Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TBJ vs. stajalište "Modello"

3 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Go down

TBJ vs. stajalište "Modello" Empty TBJ vs. stajalište "Modello"

Postaj by Gost pon 13 tra 2009 - 12:15

Kako sam Uskrs proveo sa suprugom van Rijeke, u nedjelju navečer smo se vraćali doma "peticom". Kako nije bilo busa na TBJ otišli smo do "Slavice" i pješke se vratili do "Kraša". Umorni oboje čekamo bus i primjetimo da je "petica" krenula i ... gledamo kako prolazi mrgreen ... ne staje! ... odmah sam registrirao šoleta i skužio da vozi jedna lošotina i naravno da sam popi*dil! Odmah sam bil spreman na fajt, odmah idem do prometnika ... no supruga kaže da je bilo ljudi u busu i to je već odmah pobudilo sumnju da nešto nije OK. Vratim se do onog "panoa" i tamo stoji obavijest da se stajalište kod "Kraša" za "peticu" ukida i da je početna stanica na TBJ mrgreen . Naravno, dolaskom na TBJ zamjetio sam da više nema ni jedne tabelice na peronima sa ozakom linije. Ostale su samo 5, 3A i 32. I prazni stupovi! Naravno kad smo krenuli ponovila se slična situacija ali sa drugim "glumcima" na stajalištu. Biti će zanimljivo promatrati idućih par dana izbezumljena lica kakao ispraćaju buseve koji ne staju mrgreen .

Ovime otvaram novu temu da vidimo koje su mane i prednosti starog stajališta i novog.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

TBJ vs. stajalište "Modello" Empty Re: TBJ vs. stajalište "Modello"

Postaj by kico101 pon 13 tra 2009 - 16:13

Dobra strana ukidanja stajališta nasuprot gradske biblioteke je stvaranje prometnog čepa kada se zajedno nađu 5 i 7 monotrali ( naravno da su na ugiballištu uredno naparkirani razni "majstori" sa svojim limenim ljubimcima ), a koji se ovime smanjuje. Osobno bih potpuno ukinuo to stajalište, jer sada kada više ne staje 5-ca ( kojoj je to bila polazna stanica ), stajalište više nema smisla. 4-ka i sedmice ionako staju na Fiumari, pa ako između Fiumare i Slavice nema stajanja za 1,1a,2, zašto bi morale i navedene linije. Isto tako bih ukinuo bezvezno stajalište 6-ca na TBJ ( zaustavljanje na Fiumari, te ukidanje bezveznog kruga oko sata na titovom Trgu ). S obzirom da će i preostale 3 linije uskoro sa TBJ ( za 32 se zna da će na Deltu ), zanimljivo će biti pronaći polaznu stanicu za 3A i 5 ( polazak sa Delte mi se ne čini osobito pametnim rješenjem ). Predla
em ukidanje 3A i produženjem dvojke u Srdoče, a 5-cu u šet A.K.Miošića.

______________________________________
Komadina: Oćemo prugu ( otp'o )
Linić: Nećemo prugu ( raste i cvate )
Jurčić/Vasilić: A kol'ko promila? ( izgubljeni, ima nas jooš )
Otvaranje pruge:_________________ ( popuni liniju )
kico101
kico101
Moderator
Moderator

Broj postova : 2204
Age : 54
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

TBJ vs. stajalište "Modello" Empty Re: TBJ vs. stajalište "Modello"

Postaj by ikar pon 13 tra 2009 - 17:18

Treba napravit samo ugibalište na novom TBJ kako stoji 6-ca. I nek od tamo 5 i 3a kreću!
ikar
ikar
Moderator
Moderator

Broj postova : 1128
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

TBJ vs. stajalište "Modello" Empty Re: TBJ vs. stajalište "Modello"

Postaj by Gost pon 13 tra 2009 - 19:26

Da, biti će zanimljivo dočekati kamo će sa 3A/5 kad "srede" TBJ. Slažem se da je trenutno stanje s obzirom na promet bolje nego prije ali je za putnike daleko lošije. Stajalište je ne otvorenom i šibat će i kiša i vjetar. A bus zatvoren do polaska! Do sada su se ljudi sklanjali po okolnim izlozima a odsad će bit na vjetrometini.

No, vrijeme će pokazat koliko je sve to loše i koliko dobro mrgreen .

Gost
Gost


[Vrh] Go down

TBJ vs. stajalište "Modello" Empty Re: TBJ vs. stajalište "Modello"

Postaj by NP-549 pon 13 tra 2009 - 23:43

Za peticu su razmatrane i neke kombinacije da bi u povratku iz Prvomajske skretala lijevo u Fiorello La Guardia i onda sjevernim koridorom do križanja ul.žrt.faš/Fiumara te dalje redovnom trasom, s tim da bi korekcija bila samo na groblju (koncept sličan sadašnjem na liniji 4). Mana te varijante je što je, za razliku od četvorke, jedan smjer dosta dug (oko 30min) pa su i veća kašnjenja moguća.

Znam da smo navikli na polazne stanice i terminale u centru, ali mislim da čak nebi bilo loše korekciju voznog reda za liniju 5 stavit u ulicu Ignacia Hencke-a ispred proslavne crkve. Tamo su dvije trake, a nije da je baš nešto ful prometno opterećena, i stanu bez problema 2 monotrala. Šet.A.K.M. bi postalo pretijesno za sve te linije, i strašno puno vremena bi se gubilo za napravit cijeli krug (pogotovo sad kad sve zapadne linije i Grobnik idu kroz M.S.Tvrdog) Fiumara-Šet.A.K.M-Piramida-Fiumara. Mislim da nema uopće smisla peticu vuć preko Rječine. Treba joj nać neko solidno mjesto za korekciju v.r. između Žabice i Jelačićevog Trga.

A što se tiče 3a, mislim da je Kicova varijanta najbolja. Na liniju 2 dodat još 3 v.r.-a i produžit ju.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

TBJ vs. stajalište "Modello" Empty Re: TBJ vs. stajalište "Modello"

Postaj by Gost uto 14 tra 2009 - 7:24

Ustvari htio sam reć, ni ovo sadašnje stanje na TBJ nije loše samo da se napravi kakva čekaonica da ne tuče kiša i vjetar. Ali to je sad totalno nerealno očekivati mrgreen .

Gost
Gost


[Vrh] Go down

TBJ vs. stajalište "Modello" Empty Re: TBJ vs. stajalište "Modello"

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.