Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države)

+3
Narcis
LLeon
Pfaff
7 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Empty Re: Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države)

Postaj by Pfaff ned 23 lis 2016 - 19:59

Svako toliko se ukaže neki lijepi objekt na pruzi

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni018

Ovo mi sad baš i nije sasvim jasno. Kad sam prije pet godina ovuda pomagao eli voziti Kenedija do Bradine, kolodvor Drežnica je bilo ono s plavim krovom. Hmmm? Morat ću pisati čovjeku glede pojašnjenja.

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni019

Alaaaa, brdusinaaaa

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni020

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni021

Ovo je mlado od brdusine

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni022

Prenj? Čvrsnica? Ma, nešto od toga...

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni023

Mrčuk smo niže od pruge, a ona se premišlja da li u tunel ili preko vijadukta ("Malo u mraku, malo u zraku...")

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni024

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni025

I evo nas u Jablanici. Ovaj hodža se daje slikavati pred spomen-obilježjem

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni026

Kad se raščistilo, došao sam bliže

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni027

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Empty Re: Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države)

Postaj by Pfaff ned 23 lis 2016 - 20:01

Cijeli prostor je uredno održavan, a muzej je u funkciji. Izgleda da je od svih ex republika bivše nam zajedničke države jedino u 'Rvackoj nazočna neka divljačka populacija koja svoj identitet traži u uništavanju spomenika prošlosti.

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni028

Neizostavni artefakt. Je li to jedan od onih što ih je Sergej Bondarčuk strovaljivao u Neretvu?

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni029

Spomenik Velku Bulajiću

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni031

Šalu na stranu, al' zapravo joj se ne da ni prići kako spada

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni032

Sa svih strana pomalo

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni033

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni035

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni037

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni038

Most. Koji nije onaj pravi most. Ali je srušeni most.

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni036

Ovo je, pretpostavljam, prostor predviđen za manifestacije

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni034

Eh, da. Dok sam ja šalabazao spomen-prostorom, ONA je sjela na pifce. A kad sam svratio u stanovitu prostoriju, shvatio sam da smo došli u područje gdje u ćenifama ne postoje rodne razlike tj. korisnici se više ne dijele na pointers and setters – svi čuče!

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Empty Re: Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države)

Postaj by Pfaff ned 23 lis 2016 - 20:02

Idemo dalje. Šuma šara jesenskim bojama

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni044

Jope jedan most

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni045

Pa malo razlivene rijeke

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni046

Opet most

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni048

Malo ispod mosta...

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni050

Pa popreko na most...

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni051

I tako smo se ganjali s prugom sve do Konjica. Ušao sam malo u grad da ga pokažem Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Helga, a i da vidim je li se što izmijenilo u proteklih pet godina.
JE!

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni052

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni053

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni054

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Empty Re: Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države)

Postaj by Pfaff ned 23 lis 2016 - 20:03

Onaj tamo s druge strane ćuprije je zgotovio svoju vilu tajkunaru

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni055

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni056

Kako mu nije lijeno čučat, pitam se ja?

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni057

Koja kombinacija!?!

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni058

Rećbi da su zgotovili i novu džamiju u središtu grada

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni059

Kolodvorska zgrada

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni060

(Ćenifu nisam posjećivao – jednom je bilo dosta!)

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni062

Viiidi! Izgleda da me se sjećaju!

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni063

Ispod bradinske stanice

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni064

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Empty Re: Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države)

Postaj by Pfaff ned 23 lis 2016 - 20:04

Na drugoj strani Ivan-planine se opet šire vidici

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni065

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni067

Federacija ima i komadić autoputa. Nije puno, al' čovjeka razveseli. A i auto – da se malo prokašlju ventili i auspuh.
Dva i pol KMU-a za 30-ak kilometara. Neka. Zato sam u Sarajevo uletio u niskom letu!

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni069

Mali zemljovidić na kojem se teoretski vidi kuda smo putovali...

