Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kružno pustošenje ( Zagreb-Križevci-Koprivnica-Varaždin-Zabok-Zagreb )

+5
LLeon
Ante-vž
portos
Pfaff
kico101
9 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Kružno pustošenje ( Zagreb-Križevci-Koprivnica-Varaždin-Zabok-Zagreb ) - Page 2 Empty Re: Kružno pustošenje ( Zagreb-Križevci-Koprivnica-Varaždin-Zabok-Zagreb )

Postaj by Jean uto 26 srp 2011 - 2:15

E, ako je to to, onda mogu i ja nabaciti koji komentar.

Prije svega, krivo mi je što nisam mogao biti sa vama:

kico101 je napisao/la:...moglo je biti i 4 da se naš Jean javio malo prije 22,10 kada sam već isključio mobitel
Nije moglo biti 4. Da razjasnim: javio sam se Kići porukom sadržaja "Kakav je plan za vikend?" u nadi da ste, zbog lošeg vremena ili brojnog stanja ekspedicije pomakli ekšn sa subote na nedjelju. Subotu sam trebao raditi, ali zbog komplikacija na carini (šleper pašte umjesto do 15 sati došao na iskrcaj tek oko 19) javljeno mi je "ostani spavati, ali drži službeni mobitel upaljen, ako te budemo zvali trebat ćeš doći raditi". Tako da se nisam smio micati iz Rijeke. Na kraju me nisu zvali.

Bilo kako bilo, drago mi je da ste se dobro proveli i skupili štofa za još jedan odličan fotoputopis. Pozdrav i od mene svim sudionicima, trojici putujućih i trojici stacionarnih.

kico101 je napisao/la:Puno sam puta bio na Zg kolodvoru, ali nikada mi u objektiv nije zapela ova zanimljiva skretnica:
https://2img.net/h/i583.photobucket.com/albums/ss278/pecine/zeljeznica/DSC00006.jpg
Ja ju slikao tijekom jednog od proteklih posjeta zagrebačkom glavnom kolodvoru, na Pfaffovu sugestiju.

kico101 je napisao/la:
2043 002, izgleda jedini iz serije 2043 koji još vozi:
https://2img.net/h/i583.photobucket.com/albums/ss278/pecine/zeljeznica/DSC00130.jpg
Vozi li zbilja, ili se samo vodi kao aktivna, a zapravo čuči u depou? Baš mi je fora ta lokomotiva sa verandom na kraćem kraju.

kico101 je napisao/la:Nažalost, kao što se to zna često desiti nepripremljenom forumašu, baterija otkaže poslušnost u odsudnom trenutku, upravo kada se trebalo snimiti lokomotive, švede i Macose kojih je tamo popriličan broj ( nabrojao sam 7 šveda, barem 5 macosa i veći broj jamesova, što u zatvorenom, što na otvorenom ).
Uf, odakle mi je poznata ta situacija? Ljutko

LLeon je napisao/la:
Kakva diskriminacija. O skupoći da i ne govorim. Mislio sam da je u cijenu uključena i kava. ljut
Kad sam izvadio fotoaparat, teta koja tamo radi je počela nešto njurgat da što ja slikam, na što sam joj ja odgovorio da mi doma neće vjerovat koliko sam platio najobičnije pišanje. Uostalom, imam dozvolu za fotografiranje na kolodvoru. rolling on the floor
https://2img.net/h/i695.photobucket.com/albums/vv319/LLeon_album/The%20great%20circle/DSC07967.jpg
Jel' ti izdala račun? Ja sam ju zadnji put morao čekati (prije nego me pripustila unuta, sve onako cupkajući!!!) dok na paragon bloku napiše vrstu usluge, količinu i ukupan iznos. Mislim da još negdje imam taj račun.

LLeon je napisao/la:Malo iza ovog nadvožnjaka je nekad postojao treći krak. Nismo išli detaljnije istraživati
https://2img.net/h/i695.photobucket.com/albums/vv319/LLeon_album/The%20great%20circle/DSC08099.jpg
Skretnica je morala biti negdje oko ove neravnine na pruzi. A kad smo već kod grba i neravnina, očito ih ima podosta na i oko koprivničkog kolodvora.

LLeon je napisao/la:Sad se dogodilo nešto čega smo se pribojavali. Trebalo se vratiti na kolodvor, ali kojim putem. Ja sam se pouzdao u svoju GPS navigaciju, a Kićo se orijentirao prema silosu. Bilo kako bilo, silos nam je cijelo vrijeme bio jednako udaljen, imali smo brzinsko upoznavanje koprivničkih sporednih uličica, a vrijeme je neumorno teklo. Pogled na GPS mi govori da imamo skoro 2 km do kolodvora, a pogled na sat da imamo malo preko 20-tak minuta vremena do polaska vlaka. Nije bilo druge nego preuzet vodstvo u svoje ruke, odgovornost na svoja leđa i unatoč ozljedi koljena koju već danima vučem ubrzat korak na vojnički marš. Uz stalno Kićino zanovijetanje kako smo trebali ići onom drugom ulicom i Mannasovo puhanje zbog prebrzog koraka. Usput smo se pouzdali u najsigurniju varijantu: pitaj seljaka, koji nam je potvrdio da smo na pravom putu da dođemo na put- prema kolodvoru. kul
Ajmo dečki, ajmo, brže malo, pa koga boli noga, mene ili vas? ljutiti Što su si samo mislili u sebi, a nisu smjeli reć. lud od smijeha
https://2img.net/h/i695.photobucket.com/albums/vv319/LLeon_album/The%20great%20circle/DSC08128.jpg
E da sam ja bio s vama, ovo se ne bi dogodilo! Jednostavno, zahvaljujući mome koljenu, kondiciji i voljnom momentu - teško da bi se udaljili 2 kilometra od kolodvora...

