Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Putovanje na 40+, u prijevodu - što se mora, mora se!

4 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Go down

Putovanje na 40+, u prijevodu - što se mora, mora se! Empty Putovanje na 40+, u prijevodu - što se mora, mora se!

Postaj by inflameswetrust sub 12 kol 2017 - 16:49

Nakon poprilično neaktivnosti, bar onih koje se tiču željeznica i ostalih lajsanja, možda bi bio red da se malo javim. Osim redovnih vožnji tramvajem (znate li da je u tramvaju 50 ako je na suncu 40?) i povremenih nalaženja zanimljivih knjigica o željezničkim vozilima (jelda Pfaff?) nekako mi ne paše nosati fotoaparat po vrelom suncu. No kako to uvijek biva, otvorio se prostor za manipulaciju, a slobodna subota značila je put pod noge u ovaj zadnji petak, 11.08.  icon jup

Trebalo je doći do Požege u petak popodne, te uz izostanak bilo kakvog autobusa ili sličnog zdravorazumnog prijevoznog sredstva valjalo je otići na vlak. Putnički vlak dolazi iz Donjeg Grada, pa pravac Vrpolje, gdje ću čekati sat vremena, pa nastaviti brzim 748 do Nove Kapele, i otamo direktno na plavac za Požegu.  ljutiti

Vani je bilo 40 stupnjeva, na suncu i više, a ovi su se već nekako sklupčali na kolodvoru oko 3 i 15.

Putovanje na 40+, u prijevodu - što se mora, mora se! DSC02431_zpslahslm4d

Tu i tamo nađe se plavaca sa starim, oku ugodnijim logom. Kažu da se o ukusima ne raspravlja, no čemu onda silne dizajnerske škole? pitanje

Putovanje na 40+, u prijevodu - što se mora, mora se! DSC02433_zps6clklu0c

Fotografije kolodvora i okolice već sam stavljao u nekoliko navrata, no ova jedna služi za ilustraciju stanja. Problem prastarih zgrada je to što ih je vrlo skupo popravljati, njihovoj durabilnosti unatoč. A fasade ipak treba malo srediti s vremena na vrijeme.

Putovanje na 40+, u prijevodu - što se mora, mora se! DSC02434_zps9a2u1x4p

Teretnog prometa čak i ima. Uglavnom tranzita, no i to je nešto.

Putovanje na 40+, u prijevodu - što se mora, mora se! DSC02435_zpsn3ysxjcv

Ovo je jedan od prvih plavaca koji me je vozio kad sam se mrvicu značajnije bacio u željezničke vode, stoga ne bi škodilo da me proveze i sada, kada se ne vozim ni približno kao prije, a donekle sam i odustao od daljnih borbi i rasprava vezanih uz ta divna šinska stvorenja.
Možda se ovaj plavojak doima ofucano (i jest), ali dio krivice snosi sunce koje udara drito s jugozapada.

Putovanje na 40+, u prijevodu - što se mora, mora se! DSC02436_zpspwse2g3s

Ova slika lijepo ilustrira razliku između podserija, bar s čela. S boka s čela.

Putovanje na 40+, u prijevodu - što se mora, mora se! DSC02437_zpsaax2orfm

Bilo je vrijeme za pokret što je značilo da ja ulazim unutra. Nadao sam se da će propuh dovoljno rashladiti interijer ne bih li proveo nešto vremena slikajući na prozoru, ali efekt je bio kao fen usred zime – toplo da boli. hot  Za svaki slučaj uzeo sam ulov iz antikvarijata za lagano čitanje, no uz plus 50 nikakvo čitanje nije lagano. Dvojica momaka u srednjim godinama skinuli su majice. Nije bio prekrasan prizor.

Putovanje na 40+, u prijevodu - što se mora, mora se! DSC02438_zpsaaubbnu8

Došli smo do Čepina, prve stanice prema Strizivojni-Vrpolju. Neke stvari su se promijenile otkad sam ja davne 2010. godine propješačio dotamo, za početak, nema više stanične zgrade. Ionako je bila ruglo. Putnika nema i dalje, što nije neko iznenađenje.

