Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada

+6
2044
Josip
borna
gaspa
ICE-3M
Pfaff
10 posters

Stranica 1 / 4. 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada Empty Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada

Postaj by inflameswetrust čet 20 stu 2014 - 13:54

Pozdrav!

Putopis će pričekati neko vrijeme, no mogu staviti i nešto drugo, ne? Osijek kao najveći i najmnogoljudniji slavonski grad je i jedno od najvažnijih slavonskih željezničkih čvorišta. U Osijek ulaze pruge iz Belog Manastira, Dalja(Erduta), Vinkovaca, Strizivojne-Vrpolja i Našica (Koprivnice). U Osijeku se nalaze 2 kolodvora, Osijek, te Osijek Donji grad. Stajališta su - prema Našicama, Vodovod, Petrova Gora i Frigis, koja sa stajalištima prema Dalju, dakle Osijek OLT, Osijek DG, Osijek Standard, Osijek Luka i Nemetin čine nekadašnju prigradsku željeznicu, jednu od prvih u EX-YU. Uz ta stajališta tu je i stajalište Osijek dravski most, na pruzi za Beli Manastir.

Daljnji opisi bit će kako vrijeme i prostor dopuste.

No, evo, za početak, užurbanosti.

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada IMG_20141119_132406_zpsdb03b2da

Radi se na krpanju kolosjeka. Nikakav kompletniji remont nije u planu. Inače vjerojatno ne bi radili ništa.

Kvaziperoni i pretovarališta dobila su novi asvalt prije par dana.

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada IMG_20141119_132555_zps2841d5a1

Pragovi na prijelazima su zamijenjeni, a i prva tri kolosjeka koji izgledaju kao ručak u STUC-u poliven s 20 litara motornog ulja, polako se obnavljaju.

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada IMG_20141119_132605_zps784cf53e

Inače, zanimljivost. Ovaj prvi peron, odmah do pragova no prijelazu, svojedobno je predstavljao opasnost. Tamo je prolazila nekakva kanalica, na kojoj su betonske ploče počele popuštati. I jedna je pukla pred koju zimu. Kad sam to vidio, dogodio se klasični sindrom "velike državne firme". Prijavio sam puknutu kanalicu iznad 40 cm duboke rupe  jednom RVRovcu, koji je rekao da to nije njegova stvar, i otišao je do šefa kolodvora. Šef kolodvora je rekao kako se za to treba brinuti netko iz infre, i nazvao nadzornika. On je došao i rekao kako to nije njegova domena i kako se šef kolodvora treba za to pobrinuti. Odnekud je onaj RVR-ovac s početka donio nekakvu dasku da se to pokrije. Ta daskica stajala je na istom mjestu tjedan dana. Zamijenjena je željeznom pločom, u interesantnom procesu. Petorica su došli to promijeniti. Svaki od njih naslonio se na svoju lopatu/vile, dok je jedan zakucavao ploču u prag. I to je stajalo do prošlog tjedna. Nitko na kraju nije ozlijeđen.

Od ostalog, ništa novog. Zbog radova na prva 3 kolosjeka švedovi za vinkovce premješteni su malo više prema istoku. Na slici su tri šveda. To je rijetkost. Uglavnom idu dva. Jedan šved vozi samo zadnje vlakove. Ili kada je najveća gužva. Praktično!

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada IMG_20141119_132617_zpsa54da5f1

Ovo vagonče tu je skoro 2 mjeseca. A cestuljak do nj je svježe preasvaltiran. Imali su cestari viška.

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada IMG_20141119_133445_zpsd82677a6

Cisterne su ponovno krenule za BiH čim su dolje obnovili pruge nakon onih poplava. Ima svega, KVG, Ermewa, VTG, GATX, INA, Nestro Petrol...

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada IMG_20141119_133616_zpsd00f7d0b

Kolodvorska troosovinka serije 61 (pardon 2132) puši se potežući 18 cisterni.

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada IMG_20141119_133749_zps5ad7bf61

To je za početak to.
Slike su takve kakve jesu, snimljene mobitelom.

