Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli

4 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Vlakovi :: Ostalo :: Razno

Go down

Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli Empty Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli

Postaj by Gost uto 1 tra 2014 - 8:21

Par riječi za uvod...

U sklopu programa Centra tehničke kulture Rijeka »Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli« u nedjelju u 11 sati organiziran je posjet riječkoj sinagogi i sjedištu Židovske općine u Rijeci. Okupljene su primili glavni rabin u Republici Hrvatskoj, Luciano Moše Prelević te v.d. predsjednica Židovske općine mr. sc. Irena Deže Starčević. Sastanak je dogovoren na Brajdi kod tržnice i otuda se krenulo ka sinagogi. Koliko sam ja popamtio što je rečeno, ovakva sinagoga je jedina takva u Hrvatskoj. Ima nekih sličnosti ali i velikih različitosti u odnosu na kršćansku crkvu. Ima "balkon" ali tamo su se okupljale žene, ima oltar ali na sredini donjeg djela ... i sad ono najvažnije, mjesto gdje se u crkvi čuvaju kaleži (iza oltara) u sinagogi se nalazi tora. Kako to obično i biva u životu, neke stvari nije dobro planirati unaprijed i kad se treba odlučiti između dvije stvari treba dobro promisliti što je važnije. Ja sam se zeznuo i odabrao krivu stvar i nisam ostao do kraja u posjeti sinagogi tako da sam propustio, vjerujem, bolji dio. Ali o tome uskoro u nastavku ...

Radi bolje orjentacije za one koji neznaju gdje je sinagoga ...
Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli Mapaa_zpsafbfb001

1. sinagoga
2. kolodvor
3. tržnica na Brajdi
Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli Mapab_zps7154a567

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli Empty Re: Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli

Postaj by Gost uto 1 tra 2014 - 9:15

Po škalama ka ekonomskoj školi ...
Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6008_zps6974a83b

... pa lijevo do zavoja do sinagoge (gdje je već bila gužva!)
Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6009_zps60122663

Ulazi se sa strane (neznam gdje vode vrata na sredini)
Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6010_zpsc84c0e8e

Sinagoga sa druge strane
Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6011_zps75a6dea0

Jako je puno ljudi
Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6012_zps28f198c6

Ploče na ulazu
Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6013_zpsa5546fff

Ovo ne razumijem što piše
Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6015_zpsd58f0bcb

Unutra (desno, pokriveno zelenim platnom je oltar a naprijed {"retabl"} iza crvenog zastora je svitak Tore) ...
Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6016_zps132cb256

Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6017_zpsf0521074

Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6018_zpsf797d1e8

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli Empty Re: Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli

Postaj by Gost uto 1 tra 2014 - 9:15

Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6023_zps99ead169

Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6024_zpsb464d20b

Ekvivalent kršćanskom retablu
Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6025_zpsb81a521c

svjetlo
Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6026_zpsc66888b0

Oltar
Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6027_zps9b6a7696

Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6033_zpse1571769

Ukrasi na "retablu"
Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6029_zps38440782

Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6034_zpsaebde1a0

Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6032_zps326a212f

Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6047_zps170792ed

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli Empty Re: Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli

Postaj by Gost uto 1 tra 2014 - 9:15

Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6053_zpscf3d65ef

Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6063_zpsb623b9cf

Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6064_zps8a4833d4

Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6065_zps35b24624

Rabin Luciano Moše Prelević
Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6036_zps4643f5c6

Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6044_zpsd810c786

Lijevo Dijana Predrag iz ZTK a desno Irena Deže Starčević predsjednica židovske općine Rijeka
Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6041_zpsfe8f8849

Zastor iza kog se nalazi svitak Tore
Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6048_zps46c7805e

Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6052_zps829eaaf7

Rabinovi "rekviziti"
Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6054_zps36a7fa15


Zadnja promjena: dida; uto 1 tra 2014 - 9:25; ukupno mijenjano 1 put.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli Empty Re: Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli

Postaj by Gost uto 1 tra 2014 - 9:16

Vidi Permanicu kako gura
Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6055_zps3cff45fa

Nakon što je g-đa Deže Starčević ispričala par općih podataka o samoj sinagogi riječ je uzeo rabin Prelević
Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6060_zps6a33fab1

Nakon teoretskog upoznavanja sa židovstvom rabin je krenuo pokazat kako to izgleda u praksi
Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6066_zps18d7af55

... al' prije toga ajmo pokazat svitak Tore
Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6068_zps7471f655

Nije mogao sam pa mu je g-đa Deže Starčević pripomogla
Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6072_zps0036ec86

I evo ga ... svitak Tore!
Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6079_zpsd71a4a0f

Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6088_zpsb679fe9b

Rabin objašnjava što znače resice na molitvenom ogrtaču (otprilike isto što i kuglice na krunici)
Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6094_zps3d75e7c4

Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6096_zpsc1980fa1

Unutar one njegove vrećice je bila i bočica (al' nisam shvatio o čemu se radi) sa nečim napisanim
Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6097_zpsae1d03a4

Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6098_zpsc3516242

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli Empty Re: Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli

Postaj by Gost uto 1 tra 2014 - 9:17

Cijelo vrijeme se snimalo
Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6099_zps0cee4ffa

Potom je rabin krenuo vezivat po rukama nekakve stvari vezane za molitvu (radi se o drvenim kockama sa kožnim trakama)
Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6104_zps0a3495a8

Obmota se gotovo cijela ruka
Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6112_zps138a7133

Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6120_zps741064dc

Jedna dolazi i na glavu
Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6115_zps1b35efa7

Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6117_zpsa45d1084

Onaj koji moli treba bit ogrnut preko glave
Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6119_zpsc2c49794

Pokazivao je nešto za što sam shvatio da su neki osobni predmeti koji se koriste pri molitvama
Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6121_zpsa473db95

Ovo je svitak koji je u onoj staklenoj cjevčici
Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli DSC_6124_zps0bf2e6f4

I tu je, nažalost kraj! kako sam se sa suprugom dogovrio da ćemo se nać na Škrljevu ja sam brzo odjurio do kolodvora da bi i to "popušio" ... podnevni vlak nedjeljom ne vozi! Glupo mi je bilo vraćat se natrag a i nije mi bilo baš najbolje za ić u brdo tako da sam otišao na bus.

Nadajmo se da ubuduće neću imat ovako polovičan opis! dobio sam obavijest da će slijedeće bit obilazak nekih sakralnih objekata ali tek u svibnju!

Do tada ... Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli 2189883781

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli Empty Re: Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli

Postaj by Gost uto 1 tra 2014 - 9:30

Ima i vijest na moja rijeka

Kratki film o posjetu




(hvala Kapotu za link!)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli Empty Re: Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli

Postaj by Jean sri 2 tra 2014 - 13:18

Lijepo je vidjeti ono što sam planirao osobno pohoditi, a propustio...

dida je napisao/la:Nadajmo se da ubuduće neću imat ovako polovičan opis! dobio sam obavijest da će slijedeće bit obilazak nekih sakralnih objekata ali tek u svibnju!

Slabo si informiran:
- 12. travnja u 10:00 - Obilazak Katedrale sv. Vida i riznica - izložba Isusovačka baština
- 27. travnja u 11:00 - Obilazak pravoslavne crkve svetog Georgija na Bulevardu

______________________________________
Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli Empty Re: Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli

Postaj by Gost sri 2 tra 2014 - 14:10

Jean je napisao/la:...
Slabo si informiran:
...
 icon_whoknows  ja sam dobio službeni mail da je slijedeći obilazak tek u svibnju ... provjerit ću ja kad ima opet obilazak

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli Empty Re: Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli

Postaj by Gost sub 19 tra 2014 - 0:16

Iz jučerašnjeg (18.04.14.) Novog lista ...