Putovanje na 40+, u prijevodu - što se mora, mora se! DSC02440_zpszuxdnc7h

Nakon Čepina dolaze Vladisavci koje ipak nisam slikao, tj. jesam, ali slika je takva da ju se ne isplati stavljati. Taman je kondukter došao, pa dok izvadim kartu pa dok, pa dok... Zato je sljedeće stajalište Dopsin. To je jedno od mjesta koje broji pokojeg putnika, no svakim voznim redom sve manje. Stajalište je na istoj geografskoj širini kao selo Vladislavci, no njihov službeni kolodvor nešto je sjevernije. Zašto? Ha...
Vidim da možemo vidjeti sve više upozorenja o opasnosti od vlaka. To je valjda jedini pravi napredak naših državnih željeznica na regionalnim i lokalnim prugama, sami sebe osigurali su od pravne odgovornosti. Sve ostalo tone kao Piccardov batiskaf Trst. storm

Putovanje na 40+, u prijevodu - što se mora, mora se! DSC02442_zpszyrxsglt

(biće toga još...)
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Putovanje na 40+, u prijevodu - što se mora, mora se! Empty Re: Putovanje na 40+, u prijevodu - što se mora, mora se!

Postaj by Pfaff sub 12 kol 2017 - 17:30

Dobro je počelo jedino ne vidim slikice. Češ mi ih poslati na mail?

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Putovanje na 40+, u prijevodu - što se mora, mora se! Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Putovanje na 40+, u prijevodu - što se mora, mora se! Empty Re: Putovanje na 40+, u prijevodu - što se mora, mora se!

Postaj by inflameswetrust sub 12 kol 2017 - 17:37

Ha, ne otvaraju se ničije slike s fotobaketa ovdje. Možda je došao kraj ovakvom konceptu putopisa?
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Putovanje na 40+, u prijevodu - što se mora, mora se! Empty Re: Putovanje na 40+, u prijevodu - što se mora, mora se!

Postaj by inflameswetrust sub 12 kol 2017 - 18:56

(test-molim obrisati)

Putovanje na 40+, u prijevodu - što se mora, mora se! DSC02557_zpshvyrxcol
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Putovanje na 40+, u prijevodu - što se mora, mora se! Empty Re: Putovanje na 40+, u prijevodu - što se mora, mora se!

Postaj by borna sub 12 kol 2017 - 19:42

Zaboravi photob. (ili im plati), prebaci slike na google+ ili neki oblačak (kojih se namnožilo zadnje vrijeme). Više-manje svi nude do 10 Gb besplatne
pohrane (za sada grinko )
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8947
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Putovanje na 40+, u prijevodu - što se mora, mora se! Empty Re: Putovanje na 40+, u prijevodu - što se mora, mora se!

Postaj by inflameswetrust uto 15 kol 2017 - 12:29

Te pare ne dam nikome ako nešto doooobro ne dobijem zauzvrat! Trebat će tražiti dobru alternativu sada, makar je šteta što će gomila slika nepovratno kvragu...
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Putovanje na 40+, u prijevodu - što se mora, mora se! Empty Re: Putovanje na 40+, u prijevodu - što se mora, mora se!

Postaj by borna uto 15 kol 2017 - 12:33

Pa ne moraju slike smiling devil - ti ih na Pb još vidiš i možeš ih (ponovo) skinuti na svoj komp ili neki vanjski hard!
Kasnije ih prebaci na neki oblak (kao što ti već rekoh)
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8947
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Putovanje na 40+, u prijevodu - što se mora, mora se! Empty Re: Putovanje na 40+, u prijevodu - što se mora, mora se!

Postaj by inflameswetrust uto 15 kol 2017 - 12:45

Ma sve slike još su na hardovima, dvdovima, i svemu vidljivome i nevidljivome, problem je to što su izgubljeni linkovi na već postojeće dretve. A u kojekakve putopise i reportaže ode ponešto truda, a to sve neću ispočetka...
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Putovanje na 40+, u prijevodu - što se mora, mora se! Empty Re: Putovanje na 40+, u prijevodu - što se mora, mora se!

Postaj by Damir pet 18 kol 2017 - 13:17

Ja sam prešao na Postimage.org i mogu ti reći da je o.k! Probaj Cool
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Putovanje na 40+, u prijevodu - što se mora, mora se! Empty Re: Putovanje na 40+, u prijevodu - što se mora, mora se!

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.