Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZET razno

+15
besposlenpop
MAN SU220
davorvis
Pfaff
inflameswetrust
sali
Laurus
borna
gaspa
Tomek
ICE-3M
kiki273
seabral
Barney
Narcis
19 posters

Stranica 8 / 11. Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next

Go down

ZET razno - Page 8 Empty Re: ZET razno

Postaj by ICE-3M ned 6 oľu 2022 - 15:33

Nakon remonta pruge Mihaljevec - Dolje je prvi krug napravil 2301 ili 2302 i to je bilo to. Mislim da na redovnoj liniji nije nikad bil. 2301 vozi na 8, a vikendom na 13, dok je 2302 na 9.
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 8 Empty Re: ZET razno

Postaj by MAN SU220 ned 6 oľu 2022 - 20:15

Vozili su za otvorenje žičare.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 8 Empty Re: ZET razno

Postaj by MAN SU220 pet 11 oľu 2022 - 15:28

Prorijedili su vozni red tramvajskih linija od 14.3.
Sve linije su izgubile po jedan polazak po satu osim 1, 5, 8 i 15.

Do izmjena dolazi zbog globalnih okolnosti koje utječu na opskrbne i logističke lance, pa tako i na organizacijski aspekt prometa, a cilj prilagodbe rasporeda je nastaviti građanima pružati pouzdanu uslugu uz zadržavanje visokog standarda javnog prijevoza. je napisao/la:
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 8 Empty Re: ZET razno

Postaj by kriticar pet 11 oľu 2022 - 20:45

A nisu naveli pravi razlog? Što im fali? Vozači ili tramvaji?
Najlakše je izmisliti neki objektivni razlog.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 8 Empty Re: ZET razno

Postaj by NP-549 pet 11 oľu 2022 - 20:58

Očito fali voznih jedinica jer nije bilo redukcija kad je bio velik broj ljudi na bolovanju zbog bolesti i izolacije.  Sad kad je sve palo za 10 puta oni ukidaju. Bit će da je nabava zapela
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2430
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 8 Empty Re: ZET razno

Postaj by MAN SU220 pet 11 oľu 2022 - 23:09

MAN SU220 je napisao/la: A zašto me uopće uhvatilo da počnem o ovome jer mislim da će se u narednom periodu tramvajska mreža morati počet smanjivat odnosno da će se neke linije ukidat ili skraćivat. Razloge neću nabrajat jer mi nonstop kontrirate. Ali evo nadam se da nisam u pravu i da se to ipak neće dogoditi. Laughing


To je ono čega sam se ja bojao. Polako je krenulo a ić će sve na gore, pa ću prognozirat za dalje.

Linija 1 Zapadni kolodvor - TBJJ - GK - Savišće
Linija 2 Črnomerec - jukićeva - vukovarska - Savišće
Linija 3 se ukida, prerijetko će vozit
Linija 4 ostaje ista
Linija 5 ostaje ista
Linija 6 Črnomerec - Zapruđe, zamjena sa 8 na Sopot.
Linija 7 ostaje ista
Linija 8 Gračansko dolje - Sopot, produžuje se na dolje i zamjena sa 6 na Zapruđe
Linija 9 ostaje ista
Linija 11 ostaje ista
Linija 12 ostaje ista
Linija 13 se ukida, prerijetko će vozit
Linija 14 ostaje ista, možda zamjena sa 17 na Zapruđe
Linija 15 se ukida
Linija 17 ostaje ista, možda zamjena sa 14 na Prečko
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 8 Empty Re: ZET razno

