Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sendvić party kod kolodvora Plase

+10
Marioo
KAPO
seabral
LLeon
Narcis
kico101
Pfaff
Barney
kiki273
portos
14 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

Go down

Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 Empty Re: Sendvić party kod kolodvora Plase

Postaj by Marioo pon 18 lis 2010 - 23:12

i stigosmo Very Happy
ekipa na peronima

Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 IMG_4528-11

Nakon pozdrava sa rijeckom ekipom Portos nas vodi na sacekusa lokacije

priblizava se teretni

Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 IMG_4539-11

i evo ga

Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 IMG_4549-11

..i ode on

Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 IMG_4553-11

Seabral u akciji

Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 IMG_4557-11

Portos i Seabral na čeki mrgreen

Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 IMG_4562-11

dolaze dvije žutke strojno

Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 IMG_4572-11
Marioo
Marioo

Broj postova : 456
Age : 42
Lokacija : Zagreb
Registration date : 12.05.2008

[Vrh] Go down

Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 Empty Re: Sendvić party kod kolodvora Plase

Postaj by Marioo pon 18 lis 2010 - 23:14

Putnickog sam isao cekati dublje u usjek.

stize..

Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 IMG_4600-11

..i ode

Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 IMG_4607-11

i jos jedan teretni

Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 IMG_4612-11

Nakon toga ekipa LLeon, Portos, Seabral i ja krece u pjesacki pohod do Zlobina.

usput hvatamo jednog teretnjaka

Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 IMG_4629-11

na dionici do Zlobina ovo se cesto moze vidjeti

Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 IMG_4637-11

ekipa Razz

Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 IMG_4638-11

Po dolasku u Zlobin odmah akcija

Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 IMG_4639-11

brzi iz Zagreba odlazi

Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 IMG_4666-11

Na stanici se oprastamo sa nasim domacinima kiki273, Jean i LLeon
jer upravo nam stize....

Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 IMG_4668-11

i ukratko to bi bilo to,jedan jako dobro iskoristen dan sa pravom ekipom u vlaku i na terenu.
Hvala svima na druzenju i ponovilo se Smile
Marioo
Marioo

Broj postova : 456
Age : 42
Lokacija : Zagreb
Registration date : 12.05.2008

[Vrh] Go down

Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 Empty Re: Sendvić party kod kolodvora Plase

Postaj by Marioo pon 18 lis 2010 - 23:18

LLeon je napisao/la:Svaka čast seniorima, moje poštovanje, skidam kapu, ali nekako su mi prestatični. lud od smijeha Ovo je moja ekipa, ovo su moji dečki. super2
https://2img.net/h/i695.photobucket.com/albums/vv319/LLeon_album/Plase/DSC04564.jpg

LLeon drago mi je da smo se konacno upoznali i da cemo na jos koji pjesacki eksn
Marioo
Marioo

Broj postova : 456
Age : 42
Lokacija : Zagreb
Registration date : 12.05.2008

[Vrh] Go down

Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 Empty Re: Sendvić party kod kolodvora Plase

Postaj by Jean uto 19 lis 2010 - 2:57

Evo kako sam ja vidio ovu subotu:

Sastanak sa Pfaffom i Kapom dogovoren je za 11 sati u Cresu. Zadnje pripreme prije polaska uključivale su posjet forumu, da vidim da se od sinoć nije što promjenilo vezano za ekšn. I promijenilo se - Kapo je odustao. Ali upravo u trenutcima dok sam oblačio jaknu na izlasku iz stana zazvonio je mobitel. Tomo javlja da je on već na zbornom mjestu. Broj članova je, znači, ipak nepromijenjen!

Nakon kave u Cresu krećemo prema Plasama. Pfaff i Tomo preko Škurinja, ja preko Vežice na zaobilaznicu. Usput, negdje kod spomenika na Vežici mašem i trubim Mannasu za volanom 669, ali dojma sam da me nije skužio... Poslije Praputnjaka skrećem krivo prema Meji, ali nakon nešto manje od kilometar shvaćam kakvu sam grešku napravio, pa se okrećem i vraćam Prema Hreljinu. Kod okretišta u Hreljinu sustižem kombi koji do stanice Plase nije prešao 30km/h, a zbog zavojite ceste nisam ga imao gdje prestići...