Et... pozdrav!
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada Empty Re: Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada

Postaj by Gost čet 20 stu 2014 - 14:49

inflameswetrust je napisao/la:... Prijavio sam puknutu kanalicu ... jednom RVRovcu ...
Šta oni još postoje hm ? Kod nas u Rijeci ih odavna više nema. Čuvarsku službu kod remize (gdje se najviše zadržavaju lokomotive) odrađuju Sokoli a na kolodvoru nema nikoga. Ložionu čuva ona zmaj-teta ali samo u dvije smjene (noću nema nikoga).

Inače zanimljivo mi je vidjeti nešto što nije u sklopu riječke pruge. S veseljem očekujem još super2

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada Empty Re: Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada

Postaj by Pfaff čet 20 stu 2014 - 15:03

Dobro je. Zanimljivo i nama uzmornima posve nepoznato

inflameswetrust je napisao/la:Pozdrav!
... a i prva tri kolosjeka koji izgledaju kao ručak u STUC-u poliven s 20 litara motornog ulja
Imaš zanimljive usporedbe. Da se i Ti možda ne hraniš tamo?

inflameswetrust je napisao/la:Pozdrav!
Kvaziperoni i pretovarališta dobila su novi asvalt prije par dana.
I nije asvalt nego asvalat (nepostojano a)

Čekam nastavak...

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada Empty Re: Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada

Postaj by ICE-3M čet 20 stu 2014 - 17:13

Dobar početak. Več vidim da bude ovo zanimljiva tema.

inflameswetrust je napisao/la:
Radi se na krpanju kolosjeka. Nikakav kompletniji remont nije u planu. Inače vjerojatno ne bi radili ništa.

Jesi siguran? Prije tri godine su preasvaltirali i perone stajališta Sesvetski Kraljevec, a prije dvije Trnave, da bi prije godinu dana započeo remont zbog kojeg su ti peroni morali biti razrušeni i napravljeni novi. Možda su ovi radovi znak da bi Osijek mogao dobiti nekaj kaj je stvarno kolodvor, a ne ova improvizacija koju Osijek nikako ne zaslužuje.
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada Empty Re: Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada

Postaj by Pfaff čet 20 stu 2014 - 17:27

ICE-3M je napisao/la:...da bi prije godinu dana započeo remont zbog kojeg su ti peroni morali biti razrušeni i napravljeni novi...
Karakteristično za ovu našu suznu dolinu. Asfaltiranje seoske prometnice je siguran znak da će sljedećeg proljeća početi polaganje novog vodovoda i kanalizacije... grinko rolling on the floor

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada Empty Re: Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada

Postaj by gaspa čet 20 stu 2014 - 19:19

Bit će itekako zanimljivo budeš li nam mogao dati prikaz osječkih industrijskih pruga, sadašnjih i bivših. To je naizgled jednostavno a zapravo je itekako tvrda kost - ja to pokušavam napraviti za Zagreb i to traje (naravno, ne uz stalni angažman) već kojih 6 godina a prikaz treba uključiti tekstualni prikaz (povijest, opis pruge), grafički prikaz (plan grada, topografska karta, geodetska podloga i sl.), kombinrani prikaz (orto s ucrtanom trasom) te slikovni prikaz (fotografije iz prošlosti i sadašnjosti)

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3484
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada Empty Re: Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada

Postaj by inflameswetrust pet 21 stu 2014 - 10:12

dida je napisao/la:
Šta oni još postoje hm ? Kod nas u Rijeci ih odavna više nema.

Više ne, napisao sam da je to bilo pred koju zimu. Rekao bih...2011. godine.

Pfaff je napisao/la:
Imaš zanimljive usporedbe. Da se i Ti možda ne hraniš tamo?
I nije asvalt nego asvalat (nepostojano a)

Naravno da se hranim! Srećom, nova menza na kampusu je ipak red veličine iznad stare. Tamo je znalo biti...svega.
Asvalata? Moraću potegnut svoje lingvističke kontakte na faksu da potvrdim ili demantiram ovo.

