Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Crna kronika (2009.)

+22
Stjepan
portos
Marioo
2062 036
file
ikar
nenek
ZlayoZg
Silver
gaspa
kobler
novi_shef
LLeon
kico101
Thommo
Miha
Pfaff
seabral
Barney
Jean
kiki273
Narcis
26 posters
Započni novu temu   Ova tema je zaključana: ne moľeą uređivati postove niti odgovarati.

Vlakovi :: Ostalo :: Razno

Stranica 10 / 12. Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next

Go down

Crna kronika (2009.) - Page 10 Empty Re: Crna kronika (2009.)

Postaj by Gost pet 13 stu 2009 - 20:53

Neću niš pametnog ni mudrog napisat ... al' šta svašta ljudima padne na pamet i to javno bubnu!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Crna kronika (2009.) - Page 10 Empty Re: Crna kronika (2009.)

Postaj by Stjepan sub 14 stu 2009 - 10:12

Misliš na@kico101 ili HTV
Stjepan
Stjepan

Broj postova : 466
Lokacija : Slovenija,Hrvatska,BiH
Registration date : 12.03.2009

[Vrh] Go down

Crna kronika (2009.) - Page 10 Empty Re: Crna kronika (2009.)

Postaj by ZlayoZg ned 15 stu 2009 - 21:33

ZlayoZg
ZlayoZg
Administrator
Administrator

Broj postova : 3064
Age : 40
Lokacija : Zagreb(Žitnjak)
Registration date : 19.09.2008

[Vrh] Go down

Crna kronika (2009.) - Page 10 Empty Re: Crna kronika (2009.)

Postaj by ZlayoZg sri 18 stu 2009 - 20:48

Kod Avče vlak udario 43-godišnjeg muškarca
Malo po 8. uri zjutraj so bili delavci operativno-komunikacijskega centra policijske uprave Nova Gorica s strani Slovenskih železnic obveščeni, da so na relaciji Avče–Kanal, približno 500 metrov od železniške postaje v Avčah v smeri proti Kanalu, opazili povoženega moškega.

Po prvih ugotovitvah je vlak moškega povozil ponoči oz. zjutraj, in sicer približno 70 metrov pred začetkom galerije v smeri Nove Gorice. Policisti so kasneje z zbiranjem obvestil ugotovili, da gre za 43-letnega moškega iz okolice Kanala ob Soči. Izključili so tujo krivdo, obvestili pa so tudi preiskovalnega sodnika in pristojno okrožno državno tožilstvo v Novi Gorici.

O zadevi bodo podali poročilo okrožnemu državnemu tožilstvu v Novi Gorici, so sporočili.
http://24ur.com/novice/crna-kronika/vlak-povozil-43-letnega-moskega.html
ZlayoZg
ZlayoZg
Administrator
Administrator

Broj postova : 3064
Age : 40
Lokacija : Zagreb(Žitnjak)
Registration date : 19.09.2008

[Vrh] Go down

Crna kronika (2009.) - Page 10 Empty Re: Crna kronika (2009.)

Postaj by Gost sri 18 stu 2009 - 21:22

Stjepan je napisao/la:Misliš na@kico101 ili HTV
Kakvo ti je to pitanje? Pa zna se na što sam mislio!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Crna kronika (2009.) - Page 10 Empty Re: Crna kronika (2009.)

Postaj by Stjepan čet 19 stu 2009 - 0:14

Pratim ovaj forum već duže vremena i ako ništa drugo vidim da se većina vas druži i poznaje i osobno,po drugi strani HTV-ejev tekst je korektno napisan te ni sad ne znam na koga i šta konkretno misliš.Pretpostavljam da zabunu izaziva "pogreška u spajanju dvije kompozicije".Kako nepoznam pojedinosti teško rečem točno koja pogreška se dogodila a pri spajanu dvije kompozicije je puno mogućnost pogreški a najčešča pogreška je da radnik koji vrši spajanje "ne otvori zrak" i na taj način dobar dio vlaka isključi iz kočenja.Pri ustavljanju vlaka taj dio nekontrolisano nalijeće na kočeni dio i ako su pored tog još koji razlozi recimo brzina,jaka krivina,teret,skretničko područje,često, ne i uvijek dolazi do iskakanja.Pri tom istom uzroku je moguće da dodana kompozicija ostane zakočena što opet može izazvat iskakanje na skretničkom području,pa recimo kad spoji dva vlaka na mjestu spajanja mora radnik "zategnut"onaj ogromni "šaraf"između dva vagona,jer kako svaki vagon za sebe različito koči kod zaustavljanja na tom mjestu opet dolazi do nalijetanja ali trganja vlaka. Tih mogućnosti pogrešaka je još jako puno,od onih razumljivih do banalnih(recimo radnik kod spajanja spregleda papuču podloženu pod vagon itd.itd).Samo kako ti u svom komentaru nisi naveo na koga misliš,a obe izjave su javne to sam priupitao.E sad opet ostaje pitanje na kog misliš ili možda poznaješ pravi uzrok iskakanja pa sam ja tu sad bez veze sve "utušio"objašnjenjima koje poznaješ od prije.
Stjepan
Stjepan