Ipak, Pfaffa i Tomu nalazim na parkingu ispred stanice. I Pfaff je iz navike zapičio prema Meji, ali je vjerojatno vozio u tom smjeru daleko manje nego ja, pa je stigao prije. Zajedno ulazimo na kolodvor i raspoređujemo opremu:
Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 PA160250

Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 PA160251

Neki su morali obaviti još neke predradnje:
Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 PA160256

Drugi su zbog istovjetnih predradnji propustili prolazak brzog 501 iz Rijeke prema Moravicama:
Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 PA160253

Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 PA160255

Uskoro stiže i putnički iz Moravica sa šest prijateljskih lica:
Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 PA160258

Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 PA160261

Pozdrav i zajednička fotka odrađeni su "po ubrzanoj proceduri" jer, kako nas informira Portos, teretni iz Meje polazi za 14 minuta. Ideja je bila da otpješačimo do nasipa s kojeg se srušila 1061-009 i tamo dočekamo teretnjaka, ali seniorski dio ekipe njome nije oduševljen, pa pada odluka kako će oni pričekati taj vlak tu, u kolodvoru Plase. Ja se priklanjam njihovom mišljenju jer fizička kondicija ne omogućuje pješačenje 1,5 km u 15 minuta, a prilaz autom zna samo Tomo, koji ostaje u Plasama...

Do prolaska teretnog razgledavam kolodvor i EVP Plase. Osobito me se dojmila interesantno riješena ograde EVP:
Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 PA160263

Unatoč klimavom koljenu pentram se na usijek kod izlaznih signala. Nisam se još uspio niti popeti kako spada, kad je do mene doprijela tutnjava vlaka. Uspio sam se nekako namjestiti na stijenu u visini vrha stupa KM, ali u trenutku kad je trebalo opaliti fotku, na ekranu foto-aparata pojavila se poruka "baterija prazna" Ljutko Uslijedilo je brzinsko vađenje kamere iz torbe, ali kako sada stvari stoje, vjerojatno ni od te snimke neće biti ništa...

Ilustracije radi, fotka sa moje pozicije nakon što sam promijenio baterije u fotiću:
Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 PA160265

______________________________________
Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 Empty Re: Sendvić party kod kolodvora Plase

Postaj by Jean uto 19 lis 2010 - 2:58

Napojnik je uslikan već puno puta, ali evo ga još jednom. Ovaj put sa Pfaffom:
Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 PA160266

Krećemo i mi prema lokalitetu gdje su Drempa, Marioo, Portos i Seabral već utvrdili sačekušu. Nasip sa kojega je početkom 1992. godine u provliju sletjela 1061-009 i dva vagona:
Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 PA160269

Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 PA160270

Meni je i drugi komplet baterija otkazao poslušnost (iako sam oba kompleta napunio dan prije - ili su baterije već stare, ili mi punjač ne valja), pa sam zato slijedećih par fotki snimio 16:9 HD video kamerom, zbog čega je njihova kvaliteta daleko ispod razine ostalih.

Nakon što smo se spustili do nasipa, trebalo je odabrati pravu lokaciju za doček putničkog iz smjera Rijeke. Tomo i Silver su se odlučili za staru i uspješnu taktičku formaciju, u narodu poznatu pod nazivom "po šumama i gorama":
Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 FILE0022

STIB se iz ponora uzdigao do klisura:
Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 FILE0102

Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 FILE0023

Pfaff se ščućurio podno stupa:
Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 FILE0101

A ostatak ekipe se rasporedio na nasuprotnoj izvisini:
Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 FILE0103

Filmovi koji su snimljeni bit će na youtube kanalu uskoro!

Na odlasku sa pozicije sačekuše, Pfaff me spasio sa rezervnim kompletom baterija (fala, fala, fala!), pa je Oly mogao ponovno u funkciju. Dok smo se, tako, Pfaff i ja vraćali prema autima, u kanjonu ispod nas čula se tutnjava nečeg teretnog... Nismo slikali jer smo se baš našli na poziciji otkuda se pruga ne može vidjeti.

Ali je zato Pfaff naišao na nešto nesvakidašnje u travi Laughing
Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 PA160280

Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 PA160281

______________________________________
Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 Empty Re: Sendvić party kod kolodvora Plase

Postaj by Jean uto 19 lis 2010 - 3:01

Dok smo čekali Silvera, STIBa i Tomu, mobitelom se javio LLeon: "mi ćemo prugom pješke prema Zlobinu!" Ok, to znači da imamo cca sat vremena da detaljno pofotkamo kolodvor Plase ili da se spustimo do Melnica, pa čak možda i do Meje! Drempa, koji je odustao od "vratolomija" u LLeonovoj režiji pridružio nam se na parkingu, a STIB i Silver odlučuju se pješice vratiti do kolodvora Plase. Drempa, Pfaff, Tomo i ja sjedamo u aute i krećemo prema Plasama. Na ŽCP prije kolodvora interesantna situacija: dugačka kompozicija natovarena teretnim vagonima lagano prolazi kroz ŽCP na kojem je rampa dignuta!