ICE-3M je napisao/la:
Jesi siguran? Prije tri godine su preasvaltirali i perone stajališta Sesvetski Kraljevec, a prije dvije Trnave, da bi prije godinu dana započeo remont zbog kojeg su ti peroni morali biti razrušeni i napravljeni novi. Možda su ovi radovi znak da bi Osijek mogao dobiti nekaj kaj je stvarno kolodvor, a ne ova improvizacija koju Osijek nikako ne zaslužuje.

U pravilu je hitno krpanje znak da veliki remont ne dolazi. Slučaj Trnave i Sesvetskog Kraljevca ne znam, ali znam da se u Osijeku ne spremaju nikakve obnove. Ako ih i bude, trajat će dugo dugo dugo.

gaspa je napisao/la:Bit će itekako zanimljivo budeš li nam mogao dati prikaz osječkih industrijskih pruga, sadašnjih i bivših. To je naizgled jednostavno a zapravo je itekako tvrda kost - ja to pokušavam napraviti za Zagreb i to traje (naravno, ne uz stalni angažman) već kojih 6 godina a prikaz treba uključiti tekstualni prikaz (povijest, opis pruge), grafički prikaz (plan grada, topografska karta, geodetska podloga i sl.), kombinrani prikaz (orto s ucrtanom trasom) te slikovni prikaz (fotografije iz prošlosti i sadašnjosti)

Većinu pruga osječke industrije sam poslikao...mislim da mi fali samo ono gdje kao civil ne mogu doći (bivši OLT, šećerana, Žito..)... A sad...povijest, kombinirani prikaz i fotografije iz prošlosti... To skoro pa možeš zaboraviti. Već evo, skoro 3 godine intenzivno tražim bilo kakve podatke o komadiću kolosjeka u osječkoj šibicari (prolazio je taman ispod današnjeg stana moje bolje polovice), i nisam saznao praktički ništa. Dapače, unatoč čvrstim dokazima da je postojao, i dalje me neki prave ludim tvrdeći da to tako tamo nije bilo. No, bit će, samo strpljivo.


Hvala svima na komentarima i lijep pozdrav!
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada Empty Re: Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada

Postaj by inflameswetrust sri 24 pro 2014 - 0:09

Umjesto isprike za neaktivnost.

Lokacija je Sjenjak, jedno od gradskih četvrti u Osijeku. Nije kolodvor, niti prava pruga, ali pod nekakvu željeznicu bi valjda spadalo.

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada IMG_20141219_155227_zps2d8fa005

RIječ je o vagonu, tj. njegovom ostatku. Željezni okvir na podvozju 600 mm ispred jedne zgrade. Pruga vodi do kapije. Što je unutra, ne znam. Kotlovnica, drvarnica? Točnu adresu ne znam, tamo su sve zgrade slične, a kućni brojevi su luđe raspoređeni nego radnja Kafkinog procesa.

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada IMG_20141219_155237_zpsedaba6e3

Moja jedina zdravorazumska pretpostavka je da je na okviru nekada bio boks za ugljen. Tako nešto sam već vidio kod jednog bivšeg željezničara. DOduše, tamo je bila riječ o nekadašnjim vagonetima za namirivanje lokomotiva.

Značajnijih detalja nema. Natpisa ni pločice proizvođača.

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada IMG_20141219_155249_zps3ab81cf5

Nije se moglo ući. Nisam ni probao. Nekoliko ljudi čudno me gledalo, a Sjenjak ima vrlo neugodnu reputaciju. Kad se u obzir uzme moja sreća s takvim stvarima, i bolje da nisam.

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada IMG_20141219_155302_zps1e309ab6

Željezni kotač sa 4 rupe. Kao što je vidljivo.

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada IMG_20141219_155317_zps58baf901

O vagonu ne znam više ništa. Raspitao bih se dalje, ali nisam bio u prilici.

