Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prvi put u Frecciarossi (mini putopis)

4 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Go down

Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) Empty Prvi put u Frecciarossi (mini putopis)

Postaj by Narcis pon 7 stu 2016 - 20:23

Kako i sam naslov teme kaže, moje prvo putovanje sa Frecciarossom (ETR 500) doduše kratko ali slatko kul na relaciji Portogruaro/Caorle-Trieste c.le. Za početak dvije fotke snimljene nakon dolaska u Trst, ostatak za koji dan, dok malo obradim slike i zbrišem ono što je za brisati, te upload, a ima i jedan filmić.
Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) DSC_0026%202

Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) DSC_0028%202

......nastavit će se!

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) Empty Re: Prvi put u Frecciarossi (mini putopis)

Postaj by Pfaff pon 7 stu 2016 - 20:38

El cocodrillo rosso!

BTW, Kega si vraga delal u Portogruaru? Tamo je i bog rekal lakunoć!

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) Empty Re: Prvi put u Frecciarossi (mini putopis)

Postaj by borna pon 7 stu 2016 - 21:18

Valjda se zaželio provozati u toj strijeli a to je najkraća (i najbliža) relacija?
(mogal je otić i do Rima al bi onda morao barem tjedan dana pjevati na ulici da skupi lira za povratak smiling devil )
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8947
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) Empty Re: Prvi put u Frecciarossi (mini putopis)

Postaj by Narcis pon 7 stu 2016 - 21:53

Upravo tako, zaželio sam se vožnje u crvenoj strijeli, prije je trebalo potegnuti do Bologne, pa Mestre, a sada evo ih iz Trsta 3 para, sa promjenom voznog reda 12/2016 i četvrti par, Frecciabianca nestaje. Šta sam išao u Portogruaro, ništa, kako bi se reklo, da rit vidi puta kul , a najkraća dionica je ipak Monfalcone yes

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) Empty Re: Prvi put u Frecciarossi (mini putopis)

Postaj by borna pon 7 stu 2016 - 21:56

Koju je brzinu vlak postigao na tako kratkoj relaciji, osjeti li se silovito ubrzanje bez kraja...?
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8947
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) Empty Re: Prvi put u Frecciarossi (mini putopis)

Postaj by Narcis pon 7 stu 2016 - 22:14

Na ovome monitoru svako malo pokaže brzinu, položaj na karti, reklame njihove....trenutno 147km/h, a vidio sam najviše 151, s time da pruga Trst-Mestre nije Alta Velocita, dakle to je to. Za ugođaj 300 km/h i više treba ipak potegnuti malo dalje.
Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) 314v9dd

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) Empty Re: Prvi put u Frecciarossi (mini putopis)

Postaj by Damir pon 7 stu 2016 - 22:18

Narcis je napisao/la: Za ugođaj 300 km/h i više treba ipak potegnuti malo dalje.

To bi mogli ubaciti u plan Štacionovaca za posjet Milanu? Cool

Btw. jedva čekam da odemo na fotosafari pa ju ćapamo negdere sa čuke. super2
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) Empty Re: Prvi put u Frecciarossi (mini putopis)

Postaj by Narcis pon 7 stu 2016 - 22:29

Damir je napisao/la:Btw. jedva čekam da odemo na fotosafari pa ju ćapamo negdere sa čuke. super2
O da, da, subotom i nedjeljom dolazi u Trst u 14:22 yes

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) Empty Re: Prvi put u Frecciarossi (mini putopis)

Postaj by Narcis uto 8 stu 2016 - 22:04

Pa,da nastavim. Kako sam se odlučio na ovo putovanje, a u pripremi je već danima, na mob imam aplikaciju Trenit! pa svako malo klikam i gledam cijene za Milano, planiram otiči, ali otom-potom. Kako glasi parola, ranije-jeftinije, tako je i u sistemu Trenitalia, za vlakove ranga Freccia, Inter City, Inter City Notte ranije kupljena karta, jeftinija za čak 60%, dok lokalni vlakovi (Regionale, Regionale Veloce) imaju fiksne cijene. U jednom trenutku mi se pokazala Frecciarossa umjesto Frecciabianca što mi je bilo malo čudno, mislim se, Frecciarossa iz Trsta, ma nema šanse, kako se pričalo u kuloarima po talijanskim grupama po FB, Trst i Alta Velocita je još daleka budućnost, ali eto, odluka je pala i usred važećeg voznog reda su ubacili promjene, i to tako da Frecciarossa zamjenjuje Frecciabianca po istoj trasi, isti vozni red, ista zaustavljanja, ali cijena nešto veća, naravno niš čudno, s obzirom na komfor između jednog i drugog, razlika je više nego očita, u što sam se i sam uvjerio.