U nadi da ćemo uspjeti uslikati taj isti vlak kod nadvožnjaka u Melnicama spuštamo se tih parsto metara cestom, ali kasnimo. Pfaff i Tomo su stigli u zadnji čas uslikati vlak, a Drempa i ja ga hvatamo već na putu prema Meji:
Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 PA160282

Kad smo već ovdje, posjećujemo obližnje stajalište Melnice:
Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 PA160284

Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 PA160287

Sa ovog mjesta
Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 PA160286

...puca vjerojatno najljepši pogled na Bakarski zaljev i Kvarner:
Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 PA160283

Još da nema ove izmaglice... Proljetos kad smo Tomo i ja snimali stajalište za panoramu dan je bio predivan i pucao nam je... pogled do Cresa!
(vidi: http://www.stacion.tk/melnice.htm)

Vraćamo se u Plase. STIB i Silver nas već čekaju tamo. Svojim povratkom zainteresirali smo mladog prometnika, koji nam rado priča neke detalje iz prošlosti kolodvora, kao i iz svoje željezničarske karijere. Priča kako je sadašnja zgrada kolodvora do prije petnaestak godina bila ugostiteljski objekt sa terasom okrenutom prema peronima, ali da je terasa zazidana i cjelokupna građevina prenamijenjena u kolodvor, a stara kolodvorska zgrada koristi se kao rezidencijalni objekt. Pokazuje nam zbirku fotografija vlakova na panou na zidu, a Tomo i ja mu za tu zbirku poklanjamo svaki po tri svoje fotke iz zbirke za panoe, koju od posljednje izmjene panoa još uvijek vozim u autu.

Službeni telefon u prometnom uredu je zazvonio i prometnik izlazi s informacijom kako će uskoro kolodvorom proći strojna žutka. Ekipa se opet raspoređuje u strijelce:
Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 PA160288

Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 PA160289

Evo i žutke. To je 012, koja se prije mjesec i pol pojavila nakon godinu dana pauze:
Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 PA160291

Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 PA160292

...i ode...
Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 PA160294

Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 PA160295

LLeon je već ranije javio da je prugopješačka ekipa stigla u Zlobin. Vrijeme je da se rastanem sa Pfaffom i Tomom (Silvera, STIBa i Drempu ću još jednom kratko vidjeti u Zlobinu) i da krenem po LLeona.

Taman kad sam sjeo u auto, ispred mene se ukaže poznata silueta. Pa to je Kiki273!!! Nakon pozdrava i kraćeg razgovora on se odlučuje javiti ekipi ovdje i poći samnom u Zlobin javiti se i tom dijelu ekipe.

U Zlobinu se ekipa rasporedila u čekanju brzog iz Moravica. Marioo i Seabral drže poziciju kod ŽCP, a LLeon i Portos ispred stajališne zgrade. Kad se rampa spustila, vadim i ja svoju kameru, ali i taj će film na forum naknadno...

U ugodnom razgovoru dočekali smo vlak iz čijih prozora vire tri poznate glave. Rastajemo se sa Zagrebačkim prijateljima uz želje i čvrstu nadu da će se ovakav događaj uskoro ponoviti. Bilo je odlično!
Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 FILE0029

Da se neke pozitivne tradicije ne iznevjere, za kraj fotografija Zlobinske ćenife smiling devil
Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 FILE0026
U ožujku je ovaj zid još suvereno prkosio atmosferilijama (a imao je i onu tablu "nužnik za muškarce/žene").

Ekšn je završio zasjedanjem u Milleniumu. Kiki, LLeon i ja bavili smo se rješavanjem tekuće problematike, a pokraj nas su, prvo prema gore, a onda i prema dolje narančastom kurijerom prošli NP-549 i Ikar. Pokušavali smo im pažnju privući mahanjem i galamom, ali u subotu je valjda bio dan kada ovi iz autobusa ne reagiraju na mahanje i buku...

Hvala svim protagonistima ove lijepe subotnje priče! Jedva čekam neku novu priliku...

______________________________________
Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 Empty Re: Sendvić party kod kolodvora Plase

Postaj by sali uto 19 lis 2010 - 21:14

Jedan od najboljih putopisa.Vrhunski napravljeno,složeno i odrađeno od same ideje,pripreme te do realizacije kao i sama post realizacija.........
Sve čestitke pobjedničkoj ekipi u sastavu :
Silver,STIB,portos,seabral,Marioo,Drempa Pfaff,Jean,tomo,LLeon,kiki273
Sve petice za milenijske slike i ostale........ali ove su zakon ....Pfaff u ležečem stavu..fučkaš sve stalke ,tronožce....dok se ne zalegne ili bar na trenutak klekne nema pravog railfanskog rakursa......Very Happy Very Happy..
Pfaff iskreno :Vridilo je,samo ko to more platit yes ...

tomo
https://2img.net/h/i1008.photobucket.com/albums/af205/tomo-ri2/plase%202010/100_4405.jpg

Jean
https://2img.net/h/i857.photobucket.com/albums/ab138/Brki2/Zeljeznice/Plase%2016102010/PA160288.jpg

https://2img.net/h/i857.photobucket.com/albums/ab138/Brki2/Zeljeznice/Plase%2016102010/PA160289.jpg

U jedno davnom postu sam napisao da me neće iznenaditi ni Pfaff-ove podvodne snimke Very Happy

Još jednom,hvala na svemu prikazanom !

