Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Riječki lukobran

+5
gorgoroth
kico101
kiki273
novi_shef
Phalanx
9 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Riječki lukobran Empty Riječki lukobran

Postaj by Gost uto 1 tra 2008 - 12:38

Neću Vas previše daviti pričom, lukobran je bio otvoren za posjet građana i iskoristio sam datu šansu. Fotkano je kasno predvečer. Uživajte!

Molim cijenjenog kolegu Tomu da obnovi topic sa fotkama koje su naknadno obrisane. Do tada, radi preglednosti moram obrisati postove sa praznim kućicama.
Kićo101

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Riječki lukobran Empty Re: Riječki lukobran

Postaj by Phalanx ned 11 svi 2008 - 19:35

Ljudi, ljudi! Jučer sam čuo nešto što zvuči poprilično primamljivo (bar dok se lukobran ne otvori za stalno) - da se na lukobran može bilo kada, ali uz dozvolu policije koju inače (prema mom "izvoru") uoće nije teško za dobiti... Ne znam točno gdje, ali bi oni na carini to mogli znati...
Phalanx
Phalanx
Moderator
Moderator

Broj postova : 545
Lokacija : Rijeka / Karlovac
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Riječki lukobran Empty Re: Riječki lukobran

Postaj by novi_shef ned 11 svi 2008 - 20:18

Samo trebaš poznanstvo na pravom mjestu. Susjed i ja bili na Doku 3 (ima i slika, nadam se da će biti i dostupne) malo prije nego su ga počeli rezati, zahvaljujući njegovom poznanstvu sa zaštitarom.

novi_shef
Moderator
Moderator

Broj postova : 1216
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Riječki lukobran Empty Re: Riječki lukobran

Postaj by Phalanx ned 11 svi 2008 - 22:24

novi_šef je napisao/la:Samo trebaš poznanstvo na pravom mjestu. Susjed i ja bili na Doku 3 (ima i slika, nadam se da će biti i dostupne) malo prije nego su ga počeli rezati, zahvaljujući njegovom poznanstvu sa zaštitarom.

To, naravno uvijek pali, ali ovo o čemu sam ja pisao je sasvim regularno i po zakonu (bez kumova, rođaka i sličnih Wink Treba samo otić do MUPa...
Phalanx
Phalanx
Moderator
Moderator

Broj postova : 545
Lokacija : Rijeka / Karlovac
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Riječki lukobran Empty Re: Riječki lukobran

Postaj by kiki273 ned 11 svi 2008 - 22:41

Pretpostavljam da je to onda u postaji pomorske policije, u zgradi Jadrolinije.

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Riječki lukobran Empty Re: Riječki lukobran

Postaj by Gost pet 27 lip 2008 - 8:14

Lukobran će opet biti otvoren kao šetnica u nedjelju, 29.6., od 17 do 21h.

Izvor: Novi list

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Riječki lukobran Empty Re: Riječki lukobran

Postaj by kico101 čet 6 kol 2009 - 0:23

Porto Baroš-fotkano sa lukobrana:
Riječki lukobran DSC00061_edited
m/b URINJ
Riječki lukobran DSC00069_edited
Silosi i brodić ( može li manji? ):
Riječki lukobran DSC00064_edited
Zalaz sunca na kraju lukobrana:
Riječki lukobran DSC00072_edited

______________________________________
Komadina: Oćemo prugu ( otp'o )
Linić: Nećemo prugu ( raste i cvate )
Jurčić/Vasilić: A kol'ko promila? ( izgubljeni, ima nas jooš )
Otvaranje pruge:_________________ ( popuni liniju )
kico101
kico101
Moderator
Moderator

Broj postova : 2204
Age : 54
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Riječki lukobran Empty Re: Riječki lukobran

Postaj by Gost čet 5 stu 2009 - 19:50

Zapravo riječkom lukobranu pravo je ime Molo longo i jako je lijep. Jedno pitanje.Zašto Bakar i Urinj Već dugo vremena stoje na istom mjestu bez pomakaaa

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Riječki lukobran Empty Re: Riječki lukobran

