Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bus card

+13
kriticar
novi_shef
5ar
DD
KAPO
gaspa
NP-549
leteči vlak
kico101
ikar
Jean
ICE-3M
Narcis
17 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 9 / 12. Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next

Go down

Bus card - Page 9 Empty Re: Bus card

Postaj by kiki273 ned 14 ruj 2014 - 15:09

Od ponedjeljka, 15. rujna 2014. godine počinje izdavanje Rijeka City Card kartice za skupinu 65+ u koju spadaju osobe starije od 65 godina.
.
Za izradu 65+ kartice osobe starije od 65 godina trebaju ispuniti zahtjev koji su dobili na svoje adrese te ga donijeti na jednu od lokacija na kojima se izdaju gradske kartice.

Umirovljenici dobne skupine 65 plus prepaid karticu mogu zatražiti u jednoj od osam poslovnica Erste banke, na području grada Rijeke te u Opatiji, Viškovu i Matuljima. U razdoblju od ponedjeljka 15. rujna do 15. listopada omogućuje im se da karticu ili izrade odmah u samoj poslovnici ili da u određenim poslovnicama Erste banke predaju Zahtjev za izradu kartice koji potom mogu podići u roku 3 radna dana.

Ukoliko se građani odluče za predaju Zahtjeva i dolazak po gotovu karticu, to u Rijeci mogu učiniti u poslovnicama Erste banke na Jadranskom trgu 3 te na Rječini, Fiumara 11, kao i u Opatiji na adresi Vjekoslava Spinčića 3. Građani koji su Zahtjeve predali u riječkim poslovnicama, svoje kartice nakon tri dana mogu podići na Jadranskom trgu 3, dok oni koji su Zahtjeve predali u Opatiji, u opatijskoj poslovnici i podižu kartice.

Oni građani koji žele odmah izraditi kartice, to mogu u poslovnici KD Autotroleja na Trgu J. Jelačića 3 te u poslovnicama Erste banke na sljedećim adresama:
- Savjetodavni centar Rijeka, Jadranski trg 3, Rijeka
- Filijala Rječina, Fiumara 11, Rijeka
- Filijala Zamet, Petra Jurčića 2a, Rijeka
- Filijala Vežica, Kvaternikova 62, Rijeka
- Filijala Opatija, Vjekoslava Spinčića 3/2, Opatija
- Poslovnica Viškovo, Viškovo 90, Viškovo
- Filijala Matulji, Maršala Tita 9, Matulji.
- Filijala Potok, Nikole Tesle 11, Rijeka

Nakon što dobiju karticu, umirovljenici na nju moraju upisati prava Autotroleja (pokaznu kartu) na prodajnim mjestima Autotroleja (Jelačićev trg 3, Delta b.b. ili u Opatiji Velog Jože 1) ili u poslovnici Erste banke na Jadranskom trgu na šalteru Autotroleja.

Od dokumenata je potrebno priložiti osobnu iskaznicu, OIB, zadnji odrezak od mirovine ili zadnju platnu listu za osobe koje su starije od 65 godina, a još uvijek rade, ispunjeni Zahtjev za izdavanje, a u slučaju da ne primaju mirovinu treba donijeti potvrdu od HZMO-a da nemaju primanja. Ako primaju stranu mirovinu, potvrdu iz banke o visini mirovine. Osobe koje imaju Torpedo karticu trebaju donijeti i tu karticu.

Isto tako, osobe koje ostvaruju pravo temeljem određenog uvjeta trebaju donijeti valjanju dokumentaciju (DDK potvrdu o darivanju krvi, Rješenje o ostvarivanju prava na neki od socijalnih uvjeta, Rješenje Centra za socijalnu skrb Rijeka o ostvarivanju prava na doplatak za pomoć i njegu ili prava na osobnu invalidninu i zadnju uplatnicu, Rješenje o ostvarivanju prava na neki od posebnih uvjeta (osobe koje imaju status stradalnika u ratu ili članovi njihovih obitelji hrvatski ratni vojni invalidi i stradalnici Domovinskog rata; udovice ili roditelji umrlih, zatočenih ili nestalih hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata, te ratni i civilni invalidi rata).

Izrada kartice stoji 30 kuna, ni taj se trošak subvencionira korisnicima iz većine gradova i općina. Tako korisnici iz Grada Rijeke ne plaćaju izradu kartice kao ni korisnici s prebivalištem u većini ostalih jedinica lokalne samouprave u okolici Rijeke.

Trošak izdavanja kartice u iznosu od 15 kuna plaćaju korisnici s područja Općine Klana, Općine Vinodolske i Grada Bakra.