Za kraj, na zapadnom izlazu iz kolodvora, danas su geometri nešto mjerili. Mislim da je riječ o nekakvim zahvatima oko kolosjeka, ili možda čak i nadvožnjaka na Vinkovačkoj. Bili su malo nervozni kad sam slikao. S te strane ograde ljudi zbilja postanu nervozniji. Heh...

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada IMG_20141223_155953_zpsa289e734

To bi bilo to! Bar za večeras! Pozdrav
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada Empty Re: Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada

Postaj by Pfaff sri 24 pro 2014 - 4:56

Ajde, pokrenuo si se. To je dobro.

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada Empty Re: Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada

Postaj by inflameswetrust sri 24 pro 2014 - 14:55

Pfaff je napisao/la:Ajde, pokrenuo si se. To je dobro.

Je, je. A komentar na raritetni vagonet usred grada 0 bodova? Morat ću izgleda i ja putevima mappera i psovanja krivo unešenih brojeva Bl vagona s poluopranim krovovima....
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada Empty Re: Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada

Postaj by inflameswetrust sub 24 sij 2015 - 16:29

Malo odmora. Kada glava ne radi, treba protegnuti noge. Ili tko nema u glavi...nebitno.

Nisam osječkim kolodvorom prošao dulje od tjedan dana. Doslovno ne stignem. Bar vidim podravsku prugu s prozora. No džaba toga. Jedne te iste putničke kompozicije sastavljene od velikog dizela i vagona, ili plavci. Nema tereta.

Evo,i u Osijeku je ružna susnježica. S pristojih 6 celzija zahladilo je na 2. To je već vrijeme za rukavice. Ili za prosječnog Kanađanina, vrijeme da obuče majicu dugih rukava.

U Osijeku ništa nova. Ova 3 vagona opet stoje na nadvožnjaku iznad Vinkovačke.

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada IMG_20150124_131751_zpshrnbmmeo

Gotova je izmjena skretnica i kolosjeka na zapadnom izlazu iz grada. Ostalo je nešto tucanika.

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada IMG_20150124_131759_zpszzsovotq

Ne znam odakle dovlače ovaj zelenkasti kamen. Takvoga još nisam vidio.

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada IMG_20150124_131854_zpspqg3b6ij

Ostalo je još nešto materijala. Tri koluta mreže i dva geotekstila. Što nisu to radili prošle godine, taman bi mi dobro došlo za vrt...

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada IMG_20150124_131922_zpso0a7jxvd

A ovi služe za priručni ručni prijevoz od točke a do točke b po kolosjecima. Ja bih par takvih za vrt. Ili za drva.

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada IMG_20150124_131959_zps8vcnmplc

Ostatak...nezanimljiv. Koliko čujem vozni red nije značajnije utjecao na broj putnika. On je u konstantnom opadanju ovako ili onako. Ni studenti se ne žele više gužvati. Čemu stajati na hodnicima vagona kad mogu sjediti u autobusu? HŽPP neće dodati još jedan vagon petkom popodne. Čazmatrans ili APP će možda i upaliti dodatni bus.

Nisam bio još pregledati novu tramvajsku prugu u Višnjevcu. Mislio sam se provozati prošle godine, no zbilja nisam imao volje. Prije nekoliko godina smatrao sam da je pruga za Bikaru potpuni promašaj, i bio sam u krivu. Priznajem. Tako da prugu do kraja Višnjevca neću komentirati. Ali samo ću reći da se pojavljuje sve više lobista za dovođenje pruge u druga naselja. Tenju, Brijest, Čepin, Sarvaš... Vjerojatno se po mnogim drugim forumima više govori o tome, pa neću pametovati.

Za kraj, evo vrijedni komad memorabilije koji sam dobio od našeg Pfaffa za Božić.

Lijep pozdrav!

