Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koliko često se vozimo vlakom?

+3
Jean
seabral
nenek
7 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Koliko često se vozite vlakom?

Koliko često se vozimo vlakom? Vote_lcap9%Koliko često se vozimo vlakom? Vote_rcap 9% 
[ 2 ]
Koliko često se vozimo vlakom? Vote_lcap5%Koliko često se vozimo vlakom? Vote_rcap 5% 
[ 1 ]
Koliko često se vozimo vlakom? Vote_lcap5%Koliko često se vozimo vlakom? Vote_rcap 5% 
[ 1 ]
Koliko često se vozimo vlakom? Vote_lcap14%Koliko često se vozimo vlakom? Vote_rcap 14% 
[ 3 ]
Koliko često se vozimo vlakom? Vote_lcap14%Koliko često se vozimo vlakom? Vote_rcap 14% 
[ 3 ]
Koliko često se vozimo vlakom? Vote_lcap23%Koliko često se vozimo vlakom? Vote_rcap 23% 
[ 5 ]
Koliko često se vozimo vlakom? Vote_lcap5%Koliko često se vozimo vlakom? Vote_rcap 5% 
[ 1 ]
Koliko često se vozimo vlakom? Vote_lcap27%Koliko često se vozimo vlakom? Vote_rcap 27% 
[ 6 ]
Koliko često se vozimo vlakom? Vote_lcap0%Koliko često se vozimo vlakom? Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Ukupno glasova : 22
 
 

Koliko često se vozimo vlakom? Empty Koliko često se vozimo vlakom?

Postaj by nenek uto 18 kol 2009 - 10:32

Toliko fotografija i tema... Vidim da se često vlakovi slikaju izvana. A koliko se zapravo često vozimo vlakom?
Ja prosječno jednom mjesečno. Embarassed
Uglavnom za putovanja van grada koristim auto, jer je brži i više toga mogu vidjeti i zaustaviti se gdje hoću i koliko hoću. Ako nas je više, onda je još isplativije jer dijelimo troškove za benzin.
Za neke dulje i ciljane relacije gledam da koristim vlak, ako mi vremenski odgovaraju veze.
Vlak koristim i u prigradskom prometu i za vlastite gušte. Twisted Evil :produzi:
nenek
nenek

Broj postova : 216
Age : 41
Lokacija : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

[Vrh] Go down

Koliko često se vozimo vlakom? Empty Re: Koliko često se vozimo vlakom?

Postaj by seabral uto 18 kol 2009 - 10:44

U prosjeku se vozim jednom mjesečno ... ljeti češće, zimi rjeđe. Sve te vožnje su mi isključivo iz railfanovskog gušta, jer sva putovanja u gradu i izvan grada obavljam autom.
Ali još od djetinjstva su mi se vlakovi duboko podvukli pod kožu ... Smile

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Koliko često se vozimo vlakom? Empty Re: Koliko često se vozimo vlakom?

Postaj by Gost uto 18 kol 2009 - 11:07

Mada sam u mirovini (i imam popust na HŽ-u mrgreen ) par puta godišnje i to uglavnom kad idemo u kakav eksn . Stalno si govorim da bi to trebalo promjeniti ali nikako da dođe taj dan smiling devil .

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Koliko često se vozimo vlakom? Empty Re: Koliko često se vozimo vlakom?

Postaj by Jean uto 18 kol 2009 - 17:00

Ne prečesto, kao što Tomo reče, najčešće kad je u pitanju kakav eksn ...

Razlozi? Ima ih čitav niz (o tome sam jednom davno, u sklopu seminara za faks, čak počeo i sastavljati javnu anketu koju sam htio provesti na HŽ-u, ali je promjenom studijskog programa nestala potreba za pisanjem tog seminara). Najbitniji su:
1. Općenito zbog posla prilično malo putujem, a ono što putujem, putujem autom jer
2. Putujem u mjesta gdje nema željeznice, ili je do željezničke autobusni prijevoz loše organiziran
3. Kada putujem, primjerice, u Ogulin - fali mi auto za odlazak u shoping, u razgledavanje van samog centra, do groblja...
4. Cijena putovanja autom manja je od cijene putovanja vlakom već ako su u autu dvije osobe koje dijele trošak
5. Ne ovisim o voznom redu i brže stignem...

