Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Velika gužva na kineskoj rijeci

+12
portos
Stjepan
KAPO
Pfaff
borna
Thommo
buShip fun
novi_shef
Damir
kico101
NP-549
LLeon
16 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 Empty Re: Velika gužva na kineskoj rijeci

Postaj by LLeon ned 4 lis 2015 - 19:23

Hummer jazavac
Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 DSC07963

Ovo ne znam što je, ali je prekrasan
Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 DSC07964

Dolazim do rijeke Huangpu i do najljepšeg dijela Shanghaja koji sam vidio. Shanghai se nalazi na ušću rijeke Yangtze u Istočno kinesko more, a rijeka Huangpu je pritoka Yangtzea.
Rijeka je iza ovog zelenog zida
Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 DSC07889

Iza zida je najprije šetnica, a onda pogled na rijeku i nebodere u pozadini. oci

Ovdje se nalaze 3 najviše građevine u Shanghaju (kažem građevine, a ne neboderi, jer ovaj skroz lijevo nije neboder, nego TV toranj)

Onaj skroz desno, Shanghai Tower, 632 metra visok. Najviši neboder u Kini i drugi najviši neboder na svijetu, iza Burj Khalife u Dubaiju. Izgrađen je ove godine.
Do njega, ovaj sa rupom na vrhu, koji izgleda kao poklon vrećica za boce mrgreen je Shanghai World Financial Center,  492 metra visok.
Skroz lijevo je Oriental Pearl Tower. TV toranj, 470 metara visok.
Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 DSC07896

Koga zanimaju najviše građevine u Shanghaju:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_tallest_buildings_in_Shanghai

2 ruska „luđaka“ su se prošle godine popeli na vrh dizalice na Shanhgai Toweru u izgradnji. 650 metara visine, a oni hodaju kao da su na 2 metra. Shocked  maestro


Zavrtilo mi se u glavi od visine, ajmo na brodove.
Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 DSC07895

Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 DSC07897

Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 DSC07906

Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 DSC07932

Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 DSC07935

Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 DSC07941
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 Empty Re: Velika gužva na kineskoj rijeci

Postaj by LLeon ned 4 lis 2015 - 19:26

Ovaj „zlatni“ neboder u pozadini je Aurora Plaza, 185 m visok. Gornja polovica fasade mu je zapravo ekran (nešto malo se nazire na fotografiji) na kojemu se vrte reklame. Tko zna, možda imaju i ljetno kino uz zvukove brodskih motora. rolling on the floor
Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 DSC07934

Izletnički brodići
Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 DSC07938

Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 DSC07943

Još malo nebodera oko Huangpua
Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 DSC07898

Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 DSC07899

Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 DSC07905

Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 DSC07908

Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 DSC07909

Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 DSC07912

Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 DSC07913
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 Empty Re: Velika gužva na kineskoj rijeci

Postaj by LLeon ned 4 lis 2015 - 19:32

A mora i jedan selfie past. mrgreen  Po Shanhgaju, a pogotovo po ovoj šetnici uz Huangpu, svi živi mašu tim štapovima k'o maniti i slikavaju se. Bilo je selfie štapova za kupit na svakom koraku, ali rekao sam: neću. Iz principa. Razz
Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 DSC07904

Po Shanghaju me par ljudi zaustavilo, guraju mi svoj mobitel u ruke (toliko da sam došao u iskušenje... možeš ti bit prvak u kungfuu, jiujitsu i kickboxu zajedno, ali ja sam bolji u trčanju) lud od smijeha  rolling on the floor  i pitaju ako ću ih slikat. To im je valjda univerzalni ulet. Nakon toga slijedi standardno pitanje „Where are you from?“ Neki su čuli za Hrvatsku, neki se samo prave da su čuli. Pa su me učili kako se Hrvatska kaže na kineskom. Od 10 pokušaja, jednom sam uspio ispravno izgovorit. cudno To uglavnom zvuči nešto kao: KLLATIA (ovo „L“ nekako rastegnu).

