Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shema prigradskih (županijskih) linija

+4
gaspa
NP-549
Jean
kiki273
8 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Shema prigradskih (županijskih) linija - Page 2 Empty Re: Shema prigradskih (županijskih) linija

Postaj by NP-549 čet 8 stu 2012 - 23:20

http://www.2shared.com/document/p9FSbC0_/MREZA_PRIGRAD.html

evo kom se da malo pogledat i sugerirat ako ima nekih primjedbi. Nije još gotovo oko Delte, tamo ih još moram po spajat i numerirat.

Svaki prijedlog je dobrodošao. Unaprijed hvala, molim, nema na čemu, i drugi put također
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Shema prigradskih (županijskih) linija - Page 2 Empty Re: Shema prigradskih (županijskih) linija

Postaj by novi_shef pet 9 stu 2012 - 10:46

Zapad neću ni gledat jer ni ne znan pol toga, ali 10 i 10a bi trebalo skroz razdvojit jer se trase preklapaju samo od Delte do Plodina i u povratku od Doričića do Delte.

novi_shef
Moderator
Moderator

Broj postova : 1216
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Shema prigradskih (županijskih) linija - Page 2 Empty Re: Shema prigradskih (županijskih) linija

Postaj by NP-549 pet 9 stu 2012 - 12:59

Znan, to san i ja mislel, ali onda san zaključil da bi to možda bilo previše linija (crta) pogledaj sad gužvu na VIŠKOVO ŠKOLA jer idu 3 linije. Onaj njihov poluuradak od sheme ima po jednu crtu za svaku grupu linija. 10-10A, 25-26, Neznam, nisam pametan dal povuć još po jednu za 10A jer imam mjesta, al onda bi trebalo i 11,19,20,21 razdvojit
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Shema prigradskih (županijskih) linija - Page 2 Empty Re: Shema prigradskih (županijskih) linija

Postaj by ikar pet 9 stu 2012 - 15:06

Bolje je po grupi linija, možeš onda i 20a-20b spojit.
ikar
ikar
Moderator
Moderator

Broj postova : 1128
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Shema prigradskih (županijskih) linija - Page 2 Empty Re: Shema prigradskih (županijskih) linija

Postaj by NP-549 pet 9 stu 2012 - 17:47

zasad ispravljeno:

- 32A dignuta "gore" u Mošć.Dragi, a ne u Sv.Jeleni
- 37 dobila opciju Rukavac
- dodana linija 18C
- 18B dobila drugu boju na dijelu BAČIĆI - REŠETARI - ŠPOROVA JAMA

NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Shema prigradskih (županijskih) linija - Page 2 Empty Re: Shema prigradskih (županijskih) linija

Postaj by NP-549 pet 9 stu 2012 - 22:31

Evo gotovo, to bi bilo to.

http://www.2shared.com/document/jSJ-P_45/PRIGRAD_MREA.html

Ako im nije problem, volio bi da malo kico101 i gaspa bace oko ako ima kakvih primjedbi
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Shema prigradskih (županijskih) linija - Page 2 Empty Re: Shema prigradskih (županijskih) linija

Postaj by gaspa sub 10 stu 2012 - 14:26

Bacio, bacam i bacit ću i dojaviti svoja zanovijetanja

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Shema prigradskih (županijskih) linija - Page 2 Empty Re: Shema prigradskih (županijskih) linija

Postaj by kico101 ned 11 stu 2012 - 8:45

NP-549 je napisao/la:Evo gotovo, to bi bilo to.

http://www.2shared.com/document/jSJ-P_45/PRIGRAD_MREA.html

Ako im nije problem, volio bi da malo kico101 i gaspa bace oko ako ima kakvih primjedbi

Uz najbolju volju, otvaranje ovog dokumenta predstavlja mi veliki problem. Jučer mi je skoro srušilo windowse ( na znam zašto ), učitalo brdo trojanskih programa itd., tako da ako je moguće prebaciti to na e-mail, bio bih zahvalan. Wink

______________________________________
Komadina: Oćemo prugu ( otp'o )
Linić: Nećemo prugu ( raste i cvate )
Jurčić/Vasilić: A kol'ko promila? ( izgubljeni, ima nas jooš )
Otvaranje pruge:_________________ ( popuni liniju )
kico101
kico101
Moderator
Moderator

Broj postova : 2204
Age : 54
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Shema prigradskih (županijskih) linija - Page 2 Empty Re: Shema prigradskih (županijskih) linija