1. DAN RIJEČKIH PLANINARA OBILJEŽAVANJE 140 GODINA PLANINARSTVA I DANA OSLOBOĐENJA

Trećeg maja veliki pohod na Veli vrh

Nakon okupljanja na mostu kod Kontinentala u 8 sati, planinari će u dvije grupe krenuti prema Velom vrhu.
Jedna će grupa ići lakšim putem preko Kalvarije i Pulca, a druga kanjonom Rječine do Pašačkog mosta i zatim istočnom stranom brda Katarina do Velog vrha

Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli 702714 RIJEKA » Prvi Dan riječkih planinara bit će manifestacija svih Riječana: Riječki planinarski savez u povodu 140 godina planinarstva u Hrvatskoj i Dana oslobođenja Rijeke 3. svibnja organizira uspon na Veli vrh, gdje su vođene najteže borbe za oslobođenje grada na Rječini. Nakon okupljanja na mostu kod Kontinentala u 8 sati, planinari će u dvije grupe krenuti na uspon prema Velom vrhu. Jedna će grupa ići lakšim putem preko Kalvarije na Kozalu, potom preko Pulca do Velog vrha, a druga će grupa ići kanjonom Rječine do Pašačkog mosta i zatim istočnom stranom brda Katarina do Velog vrha. Oni koji odaberu težu stazu po prvi će put moći proći i šetnicom koja se upravo uređuje kroz kanjon Rječine, najavili su predsjednik Riječkog planinarskog saveza Damir Konestra i traser pohoda Matija Perić.
Okupljanje na Velom vrhu predviđeno je oko 13.30 sati uz ručak, zabavne igre poput potrage za blagom te razgled podzemne utvrde »Katarina B« iz Drugog svjetskog rata. Alpinisti će zainteresiranima pokazati načine vezivanja, osigurano spuštanje niz stijenu i druge vještine u kojima će se moći okušati i sudionici pohoda.
   Osim članova planinarskih udruga i društava »Kamenjak«, »Platak«, »Transverzalac«, »Tuhobić«, »HP HT i Učka«, »Duga«, »Bazovica« i Stanice vodiča Rijeka, na prvom Danu riječkih planinara sudjelovat će i udruge koje okupljaju osobe s invaliditetom, te Riječani u »zlatnim godinama« koji su aktivni članovi projekta Rijeka zdravi grad. Prema riječima Irene Deže Starčević iz projekta Rijeka zdravi grad, zasad su svoje sudjelovanje u prvom Danu riječkih planinara najavili Udruga osoba s cerebralnom i dječjom paralizom Rijeka, Društvo multiple skleroze, Društvo tjelesnih invalida grada Rijeke, Udruga Zdrav život i članice Kreativnih radionica 50+ koje djeluju u sklopu Interesne grupe građana za podršku starijim osobama. Članice Kreativnih radionica izradit će prigodne darove za najmlađeg i najstarijeg sudionika pohoda, a poziv za sudjelovanje u manifestaciji upućen je i korisnicima prihvatilišta za beskućnike »Ruže sv. Franje« i »Oaza«. Članovi udruga osoba s invaliditetom okupit će se na posljednjoj stanici Autotrolejeve linije 13 na Pulcu, odakle će ih planinari voditi do Velog vrha.



Na Korzu majice i bedževi
   
   Dan riječkih planinara najavljivat će se od 26. travnja svakodnevno na štandu na Korzu, gdje će se prodajom majica po 50 kuna i bedževa po 10 kuna prikupljati sredstva za organizaciju škole za male planinare, koja se namjerava pokrenuti najesen u riječkim osnovnim školama.
   Prijave za sudjelovanje i informacije mogu se dobiti i na broj mobitela Damira Konestre 098/338-005, putem maila info@rijeckiplaninarskisavez.hr ili weba rijeckiplaninarskisavez.hr. Želja je organizatora da manifestacija postane tradicionalna i održava se svake prve subote u svibnju.
******
Ako vrijeme bude bilo OK (samo da kiša ne pada!) ja ću gotovo sigurno ić "lakšom" trasom ... ima li još zainteresiranih? Jean, LLeon, Kico ... kiki ... K 357?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli Empty Re: Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli

Postaj by LLeon sub 19 tra 2014 - 6:01

dida je napisao/la:ima li još zainteresiranih? LLeon?

