Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Crna kronika 2012

+9
borna
Miha
Jean
hyperion
Narcis
ZlayoZg
Pfaff
sali
kiki273
13 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Vlakovi :: Ostalo :: Razno

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

Go down

Crna kronika 2012 Empty Crna kronika 2012

Postaj by kiki273 pet 13 sij 2012 - 0:29

_______________________________
Linkovi na crne kronike prošlih godina:

Crna kronika 2011.
Crna kronika 2010.
Crna kronika 2009.
Crna kronika 2008.

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Crna kronika 2012 Empty Re: Crna kronika 2012

Postaj by kiki273 pet 13 sij 2012 - 0:31

U naletu vlaka ozlijeđena bivša žena Vladimira Šeksa

U naletu vlaka koji je prometovao iz Belog Manastira prema Osijeku, na 'divljem' pješačkom prijelazu, vlak je naletio na 68-godišnju pješakinju, rekli su u policijskoj upravi osječko- baranjskoj. Neslužbeno doznajemo da se radi o Mariji Šeks.
Marija Šeks je prelazila prugu u osječkom naselju Senjak. Prevezena je u KBC Osijek gdje se bore za njezin život.
Šeks i njegova prva supruga bili su u braku 34 godine, a razveli su se 2001. godine. U braku s Marijom Šeks je dobio kćer Zrinku, danas sutkinju Općinskog suda u Osijeku i sina Domagoja, koji je tragično preminuo u Indiji 2005. godine.

Izvor; dnevnik.hr

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Crna kronika 2012 Empty Re: Crna kronika 2012

Postaj by kiki273 sri 8 vel 2012 - 17:43

Nesreća se dogodila oko 8,30 sati kada je kombi vozilo na željezničko-cestovnom prijalazu Lužani podletjelo pod tešku motornu drezinu

Vozač kombija smrtno je stradao jutros na željezničko-cestovnom prijelazu u Lužanima između Nove Kapele-Batrine i Oriovca, na pruzi Novska-Vinkovci-državna granica, izvijestili su iz Hrvatskih željeznica.

Nesreća se dogodila oko 8,30 sati kada je kombi vozilo na željezničko-cestovnom prijalazu Lužani podletjelo pod tešku motornu drezinu, radno vozilo HŽ-ove Sekcije elektrotehničkih postrojenja Slavonski Brod, navodi ravnateljica Odjela za komunikacije HŽ Infrastruktura, Zdenka Francetić.

U nesreći je poginuo vozač kombi vozila, a petorica zaposlenika HŽ-a koji su se nalazili u teškoj motornoj drezini prošli su bez ozljeda. U tijeku je očevid o uzrocima i okolnostima prometne nesreće.

Za promet je zatvoren desni kolosijek, a vlakovi voze po lijevom kolosijeku na relaciji Slavonski Brod – Nova Kapela-Batrina i obrnuto, navode iz HŽ-a.
Izvor: Novi list

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Crna kronika 2012 Empty Re: Crna kronika 2012

Postaj by kiki273 ned 4 oľu 2012 - 12:04


______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Crna kronika 2012 Empty Re: Crna kronika 2012

Postaj by sali sri 7 oľu 2012 - 21:55

Slobodna Dalmacija : 07.03.2012.

Kod Gračaca se sudarli vlak i policijski auto

U srijedu oko podne u mjestu Prljevo u općini Gračac, na željezničkom prijelazu obilježenom samo Andrijinim križem,došlo je do prometne nesreće-sudara putničkog vlaka koji je prometovao na relaciji Zagreb-Split i službenog vozila PU zadarske.

Službenim vozilom upravljao je 47-godišnji policijski službenik, koji se nije zaustavio na pružnom prijelazu. Ozlijeđenih osoba nema, nastala je samo materijalna šteta na automobilu.

Nakon očevida, koji je trajao do 13,15 sati, vlak je nastavio put prema Splitu. Protiv policijskog službenika biti će podnijet optužni prijedlog zbog izazivanja prometne nesreće.
M. V

Izvor : http://www.slobodnadalmacija.hr/Crna-kronika/tabid/70/articleType/ArticleView/articleId/166733/Default.aspx

Srdačan pozdrav !

sali
sali

Broj postova : 1950
Age : 72
Lokacija : Zagreb
Registration date : 10.06.2008

[Vrh] Go down

Crna kronika 2012 Empty U prometnoj nesreći poginulo 28 Belgijanaca, među njima čak 22 djece

Postaj by kiki273 sri 14 oľu 2012 - 19:53

Do udesa je došlo dok se autobus vraćao u Belgiju sa zimskog odmora iz skijaškog kampa

Dvadeset osam osoba, od kojih 22 djece, poginulo je u utorak navečer u tragičnoj nesreći belgijskog autobusa u Sierreu, u kantonu Valais na jugu Švicarske, objavila je lokalna policija.