Postaj by kico101 ned 11 stu 2012 - 13:10

Dobio sam mail ( zahvaljujem ).
Shema je zaista ( po mojem skromnom mišljenju ) jako, jako dobra. Bez obzira što linije nisu usklađene sa stvarnim pravcima, mislim da je ovo najbolje što se moglo napraviti, uzevši u obzir pravce i gustoću linija na jednom dijelu, a velike praznine na drugom dijelu. Stoga je, po meni, opravdano izvoditi "devijacije" kako bi se linije dovoljno razmaknule da bi bilo jasno i čitlljivo, a mislim da jest. Ako ćemo tražiti dlaku u jajetu, evo par primjedbi ( mala pomoć kod finih korekcija ):
- linije 10 i 10A - možda postaviti kružiće za linije 10,10A i na magistrali od Glavana do Kampa ( ako stane )
. linija 11 ( ok )
- linija 12 prolazi i kroz Podhum, pa bi bilo dobro označiti kružić 12 ( uz 16 )
- linija 16 ( polasci u 14,20; 18,20 ) i linija 12 ( polazak u 20,15 ), prolaze kroz Sobole ( ne idu u Škarone ), pa bi na trasu Filon-Soboli-Podhum 1 raskršće, bilo dobro dodati i oznake 12 i 16 ( uz 15A ). Isto tako povratak u 17,55 iz Jelenja gre kroz Sobole.
- linija 13 - bez obzira na status ( ko fol ) gradske, liniju pune prigradski autobusi i misli ( ovo možeš smatrati samo prijedlogom ) da bi bilo dobro ubaciti i 13-cu na shemu.
- linije 15 i 15A ( OK ) doduše postoji polazak na 15-ci u 7,00 iz Grada Grobnika direktno za Rijeku, ali mislim da zbog te vožnje ne treba komplicirati )
- Linija 14 ( OK )
- Linija 18 - produžiti liniju od Brnčića prema Mavrima i označiti stajališta i u drugom smjeru
- Linije 18B i 18C, ok.
- Linija 19, ok ( postoji vožnja u 7,00 preko Stupara za Brnčiće i Jelušiće, ali ne treba zbog toga komplicirati )
- Linija 20, ok ( ne znam da li označavati onu vožnu u 6,30 što ide i za Škalnicu i Brezu? )
- Linija 20A i 20B , ok.
- Linija 21 - označiti stajališta za oba smjera na potezu Vozišće-Mavri-Brnčići-Kudelji-Vozišće
- Linija 22 - ok
- Linija 23- označiti i u Velom Brgudu sa kružićem i brojem 23
- Linija 25 - ok.
- Linija 26 - označiti da i linija 26 ide u Kukuljanovo, a možda bi bilo dobro povući plavu liniju i kroz Dragu i Kukuljanovo, da se odmah uoči trasa linije ( ovako počinje od Škrljevo 1 Kapelica. Možda bi bilo dobro označiti broj 26 na Fisteru, jer joj je to najčešće okretište.
- Linija 27 - označiti sa 27 i dio od Glavana do Kampa
- Linija 28 - ok
- Linija 29 - označiti ljubičastom linijom trasu i postaviti oznake linije 29 kroz Kostrenu i Bakar
- Linija 30 - možda bi bilo dobro postaviti oznaku 30 za varijantu Permani-Breza-Škalnica-Lipa-Brce ( polazak u 20,35 sa Delte )
- Linija 32 - iako je logično da 32 završava na Peharovu, a tu počinje 32 A ( što se , uostalom i označava na displayu ), službeno 32-ka ide do M.Drage, a dalje je 32 A ( ja bih ostavio kako si napravio ).
- Linija 32 A - možda povući direkt liniju M. Draga-Brseč, zbog onih prvih i zadnjih vožnji koje su u voznom redu
- Linija 33 - imam dilemu da li označiti liniju 33 ( Opatija-Volosko-Matulji ), jer se pojavljuje na displayu ( vikendom )?
- Linija 34 - ok
- Linija 36 - ok
- Linija 37 - još jedna dilema, da li povući liniju 37 do Brnčića zbog one famozne vožnje u 18,30?

Ostalo sve 5. Konačno i prgradsja shema. Bravo. super2

Na kraju samo napomena, odnosno prijedlog za promjenu naziva teme ( ili izdvajanje u novu temu-bolje ) u Shema županijskih linija.

______________________________________
Komadina: Oćemo prugu ( otp'o )
Linić: Nećemo prugu ( raste i cvate )
Jurčić/Vasilić: A kol'ko promila? ( izgubljeni, ima nas jooš )
Otvaranje pruge:_________________ ( popuni liniju )
kico101
kico101
Moderator
Moderator

Broj postova : 2204
Age : 54
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Shema prigradskih (županijskih) linija - Page 2 Empty Re: Shema prigradskih (županijskih) linija

Postaj by NP-549 ned 11 stu 2012 - 13:32

Kao što sam već sa gaspom raspravljao o toj tematici preko pp-a, jednostavno postoji previše kombinacija u prigradu da bi ih se sve moglo ucrtati i označiti. Osim toga, kao najveći problem javlja se prostor. Zato linija 29 ima čuda nazubljenja, i skreće u čudnim pravcima. Jedini razlog ovakvom položaju linija (crta) je u tome što si ograničen dužinom imena stanica. Teško je ugurati KRALJEVICA 4 KOVAČNICA u prostoru "ala" Mavri-Brnčići-Vozišće (krug od lin 21).

