Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Quo vadis, Croatia?

+3
kico101
LLeon
gaspa
7 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Go down

Quo vadis, Croatia? Empty Quo vadis, Croatia?

Postaj by gaspa ned 4 pro 2011 - 14:57

Osvanuo je i taj svečani dan. Dan kad osjećamo svu svoju važnost. Dan kad osjećamo moć da nešto možemo učiniti. Afirmirati ili napakostiti. Ustali smo, okupali se, obrijali, počešljali (već tko što ima), navukli čistu košulju, možda stavili i kravatu, ulaštili cipele... Valja se skockati jer ne mora se odmah iz našeg izgleda vidjeti kakvo nam je stvarno raspoloženje. Inače pustim nedjeljnim ulicama rijeke ljudi slijevale su se od jutra u jednom pravcu. Odnegdje se čulo i crkveno zvono. Ali, narod nije išao na misu, nije išao na proštenje. Išao je na izbore. Bila je to lijepa prilika posjetiti svoju staru školu, malo prolutati njezinim hodnicima, upoznati kako njezini đaci danas rade i uče i što rade i uče. I onda vadimo iz džepa svoju pouzdanu kemijsku koja neće iznevjeriti, koja neće packati, i, dokazavši svoj identitet, ozbiljno proučavamo dobiveni papir pomalo se mršteći, i važno zaokružujemo jednu od brojki. S osmjehom presavijamo papir i bacamo ga u kutiju očekujući izvlačenje sretnih dobitnika. Netko je glasao za, netko protiv. Mi stariji sjećamo se kako nam je nekad dana isto lista s 14 kandidata. Onda se nisu birale stranke ili liste – bila je ionako samo jedna. Ona moguća druga bila je SDN – stranka državnih neprijatelja, bez prava javnosti. Onda su se birale osobe, što je načelno bilo poštenije, ali biralo se 14 osoba od 14 kandidata i na listi smo morali zaokružiti 14 puta. Danas smo zaokružili jednom a ostala zaokruživanja za nas će uraditi državno izborno povjerenstvo. I opet se onda dogodilo da svi od onih 14 predloženih kandidata, od kojih se biralo upravo toliko, nisu imali jednak broj glasova.

Danas smo svoje obavili. Neki nisu. Napeto ćemo čekati rezultate. Neki će se veseliti, neki će gunđati i prigovarati. Nadamo se samo da je većina izabrala najbolje kandidate. One koji će konačno jadnu našu ili izvesti na bolji put ili joj napokon zadati konačni udarac, bez suvišnog otaljavanja, da se ne muči više. Ali, narod će za neko vrijeme opet prigovarati i neće biti zadovoljan. Narod kao narod – daš mu da bira, on izabere, pa nije zadovoljan time što je izabrao. Ili: daš mu da bira, on ne bira, pa opet nije zadovoljan onim što su drugi za njega (i umjesto njega) izabrali.

Eh, kad se nije kandidirala neka prometna stranka koju bi forumaši valjda listom podržali. Ta bi se stranka borila prvenstveno za promet, prometne puteve i prometna sredstva. Jer kad nam je promet dobar, dobro je i sve ostalo. Uz dobar promet brže se izmjenjuju dobra. Za ostvarenje dobrog prometa mnogo se gradi. Stvaraju se radna mjesta. Osim prometa robe jača i promet novca. Spašava se i oživljava tehnička baština. Litorine nedjeljom ponovno ulaze u redovni promet kao vlakovi nostalgije. Etelka vuče otvorene vagone s turistima od Torpeda do Brajdice. Kreće promet hidroavionima. Ustanovljava se linija Rijeka-Zagreb, od aerodroma Martinšćica do aerodroma Jarun.

