Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Barney-ev CroTrainz

2 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Go down

Barney-ev CroTrainz Empty Barney-ev CroTrainz

Postaj by Gost uto 19 vel 2013 - 10:14

Ovo su linkovi na CroTrainz, site koji je Barney pokrenuo i koji je bio među pionirima željezničkih simulacija. Na forumu CroTrainz neke stvari se vide ali neke i ne jer je Barney u međuvremenu neke stvari maknuo. Ali to ne umanjuje vrijednost jer stranica i dalje daje neke odgovore i korisne savjete u svijetu željezničkih simulacija. Kako mi je prije dva-tri mjeseca rekao, morao je prestati plaćati hosting za CroTrainz tako da izvornog homepage više nema na netu a ove linkove sam prenio sa Auranovog foruma. Koliko znam nije ništa sam modelirao ali je bio beta tester Trainza od samih početaka i znam da je imao udjela u testiranju švicarskog Krokodila (što se vidi i u baneru za CroTrainz)


Crotrainz site
Barney-ev CroTrainz Crotra10


Crotrainz forum
Barney-ev CroTrainz Crotra10

Nadam se samo da me neće "gore" dočekat pajserom što sam objavio ove linkove ...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Barney-ev CroTrainz Empty Re: Barney-ev CroTrainz

Postaj by tinaivica pon 25 vel 2013 - 1:53

Oprostite na smetnji, ali sam malo izgubljen ovdije. Question oci Zivim u Americi i zaista mi je dosta Engleskog jezika. Ali evo sada se namece neki nadobudni "Englez" pa opet moram pratiti na Hrvatskom forumu nekakove stranice i forume na Engleskom a nije mi jasno zasto. CROTRAINZ.com na engleskom ma nemoj mi rec, ma bravo???? lud od smijeha SRAMOTA na kvadrat. ( Mozda sam neupucen i prestar za takova preseravanja, pa molim da mi netko objasni o cemu se radi.) Who is Barney???? must be some neighbor of mine. eksn
tinaivica
tinaivica

Broj postova : 33
Age : 77
Lokacija : CHICAGO, USA
Registration date : 06.10.2012

[Vrh] Go down

Barney-ev CroTrainz Empty Re: Barney-ev CroTrainz

Postaj by Jean pon 25 vel 2013 - 2:12

tinaivica je napisao/la:Oprostite na smetnji, ali sam malo izgubljen ovdije. Question oci Zivim u Americi i zaista mi je dosta Engleskog jezika. Ali evo sada se namece neki nadobudni "Englez" pa opet moram pratiti na Hrvatskom forumu nekakove stranice i forume na Engleskom a nije mi jasno zasto. CROTRAINZ.com na engleskom ma nemoj mi rec, ma bravo???? lud od smijeha SRAMOTA na kvadrat. ( Mozda sam neupucen i prestar za takova preseravanja, pa molim da mi netko objasni o cemu se radi.)

CroTrainz je nastao kao produkt Barneyjevog djelovanja i dopisivanja na Auranovom forumu i namijenjen je međunarodnoj zajednici ljubitelja željezničkih simulatora. Obzirom da se CroTrainzom koristio velik broj ljudi širom svijeta, bilo bi iluzorno očekivati od svih njih da nauče hrvatski. Imaj u vidu da je CroTrainz nastao prije googleovog translatora (ili barem prije njegove popularizacije).

tinaivica je napisao/la:Who is Barney???? must be some neighbor of mine. eksn

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com/u5
https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com/t3182-in-memoriam-branko-spoljaria-barney-1957-2013

______________________________________
Barney-ev CroTrainz D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Barney-ev CroTrainz Empty Re: Barney-ev CroTrainz

Postaj by tinaivica pon 25 vel 2013 - 2:22

Puno hvala za odgovor i mozda bi se trebao i ispricati, ali vec sam umoran od naseg glasovitog Hrvatskog negiranja svega Hrvatskog i velicanja svega stranog.... Pozdrav iz Chicaga....
tinaivica
tinaivica

Broj postova : 33
Age : 77
Lokacija : CHICAGO, USA
Registration date : 06.10.2012

[Vrh] Go down

Barney-ev CroTrainz Empty Re: Barney-ev CroTrainz

Postaj by Gost pon 25 vel 2013 - 7:51

S obzirom da sam puno više upućen u samu srž stvari ...