Postaj by kico101 čet 5 stu 2009 - 21:03

MAKI je napisao/la:Zapravo riječkom lukobranu pravo je ime MOLO lONGO I JAKO JE LIJEP.Jedno pitanje.Zašto Bakar i Urinj Već dugo vremena stoje na istom mjestu bez pomakaaa
Tko kaže da mu je to pravo ime. Taj izraz je talijanština i može ga koristiti tko hoće, ali ne mogu prihvatiti da mu je to ime. Nekada se zvao Lukobran Petra Drapšina ( nekakavo vojno lice bivše vojske ), a danas je to , naprosto Riječki lukobran. sa drugim dijelom konstatacije se mogu složiti samo donekle. Da je poseban zbog svoje dužine, širine i značaja, jest. Ali da bi ga trebalo generalno urediti i to stoji. Naprosto ne mogu shvatiti da se šetnicom zove jedna tako zapuštena i neuređena površina ( koja klupica više, kao i čvrsti sanitarni objekat ne bi škodio ). Glavno je da su uredili noćni bar i kafić. Toga nam u ovome gradu doista nedostaje. wallbash
One dvije preostale dizalice su u groznom stanju i trebalo bi ih u nakraćem roku sanirati, ako ne želimo da se uruše same od sebe. U onakvom stanju nikome ne koriste, nisu lijepe za vidjeti, a i postoji opasnost od penjanja neodgovornih ljudi na iste. Druga stvar koju ne mogu razumjeti; zar je doista potrebno toliko automobila koji znaju i poprilično juriti među šetačima. Odlučimo se, hoćemo li šetnicu ili prometnicu.
I na kraju, kada već imamo tračnice, iskoristimo ih za neki vid transporta putnika, pokažimo da smo grad koji nije zaboravio svoju povijest-uvedimo širokokolosječni tramvaj do dezinsekcije.


Zadnja promjena: kico101; čet 5 stu 2009 - 21:13; ukupno mijenjano 2 put/a.

______________________________________
Komadina: Oćemo prugu ( otp'o )
Linić: Nećemo prugu ( raste i cvate )
Jurčić/Vasilić: A kol'ko promila? ( izgubljeni, ima nas jooš )
Otvaranje pruge:_________________ ( popuni liniju )
kico101
kico101
Moderator
Moderator

Broj postova : 2204
Age : 54
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Riječki lukobran Empty Re: Riječki lukobran

Postaj by gorgoroth čet 5 stu 2009 - 21:09

,Urinj i Bakar su tamo jer je JPS izgubio posao prevoza nafte morskim putem pa su ostali bez posla,i koliko znam mislim da će ili već jesu za prodaju

gorgoroth

Broj postova : 1502
Lokacija : rijeka
Registration date : 18.06.2008

[Vrh] Go down

Riječki lukobran Empty Re: Riječki lukobran

Postaj by Gost pet 6 stu 2009 - 12:27

Za automobile se slažem najmanje 5 puta kad se šetam dođe neki auto i onda se svi moramo pomicat Ljutko a DIZALICE Ljutko I one bi trebale jer im malo fali da se uruše negdje premjestit.Sve u svemu onaj uski dio kad se prolazi do Dalmacije.Isto nije dobar(ako ćemo gledat da je sve naugačko i na široko.Jedan dio dobar jedan nije.Moja ocjena za Riječki Lukobran.-4

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Riječki lukobran Empty Re: Riječki lukobran

Postaj by Trol_Rijeka pet 6 stu 2009 - 14:23

Pretvaranje lukobrana na kojem su bili operativni pristani u šetnicu znači da je luka propala. Jedina utjeha je spektakularni pogled na grad. Zato i ne možemo tamo očekivati infrastrukturu šetnice. Ako je netko nekad gradio dupli kolosijek do Dezinsekcije znači da je bio potreban. Danas su na kolosijeku stolovi kafića. To je jedinstven primjer industrijske arheologije.
Trol_Rijeka
Trol_Rijeka

