam već tradicionalno posjetio Beč, grad u kojem sam proveo prekrasno desetljeće svog života i koji me je od malih nogu privlačio isto snagom kao i svih godina mog boravka u njemu, a jednako tako i sada kad je prošlo već sedam godina od mog povratka u Zagreb.

Iako je povod posjetu Beču bio sasvim druge naravi, spontano su se ukazivale prilike za fotkanjem tramvaja i vlakova i to je ono što vam želim pokazati.

Polazak u grad sa stanice Penzing.
Prosinac u Beču PC060001res

S-Bahn je potpuno prazan, iako se radi o subotnjem prijepodnevu i posljednjoj stanici prije Westbahnhofa
Prosinac u Beču PC060003res

Nekoliko minuta kasnije, naš S50 na Wien Westbahnhofu
Prosinac u Beču PC060005res

Prije ulaska u vlak smo poništili kartu. Ovaj put se poklopilo da nam je dolazak u Beč bio u istom kalendarskom tjednu kao i prošle godine, pa smo tu činjenicu itkekako dobro iskoristili kod poništavanja karte. Naime, automati za poništavanje karata označavaju broj tjedna u godini, dan u tjednu i lokaciju poništavanja. Imali smo tri poništene karte od prošle godine (Sa=subota, 49=tjedan u godini, PZ=Penzing), a kako nas je ove godine bilo četvoro, poništili smo samo jednu dodatnu kartu. Ovako to izgleda u stvarnosti: pozicije 4, 5 i 6 su poništene prošle godine a broj 7 ove godine ... dakle ukupno 4 "važeće" karte :wink:
Prosinac u Beču PC070290res




Tramvaji ispred Hofburga
Prosinac u Beču PC060057res
Prosinac u Beču PC060060res

Dva posve različita vida sightseeinga ;-)
Prosinac u Beču PC060061res

Jedan od ciljeva je bio posjet izložbi van Gogha, koja je već nekoliko mjeseci izložena u Beču i koja se danas zatvara. Nažalost, istu ideju su imale i tisuće drugih turista, pa smo se na kraju sportski povukli pod motom "pametniji popušta". Cool

Prosinac u Beču PC060107res
Prosinac u Beču PC060108res

Utjeha je bila slatka, potražili smo ju odmah iza ćoška, u hotelu Sacher: Very Happy Very Happy Very Happy
Prosinac u Beču PC060114res

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Prosinac u Beču Empty Re: Prosinac u Beču

Postaj by seabral pon 8 pro 2008 - 14:31

Ispred Opere i na Karlsplatzu

Prosinac u Beču PC060117res

Badnerbahn i ULF
Prosinac u Beču PC060118res

Prosinac u Beču PC060119res

Prosinac u Beču PC060120res

Prosinac u Beču PC060123res

Prosinac u Beču PC060124res

Prosinac u Beču PC060125res

Prosinac u Beču PC060127res



Da mi je u ono doba bilo ovdje čekati tramvaj ... Very Happy
Prosinac u Beču PC060126res

Ili se voziti Stadbahnom u doba kad je Otto Wagner gradio sve ove prekrasne stanice ... Smile
Prosinac u Beču PC060129res

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Prosinac u Beču Empty Re: Prosinac u Beču

Postaj by seabral pon 8 pro 2008 - 14:31

Prosinac u Beču Sign0132 Prosinac u Beču Sign0132Prosinac u Beču Sign0132Prosinac u Beču 21 Crying or Very sad

Prosinac u Beču PC070224res

Prosinac u Beču PC070225res

Još malo podzemnog ugođaja, na malo ljepši način:
Prosinac u Beču PC060175res

Ovaj U-Bahn gore nam je pobjegao, ali nema veze ... polasci su svake 4 minute
Prosinac u Beču PC060176res

Stiže malo starija izvedba
Prosinac u Beču PC060178res

I ode ...
Prosinac u Beču PC060181res

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Prosinac u Beču Empty Re: Prosinac u Beču

Postaj by seabral pon 8 pro 2008 - 14:32

Kao što smo već imali prilike vidjeti na forumu, Westbahnhof će idućih nekoliko godina biti veliko gradilište. Malo aktuelnih događanja s njega.