Who is Barney???? must be some neighbor of mine.
Barney je bio jedan od pionira željezničkih simulacija koji je na jednom mjestu okupio ljubitelje iz cijelog svijeta (znam da pretenciozno zvuči ali je tako). Nevidim zašto bi trebao bit tvoj susjed!? Ako i ja napišem na engleskom does that mean that and I have be your neighbor? Na tvoju žalost, ja neželim bit tvoj susjed!!!

sada se namece neki nadobudni "Englez" pa opet moram pratiti
Iz ovoga se vidi da nisi poznavao Barneya jer nebi ovako pisao! Barney je bio vrlo skroman i nije bio nadobudni "Englez" kojeg moraš pratiti! Moraš samo umrijeti a ovo drugo ako da i ako ne.

vec sam umoran od naseg glasovitog Hrvatskog negiranja svega Hrvatskog i velicanja svega stranog
To je tvoj osobni stav sa kojim se ja mogu ali i nemoram slagati. U ovome slučaju se nikako ne mogu složiti. Na bilo kom stranom forumu (a registriran sam na desetak, od tih 10-tak samo je jedan engleski, ostalo su drugih jezika) volim istaknuti odakle sam. Druga je stvar na kom jeziku tamo pišem (pretežito engleski).

...............
Ajda da razjasnimo neke stvari da budu jasne i za svekoliko pučanstvo.

Barney je imao interese u svemu i svačemu i između ostalog zanimali su ga željeznički simulatori. Koliko ja pratim simulatore (a pratim od 2001. što je praktički od samih početaka) sve je počelo sa Black5 pa se pojavio Train Master (ovog bi trebao imati na nekom CD-u) pa MSTS i Trainz koji su se pojavili nekako u isto vrijeme, potom BVE i na koncu Rail Works i Barney je okupio ljude na jednom mjestu gdje su iznosili savjete i vlastita iskustva. CroTrainz je nastao prije Auranovog foruma i zato se istinski trainzisti (ali i ne samo oni) sa velikim poštovanjem odnose prema CroTrainzu jer su upravo tamo sticali prva iskustva sa Trainzom. Zašto CroTrainz na engleskom? Jednostavno, Barney je tada živio i radio u Londonu i logično je bilo da jezik bude engleski. Barney se s vremenom profilirao u BVEistu, znam da je čak nešto i modelirao i zbilja je bio šarža za BVE (mada meni nije nikada taj simulator "sjeo") što se uostalom može vidjeti na zeljeznice.net. Istina, kako je bio između ostalog i programer kužio je same engine kako rade i mogo je pronikuti u svaki problem i jednostavno ga riješiti. Meni je nebrojeno puta pomogao kad sam nisam mogao nešto riješiti vezano za Trainz da bi prije godinu i pol jednom prilikom rekao da mi više nemože pomoći jerr da sam ja premašio njegovo znanje (al' to je već neka druga priča).

Ovo što je Barney radio sa CroTrainzom to sam i ja pokušao napraviti sa svijetom simulatora ali nije išlo jer je bio lokaliziran i već je bilo dosta foruma koji su imali i podforum koji se bavi simulacijama (možda bi bilo više interesa da je bio na engleskom a vidim da i Auranov forum postaje multiligvinalan ali nema podforuma na nama razumljivom jeziku za što bi trebala biti jaka zajednica koja bi to tražila). Na Svijetu simulatora sve je pisano na hrvatskom!



Gost
Gost


[Vrh] Go down

Barney-ev CroTrainz Empty Re: Barney-ev CroTrainz

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.