Postaj by kriticar ned 13 oľu 2022 - 9:59

Liniju 1 rerutiraš. Bi li ostalo dovoljno kapaciteta za potez TBJJ-Borongaj? S tim bi linija 13 postala nepotrebna na sektoru TBJJ-GK.
Ti bi liniju 8 koja ne ide ni preko TBJJ ni GK kroz NZ, a skratio liniju 6 koja ide preko oba . Po meni stupidno. Što s tim dobijaš? Samo prebacivanje dva tri travaja sa linije 6 na liniju 8.
Istovremenio inzistiraš na povezivanju Savišća sa TBJJ.  Za čim opet po večini diskusija nema neke suvisle potrebe.
Zašto ne inzistiraš na povezivanju i Prečkog i Mihaljevca sa GK?
Onda 8 na Dolje? Opet nepotrebno, pogotovo što gore ne mogu NT2200 koje disponiraju na toj liniji zbog kratkoće staničnih perona na toj ruti. Radije da može produžiti liniju 14 koja povezuje TBJJ.
Ukidanjem linija 3 i 13 umjesto tri ulicom grada Vukovara nudiš samo jednu liniju i uskračuješ direktnu vezu sa TBJJ. Ne znam bi li preko Vukovarske to bilo dovoljno.
Ne uvažavaš tuđe argumente, a za svoje želje ne navodiš baš neke argumente. Najjači ti je "trebalo bi...".
Mijenjati da bi se nešto mijenjalo ne znam koliko ima smisla. Pogotovo što nitko od nas ne raspolaže sa svim podacima koje efekte bi to proizvelo i da li stvarno ima dovoljno putnika kojima to treba.
A nitko nije uračunao globalne okolnosti zbog kojih se od sutra smanjuje slijed tramvaja na većini linija.
Problem nisu linije već izgleda raspoloživi tramvaji i vozači ma koliko na iz ZET-a lagali. Jer izgleda ranija uprava ZET nije mogla osigurati da ih bude dovoljno. Trebalo je stimulirati rođe i kumove, a ne prijeko potrebne radnike. Hoće li aktuelnom gradonačelniku biti dovoljan cijeli mandat da sve to ispravi? Teško.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 8 Empty Re: ZET razno

Postaj by MAN SU220 ned 13 oľu 2022 - 18:19

Trenutno na 8 voze oba NT 2200 tako da ta priča da nemogu pada u vodu.

Linija 8 na relaciji Gračansko dolje - Sopot bi se napokon dobila jaka linija s dobrim taktom a ušteda je koji tramvaj na 6 i 15 sa kojima bi se onda popunila 8. Ovo su samo moje prognoze, ne želje kako će ispast na kraju.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 8 Empty Re: ZET razno

Postaj by MAN SU220 ned 13 oľu 2022 - 23:49

Vukovarska bi ostala na 2ici i 5ici, tko želi otamo u centar grada nažalost uz presjedanje ko i prije.

Potez TBJJ - Borongaj se mora vodit samo sa 17icom, ne sa dvije linije ko sad.

Prečko i Mihaljevac sa GK? Hmmm, nemam baš ideju kako, jedino zamjena 4 i 5 Prečko - Savski most ali nisam baš za tu opciju, a Mihaljevac smo već rekli kako, jedino uz skretanje jurišićeva - praška.

8 ili 14 na Dolje? Radije 8 jer 14 bi bila preduga a 8 bi onda mogla vozit i vikendom i kao što sam već reko, prava linija s dobrim taktom od cca 9-10 min.

To je moja vizija kako bi ovo moglo ispast u narednom periodu. Smanjenje sa 15 na 12 linija koje bi sve vozile i radnim danom i vikendom.

1 Zapadni kolodvor - Savišće (svakih 7 min)
2 Črnomerec - Savišće (svakih 9 min)
4 Savski most - Dubec (svakih 9 min)
5 Prečko - Dubrava (svakih 9 min)
6 Črnomerec - Zapruđe (svakih 6/7 min)
7 Savski most - Dubec (svakih 9 min)
8 Gračansko dolje - Sopot (svakih 9 min)
9 Ljubljanica - Borongaj (svakih 8 min)
11 Črnomerec - Dubec (svakih 7 min)
12 Ljubljanica - Dubrava (svakih 7 min)
14 Mihaljevac - Prečko (svakih 7 min)
17 Borongaj - Zapruđe (svakih 7 min)
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 8 Empty Re: ZET razno

Postaj by kriticar pon 14 oľu 2022 - 8:56

MAN SU220 je napisao/la:Trenutno na 8 voze oba NT 2200 tako da ta priča da nemogu pada u vodu.

Linija 8 na relaciji Gračansko dolje - Sopot bi se napokon dobila jaka linija s dobrim taktom a ušteda je koji tramvaj na 6 i 15 sa kojima bi se onda popunila 8. Ovo su samo moje prognoze, ne želje kako će ispast na kraju.

Na liniji 8 svi vozni redovi su bili popunjeni sa NT2200. A to je puno više od dva. Poslije neke frke na Mihaljevcu na linijama 8 i 14 se disponiraju samo NT2200.
A za većim tramvajem od solo Čeha nema potrebe poslije Mihaljevca. Osim naravno u nekim izuzetnim prilikama kao što je bilo otvaranje žičare za javnost. A ostali učesnici diskusije kažu da i peroni stajališta nisu dovoljno dugi za duže tramvaje. A po broju tramvaja ništa ne dobijaš. Putnika poslije Draškovićeve prema jugu i sada je malo.