Korisnici iz Grada Kraljevice i Općine Viškovo s mirovinom do 2000 kuna ne plaćaju izradu kartice dok ostali korisnici s tog područja plaćaju 15 kuna.

Gradska kartica ima svoje tri inačice: kreditnu, companion i prepaid. Kreditnu gradsku karticu mogu zatražiti kreditno sposobni punoljetni građani. Companion gradsku karticu mogu za svoje članove obitelji zatražiti osobe koje već posjeduju jednu Diners kreditnu karticu, pa se compenion kartica veže na nju. A Prepaid gradsku karticu, karticu crvene boje, mogu zatražiti svi građani bez ikakvih posebnih uvjeta izuzev popunjavanja zahtjeva za izdavanje i prilaganja potrebnih dokumenata.

Prepaid gradska kartica ne obvezuje građane na uplatu financijskih sredstava na karticu da bi se mogle koristiti gradske usluge poput mjesečne pokazne karte i sl. Dakle, ova kartica može funkcionirati i samo kao beskontaktno sredstvo za očitavanje mjesečne pokazne karte u autobusu. Financijska sredstva na nju se uplaćuju jedino ako osoba baš tom karticom želi nešto kupovati, primjerice jednokratnu kartu u autobusu ili proizvode u riječkim trgovinama koje prihvaćaju Diners beskontaktne kartice. Prepaid kartica ne obvezuje ni na kakve uplate. Njena je platna funkcionalnost dana samo kao mogućnost i dodatna pogodnost, bez obaveze aktiviranja te platne funkcionalnosti.

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Bus card - Page 9 Empty Re: Bus card

Postaj by NP-549 ned 14 ruj 2014 - 15:17

Baš sad su ih morali stavit, koda nisu mogli počekat da studenti izrade. Ionako imaju one TORPEDO koje još uvijek važe.
Badave mi šaljemo doma formulare sa obavjesti koji dan da se dođe, to će sve navalit sutra u 6:00 na Jelačić.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2430
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Bus card - Page 9 Empty Re: Bus card

Postaj by Pfaff ned 14 ruj 2014 - 17:01

Nije mi jasno zašto ja sad moram opet skupljat i nosit svu tu papirologiju kad imam Torpedo karticu za koju sam sve podnio, a za pretpostaviti je da svi ti podaci čuče u nekakom kompjuteru. I još uvijek ne znam kakve veze ima Erste banka samnom i mojim trogodišnjim besplatnim pokazom?

PS: Postoji li negdje u tim papirima/molbama/zahtjevima itsl. neka izjava kojom se EB obavezuje da moje podatke date u svrhu pokaza za "Autotrolej" neće zloupotrebljavati, koristiti za svoje potrebe niti me maltretirati raznim newsletterima i sličnim ponudama?

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Bus card - Page 9 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Bus card - Page 9 Empty Re: Bus card

Postaj by NP-549 ned 14 ruj 2014 - 17:23

How yes nou, budi siguran 101% da će ti dolazit promičbeni ( Wink ) materijal od Diners kartice
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2430
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Bus card - Page 9 Empty RIJEČKI UMIROVLJENICI SATIMA U REDU ZA IZRADU NOVE GRADSKE KARTICE

Postaj by kiki273 uto 16 ruj 2014 - 14:55

Jelačićev trg pod opsadom penzića starijih od 65 godina

Iz Autotroleja podsjećaju sve građane starije od 65 godina da je rok za izdavanje novih gradskih kartica do 15. listopada 2014. godine. Nova gradska kartica se može napraviti u Erste banci na Jadranskom trgu, a tamo se može također upisati pokazna karta

RIJEKA Od ranih jutarnjih sati na Jelačićevom trgu riječki umirovljenici stajali su u redovima kako bi napravili novu gradsku karticu koja zamjenjuje pokaznu kartu. Stajali su i nervirali se jer im je za izradu tog komadića plastike trebalo nekoliko sati.

– Došao sam u 8 i 15 sati. Dobio sam broj 336, a sada je na redu broj 260. Znači da ću doći na red za dvije ure. Ukupno ću ovdje provesti pet sati. Nije mi jasno tko je i kako ovo organizirao jer je očito da su ljudi neupućeni i da se zbog toga stvaraju gužve. Mislim da su potpuno zakazali – ocijenio je Nikola Bilen s kojim smo razgovarali oko 11 sati.
Dušanka Kobas sjedila je na klupici zajedno s prijateljicama od osam sati i nije mogla procijeniti kada će doći na red.