Slika kroz ogradu:
Prosinac u Beču PC060183res

pogled sa stane Gürtela
Prosinac u Beču PC060184res

još jedna kroz ogradu (tko je izgubio bicikl ? mrgreen )
Prosinac u Beču PC060185res

prolaz prema peronima je dobro osiguran
Prosinac u Beču PC060189res

i označen
Prosinac u Beču PC060190res

Još nagli zavoj udesno i stižemo do perona
Prosinac u Beču PC060193res

Bingo !!!! Very Happy
Prosinac u Beču PC060194res

Prosinac u Beču PC060195res

Prosinac u Beču PC060196res


Povratak u Penzing, ponovno vožnja od samo jedne stanice.
Nažalost, ovaj ne staje u Penzingu
Prosinac u Beču PC060199res

Niti ovaj
Prosinac u Beču PC060200res

Ali zato ovaj staje
Prosinac u Beču PC060202res

Par minuta kasnije u Penzingu
Prosinac u Beču PC060204res

Pogled prema Westbahhofu. Lijevo se odvaja Vorortelinie (S45) prema Heiligenstadtu
Prosinac u Beču PC060205res

Iz pravca Westbahhofa prolazi mađarski Taurus
Prosinac u Beču PC060207res

I jedan osobni nostalgični pogled na mjesto gdje su se nekad mogli jesti solidni ćevapi u Beču Smile
Prosinac u Beču PC060209res

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Prosinac u Beču Empty Re: Prosinac u Beču

Postaj by seabral pon 8 pro 2008 - 14:32

Predvečer je bila potpuna prometna ludnica u gradu ... sve se sjatilo na Ring, tako da je Ring više ličio na parkiralište, nego na trotračnu gradsku prometnicu. Nažalost, to smo itekako osjetili na vlastitoj koži :(

Htio sam fotkati Božićni tramvaj, ali mi je lik u autu do mene pokvario računicu Embarassed Evil or Very Mad
Prosinac u Beču PC060215res

"Parkiralište" na Ringu
Prosinac u Beču PC060216res

Prosinac u Beču PC060217res

Prosinac u Beču PC060221res

Da završim ovaj putopis s lijepim ugođajem - Christmas in Vienna !!! Prosinac u Beču A018 Prosinac u Beču F010

Prosinac u Beču PC060222res

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Prosinac u Beču Empty Re: Prosinac u Beču

Postaj by gaspa pon 8 pro 2008 - 15:24

Kaj ti je to trebalo? Mislim - ovaj putopis. Sad samo razmišljam: eh da je vremena pa se (opet) malo vozikati po svim bečkim tračnicama.

Dobar je putopis, dobar. Posebno se osvrćem na gužvu za izložbu - zar svi čekaju zadnji dan?
I još nešto: Prajo ruši sve u šesnaest. Čak i zapadni kolodvor u Beču. mrgreen

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Prosinac u Beču Empty Re: Prosinac u Beču

Postaj by Gost pon 8 pro 2008 - 15:30

gaspa je napisao/la:... Dobar je putopis, dobar. ...
U potpunosti se slažem! Ali i jedna mala dobronamjerna zamjerka mrgreen ... onu sahericu ... mrgreen ... nju si trebal stavit na sam kraj jer sam ostatak samo preletio jer sam cijelo vrijeme imal pred očima onaj komad torte laugh 2 . I sad mi se zubi znoje i moram ić nešt pojest.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Prosinac u Beču Empty Re: Prosinac u Beču

Postaj by gaspa pon 8 pro 2008 - 15:42

thomcro je napisao/la:I sad mi se zubi znoje i moram ić nešt pojest.
Guten Appetit!

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Prosinac u Beču Empty Re: Prosinac u Beču

Postaj by Gost pon 8 pro 2008 - 15:44

gaspa je napisao/la:
thomcro je napisao/la:I sad mi se zubi znoje i moram ić nešt pojest.
Guten Appetit!
Danke mrgreen .

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Prosinac u Beču Empty Re: Prosinac u Beču

Postaj by seabral pon 8 pro 2008 - 16:10

gaspa je napisao/la:Kaj ti je to trebalo? Mislim - ovaj putopis. Sad samo razmišljam: eh da je vremena pa se (opet) malo vozikati po svim bečkim tračnicama.