Prema prvim informacijama radi se o najtežoj prometnoj nesreći ikad u Švicarskoj.

Vozilo s 52 putnika, uglavnom učenika u dobi od 12 godina iz dviju belgijskih škola, koje se kretalo u pravcu Siona, udarilo je u zid cestovnog tunela između istočnog i zapadnog izlaza iz Sierrea. Autobus je skrenuo s putanje iz zasad nepoznatih razloga te udario u zid tunela.

»Riječ je o tragediji koja će potresti cijelu Belgiju«, rekao je belgijski ministar vanjskih poslova Didier Reynders za radio Europe 1. On je dodao da je autobus bio jedan od tri belgijska autobusa koji su putovali zajedno s praznika. Preostala dva autobusa sigurno su se vratila u Belgiju.

Učenici su se ukrcali u autobus nakon boravka u zimovalištu Val d'Anniviersu u kantonu Valais. Trebali su se vratiti u Belgiju, u flamanske pokrajine Brabant i Limburg, nakon zimskih praznika.

Nakon spuštanja u dolinu, vozač je krenuo autocestom A9 u pravcu Sion/Lausanne. Dva kilometra dalje iz nepoznata razloga autobus je skrenuo udesno i udario u rub nogostupa. Potom je svom snagom udario u betonski zid. Udarac je bio iznimno snažan. Prednja trećina autobusa praktično je zgnječena, a brojni putnici su priklješteni, priopćila je policija.

Hitna pomoć, vatrogasci i policajci smjesta su poslani na lice mjesta.

Autoput je zatvoren u oba smjera. Nekoliko osoba moralo se oslobađati iz olupine. Ozlijeđeni su prevezeni helikopterom i ambulantnim kolima i različite bolnice. Broj smrtno stradalih u toj strašnoj nesreći: 22 djece od otprilike 12 godina i šest odraslih osoba. Poginula su oba vozača autobusa.

Ozlijeđeno je 24 djece. Svi su iz flamanskog dijela Belgije, iz gradova Lommela i Heverleea. Službena identifikacija žrtava je u tijeku. Psiholozi su na licu mjesta kako bi pomogli obiteljima po njihovu dolasku. Belgijski veleposlanik Jan Luykx smjesta je došao na mjesto nesreće.

»Ovaj će događaj uznemiriti cijelu Belgiju«, kazao je on agenciji ATS.

Predsjednik vlade kantona Valais Jacques Melly izrazio je »veliko žaljenje« i »duboku potresenost«. Izrazio je sućut obiteljima žrtvama i uputio zahvalu spasiocima koji su radili »u vrlo teškim uvjetima«.

Izvor: Novi list

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Crna kronika 2012 Empty Re: Crna kronika 2012

Postaj by kiki273 čet 15 oľu 2012 - 20:19


______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Crna kronika 2012 Empty Re: Crna kronika 2012

Postaj by Pfaff čet 15 oľu 2012 - 21:34


______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Crna kronika 2012 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11140
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Crna kronika 2012 Empty Re: Crna kronika 2012

Postaj by ZlayoZg sub 17 oľu 2012 - 1:31

Novo pregaženje u Rijeci

Muškarca na nadvožnjaku na Školjiću usmrtila lokomotiva
Muškarac je hodao prugom kada je naletjela lokomotiva bez željezničke kompozicije. Strojovođa nije mogao ništa učiniti
U petak oko 20 sati na željezničkoj pruzi u blizini nadvožnjaka na Školjiću, točnije iznad ulaza na Trsatske stube, lokomotiva je usmrtila nepoznatog muškarca.

Što se zapravo dogodilo na dijelu pruge, na koji se može doći samo usponom metalnim stubama jer nije riječ o pravom željezničkom prijelazu, tek će utvrditi policija koja je na dojavu da je stradao pješak izašla na mjesto događaja.

Prema prvim informacijama, muškarac je hodao prugom kada je naletjela lokomotiva bez željezničke kompozicije. Strojovođa nije mogao ništa učiniti, lokomotiva je muškarca jednostavno pokupila i vukla ga nekih pedesetak metara. Muškarac je na mjestu preminuo.