I nisi odgovorio ni na jedno pitanje. I opet si bez argumenata na temelju kojih prognoziraš.
Pa te opet pitam zašto baš treba povezati Sopot sa Gračanskim Doljem linijom koja ne prolazi preko GK i TBJJ. Ili je bolje da tramvaj iz Sopota ide i na GK i TBJJ. Nije bitno da bude jaka linija ako nema dovoljno putnika.
Nije bitno kako je linija označena, Bitno je da zadovoljava potrebe putnika.

MAN SU220 je napisao/la:
Vukovarska bi ostala na 2ici i 5ici, tko želi otamo u centar grada nažalost uz presjedanje ko i prije.

Potez TBJJ - Borongaj se mora vodit samo sa 17icom, ne sa dvije linije ko sad.

Prečko i Mihaljevac sa GK? Hmmm, nemam baš ideju kako, jedino zamjena 4 i 5 Prečko - Savski most ali nisam baš za tu opciju, a Mihaljevac smo već rekli kako, jedino uz skretanje jurišićeva - praška.

8 ili 14 na Dolje? Radije 8 jer 14 bi bila preduga a 8 bi onda mogla vozit i vikendom i kao što sam već reko, prava linija s dobrim taktom od cca 9-10 min.

To je moja vizija kako bi ovo moglo ispast u narednom periodu. Smanjenje sa 15 na 12 linija koje bi sve vozile i radnim danom i vikendom.

1 Zapadni kolodvor - Savišće (svakih 7 min)
2 Črnomerec - Savišće (svakih 9 min)
4 Savski most - Dubec (svakih 9 min)
5 Prečko - Dubrava (svakih 9 min)
6 Črnomerec - Zapruđe (svakih 6/7 min)
7 Savski most - Dubec (svakih 9 min)
8 Gračansko dolje - Sopot (svakih 9 min)
9 Ljubljanica - Borongaj (svakih 8 min)
11 Črnomerec - Dubec (svakih 7 min)
12 Ljubljanica - Dubrava (svakih 7 min)
14 Mihaljevac - Prečko (svakih 7 min)
17 Borongaj - Zapruđe (svakih 7 min)

Oprosti, previdio sam da si liniju 2 rerutirao preko Vukovarske
Ali opet si nedosljedan. Tebi je važno je da Savišće ima vezu s TBJJ. Ostali mogu presjedati. A 13 ide preko Vukovarske na TBJJ. Dakle ne bi bilo kao prije. A prije 1982 je linija 5 išla preko Vukovarske na TBJJ(odnosno tada TR), a linija 4 preko trga na Vukovarsku (tada  Proleterskih Brigada)

A na potezu TBJJ - Borongaj zbog tvoje fix ideje ukinuo bi 6-8 tramvaja na sat radnim danom. Hoće li preostali biti dovoljni?

Nemaš ideju? Prečko i Mihaljevac nisu povezani i ljudi presjedaju. A na kolodvore se često ide i s prtljagom.  Ali ne mogu svi biti Savišće.
Iako nije sada vrijeme za uvođenje novih linija bili linija Prečko Mihaljevac preko GK to riješila? Naravno ako i bilo dovoljno putnika za to.


Isto i sa Gračanskim Doljem. Ali za to nemam rješenje osim presjedanja na Mihaljevcu koje je aktuelno otkad je pruga prema Dolju napravljena.

A potrebe za javnim prijevozom u Zagrebu nisu iste ranim danom i subotom i nedjeljom. To nisi uzeo u obzir.

Nadam se da će aktuelni gradonačelnik uspjeti sa novom upravom izvući ZET iz krize i da će redukcije tada prestati. Ovako mi se čini najbolje rješenje skidanje po jednog tramvaja s jačih linija jer se time smanjuje potreba za desetak vozila. Samo da se te redukcije i ne prošire. Jer toliko toga poslije pokojnog gradonačelnika ne štima u Zagrebu, da je pitanje kako će se i kroz koliko vremena sve dovesti u red. A ti bi ukidao cijele linije i pojačavao neke koje sada baš i nemaju puno putnika. I ponavljam još jednom ne navodiš nikakav ozbiljan argument o kome bi se moglo diskutirati.