E sad, ova zadnja točka je prilično beznačajna (ako je riječ o "turističkim" putovanjima), ali ove prethodne četiri su presudne prilikom odabira sredstva prijevoza...

______________________________________
Koliko često se vozimo vlakom? D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 46
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Koliko često se vozimo vlakom? Empty Re: Koliko često se vozimo vlakom?

Postaj by gaspa uto 18 kol 2009 - 17:16

Al smo railfanovi... lud od smijeha Ma, ne ujedaju vlakovi, možemo (tj. smijemo) ući i provozati se. Da sad ne biste pomislili tko zna što, i ja spadam u onu (dosadašnju) većinu koja je gost vlaka jednom u desetljeću. Iz već od drugih rečenih razloga. Vožnja samo kao railfan (a baš sam jaki railfan s tako učestalim hobi vožnjama storm) jer se u RH em nemaš baš tko zna kamo voziti i jer je to beskrajno komplicirano - te doći na kolodvor, te dočekati vlak, te... (uf!). Vjerojatno bih ga koristio u inozemstvu gdje je dostupan, ako bih putovao zrakoplovom. E, da! Podzemna! Metro! I to je neki vlak. Time se već služimo želimo li izbjeći dugotrajne vožnje, sekiraciju i probleme s parkiranjem. Ali, tamo to i funkcionira (podzermna, mislim)

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3632
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Koliko često se vozimo vlakom? Empty Re: Koliko često se vozimo vlakom?

Postaj by Phalanx uto 18 kol 2009 - 18:18

Zanimljiva tema, nenek... ...a čini mi se da će još zanimljiviji biti rezultati ankete, koji bi suprotno očekivanju mogli poprilično biti u korist "nižim odgovorima". E sad, suština priče je u tome je li bi se railfanovi trebali često voziti vlakom?

Osobno, putujem vlakom oko dva, do tri puta mjesečno - najčešće "poslovno" (čitaj: moram ponekad vidjet i starce, kad im je dijete otišlo studirat van Karlovca Wink)

...i da, volio bih da je češće!

______________________________________
Koliko često se vozimo vlakom? 111yw9
Phalanx
Phalanx
Moderator
Moderator

Broj postova : 545
Lokacija : Rijeka / Karlovac
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Koliko često se vozimo vlakom? Empty Re: Koliko često se vozimo vlakom?

Postaj by seabral uto 18 kol 2009 - 21:08

Još kad bi HŽ stimulirao vožnje railfanova vlakom, bilo bi tih vožnji još i više. Kad sam živio u Austriji 90-tih godina, ÖBB je upravo uveo tzv. Vorteilsticket koji je za jednokratnu godišnju naknadu (tadašnjih nešto više od 1000 šilinga iliti 500 kuna) omogućavao bezgraničan broj vožnji po Austriji uz 50% popusta. Godinama sam imao taj Vorteilsticket, a broja prijeđenih kilometara u Austriji se ne usudim ni sjetiti. Smile

Eh, da je u HŽ-u takvog marketinga i takvih pruga kao malo sjevernije ....

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Koliko često se vozimo vlakom? Empty Re: Koliko često se vozimo vlakom?

Postaj by Narcis čet 20 kol 2009 - 0:40

Kliknuo na par puta godišnje, što je i istina, ali vidim da velika većina jednom godišnje, kakvi li smo to railfanovi, pitam se pitam. thinking

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Koliko često se vozimo vlakom? Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Koliko često se vozimo vlakom? 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Koliko često se vozimo vlakom? Empty Re: Koliko često se vozimo vlakom?