Broj postova : 282
Age : 61
Lokacija : Rijeka
Registration date : 08.05.2008

[Vrh] Go down

Riječki lukobran Empty Re: Riječki lukobran

Postaj by kico101 čet 27 svi 2010 - 19:32

Vezano uz famozne dizalice na lukobranu, ne mogu se oteti dojmu da je na pomolu nova svinjarija koju nam pakiraju Lučka uprava i naš voljeni Grad. Lukobran je zatvoren od dizalica pa do kraja. Znači za građane ostaje 300-njak metara; dovoljno da se dođe do metalne ograde i čelom nazad do poznatog ugostiteljskog objekta, kojega , jeli, nećemo navoditi.
Ne mogu shvatiti jednu stvar-kada se šetnica puštala u promet, svatko, tko se imalo kuži u tehniku, mogao je vidjeti da su dvije preostale dizalice u tako jadnom stanju da prilikom jačeg vjetra postoji ozbiljna opasnost da se nešto strmopizdi sa njih na parter. Ali to tada nije bilo bitno. Umjesto da se odmah demontiraju i uklone, one su ostale kao važan spomenik riječke industrijske baštine. Da, upravo one industrije koja je bjesomučno ugušena upravo stavovima o Rijeci kao gradu urbanog turizma. Možeš mislit.
Dakle, umjesto da se vrijeme od otvaranja šetnice iskoristi da se barem jedna dizalica obnovi i postavi nazad ( ukoliko se to, već, tako jako želi ), čekalo se da Lučkoj upravi popuste živci i da, opravdano, krene u njihovu demontažu. Ali ne, tada se javljaju naši konzervatori koji bi ih malo mumificirali. Ne dirajte kamenje na Jelačićevom trgu, ne dirajte lučka skladišta, ne dirajte kolodvor na Brajdici, ne dirajte ruševne zgrade na sjeveru kompleksa Benčića,... Oprostite mi, ali mislim da netko nas tu ozbiljno...., ma znate već.

______________________________________
Komadina: Oćemo prugu ( otp'o )
Linić: Nećemo prugu ( raste i cvate )
Jurčić/Vasilić: A kol'ko promila? ( izgubljeni, ima nas jooš )
Otvaranje pruge:_________________ ( popuni liniju )
kico101
kico101
Moderator
Moderator

Broj postova : 2204
Age : 54
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Riječki lukobran Empty Re: Riječki lukobran

Postaj by kobler pet 4 lip 2010 - 1:18

kico101 je napisao/la:Ali ne, tada se javljaju naši konzervatori koji bi ih malo mumificirali. Ne dirajte kamenje na Jelačićevom trgu, ne dirajte lučka skladišta, ne dirajte kolodvor na Brajdici, ne dirajte ruševne zgrade na sjeveru kompleksa Benčića,... Oprostite mi, ali mislim da netko nas tu ozbiljno...., ma znate već.
Razmisli o promjeni nicka - "konzervatorski Ćiro [Blažević]". Svi se odjednom kuže u konzervatorske stvari k'o u nogomet. sad
Kad bi tebi netko doš'o ovako pričat o tvom poslu, kao što ti pričaš o mom - što bi mu rekao?

Što se mumificiranja tiče: sjeti se kad su iskopani oni mozaici pred Velom crikvom ... jel ti smetalo? Ili su ti oni OK? A to su samo pločice na podu, onakve kakve svi danas doma u kuhinji, kupaoni ili hodniku tako olako razbijaju - samo su iz rimskog doba.

Što se lukobrana pak tiče: on je (u viziji Lučke uprave, a i Luke Rijeka) i nadalje operativna obala ali istovremeno i šetnica (+ pomalo i sredstvo za vadit mast Obiju). U 20 godina RH nisu ni kantu farbe potrošili na dizalice (a već podugo ni išta drugo), ali objašnjenje je da zbog morske soli dizalice na lukobranu RAPIDNO propadaju. U doba koje ti spominješ da ih je trebalo obnavljati činile su im se još OK. Za lukobran, inače, ne previđa se ubuduće upotreba dizalica.

E, sad, zašto ih treba sačuvati. Pojednostavljeno: tamo gdje je bitno nadležni (da sad ne ponavljam imena) već podugo rabe samohodne nefiksirane dizalice (napr. DeFranceschijev gat, Orlandov itd.). Neće, uz podršku nadležnog ministarstva (nema se...), uložiti ni cvonjka u bilokoju staru, nego će ići u nabavu novih. Tako će propasti i one koje su još danas u upotrebi: i manji Ganzovi i 3 maj i Škode.