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni070

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Empty Re: Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države)

Postaj by Pfaff ned 23 lis 2016 - 20:04

Poslije airbnb i pite zeljanice, Booking.com je najbolja stvar na svijetu! Tako sam si još iz Cavtata internetom rezervirao sobu u novom mini-hotelu "Old Sarajevo" u samom centru Baščaršije. Sad ga još samo treba pronaći jer se moj Garmin ponaša kao da Sarajevo ne postoji, a Baščaršija pak, nie gehört!. Slično kao s Alesiom u Asterixovim galskim pričama – taj grad jednostavno ne postoji!!!
U Cavtatu nisam imao printer pa sam nabadao po mraku. Štos je u tome da je otel u pješačkoj zoni i do njega se ne može vozilom. Osim toga, u Sarajevu postoji krasan običaj da se table s nazivima ulica postavljaju na neku zaklonjenu fasadu na sredini ulice, a moja su sjećanja izblijedjela...

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni071

Bravadžiluk? Tamo rade brave? Ili kolju brave?

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni072

Eto ga! Na pljunomet od zadnjeg dosega automobilom. I u lijepom je susjedstvu

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni073

Lift? Ha-ha-ha-haaaa! (na melodiju Pete Beethovnove). Koje sam ja sreće. A u vankuveru dva laptopa i cipele. A ja star i nemoćan. A na recepciji slatko djevojče od triespet kila...

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni074

Sobica je slatka

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni075

Imamo i vlastite sanitarije

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni076

Oho! Guzoperno brizgalo! Još samo treba znati kako koristiti da ne nadopunim Miljacku preko svih stepenica

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni077

Još selfie pa možemo na večeru. Gladan sam k'o pas

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni078

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni079

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Empty Re: Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države)

Postaj by Pfaff ned 23 lis 2016 - 20:42

Rečeni Bravadžiluk je glavna gastro-prometnica u ovom dijelu svijeta. Nema šta nema i koga nema. A oma preko puta hotela je Ferhatovićeva "Petica". Hase je još prije tries' godina preselio na ahiret, ovo je lokal na novoj poziciji, a drži ga njegova (mislim) kćerka. Sve ostalo je ostalo isto – ćevapi u somunu s kajmakom i jogurt. Za prste polizat. Nekoć sam na to obično maznuo i pljeskavicu od petnajs' komata, ali to su prošla vremena. Možda i bolje...

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni080

Cijena? Zbilja sitnica (KMU-ove množiti sa 3,7 – tako je nekako oduvijek i bilo! Još za vrijeme Genschera))

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni081

Par riječi za zainteresirane:

Asim Ferhatović Hase
(Sarajevo, 24. siječnja 1933. - Sarajevo, 25. siječnja 1987.)

Jedan od najboljih bosanskohercegovačkih nogometaša u povijesti. Nogometom se počeo baviti u nižerazrednom Vratniku iz Sarajeva.Potom je igrao u Sarajevu, prvo u mlađim kategorijama a zatim i u seniorskoj momčadi s kojom u sezoni 1966./67. osvaja prvenstvo Jugoslavije. U sezoni 1963./64. bio je najbolji strijelac Prvenstva Jugoslavije s postignutih 19 pogodaka. Za Sarajevo je odigrao oko 700 utakmica i postigao 350 pogodaka.
Bio je iskreni musliman i na blagdane je sarajevsku sirotinju redovito darivao besplatnim obrocima u svom restoranu.

(Olimpijski) stadion u sarajevskom kvartu Koševo po njemu danas nosi ime Stadion Asim Ferhatović Hase


https://www.youtube.com/watch?v=CQZfv8AeWng

Naziv me podsjeća na neka vraćanja kući u sitne sate...

