Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane

+3
lappino
Pfaff
Jean
7 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Go down

Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane Empty Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane

Postaj by Jean ned 24 srp 2011 - 2:10

Budući da sam prije neki dan svojim upisom nadahnuo (ili isprovocirao?) Pfaffa da dovrši slikavanje Riječke pruge za bazu postaja, meni nije preostalo ništa drugo nego sjesti u auto i odraditi preostali, europski (čitaj: slovenski) dio Šempeterske pruge. Zapravo, planirao sam šoping izlet do Kopra sa uobičajenih trasa (Pasjak-Kozina-Kopar ili Buzet-Dekani-Kopar) skrenuti preko Rupe na Ilirsku Bistricu do Pivke, pa preko Divače i Kozine doći do Kopra. I sve bi bilo OK da subota nije bila radna i da na to putovanje nisam krenuo dobrano iza 15 sati...

No krenimo redom... Na Rupi je kolona za izlaz iz Hrvatske bila nešto veća od one za ulaz. Htjedoh slikati, ali ne imadoh hrabrosti pored silnih organa. Ove godine me nije dobro krenulo s njima... Slovenija nas je dočekala laganom kišicom koja je prestala taman dok smo od Jelšana došli do Ilirske Bistrice. Na kolodvoru kompozicija HŽ-ovih EAS-a (to me je od kuće potjeralo!!!), ali sa Brižitom na čelu:
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane P7160048

Budući da smo sa vremenom "na knap", brzinski pucam panoramu:
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane IlirskaBistrica

Krećem natrag prema autu, ali u čekaonici nailazim na vozni red koji kaže da će kroz koju minutu brzi za Rijeku. Odlučujem ga pričekati i usput slikam još pokoju fotku. Stanična zgrada sa prigradnjama dosta podsjeća na onu u Šapjanama ili Jurdanima:
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane P7160049

Ima i nekih zajedničkih detalja sa matuljskim štacionom:
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane P7160077

Ilirska Bistrica je pogranični kolodvor. Policija je smještena tamo lijevo. Zadnji put kada sam u pograničnom kolodvoru slikao policijsko vozilo imao sam blagih komplikacija, pa zato samo ovako iz daljine...
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane P7160050

Evo i brzog. Ne bi čovjek baš očekivao da će ga poslati na četvrti kolosijek...
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane P7160080

Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane P7160082

Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane P7160083

Vlak će ostati u kolodvoru dok carinsko-policijska delegacija obavi svoj posao, a ja idem u ovom pravcu:
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane P7160078

Maćuhice?
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane P7160085

Bitve sam navikao viđati po lukama, ali koja je njihova funkcija na željezničkom kolodvoru?
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane P7160086

Ili je to tek gljiva izbujala nakon ljetne kišice koja je netom pljusnula?

______________________________________
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane Empty Re: Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane

Postaj by Jean ned 24 srp 2011 - 2:51

Slijedeća postaja na putu prema Pivki je Kilovče. To je zapravo prva od dvije nepoznanice ovog putovanja - u Ilirskoj Bistrici i Pivki sam bio već ohoho puta, ali za Kilovče i Narin će mi trebati navigacija! Sva sreća da je HTC stigao sa popravka, pa mi je ta pogodnost dostupna. Od ceste za Pivku skrećem desno u brdo (organizirani Slovenci su pretpostavili da bi netko mogao tražiti zaselak sa željezničkom stanicom, pa su postavili i putokaz!). Nakon oko kilometra vožnje prilično strmom uzbrdicom, sa lijeve strane se ponovno ukazuje putokaz koji kaže "Železniška postaja" - lijevo. Skrećem i eto me na stajalištu Kilovče:
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane P7160088

Pogled prema Ilirskoj Bistrici:
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane P7160089

Prema Narinu i Pivki:
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane P7160097

Kilovče je očito nekada bilo kolodvor sa tri kolosijeka. Prostor trećega je danas zarastao u travuljinu, ali je još od nadvožnjaka vidljiva njegova trasa:
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane P7160091

Od nekadašnjeg prvog kolosijeka ostalo je pedesetak metara južne tračnice koja danas ima funkciju ruba asfaltiranog platoa ispred stanične zgrade:
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane P7160131

...i ovaj batrljak sjeverne tračnice na mjestu gdje je uređen prijelaz za putnike i prometnika:
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane P7160129