Iako se još utvrđuje identitet poginulog muškarca, dokumenti koji su pronađeni kod njega ukazuju da je riječ o pedesetogodišnjem muškarcu,bosanskohercegovačkom državljaninu.

ZlayoZg
ZlayoZg
Administrator
Administrator

Broj postova : 3064
Age : 40
Lokacija : Zagreb(Žitnjak)
Registration date : 19.09.2008

[Vrh] Go down

Crna kronika 2012 Empty Re: Crna kronika 2012

Postaj by Narcis sub 17 oľu 2012 - 13:13

Nažalost, ponovo je nesmotrenost pješaka rezultirala tragičnim ishodom.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Crna kronika 2012 Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Crna kronika 2012 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Crna kronika 2012 Empty Vlak kod Krapine usmrtio 18-godišnjeg mladića

Postaj by kiki273 ned 25 oľu 2012 - 14:56

Na mladića je naletio putnički vlak koji je prometovao na relaciji Krapina-Zabok, a 18-godišnjak je preminuo na mjestu nesreće.

KRAPINA – U naletu vlaka jutros oko 5,50 sati u mjestu Gornja Pačetina, na području Krapine, smrtno je stradao 18-godišnji mladić, izvijestila je Policijska uprava krapinsko-zagorska.

Policija navodi kako je 18-godišnjak prelazio željezničku prugu na prijelazu ceste preko željezničke pruge, na kojem nema uređaja za zatvaranje prometa, kao ni uređaja za davanje znakova kojima se najavljuje približavanje vlaka.

Na mladića je naletio putnički vlak koji je prometovao na relaciji Krapina-Zabok, a 18-godišnjak je preminuo na mjestu nesreće.

Zbog provođenja očevida željeznički promet na relaciji Krapina-Zabok bio je prekinut do 7,55 sati

Slika???? wow wow wow wow wow ljutiti ljutiti
Crna kronika 2012 Vlak-kod-Krapine-usmrtio-18-godisnjeg-mladica_ca_large

Izvor: Novi list; http://www.novilist.hr/Vijesti/Crna-kronika/Vlak-kod-Krapine-usmrtio-18-godisnjeg-mladica

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Crna kronika 2012 Empty Re: Crna kronika 2012

Postaj by Narcis pon 26 oľu 2012 - 0:46

Te novinarske fore i fazone smo već odavno pregrmili po sto puta, pa nema smisla komentirati ovu sliku.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Crna kronika 2012 Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Crna kronika 2012 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Crna kronika 2012 Empty Re: Crna kronika 2012

Postaj by hyperion pon 26 oľu 2012 - 11:57

U slovenskom tisku u takvim slučajevima piše "Fotografije je simbolična."

hyperion

Broj postova : 10
Lokacija : Brežice, Slovenija
Registration date : 23.03.2012

[Vrh] Go down

Crna kronika 2012 Empty Re: Crna kronika 2012

Postaj by Jean uto 27 oľu 2012 - 16:39

Hm, simbolika žutke 007 je krajnje morbidna za one koji znaju o kojoj se točno lokomotivi radi, no mislim da je ovdje uredniku bilo bitno tek da se stavi fotka HŽ-ovog vlaka, a da niti urednik niti autor članka ne znaju da je na objavljenoj slici baš TA lokomotiva.

______________________________________
Crna kronika 2012 D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Crna kronika 2012 Empty Re: Crna kronika 2012

Postaj by Miha sri 18 tra 2012 - 18:03

Vidio sam u 24 sata da je čini mi se jučer u Zagrebu lokomotiva sama krenula bez nadzora i završila u grmlju. To se dogodilo na Žitnjaku.

Ne nađem na netu podrobnije informacije pa možda ako netko ima, neka stavi.....
Miha
Miha

Broj postova : 576
Age : 33
Lokacija : grad Đakovo (Croatia)
Registration date : 13.12.2008

[Vrh] Go down

Crna kronika 2012 Empty Re: Crna kronika 2012

Postaj by sali pet 20 tra 2012 - 13:49

Miha je napisao/la:Vidio sam u 24 sata da je čini mi se jučer u Zagrebu lokomotiva sama krenula bez nadzora i završila u grmlju. To se dogodilo na Žitnjaku.
Ne nađem na netu podrobnije informacije pa možda ako netko ima, neka stavi.....

