Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Slike autobusa

+30
KAPO
gorgoroth
leteči vlak
DD
lukas
Pfaff
seabral
zele
sali
Jezdimir Uskoković
LLeon
ZlayoZg
Miha
5ar
gaspa
NP-549
john
kobler
ikar
Tomek
kico101
Thommo
nukleusri
kriticar
Krpan
EuroTrakker
novi_shef
Pula-Terminal
kiki273
Narcis
34 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 17 / 17. Previous  1 ... 10 ... 15, 16, 17

Go down

Slike autobusa - Page 17 Empty Re: Slike autobusa

Postaj by ikar sub vel 06, 2021 5:40 pm

Ta dva voze Školu Potpićan i uglavnom su 1281 i jedan od Ambasadora. 1113 je u zadnje vrijeme vozika Školu Kršan. Za razliku kd nje, se(s)tra 1114 iz Like je rashod od kraja Studenog.
ikar
ikar
Moderator
Moderator

Broj postova : 1128
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Slike autobusa - Page 17 Empty Re: Slike autobusa

Postaj by gaspa ned lip 20, 2021 8:07 pm

Pretražnik nije našao, što ne znači da slika ipak nekad nije objavljena - uglavnom, podsjećanje (nekom upoznavanje) s jednim većini rjeđe (ili nikako) viđenim vozilom - 1518.

Slike autobusa - Page 17 Autotrans-1518

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

Pfaff likes this post

[Vrh] Go down

Slike autobusa - Page 17 Empty Re: Slike autobusa

Postaj by gaspa pon lip 21, 2021 8:51 pm

I opet putnici skitači nadopunjuju fotodokumentaciju...

Nedostajući 1536

Slike autobusa - Page 17 Autotrans-1536

i isto tako nedostajući (koji nije ostao u Splitu, kako je NP posumnjao) 1630

Slike autobusa - Page 17 Autotrans-1630

Samo vi recite, kad vam opet nešto zafali, nać' ću ja njega negdje usput...

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Slike autobusa - Page 17 Empty Re: Slike autobusa

Postaj by kriticar ned tra 03, 2022 12:02 pm

Još prije više od devet mjeseci gaspa se ponudio da će sliati ono što nedostaje. Dosad ga nismo gnjavili da ispuni obečanje. Ali mogao bi poslikati 1678, servisno vozilo koje je stacionirano u Zagrebu. Peugeot Partner bijele boje (caddy tipa) ima istaknut gbr. i reg RI6313M.
Zna se motati po AKZ skupa sa crnim Polom reg RI4471M koji nema istaknut gbr. 1674, a vjv i logo tvrtke.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Slike autobusa - Page 17 Empty Re: Slike autobusa

Postaj by gorgoroth ned tra 03, 2022 5:19 pm

Je li i ovo novost

Slike autobusa - Page 17 QQdvoLt

gorgoroth

Broj postova : 1499
Lokacija : rijeka
Registration date : 18.06.2008

[Vrh] Go down

Slike autobusa - Page 17 Empty Re: Slike autobusa

Postaj by kriticar ned tra 03, 2022 6:47 pm

Ovo bi mogao biti jedan od dva Ford Focusa GBR.1591. Drugi, 1590 mislim da je rashodovan već neko vrijeme. Pristigli negdje prije četiri godine.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Slike autobusa - Page 17 Empty Re: Slike autobusa

Postaj by gaspa pet srp 01, 2022 11:21 am

Ima tu fanatičnih zaljubljenika u Arrivu koji nas zaista drže u tijeku događaja, što je svakako pohvalno. Ja sam, pak, nepopravljivi nostalgičar, tradicionalist, što li, i teško mi novotarije odmah prirastaju k srcu. Zapravo, moglo bi se reći da imam vremensko kašnjenje, jer ono na što danas gledam sa simpatijom je nekad bila novotarija koju sam prezirao za volju neke druge starije stvari.