Zgrada podsjeća na onu u Đulovcu, samo sa manje metalnih, a više betonskih elemenata pri gradnji:
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane P7160088

Natpis u stilu šezdesetih/sedamdesetih:
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane P7160095

Ima i ovo (da ne kažete da nisam mislio i na ostale forumaše):
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane P7160128

Skladište(nce):
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane P7160093

A sa druge strane zgrade u kojima su nekada vjerojatno stanovali djelatnici kolodvora:
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane P7160097

Sve zajedno, to izgleda ovako:
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane Kilovce1

______________________________________
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane Empty Re: Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane

Postaj by Jean ned 24 srp 2011 - 5:14

Koliko je GPS bio koristan prilikom pronalaska Kilovča, toliko me zeznuo od Kilovča do Narina! Kaže da je najkraći put od stajališta preko nadvožnjaka u samo selo Kilovče, pa onda desno krivudavom cesticom nekih 5 kilometara. I bilo bi to sasvim ok, da je ta krivudava cestica asfaltirana... Zaglavili smo na neasfaltiranom šumskom putu, a najkraći alternativni pravac je duplo dulji. Ništa, nastavljamo po makadamu, valjda će negdje iskočiti asfalt. Nakon nekih 2 kilometra najgoreg mogućeg šumskog puta gdje se i vozači traktora brinu da karterom ne odvale u kakvu stijenu koja strši, GPS kaže da stižemo do jedne prilično ravne ceste gdje moramo skrenuti lijevo. Ja sam se ponadao da se radi o asfaltu, no moje su nade pale u vodu kad smo došli do tog mjesta. Nema još asfalta, ali je barem makadam poravnat i put je znatno širi nego dosadašnji dio. Nakon još nešto manje od kilometar eto nas konačno na asfaltu. U selu Šilentabor! Prilično ljut, gasim GPS i nastavljam prema vlastitom nahođenju. Na glavnoj cesti skrećem lijevo i kroz nekoliko minuta ulazim u grad Pivku. Prolazim kroz centar i nailazim na putokaz "Železniška postaja" lijevo. Skrećem lijevo i uskoro nailazim na još jedan isti takav. Ponovno skrećem lijevo i uskoro se sa moje desne strane ukazuje pruga i željeznički kolodvor:
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane Pivka-civ-1

Netom nakon što smo ušli, kolodvorom je protutnjao vlak krcat fau-ve automobilima i nastavio prema Divači i Kopru:
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane P7160145

Na kraju vlaka bilo je i nešto fosni:
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane P7160151

Desetak Easa, dva Falsa i brižitka kao rivalica:
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane P7160154

Pogled niz prugu - skroz lijevo prema Ilirskoj Bistrici, u sredini remiza, u sredini desno pravac Divača, skroz desno EVP:
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane P7160159

Na šturcu odmara par Desiroa:
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane P7160171

Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane P7160173

A na zadnjem kolosijeku nekakav mini vagončić za (valjda) održavanje kontaktne mreže:
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane P7160165

Pored njega improvizirana rampa i put u šumu:
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane P7160164

EVP Pivka:
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane P7160168

I kućica pored nje:
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane P7160167

Taman kad sam namontirao stativ da poslikam panoramu, iz smjera Postojne se skotrljao teretnjak sa kontejnerima koji kao da nije mogao odlučiti bi li stao u stanici ili bi samo prošao:
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane P7160179

Prvo je usporio toliko da sam mogao hodati uz njega, onda je ipak malo ubrzao, pa onda stao i nakon petnaestak sekundi ponovno krenuo i produžio prema Divači. Tek što je prošao, iz smjera Ilirske Bistrice stigao je još jedan teretnjak:
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane P7160202

Prilično je neugodan prizor kada moped izranja iz ambisa i izgleda kao da ide ravno prema meni... Ipak, skrenuo je na drugi kolosijek i nastavio prema Postojni, a ja sam konačno mogao u miru poslikati panoramu:
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane Pivka2

______________________________________
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane Empty Re: Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane

Postaj by Jean ned 24 srp 2011 - 5:39

Na odlasku iz Pivke ponovno palim GPS u nadi kako će mi sada ponuditi normalniji put do stajališta Narin. Ponovno kaže da imam nekih 5 kilometara vožnje. Kroz Šmihel je cesta asfaltirana i široka, a kako se penjemo u brdo, tako postaje sve uža. Konačno se sa desne strane ceste ukazuje crkvica i ispred nje tabla Narin. OK, sad još samo treba pronaći željezničku stanicu. Pogađate, opet na sred sela postoji putokaz za "železniško postajo" i za tren sam među tračnicama:
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane P7160225

Prema Ilirskoj Bistrici:
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane P7160227

I prema Pivki:
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane P7160262

Kao što vidite, tu je i manji ŽCP preko kojega, kasnije ću uz pomoć Google Eartha saznati, cestica vodi u onaj nesretni Šilentabor gdje sam bio pred nekih sat vremena...

Čekaonica - skromna, ali uredna:
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane P7160231

Na svim stanicama od Ilirske Bistrice do Pivke naišao sam na ovaj žuti stup sa oznakom "T". Je li to pandan onim crvenim info stupovima sa stanica Koparske pruge - reći će nam Stjepan (nadam se).
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane P7160229

Električne instalacije iz nekih boljih vremena:
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane P7160264

Civilna strana stanične zgrade:
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane P7160263

Evo i panorame:
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane Narin2

______________________________________
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane Empty Re: Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane

Postaj by Jean ned 24 srp 2011 - 5:43

Nastavljam prema Kopru. Brzinski obavljam šoping (zapravo, brzinski je trebao biti razgled pruge, a ne šoping, ali ispalo je obrnuto) i odlazim na kavu do bratića u Trst. Ipak, tražeći izlaz iz Kopra prema Trstu, prolazeći pored željezničkog kolodvora na njemu oučavam nesvakidašnjeg gosta, pa odlučujem okinuti koju noćnu za kraj:
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane P7160265

Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane P7160267

Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane P7160270

______________________________________
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane Empty Re: Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane

Postaj by Pfaff ned 24 srp 2011 - 6:29

Jako fino! Ova noćna za kraj je super+

Panorame su s novim programom?

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane Empty Re: Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane

Postaj by lappino ned 24 srp 2011 - 12:24

Vrlo lijepo!

Na zgradi stanice u Narinu čini mi se da primjećujem bijeli kvadrat s označenim udaljenostima iz vremena talijanske vlasti...

Evo jedne slike "nesvakidašnjeg gosta" (zašto nesvakidašnjeg, prosvijetlite me neukog!) iz Kopra, po danu:

Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane A1ct

lappino
lappino

Broj postova : 314
Lokacija : J. Koreja
Registration date : 12.09.2010

[Vrh] Go down

Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane Empty Re: Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane

Postaj by leteči vlak ned 24 srp 2011 - 13:29

Jean, odlično. Panorame su jako simpatične super2 super2

Što se tiče Pendolina (SŽ 310/316): u 7. i 8. mjesecu je svakodnevni gost u Kopru. Vozi kao vlak ICS 33/32 na relaciji Ljubljana - Koper - Ljubljana umjesto vlaka IC 509/508.
Među vikendi (isto samo u 7. i 8. mjesecu) ima Koper čak dvoje Pendolina. Pored ICS-a 33/32 vozi i kao "Kopalni vlak" sa Maribora (ICS 29/28).

Više informacija: http://www.slo-zeleznice.si/uploads/vozni-redi-po-relacijah/divaca_koper_divaca.pdf
leteči vlak
leteči vlak

Broj postova : 1026
Age : 30
Lokacija : Lost Heaven
Registration date : 21.01.2010

[Vrh] Go down

Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane Empty Re: Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane

Postaj by gaspa ned 24 srp 2011 - 14:46

A gdje je forumaški CSI-duh? Kamenčići čine lijepi mozaik. Već je na forumu rečeno kako su Kilovče nekad izgledale
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane 0269-103
Doduše, ovaj povijesni prikaz nam je putopisac približio u praksi.

