Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Požutjele Delnice

5 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Go down

Požutjele Delnice Empty Požutjele Delnice

Postaj by gaspa ned 6 srp 2008 - 16:02

Opraštavši se od ekipe prije odlaska na godišnji, Phalanx je izrazio nadu da će moj odmor biti negdje uz neku prugu. Nije bio i nije trebao biti. Ali, prvi kontakt s prugom u uporabi bio je već na sam dan dolaska. Zaustavivši se na vidikovcu Žingrlet, namjeravajući okinuti panoramsku sliku Delnica, začuh neki približavajući se štropot. Da peha! Nikad nemam foto opremu u prtljažniku, ovaj put sam je imao. Totalno nespreman, izvlačivši aparat iz prepunog prtljažnika porušio sam dio prtljage po cesti (na tlo je zviznuo i drugi fotić), ali - uspio sam.
Požutjele Delnice 0266-001

Rekao sam - mjesto odmora daleko je od pruga bilo koje vrste, uključivši i šumske željeznice. Ali, kako Phalanxu (i drugima) srušiti nade? I, što mi je preostalo nego tražiti prugu. Prvotna ideja bila je: odvojak industrijske pruge u Lučicama. No, nisam bio takve sreće kao riječki dvojac. Vidio sam stupove i kontaktni vod, prostor je bio ograđen (što skladište kabela, što pilana) a do samog račvišta pruga nije vodio ni jedan suvisli put. Gambanje prugom od Delnica kroz usjek nije mi bilo suviše privlačno jer trasa baš i nije nudila suviše mjesta za uzmak kad pruga počne ispunjavati svoju svrhu tj. kad njome prođe vlak.

I tako su ceh platile Delnice. Još pred koji dan zapazio sam da se tamo sve žuti. Radovi na infrastrukturi negdje u kraju su u punom jeku. No, počnimo od same stanične zgrade koju sam tek sad dobro i u cijelosti ošacao i utvrdio da je neobično mala za mjesto (pardon: grad) koji je neko središte Gorskog Kotara
Požutjele Delnice 0266-284

Kolodvor ima 6 kolosjeka od kojih su 4 požutjela
Požutjele Delnice 0266-286

Požutjele Delnice 0266-278

Očigledno, Delnice su dugoročna baza
Požutjele Delnice 0266-276

Nisam baš shvatio što se i gdje se radi - jedina aktivnost bila je vozikanje gore-dolje slijedećeg vozila
Požutjele Delnice 0266-280

Požutjele Delnice 0266-270

A najbolja mu je fora da, kad mijenja kolosjek, prelazi za svoju duljinu cestovni prijelaz i štenta vozače, kojima se uvijek pali crveno svjetlo. Pa, kad ga jednom skužiš da je on uzrok crvenila i zvonjave, više se na signal i ne obazireš (ako ti je dotični u vidnom polju). Ali, i takvi se oko dva sata (14:xx) smire...
Požutjele Delnice 0266-282

...a neki odu spavati u garažu
Požutjele Delnice 0266-281

Svašta se tu od vozila može zateći - od malih...
Požutjele Delnice 0266-277

Požutjele Delnice 0266-275(ah, i ovaj se vozikao)

...do velikih i složenih
Požutjele Delnice 0266-283

Požutjele Delnice 0266-287

Požutjele Delnice 0266-288

Požutjele Delnice 0266-290

Požutjele Delnice 0266-289

Koliko ovaj vagon ima ručki...
Požutjele Delnice 0266-291

Još neko vozilo
Požutjele Delnice 0266-292

O, pa HŽ-infrastruktura ima i cisterne ?!
Požutjele Delnice 0266-293

Pa kad smo vidjeli što se od voznog parka ima vidjeti, možemo u HŽ dućan na otvorenom. Danas su na akciji bili sklopovi skretnica (hoćete li da vam ih umotaju ili ćete ih upotrijebiti na licu mjesta?)
Požutjele Delnice 0266-271

Požutjele Delnice 0266-272

Čini se da se suh DPŽ-a širi, jer me, uz uvažavanje činjenice da je dan bio podosta vruć, nitko nije ništa pitao (a nisam došao s preporukom Koblera, Glažara i drugih utjecajnih riječkih osoba) - dapače, gotovo da i nisu obraćali pažnju na mene, uključujući i policijsku ophodnju. Ili sam pronašao neki stav koji odaje jako službenu osobu koju je bolje ništa ne pitati, da ne počne s protupitanjima.

No, u Delnicama ipak nije sve tako žuto kako izgleda. Ima i plavog, tj. bilo je.
Požutjele Delnice 0266-274-1

Požutjele Delnice 0266-273-1

Možda ste očekivali više detalja, ali ja sam uglavnom fotograf-globalist. Izbezumljen što od količine objekata snimanja, što od vrućine uradio sam ovo ovako kako sam. I vratio se u spokojnu dubinu, mir i hlad goranskih šuma.

I nek mi još netko spomene godišnji uz željeznice...
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Požutjele Delnice Empty Re: Požutjele Delnice

Postaj by Phalanx ned 6 srp 2008 - 18:38

Eto kako pravi railfan, niti uz najbolju namjeru ne može pobjeći od željeznice... (A, moram priznati da se i sam ponekad toga strašim!).
No, iako Delnice nisu bile u planu i programu, nadam se da ti nije žao. Mogli bi to nazvati "aktivnim godišnjim" ili "dodatnim turističkim sadržajima" Wink U svakom slučaju, bar si in live ver. vidio kolodvor Delnice za koji se slažem da je relativno malen u odnosu na grad koji predstavlja. Iako su mi ti stilizirani kolodvori po Gorskom Kotaru vrlo simpatični, i dalje ostaje činjenica da ih je većina ista - kako oni maleni, tako i ovi veći. To su ostaci MAVove arhitekture s kraja 19. stoljeća i kao takvi specifičnost za sebe, ali rekao bih "Štacion - poslastice" za DePeŽeovce...