Da ne filozofiram, evocirat ću malo prošlost. Stara dama 1195 se još dobro drži. I ono što me oduševljava – ostala je Autotrans. Kakva Arriva, kakvi bakrači... S radošću sam bacio oko na shemu bojanja. Ipak je Autotrans hrvatska prijevoznička legenda i uvijek mi ga je takvog, domaćeg, drago vidjeti. Još da je bio okrenut na drugu stranu…

Slike autobusa - Page 17 Autotrans-1195


______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

borna likes this post

[Vrh] Go down

Slike autobusa - Page 17 Empty Re: Slike autobusa

Postaj by NP-549 sub srp 02, 2022 7:33 am

Došla nova novcata u Crikvenicu 2004. Vozio ju isti šole puno godina, uglavnom na jutarnjoj za Rab
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Slike autobusa - Page 17 Empty Re: Slike autobusa

Postaj by borna sub srp 02, 2022 9:13 am

Kroz protekle 43 godine vozio sam se nekoliko puta Autotransom iz Zagreba i do njega, najteže je bilo prvih godina po
starim drndavim cestama na otoku koje su bile pune uspona i padova te oštrih zavoja. Spuštalo se sa glavne ceste u svako
(tada) selo pa je potrajalo dok bi došli do trajekta odnosno kasnije mosta.
Načekali smo se dok je otvoren autoput cijelim putem a najteže je do prošle godine bilo popesti se na Jelenje.
Jedno putovanje mi je ostalo u sjećanju (lošem), otprilike 80-te kad smo trebali krenuti za Zagreb. Čekali smo i čekali autobus
koji nikako da se pojavi (tada nije bilo ćari mobitela a i telefoni u kućama su bili rijetki.
Nakon otprilike 2 sata zakašnjenja se pojavio jedan drugi bus, šofer nam je rekao da se prvi pokvario te da se čekala
zamjena. Taj drugi je bio još stariji, dimio je, tresao se kod kočenja pa nas je bilo strah za spuštanja sa strmog Treskavca.
Taman malo prije Krka mu je pukla guma pa se nekako dovukao do svoje stanice i garaže u Krku.
Tada sam vidio da su mu sve gume bile "ćelestonke".
Bilo nas je dosta iz Baške i Punta za Zagreb, neki putnici su odlučno rekli da se sa takovim autobusom neće dalje voziti!
Na kraju su popravili redovni bus (čekali smo još dobar sat) i krenuli njime dalje u vrijeme kad smo skoro trebali biti u Zg.
Šofer je vozio kao manijak a u busu je puhalo kroz sve prozore kao da su otvoreni pa smo doma došli sa upaljenim očima,
glavoboljom i bolnim mišićima vrata i ruke na strani prozora. Evil or Very Mad
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8922
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Slike autobusa - Page 17 Empty Re: Slike autobusa

Postaj by ikar ned srp 03, 2022 8:31 pm

gaspa je napisao/la:Stara dama 1195 se još dobro drži.

Nažalost, ova lokacija di je uvijek parkirana je najava da neće još dugo. Prije nje je tu stajala 1113, a prije nje 1281. Uglavnom najstariji bus u Labinskoj jedinici. Inače vozi Školu Potpićan.
ikar
ikar
Moderator
Moderator

Broj postova : 1128
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Slike autobusa - Page 17 Empty Re: Slike autobusa

Postaj by gorgoroth pon kol 08, 2022 7:22 pm

Hajduk, 1683,ST-1302-TH


Slike autobusa - Page 17 P5pBsRz


Slike autobusa - Page 17 3Pp4f5A


Slike autobusa - Page 17 ZalVP17


Slike autobusa - Page 17 FjeAjHv


Slike autobusa - Page 17 ZggSGEY

gorgoroth

Broj postova : 1499
Lokacija : rijeka
Registration date : 18.06.2008

borna likes this post

[Vrh] Go down

Slike autobusa - Page 17 Empty Re: Slike autobusa

Postaj by kriticar uto kol 09, 2022 6:13 am

Ovo je prvi slučaj za koji znamo u povijesti Autotransa da je jedna tablica prenjeta s autobusa na autobus. Tablicu ST-1302-TH nosio je jedno vrijeme MAN gbr.1531, još dok se uglavnom koristio za prijevoz momčadi Hajduka
Ranije je bio samo prenošenje tablica sa osobnih auta na druga osobna auta.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Slike autobusa - Page 17 Empty Re: Slike autobusa