Srdačan pozdrav !
sali
sali

Broj postova : 1950
Age : 72
Lokacija : Zagreb
Registration date : 10.06.2008

[Vrh] Go down

Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 Empty Re: Sendvić party kod kolodvora Plase

Postaj by milepaclo uto 19 lis 2010 - 21:50

Pridružujem se čestitkama. Sada je ova dionica pruge valjda najbolje obrađena. I naravno hvala na trudu i požrtvovnosti! yes eksn super2

milepaclo

Broj postova : 54
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 Empty Re: Sendvić party kod kolodvora Plase

Postaj by NP-549 uto 19 lis 2010 - 22:49

Jean je napisao/la:
...puca vjerojatno najljepši pogled na Bakarski zaljev i Kvarner:
https://2img.net/h/i857.photobucket.com/albums/ab138/Brki2/Zeljeznice/Plase%2016102010/PA160283.jpg

Puca još lijepši sa vrha Peći, a to bi vam bilo od prijelaza Plase glavnom cestom prema Zlobinu i onda na vrhu velikog uspona. A što se tiče vidljivosti najbolje vam je poslije kiše. Osim Cresa vrlo jasno se vidi Crekvina va Kastvu, Rukavac, Pasjak, Brseč....

Mogli ste se najavit s obzirom da san bil 10m zračne linije ispod vas u vikendici ispod usjeka (onaj sa tunelčićem) nakon duuuugog zavoja.
Inače kroz taj tunel su izvlačili materijal kad su kopali usjek jer su ga kopali sa 4 strane; sjeverne, južne i iz sredine također prema obje strane
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2430
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 Empty Re: Sendvić party kod kolodvora Plase

Postaj by Pfaff uto 19 lis 2010 - 22:57

sali je napisao/la:U jedno davnom postu sam napisao da me neće iznenaditi ni Pfaff-ove podvodne snimke Very Happy
hehe , znaš da Ti nije loša ideja. Treba razmisliti...

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 Empty Re: Sendvić party kod kolodvora Plase

Postaj by Jean uto 19 lis 2010 - 23:33

NP-549 je napisao/la:Mogli ste se najavit s obzirom da san bil 10m zračne linije ispod vas u vikendici ispod usjeka (onaj sa tunelčićem) nakon duuuugog zavoja.
Inače kroz taj tunel su izvlačili materijal kad su kopali usjek jer su ga kopali sa 4 strane; sjeverne, južne i iz sredine također prema obje strane

Najavili smo sve na forumu. A uostalom:
Jean je napisao/la:Ekšn je završio zasjedanjem u Milleniumu. Kiki, LLeon i ja bavili smo se rješavanjem tekuće problematike, a pokraj nas su, prvo prema gore, a onda i prema dolje narančastom kurijerom prošli NP-549 i Ikar. Pokušavali smo im pažnju privući mahanjem i galamom, ali u subotu je valjda bio dan kada ovi iz autobusa ne reagiraju na mahanje i buku...

______________________________________
Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 Empty Re: Sendvić party kod kolodvora Plase

Postaj by LLeon sri 20 lis 2010 - 5:49

NP-549 je napisao/la:Mogli ste se najavit

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com/razno-f5/izlet-u-plase-t2549.htm
mrgreen :tease:

NP-549 je napisao/la:Inače kroz taj tunel su izvlačili materijal kad su kopali usjek jer su ga kopali sa 4 strane; sjeverne, južne i iz sredine također prema obje strane
Nakon stepenica, još jedna misterija riješena. super2
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 Empty Re: Sendvić party kod kolodvora Plase

Postaj by Gost sri 20 lis 2010 - 8:22

Sjetite se, već smo vidjeli ovakav način gradnje! Poprečni mali tunel (a i pruga unutar njega) postoji u tunelu "Vranje 1". Vrlo vjerovatno da bi se moglo naići na još takvih (poprečnih) tunela.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 Empty Re: Sendvić party kod kolodvora Plase

Postaj by NP-549 sri 20 lis 2010 - 12:10

Onda ekskjuzmi. Mislio sam da ste bili izjutra.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2430
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 Empty Re: Sendvić party kod kolodvora Plase

Postaj by NP-549 ned 31 lis 2010 - 12:18

Rajt abov d menšnd tanl

Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 Tunel1

......eeeend vent for Zlobinjarevo

Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 Tunel2o
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2430
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Sendvić party kod kolodvora Plase - Page 3 Empty Re: Sendvić party kod kolodvora Plase

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.