Broj postova : 466
Lokacija : Slovenija,Hrvatska,BiH
Registration date : 12.03.2009

[Vrh] Go down

Crna kronika (2009.) - Page 10 Empty Re: Crna kronika (2009.)

Postaj by Jean čet 19 stu 2009 - 3:06

Gledano sa strane, spajanje vagona se doista doima banalnim poslom, koji se obavlja rutinski. Međutim, očito je da prilikom obavljanja to ga posla, posebno na teretnim kompozicijama ima podosta detalja na koje valja obratiti pažnju. Stjepane, očito si "čovjek od struke" i znaš detalje i sitnice na koje treba obratiti pažnju prilikom slaganja vagona u kompoziciju, kao i posljedice do kojih nepažnja može dovesti.

Obzirom na "profesionalnost" novinara u izvještavanju o nesreći nagibnog vlaka kod Kaštela te o aferama u HŽ-u koje su uslijedile nakon toga (vlak se sastojao od lokomotive i jednog vagona koji je od siline udarca pukao na pola, TMD nazivaju lokomotivom, brkaju strojovođu nagibnog, drezine i Šveda koji je krenuo u pomoć, vlak 521 je bio na servisu dva dana prije, putnik je potegao "ručnu" kočnicu i spasio vlak od pada u provaliju i sličnih gluposti koje su pisali) i ja sam pomislio "opet pišu gluposti, šta se tu ima pogrešno spojiti?". Hvala na opaski!

______________________________________
Crna kronika (2009.) - Page 10 D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Crna kronika (2009.) - Page 10 Empty Re: Crna kronika (2009.)

Postaj by Gost čet 19 stu 2009 - 7:47

Stjepan je napisao/la:Pratim ovaj forum već duže vremena i ako ništa drugo vidim da se većina vas druži i poznaje i osobno,po drugi strani HTV-ejev tekst je korektno napisan te ni sad ne znam na koga i šta konkretno misliš.Pretpostavljam da zabunu izaziva "pogreška u spajanju dvije kompozicije".

....

Samo kako ti u svom komentaru nisi naveo na koga misliš,a obe izjave su javne to sam priupitao.E sad opet ostaje pitanje na kog misliš ili možda poznaješ pravi uzrok iskakanja pa sam ja tu sad bez veze sve "utušio"objašnjenjima koje poznaješ od prije.
Ne želim se s tobom prepucavati na što sam mislio jer, kako i sam pišeš, ako pratiš 4um duže vrijeme onda bi trebao znat na što sam mislio jer ja ne pišem dvosmisleno. I ne ostaje opet pitanje na koga sam mislio! Dobro se zna na što sam mislio!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Crna kronika (2009.) - Page 10 Empty Re: Crna kronika (2009.)

Postaj by nenek čet 19 stu 2009 - 8:44

Pa daj odgovori čovjeku, i mene zanima.
nenek
nenek

Broj postova : 216
Age : 41
Lokacija : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

[Vrh] Go down

Crna kronika (2009.) - Page 10 Empty Re: Crna kronika (2009.)

Postaj by Gost čet 19 stu 2009 - 8:53

nenek je napisao/la:... i mene zanima.
Radoznalost je i mačku stajala devetog života!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Crna kronika (2009.) - Page 10 Empty Re: Crna kronika (2009.)

Postaj by NP-549 čet 19 stu 2009 - 16:39

Znatiželja je majka svih zajeba
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Crna kronika (2009.) - Page 10 Empty Re: Crna kronika (2009.)