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni083

I reče Pjesnik: "Čašu meda još niko ne popi..." Mi smo ipak malo modificirali nastavak...
ONA je uzela šampitu od četvrt hektara, a ja više volim zalivene kolače pa su se u tanjuriću lijepo sljubile baklava i urmašica

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni084

Popismo uz to i po jedan turski čaj (jer čaj je tursko nacionalno piće, a ne kava)

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni085

Malac za susjednim stolom se silom htio slikati. Pitao sam roditelje smijem li, a onda sam mu ispunio želju!

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni086

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Empty Re: Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države)

Postaj by Pfaff ned 23 lis 2016 - 20:45

Jutroooo! Sabah namaz sam propustio (ponekad nije loše biti malo gluh), ali smo se onda trgnuli jer je pred nama dan za Sarajevo.

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni087

Načelni je dogovor da ćemo svatko svojim putom. Jer ja nemam volje za teturanja od dućana do dućana, a ONA se ne bi vozila trajvanom. Lijepo je kad se stvari pojasne u startu (i tako već 40+ godina)

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni088

Ovaj je već prostro stolove

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni089

Tri goraka gore-dolje da mi procirkuliraju probavni sokovi, onda ću na dvjesta grama zeljan'ce i jogurt pa put trajvana
Ako me sjećanje još služi, u prvom planu je baščaršijska džamija, a ona u pozadini je Gazi-Husrefbegova

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni090

Srdce Baščaršije i golubovi. Oni su tu valjda još od turskog vakta, jedino se populacija obnavlja

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni091

Karte za trajvan se kupuju jedino na kioscima Gras-a, a dnevne samo na nekim kioscima Gras-a!
4,5 KMU-a pa sam na miru. Lijepa je informacija da to ne treba nigdje poništavati, nikome pokazivati i slično. Lijepo spremiš u novčanik i jedino ako te pitaju... (a ima k'o će)

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni092

I evo ga. Rasklimano bumbaroliko prometalo sa šinskom kočnicom. Nagrizeno ruzinom, al' prometuje. Linija 3. za glavni kolodvor – to mi je prva stvar na listi želja

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni093

Ojmeee

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni094

Ovo je sarajevski bakula (ono lijevo u kožnoj jakni!)

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni095

Obično upadaju u trojkama. I nije bilo slučaja da su izašli bez ulova. Kao i svagdje – obično neko mlađahno čeljade koje pokušava uštediti koju marku za kavu/cigare na putu do škole ili fakulteta. Mene niti jedamput nisu ništa pitali (eh taj moj "obraz od poštenjačine")

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni096

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Empty Re: Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države)

Postaj by Pfaff ned 23 lis 2016 - 20:48

Zemaljski muzej BiH. Jako stradao u ratu. Nekoć fascinantna zbirka različitih stvari. Čak i ne znam da li je opet u funkciji.
Tu ćemo udesno do kolodvora

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni097

Embassy of the UsofA. Odma na dva koraka od ceste, a ne pol dana jahanja kroz glib i blato po pločniku od žute cigle kao u mojoj prijestolnici

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni098

Tigli mi. Ovo su definitivno najljepši sarajevski trajvani

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni099

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni100

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni101

"Moj" je onaj plavi otraga

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni102

"Avazov" šaraf-neboder. Jedan od simbola modernog Sarajeva

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni103

Novi kolodvor (jer stari je bio onaj uskotračni)

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni104

Logično, tu je i Pošta

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni105


Zadnja promjena: Pfaff; pon 24 lis 2016 - 4:20; ukupno mijenjano 1 put.

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Empty Re: Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države)

Postaj by Pfaff ned 23 lis 2016 - 20:49

Vozni red nekako utanačio. Pa ovo je k'o kod mene u Rijeci?!

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni106

Ajde, upozoren sam (a neću se, bome, ni saginjati)

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni107

Šalter sala. Ima putnika, k'o kaže da nema...