Postaj by Gost čet 20 kol 2009 - 7:30

narcis je napisao/la:... kakvi li smo to railfanovi, pitam se pitam. thinking
I sam si svjestan kakvi. Sve se svodi na komociju, jednom je bitno što više obić autom, drugom nema dovoljno "štofa" kod nas, trećem (molim Vas da se nitko ne osjeti zbog ovoga prozvanim!!!) ... meni je lakše otić do kolodvora/remize/okretnice ... nego sjest na kakav putnički i do ... i natrag. Al' morat ću se trgnut i krenut u eksn i ... mrgreen

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Koliko često se vozimo vlakom? Empty Re: Koliko često se vozimo vlakom?

Postaj by Miha čet 20 kol 2009 - 9:07

Ja se ineče vozim par puta godišnje i to najčešće na more i nazad a od jesen biti svaki dan Smile
Miha
Miha

Broj postova : 576
Age : 34
Lokacija : grad Đakovo (Croatia)
Registration date : 13.12.2008

[Vrh] Go down

Koliko često se vozimo vlakom? Empty Re: Koliko često se vozimo vlakom?

Postaj by seabral čet 20 kol 2009 - 12:31

Vezano na post kojeg sam prekjučer napisao o ÖBB tarifama, pogledao sam svoje statistike vožnji za 1997, 1998 i 1999. godinu. Prema njoj, tokom 1997. godine sam u 56 dana napravio razne izlete željeznicom (od 30km udaljenosti od Beča i dalje od toga), 1998. godine je bilo 103 (!) dana sa izletima, a 1999. godine je bio 71 dan. Tome svemu treba dodati skoro svakodnevne vožnje na posao i natrag S-Bahnom.

Znači, kad postoje infrastrukturne mogućnosti, a željeznički prijevoznik ima odgovarajuće povoljne tarife u svojoj ponudi, onda nije teško biti railfan. HŽ je po tim pitanjima još uvijek u počecima kamenog doba. Evil or Very Mad

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Koliko često se vozimo vlakom? Empty Re: Koliko često se vozimo vlakom?

Postaj by gaspa čet 20 kol 2009 - 15:53

seabral je napisao/la:Znači, kad postoje infrastrukturne mogućnosti, a željeznički prijevoznik ima odgovarajuće povoljne tarife u svojoj ponudi, onda nije teško biti railfan.Evil or Very Mad
E da, e da... Da znate kako mi je porasla statistika vožnji tramvajem otkako je Miki uveo besplatne vožnje u centru smiling devil Od desetljetnog sam prešao u tjedne putnike.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3632
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Koliko često se vozimo vlakom? Empty Re: Koliko često se vozimo vlakom?

Postaj by nenek sri 3 vel 2010 - 22:41

Kako da animiramo i motiviramo ljude da idu vlakom Lupoglav-Raša?
Kupanje u Bršici, mmmm beach
nenek
nenek

Broj postova : 216
Age : 41
Lokacija : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

[Vrh] Go down

Koliko često se vozimo vlakom? Empty Re: Koliko često se vozimo vlakom?

Postaj by Narcis sri 3 vel 2010 - 22:51

nenek je napisao/la:Kako da animiramo i motiviramo ljude da idu vlakom Lupoglav-Raša?
Kupanje u Bršici, mmmm beach
Misliš na to s obzirom na moj potpis? kul

Šalu na stranu, što se tiče turizma, od kolodvora Raša do turističkog Rapca ima 15km (autobusni transfer naravno). Inače u hotelima Mimosa-Hedera-Narcis svake godine imamo veliku grupu nijemaca koji dolaze agencijskim vlakom do Matulja, ima tema na forumu ovdje.
Pa da ih ne vucaramo autobusima iz Matulja, jednostavnije bi to bilo napraviti, da vlak dođe do Raše, ali treba prije toga, popraviti prugu, a to će bogami biti malo teže. Evil or Very Mad

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Koliko često se vozimo vlakom? Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Koliko često se vozimo vlakom? 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Koliko često se vozimo vlakom? Empty Re: Koliko često se vozimo vlakom?