Kao temelj su uzimane glavne varijante neke linije. 29 za Kraljevicu službeno prometuje preko D404, a ono kad ide kroz Kostrenu i Bakar je u biti linija 27 koja je produžena do Kraljevice/Ožlaka. Tako je i subvencionirana od strane JLS. Tu se ponovno po koznakojiput javlja nedorečenost kod Autotroleja vezano za numeriranje linija. Po meni, što neznači da je ispravno, linije u prigradu nebi trebale nosit broj po okretištu već po dijelu trase kojom prolaze. To je vidljivo na grupi linija Viškovo gdje se zna da je 20 via PEHLIN, 19 ŠKURINJE, a 11 DRENOVA. Šta tad piše na displeju kao zadnja stanica je manje bitno, jer se brojem saznaje kuda bus ide a to je najbitnije. Postoje varijante 19 BRNČIĆI, 19 MARČELJI, 20 VOZIŠĆE, 11 VOZIŠĆE ..... da se sutra pojavi 11 KLANA ili 20 SARŠONI nitko nebi postavljao pitanje jer bi odma bilo jasno kuda taj bus ide. Donekle taj sistem važi i u Opatiji, pa je postojalo i 37 MATULJI i 37 RUKAVAC i 37 VEPRINAC, kao i 34. Linija 33 je ukinuta pred koju godinu, a to što se pojavljuje subotom na displeju je neznanje vozača sa 678. Pravilna šifra za displej bi bila 360 "34 Opatija-Volosko-Matulji", odnosno skraćena verzija standardne 34-ke

Nažalost, taj sistem ne važi na istoku gdje se ne mješaju 25,26,27,29 , a trebale bi se. 25 je Kukuljanovo oduvijek, isto tako taj broj bi trebao nosit bus za Hreljin ako radi taj krug. 27 je RI-Kostrena-Bakar-Hreljin, jer ide u Kostrenu i Bakar i tako b ii Kraljevica trebala bit 27 OŽLAK ako ide tom trasom. Pošto je autoput 29, onda bi danas sutra kad završe do Križišća neka vožnja za Hreljin (ako bude) trebala nosit broj 29 HRELJIN i znalo bi se kud ide, kojom trasom.





NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Shema prigradskih (županijskih) linija - Page 2 Empty Re: Shema prigradskih (županijskih) linija

Postaj by kico101 ned 11 stu 2012 - 13:43

Sve to stoji, ali s obzirom na važeću numeraciju ( do kada bude trajala ) mislim da bi za putnika bilo zbunjujuće kada bi pogledao shemu i vidio da linija 29 ne vozi kroz Kostrenu ili Bakar ( ako istu liniju namjerava koristiti za te pravce ) ili ako vidi da 12-ca ne gre kroz Podhum.
Mislim da ove predložene dopune ne stvaraju prevelik posao, a situacija bi prosječnom putniku namjerniku bila jasnija. Ove sheme se ionako ne rade za vozače ili glavešine JLS. Možda griješim, ali to je moje mišljenje.

______________________________________
Komadina: Oćemo prugu ( otp'o )
Linić: Nećemo prugu ( raste i cvate )
Jurčić/Vasilić: A kol'ko promila? ( izgubljeni, ima nas jooš )
Otvaranje pruge:_________________ ( popuni liniju )
kico101
kico101
Moderator
Moderator

Broj postova : 2204
Age : 54
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Shema prigradskih (županijskih) linija - Page 2 Empty Re: Shema prigradskih (županijskih) linija

Postaj by NP-549 ned 11 stu 2012 - 13:49

Na originalnoj shemi nije postojalo ni ovo što sam dodao u bojama (26 od Škrljeva, 16 od Jezera, 18B od Bačića....) nego je cijela GRUPA LINIJA jedna crta u jednoj boji. 12 kroz Podhum se slažem da treba dodat jer ih ima masa u danu, ali one koje se pojavljuju jednom to neću. 37 Brnčići, 37 Bregi, 12 kroz Mavrinci, 18 kroz Rešetare, jer su to u biti dvije linije spojene u jednu i moraju nosit neki broj (obično broj one duže) i uvijek će ona druga bit "oštećena". Ako ćemo zadnji polazak za Grobnik nazvat 14 Kukuljani, onda će se neko javit da treba 14-icu ucrtat u shemu do Kukuljana, ili 12-icu kroz Mavrinci. Spojene linije 25/26 , 12/14, 18/18B, 23/28 (Mune via Brgud), 34/37, neću označavat
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Shema prigradskih (županijskih) linija - Page 2 Empty Re: Shema prigradskih (županijskih) linija

Postaj by NP-549 ned 11 stu 2012 - 14:43

Da sad ne dosađujem sa novim uploadanjem, na ovoj gorepostavljenoj je korigirano sljedeće:

- Manzzonijeva ulica ostala bez jednog "Z"
- dodana stanica OBRŠ
- linija 12 dobila varijantu kroz Podhum
- ovalom i brojem označeno okretište LOKVA
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Shema prigradskih (županijskih) linija - Page 2 Empty Re: Shema prigradskih (županijskih) linija

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.