Postaj by ZlayoZg pet 20 stu 2009 - 16:54

U Đurđevcu se starija žena bacila pod vlak

Kod nadvožnjaka na ulazu u Đurđevac oko 12 sati starija žena se bacila pod vlak.Neslužbeno doznajemo kako je 76-godišnjakinja stajala pokraj pruge na ulazu u Đurđevac. Strojovođa ju je primijetio te joj zatrubio, no ona se malo prije njegova dolaska bacila na prugu. Zbog ove željezničke nesreće obustavljen je bio promet na relaciji Koprivnica-Osijek.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/u-djurdjevcu-se-starija-zena-bacila-pod-vlak/461039.aspx
ZlayoZg
ZlayoZg
Administrator
Administrator

Broj postova : 3064
Age : 40
Lokacija : Zagreb(Žitnjak)
Registration date : 19.09.2008

[Vrh] Go down

Crna kronika (2009.) - Page 10 Empty Re: Crna kronika (2009.)

Postaj by ZlayoZg pet 20 stu 2009 - 17:01

Prevrtanje vlaka u Indiji

Dvije osobe su poginule dok je 50-ak osoba ozlijeđeno prilikom prevrtanja vlaka u Indiji za koji su odgovorni maoisti. Maoistički pobunjenici su eksplozijom koju su postavili na tračnice uništili prugu i izazvali iskakanje vlaka iz tračnica pri čemu je više desetaka osoba ozlijeđeno, a dvije osobe su poginule.

Napad maoista se dogodio prije lokalnih izbora u indijskoj državi Jharjhand, prenose indijski mediji. Manmohan Singh, indijski premijer kazao je da pobuna maoista predstavlja najveću prijetnju za sigurnost zemlje, a snage su najavile veliku operaciju protiv 20.000 pobunjenika koji su pristaše Komunističke partije.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/u-indiji-maoisti-izbacili-vlak-iz-tracnica-poginulo-dvoje-ljudi-ozlijedjenih-50/460992.aspx
ZlayoZg
ZlayoZg
Administrator
Administrator

Broj postova : 3064
Age : 40
Lokacija : Zagreb(Žitnjak)
Registration date : 19.09.2008

[Vrh] Go down

Crna kronika (2009.) - Page 10 Empty Re: Crna kronika (2009.)

Postaj by nenek pet 20 stu 2009 - 22:37

http://www.24sata.hr/news/popovaca-vlak-mu-je-auto-zdrobio-na-prvoj-voznji/145838/

Dragan Lozić (21) iz Donje Jelenske pokraj Popovače u srijedu navečer čudom je preživio nalet lokomotive na pružnom prijelazu.
- Išao sam kući iz Osijeka gdje sam preuzeo kupljeni automobil i prelazeći pružni prijelaz, preko kojega sam prešao tisuću puta, odjednom sam osjetio udar. Signalizacija nije radila, niti svjetlosna, niti je rampa bila spuštena. Lokomotiva nije imala upaljena svjetla, niti je trubila. Odbacila nas je pedesetak metara. Auto se prevrnuo, čudom smo ostali živi - ispričao je šokirani Dragan Lozić koji je ostao bez auta vrijednog oko 60.000 kuna.
On je prošao neozlijeđen, kao i suputnik Ivo Markotić (39). Mazdu 2 kupio je nedavno, a samo dan prije nesreće ju je registrirao.
- Auto je jako oštećen. Postoje svjedoci da signalizacije nije bilo i tužit ću HŽ za nadoknadu štete. Čudno da vlakovi prolaze, a nema signalizacije. Netko za to treba odgovarati - kaže Lozić, otac trogodišnjeg sina.
Iz HŽ-a kažu da su imali prijavljeni kvar na signalizaciji i brkljama pa je vlak zato vozio samo 30 kilometara na sat. Kažu i da je strojovođin alkotest bio negativan.
nenek
nenek

Broj postova : 216
Age : 41
Lokacija : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

[Vrh] Go down

Crna kronika (2009.) - Page 10 Empty Re: Crna kronika (2009.)