I još nešto. Stavio si slijed po linijama. Ne mogu usporediti jer nisam pratio koliki je slijed bio do jučer, a znam da je prije koju godinu na nekim linijama bio i manji jer sam viđao i vr.1120 i vr.1720 u vožnji u špicama.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 8 Empty Re: ZET razno

Postaj by ICE-3M pon 14 oľu 2022 - 10:21

NP-549 je napisao/la:Očito fali voznih jedinica jer nije bilo redukcija kad je bio velik broj ljudi na bolovanju zbog bolesti i izolacije.  Sad kad je sve palo za 10 puta oni ukidaju. Bit će da je nabava zapela
Bil sam u Zagrebu od otprilike 20.01. do 07.02. i tad je bilo dosta redukcija, samo kaj nisu bile službene, nego se bus jednostavno nije pojavil, a i tramvaji su bili rijeđi neg kaj bi tebali bit. Sad sam opet u Zagrebu zadnjih 10tak dana i primječujem da se tramvaje zna dost dugo čekati, tako da ovo smanjenje broja tramvajskih polazaka je več neko vrijeme tak, sam kaj je od danas to i službeno.
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 8 Empty Re: ZET razno

Postaj by MAN SU220 pon 14 oľu 2022 - 13:37

MAN SU220 je napisao/la:Trenutno na 8 voze oba NT 2200 tako da ta priča da nemogu pada u vodu.

Linija 8 na relaciji Gračansko dolje - Sopot bi se napokon dobila jaka linija s dobrim taktom a ušteda je koji tramvaj na 6 i 15 sa kojima bi se onda popunila 8. Ovo su samo moje prognoze, ne želje kako će ispast na kraju.

Pardon, ođe sam mislio na liniju 15 na kojoj zadnjih dana voze NT 2200.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 8 Empty Re: ZET razno

Postaj by kriticar pon 14 oľu 2022 - 15:46

A tek NT2200 na liniji 15 je možda ugrožavanje sigurnosti putnika jer kažu da je tramvaj duži od perona stajališta na tom segmentu pruge. Ja nisam vidio taj dio pruge poslije rekonstrukcije  tako da tu prenosim mišljenje onih koji su valjda svjedočili tome. A nesmijemo zaboraviti da je većina rukovodećeg kadra postavljena po političkoj, a ne stručnoj liniji. I ne može se dovesti u red preko noći ono što je pokojni gradonačelnik sustavno bildao dvadesetak godina.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 8 Empty Re: ZET razno

Postaj by MAN SU220 pon 14 oľu 2022 - 23:14

kriticar je napisao/la:I još nešto. Stavio si slijed po linijama. Ne mogu usporediti jer nisam pratio koliki je slijed bio do jučer, a znam da je prije koju godinu na nekim linijama bio i manji jer sam viđao i vr.1120 i vr.1720 u vožnji u špicama.

Mada neke linije tipa 2, 4, 5, 7, 9 su već došle da im slijed ide na okruglo svakih 10 minuta, tako bi se recimo 4 iz Dubca mogla ić na 00, 10, 20, 30, 40, 50 a 7 na 05, 15, 25, 35, 45, 55 a 11 svakih 7 minuta kao i dosada.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 8 Empty Re: ZET razno

Postaj by gaspa uto 15 oľu 2022 - 10:16

ZETove nove mjere su privremeno dugoročne. Ili dugoročno privremene. ZET je u priličnim, što objektivnim, što subjektivnim problemima. Pred nešto više od mjesec dana na dužnost je nastupio novi direktor ali teško da će uspjeti sve posložiti. Cijene energenata koje lete u nebo uvelike otežavaju poslovanje, a odluku o cijeni karata donosi vlasnik, Grad Zagreb. To povišenje cijena podmirit će ili putnici plaćanjem skupljih karata, ili Grad svojim sredstvima, ili kombinirano.

Zasad je ZET još uvijek dobar poslodavac s redovnim i pristojnim plaćama. Međutim, nedostaje kadrova. Svake godine dio umre, dio ode u penziju a dio ne prođe liječnički pregled. Nedostaje čistačica pa su vozila prljava. Korištenje vanjske usluge čišćenja pokazalo se fijaskom. Nedostaje osoblja održavanja. Ne može se s ulice pokupiti električar koji je tek završio školu ili radio na kućnim instalacijama. Da bi električar mogao održavati i popravljati tramvaje trebaju mu mjeseci obuke u ZETu. Posljedica toga je manjak ispravnih vozila.