Zanimljiva tura, ali nisam baš ljubitelj tih masovki. Kod ovakvih obilazaka više volim intimnije okruženje ili soliranje.
3.svibnja sam najvjerojatnije na putu za Zadar. Wink 
http://www.wingsforlifeworldrun.com/hr/lokacije/zadar/osnovni-podaci/#podaci-karta-269
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli Empty Re: Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli

Postaj by Pfaff sub 19 tra 2014 - 6:10

Meni se sviđaju masovke (pogotovo u seksu) - lakše se zabušava!

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli Empty Re: Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli

Postaj by LLeon sub 19 tra 2014 - 6:15

Kakve sam ja sreće, meni bi se desilo: "Dajte da se malo bolje organiziramo, ja već treći put pušim." rolling on the floor 
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli Empty Re: Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli

Postaj by Damir sub 19 tra 2014 - 15:23

Pfaff je napisao/la:Meni se sviđaju masovke (pogotovo u seksu) - lakše se zabušava!

 lud od smijeha 
LLeon je napisao/la:Kakve sam ja sreće, meni bi se desilo: "Dajte da se malo bolje organiziramo, ja već treći put pušim." rolling on the floor 

 grinko 
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli Empty Re: Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli

Postaj by Jean ned 20 tra 2014 - 2:13

03. svibnja sam ili sa ekipom na Gumancu (ako se uspijemo izorganizirati za 4-dnevni boravak u divljini) ili ću se družiti sa LLeonom u Zadarskoj županiji...

______________________________________
Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli Empty Re: Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli

Postaj by Gost uto 22 tra 2014 - 10:33

Došao službeni mail sa pozivom za subotu ...

Poštovane, poštovani,

Ovim Vas putem pozivamo da nam se pridružite u novoj aktivnosti programa Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli, u sklopu koje organiziramo obilazak riječke sakralne baštine u centru grada uz stručno vodstvo. Obilazak će se održati u subotu, 26. travnja 2014., s početkom u 9:00 sati.

U sklopu obilaska posjetit ćemo tri crkve: Crkvu Uznesenja Blažene Djevice Marije, Crkvu sv. Jeronima te Katedralu sv. Vida, a stručno vodstvo pri obilasku održat će gosp. Goran Moravček, povjesničar i istraživač kulturne baštine. Također ćemo posjetiti i riznicu riječke katedrale: ulazak u riznicu se ne naplaćuje, ali kako su nam rekli u Katedrali, tko želi, može ostaviti milodar u simboličnom iznosu od 5,00 kn.

Mjesto okupljanja biti će CTK Rijeka (Školjić 6). U 9:00 sati u prostorima Centra održat će se kratko uvodno predavanje, nakon kojega ćemo krenuti u obilazak.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli Empty Re: Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli

Postaj by Gost čet 1 svi 2014 - 1:06

Ovo gore mi se izjalovilo jer me sasjekla astma a zbog vremena bojim se da će otpast i subotnji  eksn  na Veli vrh (prognoza za subotu je kiša i zahlađenje) i nisam baš od volje klatit po takvu vremenu.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli Empty Re: Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli

Postaj by Pfaff pet 13 lip 2014 - 5:52

Piše danas u NL:

BAŠTINA NAŠEGA KRAJA
Najstarije dokumentarno-zabavne emisije o Rijeci na Kanalu Ri


Riječ je o serijalu od 30 dokumentaraca, pod nazivom »Baština našega kraja«, o Rijeci i njenom primorskom, goranskom i otočnom okruženju, o njezinim znamenitostima