LLeon je napisao/la:…stižemo na sjevernu stranu kolodvora. Par minuta prije polaska vlaka, a ja još uspijevam fotkati sjevernu rasputnicu. Lijevo Varaždin, desno Botovo i Mađarska
https://2img.net/h/i695.photobucket.com/albums/vv319/LLeon_album/The%20great%20circle/DSC08137.jpg
Vidim da si u staroj formi: visniske fotke, dva kilometra ubrzanog hodanja i još dovoljno snage, odlučnosti i ludosti ići slikati rasputnicu na sjevernoj strani kolodvora minutu prije polaska vlaka... suuupeer

LLeon je napisao/la:Za razliku od one prve, ova Macosa ima stara sjedala. Puno bolje i udobnije.
https://2img.net/h/i695.photobucket.com/albums/vv319/LLeon_album/The%20great%20circle/DSC08151.jpg
...ako nije gužva, pa se možeš razvaliti preko dva sjedala. Pitaj Hadžibaneta koliko su udobna kad se dva medveda poput mene i njega nađu u istoj "klupi". A još kad ti na suprotnoj strani sjede Pfaff i Silver! Osam nogu treba zgurati u ono malo mjesta...

LLeon je napisao/la:Četverostruki ŽCP. Kao što je Kićo već rekao: skroz lijevo u depo, lijevo prema Koprivnici, sredina prema Zaboku, desno prema Golubovcu.
https://2img.net/h/i695.photobucket.com/albums/vv319/LLeon_album/The%20great%20circle/DSC08174.jpg
A u Šapjanama je ŽCP morao biti zatvoren jer se nalazi "unutar granica početne i završne skretnice kolodvora"??? ljut

Što se tiče povratka, nije vam fora Zagorjem se voziti u Bl-u. Kroz Zagorje se vozi Bt vagonom, a ako imaš sreće zadesit će te Beet!

Sve u svemu, vidim da je provod bio vrhunski. Slijedeći put me valjda neće spriječiti poslovne obaveze (od četiri radne subote u godini potrefilo se da je dvije bio planiran ekšn...). Još jedan pozdrav svim sudionicima!

______________________________________
Kružno pustošenje ( Zagreb-Križevci-Koprivnica-Varaždin-Zabok-Zagreb ) - Page 2 D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Kružno pustošenje ( Zagreb-Križevci-Koprivnica-Varaždin-Zabok-Zagreb ) - Page 2 Empty Re: Kružno pustošenje ( Zagreb-Križevci-Koprivnica-Varaždin-Zabok-Zagreb )

Postaj by gaspa uto 26 srp 2011 - 8:41

Samo se vi sprdajte s našim financijskim sustavom. Naravno da se za uslugu (ćenifa) mora izdati račun. Jesu li na računu posebno izrazili PDV? (doduše, u konkretnom slučaju ne radi se o dodanoj nego izgubljenoj vrijednosti, onoj koju ste izbacili iz sebe). A dok upišu i OIB - potreba je nestala.

Tko zna, svrsta li se ova usluga pod zdravstvene (ipak je riječ o uklanjanju štetnih tvari iz organizama), možda može predstavljati poreznu olakšicu? Skupljajte račune...

Onu neobičnu skretnicu nekad su koristile lokomotive da ubrzo po prispijeću vlaka odu dalje raditi bez da vagone moraju micati s perona.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Kružno pustošenje ( Zagreb-Križevci-Koprivnica-Varaždin-Zabok-Zagreb ) - Page 2 Empty Re: Kružno pustošenje ( Zagreb-Križevci-Koprivnica-Varaždin-Zabok-Zagreb )

Postaj by Narcis sri 3 kol 2011 - 23:59

Sve pohvale ekipi na predivnim slikama sa ovog mega-ekšna, na kojem sam trebao biti i ja, ali........ no no , a želja mi je već odavno napraviti kružno putovanje vlakom kao što ste i vi, Zagreb-Koprivnica-Varaždin-Zabok-Zagreb, no to bi se moglo dogoditi kroz par tjedana, dok su još duži dani. yes

gaspa je napisao/la:Samo se vi sprdajte s našim financijskim sustavom. Naravno da se za uslugu (ćenifa) mora izdati račun. Jesu li na računu posebno izrazili PDV? (doduše, u konkretnom slučaju ne radi se o dodanoj nego izgubljenoj vrijednosti, onoj koju ste izbacili iz sebe). A dok upišu i OIB - potreba je nestala.

Tko zna, svrsta li se ova usluga pod zdravstvene (ipak je riječ o uklanjanju štetnih tvari iz organizama), možda može predstavljati poreznu olakšicu? Skupljajte račune...

A što se tiče kolodvorske ćenife i izdavanja računa, ne znam da li ste imali priliku, ja jesam, prije par mjeseci, na autobusnom kolodvoru u Zagrebu izdaju račun za korištenje wc-a, da, da, i to kompjuterski, šteta da nisam sačuvao račun, ali bit će još prilika. kul

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Kružno pustošenje ( Zagreb-Križevci-Koprivnica-Varaždin-Zabok-Zagreb ) - Page 2 Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Kružno pustošenje ( Zagreb-Križevci-Koprivnica-Varaždin-Zabok-Zagreb ) - Page 2 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Kružno pustošenje ( Zagreb-Križevci-Koprivnica-Varaždin-Zabok-Zagreb ) - Page 2 Empty Re: Kružno pustošenje ( Zagreb-Križevci-Koprivnica-Varaždin-Zabok-Zagreb )

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.