ZlayoZg :

Crna kronika 2012 Javi%20se

i postavi slike ...... super2

Srdačan pozdrav !
sali
sali

Broj postova : 1950
Age : 72
Lokacija : Zagreb
Registration date : 10.06.2008

[Vrh] Go down

Crna kronika 2012 Empty Stravična prometna nesreća: Poginulo troje motociklista; Pet motora izgorjelo

Postaj by kiki273 ned 22 tra 2012 - 0:59

Prema informacijama iz policije potvrđena je smrt troje vozača dok su dvoje u kritičnom stanju.

RIJEKA Nezapamćena motociklistička tragedija, a zasigurno i jedna od najtežih prometnih nesreća u Primorsko-goranskoj županiji, dogodila se u subotu predvečer par minuta prije 19 sati na cesti u mjestu Kraj pored Mošćeničke Drage.

U sudaru sedam motocikala, tri motociklista su na mjestu poginula, a četvorica, od kojih dvojica u kritičnom stanju, prebačena su u KBC na Sušaku. Pet motocikala nestalo je u plamenoj buktinji u kojoj su stradali i njihovi vozači. Identitet stradalih nije se mogao sa sigurnošću potvrditi jer su u buktinji izgorjeli i svi dokumenti, a preživjeli nisu bili u stanju razgovarati s policijom.

Prema neslužbenim informacijama, strahovalo se da su život izgubila dvojica mladića iz Labina i Riječanin.

Izgorjelih pet motocikala ostalo je uništeno na jednoj hrpi, dok su samo dva bila odbačena nekoliko metara dalje.

Prema onome što su nam izjavili očevici, grupa motocikala kretala se u pravcu Istre, a jedan ili dvoje u smjeru Rijeke. Nakon prvotnog silovitog sraza dvoje od njih, uslijedilo je stravično sudaranje i onih koji su ih slijedili. U svega par sekundi sve je bilo u plamenu... gorjeli su motori, ljudi, a mještani Kraja pored čije se kuće sve zbilo istrčali su iz kuća pokušavajući pomoći i spasiti stradale.

– Nemam riječi... šokirana sam. Vidjela sam golemi plamen... ljude kako jedni druge gase. Dogodilo se sve u sekundi, a plamen je bio toliki da sam isprva pomislila da mi gori kuća. To ste trebali vidjeti.

Gorjelo je u dužini od desetak metara. Nismo znali što bi prvo učinili. Trčali smo s crijevom za vodu... s kantama punim vode. Netko je na cesti jurio s aparatom za gašenje. Tresući se zvala sam vatrogasce, hitnu... sve službe koje su nam mogle pomoći. Živim ovdje već sedam godina i ovo je prvi put da se ovako nešto dogodilo. Žao mi je dečkiju... gorjelo je sve na njima. Čini mi se da su sve to Istrijani, ali je teško reći. Izgleda i da su svi vrlo mladi. Možda tek u dvadesetima, ispričala nam je vidno potresena Slađana Lazarić.

Opatijski vatrogasci uzbunjeni su dojavom o teškoj nesreći u 18.59 sati, a dvije vatrogasne ekipe s tehničkim i navalnim vozilom stigle su na mjesto za petnaestak minuta. Preživjele motoriste su do dolaska hitne zbrinuli te pogasili zapaljene motocikle. Za trojicu vozača više nije bilo spasa, mogla se samo konstatirati smrt.

Grupe motorista prisjetili su se i vozač (C.K; op.admina) i kontrolori (LJ.S i A.J; op.admina) autobusa linije 32 koji su ih također zamijetili u Lovranu. Zapamtili su ih po upadljivoj motociklističkoj odjeći, a vidjeli su ih taman kada su autobusom kretali za Rijeku. (18:55; op.admina) Na povratku u Opatiju s nevjericom su reagirali na vijest o stradavanju jer su ih samo sat ranije vidjeli žive i zdrave u Lovranu.

Očevidom je na mjestu nesreće rukovodila zamjenica Općinskog državnog odvjetnika u Rijeci Suzana Gracin, koja nam je samo kratko potvrdila da su tri osobe smrtno stradale, a dvije u teškom stanju prevezene u bolnicu.

Izvor: http://www.novilist.hr/Vijesti/Crna-kronika/Stravicna-prometna-nesreca-Poginulo-troje-motociklista-Pet-motora-izgorjelo

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Crna kronika 2012 Empty Re: Crna kronika 2012

Postaj by ZlayoZg ned 22 tra 2012 - 3:43

sali je napisao/la:
Miha je napisao/la:Vidio sam u 24 sata da je čini mi se jučer u Zagrebu lokomotiva sama krenula bez nadzora i završila u grmlju. To se dogodilo na Žitnjaku.
Ne nađem na netu podrobnije informacije pa možda ako netko ima, neka stavi.....