Dobar je putopis, dobar. Posebno se osvrćem na gužvu za izložbu - zar svi čekaju zadnji dan?
I još nešto: Prajo ruši sve u šesnaest. Čak i zapadni kolodvor u Beču. mrgreen
Hvala na pohvalama. Meni je malo bedasto da mi je ovo tek prvi putopis o Beču, nakon toliko puno godina provedenih u Beču i još više službenih i privatnih posjeta Laughing
A ako sam te uspio zaintrigirati da odeš u Beč ... onda mislim da sam napravio dobru stvar hehe

Što se izložbe tiče, valjda je tako da svi čekaju zadnji dan. Ovo je bio produženi vikend u Austriji (i danas je tamo neradni dan), pa su sigurno mnogi odlučili spojiti te dane i spojiti s posjetom izložbi. Nema veze, nismo bili na izložbi pa smo te eure pretvorili u Sacher-torte. I garantirano nismo loše prošli (sorry, thomcro Wink ) mrgreen

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Prosinac u Beču Empty Re: Prosinac u Beču

Postaj by Gost pon 8 pro 2008 - 16:15

seabral je napisao/la:... pa smo te eure pretvorili u Sacher-torte. I garantirano nismo loše prošli (sorry, thomcro Wink ) mrgreen
Vjerujem da niste loše prošli sa sahericom (ma meni i dalje sline teku na samu pomisao ... a tek ona ruža od šlaga ... mmmm, nije dobro! Opet moram u hladnjak!).

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Prosinac u Beču Empty Re: Prosinac u Beču

Postaj by Narcis pon 8 pro 2008 - 18:50

Eh, eh, eh biti u Beču a da ne probaš sacher grinko , mislim. Super putopis seabral. clap clap

Nego mene zanimaju ovi stupići nasred tramvajske pruge, kakvu funkciju imaju?
Prosinac u Beču PC070225res
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Prosinac u Beču Empty Re: Prosinac u Beču

Postaj by Pfaff pon 8 pro 2008 - 19:29

Ganz einfach: Wunderbar! Danke, Seabral!
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Prosinac u Beču Empty Re: Prosinac u Beču

Postaj by seabral pon 8 pro 2008 - 19:33

narcis je napisao/la:Nego mene zanimaju ovi stupići nasred tramvajske pruge, kakvu funkciju imaju?
https://2img.net/h/i174.photobucket.com/albums/w120/seabral/wien/2008%2012/PC070225res.jpg
Iskreno, ne znam šta bi trebali značiti ti stupići. Nisam ih ranije zamjećivao. Treba napomenuti da se kod ove pruge radi o jednoj pokojnoj pruzi (nema više ni KM), po kojoj je do prije nekih pola godine vozila linija 21, a ukinuta je radi produženja podzemne linije U2. Stoga i onaj R.I.P. i oznaka linije iznad fotke.

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Prosinac u Beču Empty Re: Prosinac u Beču

Postaj by Gost pon 8 pro 2008 - 20:39

narcis je napisao/la:... Nego mene zanimaju ovi stupići nasred tramvajske pruge, kakvu funkciju imaju?
https://2img.net/h/i174.photobucket.com/albums/w120/seabral/wien/2008%2012/PC070225res.jpg
Možda ako zašvera ka drugom kolosjeku da počne rondat pod kotačima, slično k'o u tunelima rolling on the floor .

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Prosinac u Beču Empty Re: Prosinac u Beču

Postaj by gaspa pon 8 pro 2008 - 22:59

seabral je napisao/la:A ako sam te uspio zaintrigirati da odeš u Beč ... onda mislim da sam napravio dobru stvar hehe
Ma, imam ja neku familiju u Beču, pa iako su druženja u raznim mjestima širom Austrije, bio sam i tamo par puta. Jednom sam tako mučio dnevnu kartu, pa si me svojim postom .podsjetio na taj dan. Kruna svega je bilo kad mi se poslije večere nije dalo u hotel na spavanje nego sam ulovio jednu od zadnjih 60-ica i odvezao se do kraja, u Rodaun (onako u mraku poput Mihaljevca ili Dolja u Zagrebu - pusto i mrak); vratio se valjda zadnjom 62-com u centar i opet U-bahnom u hotel. U to doba imaš tramvaj samo za sebe.

narcis je napisao/la:Nego mene zanimaju ovi stupići nasred tramvajske pruge, kakvu funkciju imaju?
To su gumeni stupići za vizuelno razdvajanje kolnika. Čini se da ih je bilo još ali su otrgnuti. Takvi su bili postavljeni po tunelima na autocesti RI-ZG dok su tuneli bili dvosmjerni, da se - ono - ne zaletiš iz svoje u suprotnu traku.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Prosinac u Beču Empty Re: Prosinac u Beču

Postaj by seabral uto 9 pro 2008 - 6:50

gaspa je napisao/la:Kruna svega je bilo kad mi se poslije večere nije dalo u hotel na spavanje nego sam ulovio jednu od zadnjih 60-ica i odvezao se do kraja, u Rodaun (onako u mraku poput Mihaljevca ili Dolja u Zagrebu - pusto i mrak); vratio se valjda zadnjom 62-com u centar i opet U-bahnom u hotel. U to doba imaš tramvaj samo za sebe.
Vidiš, to ti je bila dobra ideja ... doživjeti Rodaun usred noći, na onom okretištu s svim onim silnim ostacima kolosijeka bivše 360-tice. Sad si ti mene zaintrigirao .... yes