Loša organizacija

– Organizacija je nikakva. Nije mi jasno zašto je sve ovako sporo. Mi smo svi u godinama i zaista nam nije lako satima čekati kako bi izradili tu novu gradsku karticu – rekla je Dušanka. Pitali smo njezine prijateljice i nju zbog čega su došle prvi dan izraditi gradsku karticu kada do 15. listopada 2014. godine ima dosta vremena pa su mogle i izbjeći gužve.
– Došle smo danas jer je lijepo vrijeme. Kada već moramo čekati, bolje da čekamo kada nema kiše – rekla je Dušankina prijateljica.
Hinko Krzyk bio je ogorčen i zbog dugotrajnog čekanja, i zbog toga što je uvjeren da će mu uzimati naknadu za gradsku karticu.

– Dobili smo obrasce na kućne adrese koje smo morali ispuniti. Radi se o članstvu u Diners klubu. To je podvala i prevara jer ja ne želim plaćati nikakvu članarinu. Želim samo pokaznu kartu kako bih išao na placu. Ne zanimaju me druge usluge. Zašto bih ja morao uplaćivati neka sredstva. Čini mi se da nam rade ono što su ljudima napravili kada su dizali kredite u švicarcima. Velikim slovima napisano je sve u redu, a mala slova nitko ne čita – skeptičan je i ogorčen Krzyk. Pokušali smo mu objasniti da su u gradskoj vlasti nekoliko puta pojašnjavali da građani nisu u obvezi uzimati tip kartice na koji se uplaćuju sredstva za korištenje drugih usluga kao što je parkiranje, ali Hinko je uvjeren da to nije tako.
– Imam devedeset godina i uvjeren sam da će nas prevariti. Ništa im ne vjerujem. Ovo je samo da nas navuku i da nam uzmu novac, nastavio je Krzyk.

Tri vrste kartica

Glasnogovornica Autotroleja Kristina Prijić pokušala ga je umiriti objašnjenjem da nije u obvezi ništa platiti, da će gradsku karticu napraviti besplatno i na nju upisati pokaznu, a da ostalo ne mora uzeti, već da je to stvar izbora. Krzyk je skeptično odmahivao glavom uvjeren da je riječ o tome da će građanima banka dodatno uzeti novac naplaćujući im naknade.

– Tri su vrste gradskih kartica – kreditna, companion i prepaid. Prepaid gradsku kartica, kartica crvene boje, ne obvezuje građane ni na što i za nju nema nikakvih posebnih uvjeta. Za njezino izdavanje ne treba uplatiti nikakva financijska sredstva. Ona može funkcionirati i samo kao beskontaktno sredstvo za očitavanje mjesečne pokazne karte u autobusu. Financijska sredstva na nju se uplaćuju jedino ako osoba baš tom karticom želi nešto kupovati, primjerice jednokratnu kartu u autobusu ili proizvode u riječkim trgovinama koje prihvaćaju Diners beskontaktne kartice. Prepaid kartica ne obvezuje ni na kakve uplate. Njena je platna funkcionalnost dana samo kao mogućnost i dodatna pogodnost, bez obaveze aktiviranja te platne funkcionalnosti – naglasila je Prijić.

Ona je potvrdila da su se gužve za izdavanje gradske kartice stvarale od ranih jutarnjih sati.
– Podsjećam sve građane starije od 65 godina da je rok za izdavanje novih gradskih kartica do 15. listopada 2014. godine. Jednako tako, nova gradska kartica se može napraviti u Erste banci na Jadranskom trgu, a tamo se može također upisati pokazna karta. Nadam se da će se kroz nekoliko dana gužve smanjiti i da građani neće dugo čekati na izdavanje nove gradske kartice – zaključila je Prijić.

Gdje izraditi Rijeka City Card
Umirovljenici dobne skupine 65 plus prepaid karticu mogu zatražiti u jednoj od osam poslovnica Erste banke, na području grada Rijeke, te u Opatiji, Viškovu i Matuljima. Do 15. listopada 2014. godine mogu karticu izraditi odmah u samoj poslovnici, odnosno u poslovnicama Erste banke mogu predati zahtjev za izradu kartice i nakon toga ga podići u roku od tri dana.
– Ako građani žele predati zahtjev i doći po gotovu karticu, u Rijeci to mogu učiniti u poslovnicama Erste banke (bivša Riječka banka) na Jadranskom trgu 3, te na Rječini, Fiumara 11, kao i u Opatiji na adresi Vjekoslava Spinčića 3. Građani koji su zahtjeve predali u riječkim poslovnicama, svoje kartice nakon tri dana mogu podići na Jadranskom trgu 3, dok oni koji su zahtjeve predali u Opatiji, u opatijskoj poslovnici i podižu kartice.
Oni građani koji žele odmah izraditi kartice, to mogu u poslovnici Autotroleja na Trgu J. Jelačića 3, te u poslovnicama Erste banke na Jadranskom trgu, Fiumari, Zametu, Potoku, Vežici, Opatiji, Viškovu i Matuljima.
Nakon što dobiju karticu, umirovljenici na nju moraju upisati prava Autotroleja – pokaznu kartu – na prodajnim mjestima Autotroleja na Jelačićevom trgu i na Delti b.b., u Opatiji Velog Jože 1 ili u poslovnici Erste banke na Jadranskom trgu na šalteru Autotroleja.