ZlayoZg :

Crna kronika 2012 Javi%20se

i postavi slike ...... super2

Srdačan pozdrav !
Javljam se! mrgreen
Dakle,21.04. je iskočila JANAF-ova manevra na iskliznici i to na način,vjerovali ili ne,da manevra u krugu Diokija nije bila zakočena i sama je krenula,a kako je pruga u tom smjeru u blagom padu nije se zaustavila nigdje nego je došla skroz do Žitnjaka(prešla je put od cca 1,6 km) i iskočila na iskliznici potrgavši i telekomunikacijski ormar sa strane.
Ovu fotku sam napravio nabrzaka mobitelom,dok policija nije gledala...
Crna kronika 2012 DMAG0189

Onda sam došao bliže i onda me murjak spriječio da fotkam i zamolio me da se udaljim kao em sam na pruzi,em kao mjesto nesreće,izvanrednog događaja i sl.,pa sam ga poslušao.

Uspio sam napraviti još dvije malo iz daljine sa fotićem
Crna kronika 2012 DSC01398

Onda je sa RK došao pomoćni vlak,a dizalica dolazi kasnije ili sutra ujutro budući da se mora raditi očevid.
Crna kronika 2012 DSC01399

ZlayoZg
ZlayoZg
Administrator
Administrator

Broj postova : 3064
Age : 40
Lokacija : Zagreb(Žitnjak)
Registration date : 19.09.2008

[Vrh] Go down

Crna kronika 2012 Empty Re: Crna kronika 2012

Postaj by ZlayoZg ned 22 tra 2012 - 3:44

Dizalica nije bila potrebna iako sam mislio da će trebati,nego se sve obavljalo sa malim dizalicama(mislim da su hidraulične).
Imao sam vremena do 17:45,pa sam otišao i malo poslikao što sam stigao...

Pomoćni vlak je došao.Na čelu je 2041 030
Crna kronika 2012 DSC01402

Kao i Plasser MTV 10 HŽ Infrastrukture
Crna kronika 2012 DSC01415

Zbog opasnosti da stup koji se nagnuo ne padne na kontaktnu mrežu promet je nakratko prekinut,struja je privremeno isključena i uzemljeno motkama za uzemljavanje...
Crna kronika 2012 DSC01423

Crna kronika 2012 DSC01433

...a i mi ostali smo se privremeno morali maknuti na sigurniju udaljenost
Crna kronika 2012 DSC01416
ZlayoZg
ZlayoZg
Administrator
Administrator

Broj postova : 3064
Age : 40
Lokacija : Zagreb(Žitnjak)
Registration date : 19.09.2008

[Vrh] Go down

Crna kronika 2012 Empty Re: Crna kronika 2012

Postaj by ZlayoZg ned 22 tra 2012 - 3:44

Počelo se sa ispravljanjem manevre i ona polako dolazi u ravni položaj.Samo da napomenem da iza nisam mogao doći jer je policija branila(opet!)...
Crna kronika 2012 DSC01446

Ništa bez njih.Bili su ovdje cijelu noć i osiguravali mjesto
Crna kronika 2012 DSC01450

Crna kronika 2012 DSC01453

Poravnavanje je pri kraju,onda slijedi pomicanje prema sredini i vraćanje na kolosijek
Crna kronika 2012 DSC01455

Ubrzo nakon toga su motke maknute,Plasser se vratio na RK,struja se vratila i onda su krenuli vlakovi.Kolosijek prema Resniku je bio zatvoren i promet je u tom smjeru išao nepravilnim kolosijekom kako cijelu noć tako i sada,a prema RK se prometovalo normalno s time da se put vožnje nije mogao postaviti iz prometnog ureda(pokazivalo zauzeće) nego se išlo preko naloga i uz ograničenu brzinu od 30 km/h.
Crna kronika 2012 DSC01467
ZlayoZg
ZlayoZg
Administrator
Administrator

Broj postova : 3064
Age : 40
Lokacija : Zagreb(Žitnjak)
Registration date : 19.09.2008