Postaj by ZlayoZg ned 22 stu 2009 - 2:58

Sisak: Udario kombijem u vlak, a onda je pobjegao

Kombi je u subotu u 13,30 sati na pružnom prijelazu u Keršovanijevoj ulici u Sisku udario u bok putničkog vlaka koji je dolazio iz pravca Sunje. Prilikom sudara s vlakom kombi je ostao bez hladnjaka i nekoliko drugih dijelova. Vlak se, prema izjavama očevidaca, zaustavio nakon tridesetak metara. Vozač kombija je upalio vozilo i pobjegao s mjesta nesreće u kojoj nije bilo ozlijeđenih. No na mjestu sudara ostala je prednja registarska pločica kombija.

http://www.24sata.hr/news/sisak-udario-kombijem-u-vlak-a-onda-je-pobjegao/145936/
ZlayoZg
ZlayoZg
Administrator
Administrator

Broj postova : 3064
Age : 40
Lokacija : Zagreb(Žitnjak)
Registration date : 19.09.2008

[Vrh] Go down

Crna kronika (2009.) - Page 10 Empty Re: Crna kronika (2009.)

Postaj by ZlayoZg ned 22 stu 2009 - 10:53

U naletu vlaka u Zagrebu poginuo mlađi muškarac

Teretni vlak na relaciji Kutina - Ogulin naletio je u nedjelju ujutro oko 3 sata na mlađeg muškarca na pruzi između prijelaza Remetinec i Brezovica. Vlakom je upravljao 46- godišnji strojovođa. Policijski očevid je u tijeku.

http://www.24sata.hr/news/u-naletu-vlaka-u-zagrebu-poginuo-mladi-muskarac/145989/
ZlayoZg
ZlayoZg
Administrator
Administrator

Broj postova : 3064
Age : 40
Lokacija : Zagreb(Žitnjak)
Registration date : 19.09.2008

[Vrh] Go down

Crna kronika (2009.) - Page 10 Empty Re: Crna kronika (2009.)

Postaj by kico101 uto 24 stu 2009 - 12:00

Kažu u Jutarnjem da je iskliznula drezina kod Plaškog, ali me na slici neobično podsjeća na šveda: grinko

http://www.jutarnji.hr/plaski--pruzno-vozilo-iskliznulo-iz-tracnica/367743/

______________________________________
Komadina: Oćemo prugu ( otp'o )
Linić: Nećemo prugu ( raste i cvate )
Jurčić/Vasilić: A kol'ko promila? ( izgubljeni, ima nas jooš )
Otvaranje pruge:_________________ ( popuni liniju )
kico101
kico101
Moderator
Moderator

Broj postova : 2204
Age : 54
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Crna kronika (2009.) - Page 10 Empty Re: Crna kronika (2009.)

Postaj by Narcis uto 24 stu 2009 - 12:24

Da, zanimljivo novinarsko teoretiziranje, kad bi oni znali razliku između drezine i motornog putničkog vlaka ehhh.
Na slici je šved 7122023 Depo Knin, on se ni približno ne približuje Plaškom.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Crna kronika (2009.) - Page 10 Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Crna kronika (2009.) - Page 10 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Crna kronika (2009.) - Page 10 Empty Re: Crna kronika (2009.)

Postaj by Gost uto 24 stu 2009 - 12:49

Dobro je da se imamo čemu i nasmijat na 4umu yes rolling on the floor .

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Crna kronika (2009.) - Page 10 Empty Re: Crna kronika (2009.)

Postaj by ZlayoZg sri 25 stu 2009 - 20:46

Žena poginula pod naletom vlaka


Starija ženska osoba poginula je nakon što je na nju naletio vlak u bjelovarskom prigradskom naselju Male Sredice. Policijski očevid je u tijeku te sumnje na samoubojstvo još uvijek nisu potvrđene.

Žena koja je imala 66 godina poginula je 20-ak metara nedaleko mjesta na kojemu je prije mjesec dana smrtno stradao 15-godišnji mladić dok je biciklom prelazio prugu.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/zena-poginula-pod-naletom-vlaka/461925.aspx
ZlayoZg
ZlayoZg
Administrator
Administrator

Broj postova : 3064
Age : 40
Lokacija : Zagreb(Žitnjak)
Registration date : 19.09.2008

[Vrh] Go down

Crna kronika (2009.) - Page 10 Empty Re: Crna kronika (2009.)

Postaj by ZlayoZg sub 28 stu 2009 - 13:13

U Rusiji vlak izletio iz tračnica, najmanje 39 mrtvih


U željezničkoj nesreći koja se dogodila u Rusiji poginulo je 39 osoba, dok je najmanje 95 ljudi ozlijeđeno. Putnički vlak je vozio iz Moskve prema Sankt Petersburgu kada su četiri vagona ispala iz tračnica.