Kako bi se programski Kanal Ri nastavio još jače profilirati kao regionalna televizija ova riječka televizija je nakon uspješnih pregovora s HRT-om otkupila serijal od trideset dokumentaraca.
   – Kanal RI je prvenstveno okrenut građanima Primorsko-goranske i tradicionalno s Rijekom povezanih dijelova Istarske i Ličko-senjske županije, a preko televizijskih platformi koje omogućavaju prijem signala Kanala Ri diljem Hrvatske i s onim građanima koji su na bilo koji način povezani s našom regijom. U ponudi svakovrsnih televizijskih programa, Kanal Ri će tako nastojati svoj prostor odnosno pažnju gledatelja izboriti upravo u što većoj mjeri gajeći specifične sadržaje s regionalnom prepoznatljivošću, kazao je Neven Šantić, direktor Kanala Ri te najavio kako je nakon uspješnih pregovora s HRT-om, koji kao najstarija televizijska kuća u Hrvatskoj i širem okruženju posjeduje bogatu arhivu, uskoro kreću s emitiranjem serijala od 30 dokumentarnih filmova, forme koju gledatelji traže i koje manjka na našim televizijskim kanalima.
 
   SVI dokumentarci tematiziraju iznimno bogatu industrijsku, kulturnu i povijesnu baštinu Rijeke i Primorsko-goranske županije. Riječ je o serijalu od 30 dokumentaraca, pod nazivom »Baština našega kraja«, o Rijeci i njenom primorskom, goranskom i otočnom okruženju, o njezinim znamenitostima poput riječke Luke, Riječkog teatra, Industrijskoj ulici, Gospi Trsatskoj, pomorstvu i brodogradnji, kao i o znamenitim ljudima iz našega kraja te pričama o Lošinju s njegovom pomorskom tradicijom, Cresu, Rabu, Gorskom kotaru, Opatiji, Crikvenici i Novom Vinodolskom.
   – Zajednički nazivnik cijelom serijalu je dakle bogata baština našega kraja koju na ovaj način želimo približiti svim generacijama gledatelja, objasnio je Šantić.
   Dokumentarci će se početi prikazivati u listopadu i bit će na programu, jednom tjedno u petak u večernjem terminu, sve do ljeta 2015. godine. Međutim, u cilju promocije ovog serijala Kanal Ri je odlučio uveličati Blagdan sv. Vida, odnosno obilježiti Dan Grada Rijeke i premijerno prikazati tri najstarije dokumentarno-zabavne emisije o Rijeci pohranjene u arhivi HRT-a.
 
   RIJEČ je o reportaži »Rijeka naša najveća luka« iz 1960. godine, koja će biti na programu, danas u petak 13. lipnja. Ova reportaža u cjelini nikada nije prikazana na tadašnjoj Televiziji Zagreb već su njeni dijelovi korišteni kao inserti za neke druge emisije. Vrijednost ovog dokumentarca je u autentičnim snimkama Rijeke i riječke luke iz 1960. godine kakve pamte samo najstariji stanovnici ovoga grada. Nakon emisije povodom blagdana Sv. Vida na Kanalu će gostovati riječki gradonačelnik Vojko Obersnel. Ova praksa nastavit će se i u budućnosti te će nakon svakog dokumentarca, koji traju u prosjeku pola sata, na Kanalu Ri gostovati relevantni gosti koji će pričati o temi kojom se dokumentarac bavio.
   Nadalje, 20. lipnja na programu je nekada najgledanija emisija Televizije Zagreb »Smjerom putokaza« u cjelini posvećena Rijeci iz 1967. godine, te naposljetku reportaža »Rijeka – moj veliki grad« iz 1970. koja će na programu Kanala Ri biti 27. lipnja. Na jesen, kada se bude počeo emitirati čitav serijal ova će tri najstarija dokumentarca biti reprizno prikazana.