Dokumenti koje treba priložiti
Građani za izradu 65+ gradske kartice trebaju priložiti osobnu iskaznicu, OIB, zadnji odrezak od mirovine ili zadnju platnu listu za osobe koje su starije od 65 godina, a još uvijek rade, ispunjeni Zahtjev za izdavanje, a u slučaju da ne primaju mirovinu, treba donijeti potvrdu od HZMO-a da nemaju primanja. Ako primaju stranu mirovinu, potvrdu iz banke o visini mirovine. Osobe koje imaju Torpedo karticu trebaju donijeti i tu karticu. Osobe koje ostvaruju pravo temeljem određenog uvjeta trebaju donijeti valjanju dokumentaciju – DDK potvrdu o darivanju krvi, rješenje o ostvarivanju prava na neki od socijalnih uvjeta, rješenje Centra za socijalnu skrb Rijeka o ostvarivanju prava na doplatak za pomoć i njegu ili prava na osobnu invalidninu i zadnju uplatnicu, rješenje o ostvarivanju prava na neki od posebnih uvjeta – osobe koje imaju status stradalnika u ratu ili članovi njihovih obitelji, hrvatski ratni vojni invalidi i stradalnici Domovinskog rata, udovice ili roditelji umrlih, zatočenih ili nestalih hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata, te ratni i civilni invalidi rata.

Za većinu građana nova pokazna besplatna
Izrada kartice stoji 30 kuna, no taj se trošak subvencionira korisnicima iz većine gradova i općina. Korisnici iz Grada Rijeke ne plaćaju izradu kartice kao ni korisnici s prebivalištem u većini ostalih jedinica lokalne samouprave u okolici Rijeke. Trošak izdavanja kartice u iznosu od 15 kuna plaćaju korisnici s područja Općine Klana, Općine Vinodolske i Grada Bakra. Korisnici iz Grada Kraljevice i Općine Viškovo s mirovinom do 2.000 kuna ne plaćaju izradu kartice, dok ostali korisnici s tog područja plaćaju 15 kuna.

Izvor: Novi list

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Bus card - Page 9 Empty Re: Bus card

Postaj by Pfaff uto 16 ruj 2014 - 15:35

Pitam se, pitam - kad sam prije godinu dana "vadio" Torpedo karticu, morao sam podastrti sve potrebne potvrde, dati adresu, JMBG, OIB, telefon, nalaz proktologa ne stariji od šest mjeseci, slikalo me... I zar je sad takva mudrost temeljem tih podataka izraditi novu karticu? I poslati ju ljudima doma umjesto formulara kojeg trebaju popuniti i osobno donijeti (u pratnji roditelja?). A ko hoće "Diners" karticu, e taj neka prošeće i stane u filu...

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Bus card - Page 9 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Bus card - Page 9 Empty Re: Bus card

Postaj by Gost uto 16 ruj 2014 - 15:45

Pfaff je napisao/la:Pitam se, pitam ... u pratnji roditelja? ...
Hm ... a što sa nama kojima roditelji više nisu med živima? Može supruga doć?

Ili baš uvjetovano moraju bit roditelji mrgreen

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Bus card - Page 9 Empty Re: Bus card

Postaj by Gost sri 17 ruj 2014 - 10:33

Zanimljivo ... jutros  hm thinking  

Bus card - Page 9 DSC_1944

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Bus card - Page 9 Empty Re: Bus card

Postaj by kico101 sri 17 ruj 2014 - 11:25

Predmnijevam da sam već pomalo blesav, ali može li mi tko pojasniti ovaj natpis iznad - "Rijeka City Card"? Što bi to imalo značiti. Da li je to kakova nova firma ili je trolej promijenio naziv? Znači li to da se u tom "paviljonu" više ne mogu kupiti obične cvikalice i pokazne? Da li je taj RCD možda kupio Autotrolej, a da ja to nisam uočio? I na kraju, hoće li se tamo moći podizati ili stavljati na račun banke (koju nećemo spominjati ) kunice, a možda ima i bankomat?