Između ostalog, zaustavile su me neke 3 cure, nakon slikanja i standardnog pitanja odakle sam, predstavile se da su studentice iz Pekinga na odmoru i pitale ako ću sa njima u obilazak grada. Ljubazno sam ih odbio, jer sam imao u glavi neki svoj plan za obilazak, a i što ako me odvedu u neki hotel i seksualno iskoriste. laugh 2  Ozbiljno, možda je to kod njih normalo, ali kod nas nije baš uobičajeno da te na ulici zaustave 3 cure i pozovu na druženje i obilazak grada. Nije za zafrkanciju, probudit se u nekoj zabačenoj uličici, izbijen iz cipela, bez novca, bez dokumenata...  A možda sam propustio triple in. razočaranje  Nikad neću saznat. smiling devil

Generalno gledajući, kinezi su mi baš simpatičan i srdačan narod. U Jiyngyinu još kako-tako, ali u Shanghaju su ljudi baš otvoreni i pristupačni, i ima ljudi svih nacionalnosti i boja kože, za razliku Jiangyina gdje su 99,999% žuta rasa , ali ni tamo nisam imao nikakvih neugodnosti zbog toga što sam druge rase. super2

A vidi zastava. rolling on the floor Tih dana su slavili 70 godina pobjede nad Japanom, pa valjda zato.
Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 DSC07918

Aha, sad znam i kako se na neboderu peru prozori izvana kul
Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 DSC07945

Semafori na mjestu žutog svjetla imaju brojač preostalog vremena. Kada treba, pojavi se i žuto svjetlo.
Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 DSC07950

Upecao Mujo zlatnu ribicu...  lud od smijeha  rolling on the floor Sa strane je stol, na kojem sjedi vlasnik ribnjaka i kod njega možete kupit ribolovnu dozvolu i ulovit svoju zlatnu ribicu. E, svašta... mad
Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 DSC07952

Shanghai Urban Planning Exhibition Center, jedna u moru neobičnih zgrada
Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 DSC07871

Skela od bambusa. To sam vidio samo u nekom filmu od Jackie Chana. mrgreen
Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 DSC07876

Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 DSC07878

Yuyuan bazaar. Shopping centar u starom gradu
Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 DSC07953

Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 DSC07955
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 Empty Re: Velika gužva na kineskoj rijeci

Postaj by kico101 ned 4 lis 2015 - 19:41

bravo veseli
I ja bih u Šangaj ( i hoću kada izmisle teleportaciju, jer u eroplan niks-miks  cudno  ).

P.S.

A baš pokvari ljepotu prikaza sa zelfijem. rolling on the floor


Zadnja promjena: kico101; ned 4 lis 2015 - 19:43; ukupno mijenjano 1 put.

______________________________________
Komadina: Oćemo prugu ( otp'o )
Linić: Nećemo prugu ( raste i cvate )
Jurčić/Vasilić: A kol'ko promila? ( izgubljeni, ima nas jooš )
Otvaranje pruge:_________________ ( popuni liniju )
kico101
kico101
Moderator
Moderator

Broj postova : 2204
Age : 54
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 Empty Re: Velika gužva na kineskoj rijeci

Postaj by LLeon ned 4 lis 2015 - 19:42

kico101 je napisao/la:bravo veseli
I ja bih u Šangaj ( i hoću kada izmisle teleportaciju, jer u eroplan niks-miks cudno ).

Ti i Kapo, hote skupa, s eroplanom. lud od smijeha smiling devil
Ma nije to ništa strašno. Isto kao da se voziš autobusom. Nekad je cesta ravna kao staklo, a nekad je loš makadam. smiling devil

Btw, na letu iz Venecije za Frankfurt smo uletili u neke turbulencije. Bogme mi nije bilo svejedno. no no

Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 DSC07958

Dolazi kraj cjelodnevnog obilaska Shanghaja (obišao sam možda 5% grada) i vrijeme odlaska u zračnu luku. Uzimamo taxi, (bilo bi mi draže da smo išli Maglevom) koji nam za 50 km od centra grada do Pudong airporta uzima 180CNY (oko 195kn). U Hrvatskoj bi ista relacija koštala 250-300kn, a čuo sam (nisam osobno doživio) da Zg taksisti za 15 km od centra grada do Plesa deru i po 250kn. mad

Uvjeti za slikavanje katastrofa. Noć, odbljesak na staklu. ljutiti
Moj prijevoz za Europu. Idemo preko Istanbula
Turkish Airlines
Boeing 777-300
Reg: TC-JJT; Çukurova
Let: TK027 (PVG 22:45- IST 05:25)
Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 DSC07981

Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 DSC07994

Najnoviji boeingov model; 787
ANA (All Nippon Airways)
Boeing 787-8
Reg: JA-815A
Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 DSC07983

Lufthansa
D-AIHF
Airbus A340
Reg: D-AIHF
Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 DSC07989

Ranom zorom stižemo na Istanbul Ataturk Airport i čekamo let za Veneciju TK 1867 (IST 08:10- VCE 09:45)
Turkish Airlines
Airbus A321-200
Reg: TC-JSN; Yüksekova
Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 DSC08002

Moje letalo za Veneciju
Turkish Airlines
Airbus A321-200
Reg: TC-JSK; Kula
Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 DSC08005