A Ri luka ostat će bez ikakva traga još jedne vlastite posebnosti: na Jadranu nema luke (samo na Dunavu!) koja je imala - i to u kolikom broju! - PORTALNE i POLUPORTALNE dizalice na tračnicama. Na stranu što lukobran bez dizalica izgleda k'o gola rit.

Na koncu, pokušaj se sam zamisliti: da su zakretni mostovi u Mrtvom kanalu i na početku lukobrana sačuvani u radnom stanju (a i njima je jednom kucnuo trenutak ekonomske neisplativosti daljih ulaganja), da se i danas mogu pokretati - bil' ti i to bilo bez veze?
Da je od bezbroja vagonskih okretnica makar jedna sačuvana, tamo gdje to ima smisla - bez veze?
Itd. itd.

Nastavit ću, ako vidim da ovo dosad rečeno ne vodi u bespotrebnu svađu ili natezanje.
kobler
kobler

Broj postova : 472
Age : 71
Lokacija : Rijeka
Registration date : 03.03.2008

[Vrh] Go down

Riječki lukobran Empty Re: Riječki lukobran

Postaj by LLeon pet 4 lip 2010 - 7:55

Ako je Obiju toliko stalo do ”prepoznatljive vizure grada" (slažem se da je lukobran bez dizalica k'o gola rit) neka plati njihovo konzerviranje. Ili je bitnije 6,5 milijuna gradskih kuna ulupat na pristupnu cestu ZTC-u (nemojte da mi sad netko spomene komunalne doprinose od tog ZTC-a i nova radna mjesta. Koliko će se radnih mjesta i malih trgovaca zatvorit zbog tog istog ZTC-a? Dakle- iz šupljeg u prazno.) Ili je još bitnije gradski novac ulupat u onu hrpu ruzine koja leži u Lencu. Je li i to "prepoznatljiva vizura grada"?

Što se tiče konzervatora, sve vas bi ja strpao u jedan vremeplov i torpedirao u doba staroga Rima, pa uživajte u starim lukovima, rimskim kuhinjskim pločicama, mađarskim skladištima... Da se razumijemo, nemam ništa protiv povijesti i povijesnog naslijeđa, ali brate mili,
zar u ovom gradu svi razvojni projekti (čitaj: budućnost grada) moraju čekati zbog povijesti???
NE autobusnom kolodvoru na Žabici- tamo su mađarska skladišta
NE D404- tamo je sušački kolodvor
NE garaži na Gomili- tamo su rimske kuhinjske pločice
NE šetnici na lukobranu- ne dirajte dizalice
TBJ stoji u fazi status quo- na podu su kamene ploče.... nastavi niz...
Najbolje da se svi mi preselimo na Grobničko polje i samo povremeno se spustimo u Rijeku uživajući i diveći se njezinoj industrijeskoj i kulturnoj baštini. Ili možda bolje još dalje od Grobnika, da ne bi uništili kakav otisak stopala nekog Tatara dok je bježao pred Hrvatima.
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Riječki lukobran Empty Re: Riječki lukobran

Postaj by Gost pet 4 lip 2010 - 9:05

Članak u današnjem Novom listu o dizalicama.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Riječki lukobran Empty Re: Riječki lukobran

Postaj by kobler pet 4 lip 2010 - 9:17

LLeon je napisao/la:NE autobusnom kolodvoru na Žabici- tamo su mađarska skladišta
NE D404- tamo je sušački kolodvor
NE garaži na Gomili- tamo su rimske kuhinjske pločice
NE šetnici na lukobranu- ne dirajte dizalice
TBJ stoji u fazi status quo- na podu su kamene ploče.... nastavi niz...
@Leone, ti si brate sve pobrkao!
Autobusni kolodvor se ne gradi zbog investitora (nedostatka novca, pretpostavljam), a ne zato što su konzervatori zaustavili. Tamo sam ja razgovarao s projektantom (Silvije Novak) i odustao od ćorava posla (očuvanja ma i dijela skladišta) zbog perfektnog neslaganja karaktera JOŠ PROŠLE GODINE PRED LJETO! (prije nego li sam išao na operaciju)

Sušački kolodvor je bilo 17 godina i mogao je biti stavljen pod zaštitu grada, da je Obi tako htio, a ne samo govorio. Inače, betonski dijelovi su bili marka 5, a armatura predimenzionirana, dok je cigla (obična sirota cigla) ostavljena gola, nikad požbukana. Osim klesanih komada, ništa kvalitetno i za čuvanje. I KONZERVATORI NISU REKLI ne rušiti - čuvaj.