Malo previše pitanja. Ne morate odgovarati, jer su mi odgovori, većinom poznati.no no


Zadnja promjena: kico101; sri 17 ruj 2014 - 12:54; ukupno mijenjano 1 put.

______________________________________
Komadina: Oćemo prugu ( otp'o )
Linić: Nećemo prugu ( raste i cvate )
Jurčić/Vasilić: A kol'ko promila? ( izgubljeni, ima nas jooš )
Otvaranje pruge:_________________ ( popuni liniju )
kico101
kico101
Moderator
Moderator

Broj postova : 2204
Age : 54
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Bus card - Page 9 Empty Re: Bus card

Postaj by Gost sri 17 ruj 2014 - 12:24

kico101 je napisao/la:... može li mi tko pojasniti ovaj natpis iznad - "Rijeka City Card"? ...
Ja sam to primjetil tek kad sam doma došal i fotku(e) pripremil za upload ... di je nestal stari autotrolej!?

Pitanje za insajdere ... bi se kako "stari" natpis kako dal spasit?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Bus card - Page 9 Empty REDOVI SE NE SMANJUJU

Postaj by kiki273 sri 1 lis 2014 - 15:43

Gužve za City Card: "Sramota. Čekamo satima i još plaćamo 30 kuna"

Na šalterima Autotroleja jučer su se očekivali studenti, ali je i dalje bilo najviše umirovljenika koji su satima čekali na izradu Rijeka City Carda

RIJEKA » Iako su se na šalterima Autotroleja na Jelačićevom trgu očekivali studenti koji su jučer trebali doći napraviti nove gradske kartice i u njih upisati pokazne karte, na šalterima je i dalje bilo najviše umirovljenika koji su satima čekali na izradu Rijeka City Carda.

– Čekam od 10 sati, znači već sat i pol, a ne znam kada ću doći na red. Ispred mene je po ovim brojevima s automatima još 100 ljudi. Ne znam što bih rekao, ali ovo ne liči na ništa, ocijenio je Mijo Lovrinović.

Selma Štefanić znala je i te kako što reći jer nije imala dvojbe kada smo je pitali kako ocjenjuje cijeli postupak izrade nove gradske kartice.

– Sramota. To je sve što mogu reći – sramota. Prisilili su nas da djeci napravimo nove pokazne i ja zbog toga stojim u redu tri sata. Pitanje je koliko ću još stajati. I još nam to naplaćuju 30 kuna. A zbog čega su uopće ukidali stare pokazne i što je njima falilo. Tko im je branio da omoguće onima koji to žele izradu novih kartica. Ovako moram čekati satima i plaćati 60 kuna za dvoje djece nešto što će oni koristiti kao pokaznu kartu. Ostavili su prekratak rok i doveli nas u situaciju da čekamo satima. Sramota, ogorčena je s pravom Selma Štefanić.

Za razliku od šaltera Autotroleja koji pucaju po šavovima, na šalterima Erste banke na Jadranskom trgu, bivša glavna zgrada Riječke banke, gužve su ipak manje. Naime, tamo su dva šaltera, treći i četvrti, otvorena za izradu gradskih kartica, a malo dalje je ured Autotroleja za upisivanje pokazne karte. Uz to dva radnika rade s umirovljenicima koji ništa ne plaćaju za izradu gradske kartice i upisivanje pokazne karte na nju. Djevojke iz Erste cluba koje su pomagale ljudima pojasnile su da se gužva stvori u jutarnjim satima, te da je puno manje čekanje u poslijepodnevnim satima. Budući da je za izradu nove gradske kartice potrebno dobiti potvrdu fakulteta, vjerovatno su riječki studenti išli najprije pribaviti taj papir pa bi i oni sutra mogli stati u red s riječkim umirovljenicima.

U Gradu Rijeci navode da se gradske kartice mogu izraditi u poslovnici Autotroleja na Jelačićevom trgu, odnosno u jednoj od osam poslovnica Erste banke na Jadranskom trgu, Fiumari, u Petra Jurčića 2a, Kvaternikovoj 62, Nikole Tesle 11, Vjekoslava Spinčića 3/2, Viškovu, te Matuljima.

Nakon što izrade kartice mjesečnu pokaznu kartu mogu upisati na prodajnim mjestima Autotroleja u Rijeci na Jelačićevom trgu 3, na Delti ili u opatijskoj poslovnici Autrotroleja na adresi Velog Jože 1. prava Autotroleja (pokazna karta) mogu se, kao i do sada, upisati i u poslovnici Erste banke na Jadranskom trgu. Studenti će prava Autotroleja – pokaznu– moći upisati i u poslovnicama Erste banke na Zametu i u Opatiji.