______________________________________
Požutjele Delnice 111yw9
Phalanx
Phalanx
Moderator
Moderator

Broj postova : 545
Lokacija : Rijeka / Karlovac
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Požutjele Delnice Empty Re: Požutjele Delnice

Postaj by Barney ned 6 srp 2008 - 19:06

Odlicne fotke! Bas sam uzivao gledajuci ih. Narocito su dobre one skretnice koje djeluju kao da su upravo spremne za ugradnju na neku maketu. Nazalost ne i Marklinovu jer ocito nemaju treci vod odnosno njihov "tockasti kontakt". Smile

A sad ti zelim ugodan odmor u debeloj 'ladovini goranskih suma.

Barney
Barney
Barney

Broj postova : 930
Lokacija : Zagreb
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Požutjele Delnice Empty Re: Požutjele Delnice

Postaj by Pfaff ned 6 srp 2008 - 19:46

Prekrasno!
Uspio si pogoditi pravi duh riječkih reportaža...
Thomcro će se vjerovatno žaliti da mu onaj vagon za specijalne terete nisi slikao pod 90° (zbog teksture).
BTW, mora da smo se negdje krajcali - ja sam se upravo vratio iz GK!
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Požutjele Delnice Empty Re: Požutjele Delnice

Postaj by Gost ned 6 srp 2008 - 20:07

Pero je napisao/la:...Thomcro će se vjerovatno žaliti da mu onaj vagon za specijalne terete nisi slikao pod 90° ...
Ne brini, odavno se taj vagon kotrlja prugama Trainza mrgreen . Pobrinuo sam se sam za texturu.

Gaspa ... clap clap clap

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Požutjele Delnice Empty Re: Požutjele Delnice

Postaj by portos ned 6 srp 2008 - 21:28

Očito je reelektrifikacija i obnova postoječe pruge u punom jeku, a Delnice su baza ZOP-a. Dan kada će Moravice biti samo prolazni kolodvor, Asee i Brene u Rijeci normalna stvar a Žutke i Gomulke prošlost sve se više bliži.

______________________________________
Požutjele Delnice 3Strijelemale Požutjele Delnice Citelis18CNGGIF-1
portos
portos
Moderator
Moderator

Broj postova : 580
Age : 53
Lokacija : Zaprešić
Registration date : 14.06.2008

[Vrh] Go down

Požutjele Delnice Empty Re: Požutjele Delnice

Postaj by Phalanx ned 6 srp 2008 - 21:55

portos je napisao/la:...Dan kada će Moravice biti samo prolazni kolodvor, Asee i Brene u Rijeci normalna stvar a Žutke i Gomulke prošlost sve se više bliži.

Iako je to nezaobilazna realnost, moram priznati da mi iz današnje perspektive to zvuči nekako čudno... ASEA na riječkom kolodvoru... volim tu lokomotivu, ali jednostavno mi nekako "ne prolazi" u ovaj kraj. Čudno, čudno... Rolling Eyes Ajd, bar će forumi imat koristi od toga - već vidim tisuće tema i postova na foru: "Brena u Fužinama", "ASEA na Kvarneru" i slične domišljatosti... Wink

______________________________________
Požutjele Delnice 111yw9
Phalanx
Phalanx
Moderator
Moderator

Broj postova : 545
Lokacija : Rijeka / Karlovac
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Požutjele Delnice Empty Re: Požutjele Delnice

Postaj by Gost ned 6 srp 2008 - 22:05

Phalanx je napisao/la:... već vidim tisuće tema i postova na foru: "Brena u Fužinama", "ASEA na Kvarneru" i slične domišljatosti... Wink
I tuga za Žutkama :( .

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Požutjele Delnice Empty Re: Požutjele Delnice

Postaj by Barney pon 7 srp 2008 - 0:02

thomcro je napisao/la:
Pero je napisao/la:...Thomcro će se vjerovatno žaliti da mu onaj vagon za specijalne terete nisi slikao pod 90° ...
Ne brini, odavno se taj vagon kotrlja prugama Trainza mrgreen . Pobrinuo sam se sam za texturu.

Gaspa ... clap clap clap

Pero ocito ne zna da se americke strip kompanije bore za prava oko novog super heroja koji ce biti znan pod imenom...

THE INVINCIBLE REPAINTER (tm)

maestro maestro maestro

Barney
Barney
Barney

Broj postova : 930
Lokacija : Zagreb
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Požutjele Delnice Empty Re: Požutjele Delnice

Postaj by Gost pon 7 srp 2008 - 0:16

Barney je napisao/la:Pero ocito ne zna da se americke strip kompanije bore za prava oko novog super heroja koji ce biti znan pod imenom...

THE INVINCIBLE REPAINTER (tm)

maestro maestro maestro

Barney
lud od smijeha rolling on the floor lud od smijeha

Ubijamo čovjeku nisi_on_topic lijep putopis.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Požutjele Delnice Empty Re: Požutjele Delnice

Postaj by gaspa pon 7 srp 2008 - 10:24

Pero je napisao/la:Uspio si pogoditi pravi duh riječkih reportaža...
Pa, kad sam imao tako dobre uzore... Very Happy
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Požutjele Delnice Empty Re: Požutjele Delnice

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.