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni108

Glavna dvorana obasjana suncem. Sviđa mi se kako je iskorišten prostor

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni109

Pisalo na jednom stupu. Dok sam slikavao, dužnosnik ŽFBiH koji je sjedio taman ispod i pijuckao kavicu je umirao od smijeha

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni110

Čak sam na kolodvoru zatekao i vlak. Lokalni za Zen'cu

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni111

Ove plave vagone sam posljednji put vidio prije pet godina u Metkoviću. Mislim da su iz neke skandinavske donacije. Pola jednog vagona ima I. razred. Kad sam pitao da li i oni imaju praksu deklasiranja vagona na "običnim" vlakovima, odgovor je bio začuđen: "Ne, zašto?". Pa da, sasvim logično

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni112

Čak sam i usnimio polazak vlaka



Zadnja promjena: Pfaff; pon 24 lis 2016 - 4:20; ukupno mijenjano 1 put.

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Empty Re: Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države)

Postaj by Pfaff ned 23 lis 2016 - 20:50

Nekoć je to bilo drugačije, danas je kolodvorska zgrada besmisleno velika

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni113

Ima spomen-lokomotivica iako se na ovom kolodvoru nisu nikad srela oba kolosjeka

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni114

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni115

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni116

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni117

Pozdravio sam se s tetom prometnicom (ovdje vele: otpravnicom). Malo smo čavrljali o mojim uspomenama s elom i ljudima koje sam upoznao duž pruge

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni118

Pusto i prazno. Al' bar imaju nadstrešnice & pothodnike. I sve je relativno čisto

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni119

Natrag na tramvajsko čekalište. Ja bih dalje put Ilidže

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni120

Paj' ovog! Su ga to obukli u laminat kakvog imam na podu u radioni?

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni121

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Empty Re: Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države)

Postaj by Pfaff ned 23 lis 2016 - 20:51

Ne kužim se u modele tramvaja pa čak ni sarajevskih, ali ovaj mi djeluje novo

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni122

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni123

Radno mjesto kočničara

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni124

Poništavalo. Multifunkcionalna naprava, jedino ne pere gaće!

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni125

E, ovdje ne bih znao ocijeniti eventualnu multifunkcionalnost! Sarajke su u pravilu jako lijepe žene (što sam znao otprije, ali neka znanja je dobro obnoviti!)

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni126

Onaj "laminirani" je krenuo put Baščaršije pa sam se iskrcao tražeći prelaz

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni127

Moram tamo preko jer su stanice nesinhronizirane, baš kao i u Zagrebu

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni128

Kolosijek je vidio i boljih dana. S druge strane, nema potrebe za kopanjem u slučaju nekog popravka

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni129

Ovaj je zelen k'o gatalinka i zove se "Deichmann". Osim plavih bumbarolikih ruzinavih, nisam uočio neku sistematičnost u livrejama trajvana po Sarajevu

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni130

Otkako sam posljednji put bio ovdje, a bilo je to za Olimpijske igre, izgradilo se strahovito puno novih (mahom poslovnih) objekata.

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni131

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Empty Re: Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države)

Postaj by Pfaff ned 23 lis 2016 - 20:53

Banke, osiguravajuća društva... Trend poznat i priznat u cijelom svijetu

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni134

Jaje na oko?

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni133

Malo infrastrukture

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni132

I evo me na Ilidži.

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni135

Još malo tramvajova

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni136

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni137

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni138

Nekoć je ovdje bila tramvajska okretaljka i par "banjskih" hotela, a danas je to jaki satelitski centar i ishodište periferijskih autobusnih veza.

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni139

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni140

Bratska donacija. Ima ih puno i u dobrom su stanju

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni141

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Empty Re: Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države)

Postaj by Pfaff ned 23 lis 2016 - 20:54

Ovo još nikad nisam nigdje vidio. Ali uopće nije bedasto, jedino ne znam da li djeluje i na političare, molitvene skupine, pripadnike "pro life" pokreta i slične...