Studentski pokaz
Studenti za izradu kartice trebaju donijeti potpisani zahtjev, te presliku osobne iskaznice ili putovnice. Redovni studenti uz to moraju priložiti potvrdu fakulteta o upisu u akademsku 2014./2015. godinu, te potvrdu o prijavljenom boravištu za korisnike koji nemaju prebivalište na području gradova i općina u kojima Autotrolej obavlja prijevoz. Ako korisnici ostvaruju pravo na subvencioniranu kartu prema ostalim kriterijima, nužno je dostaviti rješenje, potvrdu ili zaključak jedinice lokalne samouprave na čijem području imaju prebivalište. Izvanredni studenti bez prava na subvencionirani prijevoz trebaju dostaviti potvrdu o upisu u akademsku 2014./2015. godinu, te na prodajnom mjestu potpisati izjavu da nisu u radnom odnosu.
Za studente je dobra vijest da pokaznu kartu mogu upisati na Jelačićevom trgu i u Erste banci na Jadranskom, ali i u poslovnicama na Zametu i u Opatiji.

Izvor: Novi list

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Bus card - Page 9 Empty Re: Bus card

Postaj by Gost sri 1 lis 2014 - 16:36

kiki273 je napisao/la:... na šalterima je i dalje bilo najviše umirovljenika koji su satima čekali ...
Istina, ja sam jučer kupil pokaznu i sve je na TBJ bilo nutra puno pemzića. Mlađarija je uglavnom vani čekala.

Ja sam čekal za svoju kartu oko 15 minuta i sva sreća da sam stajal ispod erkondišna inače bi i ja prošal.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Bus card - Page 9 Empty Re: Bus card

Postaj by NP-549 sri 1 lis 2014 - 20:33

Tr je automat. Zameš hartu i greš van na "frišku" ariju.


Žalosno je da je Autotrolej posljednje mjesto u Gradu u kojem još postoje takve gužve, i to redovito svaki mjesec. Za sve ostale stvari imate mogućnost plaćanja ili internetom, ili na više prodajnih mjesta, ili općom uplatnicom....... samo prokljeti Trolej nikako da ide naprvo
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2430
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Bus card - Page 9 Empty Re: Bus card

Postaj by Gost čet 2 lis 2014 - 0:23

NP-549 je napisao/la:Tr je automat.  Zameš hartu i greš van na "frišku" ariju.
Jušto tako (al' je lagje sedet nutra i imet izgovor za njurgu  rolling on the floor )
NP-549 je napisao/la:... samo prokljeti Trolej nikako da ide naprvo
Imaš kakov mudar predlog ča storit kul  (iman ja ma ga nesmen napisat perhce bi me banirali grinko )?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Bus card - Page 9 Empty Re: Bus card