Naše snove će malo zasjeniti tek pitanjce tko bi sačinjavao listu Prometne stranke. Mogli bi se na nju ubaciti i likovi s prometnih fakulteta, a od njih, znamo iz bliže povijesti, neki baš nisu različiti od ponovo u bližoj povijesti znanih vlastodržaca. Dakle, forumaši širom zemlje trebali su predložiti nezavisnu listu. Pa da nam prežidentea Thommu zapadne kakvo ministarstvo.

No, uradili smo što smo uradili a sudbina će nam udijeliti valjda po zaslugama. I odgovoriti na pitanje iz naslova – kuda ideš, Hrvatska? Možda je bolje da smo pitali: kojim putem ideš, jer ako ide tračnicama, i to svojim...

A od sutra se fokusirajmo na nešto sasvim drugo. Vrijeme je došašća, ide nam Božić, ide nam Nova godina...

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3483
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Quo vadis, Croatia? Empty Re: Quo vadis, Croatia?

Postaj by LLeon pon 5 pro 2011 - 22:04

Zanimljiv tekst i razmišljanje. Pa eto, kako ne bi prošlo nezapaženo, jer zaista zavrijeđuje pohvalu. clap

Okupao se jesam dan prije, brijanje mrzim pa sam to preskočio, počešljat nemam što, čista košulja je ostala u ormaru, kravatu-sačuvaj bože, umjesto ulaštenih cipela draže su mi stare ofucane tenisice. I moj glas se računa, zar ne? icon_whoknows

Posebno mi se sviđa ovaj dio. Imali bi moj glas. mrgreen
gaspa je napisao/la:Eh, kad se nije kandidirala neka prometna stranka koju bi forumaši valjda listom podržali. Ta bi se stranka borila prvenstveno za promet, prometne puteve i prometna sredstva. Jer kad nam je promet dobar, dobro je i sve ostalo. Uz dobar promet brže se izmjenjuju dobra. Za ostvarenje dobrog prometa mnogo se gradi. Stvaraju se radna mjesta. Osim prometa robe jača i promet novca. Spašava se i oživljava tehnička baština. Litorine nedjeljom ponovno ulaze u redovni promet kao vlakovi nostalgije. Etelka vuče otvorene vagone s turistima od Torpeda do Brajdice. Kreće promet hidroavionima. Ustanovljava se linija Rijeka-Zagreb, od aerodroma Martinšćica do aerodroma Jarun.

Izabrali smo što smo izabrali. Mene ova situacija neodoljivo podsjeća na onu narodnu o Kurti i Murti, ali nećemo ih odmah na početku kudit. Pustimo da prođe onih nepisanih 100 dana. Poželimo im sreću. I njima i nama.
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Quo vadis, Croatia? Empty Re: Quo vadis, Croatia?

Postaj by kico101 uto 6 pro 2011 - 9:30

Dosta se glasno šuška da bi ministar prometa trebao biti Z. Komadina. Dakle, ako je čovjek od riječi, dobit ćemo nizinsku prugu i novi most za otok Krk ( a možda i prugu ). Ili se čovjek samo šalio? thinking

______________________________________
Komadina: Oćemo prugu ( otp'o )
Linić: Nećemo prugu ( raste i cvate )
Jurčić/Vasilić: A kol'ko promila? ( izgubljeni, ima nas jooš )
Otvaranje pruge:_________________ ( popuni liniju )
kico101
kico101
Moderator
Moderator

Broj postova : 2204
Age : 54
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Quo vadis, Croatia? Empty Re: Quo vadis, Croatia?

Postaj by Pfaff uto 6 pro 2011 - 9:54

kico101 je napisao/la:Dosta se glasno šuška da bi ministar prometa trebao biti Z. Komadina. Dakle, ako je čovjek od riječi, dobit ćemo nizinsku prugu i novi most za otok Krk ( a možda i prugu ). Ili se čovjek samo šalio? thinking
Najprije treba dovršiti Pelješki most (jer će, naravno, opet trebati umirivati HDZ-ovo biračko tijelo u pasivnim krajevima... grinko )

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Quo vadis, Croatia? Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11153
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Quo vadis, Croatia? Empty Re: Quo vadis, Croatia?