Preletjeli smo iznad Cresa, Labina Narcis veselo i središnje Istre, ali mi je sjedalo bilo na „krivoj“ strani aviona i k tome još do prolaza. ljutiti  Nakon 2 i pol sata leta i nakon ukupno 11.750 preletenih milja, (18.900km) u 2 tjedna, slijećemo u Veneciju, sjedamo u auto i pravac kući, a pogled na Kvarner i Vela vrata je tako lijepo sjeo. super
Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 DSC08010

To bi bio kraj moje kineske avanture. Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 Signboard-thank-you-smiley-emoticon na pažnji, do nekog novog putovanja. veselo
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 Empty Re: Velika gužva na kineskoj rijeci

Postaj by novi_shef ned 4 lis 2015 - 20:39

bravo bravo

novi_shef
Moderator
Moderator

Broj postova : 1216
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 Empty Re: Velika gužva na kineskoj rijeci

Postaj by Damir ned 4 lis 2015 - 22:42

Trebao si ići sa one 3 kineskinje vjerovatno bi dobio nezaboravnu ševu ili bi u krajnjem slučaju mogao biti i donor organa... grinko Svaka čast na putovanju i izvješću sa istoga. super2
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 Empty Re: Velika gužva na kineskoj rijeci

Postaj by buShip fun pon 5 lis 2015 - 0:53

Odličan report, sve si super dočarao, opisao i dokumentirao. veseli

buShip fun

Broj postova : 291
Lokacija : Rijeka
Registration date : 12.04.2012

[Vrh] Go down

Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 Empty Re: Velika gužva na kineskoj rijeci

Postaj by Thommo pon 5 lis 2015 - 14:04

Super destinacija i putopis! 4+! yes

(da je i Maglev unutra bila bi čista 5-ica...!) Wink
Thommo
Thommo

Broj postova : 2345
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

http://hobipoint.com

[Vrh] Go down

Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 Empty Re: Velika gužva na kineskoj rijeci

Postaj by borna pon 5 lis 2015 - 18:40

Ama sve je za pohvalu osim što se barem mogao slikati sa te tri kineske mačke željne društva!
Nakon ovih uvida u ekološku katastrofu itekako možemo biti zadovoljni klimom u našoj zemlji (i zahvalni svakoj buri).
Pitam se kako će im biti za desetak godina i kako će se sve to odraziti na zdravlje nacije?
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8947
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 Empty Re: Velika gužva na kineskoj rijeci

Postaj by NP-549 pon 5 lis 2015 - 18:48

Va Bejdžinge imaju velu televiziju ka kaže kako j prvo nebo užalo zgljedat

Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 Original
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2430
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 Empty Re: Velika gužva na kineskoj rijeci

Postaj by Pfaff pon 5 lis 2015 - 18:49

Damir je napisao/la:Trebao si ići sa one 3 kineskinje vjerovatno bi dobio nezaboravnu ševu ...
Ima on Babarogu - vrijedi odjedamput za sve tri!

Svaka čast na putovanju i izvješću sa istoga. super2

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 Empty Re: Velika gužva na kineskoj rijeci

Postaj by KAPO pon 5 lis 2015 - 20:14

Odličan putopis, svaka čast bravo !
KAPO
KAPO

Broj postova : 1883
Lokacija : Matulji
Registration date : 14.09.2009

[Vrh] Go down

Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 Empty Re: Velika gužva na kineskoj rijeci

Postaj by Stjepan pon 5 lis 2015 - 20:28

Svaka čast na tebe Very Happy putopis čista petica super2

Stjepan
Stjepan

Broj postova : 466
Lokacija : Slovenija,Hrvatska,BiH
Registration date : 12.03.2009

[Vrh] Go down

Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 Empty Re: Velika gužva na kineskoj rijeci

Postaj by LLeon uto 6 lis 2015 - 22:18

Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 Hqdefault

Drago mi je da vam se putopis sviđa (iako nema vlakova) i da sam vam uspio barem malo približit ovu daleku zemlju. Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 E030

U slijedećih mjesec-dva idem u offshore vode. Malo ću plovit Jadranom i održavat opremu za eksploataciju ugljikovodika, smijesno  a nakon toga se nadam da će me opet zapast neka ovako zanimljiva destinacija.


Pfaff je napisao/la:Ima on Babarogu - vrijedi odjedamput za sve tri!
Evo što je glas razuma i mudrosti. nono super2 (iako ponekad ne bi bilo loše zamijenit jednu od 40, za dvije od 20) laugh 2
Babaroga zahvaljuje.


Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 A010
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 Empty Re: Velika gužva na kineskoj rijeci

Postaj by portos sri 7 lis 2015 - 7:48

Odličan putopis, pročitao sam ga u dahu. Baš ti je bilo zanimljivo ljubomoran sam!

______________________________________
Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 3Strijelemale Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 Citelis18CNGGIF-1
portos
portos
Moderator
Moderator

Broj postova : 580
Age : 53
Lokacija : Zaprešić
Registration date : 14.06.2008

[Vrh] Go down

Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 Empty Re: Velika gužva na kineskoj rijeci

Postaj by Pfaff sri 7 lis 2015 - 11:55

LLeon je napisao/la: (iako ponekad ne bi bilo loše zamijenit jednu od 40, za dvije od 20) laugh 2
Čemu mijenjati? Nadodaj, nek se nađe, a bude i u pričuvi... super2 kul

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 Empty Re: Velika gužva na kineskoj rijeci

Postaj by Narcis čet 8 lis 2015 - 21:48

Odlično prikazano kako je na drugoj strani svijeta, oliti na dalekom istoku, šteta smoga, jer panorame mora da su fantastične. super2 super2 super2

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 Empty Re: Velika gužva na kineskoj rijeci

Postaj by inflameswetrust čet 8 lis 2015 - 21:59

Jako lijepo! Tu sumnjam da ću se u svom životu otputiti...

https://2img.net/h/i695.photobucket.com/albums/vv319/LLeon_album/Kina/DSC07964.jpg

A ovo bi mogao biti RR Phantom? Ili ne?
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 Empty Re: Velika gužva na kineskoj rijeci

Postaj by Jean sub 10 lis 2015 - 18:01

Konačno malo vremena da i ja pohvalim LLeonovo ping-pong šalabazanje. Fora je skužiti koliko smo zapravo mali u svemu, od prometa, infrastrukure do urbanizma.

Ovaj izlet je rezultat LLeonove višegodišnje naklonjenosti kineskoj tradiciji i LL se sprem za njega još od 2009. i pješačenja Raškom prugom:
Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 P3010307_edited

LLeon je napisao/la:...ovaj sa rupom na vrhu, koji izgleda kao poklon vrećica za boce mrgreen  je Shanghai World Financial Center,  492 metra visok.
https://2img.net/h/i695.photobucket.com/albums/vv319/LLeon_album/Kina/DSC07896.jpg

Mene uvijek podsjećao na otvarač za pivo:
Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 Otvarac-za-boce-300x300

______________________________________
Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 Empty Re: Velika gužva na kineskoj rijeci

Postaj by LLeon ned 11 lis 2015 - 9:00

inflameswetrust je napisao/la:
https://2img.net/h/i695.photobucket.com/albums/vv319/LLeon_album/Kina/DSC07964.jpg

A ovo bi mogao biti RR Phantom? Ili ne?

Vrlo vjerojatno je. super2 Uslikao sam ga nabrzinu, u prolazu, pa nisam uopće obraćao pažnju na detalje.


Jean je napisao/la:
Ovaj izlet je rezultat LLeonove višegodišnje naklonjenosti kineskoj tradiciji i LL se sprem za njega još od 2009. i pješačenja Raškom prugom:
https://2img.net/h/i87.photobucket.com/albums/k142/kico101/Zeljeznica%202/P3010307_edited.jpg

Ajme, legendarni ekšn! mrgreen  suuupeer
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 Empty Re: Velika gužva na kineskoj rijeci

Postaj by ICE-3M sri 14 lis 2015 - 14:17

Jako lijepo i zanimljivo.

Veliš gradič od 800000 stanovnika? Ajde da sam našao istomišljenika. Ja uvijek ljudima govorim da živim u malom gradu, pa me blijedo gledaju. Onakvih električnih buseva ima i u Beču od nedavno, samo kaj se oni pune na okretištu i ne znam sad točno kakve su im baterije. Moram priznat da me Shanghai baš i nije oduševio. Meni su puno ljepši i prirodniji gradovi koji zabranjuju nebodere. Takođermi je tvoj putopis dao odgovor na jedno pitanje. Naime, negdje sam pročitao da je potrebna površine 4 Hrvatske da se TE na ugljen zamijene solarnim, a također sam našao podatak da 2/3 TE na ugljen su u SAD-u i Kini, pa sam se pitao u čemu je problem, bar te dvije zemlje imaju slobodnog prostora, ali vidim da bi u slučaju Kine problem bio nedostatak sunca.
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Velika gužva na kineskoj rijeci - Page 2 Empty Re: Velika gužva na kineskoj rijeci

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.