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni142

Ja sam naumio do Butmira. Ima bus, a vožnju pokriva moja dnevna karta. Tamo je ulaz u čuveni "Tunel spasa" kojeg su nesretni ljudi prokopali ispod piste sarajevskog aerodroma kako bi se dokopali slobode.
Pitao sam šoleta kad i kako imam buseve za natrag pa mi je na brzinu napisao vozni red. Hvala mu

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni143

Tu sam zbilja na periferiji

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni144

Rijeka Tilava?

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni145

Nikad čuo. O Mississipiju znam više

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni146

Ne samo Sarajevo nego cijela Bosna je obilježena novim muslimanskim grobljima

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni147

Vrata groblja su zaključana jer, koliko znam, Muslimani nemaju običaj pohoditi pokojne kad su jednom ukopani.

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni148

Je, izgleda da sam na pravom putu

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni149

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni150

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Empty Re: Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države)

Postaj by Pfaff ned 23 lis 2016 - 20:58

Sarajevski međunarodni aerodrom "Butmir" je oma tu

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni151

Radar



Njima ne treba radar

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni152

I evo me na cilju. Zapravo ishodištu

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni153

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni154

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni155

Odralo me za 10 KMU-ova, ali neka

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni156

Pogledajmo malo

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni157

Ovdje je dvorana gdje se prikazuju filmovi o povjesti i korištenju tunela

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni158

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni159

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Empty Re: Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države)

Postaj by Pfaff ned 23 lis 2016 - 20:59

Mali muzej priručnih sredstava

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni160

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni168

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni169

Zlaćana traka prikazuje trasu tunela. Cca 800 metara

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni161

Tunel je imao improvizirane tračnice po kojima su ovako vozili ranjenike

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni162

Kolica za razni materijal i potrepštine

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni163

Stolica za teže pokretne

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni164

Detalj tračnice i kotača

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni165

Ured "šefa stanice"

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni166

Što se smjelo pronositi kroz tunel

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni167

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Empty Re: Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države)

Postaj by Pfaff ned 23 lis 2016 - 21:01

Džebana se nije samo kroz cijev slala

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni170

Ušao sam nakratko u tunel. No, kako mi je moja budala draga (reče jedan na ulazu: "Nema tko iz tunela nije izaš'o krvave glave!") jer je mjestimična visina svega metar i pol, ja sam jednostavno u mislima dopisao: itd., itd... Jer, svi su tuneli manje-više isti. Kao i moji gabariti

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni171

Istodobno je moja najbolja itd., itd... negdje u gradu nabavila ovu knjižicu. Ima puno potresnih i zanimljivih stvari.
Imam prijatelja koji je s obitelji preživio opsadu Sarajeva i tako mi je ispričao kako je njegova sestra, liječnica, jednom nabavila jedno (brojem: 1) jaje za njegovu 6-godišnju kćer. Kad su ju pitali kako hoće "svoje" jaje, mala je rekla: "Ja bi pola kuhano, a pola pečeno..."

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni172

BTW, ovdje sam naletio na minu – uđem u ćenifu, a kad tamo, nema tariguza, ima kanta s vodom (pod lijevu ruku jasno). A umene one laće s naramenicama i koječim po džepovima... Dalje nebih!

Idem natrag. Dosta je bilo. Previše mi je dragih ljudi propatilo tijekom ove necivilizirane, neljudske i besmislene opsade.
Ovaj je negdje nabavio dekuraciju za vrata

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni173

A mislio sam da žilet-žica raste samo u Sloveniji?

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni174

Razvojne faze i stilovi u nastajanju obiteljskog stambenog objekta

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni176

I čekam turski bus za Ilidžu. Dok sam sjedio i čekao, zabavljala me ova vrana



Eve ga... Čak je i šole isti

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni177

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Empty Re: Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države)

Postaj by Pfaff ned 23 lis 2016 - 21:03

Ilidža.