Postaj by Pfaff pet 31 lis 2014 - 19:21

Also, daklem... U ovom predblagdanskom ozračju odem ja do Jelačić placa u nekadašnju biljeternicu "Autotroleja" srediti to s mojim pokazom. Prvi put u novouređenim prostorima i pod novim "cimerom". Jer "Torpedota" sam, usprkos tome što NP priča, delal tamo iza portirnice na Školjiću! Moram priznati da se sve doima europski, svjecki pače - uzmeš lijepo broj k'o za salamu u marketu i čekaš. Možeš i na frišku ariju, jedino tamo nema displeja pa se moraš svako toliko naluknjivat nutra. Dobro, bilo nas je nekih pešest čekatelja pa je sve bilo više teoretski.
I dođem ja na red, preljubazna curica mi ponudi stolicu, ja sjednem (a cuga? nema cuge?) i ispričam svoju muku i jad. Nema problema, veli ona, sad ću ja vama lijepo poništit "Torpedota" i onda ćete 15. siječnja doć po novu karticu. Moooolim? A ščim ću se do onda vozit? Manene, krivo ste shvatili (?) ja ću vam sad napravit novu, crvenu, al' ona vam vredi sve do 15. siječnja i onda delate novu...
Aha, velim ja, fino. Al' "Torpedo" je vrijedio tri godine?! Manene, veli djevojče, to samo tako piše! (?)
Aha, dobro. I što sad moram učiniti?
Evo, ispunite ova dva formulara koje ćete dobiti tamo kod one cure na pultu, ja vas čekam (srećom nije gužva).
Na pultu dobijem dva formulara, jedan je od meni neprijateljske banke koji samo glumi da je pristupnica za pokaz i nekakvo blijedo fotokopirano čudo. Ponudi mi curica i da će mi ispunit, samo neka se malo strpim. Fala, još sam pismen, a radio sam i na popisu stanovništva pa se još nečega sjećam! Vratim se na šalter, sjednem, oslinim plajvaz i počnem pisati po onom blijedom. Nene, veli curica, najprije ovog plavog, taj mi više treba! Dooobro, ajmo plavog. Ispunim ja i pitam: Je li, a čime meni EB garantira da moje osobne podatke neće zloupotrebljavati niti me maltretirati newsletterima i sličnim smećem? Evo, piše dolje, samo pročitajte!
Čitam ja i evo što piše: Piše da ja svojim potpisom potvrđujem da se izričito protivim da oni to meni čine! Da, i? A čime oni potvrđuju da su to primili k srdcu i da to neće činiti? NIČIM. Čista fiškalska smicalica sa zamjenom teza. Kao da ja lokalnoj barabi u mračnom kutu parka izjavim da se ja izrazito protivim tome da me on prebije i opljačka! Što dotični baš i ne mora primiti k znanju, jel' tako?
U međuvremenu dođe još jedna ljubazna curica (prepoznao sam mladu susjedu s moje riječke adrese) i ljubazno mi ponudi da će mi isfotokopirati osobnicu jer im to, naravno, jako treba. Dotle sam i ispunio i drugi obrazac ter mi je uručilo moju novu crvenu "Diners" karticu s kojom se mogu voziti riječkim gradskim autobusima. I sve uz napomenu da 15. siječnja moram ponovno pristupiti u rečenu poslovnicu opskrbljen svim potrebnim dokumentima kako bih za godinu 2015. ostvario svoja prava. (Za one koji ne znaju: Ja imam pravo na besplatni pokaz kao 65+ senior i višestruki darivatelj krvi, a to je činjenica koja se ne da promijeniti osim što ono sa "seniorstvom" može postati samo još gore!) Pa čemu onda ponovno dokazivanje kad sve to veselo čuči u nekom kompjuteru? Jedino moram osobnom iskaznicom dokazati da sam još uvijek građanin Rijeke (što oni isto tako mogu trenutačno provjeriti jer su umreženi s policijskom evidencijom - znam iz iskustva).
I jaš jedno pitanje - čemu ispunjavanje onog dodatnog obrasca kad su mirne duše mogli isfotokopirati onaj "plavi"? Ta ionako su ga već jednom fotokopirali dakle ne radi se o uštedi. Birokratska posla...

Moj zaključak: Osoblje drago i (pre)ljubazno, a procedura pribedasta i pravno nezdrava.

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Bus card - Page 9 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Bus card - Page 9 Empty Re: Bus card

Postaj by Gost pet 31 lis 2014 - 19:52

Pfaff je napisao/la:... sve uz napomenu da 15. siječnja moram ponovno pristupiti u rečenu poslovnicu ...
... nije mi samo jasna jedna stvar, ćeš morat delat i novu karticu ili će Ti "produžit" ovu novu koju si dobil?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Bus card - Page 9 Empty Re: Bus card

Postaj by gaspa ned 2 stu 2014 - 17:29

Gle, čitam ovo i ne mogu vjerovat... A tek službena objašnjenja?!?

Kako to Trolej ne može izdavati kartice jer nije registran i nema dozvolu NBH? Što je drugačije s prepaid karticom? Dođeš u Trolej, uplatiš na karticu a lova ode Troleju (baš nas briga kod koje banke ima račun - ali možda je u tome fora, da Trolej svoje financijsko poslovanje usmjeri na erste banku a ne na druge).

Sve u svemu, rekao bih - jedna velika svinjarija. Na prepaid kartici svakako ne bi smjela biti Dinersova oznaka, jer sama kartica s Dinersom nema veze. Doduše, tu Diners možemo shvatiti kao neki EPP, pa bi umjesto njega moglo pisati i T-Com, 3. maj ili Tuš. Ali svakako ne vidim razloga bančinog uplitanja (dobro, taj razlog i bančin interes vidim, ali ne vidim razlog da grad to dopusti) u prepaid kartice.

Kako li samo funkcioniraju tzv. turističke kartice po raznoraznim gradovima? Uplatiš lovu a kartica je pokaz za javni prijevoz, besplatan ili subvencioniran ulaz u muzeje i ostale atrakcije te raznorazne druge popuste. Tom karticom se ništa ne plaća, kao uostalom i vašom prepaid karticom.

I što sad slijedi? Možda promjena imena u Erstetrolej?