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada IMG_20150124_160247_zpsxedoheag
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada Empty Re: Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada

Postaj by inflameswetrust sub 24 sij 2015 - 16:57

I da, skoro zaboravih ...

http://www.vlakovi.com/?p=7793

Krajem godine usvojena je finalna verzija Prostorno-prometne studije prometnog sustava Osijeka sa širim okruženjem.
Dugogodišnje zanemarivanje sustavnog rješavanja problema prometa na području grada Osijeka ostavilo je posljedice koje se očituju u primjeni parcijalnih rješenja na pojedinim dijelovima prometne mreže, bez jasno prepoznatljive vizije i cjeline. Stoga je Osječko-baranjska županija inicirala izradu ove studije, u ožujku 2012., nakon javne nabave, potpisan je ugovor s Institutom IGH kao izvođačem. Namjera je naručitelja bila da bude gotova u roku od 18 mjeseci. Potrajalo je ipak malo duže, no finalna verzija je na stolu.
Studija planira budućnost sve prometne infrastrukture – cesta, željeznice, riječnih i zračnih luka, pa i komunalne, novoplanirani prometni sustav nadograđuje se na postojeću cjelinu. Studija je planirana za razdoblje tijekom sljedećih 40 godina.
Što ona direktno donosi Osijeku?
Kao što smo već pisali, najznačajniji pomaci dogodit će se u dijelu željezničko-cestovnih prijelaza. Pet je lokacija na kojima će se obavljati denivelacija, dakle gradnja podvožnjaka ili nadvožnjaka.
Prioritet je denivelacija u Ulici svetog Bogdana Leopolda Mandića. Prema studiji – prijedlog gradnje cestovnog nadvožnjaka primjereniji je za tu lokaciju od varijante cestovnog podvožnjaka. Križanja u Vukovarskoj i Svačićevoj ulici riješila bi se gradnjom željezničkog nadvožnjaka. Ta dva nadvožnjaka gradila bi se istovremeno jer su udaljeni samo nešto više od 200 metra. Podizanjem pruge iznad Svačićeve omogućit će se gradnja tramvajske pruge, čime bi se zatvorio svojevrsni tramvajski prsten. Pružni prijelaz na Biljskoj cesti riješio bi se, pak, gradnjom cestovne obilaznice na potezu od Barutane pa preko nadvožnjaka do benzinske postaje. Naposljetku, teretni željeznički promet riješio bi se premještanjem teretnog kolodvora na lokaciji poligona C.
Kada su gradske prometnice u pitanju, najveća novost bit će rekonstrukcija čvorišta Frigis. Ondje se naime sudaraju dva nadvožnjaka, križanje južne i zapadne obilaznice i u najnovije vrijeme Portanova. Planira se stoga razdvajanje tranzitnog i lokalnog prometa na način da se istočno od trgovačkog centra napravi odvojak s južne obilaznice kojim bi se spajalo na Svilajsku cestu.
U rekonstrukciju će i još jedna velika osječka prometnica – Mandićeva. Uz najavljeni nadvožnjak na njoj se planira sa svake strane sagraditi po još jedan kolnički trak uz gradnju dva kružna toka – kod Lidla i čvorišta Čepinska.
Preneseno sa: Glas Slavonije
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada Empty Re: Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada

Postaj by borna sub 24 sij 2015 - 17:03

Pretekao si me sa zadnjim postom za samo minutu (već sam počeo pisati isto....)
Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada Osijek_1-166903_957x340
/slika nije baš reprezentativna/
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8918
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada Empty Re: Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada

Postaj by inflameswetrust sub 24 sij 2015 - 17:23

borna je napisao/la:Pretekao si me sa zadnjim postom za samo minutu (već sam počeo pisati isto....)
/slika nije baš reprezentativna/

Pa, budući da sam ja tu vijest i objavio na Vlakovima, nikako me nisi mogao preteći, kako god da okreneš.