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni178

Naumio sam baciti pogled i na sarajevski trolejbus. Jest da je veliki dio mreže stradao u ratu, a neki dijelovi nisu nikad obnovljeni, ali nešto će se naći. Valjda
Ovoj braći dobro ide. Bit će da su složna

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni179

Grade se i stambeni objekti

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni180

Energoinvest-ova skela za testiranje dalekovodnih stupova još uvijek stoji iako ne znam koliko se koristi.

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni181

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni182

Zgrada nacionalne dalekovidnice (ne sjećam se više kako oni to zovu)

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni183

I ovdje ima ovih zločinačkih naprava

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni184

Alipašin most. Gras-ova remiza. Nisam imao dovoljno vremena inače bih provalio unutra!!!

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni185

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni186

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni187

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Empty Re: Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države)

Postaj by Pfaff ned 23 lis 2016 - 21:04

Slikano je iz jurećeg trajvana koji se uz to još i ziba ter posrće pa su slike kakve već jesu!

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni188

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni189

Nekoć je Rijeka bila grad kojeg su obilježavali neboderi. Rekao bih da je to danas Sarajevo

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni190

Opet bakule

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni191

Ovu su prije rata zvali "Jaje na oko". A i nema više "Inn"

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni192

Momo i Uzeir. Al' nema više Unisa

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni193

Marijindvor. Ovo je "najMitteleuropejski" dio Sarajeva

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni194

Ima jedan most na Miljacki gdje raja vješa poruke

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni195

"Principov most" se opet zove "Latinska ćuprija". Ovo je jedan od najstarijih sarajevskih mostova

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni196

Neke još uvijek drži žal za onim zavedenim nevoljnikom koji je 28. srpnja 1914. ovdje upucao Europu. Muzej stoji, ali je broj posjetitelja mizeran

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni197

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Empty Re: Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države)

Postaj by Pfaff ned 23 lis 2016 - 21:05

Stara sarajevska vijećnica. Stalno se motam ovuda jer mi je 'otel tu, lijevo

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni198

Sarajevo pamti. I ne oprašta

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni199

Pred zgradom je "kabina" buduće obnovljene žičare na Trebević...

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni200

Pa sam u Bravadžiluku za ručak čalabrcnuo malo zeljanice s jogurtom. ONA se (veli mi mlađahno čeljade na recepciji) sretna vratila s tri najlona i sad pajki. Neka, neka. Tko slatko spava, ne treba ga buditi...

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni201

Taman za dušu

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni202

U potrazi za trolejbusom našao sam se na Trgu djece Sarajeva. Trg je posvećen djeci poginuloj tijekom opsade Sarajeva.

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni204

Ovo liči na tibetanske molitvene valjke i na njima su upisana poznata imena stradale djece. Nisam uspio naći točan broj, ali ih je svakako grozno puno. Pa da su i samo tri, bilo bi užasno. Kada ono broj mrtvih prelazi u statistiku?

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni205

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni206

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Empty Re: Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države)

Postaj by Pfaff ned 23 lis 2016 - 21:07

Ima srećom i žive djece. Žive svoj život i ne sjećaju se rata. Bez obzira na vjersku i nacionalnu pripadnost s ponosom nose svoju ljepotu jer su je itekako svjesne

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni207

Njih dvije su slikale jedna drugu

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni208

Kad sam upitao: "Mogu i ja?", evo što sam dobio kao odgovor...

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni209

Preko ceste je BBI centar jedna od bogomolja modernog potrošačkog društva

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni210

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni211

Pod čadorima nije osmanska vojska veća sajam knjiga

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni212

Ima i nešto autohtonih jestvina (opet!)

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni213

Konzulat Lijepe moje

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni214

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni215

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Empty Re: Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države)

Postaj by Pfaff ned 23 lis 2016 - 21:08

Aha! Miješanje infrastruktura. Napipao sam trolejbus

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni216

Samo nek' je vjeronauka! Predznak nije bitan jer samo pravodobnim indoktrinacijom djece osigurat ćemo kraljevstvo nebesko (predznak, kako rekoh, nije bitan)

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni217

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni218

Centar Skenderija. Tu je veliki trolejbusni terminal. Valjda ću napipati ono što tražim...