I sad, kad zbog visokih cijena goriva možemo očekivati pojačani priljev putnika, broj raspoloživih vozila se smanjuje. Nostalgičari, vratit će se one nekadašnje gužve. Samo danas nitko više ne može visjeti na vratima kao nekad.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 8 Empty Re: ZET razno

Postaj by kriticar uto 15 oľu 2022 - 11:14

Ljude treba plačati pošteno za pošten rad. Ne znam koliko se U Hrvatskoj to poštuje? Kažeš da je u ZETu donekle to još u redu. Zašto onda nema dovoljno zaposlenih? Ili ih ima na "krivim" radnim mjestima?
Treba ih i educirati i tek onda imaš kvalitetan kadar koji može garantirati visok postotak ispravni vozila.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 8 Empty Re: ZET razno

Postaj by kriticar uto 15 oľu 2022 - 13:29

MAN SU220 je napisao/la:

Mada neke linije tipa 2, 4, 5, 7, 9 su već došle da im slijed ide na okruglo svakih 10 minuta, tako bi se recimo 4 iz Dubca mogla ić na 00, 10, 20, 30, 40, 50 a 7 na 05, 15, 25, 35, 45, 55 a 11 svakih 7 minuta kao i dosada.
Samo hoće li se u ZETu toga sjetiti?
Ako su kadrovi kvalificirani kao oni u Libertasu neće. Jer dosta su od 2017 prepisivali od starog dugogodišnjeg Zagrebačkog gradonačelnika. Tako im linija 9 skoro stalno vozi u paru sa linijom 6. A velik dio trase je zajednički. Umjesto da namjeste da ide između dvije šestice ili čak umjesto jedne. Oprostite na digresiji.
To bi se moglo desiti i s polascima s Dupca. Nadam se ipak da će se sjetiti. Iako 4 i 7 idu istom trasom samo do Kvatrića, a većina putnika mislim produžuje dalje.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 8 Empty Re: ZET razno

Postaj by MAN SU220 uto 15 oľu 2022 - 13:55

kriticar je napisao/la:A tek NT2200 na liniji 15 je možda ugrožavanje sigurnosti putnika jer kažu da je tramvaj duži od perona stajališta na tom segmentu pruge. Ja nisam vidio taj dio pruge poslije rekonstrukcije  tako da tu prenosim mišljenje onih koji su valjda svjedočili tome. A nesmijemo zaboraviti da je većina rukovodećeg kadra postavljena po političkoj, a ne stručnoj liniji. I ne može se dovesti u red preko noći ono što je pokojni gradonačelnik sustavno bildao dvadesetak godina.

Sad sam baš čitao da peta i šesta vrata izlaze na travu i traže da umjesto NT 2200 voze kraći tramvaji.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 8 Empty Re: ZET razno

Postaj by kriticar uto 15 oľu 2022 - 18:38

A koji? Može Bik ili Čeh dok ih još ima. Dva NT2300(NT2200K) su premalo za opsluživanje linije. Da ima para i da se nabavi još tih kraćih. Pa i dužih novih. A kažu da će Končar ako bude potražnje na bazi kratkog napraviti novi duži iste dužine kao NT2200.
A o tome bi neki drugi forumaši mogli napisati više.

Nego iz kog spremišta se disponiraju tramvaji na liniju 15. I dalje iz TPD ili se nešto promijenilo?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 8 Empty Re: ZET razno

Postaj by kriticar uto 15 oľu 2022 - 19:17

Prikolice su puno jeftinije od tramvaja. Je li kratkoročno rješenje napraviti niskopodne prikolice koje bi vukle Katice. Time bi one postale "veliki" tramvaji(tramvajski vlakovi), ali i djelom niskopodni.
A kad se steknu uvjeti nabaviti još dužih tramvaja (32m). Iako se iz trodjelnog može uz peterodjelni razviti i sedmerodjelni.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 8 Empty Re: ZET razno

Postaj by portos sri 16 oľu 2022 - 8:41

kriticar je napisao/la:Nego iz kog spremišta se disponiraju tramvaji na liniju 15. I dalje iz TPD ili se nešto promijenilo?

Još uvijek iz TPD jer na 15 još od 1985. voze T4 tramvaji, a svi oni su u TPD od početka 1990-ih (svi poslani u TPD nakon kupovine polovnih GT6).