A ja mislim da je slika vrlo reprezentativna. Nova velebna prometna studija naspram sadašnjeg stanja (orunjene fasade)...


dida je napisao/la:
super2

Pfaff,

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada Giphy

Pomaže pri koncentraciji, makar ja kavu ne pijem s pola kile šlaga. Kod mene je to obična najjeftinija nesica.
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada Empty Re: Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada

Postaj by borna sub 24 sij 2015 - 17:26

Zadnje (duže) vrijeme Vlakovi com su bili jako neaktivni (do jučer), već sam mislio da će se ugasiti! Evil or Very Mad
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8918
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada Empty Re: Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada

Postaj by inflameswetrust sub 24 sij 2015 - 17:30

borna je napisao/la:Zadnje (duže) vrijeme Vlakovi com su bili jako neaktivni (do jučer), već sam mislio da će se ugasiti! Evil or Very Mad

Kako stignemo, tako pišemo. Od četvorice stalnih urednika, trojica su zaposleni (što poslovno, što s malom djecom), a ja sam u faksu do grla.

inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada Empty Re: Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada

Postaj by Gost sub 24 sij 2015 - 17:30

inflameswetrust je napisao/la:... Kod mene je to obična najjeftinija nesica.
... kod mene ...
Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada Malizuti & Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada Malizeleni

Trenutno sam na Cronatu ...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada Empty Re: Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada

Postaj by inflameswetrust sub 24 sij 2015 - 17:40

inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada Empty Re: Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada

Postaj by Josip sub 24 sij 2015 - 18:03


Josip

Broj postova : 453
Age : 29
Lokacija : Svuda po malo
Registration date : 16.12.2012

[Vrh] Go down

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada Empty Re: Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada

Postaj by inflameswetrust sub 24 sij 2015 - 18:11

[quote="Josip"]
inflameswetrust je napisao/la:
Poznato mi ovo nešto. kul

Budžeti, kauflander jeftinoće, Clever, nekada i Mercator jeftinoće...jedino K+ i STANDARD izbjegavam.

Ministarstvo obrazovanja ukinulo studentske subvencije za kave od kunu ipo... A uredno su ostavili splačine od Cordon (Z)Bl(j)eu i onaj pire iz vrećice po uzoru na Trumanova jaja. A odrekao bih se 90% hrane za jeftinu kavu...
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada Empty Re: Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada

Postaj by 2044 sub 24 sij 2015 - 21:47

inflameswetrust je napisao/la:
Ne znam odakle dovlače ovaj zelenkasti kamen. Takvoga još nisam vidio.


Taj je iz Golubovca.
2044
2044

Broj postova : 70
Lokacija : Valpovo
Registration date : 26.12.2013

[Vrh] Go down

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada Empty Re: Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada

Postaj by inflameswetrust sub 24 sij 2015 - 22:25

2044 je napisao/la:

Taj je iz Golubovca.


Neobično. Golubovečki kamen na pruzi Požega-Velika bio je osjetno plavkastiji. Ovaj djeluje fosforitno...
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada Empty Re: Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada

Postaj by Josip sub 24 sij 2015 - 23:18

2044 je napisao/la:
Taj je iz Golubovca.

Netočno, granitni kamen je za potrebe remonta dolazio iz Okučana i Gline. Osim toga, kamen iz Golubovca je vapnenačkog porijekla (bijel je) i za ovaj remont nije bilo potrebno stavljati granitni tucanik. Vapnenački tucanik je dobar za drevene pragove, ali ne i za betonske jer se drobi, pa su stoga na dionicama gdje su stavljani betonski pragovi i gdje su ugrađivane skretnice stavili jači kamen.


Zadnja promjena: Josip; ned 25 sij 2015 - 9:35; ukupno mijenjano 1 put.

Josip

Broj postova : 453
Age : 29
Lokacija : Svuda po malo
Registration date : 16.12.2012

[Vrh] Go down

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada Empty Re: Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada

Postaj by 2044 ned 25 sij 2015 - 0:14

Da bijeli je iz Golubovca, krivo sam napisao. Ovaj je iz Čačinaca, on je takve boje.
2044
2044

Broj postova : 70
Lokacija : Valpovo
Registration date : 26.12.2013

[Vrh] Go down

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada Empty Re: Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 4. 1, 2, 3, 4  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.