Postaj by NP-549 uto kol 09, 2022 4:56 pm

Da li je umeđuvremenu bila odjavljena ili je prebačena sa 1531 na 1683 ?
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Slike autobusa - Page 17 Empty Re: Slike autobusa

Postaj by gaspa uto sij 16, 2024 12:41 pm

U čemu bi se tema Slike autobusa trebala razlikovati od teme Vozni park? Možda što u prvoj objavljujemo slike vozila raznih generacija a u drugoj jednokratno novitete? A vidim i da kritičara brine stanje u Slavoniji i rade li mu tamo iza leđa. Sumnjam da ću ovim prilogom rasvjetliti stvari, ali nek se nađe.

Dakle, malo da prekinem praćenje noviteta osvrtom na sadašnjost koja odražava prošlost. Kakva je situacija u Slavoniji? Između ostalog, bratstvo i jedinstvo nije umrlo s bivšom državom. I ovdje su pomiješani Slavonci s Primorcima i pomažu jedni drugima. Postavim li pitanje što se krije iza broja 1613 Kritičar će vjerojatno odgovoriti k'o iz topa. Je li odgovor točan, vidjet će se uskoro.

Tema nam prikazuje redom luksuzne autobuse. Ima takvih i na istoku.

Slike autobusa - Page 17 Arriva-Panturist-Scania-Na-ice-441-385

Ovaj i dio ostalih parkiran je nosom u nepristupačno grmlje ili u izravnom protusvjetlu pa ih nisam mogao fotodokumentirati iz kuta kako ja to volim, običavam i drugima popujem.

Još uvijek nešto veliko i udobno.

Slike autobusa - Page 17 Arriva-Panturist-VDL-Bova-Na-ice-441-383

Ovaj vozi na liniji 64 za koju znaju koja je samo oni koji se njome voze. Tu sad ide i jedna već sto puta ispričana priča, upakirana na drugi način. Slikam ja i slikam na autobusnom kolodvoru Našice kad li mi jedna osoba u kratkim hlačama počne s pričom kako ja radim nešto zabranjeno, kako on to treba nešto dojaviti, da sam ne bi imao neugodnosti, jer su ovi autobusi angažirani od MORH-a pa će se sad znati koji autobus vozi na kojoj liniji itd. itd. Onda mu se pridruži kolega a ovaj mu paničnim i gotovo plačnim glasom kaže: Slikao je autobuse. Ovaj drugi slegne ramenima i kaže: Pa što onda? I lamentacija krene ispočetka. Preostalo mi je jedino reći da to zaista treba prijaviti jer kako to da vojna tajna stoji na javnom mjestu (ne trebam slikati, mogu i zapamtiti), još k tome s javno istaknutim pločama itd. itd. i tako stvar bje apsolvirana.

Idemo dalje na jedan koktel – mješavinu marki i veličina. Nije u Našicama nego u Valpovu. A dvije starije snaše baš su na praznom kolodvoru našle divanit' i smetaju li, smetaju, baš poput Pfaffovih bečkih biciklista, ili automobila, ili uobičajenih dokonih ne prolaznika nego stajanika.

Slike autobusa - Page 17 Arriva-Valpovo-autobusna-stanica-441-324

A sad se s luksuzne klase spustimo među obične smrtnike jer i takve Arriva prevozi Slavonijom na kraćim lokalnim linijama.

Slike autobusa - Page 17 Arriva-Na-ice-AK-441-386

Eto odgovora na pitanje s početka. Zanimljivo kako su registracijske oznake u nizu a garažni brojevi nisu.