Postaj by Gost uto 6 pro 2011 - 14:49

Pfaff je napisao/la:... (jer će, naravno, opet trebati umirivati HDZ-ovo biračko tijelo u pasivnim krajevima... grinko )
Njih bi trebalo zaposliti da ga i dovrše smiling devil . Lopatama i krampovima rolling on the floor

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Quo vadis, Croatia? Empty Re: Quo vadis, Croatia?

Postaj by Narcis uto 6 pro 2011 - 18:37

Ja očekujem promjene na bolje, a što i kako vidjet će se u dogledno vrijeme, jasno neće preko noći. Rolling Eyes A što se tiče željeznice, odnosno HŽ-a mislim da će metle raditi sve u 16, da se konačno i tu neke stvari dovedu u red. smiling devil

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Quo vadis, Croatia? Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Quo vadis, Croatia? 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Quo vadis, Croatia? Empty Re: Quo vadis, Croatia?

Postaj by kico101 uto 6 pro 2011 - 18:56

Narcis je napisao/la: mislim da će metle raditi sve u 16, da se konačno i tu neke stvari dovedu u red. smiling devil
Sve je spremno za akciju: eksn

http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/12/03/0058006.html

______________________________________
Komadina: Oćemo prugu ( otp'o )
Linić: Nećemo prugu ( raste i cvate )
Jurčić/Vasilić: A kol'ko promila? ( izgubljeni, ima nas jooš )
Otvaranje pruge:_________________ ( popuni liniju )
kico101
kico101
Moderator
Moderator

Broj postova : 2204
Age : 54
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Quo vadis, Croatia? Empty Re: Quo vadis, Croatia?

Postaj by Narcis uto 6 pro 2011 - 20:11

Za počistiti korupciju u HŽ-u ne može se metlama, nego štemalicama! ljutiti

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Quo vadis, Croatia? Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Quo vadis, Croatia? 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Quo vadis, Croatia? Empty Re: Quo vadis, Croatia?

Postaj by gaspa pon 23 sij 2012 - 10:56

Osvanuo je i taj drugi fol svečani dan. Dan kad mislimo da osjećamo svu svoju važnost, kad mislimo da nešto možemo učiniti. Afirmirati ili napakostiti. Proceduru sam opisao u prvom postu u okviru ove teme (ono: ustali smo ... itd.). Za promjenu, ovom prilikom koristio sam (ranije opisani) Lleon styling. Na obvezu me podsjetila prodavačica kod koje nisam uspio kupiti nedjeljne novine (navalili ljudi danas, na putu za referendum...). Čak mi ni cipele bojom nisu bile sparene s trenirkom. A od pisala sam imao jedino debeli (5 mm) crni flomaster. Došavši pred mjesto izbora umjesto da odglumim Kontrabajsa ispao sam pravi Bajs (koji je isto tako na prošle izbore došao bez osobne). U ponovljenoj akciji u džepu je bila kemijska a na nogama cipele u boji trenirke. Administracija je bila brza, nije se tu imalo puno što čitati ni pisati.

Netko je opet glasao za, netko protiv. Ne znam zašto sam imao osjećaj da je sve već ionako odlučeno. I ispalo je kako je ispalo. Jesmo li od dvije nevolje izabrali manju? Nije nam bio neki izbor. Ali ni alternative. Neka nova Juga? Zajednica okupljena oko Rusije? Mi, svakako, nismo ni Švicarska, ni Norveška, da bismo mogli sami, k tomu uspješno.