Postaj by nenek sri 3 vel 2010 - 22:59

Pa ja sam definitivno za. Uz malo dobre volje dalo bi se iskombinirati i uskladiti vozni red vlaka s turističkim autobusom.Samo je malo okoliš kolodvora Raša, hmmm... prašnjav. Inače pruga prolazi kroz prelijepi krajolik uz Rašu.
Naravno, prugu bi trebalo popraviti.
Isto tako i rovinjsku prugu vratiti u funkciju, odmah bi istarska mreža živnula. Turističko mjesto, na moru, pa ukinuta pruga?? super
I zbog svega toga spojiti istarsku prugu s riječkom.

A sad se primimo za ruke i trgnimo iz lijepog sna... :stop:

Tko se ne naginje kroz prozor da nekome ne padne na pamet?
Tko bi mogao pokvariti i pješčani sat?
Tko se grije na morsku struju?
nenek
nenek

Broj postova : 216
Age : 41
Lokacija : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

[Vrh] Go down

Koliko često se vozimo vlakom? Empty Re: Koliko često se vozimo vlakom?

Postaj by Jean sri 3 vel 2010 - 23:12

Kolodvor Raša je u čisto pristojnom stanju. Problem je sama pruga od kolodvora Učka nadalje. Uostalom, pročitaj OVDJE.

Kao ljubitelj željeznica volio bih da se oživi ova pruga koja prolazi izuzetno atraktivnim krajolikom, međutim, kao ekonomist moram izraziti sumnju u isplativost. Jedini ekonomski opravdani razlog oživljavanja ove pruge bio bi izmještanje dijela riječke luke u Bršicu i uspostava teretnog prometa prema Europi i Zagrebu iz doline Raše.

______________________________________
Koliko često se vozimo vlakom? D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 46
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Koliko često se vozimo vlakom? Empty Re: Koliko često se vozimo vlakom?

Postaj by Narcis sri 3 vel 2010 - 23:32

Jean je napisao/la: Jedini ekonomski opravdani razlog oživljavanja ove pruge bio bi izmještanje dijela riječke luke u Bršicu i uspostava teretnog prometa prema Europi i Zagrebu iz doline Raše.
Eh da, o tome bi se dalo diskutirati.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Koliko često se vozimo vlakom? Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Koliko često se vozimo vlakom? 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Koliko često se vozimo vlakom? Empty Re: Koliko često se vozimo vlakom?

Postaj by nenek sri 24 vel 2010 - 9:46

Slučajno sam naletio na intervju s jednom simpa Riječankom koja se voli voziti vlakom, u kojem se osvrnula i na hrvatske pruge.
Nina Violić. tru truuu

http://www.gloria.com.hr/intervju/showpage.php?id=7692
nenek
nenek

Broj postova : 216
Age : 41
Lokacija : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

[Vrh] Go down

Koliko često se vozimo vlakom? Empty Re: Koliko često se vozimo vlakom?

Postaj by Gost sri 24 vel 2010 - 16:01

nenek je napisao/la:Slučajno sam naletio ...

www.gloria.com.hr ...
Ti to Gloriju čitaš thinking hm Shocked ... rolling on the floor lud od smijeha laugh 2

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Koliko često se vozimo vlakom? Empty Re: Koliko često se vozimo vlakom?

Postaj by Miha sri 24 vel 2010 - 16:50

tomo je napisao/la:
nenek je napisao/la:Slučajno sam naletio ...

www.gloria.com.hr ...
Ti to Gloriju čitaš thinking hm Shocked ... rolling on the floor lud od smijeha laugh 2

lud od smijeha rolling on the floor
Miha
Miha

Broj postova : 576
Age : 34
Lokacija : grad Đakovo (Croatia)
Registration date : 13.12.2008

[Vrh] Go down

Koliko često se vozimo vlakom? Empty Re: Koliko često se vozimo vlakom?