Za kraj još malo pojedinaca.

Slike autobusa - Page 17 Arriva-Panturist-418-MAN-Lion-s-Regio-Na-ice-441-380

Slike autobusa - Page 17 Arriva-Panturist-MAN-Lion-s-Regio-Na-ice-441-382

Slike autobusa - Page 17 Arriva-Panturist-Mercedes-Intouro-Na-ice-441-384

Slike autobusa - Page 17 Arriva-Panturist-8315-VDL-Berghof-Ambassador-Na-ice-441-381

Slike autobusa - Page 17 Arriva-Panturist-Ambassador-Valpovo-441-325

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

kriticar and borna like this post

[Vrh] Go down

Slike autobusa - Page 17 Empty Re: Slike autobusa

Postaj by kriticar uto sij 16, 2024 3:52 pm

gaspa je napisao/la:Postavim li pitanje što se krije iza broja 1613 Kritičar će vjerojatno odgovoriti k'o iz topa. Je li odgovor točan, vidjet će se uskoro.
1613 VDL Ambassador reg RI-9548-E. A ako si ga ulovio u Slavoniji možda su mu mijenjali pločice.
Možda će sada zbog motora manje kubikaže svi Ambassadori u nešto , od priobalja, ravniju Slavoniju, a njihovo mjesto zauzeti ove u prosincu pristigle Setre LE Business. U početku, kada su stigli 2019. četrnaest ih je završilo u Autotransu, 20 u Panturistu, a čak 26 u App. Tada su one starije iz prve grupe kojih je bilo na posudbi i u Autotransu i u App rashodovali. Njih je ukupno bilo 34. Svi pristigli u Panturist jer tada još Autotrans i App još nisu bili Arriva.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Slike autobusa - Page 17 Empty Re: Slike autobusa

Postaj by gaspa uto sij 16, 2024 9:29 pm

Nisu mu mijenjali pločice, eno ga na slici gore s upravo tom riječkom registracijom

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Slike autobusa - Page 17 Empty Re: Slike autobusa

Postaj by kriticar sri sij 17, 2024 8:35 am

Ti Ambassadi su po koncepciji LE autobusi po dolasku u Hrvatsku prilagođeni školskom prijevozu.
Autotrans sada nabavlja Setre S415 LE Business koje su ista klasa autobusa. Nemam podatke koji točno motori u njima, ali se nadam da su zapreminom primjerjeniji priobalju sa cestama punim uspona i padova nego oni koji su u Ambassadorima.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Slike autobusa - Page 17 Empty Re: Slike autobusa

Postaj by NP-549 sri sij 17, 2024 9:19 am

Dobro pitanje, nebi se iznenadio da je mali motor OM936. Al dobro, da se fanj izvuć i sa prijenosom, a Ambasadori su imali diferencijal tako da je bio nekretnina
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Slike autobusa - Page 17 Empty Re: Slike autobusa

Postaj by kriticar sri sij 17, 2024 2:13 pm

Kao da su u Nizozemskoj trebali savladavati uspone. Prvi kupac dizajnira bus po svojim potrebama i ne uzima ono što mu ne treba. Tu je zamka kupovanja polovnih autobusa.
A za dobiti veću snagu u niželitarskom motoru treba puno više goriva i sigurno potrošnja Ambassadora u Istri i Slavoniji nije ista. U Transu ih je većina PJ Vratila i sada su skoro svi preostali uglavnom u PJ Istra i PJ Labin.
Motor manje zapremine štedi u nekoj normalnoj eksploataciji ( kada ga voziš po ravnu i bez velikih opterečenja. Ali da bi razvio veću snagu treba više okretaja i onda guta gorivo i normalno više se haba. Ali kome ne treba ne uzima veći motor. Takav autobus je u startu jeftiniji.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Slike autobusa - Page 17 Empty Re: Slike autobusa

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 17 / 17. Previous  1 ... 10 ... 15, 16, 17

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.