U zadnje vrijeme slušali smo zagovaratelje ulaska u EU. Slušali smo i euroskeptike. I jedni i drugi iznijeli su zanimljive argumente. Na žalost, i jedni i drugi jednostrano. I u tom iznašanju sami sebi skakali u zube. A puno toga, što bi ugrozilo njihove stavove, i prešutjeli. Nije rečeno da u Sloveniju idemo po zimske gume ne zato što volimo EU, nego zato što dobijemo povrat poreza. A kad to više ne budemo dobijali, ni slovenske auto gume neće biti posebno zanimljive. Oni pak drugi, koji nas plaše nemogućnošću zapošljavanja na zapadu zbog stavljanja administrativne zabrane u trajanju do 7 godina uz istodobnu najezdu radničkih masa s istoka, ne spominju mogućnost iste te zabrane od strane Hrvatske za te Rumunje, Bugare. Zaštićeni ribolovni pojas nismu uspjeli osigurati ni prije EU, niti ćemo ga moći poslije. O talijanskim odašiljačima koji ometaju naše TV prograne da ne govorim. I da sad ne nabrajam... Izdvojit ću nešto što se barem činilo dopadljivim. Kad uđemo u EU zatražit ćemo sredstva za modernizaciju željeznica. Tako da iz Zagreba do Osijeka, Varaždina, Rijeke, Splita... ne putujemo duže nego smo putovali 1950. E, pa, da vidimo.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3483
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Quo vadis, Croatia? Empty Re: Quo vadis, Croatia?

Postaj by Thommo uto 24 sij 2012 - 1:33

Malo da u-ne-ozbiljim temu... Razz

Quo vadis, Croatia? 0341007.63
Thommo
Thommo

Broj postova : 2345
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

http://hobipoint.com

[Vrh] Go down

Quo vadis, Croatia? Empty Re: Quo vadis, Croatia?

Postaj by Pfaff sri 21 oľu 2012 - 22:59

Lijepa naša 'Rvacka, 'Rvacka...


Snimljeno danas na cesti Donji Zagon - Lukovo - Lič iznad Novog Vinodolskog. Nedavne buret'ne su očito raščijale najlone na obližnjem novljanskom smetljišću i redekorirale krajobraz...

Quo vadis, Croatia? SmetlisteNovi1

Quo vadis, Croatia? SmetlisteNovi2

Quo vadis, Croatia? SmetlisteNovi3

Oni tamo u Novom isto imaju Adze na vlasti, ne?

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Quo vadis, Croatia? Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11153
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Quo vadis, Croatia? Empty Re: Quo vadis, Croatia?

Postaj by Narcis čet 22 oľu 2012 - 12:23

Pa bure su prestale, ima već mjesec dana, zar to još nitko nije počistio, ma mislim stvarno nemam komentara. Evil or Very Mad

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Quo vadis, Croatia? Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Quo vadis, Croatia? 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Quo vadis, Croatia? Empty MOL ZATVARA HRVATSKE RAFINERIJE Ina postaje maloprodajna trgovačka mreža?

Postaj by borna čet 5 pro 2013 - 15:12

Izvor blizak Vladi potvrdio je Jutarnjem listu da je mađarski MOL u svojoj strategiji razvoja Ine predvidio je zatvaranje rafinerije nafte u Sisku već 2014. godine, ali i zatvaranje rafinerije u Rijeci 2018. godine.

Ti potezi značili bi svođenje Ine na maloprodajnu trgovačku mrežu no MOL nije htio potvrditi tu informaciju.

Pregovarački tim MOL-a predložio je prije dva tjedna pregovaračkom timu hrvatske Vlade da strategija razvoja Ine bude jedna od tema pregovora koji bi se trebali održati tijekom prosinca.

Prema informacijama Jutarnjeg lista, MOL nije dao nikakav konkretan prijedlog o strategiji razvoja Ine. Hrvatska je zatražila dodatno pojašnjenje, ali nije ga dobila.

Tijekom prosinca trebao bi se održati novi sastanak pregovaračkih timova, no pitanje je hoće li hrvatska strana uopće pristati pregovarati o strategiji koja predviđa zatvaranje rafinerija?
Quo vadis, Croatia? Y347024961571051
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8916
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Quo vadis, Croatia? Empty Re: Quo vadis, Croatia?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.