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli Empty Re: Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli

Postaj by Gost pet 13 lip 2014 - 8:45

Pfaff je napisao/la:Piše danas u NL:

BAŠTINA NAŠEGA KRAJA
Najstarije dokumentarno-zabavne emisije o Rijeci na Kanalu Ri


Riječ je o serijalu od 30 dokumentaraca, pod nazivom »Baština našega kraja«, o Rijeci i njenom primorskom, goranskom i otočnom okruženju, o njezinim znamenitostima
...
... slijedom toga treba pripremiti sve što snimati može  mrgreen 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli Empty Re: Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli

Postaj by Pfaff pet 13 lip 2014 - 8:57

dida je napisao/la:
Pfaff je napisao/la:Piše danas u NL:

BAŠTINA NAŠEGA KRAJA
Najstarije dokumentarno-zabavne emisije o Rijeci na Kanalu Ri


Riječ je o serijalu od 30 dokumentaraca, pod nazivom »Baština našega kraja«, o Rijeci i njenom primorskom, goranskom i otočnom okruženju, o njezinim znamenitostima
...
... slijedom toga treba pripremiti sve što snimati može  mrgreen 
Ti si naša najveća uzdanica, zlatna iskra u oku, naše čežnje i nadanja streme k Tebi...

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli Empty Re: Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli

Postaj by Gost pet 13 lip 2014 - 9:49

... nemoj tako, eto suza mi iz oka kanu  rolling on the floor

******
Naravno,  smiling devil  ni dal mira i išal tražit na jubitou ako je čega i našal sam ovo (po naslovu za veččeras) ...



Ovo je samo za usporedbu jer večeras bi dokumentarac trebal trajat 25 minuta a ovaj (sa jubitoa) traje 15.01  icon_whoknows 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli Empty Re: Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli

Postaj by Gost pet 13 lip 2014 - 21:24

dida je napisao/la:... slijedom toga treba pripremiti sve što snimati može  mrgreen 
Dali je tko morda još snimal? Ja zaboravil  kul  ...

Šalim se snimio sam, stavit ću kasnije screenove

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli Empty Re: Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli

Postaj by Pfaff pet 13 lip 2014 - 21:46

dida je napisao/la:
Šalim se snimio sam, stavit ću kasnije screenove
Ne šali se tako, znaš da gutam pirule za herc (O Kobleru da i ne govorim)

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli Empty Re: Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli

Postaj by Gost pet 13 lip 2014 - 22:36

Pfaff je napisao/la:Ne šali se tako, znaš da gutam pirule za herc (O Kobleru da i ne govorim)
Metnio sam screenove ovdje  mrgreen 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli Empty Re: Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli

Postaj by Gost pet 27 lip 2014 - 20:23

Drugi doks mi je promak'o (al' nema veze, imam ga već snimljenog otprije a i na jesen će bit rijepriza) a večeras (20:55  Z našega kraja: Rijeka - moj veliki grad) je treći doks.

Be ready ... 4  Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli 991751685  &  Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli 3341195910

 kul

*****
Gledali? Snimao tko? Nema veze ako i nije, ja jesam (oboje). Ovaj dok nisam do sada imao priliku vidjeti. Ima dosta dobrih stvari koje će valjat izvuć jer je doista sve relevantno prikazano (ono što sam odmah na početku zamjetio je najmanje 10 brodova pred lukom na sidrištu) ... luka, Bakar, aerodrom ... u jednom kadru i zaprega žutki koje se spuštaju u Bakar ... dvosmjerna vožnja Rivom ... Trolejevi Merđani (u nekoliko kadrova je prošao 243 i još jedan kojem nisam zapamtil broj) ...

Tražio sam muvi na jutubu ali ga nisam našao

Nažalost, kraj je mjeseca i screenovi neće bit prije utorka!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli Empty Re: Upoznajmo svoj grad da bismo ga više voljeli

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu

Vlakovi :: Ostalo :: Razno

 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.