Prema pisanju ruskih medija, za vrijeme putovanja u vlaku se nalazilo 166 putnika od kojih je 39 poginulo, 95 ozlijeđeno, a za dvadesetak se još traga. Uzrok nesreće pripisuje se prekidu u dotoku električne energije.

Prema posljednjim informacijama postoji sumnja da se radi o terorističkom napadu. Agencija Interfax prenosi da su uz tračnice otkrili rupu promjera jednog metra te su svjedoci čuli prasak prije nesreće.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/u-rusiji-vlak-izletio-iz-tracnica-najmanje-39-mrtvih/462295.aspx
ZlayoZg
ZlayoZg
Administrator
Administrator

Broj postova : 3064
Age : 40
Lokacija : Zagreb(Žitnjak)
Registration date : 19.09.2008

[Vrh] Go down

Crna kronika (2009.) - Page 10 Empty Re: Crna kronika (2009.)

Postaj by Narcis sub 28 stu 2009 - 13:21

Bit će prije da je to teroristički napad nego prekid struje??
Gledao sam slike na nekom portalu, to se dogodilo na ravnom dijelu pruge.
Inače užasna nesreća, toliko poginulih.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Crna kronika (2009.) - Page 10 Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Crna kronika (2009.) - Page 10 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Crna kronika (2009.) - Page 10 Empty Re: Crna kronika (2009.)

Postaj by Barney sub 28 stu 2009 - 22:40

Upravo sam gledao dnevnik na HRT-u i kazu da je bio teroristicki napad...

Barney
Barney
Barney

Broj postova : 930
Lokacija : Zagreb
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Crna kronika (2009.) - Page 10 Empty Re: Crna kronika (2009.)

Postaj by ZlayoZg ned 29 stu 2009 - 14:51

Djevojku (16) na povratku kući pregazio vlak na pruzi


Mirelu M. (16) iz Hlebina udario je teretni vlak nešto poslije ponoći u nedjelju u Reki, nedaleko Koprivnice. Djevojka je poginula na mjestu. Kako doznajemo, učenica 3. razreda Upravne škole u Koprivnici s društvom sjela je na vlak za Križevce. Ubrzo se predomislila i sišla u Reki jer se sjetila da ju majka čeka na stanici u Koprivnici. Odlučila je propješačiti četiri kilometra nazad prema Koprivnici. Dok je šetala prugom udario ju je vlak koji se nije ni zaustavljao. Susjed Ivan (74) rekao je bila šutljiva i zatvorena djevojka, ali bila je odlična učenica. Roditelji Sanja i Željko shrvani su od tuge. Nitko ne može vjerovati da je nema. Nesretno nastradala Mirela uskoro je trebala otići na natjecanje iz daktilografije u Japan.

http://www.24sata.hr/news/djevojku-16-na-povratku-kuci-pregazio-vlak-na-pruzi-/147094/
ZlayoZg
ZlayoZg
Administrator
Administrator

Broj postova : 3064
Age : 40
Lokacija : Zagreb(Žitnjak)
Registration date : 19.09.2008

[Vrh] Go down

Crna kronika (2009.) - Page 10 Empty Re: Crna kronika (2009.)

Postaj by ZlayoZg uto 1 pro 2009 - 18:56

Srećom,nije prava crna kronika...

Udario je vozilom u vlak, oštetio vrata i pobjegao


Vozač je u ponedjeljak rano ujutro vozio iz pravca Hrvatske Dubice u smjeru Sunje kod Siska. Kada je došao do željezničke pruge nije stao i propustio putnički vlak već je udario u zadnji dio kompozicije vlaka te oštetio peta i šesta vrata na lijevoj strani. Vozač je pobjegao, a vlak se zaustavio na stanici u Sunji gdje su utvrdili da je na vlaku nastala veća materijalna šteta.

http://www.24sata.hr/news/udario-je-vozilom-u-vlak-ostetio-vrata-i-pobjegao/147427/
ZlayoZg
ZlayoZg
Administrator
Administrator

Broj postova : 3064
Age : 40
Lokacija : Zagreb(Žitnjak)
Registration date : 19.09.2008

[Vrh] Go down

Crna kronika (2009.) - Page 10 Empty Re: Crna kronika (2009.)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 10 / 12. Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Ova tema je zaključana: ne moľeą uređivati postove niti odgovarati.

Vlakovi :: Ostalo :: Razno

 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.