Garaža na Gomili je vezana uz prethodno arheološko istraživanje, jer je to još jedino mjesto gdje se mogu očekivati ostaci Tarsatike iz doba PRIJE rimskog. Inače je pizdarija, jer će služiti gotovo isključivo zaposlenima u županiji da imaju gdje parkirati, a da se ne može saznati ni suvisao odgovor - koj će k*rac županija u Starom gradu. Da bi stvorili još veću gužvu neg' je sada? Plus, garaža se podvlaći pod Stari grad do prolaza kod suda, a dolje do Jadroagenta. Time ruše i onaj tunel koji tuda prolazi. Bez veze i nepotrebno. Protiv garaže Gomila jesam. Gradi se garaža Zagrad II. ni 100 metara zapadno, a Zagrad I - kad si zadnji put tamo parkirao? Da ne spominjem da i Beretich planira garažu (između pošte u Barčićevoj i malog nebodera). Konačno, županija bi pametnije učinila da otkupi neboder Towera, koji zvrji prazan, pa da svi koji imaju posla u županiji imaju gdje parkirati.

Ne Lukobranu je rekao Hlaća, kad je konačno otkrio da se dizalice raspadaju i prijete prolaznicima - bez konzervatora. Nas je, iz rukava, izvukao Obi kad se bacio Hlaći u zagrljaj. Rano je reć da je nešto dogovoreno.

Na koncu, TBJ. U drugom postu nastavljam, jer moram izvesti psa.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav - Rijeka) ... smiling devil
kobler
kobler

Broj postova : 472
Age : 71
Lokacija : Rijeka
Registration date : 03.03.2008

[Vrh] Go down

Riječki lukobran Empty Re: Riječki lukobran

Postaj by kobler pet 4 lip 2010 - 9:28

O TBJ. Tu su se srele dvije nezavisne stvari: pervo je Obi htio maknuti Ćiru i stajališta AT sa TBJ, te ujedno spojiti D-404 na Adamićevu i ostaviti u njoj isključivo jednosmjerni gradski autobusni promet do Žabice. Nezavisno, uređenjem spoja Knjaz Garibaldijeva (Starčevićeve), Užarske i Fjumare dobio je "pivski trbuh" koji visi prema sredini trga (što je glupost). Kako su na TBJ, kao zadnjem mjestu u gradu očuvane kamene ploče starog popločenja, tako je i to izašlo van i poprimilo ogromne razmjere. Razlog zašto TBJ stoji je što se nema što spojiti s čim (D-404). Da mogu, već bi to odavno spajali.

Nadalje, bio je Kićo spominjao i Benčić - i on stoji jer Obi nema novaca da sam počne, a nema investitora za garažu oko T-objekta. Nikakvi konzervatori tu ništa ne koće, niti su pokrenuli kočenje.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav - Rijeka) ... smiling devil
kobler
kobler

Broj postova : 472
Age : 71
Lokacija : Rijeka
Registration date : 03.03.2008

[Vrh] Go down

Riječki lukobran Empty Re: Riječki lukobran

Postaj by kico101 ned 6 lip 2010 - 12:42

kobler je napisao/la:
Nastavit ću, ako vidim da ovo dosad rečeno ne vodi u bespotrebnu svađu ili natezanje.