Dvije žene, jedna iz povijesti, jedna iz sadašnjosti, rekle bi s lakoćom koja zapanjuje: ako im se ne sviđa kartica nek se voze taksijem.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Bus card - Page 9 Empty Re: Bus card

Postaj by Gost čet 11 pro 2014 - 13:42

dida je napisao/la:...
Ja ne želim imat nikakva posla sa Erste bankom i sa Diners-om!
...
Došla su neka čudna, teška, bremenita vremena ... kad i stari vuk počinje mijenjati svoju ćud rolling on the floor lud od smijeha  ...

... hrkljuševa stara pokazna odlazi u historiju
Bus card - Page 9 DSC_5455_zps99ac0481

... a od danas hrkljuš se voza sovom modernom kul
Bus card - Page 9 DSC_5456_zps490a4384

Samo ima jedan mali mali problem ... stara vuč'na je do sada samo prolazila pored šoleta k'o pored turskog groblja a sad će morat mahat tom crvenom partijskom knjižicom kul laugh 2

Jel ako kradeze pobedi (kojim slučajnim slučajem) na grackim izborima jel to onda znaći da ćemo morat menjat i partijske iskaznice hm  ... rolling on the floor

*****
Da nebiste pomislili da je zadnja rečenica zajebancija ili provokacija pročitajte ovo u 24sata!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Bus card - Page 9 Empty Re: Bus card

Postaj by kiki273 uto 6 sij 2015 - 13:15

U autobuse su stavljene naljepnice s uputstvom kako koristiti karticu (validator)
Naravno, nitko to ne čita, i ne radi po naputku
Bus card - Page 9 10417479_10205202199471560_1399157917706882601_n

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Bus card - Page 9 Empty Re: Bus card

Postaj by NP-549 uto 6 sij 2015 - 13:56

Dobro da nisu roman napisali. Moglo je komotno bez ovih sitnijih slova, a da su na engleski sitnija. Time bi slova mogla bit kud i kamo veća i uočljivija. Dovoljno bi bilo :

IZABERITE ODREDIŠNU ZONU I PRISLONITE KARTICU

i ispod isto to sa manjim fontom na engleski
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2430
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Bus card - Page 9 Empty Re: Bus card

Postaj by kiki273 uto 6 sij 2015 - 14:15

To je trebalo stavit od dana br.1, a ne nakon 2 godine.
Ovo ionako nitko ne primjećuje i ne čita, a ako nekome ukažeš na to, odgovori su u stilu:
Ma šta ti to meni pričaš, šta ću stiskat kad mi je pokazalo zeleno.....
Lako je za mlađu populaciju, još to i kuže ali starija populacija ne zna gdje i kako prisloniti karticu (najčešće je prislanjanu na PEL i na ekran validatora) a kamolo još stisnut zonu.....

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Bus card - Page 9 Empty Re: Bus card

Postaj by NP-549 uto 6 sij 2015 - 16:00

ja znam poprilično o svemu tome pa mi je prvi put prilikom stiskanja zone odmah uhvatilo karticu jer ti je u istoj ruci i lovi ju čim se približi. A mi očekujemo od putnika da sve rade kako treba, a nismo ih uopće uputili. Kao da je problem negdje tiskat nekakvu knjižicu sa kratkim uputstvima (čim jednostavnije), i u autobusima poljepiti što kraće i jasnije poruke, a ne sakramenske čitabe
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2430
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Bus card - Page 9 Empty Re: Bus card

Postaj by Pfaff uto 6 sij 2015 - 17:39

Sve su to sakramenske bedastoće. Uđeš u bus s dva najlona i kišobranom pa pritišći. Oni koji su to smislili se očito ne voze busom u normalnim korisničkim okolnostima...

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Bus card - Page 9 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Bus card - Page 9 Empty Re: Bus card

Postaj by NP-549 uto 6 sij 2015 - 19:24

Nismo mi prvi ni jedini koji se prijavljuju ili nešto pritišću. Svugde u belome svetu je to normalno, samo mi Balkanci uvijek tražimo načine kako nešto zaobići
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2430
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Bus card - Page 9 Empty Re: Bus card

Postaj by Pfaff uto 6 sij 2015 - 20:08

Ništa ja ne izbjegavam. Imam kartu i spreman sam na razumnu količinu maltretiranja, jedino očekujem da se moj komunalni prijevoznik kojeg financiram svojim novcima malo potrudi oko jednostavnijeg i pučanstvo-friendly sustava validacije.
Je, i u inozemstvima se nešto pritišće i validira, ali su sredstva javnog prijevoza nešto manje natrpana tj. češće voze pa je i taj postupak nešto ugodniji

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Bus card - Page 9 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Bus card - Page 9 Empty Re: Bus card

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 9 / 12. Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next

[Vrh]


Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.