Za buduće tumaratelje: nakon Ilirske Bistrice prođete Topolc, pa nakon gotovo 5 km, poslije jednog oštrog desnog zavoja dolazite do lijevog odvojka za Prem i Pregarje a desno je cestica 1 km za ž.st. Kilovče. Dalje se ne preporuča jer biste se uspeli na kojih 700 m a stanica Narin je kojih 200 m niže. Uz dobru specijalku i terenca dalo bi se pogoditi, ali... Man'te se uređaja za navigaciju, mislim da su njih programirali ljudi koji nikad nisu uprljali cipele prahom makadama ili blatom šumskog puta. Ili su precrtali naše ionako loše i netočne karte (negdje sam već spomenuo izbezumljenog Švicarca koji je tumarao šumskim cestama podno Bijelih Stijena buljeći u kartu s ucrtanom magistralnom cestom ranga Jadranske magistrale: Ljubljana-Kočevje-Delnice-Mrkopalj-Jasenak-Brinje)

A onaj dio električne instalacije iz nekih boljih vremena je mjerni spoj munjovodne instalacije. Služi za odvajanje munjovodne instalacije na zgradi od instalacije uzemljenja - nakon što se ta dva dijela odspoje, instrumentom (električnim mjernim instrumentom a ne trubom, jer ako ste pomislili na trubu, onda ste trube!) se mjeri otpor uzemljenja. Ako je suviše velik, postoji dobra šansa da kad grom zvizne u zgradu sav elektricitet ne ode u zemlju nego ošine po zidovima, stropovima, podovima, sadržaju zgrade, uključivo ljudske resurse...).

Inače, lijep prikaz, Jean. Naročito predvečernji specijalac.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane Empty Re: Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane

Postaj by Pfaff ned 24 srp 2011 - 15:48

gaspa je napisao/la:Za buduće tumaratelje: nakon Ilirske Bistrice prođete Topolc...
Gdje se, ako stižete iz smjera Prema, na jednoj kući još uvijek koči talijanizirani naziv: TOPOLZA

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane Empty Re: Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane

Postaj by Jean ned 24 srp 2011 - 19:27

Pfaff je napisao/la:Jako fino! Ova noćna za kraj je super+

Panorame su s novim programom?

Kombinacija starog i novog - novi mi je bolji za fullsphere panoramu, ali za cilindrične panorame bez dinamičnih elemenata stari mi je jednostavniji za korištenje, brži i daleko manje hardverski zahtjevan.

lappino je napisao/la:...(zašto nesvakidašnjeg, prosvijetlite me neukog!)...
Hm, očito i nije toliko "nesvakidašnji" koliko sam ja mislio... Leteči vlak je lijepo objasnio, ali meni je ovo prvi put da ga vidim na koparskoj pruzi. a bio sam nekoliko puta na njoj u zadnje vrijeme...

Gaspa, hvala na odličnoj dopuni!

______________________________________
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane Empty Re: Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane

Postaj by Stjepan ned 24 srp 2011 - 21:31

Lijep i zanimiv putopis bravo

Jean je napisao/la:
Na svim stanicama od Ilirske Bistrice do Pivke naišao sam na ovaj žuti stup sa oznakom "T". Je li to pandan onim crvenim info stupovima sa stanica Koparske pruge - reći će nam Stjepan (nadam se).
https://2img.net/h/i857.photobucket.com/albums/ab138/Brki2/Zeljeznice/Ilirska%20Bistrica%20-%20Pivka%20-%20Kopar%2016072011/P7160229.jpg

Ne,ne to je ormarica za službeni telefon,kao ova,kojih ima puno posvuda,samo da ide za neki novi tip telefona koji su probno ugrađivani samo na toj pruzi:


Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane Dsc0024oz

A onaj dio električne instalacije iz nekih boljih vremena je mjerni spoj munjovodne instalacije. ...

Može biti da služi i za te namjene, ali ono je "obična razvodna kutija" do koje je dovedena elektrika za onaj fenjer iznad
Stjepan
Stjepan

Broj postova : 466
Lokacija : Slovenija,Hrvatska,BiH
Registration date : 12.03.2009

[Vrh] Go down

Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane Empty Re: Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane

Postaj by lappino pon 25 srp 2011 - 1:34

Pfaff je napisao/la:
gaspa je napisao/la:Za buduće tumaratelje: nakon Ilirske Bistrice prođete Topolc...
Gdje se, ako stižete iz smjera Prema, na jednoj kući još uvijek koči talijanizirani naziv: TOPOLZA

Talijanska se imena mjesta u ex-Provincia del Carnaro, kojem je pripadala i Il. Bistrica, napisana ovakvim tipskim slovima, mogu se vidjeti na još mjesta...
lappino
lappino