Nakon 1985. na 15 su umjesto ĐĐ 101 počeli disponirati novokupljene T4 491÷494 koji nisu imali stražnje spojnice, dok su 486÷490 bila rezervna motorna kola za vuču B4 (486, 488, 490 u TPT a 487, 489 u TPD).

______________________________________
ZET razno - Page 8 3Strijelemale ZET razno - Page 8 Citelis18CNGGIF-1
portos
portos
Moderator
Moderator

Broj postova : 580
Age : 53
Lokacija : Zaprešić
Registration date : 14.06.2008

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 8 Empty Re: ZET razno

Postaj by portos sri 16 oľu 2022 - 9:37

kriticar je napisao/la:Prikolice su puno jeftinije od tramvaja. Je li kratkoročno rješenje napraviti niskopodne prikolice koje bi vukle Katice. Time bi one postale "veliki" tramvaji(tramvajski vlakovi), ali i djelom niskopodni.
A kad se steknu uvjeti nabaviti još dužih tramvaja (32m). Iako se iz trodjelnog može uz peterodjelni razviti i sedmerodjelni.
Da Katice nisu stare 35÷37 godina nego cca 10÷12 odnosno da su se niskopodne prikolice naručile sredinom 90-ih imalo bi smisla. Danas više nema smisla. Nitko više ne proizvodi tramvajske vlakove, svi su novoproizvedeni tramvaji zglobne koncepcije.
Duži tramvaj je moguće izraditi, jedini problem je njegov transport do kupca, odnosno isporučivao bi se rastavljen na dva dijela i sastavljao kod kupca.
Što se tiče eventualne narudžbe 32 metarskog tramvaja (7-dijelnog) od strane ZET-a, nema ga smisla naručivati dok se ne sagradi nova remiza sa infrastrukturom za održavanje tako dugačkih tramvaja. Postojeća je tek nedavno dograđena i prilagođena za održavanje postojeće flote 5-dijelnih niskopodnih tramvaja.

______________________________________
ZET razno - Page 8 3Strijelemale ZET razno - Page 8 Citelis18CNGGIF-1
portos
portos
Moderator
Moderator

Broj postova : 580
Age : 53
Lokacija : Zaprešić
Registration date : 14.06.2008

borna likes this post

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 8 Empty Re: ZET razno

Postaj by kriticar sri 16 oľu 2022 - 10:02

portos je napisao/la:
kriticar je napisao/la:Nego iz kog spremišta se disponiraju tramvaji na liniju 15. I dalje iz TPD ili se nešto promijenilo?

Još uvijek iz TPD jer na 15 još od 1985. voze T4 tramvaji, a svi oni su u TPD od početka 1990-ih (svi poslani u TPD nakon kupovine polovnih GT6).

Nakon 1985. na 15 su umjesto ĐĐ 101 počeli disponirati novokupljene T4 491÷494 koji nisu imali stražnje spojnice, dok su 486÷490 bila rezervna motorna kola za vuču B4 (486, 488, 490 u TPT a 487, 489 u TPD).
Hvala na odgovoru. Pitao sam s obzirom na postove da su na 15 vozila oba kratka NT, a 2301 je u TPD, 2302 u TPT.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 8 Empty Re: ZET razno

Postaj by portos sri 16 oľu 2022 - 11:31

kriticar je napisao/la:Hvala na odgovoru. Pitao sam s obzirom na postove da su na 15 vozila oba kratka NT, a 2301 je u TPD, 2302 u TPT.
To je bilo samo tokom otvaranja nove žičare. Radikalnije izmjene linija između spremišta nije bilo već godinama, zadnje je bilo kad je linija 1 pripala TPT a nekoliko voznih redova linije 11 TPD.

______________________________________
ZET razno - Page 8 3Strijelemale ZET razno - Page 8 Citelis18CNGGIF-1
portos
portos
Moderator
Moderator

Broj postova : 580
Age : 53
Lokacija : Zaprešić
Registration date : 14.06.2008

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 8 Empty Re: ZET razno

Postaj by kriticar sri 16 oľu 2022 - 14:37

Ima li šanse da u dogledno vrijeme na ZG ulicama (i Osiječkim) vidimo nove tramvaje ili EU fincira samo nabavku autobusa?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

ZET razno - Page 8 Empty Re: ZET razno

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 8 / 11. Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.