Frecciarossa nudi 4 kategorije vagona, Standard, Premium, Business, Business Executive, s time da se još Business dijeli na Business Salottino (mala konferencijska sala) i Business Area Silenzio (Mirna zona). Htio sam se počastiti Premium razredom, ali mi je prilikom kupovine online došla poruka ako želim Business za 1 euro više od cijene Premiuma, naravno da sam prihvatio kul . Pošto mi jutarnji polasci FR iz Trsta u 6.08 i 6.38 baš ne pašu, popodnevni 17.02 je ipak prekasno jer je već mrkli mrak, odlučio sam se za povratak u Trst u 12:08, sad još mu otići u susret, krenuo sam vlakom 2210 u 09.15, 2. razred ništa posebno, vagon renoviran, mjesto kraj prozora koji se može otvoriti (rijetkost) kud ćeš bolje.
Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) IMAG0407

Prvih par fotki su okinute mobitelom, razlog: carabinieri na sve strane i na svim kolodvorima, valjda je neka akcija bila u pitanju ne znam, i u vlaku su prolazili kroz vagone, nisam htio riskirati i NIKON je ostao u torbi, do povratka. U Portogruaru sam se našao sa svojim FB prijateljem Luca Seria, vrhunski fotograf i isto tako zljubljenik u željeznicu, kaže i on osobno većinom slika vani na otvorenoj pruzi, rijetko na kolodvoru, jer znaju gnjaviti.

I evo ga ulijeće Frecciarossa 9707 iz Torina za Trst sa stajanjem u Latisana, Cervignano, Monfalcone
Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) IMAG0411%202

Malo sam morao potrčati do 2. vagona i evo me na svome mjestu 4D
Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) IMAG0414

Malo je mutna fotka ostala, ona silueta na kraju vagona je carabiniere smiling devil

Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) IMAG0413

Ova je već malo bolja, info monitor, na kojemu se svako malo pokazuje trenutna brzina, reklamni spotovi Trenitalia, prognoza vremena i položaj na mapi.
Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) IMAG0413

Prossima fermata, next stop Latisana-Lignano-Bibione
Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) DSC_0001%202

Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) DSC_0004%202

Dobrodošli u Frecciarossu Laughing
Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) DSC_0007%202

Pa slijedi Cervignano-Aquilea-Grado, vozimo se 147 km/h, na ovoj pruzi maksimum je 150 km/h.
Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) DSC_0009%201%202

Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) DSC_0010%202

Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) DSC_0011%202

Kraj kolosijeka, a nema bika hm




______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) Empty Re: Prvi put u Frecciarossi (mini putopis)

Postaj by Narcis uto 8 stu 2016 - 22:12

Da ne bi bilo da sam zaboravio na ćenifu, nije nešto specijalno, ali sve digitalno kul
Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) DSC_0012%202

Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) DSC_0014%202

Monfalcone, e tu već malo kasnimo, zaustavilo nas 2 puta na pruzi, nisam skužio zašto, ali primijetio sam ekipe RFI kod nekoliko žcp-a, radi se na nečemu.
Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) DSC_0015%202

Pokušavao sam okuniti sliku vlak iz vlaka u zavoju, pošto od Monfalcona do Trsta ima ohoho zavoja, ali nemoguća misija, ili je usjek, ili nešto drugo no no
Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) DSC_0017%202

Pičimo prema Trstu i već smo nategli kašnjenje +17
Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) DSC_0018%202

Ali je zato barem vrijeme se ostabililo, nakon dosadne višednevne kišurine
Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) DSC_0019%202

Ah da, i ovo se ukazuje svako malo livecam, iz zadnje upravljačnice, još da su stakla malo čistija Razz
Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) DSC_0020%202


______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) Empty Re: Prvi put u Frecciarossi (mini putopis)

Postaj by Narcis uto 8 stu 2016 - 22:19

I došli na kraj puta, siamo in arrivo a Trieste c.le, termine corsa del treno


Na svoje parkirno mjesto binario 2, peron 2 gdje će čekati povratak za Milano u 17:02
Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) DSC_0025%202

Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) DSC_0027%203

I za kraj 3 fotke Trieste Campo Marzio, ranžirni kolodvor, pošto sam tu ostavio auto, vidi ove 4 helgice, jedna ljepša od druge yes
Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) DSC_0031%202

Manevre u ne baš reprezentatuvnom stanju
Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) DSC_0032%202

Malo dalje jedna E405
Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) DSC_0033%202

I to bi bilo to za ovaj puta, slijedeći raport sa frecciarosseće biti malo više detaljniji, a imaju i dobru gastro ponudu gladan
Arrivederci! veselo1

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Prvi put u Frecciarossi (mini putopis) Empty Re: Prvi put u Frecciarossi (mini putopis)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.