Broj postova : 314
Lokacija : J. Koreja
Registration date : 12.09.2010

[Vrh] Go down

Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane Empty Re: Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane

Postaj by gaspa pon 25 srp 2011 - 9:11

Stjepan je napisao/la:Može biti da služi i za te namjene, ali ono je "obična razvodna kutija" do koje je dovedena elektrika za onaj fenjer iznad
Vidiš, vidiš... Zapravo, me malo čudila ona cijev s gornje strane (munjovod se u praksi baš ne izvodi tako), a nisam dobro zagledao slijedeću sliku, jer je instalacija postavljena na mjestu gdje se inače postavlja munjovod. Pa ću se onda dopuniti/ispraviti - možda takve kutije na JŽ nisu služile za smještaj mjernih spojeva (oni su se nekad često izvodili bez kutije, na otvorenom) nego zaista za spajanje kabela. Što će dalje reći da zgrada nema munjovod (gromobran).

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane Empty Re: Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane

Postaj by Narcis pon 25 srp 2011 - 13:31

Lijepo si to odradio Jean svaka čast! super2
Još ti je ostalo samo bivše stajalište Mala Bukovica između Šapjana i Ilirske Bistrice, ali do njega doći hmmm.... hm

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane Empty Re: Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane

Postaj by gaspa pon 25 srp 2011 - 22:28

Narcis je napisao/la:Još ti je ostalo samo bivše stajalište Mala Bukovica između Šapjana i Ilirske Bistrice, ali do njega doći hmmm.... hm
Znam ja, znam ja... mrgreen

Kad iz pravca Rijeke prođete Jelšane i Dolenje, s lijeve strane će vam se priključiti pruga. A uz tu prugu došla je i cestica na koju ste trebali skrenuti. Nema do stanice 300 m.

I man'te se navigacije i sličnih gluposti. Jer stanica nije u selu Mala Bukovica!

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane Empty Re: Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane

Postaj by Jean pon 25 srp 2011 - 22:43

Da, našao sam stanicu na google mapsu. Vidjet ćemo što ovaj vikend donosi (trebao bih ponovno do Kopra...)

______________________________________
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane Empty Re: Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane

Postaj by Jean sub 6 kol 2011 - 0:52

Narcis je napisao/la:Još ti je ostalo samo bivše stajalište Mala Bukovica između Šapjana i Ilirske Bistrice, ali do njega doći hmmm.... hm

A i ti isto "napenališ" čovjeka na svakakve gluposti...

Dakle, kad prođeš "Peka", u prvom ozbiljnijem desnom zavoju odvaja se lijevo cesta za Malu Bukovicu. Svojih tridesetak metara tom ulicom dolazi se na mostić preko nekakvog potoka, a stotinjak metara dalje prolazi se ispod pruge (tunelčić sličan onome kod tvornice RIO). Prema viđenom na google maps, stanica se nalazi prije tunelčića, pa je prolazak ispod pruge očito značio da sam prošao i stajalište. Trebalo se okrenuti i vratiti se natrag. Nekadašnji puteljak kojim se vjerojatno dolazilo do stajališta danas prolazi ograđenom privatnom livadom na kojoj pasu ovce. Njih, pak, čuvaju dva šarplaninca, pa mi je put do stajališta zapriječen.

Valja potražiti alternativu. Dakle, gledano iz smjera glavne ceste, neposredno prije spomenutog mostića preko potoka desno se odvaja puteljak koji uzbrdo kroz gustiš vodi do pruge. Stajalište je kojih pedesetak metara dalje prugom:

Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane MalaBukovica-mala

Najiskrenije - više sam očekivao od stajališta na slovenskom dijelu pruge, ali obzirom da vlakovi na njemu ne stoje već dvadesetak godina, još je dobro i sačuvano.

______________________________________
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane Empty Re: Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane

Postaj by Narcis ned 7 kol 2011 - 2:55

Kaže se "teško žabu natjerati u vodu"... mrgreen. Ipak si pronašao ex stajalište Mala Bukovica, zanima me, a vjerujem i ostale forumaše kada je točno ukinuto.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane Empty Re: Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane

Postaj by gaspa ned 7 kol 2011 - 8:52

Kako stoje tj. kako su stajale stvari s ćenifom?

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane Empty Re: Feistritz - St. Peter am Kars iliti Šempeterska pruga s "one" strane

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.