BTW, Rodaun je ostalo još jedino mjesto gdje bečki tramvaj (nakratko) izlazi izvan administrativnih granica grada i mali dio svoje trase vozi kroz Perchtoldsdorf. Very Happy
Prosinac u Beču Clipboard01

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Prosinac u Beču Empty Re: Prosinac u Beču

Postaj by gaspa uto 9 pro 2008 - 9:54

Nikakve kolosjeke nisam ja vidio u Rodaunu. Jer tuđincu, siromaku, još je veći mrak u mraku... pogotovo prvi put u Rodaunu. Samo sam udahnuo zrak i osvrnuo se po stanici budno pazeći da mi tramvaj u međuvremenu ne zbriše, jer tko zna kad ide slijedeći i ide li uopće još prije jutra.

Ima kolosjeka? Ha, znači treba opet tamo mrgreen

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Prosinac u Beču Empty Re: Prosinac u Beču

Postaj by seabral uto 9 pro 2008 - 10:19

gaspa je napisao/la:Nikakve kolosjeke nisam ja vidio u Rodaunu. Jer tuđincu, siromaku, još je veći mrak u mraku... pogotovo prvi put u Rodaunu. Samo sam udahnuo zrak i osvrnuo se po stanici budno pazeći da mi tramvaj u međuvremenu ne zbriše, jer tko zna kad ide slijedeći i ide li uopće još prije jutra.

Ima kolosjeka? Ha, znači treba opet tamo mrgreen
Naravno da treba opet ići Laughing
To je ogromno okretište na kojem se nekad davno okretala tramvajska i linija 360 od Rodauna prema Mödlingu. Iako ukinuta prije nekoliko desetljeća, kolosijeci na okretištu su sasvim sigurno ostali očuvani do prije nekoliko godina, a vjerujem da su tamo još i danas.

EDIT: evo jednog linka gdje se sve lijepo vidi Very Happy
http://members.chello.at/tramtrack/Wien_Rodaun.htm

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Prosinac u Beču Empty Re: Prosinac u Beču

Postaj by seabral uto 9 pro 2008 - 10:20

Još malo ugođaja iz hotela Sacher iznutra

Prosinac u Beču Picture172res

Prosinac u Beču PC060115res

Prosinac u Beču Picture171res

Prosinac u Beču Picture188res


Božićni ugođaj i pripreme posvuda

Prosinac u Beču PC060055res

Prosinac u Beču PC060088res

Prosinac u Beču PC060086res

Prosinac u Beču Picture095res

Slučajni prolaznici Laughing

Prosinac u Beču PC060158res

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Prosinac u Beču Empty Re: Prosinac u Beču

Postaj by seabral sri 28 sij 2009 - 13:47

Do proljeća prošle godine je u Beču vozila linija broj 21 i jedno od njenih okretišta je bilo na Schwedenplatzu. Iskoristio sam jučerašnjih ranojutarnjih pola sata u svitanje da se na neki način prisjetim te linije.

Ako već ne postoji linija 21, onda barem može lijevo 2, a desno 1. Wink

Prosinac u Beču P1270015res

Ovakvav prizor je do prošlojesenske nove regulacije linija bilo nemoguće vidjeti, jer su linije 1 i 2 bile kružne oko Ringa, svaka u svojem smjeru.


Sad obje linije prolaze u oba smjera, pa su i ovakve kombinacije linija na stajališnom displeju normalna stvar
Prosinac u Beču P1270010res
Ovih 19 minuta do dolaska sljedećeg tramvaja je bio netočan podatak. Tramvaji su redovito dolazili u intervalima od 3-4 minute, a stajališni displeji su naprosto divljali i svakih 15-tak sekundi pokazivali drukčije vrijednosti, otprilike ovako: 12 --> 4 --> 8 --> 2 -- > 1 --> ... itd . Nisam otkrio po kojem pravilu su radili ... kao da su bili u ZET-u na baždarenju mrgreen

Nakon Schwedenplatza, svaka od ovih linija ide svojom trasom. Ovo je bilo rezervirano za nekadašnju liniju 21
Prosinac u Beču P1270020res


A ovo za nekadašnju trasu linije 2 Wink
Prosinac u Beču P1270007res

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Prosinac u Beču Empty Re: Prosinac u Beču

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.