Niti u dvadesetom redu prioriteta mi nije svađanje niti natezanje, ali smatram da jedna dobra rasprava ima smisla ( uostalom zato i jesmo na forumima Wink ). S obzirom da sam i osobno vezan za tehniku ( a osobito dizalice ), mislim da ne pišem baš poptpune bezvezarije. A i u Gradu živim, hvala Bogu, već 40 godina, pa pratim i noviju riječku povijest. Nažalost, ona se ne može pohvaliti baš nečim izuzetnim, a što bi se moglo staviti u udžbenike, kao primjer nečega što donosi ( da upotrijebim socreailstički izraz ) napredak i kvalitetniji život.
Koliko se najavljenih kvalitetnih projekata realiziralo? ( nemojte mi spominjati poludvorane na Zametu ili Kantridi ili kompleks lijepih, ali bezobrazno skupih bazena na Kantridi ). Astronomski centar na GV-svaka čast, pješački most Hrvatskih branitelja-svaka čast, popločavanje Korza i okolnih ulica ( bez obzira na upitan odabir kamena ) i pretvaranje u pješačku zonu-svaka čast; istočni izlaz na Piramidi-bravo ( iako izgradnju 4 prometne trake do malo iza želj. nadvožnjaka i nije imalo nekog smisla, kada se već i tada znalo da se Kumičićevu dalje proširiti na 4 trake-ne može; trebalo bi srušiti pol Krimeje ); izmještanje tereta sa Adamićevog gata i Gata Karoline Riječke-bravo; otvaranje punionice ZVIR-bravo; Riječke ljetne noći-bravo; održavanje zelenih površina ( dok su to radili Parkovi i nasadi )-bravo; Samodoprinos-bravo; kolektor-bravo,.... Da ne bi bilo da samo kritiziram.

Ali većina navedenog odvijala se poprilično davno. Što se radi u novije vrijeme ( mislim na Grad )? Kupuju se ( uglavnom ) neadekvatni autobusi ( zastarjeli motori , bez klime, s neadekvatnim kapacitetima ), a potpuno ( barem sam takvog dojma, s obzirom da mediji šute o tome ) su zaboravljeni Trolejbusi ( da li je netko spominjao zagađenje od ispuha ). Otvaraju se sva vrata investitorima za izgradnju trgovačkih kasuna, šuti se kada su uništavani Vulkan, Torpedu, Croatia Line, Benčić, Tvornica papira, grade se idiotske garaže u samom srcu Grada ( i onda se čudimo što su prazne-pa zar itko normalan misli da će netko izdvojiti 8 do 10 kuna na sat za parkiranje ), grade se neadekvatne i preskupe dvorane i bazeni, iste se ulice prekopavaju svake godine, ( jer treba postaviti struju, plin, telefon, kanalizaciju, svjetlovod, pa opet iznova ), u silu se fura turistički imidž grada ( građani ostalih gradova nam se smiju ), financiraju se cestovni prilazi do privatnih trgovačkih centara, olako se odustalo od ind. zone Bakar itd, itd.

Ne, ne mislim da su tu konzervatori krivi, ali ih mediji ( ne znam iz kojih pobuda-možda iz straha od Obija ) olako stavljaju u centar priče. Kada se priča objavi na način kako Novi List radi, tada ima materijala da se napadne i Konzervatorski odjel. I da, znam da je D-404 zapela zbog nedostatka ideje kako je bezbolno spojiti na gradske prometnice ( o tome sam već i pisao ), a kolodvor Žabica zbog manjka financija, kao i želje da se realizira ( nitko mi ne može reći da se novi kolodvor nije mogao izgraditi u 20 godina ).
Ali, dizalice na lukobranu nisu smjele postati problem, jer je bilo sasvim dovoljno vremena da se procijeni opasnosti prije pompoznog puštanja šetnice u promet. Ali tada je jedino bitno bilo otvoriti lukobran, iako je i laiku jasno da su dizalice u groznom stanju ( osobito je rizičan uteg ). Ako je, već , rečeno da će se iste zamijeniti istim takvima samo u boljem stanju, zašto to ne prihvatiti ( osim ako Lučku upravu smatramo bezveznom firmom koja se ne mora držati dogovora ), demontirati postojeće i u razumnom roku vratiti natrag obnovljene. Zar je to tako teško?

Još jednom, Kobler, postovi nisu pisani kontra tebe, već da se neke stvari rasčiste, jer više ljudi više zna. Nije li tako? Smile

______________________________________
Komadina: Oćemo prugu ( otp'o )
Linić: Nećemo prugu ( raste i cvate )
Jurčić/Vasilić: A kol'ko promila? ( izgubljeni, ima nas jooš )
Otvaranje pruge:_________________ ( popuni liniju )
kico101
kico101
Moderator
Moderator

Broj postova : 2204
Age : 54
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Riječki lukobran Empty Re: Riječki lukobran