Postaj by Miha sri 24 vel 2010 - 18:25

Jean je napisao/la:Kolodvor Raša je u čisto pristojnom stanju. Problem je sama pruga od kolodvora Učka nadalje. Uostalom, pročitaj OVDJE.

Kao ljubitelj željeznica volio bih da se oživi ova pruga koja prolazi izuzetno atraktivnim krajolikom, međutim, kao ekonomist moram izraziti sumnju u isplativost. Jedini ekonomski opravdani razlog oživljavanja ove pruge bio bi izmještanje dijela riječke luke u Bršicu i uspostava teretnog prometa prema Europi i Zagrebu iz doline Raše.


Koliko vidim kolodvor Raša više ne postoji u voznom redu Hž-a.
Miha
Miha

Broj postova : 576
Age : 34
Lokacija : grad Đakovo (Croatia)
Registration date : 13.12.2008

[Vrh] Go down

Koliko često se vozimo vlakom? Empty Re: Koliko često se vozimo vlakom?

Postaj by Narcis sri 24 vel 2010 - 18:29

Miha je napisao/la:Koliko vidim kolodvor Raša više ne postoji u voznom redu Hž-a.
Kolodvor Raša, nikad nije ni bio u voznom redu HŽ-a, kad je na toj pruzi ukinut putnički promet davne 1966. Wink

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Koliko često se vozimo vlakom? Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Koliko često se vozimo vlakom? 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Koliko često se vozimo vlakom? Empty Re: Koliko često se vozimo vlakom?

Postaj by nenek sri 24 vel 2010 - 21:15

tomo je napisao/la:
nenek je napisao/la:Slučajno sam naletio ...

www.gloria.com.hr ...
Ti to Gloriju čitaš thinking hm Shocked ... rolling on the floor lud od smijeha laugh 2

Samo sam čekao tebe, baš sam gledao tko će prvi nasjest. :comp17:
Ma ispalo je slučajno, nešto sam guglao o Violićki i onda mi je izbacilo intervju i kako priča o vlakovima i to je to.

Ali nema veze, simpatične su mi tvoje pošalice. :night:
nenek
nenek

Broj postova : 216
Age : 41
Lokacija : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

[Vrh] Go down

Koliko često se vozimo vlakom? Empty Re: Koliko često se vozimo vlakom?

Postaj by Gost sri 24 vel 2010 - 21:35

nenek je napisao/la:... Ma ispalo je slučajno ...

A-ha, moš mislit rolling on the floor laugh 2
nenek je napisao/la:... nešto sam guglao o Violićki ...
laugh 2 ... di si baš nju našal!? Ona je totalno otkvačena. Bila i još uvijek je. Ali zato simpatična do neba!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Koliko često se vozimo vlakom? Empty Re: Koliko često se vozimo vlakom?

Postaj by Miha čet 25 vel 2010 - 8:22

Narcis je napisao/la:
Miha je napisao/la:Koliko vidim kolodvor Raša više ne postoji u voznom redu Hž-a.
Kolodvor Raša, nikad nije ni bio u voznom redu HŽ-a, kad je na toj pruzi ukinut putnički promet davne 1966. Wink

A što je sa vezom između Rijeke i Pule ?

Baš upišem tu relaciju i kliknem na vlak koji vozi da vidim detalje i dobijem ovu poruku : "Za navedenu relaciju trenutno ne postoje podaci ...."
Miha
Miha

Broj postova : 576
Age : 34
Lokacija : grad Đakovo (Croatia)
Registration date : 13.12.2008

[Vrh] Go down

Koliko često se vozimo vlakom? Empty Re: Koliko često se vozimo vlakom?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.