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni219

Das ist Walter!

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni220

Ovakvih duuugačkih buseva ima puno. A ja sam se sjetio Tamperea u Finskoj.

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni221

Sarajevski troljbusi su najljepši, najmoderniji i najčišći vid gradskog prometa. Vožnja trolejbusom meni osobno ne znači puno, jasno je i zašto. Osim toga, bus kao bus. Jedino je manje drndav i bitno tiši. Meni ih je puno ljepše gledati izvana. Kao uostalom i parnjače!

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni222

Sarajevski trolejbus (kratki klip)


______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Empty Re: Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države)

Postaj by Pfaff ned 23 lis 2016 - 21:09

Sarajevski Gras ima još jedno prometalo pod svojom nadležnošću. To je tzv. "Kosi lift" u naselju Ciglane

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni223

Moja dnevna karta pokriva i tu uslugu pa se idem voziti...

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni224

I evo, vozim se. Pogled nadolje

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni225

Liftboj

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni226

Rješava križaljke i stišće gumbe. Posao za pop...

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni227

Postoje četiri kabine. Koliko sam skužio, rade kabine 3 i 4. Ostalo je u rasturu

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni228

Lift ima i međustanicu na kojoj uredno staje, a poneko i uđe/izađe



Ravno dolje na cesti je spomen obilježje Jozi Leutaru, policajcu i herceg-bosanskom političaru kojem je, dok je obnašao funkciju pomoćnika ministra policije u Federaciji, u autu eksplodirala bomba. Priča nije razjašnjena do dana današnjeg, a ja sam siguran da u pitanju nije bio ljubomoran muž...

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni229

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Empty Re: Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države)

Postaj by Pfaff ned 23 lis 2016 - 21:11

Odjednom sam ustanovio da mi je sve to pojelo previše vremena pa sam sjeo u ono što oni Kolyndini patrioti zovu ta-puta-i i za 4,5 KMU-a se dao ponovno vratiti na kolodvor. Cabbie je bio neki simpa lik, a kad je saznao da sam iz Rijeke i da klatim Sarajevom slikajući vlakove i trajvane, počeo me ispitivati jesam li vidio ovo (jesam!) te jesam li bio tamo (jesam!) pa idem li možda tamo (idem!)... E, yebi ga...
Razlog zašto sam srljao na kolodvor je bio jednostavan – teta otpremalica s kojom sam jutros divanio rekla je da svakako moram doći na kolodvor oko 16 ha snimiti njihov novi vlak. Radi se, naravno, o Talgu

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni230

To je obezglavljeno čudo i stoga ga vuče jedna od Portosovih

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni231

Malo neprirodan spoj. Ne znam puno o tome, ali ima li to i neku "svoju" vučnu napravu?

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni233

Lijep, blistav i gladak

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni232

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni234

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni235

Pa uđimo malo kad mi je već tako ljubazno isplazio stepenicu

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni236

II. razred

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni237

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni238

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Empty Re: Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države)

Postaj by Pfaff ned 23 lis 2016 - 21:12

Na kraju kompozicije je bar i vagon I. razreda. Kad sam pritisnuo gumb za vrata počeo se jedan od dva kondora na peronu nešto dernjati zamnom. Nisam se obazirao – dok on eventualno stigne, ja sam svoje obavio!
Putujuća krčma

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni239

Salon I. razreda. E, ovo već prihvaćam kao ideju udobnog putovanja

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni240

Kraj. Nema više

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni241

Ovaj desni je onaj što ga je Portos vozikao gore-dolje po Bosni?

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 PoBosni242

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države) - Page 2 Empty Re: Dubrovnik 2016 (jedno šalabazanje jugoistokom bivše nam države)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.