Postaj by kobler ned 6 lip 2010 - 22:28

S napisanim se uglavnom slažem. Tko ne bi?
kico101 je napisao/la:... Ali, dizalice na lukobranu nisu smjele postati problem, jer je bilo sasvim dovoljno vremena da se procijeni opasnosti prije pompoznog puštanja šetnice u promet. Ali tada je jedino bitno bilo otvoriti lukobran, iako je i laiku jasno da su dizalice u groznom stanju ( osobito je rizičan uteg ). Ako je, već , rečeno da će se iste zamijeniti istim takvima samo u boljem stanju, zašto to ne prihvatiti ( osim ako Lučku upravu smatramo bezveznom firmom koja se ne mora držati dogovora ), demontirati postojeće i u razumnom roku vratiti natrag obnovljene. Zar je to tako teško?
To je bit cijele priče. Trebamo garancije, nešto više od ČPR, da će se rečeno zbilja dogoditi. Povijest naših odnosa uči nas međutim drugačije i poziva na oprez. Kad ove dvije odu put Metisa, nastaje period očekivanja sveukupnog ekonomskog oporavka, a ako i kad dođu novci ništa na svijetu neće prisiliti LU da postavi na lukobran ikakvu dizalicu, ako joj ne odgovara. Sjetimo se samo kako je vrh Delte (do Kanalizacije) bio otvoren za šetnje, Porto Baroš. Danas su opet na snazi neke restrikcije i policija te može prijaviti sucu za prekršaje jer je to pogranično područje s posebnim režimom. Meni se to uzimala-davala gadi prvenstveno zato što je to žeton u igri "vjekovnog rata HDZ-SDP".

Da je itko htio nešto učiniti za Rijeku i Riječane, a ne prvenstveno podj*bati političkog protivnika, naravno da bi se zabrinuo još prošle godine (kad su prve dvije dizalice otišle u vječnost) i pozvao bi, bez puno uplitanja medija, grad i nas i druge nadležne da se nešto poduzme. No, rađe zabit kajlu, nek' Boga vidit,

Problem je nastao baš zato jer je ovo zatvaranje lukobrana (i ljutnja javnosti) upućeno Obiju, nek' se on stim bakće. Dakle, rezoni mi više liče na gradski HDZ nego li na LU.

kico101 je napisao/la:Još jednom, Kobler, postovi nisu pisani kontra tebe, već da se neke stvari rasčiste, jer više ljudi više zna. Nije li tako? Smile
Nisam ni mislio da je upereno protiv mene osobno. Tako velika zvijerka nisam ni u vlastitim očima. Ono što me živcira je da se nas, konzervatore, izvlači pred javnosti kao glavne Pedre.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav - Rijeka) ... smiling devil
kobler
kobler

Broj postova : 472
Age : 71
Lokacija : Rijeka
Registration date : 03.03.2008

[Vrh] Go down

Riječki lukobran Empty Re: Riječki lukobran

Postaj by gorgoroth ned 6 lip 2010 - 23:20

[quote="kobler"]

kico101 je napisao/la:Ono što me živcira je da se nas, konzervatore, izvlači pred javnosti kao glavne Pedre.
Pa kada je to gola činjenica,svaki projekt u ovome gradu stoji ili zapne zbog kondenzatora,nije to slučaj sada s ovim dizalicama ali u apsolutno svemu drugome je,takva je percepcija običnog građanina

gorgoroth

Broj postova : 1502
Lokacija : rijeka
Registration date : 18.06.2008

[Vrh] Go down

Riječki lukobran Empty Re: Riječki lukobran

Postaj by kico101 ned 6 lip 2010 - 23:49

gorgoroth je napisao/la:
Pa kada je to gola činjenica,svaki projekt u ovome gradu stoji ili zapne zbog kondenzatora,nije to slučaj sada s ovim dizalicama ali u apsolutno svemu drugome je,takva je percepcija običnog građanina
rolling on the floor lud od smijeha
Ako je i tipfeler, previše za mene. Wink

______________________________________
Komadina: Oćemo prugu ( otp'o )
Linić: Nećemo prugu ( raste i cvate )
Jurčić/Vasilić: A kol'ko promila? ( izgubljeni, ima nas jooš )
Otvaranje pruge:_________________ ( popuni liniju )
kico101
kico101
Moderator
Moderator

Broj postova : 2204
Age : 54
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Riječki lukobran Empty Re: Riječki lukobran