[Vrh] Go down

Crna kronika 2012 Empty Re: Crna kronika 2012

Postaj by ZlayoZg ned 22 tra 2012 - 3:44

Prednji kraj se podiže da dizalicama
Crna kronika 2012 DSC01475

Pazi se i na drugi kraj
Crna kronika 2012 DSC01478

Crna kronika 2012 DSC01482

Crna kronika 2012 DSC01485

Crna kronika 2012 DSC01507
ZlayoZg
ZlayoZg
Administrator
Administrator

Broj postova : 3064
Age : 40
Lokacija : Zagreb(Žitnjak)
Registration date : 19.09.2008

[Vrh] Go down

Crna kronika 2012 Empty Re: Crna kronika 2012

Postaj by ZlayoZg ned 22 tra 2012 - 3:45

Crna kronika 2012 DSC01533

Crna kronika 2012 DSC01536

Crna kronika 2012 DSC01540

Poslije podizanja prednjeg kraja i pomicanja za nekoliko centimetara prema sredini,sve se prebacuje na drugi kraj
Crna kronika 2012 DSC01548

Crna kronika 2012 DSC01551
ZlayoZg
ZlayoZg
Administrator
Administrator

Broj postova : 3064
Age : 40
Lokacija : Zagreb(Žitnjak)
Registration date : 19.09.2008

[Vrh] Go down

Crna kronika 2012 Empty Re: Crna kronika 2012

Postaj by ZlayoZg ned 22 tra 2012 - 3:45

Ovo je jedan dio alata za podizanje i pomicanje
Crna kronika 2012 DSC01554

Crna kronika 2012 DSC01556

Crna kronika 2012 DSC01563

Crna kronika 2012 DSC01565

Brena u prolazu na teretnom sa 30 km/h
Crna kronika 2012 DSC01579

Crna kronika 2012 DSC01585

Crna kronika 2012 DSC01592

Ne,nije Multanova mrgreen ,nego kamera televizije 24sata TV.Idealno za snimanje cab ride-a. kul
Crna kronika 2012 DSC01588

Ovime je i moj boravak ovdje završen zbog privatnih obaveza i manjka vremena.Volio bi da sam mogao duže ostati,ali eto,nisam mogao.Nažalost...A taman je počelo biti zanimljivo...
ZlayoZg
ZlayoZg
Administrator
Administrator

Broj postova : 3064
Age : 40
Lokacija : Zagreb(Žitnjak)
Registration date : 19.09.2008

[Vrh] Go down

Crna kronika 2012 Empty Re: Crna kronika 2012

Postaj by kiki273 sub 12 svi 2012 - 19:13

Između kolodvora Zdenčina i Jastrebarsko oko 11 sati iz tračnica je iskliznuo jedan teretni vagon, izvijestili su iz HŽ-a. U nesreći nije bilo ozlijeđenih, a više detalja oko nesreće bit će poznato nakon očevida. Doznajemo da je teretni vlak sa 26 vagona prevozio drvenu građu.
Željeznički promet je u prekidu, a iz HŽ-a su priopćili kako će se putnici u lokalnim vlakovima prevoziti autobusima između kolodvora Zdenčina i Jastrebarsko, a putnici u daljinskim vlakovima autobusima između Zagreb Glavnog kolodvora i kolodvora Karlovac.
Putnici koji putuju od Zagreba prema Splitu i obrnuto u vlakovima koji iz Zagreba kreću u 14.04 sati , odnosno iz Splita u 14.41 sati prevozit će se autobusima na Zagreb - Knin - Zagreb. Zbog supstitucije autobusima moguća su kašnjenja putničkih vlakova, dodali su iz HŽ-a.

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Crna kronika 2012 Empty Re: Crna kronika 2012

Postaj by kiki273 uto 15 svi 2012 - 21:34

Stražnji kotač ZET-ova autobusa napravio je pravi prometni kaos kada se, iz još nepoznata razloga, otkvačio s vozila. Kotač je otpao u utorak poslijepodnevnim satima kada prometnice vrve autima i to na križanju Horvaćanske i Selske, javlja vecernji.hr.
Nakon što je otpao, kotač je najprije udario u Škodu Octaviju od koje se odbio i na kraju se zaustavio pred kafićem i salonom vjenčanica u Horvaćanskoj 54. Na Selskoj se zbog prometne nesreće stvorio zastoj, a na mjesto događaja stigla je i policija koja će nakon očevida imati više saznanja o svim okolnostima nesreće.

http://www.24sata.hr/crna-kronika-news/sa-zet-ova-busa-otpao-kotac-i-stvorio-kaos-na-selskoj-cesti-266060

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Crna kronika 2012 Empty Re: Crna kronika 2012

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu

Vlakovi :: Ostalo :: Razno

 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.