Postaj by kobler pon 7 lip 2010 - 1:02

gorgoroth je napisao/la:Pa kada je to gola činjenica,svaki projekt u ovome gradu stoji ili zapne zbog kondenzatora,nije to slučaj sada s ovim dizalicama ali u apsolutno svemu drugome je,takva je percepcija običnog građanina
Pogledaj malo gore kod @Kiće ili, evo ću ti ja ponoviti
gorgoroth je napisao/la:Kupuju se ( uglavnom ) neadekvatni autobusi ( zastarjeli motori , bez klime, s neadekvatnim kapacitetima ), a potpuno ( barem sam takvog dojma, s obzirom da mediji šute o tome ) su zaboravljeni Trolejbusi ( da li je netko spominjao zagađenje od ispuha ). Otvaraju se sva vrata investitorima za izgradnju trgovačkih kasuna, šuti se kada su uništavani Vulkan, Torpedu, Croatia Line, Benčić, Tvornica papira, grade se idiotske garaže u samom srcu Grada ( i onda se čudimo što su prazne-pa zar itko normalan misli da će netko izdvojiti 8 do 10 kuna na sat za parkiranje ), grade se neadekvatne i preskupe dvorane i bazeni, iste se ulice prekopavaju svake godine, ( jer treba postaviti struju, plin, telefon, kanalizaciju, svjetlovod, pa opet iznova ), u silu se fura turistički imidž grada ( građani ostalih gradova nam se smiju ), financiraju se cestovni prilazi do privatnih trgovačkih centara, olako se odustalo od ind. zone Bakar itd, itd.
...
znam da je D-404 zapela zbog nedostatka ideje kako je bezbolno spojiti na gradske prometnice ( o tome sam već i pisao ), a kolodvor Žabica zbog manjka financija, kao i želje da se realizira ( nitko mi ne može reći da se novi kolodvor nije mogao izgraditi u 20 godina ).
Ništa od toga nema veze s konzervatorima. Baš ništa.
Muzej moderne umjetnosti stoji jer je posrednik za garažu i hotel malo na ledu (bajboku), zbog istih ljudi stoji i gradnja gradske knjižnice.
Konzervatori imaju veze sa zaustavljanjem realizacije arheološkog parka (jer je trebalo srušiti staru zgraduza podupirač za oblak iz projekta!) i sa zaustavljanjem broda Voje Radoičića na Pavlinskom trgu (no drugi se ne hvale da je na tom mjestu bila predviđena i projektirana podzemna preša za otpadni karton) i sa onom glupom kobrom na "Par lavi". Ustvari to je u rukama naše inspekcije, koja je druga (po milosti Božjoj, a i ministra) od nas odvojena i nezavisna služba.

A za dizalice je počelo poprilici Hlačinim "Na, Obi, hvataj!" (dobar ćuko), koji je onda umiješao nas.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav - Rijeka) ... smiling devil
kobler
kobler

Broj postova : 472
Age : 71
Lokacija : Rijeka
Registration date : 03.03.2008

[Vrh] Go down

Riječki lukobran Empty Re: Riječki lukobran

Postaj by gorgoroth pon 7 lip 2010 - 10:10

kico101 je napisao/la:
Ako je i tipfeler, previše za mene. Wink

To je omiljena poštapalica za konzervatore

gorgoroth

Broj postova : 1502
Lokacija : rijeka
Registration date : 18.06.2008

[Vrh] Go down

Riječki lukobran Empty Re: Riječki lukobran

Postaj by gorgoroth sri 9 lip 2010 - 15:47

Počela demontaža dizalica

Riječki lukobran Dsc04825b


Riječki lukobran Dsc04849p


Riječki lukobran Dsc04860k


komadi lete zrakom

Riječki lukobran Dsc04883o


sve su popratile jake snage Kanala RI

Riječki lukobran Dsc04892d

A zamjeniti će ih ovima na Orlandovom gatu,samo ne znam čime misle onda prekrcavati brodove jer ove su stalno u funkciji,možda nabave još koju mobilnu

Riječki lukobran Dsc04862v

gorgoroth

Broj postova : 1502
Lokacija : rijeka
Registration date : 18.06.2008

[Vrh] Go down

Riječki lukobran Empty Re: Riječki lukobran

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.